Click to Visit
Hip-Hop - Mi a külömbség Rap és Hip-Hop között?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  

Cash Money e-mail | 2006-02-22 18:48:42 | 154.
ha a szövegeiket megnézzük akkor azt állítják hogy vér szerinti testvérek, de amúgy nemtom az igazságot
de ha télleg ikrek akkor meg nem egypetéűek :)
legfeljebb agyilag :)


Előzmény: D-Roc (152.)
D-Roc e-mail | 2006-02-22 18:43:28 | 153.
Amugy amit leírtál az jo.
De szerintem még beletartozik a freestyle is a hip-hopba.


Előzmény: Fuckin Killah (145.)
D-Roc e-mail | 2006-02-22 18:39:38 | 152.
Hi!
Nagy Ying Yang Twins fan vok.
Naon bírom őket.
Tök jó, h tesók. :D
Bár egy csomo haver azt mondja, h ők igazából nem is tesók.
Mondjuk lehet h van benne vmi mert különbözö nevük van. (vezetéknévre gondolok)
Mondjuk az érv a mellett h tesók az h együtt laknak.
Szla akkor ez most h van?
Szerintem tesók.
Szerintetk?
Vagy akik biztosra tudják azok mit mondanak?
:D

Fido4life e-mail | 2006-02-22 18:19:15 | 151.
SZiasztok !
Igen létezik, de nagyon csicska lett, kizároglak csajoknak..:(


Előzmény: Patkány80 (150.)
Patkány80 e-mail | 2006-02-22 18:10:43 | 150.
Szoszi! Létezik még a Bravo újság? Utoljára kb. 10 éve volt a kezemben :D Megvan még a Szex Szerelem Gyengédség rovat is? :D:D:D



Előzmény: Cápa (148.)
Cash Money e-mail | 2006-02-22 17:39:41 | 149.
a hip hop az nemis műfaj
Cápa e-mail | 2006-02-22 17:23:22 | 148.
áhh.hagyad.ha 20szor írod le nekik,akko se értik meg.különben is Kovda,ha a bravo azt írja h a hip-hop az műfaj,akko úgy is van:))))))))))))

Előzmény: Kovda (146.)
Fuckin Killah e-mail | 2006-02-22 17:15:21 | 147.
rap iz what u do hiphop iz what u live... KRS-One...

azert... ez a zene-zene dolgot vitatnám... Kovda, én értem h mit akarsz mondani... de... a Hip-Hop a "müfaj" a "kultúra" szóval "zenei mófaj" rövidítve egy zene. deazért lehet h igazad van, ez meggondolandó... a rap maga meg... van áriázás van ordibálás van szép éneklés mittomén na és van rappelés... de igen rapzenét hallgatsz és hiphopot élsz... ja


amugy asszem az MTV awardson kulonvették a rap-et a hiphoptol es a BRAVO is akk baromsagokat irt h hihetetlen. teljesen kulonvette a kettot. azt mondjaÉ en rapkedvelo vok de a tarsasagomban inkabb hiphopot hallgatnak. vazz

Kovda e-mail | 2006-02-22 15:35:15 | 146.
Gyermekeim.....:)))

A hip-hop az kultúra: Öltözködés, beszéd, dj, graf blablabla
egy viselkedés, egy felfogás.

a rap pedig a zene amire flasheltek otthon, meg a partykon.

és a rap nem összekeverendő a R'n'B vel mert kurváranemugyanaz a kettő.

és olyan zene NINCSEN hogy HIP-HOP zene. Olyan van hogy RAP zene.

ok?

Kovda

Fuckin Killah e-mail | 2006-02-22 09:09:46 | 145.
rap
graff
djing
break
beatbox
street language szlengek stb.
street entrepreneuralism uzleteles penzcsinalas az elemekbol de nem a kulturabol
street wear vagy ilyesmi cucc
street knowledge ezt nemtom pontosan sztem vallass meg felogas filozofia kozosseg vmi

Patkány80 e-mail | 2006-02-21 22:46:47 | 144.
Sztem arra gondolt, hogy azok az elemek, amiket felsoroltál, azoknak mik a megkülönböztető jegyei, melyik mit jelent, mi a "pontos" megfogalmazása.

