Click to Visit
Hip-Hop - Létezik magyar rap?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

nils holgerson e-mail | 2004-06-01 14:59:44 | 56.
Bocs kis pinás meg ne sértődj.Te hallgathatod igy jó?Bár a beszólásodat udvarlásnak veszem.Bár van barátnőm azért még van esélyed egy kis ágyakrobatikára.

Előzmény: Mona (51.)
nils holgerson e-mail | 2004-06-01 14:08:38 | 55.
Jól van pici ügyes vagy!Hallgass csak su-t fiam igy tovább.Ja és a beszólásaid fenomenálisak.Kis pöcs!!!!

Előzmény: dbalassa819 (52.)
Rich79 e-mail | 2004-05-15 10:55:47 | 54.
www.fankadeli.hu
www.nightchild.hu
www.sracok.tk
http://occ.fw.hu

casreb e-mail | 2004-05-14 19:12:18 | 53.
"Hogy simulna ki az EKG-je!!!!!!!!!!!"
haha. ez poén:)


Előzmény: dbalassa819 (52.)
dbalassa819 e-mail | 2004-05-14 17:37:01 | 52.
En szeretem Sub Bass-t,Es aki nem komalja az nyalja ki a seggem!!!!!!!!!!! Ja es aki irta hogy aki hallgatja SU-ot az egy 14 eves kis geci,az szopjon hanyatt 54-szer. Hogy simulna ki az EKG-je!!!!!!!!!!!

Előzmény: Mona (51.)
Mona e-mail | 2004-05-14 12:15:24 | 51.
nils!
te egy akkora gyökér!
attól, hogy neked nem tetszik a magyar rap nem kell leugatni rögtön...azt külön sérelmezem, hogy egy fasztszopó 14éves gecinek tartod azt aki ezt hallgatja (mármint SubBas +hasonlók) ugyanis én, mint gondolom a nevemből is látszika, lány vagyok....
a véleményedet pedig finomabban is tálalhatod a közönségnek és nem kell mindenkit buznyák geci szarnak lehordani
aszem ennyi....

Dazim e-mail | 2004-05-06 20:41:25 | 50.
ChilZim Entertainment
www.chilzim.com

Fura e-mail | 2004-05-06 17:20:59 | 49.
Ja. De az értelmes véleménynyilvánítás, ha mindenkit "lehülyefaszozol", aki nem ért veled 1t???

Előzmény: nils holgerson (48.)
nils holgerson e-mail | 2004-05-06 17:14:21 | 48.
Ki akarja hogy nyalják a seggem? Én csak véleményt nyilvánitok fura.Akinek meg nem tetszik az igy járt.Itt mindenki véleményt nyilvánit nem tesó?Nem kellene annyit okoskodnod.És többet nem irok ebbe a forumba mert lefárasztanak az értelmetlen viták.WEST SIDE

Előzmény: Fura (43.)
AkkezdetPhia e-mail | 2004-05-04 15:53:45 | 47.
www.wacuumairs.com
http://www.hiphop.hu/forum/viewtopic.php?t=741

Fura e-mail | 2004-05-04 13:01:17 | 46.
Nézd meg a többi hozzászólását nilsnek a többi topicban, és akkor megérted, mért unom már kurvára a dumáját (Majka megérdemli a raplemezt?; vagy ez a topic)...
Azért neki is van néha értelmes hozzászólása, de azért ez ritka (2Pac topic).
Azokat bírom, akik értelmesen nyilvánítanak véleményeket, és nem a "kurvaanyádnincsigazadkishülyefasszopógeci" módszert választják. Viszont ennek már az első megnyilvánulása is arra késztetett, hogy úgy válaszoljak neki, ahogy...