Patkány


Előzmény: Fuckin Killah (143.)
Fuckin Killah e-mail | 2006-02-21 16:38:07 | 143.
A Hip-Hop a mófaj. De nem értettem a kérdésed.
flin e-mail | 2006-02-21 16:04:30 | 142.
éss az egyes műfajoknak leírnád az egyes megkülönböztetett, visszatérő elemeit?? nagggyon kössszencs
Fuckin Killah e-mail | 2006-02-21 08:41:42 | 141.
A Hip-Hop az a kultura (es annak hivatalosan is elismert) amely 9 elembol all:

rap
graff
djing
break
beatbox
street language
street entrepreneuralism
street wear vagy ilyesmi
street knowledge

Patkány80 e-mail | 2006-02-20 15:38:40 | 140.
Mi a különbség a kettő között? Hehe, mindenkinek mást jelent, mert még sehol sem láttam erre vonatkozó leírást...
Nekem a RAP a kötetlen formában, gyakran rímekben való kifejezésbódot jelenti, némi zenei aláfestéssel. A Hip-hop a rap-nál talán valamivel jobban támaszkodik a zenére, ütemhangsúlyos, és mindenképpen 8 ütemben való verselés (Mint amit Sub Bass művel). Tehát valamivel kötöttebb formátumú, mint a RAP-elés.
Amúgy pedig a Hip-hop a neve alapján a laza, hirtelen jövő, ütemhangsúlyos, rímekben való önkifejezés számomra, sokkal dallamosabb, mint a RAP. Jól elkülöníthető versszakokból áll, amiket a refrén köt össze, populárisabb, mint a RAP (lásd: 4 ütem, alvilágnak nincs romantikája, Pörög a fekete lemez, stb.). A RAP ezzel szemben egy öntvény, nincs refrén, vagy csak a legvégén, gyakran nem is igazán különíthető el a verstörzstől, sok benne a rövidebb sor, amiket húzással vagy szünettel egészítenek ki, gyakran megszakad a folyamatosság. A rímek soxor nem a sorok végén, hanem közepén, elején is vannak, az egész sokkal kerekebb, gördülékenyebb, tagolatlanabb mint a hip-hop.
Természetesen lehet hogy nem így van, de én így érzem, és ezt nem mint stílust, hanem mint verselési stílust értem.

Patkány

Tiya e-mail | 2006-02-16 13:22:37 | 139.
te nagyon buta lehetsz...:D
nezd meg inkabb h a black eyed peas-nek mi a müfaja mert h hip-hop nem az tuuttti...HIP-HOP AZ EGY GYÜJTŐŐ NEV!!!!


Előzmény: Emnem15 (136.)
DeeLock e-mail | 2006-02-16 12:49:54 | 138.
miröl beszélsz te???????

Előzmény: Emnem15 (136.)
mate17 e-mail | 2006-02-16 12:45:05 | 137.
Szóval te jobban tudod mint subbas? Biztos a bravo magazinban olvastad ezt, de nézz meg pár bejegyzést lentebb és látod majd, hogy sokan leírták már előttem is: a rap(pelés) a hiphop egyik eleme.

Előzmény: Emnem15 (136.)
Emnem15 e-mail | 2006-02-15 09:00:58 | 136.
HA TE CSAK SUBBASSZAL VERED ITT MAGAD AKKÓ............................................
HIPHOP:BLACK EYED PEAS
RAP:2PAC,SHADY,DMX,X TO THE Z,................
AZÉ OTT A KÜLÖNBSÉG,NEM????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


Előzmény: mate17 (134.)
Tiya e-mail | 2006-02-11 21:21:05 | 135.
hüha lattam cifra dolgokat...de lattam ertelmeseket is...en is le irom amit en tudok lehet h nehanyaknak ez nem realis...
a HIP-HOP az egy gyüjtö nev megpedig a rappeles,a street style ,az mc-zes a 'tanc',a graffitizes...tartozik bele meg tuti h van meg par dolog csak nem jut eszembe....

mate17 e-mail | 2006-02-08 19:08:03 | 134.
Bírom amikor valaki azt mondja a másiknak hogy fingja sincs az egészről, és erre leír valami hatalmas faszságot. Lentebb sok ilyen hozzászólás olvasható, viccesek.

"Rap, nameg a scratch, és hát látványként a break,
Ebből áll a Hip-Hop valamint itt van még a graffiti,
Négy el nem ismert művészet az életünket lefedi,
Négy dolog négy név, de valami mégis egyezik,
Együtt egy nagy stílus és ezt Hip-Hopnak nevezik"

Íme a rap és a hip-hop kapcsolata Sub Bass tolmácsolásában.

Patkány80 e-mail | 2006-01-08 17:23:28 | 133.
18:08
Sziasztok!
Rég jártam erre.
Sok más dolgom akadt,
S bevallom a zene.net látogatása elmaradt.
De most visszajöttem, újra itt vagyok,
Már nem telnek többé unalmasan a napok.
De úgy látom nem csak én hagytam itt e helyet,
Más se nagyon írja ide a hip-hop rímeket.
Hát most remélem, megtörik a jég,
S nem éri el e fórumot a lelombozó vég!
Köszönöm Badgirl a nekem szánt dícséreted,
Jó volt olvasni, komolyan jólesett.
Ha tudok hát mostanában gyakrabban jövök,
S pár rímet Nektek itt még fellövök...
Hogy meddig ültem legutóbbi rímes szövegemen?
Hamar megvolt, talán ha egy órát agyaltam ezen.
Gyorsan megy, mindig csak a kezdet nehéz,
Meglökni a szekeret, ahhoz kell erő és ész.
Aztán már megy magától, csak néha kell rajt' lökni,
Belejössz Te is ha hagyod magad pörögni.
Szinte omlanak a rímek, csak győzd leírni őket,
Csak tudjad elég gyorsan gombolni a betűket! :)
Persze van amikor nem megy, nem mindig sikerül,
Van mikor az ember tévvonalra kerül
Nos használd bátran a backspace billentyűt,
S a szöveged a jó úton tovább billentyűzd :)
Gyenge ez a szöveg, nem sikerült túl jól,
De most nincs is téma, nincs kapu, hát nincs gól.
De rettegjetek barátaim, mert ismét itt vagyok,
S e nemes stílusban csak nektek dalolok!

Patkány

Excellenciásuram e-mail | 2005-09-15 10:35:38 | 132.
Ennyi marhaságot 1 helyen még nem láttam. Lejjebb volt 1 olyasmi: ha valaki el tudja játszani gitáron a boci boci tarkát, akkor már azt hiszi magáról hogy gitáros.
U.I.: ha valakinek kijön hang a torkán, de annak az énekléshez semmi köze, akkor rapper lesz belőle. Nem? Ahhoz hogy valaki ütemre elszavaljon valamit, nem kell semmi tudomány. Csak 1 kis ritmusérzék. Ami azért már illő hogy legyen, ha valaki minden áron "zenélni" akar.

Az is tetszett, hogy az Eminem,Dopeman,Majka...stb azért nem jó, mert az pop-os.
Ha valami sokat megy tvben és rádióban, akkor az már Pop? Ahhoz hogy valamit a rádióban meg lehessen szólaltatni, ahhoz olyannak kell lennie, hogy ne csak 10000-ből egy ember bírja elviselni. Szerintetek hányan volnának kiváncsiak pl. McGőz-re?
Rétegzenét nem lehet csak úgy eladni. Szerintetek ki akarna pl. Blues-t hallgatni a rádióban? Nyilvános rendezvényekre miért nem rap csapatot hívnak meg? Mert max 50 beszívott gyerek tombolna a téren, a többi normális meg rémülten menekülne.

Parad e-mail | 2005-09-13 13:22:34 | 131.
Hi!
jajjjjjj....igen :-))))))))))))

Bye!


Előzmény: Kovda (130.)
Kovda e-mail | 2005-09-12 18:31:10 | 130.
"Turnturnalism"
:-DDDDDDD
Turntablism <<< gondolom ezt akartad írni.

Amúgy Krs-1 szerint 9 elem... és én hiszek neki.

Kovda


Előzmény: Parad (129.)
Parad e-mail | 2005-09-12 17:22:59 | 129.
Hip-hop 4 részből áll:
1.Breakdance (respect nekik mo.n mert nagyon jók)
2.Graffity (nagyon tehetségesek nálunk a graffesek)
3.Turnturnalism
4.Mc (master of ceremony)a.k.a microfon checka:-)))

Rap keményebb a dallama de az csak a 4.kategórián belül van!:-)

Bye!