Előzmény: Mona (45.)
Mona e-mail | 2004-05-04 12:44:40 | 45.
Fura egyet értek, de csak részben: ugyanis mindenki elmondhatja a véleményét és ezért nem kell leugatni rögtön. Ti ezzel elenszemben mit csináltok?...Osszátok az észt egymásközött ahelyett, hogy noormálisan véleményt nyílvánítanátok...
Chloe Pr. e-mail | 2004-05-04 11:08:36 | 44.
na ebben már van vmi!
d:)
PEACE
hehehe


Előzmény: Master G (42.)
Fura e-mail | 2004-05-03 17:08:56 | 43.
Hehe. Látom ideges vagy. Nem tudom mi a faszér' kell ennyire kiakadni azon, ha vki nem ért veled 1-t???
A másik meg az, hogy még szép, hogy azér' nincs kiadójuk, mer' az ilyen faszok, mint pl. te látatlanba elítéli őket? Nem is hallgattál még soha magyar undergroundot. Akkor meg honnan tudnád, hogy milyen az...
Én nem istenítem őket, egyszerűen szeretem azt, amit csinálnak...
Te se vagy jobb, mint a sok "kis fasszopó bohóc 14 éves". Mert szerintem egy értelmes felnőtt nem így reagál le dolgokat, mint te...
Úgy látszik ez nem jött be neked, hogy idejössz, terjeszted a véleményed (mer' a fórumnak ez a lényege) és a többiek meg majd jól kinyalják érte a segged...


Előzmény: nils holgerson (41.)
Master G e-mail | 2004-05-03 16:57:37 | 42.
A "kijelentésed" a következő volt:
"nem a zenei alap a lényeg, hanem a szöveg, mert a rap alapvetően az önkifejezésről szól!"

A válasz meg a következőkön alapszik:
Tapasztalat: hajdanán mikor valaki rappelni kezdett, szövegei az alaptematikát követték; arról rappeltek, hogy milyen a hely, ahol élnek(éltek és élni fognak), a zsarukról, a bandákról, a méjnsztrímről, a társadalmi helyzetükről(mondjuk ezt általában akaratlanul tették - pl: a szarból jövök, stb. szövegekkel :D) és még talán a bulikról...
Igen, erre mondhatjuk, hogy önkifejezés, de ha valóban ezekkel a szövegek fejezték ki a saját lelküket-életüket, akkor igencsak sekélyes emberek ezek a rapperek...

Valójában a rap NEM erről szól... vagyis nem csak erről... lényegében az ug-rap is három nem(!) egyenlő részre szakadt:

1. Azon rapperek és producerek csoportja, akik magáért a hip-hop kultúráért "élnek-halnak" és tesznek is érte; a rap-et, mint eszközt és célt "használják" - és közben (néha :D) az élet tényleges problémáira mutatnak rá...
Ők nagyon csekély részt képeznek a magyar ug-közösségben... Az ilyen emberek VALÓBAN beszélnek is valamiről; példaként talán a Pluside-ot említeném...

2. Azon rapperek és producerek csoportja, akik önmagukért, a saját- és mellesleg mások szórakoztatása céljából rappelnek, zenélnek...
Ami nem elítélendő, de nem is mondhatjuk rá, hogy az önkifejezést szolgálja... Azt hiszem én is ebbe a csoportba tartozom mert minden egyes alapzenémet, vagy a magam örömére, vagy a haverok kérésére írom...
Valaki valamikor kimondta, hogy ez egy öncélú műfaj... Igen, és a cél önmagunk szórakoztatása... És ha ez neked is tetszik, akkor jó, de ha nem, az se baj...

3. Azon telibevert, dilettáns kiskamaszok csoportja, akik CSAK ÉS KIZÁRÓLAG azért csinálják ezt az egész rap-nek nevezett stílust, mert azt hiszik, hogy ezzel ők tesznek valamit a "hiphápkultúrájér'" pedig csak a divatot követik... és az ilyenekből lesznek pár hónap múlva idegdiszkósok, picsáspunkok meg rásztámannn-ok... és ezek közé tartoznak az "én mindent tudok a rapről, mert ismerem a hősöket meg deegot meg a gőzt"-style emberkék is akik mindig mindenhol peace-szel köszönnek...

nah peace! :)))))))))))