Előzmény: Józsi8805 (127.)
qdzsy e-mail | 2005-09-08 19:23:33 | 128.
A különbség?

A rap zene!
A Hip-Hop életstílus!
(ezt jegyezd meg)

Józsi8805 e-mail | 2005-08-11 09:43:48 | 127.
Igazából a nagy kölünbség szerintem a szövegbe van. Míg a rap sokszor a banda háborúkról más fikázásáról fegyverekről szól. Addig a hip-hop a bulikról lovéról csajokról
Szuji33 e-mail | 2005-08-09 09:55:07 | 126.
NA figyeljetek, én annyira nem értek ehhez én csak hallgatom ami tettszik és leszarom mi a különbség a 2 dolog között. De a www.defjam.com/dmx oldalon a király, DMX, elmondja hogy mi a helyzet ezzel a dologgal kapcsoladban. A videók között van hogy vmi sivatakban nyírják a haját meg megborotvállják, és közben ad asszem a BET-nek egy interjút. Ott ő azt mondja hogy a Hip-Hop az az életstílus, ami mindenre kiterjed: ahogy beszélsz ahogy jársz ahogy viselkedsz, ahogy vezetsz és ahogy baszol meg ilyenek. RAP (amiről azt hittem eddig hogy azt jelenti hogy Rithmic American Poetry hahahahahtombénavagyok, bár lehet nekem van igazam) szóval az csak a hip-hop zenei része. NA szóval ezt mondta a Nigga D, és ezt azért csak ő jobban tudjuk mint mi itt Mo-n, de lehet én értettem félre. De meg sztem nem csak 4 ága van dolognak, mert mondjuk ott vannak a sportok(kosár, baseball, amcsi foci, xtrem sportok) meg az autók meg azon a négyen kívül csomó minden van amire azt lehet mondani hogy hip-hop kultúra része. Bár én a graffity-t meg a break-et annyira nem szeretem, mert a graffity-nek értelmét nem látom hogy mért kell mondjuk tagelni meg összebaszni az épületeket. A breaket meg azért nem szeretem mert olyan gyorsan megunom nézés közben.

Előzmény: Patkány80 (124.)
badgirl666 e-mail | 2005-06-15 12:40:01 | 125.
ez jó volt patkány, mennyi ideig ültél rajta?:)
Most komolyan jó lett

Patkány80 e-mail | 2005-06-06 11:33:14 | 124.
A rap és a hip-hop a két hasonló műfaj,
A szegények közt terjedt és ez egyáltalán nem baj,
Ők tudják csak igazán hogy milyen az élet az utcán,
Ők élnek benne és látják kristálytisztán
A néger az utcát lakja, tudja mi az ábra,
S aki egyszer oda kerül többé nem áll lábra,
Nincs menekvés nincs kiút, végleg elnyel Téged,
Ezt próbálja elmondani az utcalakó Néked
Ha simán csak beszélne a kutyát nem érdekelné,
Hát rímbe fogta szövegét és ritmust ütött mellé.
Két farúd a szerszám és dobnak jó a kuka,
És ez mellé szükséges a szókimondó duma
Eleinte versenyeztek ki tud jobb szöveget,
Egymásnak lökték a sületlenségeket
Rímben fikázni a másik rossz cipőjét,
Szakadt nadrágját és kissé duci nőjét,
Ócska, rozsdás kocsiját, kifeslett sapkáját,
Gyenge szövegét és fogatlan pofáját
De beleun az ember, ha állandó a téma,
Megöli a vadászösztönt a változatlan préda
Elfelejtették hát a saját nyomorukat,
S fikázni kezdték a fehér díszurakat
De a rap csak rím, s a rap az is marad,
Nincsen benne refrén és nem pörögnek a szavak
Tökmindegy hogy milyen hosszú sorokat alkotsz,
Csak rímeljen a vége és nem kerülsz a falhoz
A rapben több sorvég is rímelhet egy szóra,
három, négy, vagy öt rímet is bátran írhatsz egy sorba.
A hip-hop viszont dallamosabb, és üteme állandó,
"Ütemhangsúlyos verselés", na erről van itten szó!
Nem nyelhetsz el sorvégeket, és nincsen benne szünet,
S páros-rímekben kel hogy verseljed a szöveged.
Nyúúújtani lehet, és zárni is szabad,
S ettől kezdve minden rímért tépheted a hajad.
Na ennyi a különbség csak úgy dióhéjban,
S most mondd meg, hogy szövegemet mely stílusban írtam! :)

Yamann e-mail | 2005-05-11 16:24:04 | 123.
Ahoj! na juha ezaz....:)))
ugy látom vannak itt szernecsétlenek..má nemte...egyetértek veled amugy..


Előzmény: Juha (122.)
Juha e-mail | 2005-04-26 04:34:07 | 122.
ZsenI ezt ugye nem gondoltad komolyan?:)

A RAP szó jelentése, Rhytmican American Percussion, azaz Ritmikus Amerikai Ütemek. úgy kb:)
Igaz hogy leginkább a szövegelés megjelölésére használjuk a rap szót, de ez talán azért van, mert erre nem alakult ki külön szó a magyarban... angolba meg ott van hogy "MC-ing" :)
Nincs olyan hogy hiphop zene... hiphop a kultúra, és rap a zene, ennyi.
max. az h a hiphop kultúra zenéje a rap:)
De ezt már rengeteg, nálam sokkal okosabb, és tapasztaltabb ember is elmondta már, rengeteg sok helyen.
A mondanivalótól meg nem lesz más egy zene stílus beli megjelölése:)
Azért mert néhány zenei oldalon, meg itt ott, van külön rap meg hiphop zenei stílusmeghatározás attól még ez az egész butaság.... és egyszerűen azért van, mert az egész egy fiatal stílus (még mindig), és így a "kívülállók" számára sok dolog még mindig nem világos:)
jah, meg ami a "profit termelésére van inkább hangsúlyozva" azt pop zenének hívják:)



Előzmény: ZsenI (119.)
MsMixmastermike e-mail | 2005-04-25 18:06:19 | 121.
hm, nem akartam erre reagálni, de most kell.

én még mindig nem tudok mit kezdeni ezzel a résszel:
"a rap a lightosabb, befogadthatóbb vonal, könnyebben emészhető.Általában a szövegek se tartalmaznak nagy életigazságokat, de nem is ez a cél.A profit termelésére van inkább hangsúlyozva. Ezzel szemben a Hip-Hop az inkább őszinte, néhol társadalmat bíráló, néhol elgondolkodtató témákkal operál, inkább hordoz mondanivalót."

??!!


Előzmény: ZsenI (119.)
Lady Dice e-mail | 2005-04-25 17:17:22 | 120.
Na, végigolvastam az egész topikot..és arra jutottam, hogy így ebben a megfogalmazásban benne van minden!! Úgyhogy ezzel így egyetértek! ;)

Előzmény: ZsenI (119.)
ZsenI e-mail | 2005-04-14 09:54:28 | 119.
Sztem totál egyszerü. Lehet, h ez is vmi hülye hozzánemértő elszólásából indult el. Meg sztem a rapet, mint műfajt definiálni nem helytálló, lentebb se tudta senki megfogalmazni. A rap, maga a szövegelés a zenére. Itt jön be az a rockrappes téma, amint meg lett említve. Lehet az egy metál,alternatív,punk, akármilyen zene, a zene maga az rock. Viszont a szöveg benne rap. De attól még nem lesz más, h rappelnek benne, maximum színesíti a produkciót. De ha már mindenképp el akarjuk határolni a kettő, akkor a rap a lightosabb, befogadthatóbb vonal, könnyebben emészhető.Általában a szövegek se tartalmaznak nagy életigazságokat, de nem is ez a cél.A profit termelésére van inkább hangsúlyozva. Ezzel szemben a Hip-Hop az inkább őszinte, néhol társadalmat bíráló, néhol elgondolkodtató témákkal operál, inkább hordoz mondanivalót.Én is csak Krs-one tudom: "Edutainment" Ha vki kevésbé tudna angolul, ez egy szójáték, nagyjából azt takarja, h szórakoztatva tanít. De mondjuk amit fentebb leírtam,az a mainstreem és az underground viszonyára is értelmezhető. De az is igaz, h a Hip-Hop nem csupán egy zene,hanem egy életforma. Egy gondolkodásmód, egyfajta felfogás, ami az élet minden területén megjelenik, legalábbis nálam...A 4 elem az MC-zés, a DJk, a graffiti és a break. Bár már ez sem állja meg teljesen a helyét, az utóbbi két dolog lassan önálló életet kezdd élni. Bár a gyökerek mindig ugyanoda fognak vezetni, önállósodnak, formálják saját magukat, pontosabban a müvelőik formálják őket olyanra, amilyennek szerintük lenniük kellene.
Még egykét félreértés tisztázása. Az RnB az egy külön müfaj,és nem a hiphop alműfaja, mindkettőnek az alap feketezene müfajok(jazz,soul,blues,funk...)képezik vmilyen szinten az alapját, ebből eredően felfedezhetők hasonlóságok.
Remélem azért sikerült vmennyire tisztítanom a képet, már amennyire az én ismereteim alapján kitellik.