Előzmény: Chloe Pr. (40.)
nils holgerson e-mail | 2004-05-03 16:32:02 | 41.
Na figyeljetek faszok.Nem unjátok még a magyar szarjaitokat isteniteni?Amiket itt fura felsorolt még véletlenül sem ismerem és nem is akarom.Kibaszott szar underground fos.Huzza le magát aki ijen szarokat hallgat.Rossz utánzat mindegyik,nevetséges csicska csapatok.Nem gondolkoztatok el azon hogy nem véletlenül nincs kiadójuk.Aki ijen szarokat halgat az egy kis fasszopó bohóc 14 éves kis geci.És már elegem van a Sub base-faszomból meg a többi hormonzavaros buziból.Mindenki nyalja ki a picsám aki ezeket szereti,mennyetek a halál faszára!
Chloe Pr. e-mail | 2004-04-30 21:37:36 | 40.
nos, fogalmam se nincsen hogy életedben milyen zenei élmények és trendek befolyásoltak, de ezt a kijelentést (biztos vagyok benne) minden alap nélkül tetted... -----ezt meg h értetted? hmmm?
me a többit felfogtam, és van humorérzékem, de akkor sem értek vele egyet! d:)


Előzmény: Master G (39.)
Master G e-mail | 2004-04-30 10:50:33 | 39.
lol
úgy látszik, humorérzéked az nincs... tudom ki az a deego és én is zenéket írogatok ug csapatoknak...
ami még érdekesebb hogy nekem sincs milliárdos kiadóm meg márkám, mégsem érzem szükségét annak hogy egy lopott sample-t húzzak ki 90bpm-re csak hogy "real" hangzást írjek el...
tudod van egy felől ez a "mindentlopokmertandögránd"-mentalitás meg a zenei tudás... én elhiszem hogy nehezebb tanulni, de azért már az egy kicsit sok hogy respektálnom kelljen plagizáló szoba-reppereket és el kell "ugranom" a fikák elől mikor megszólalok...

a másik meg az hogy "nem a zenei alap a lényeg, hanem a szöveg, mert a rap alapvetően az önkifejezésről szól!"...
nos, fogalmam se nincsen hogy életedben milyen zenei élmények és trendek befolyásoltak, de ezt a kijelentést (biztos vagyok benne) minden alap nélkül tetted...
ha a rap csak az önkifejezésről szólna akkor miért nem acapella nyomják az "isteneid"?

na majd még folytatom de a prog zh-m nem vár...


Előzmény: Chloe Pr. (38.)
Chloe Pr. e-mail | 2004-04-30 09:59:41 | 38.
láccik h nem ismered az ug-ot! na ő nem non koppint! de figyi! megcáfolni ezt nem lehet! ők abból élnek, amiből tudnak, nekik nincs milliárdos kiadójuk meg márkájuk! és nem a zenei alap a lényeg, hanem a szöveg, mert a rap alapvetően az önkifejezésről szól!...de ha akarod küldhetek neked Deego-t! ő tényleg non király! peace d:)

Előzmény: Master G (37.)
Master G e-mail | 2004-04-30 09:01:34 | 37.
gondoltam hogy megcáfolni senki sem tud majd...

egyébként meg ki az a deego? :)


Előzmény: Chloe Pr. (35.)
Fura e-mail | 2004-04-29 14:05:44 | 36.
Nos G's, akkor másképp fogalmazok. Kevesebb a koppintás...
Chloe Pr. e-mail | 2004-04-29 10:56:35 | 35.
nah és gyerekek ne má! ez van és kész! ezzel kell beérni! azzé sztem még 1 Deego mindig jobb mint 1 majka v dopeman, akik még rappelni sem tudnak!
Paco G e-mail | 2004-04-29 07:24:39 | 34.
Kevés a koppintás? van ez a knight riders, vagy mi a szösz, akiket az undergroundosok istenítenek.
Csak kicsit furcsa, hogy DMX hangon rappel benne az egyik, meg mondja hogy knight riders- ugyanolyan hangsúlyozással, mint DMX azt hogy Ruff Ryders! Ja és az az igazság, hogy az undergroudosok csak egymás között jók. Én fekete (gangsta) rappen nőttem fel, szóval a véremben van,és aki olyan mint én, az nemszereti az u.g.ot!

Master G e-mail | 2004-04-28 17:44:33 | 33.
nono! ezt azért már nem lehet figyelmen kívül hagyni, akkora tévedés!!!
"Kevés koppintás"
az lehet, hogy nem érdekel senkit, hogy mondjuk egy zenei alap honnan van, de attól még a tény tény marad: elvétve akad olyan előadó vagy csapat aki saját zenére nyomja... legfeljebb a "szerző" még nekik(az mc-knek) sem mondja meg honnan nyúlta... és ha valaki ilyenkor meg meri szólni őket, természetesen kapja a fikát az ug-fanoktól hogy "minekpofázolcsinájjjobbathatucc!"
én ezt így látom...
jah és a szándékos félreértések elkerülése végett elmondanám hogy én lopásnak (plágiumnak, lenyúlásnak, koppintásnak) nevezem azt is ha az illető egy engedély nélküli samplét stretch-csel hogy illeszkedjen egy dobalapra... ezzel tehát a a magyar ug legalább 80%-át lefedtem...

cáfoljon meg, aki tud!


Előzmény: Fura (31.)
Chloe Pr. e-mail | 2004-04-28 14:08:44 | 32.
teljesen igazad van! éjjen az underground és Deego! d:)

Előzmény: Fura (31.)
Fura e-mail | 2004-04-28 13:07:56 | 31.
Nem, nem... Kevés koppintás, sok tehetség...
És azért underground, mert nem kapnak lehetőséget, mert a kiadóknak az olyanok kellenek, akikből meg tudnak élni, akik pénzt hoznak a konyhára. Sokat! Undergroundra nem vevő a közönség, csak az, aki ezt a stílust, ezt a kultúrát szereti...


Előzmény: Paco G (29.)
Vaskez e-mail | 2004-04-28 12:38:04 | 30.
Szerintem csak az a baj hogy sok magyar rap csapat probal tulsagosan az amerikaiakra hasonlitani. Mar lattam olyan klippet hogy pont ugyanolyan hangon mint egy-egy amcsi rapper probaltak nyomni de magyarul ez hulyen hangzik. Es ugyanazokat a kezmozdulatokat csinaljak ami egy feher embernek nem nez ki jol. Majd beszartam magam ugy rohogtem! :) Olyan magyar rapperek jok akiknek a sajat stilusuk van es nem erdekli oket hogy hasonlitanak-e az amcsikra. Pldl Sub Bass Monster-tol sok szamot szeretek mert van egyeni stilusa (IMHO).
Paco G e-mail | 2004-04-28 07:39:21 | 29.
Nemtudom, miért kell az undergroundot annyira futtatni, hiszen már a nevéböl is kiderül, hogy az ilyen csapatok sose lesznek igazán nagyok a felszínen. Sok koppintás- kevés tehetség!
2Pac the king!!!!!!!!!!4


Előzmény: Chloe Pr. (28.)
Chloe Pr. e-mail | 2004-04-26 17:16:22 | 28.
mert az ug az király! hallgasd csak!

Előzmény: casreb (27.)
casreb e-mail | 2004-04-26 08:54:56 | 27.
például most hallgatom a Klikktől a Földalatti Csillagokat!!!! Esssszmééletlen!! Déja Vu feelinget ad! nemtom mért, de most már 3 napja, hogy bekapcsolom a discmant vagy a magnot, és ezt hallgatom egész álló nap!!

Előzmény: Chloe Pr. (26.)
Chloe Pr. e-mail | 2004-04-25 14:51:01 | 26.
akkor hallgass meg 1 kis valódi magyar hiphop-ot! vannak ott is királyok! csak nem a dope mega majka!...akiket felsoroltál azok között van igazi hip-hop előadó és tök mű is! ezek tipikusan azok az előadók, amiket ha vki azt hallja h rap felsorol!szal sztem vannak jobbak és rosszabbak is! de éljen a magyar underground és 2pac

Előzmény: csendesőrűlt (25.)
csendesőrűlt e-mail | 2004-04-25 12:09:57 | 25.
lehet,hogy van.de szerintem az igazi rap d-12,x zibit,eminem,g unit,2pac,notorius B.I.G.,50 cent,missy elliott,stb

Előzmény: Chloe Pr. (24.)
Chloe Pr. e-mail | 2004-04-24 18:44:42 | 24.
de létezik ám! csak mindenkinek először a dopeman meg a majka féle divatok ugranak be! amik sztem popmajmok! de vki őket is szereti! hát nem én! de amit az előttem szóló írt, na az igen! az rap! bár sztem inkább underground, de tök 100 h mi az, baromi jó! DEEGO és CONNECTIONS 4ever
Fura e-mail | 2004-04-24 18:22:13 | 23.
Viszont szerinted csak a Ganxsta létezik??? Tévedsz! Ha azt mondom, Hősök, Deego, ART, ez neked semmit nem mond? Vagy Sub Bass Monster...

Előzmény: csendesőrűlt (22.)
csendesőrűlt e-mail | 2004-04-24 17:34:23 | 22.
Magyar rap nem létezik!!!!!!!!!!!!Szerintetek a Ganxta az igen?Hát nem!Az igaz,hogy a szöveg rap,de az alatta lévő zene már egy kicsit rockkos nem??????????
Mr. X to tha Z e-mail | 2004-04-18 18:41:11 | 21.
Yah, mindenki tehetségesnek tartja magát, azt ezekenek a 70-80%-a szar.

Előzmény: Lui (19.)
Fura e-mail | 2004-04-18 07:49:35 | 20.
Ja, két klipje volt. Csak azért nem lehet róla hallani, mert a kiadó nem akarja kiadni az új anyagát... Különben, mint már montam, bejutott a Mikrofonmániába...

Előzmény: Mr. X to tha Z (18.)
Lui e-mail | 2004-04-17 21:06:47 | 19.
Azér vannak yok, nekem ART a kedvancem a balkánról, mert sajna ez Magyarország. Iszonyat sok szar van itt, nincs aki kiszűrje őket. A jövő meg igen ködös szerintem.

Előzmény: Mr. X to tha Z (18.)
Mr. X to tha Z e-mail | 2004-04-17 20:26:28 | 18.
Jajj. Kicsi-G! Hány klippje volt, 2? Most meg sehol sincs.

Előzmény: Fura (17.)
Fura e-mail | 2004-04-17 17:28:15 | 17.
Tényleh. Kicsi G-re emlékszik még vki, vagy ismeri vki. Nekem tetszenek a számai. A Mikrofonmániába is bejutott...
Fura e-mail | 2004-04-17 07:49:28 | 16.
...Hősök, Jossa, FankaDeli, PLUSIDE, ARTos Csaba, Doowachalike, meg még sokan mások...ja, meg persze Sub Bass Monster a mainstream rétegből...

Előzmény: don dizzy (15.)
don dizzy e-mail | 2004-04-16 20:06:38 | 15.
még jo hogy van baszki!!!
és nem is akármilyen (na nem arrol a diszkos lúúúzer valovilagosrol beszélek)
sztem rohadt laza magyarok vannak
Feenoocchiz, Bankos, Deego... da bests

gengsztercsaj e-mail | 2004-04-16 19:18:26 | 14.
Komolyan az agyam kifolyik. Most miért ne lehetne magyar szövegeket írni?! Azért mert NEKED nem tetszik? Miért ki vagy te??????

Előzmény: nils holgerson (11.)
Batman Papa e-mail | 2004-04-12 06:07:57 | 13.
meg nem kezdtuk el ugy nyar fele fogunk belevagni

Előzmény: Fura (9.)
killerke e-mail | 2004-04-11 18:53:42 | 12.
ez nem igaz.Hallgatál már undergroundot?Az minden csak nme gyenge:)
nils holgerson e-mail | 2004-04-11 15:13:12 | 11.
Igy igaz mint a harmat.Nem is kéne eröltettni.

Előzmény: EminEm`s (10.)
EminEm`s e-mail | 2004-04-11 11:16:45 | 10.
a magyar hip-hop gyenge !!!!!!!!!!!!!
Fura e-mail | 2004-04-11 08:48:42 | 9.
Neked készül Kanadában lemezed? Hogy halad?

Előzmény: Batman Papa (8.)
Batman Papa e-mail | 2004-04-10 20:36:25 | 8.
hogyne letezne akkor ti mit hallgatok,ha nem Magyar rappet!
nils holgerson e-mail | 2004-04-10 16:02:59 | 7.
DE ÉN NEM NEVEZEM MAGAM RAP ÉNEKESNEK KEDVES BARÁTOM.

Előzmény: Kelta (4.)

1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.