Diesel e-mail | 2005-04-14 05:55:56 | 118.
Jó, rendben, nem ismerkedni vagy itt, de ha má így alakult...Khmm Khmm...

Amúgy lennék én hazafi, de az én meztelen, izmos, férfias testemre senki sem kíváncsi.
Ezt a tényt elfogadtam.

De mint látod, a tiedre meg egyre többen.

És Vaskeznek igaza van, kicsit lecsúsztunk a pályáról, de azér nem rossz ez senem.

Bár ha MsMM-t zavarja, akkor felejtős lesz a téma.


Előzmény: MsMixmastermike (115.)
Vaskez e-mail | 2005-04-14 00:23:38 | 117.
Naaa, azert annyira ronda nem lehetsz, hogy perverzio lenne radnezni...?? :p

na jo ez a tema talan kezd lesiklani a sinekrol :D


Előzmény: MsMixmastermike (116.)
MsMixmastermike e-mail | 2005-04-13 20:20:37 | 116.
PEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRVEEEEEEEEEERRRRRRRRZZZZZZZZZZ

FUYYFUYYHESSSHESSSELEL

:)


Előzmény: Vaskez (114.)
MsMixmastermike e-mail | 2005-04-13 20:19:25 | 115.
Max a szememről, mer én a virtuális inkognitó híve vagyok ááám höhöö :DDDD amúgyis, ha én hazajány vagyok, akkor ti is legyetek hazafijak :D hehee
DE
én nem ismerkedni vagyok itt hékásbékás:))


Előzmény: Diesel (113.)
Vaskez e-mail | 2005-04-13 20:16:25 | 114.
A tomegben itt allnak mar ketten! Gyulekezunk, gyulekezunk :D :D (marmint a perversz alakok, akik idegen noktol kernek meztelen fotot) :D

Előzmény: Diesel (113.)
Diesel e-mail | 2005-04-13 17:08:33 | 113.
M s M I X M A S T E R M I K E ! ! ! ! !

Kűggyéé fotográfiját babám !!!!

Ezt kívánja a tömeg !!!!

Értsd meg !!!

A magyar népért teszed...

Legyél igazi hazafi.
azaz hazajány...


Vaskez e-mail | 2005-04-13 11:28:10 | 112.
Hehe "nemis buzi" :D Na, akkor mi lesz azokkal a kepekkel? :D :D ;)
Diesel e-mail | 2005-04-13 06:50:01 | 111.
Így máazér minggyá más, ugyi?

Gondold át a helyzetet...



Előzmény: Master G (108.)
Diesel e-mail | 2005-04-13 06:50:00 | 110.
Így máazér minggyá más, ugyi?

Gondold át a helyzetet...



Előzmény: Master G (108.)
MsMixmastermike e-mail | 2005-04-12 19:54:04 | 109.
nemis buzi

Előzmény: Master G (108.)
Master G e-mail | 2005-04-12 09:46:01 | 108.
TE LÁÁÁÁÁÁÁÁNY VAGY????????????!!!!!!!!

picsába eddig nem is tudtam




Előzmény: MsMixmastermike (105.)
Vaskez e-mail | 2005-04-08 16:04:04 | 107.
Ha mar bajos noszemelyek kuldozgetnek meztelen kepeket, akkor az en postafiokomban is van egy kis hely :D :D
MsMixmastermike e-mail | 2005-04-08 15:23:13 | 106.
kösz a bókot, most elpirultam (pirulpirul)
:)

amúúúúgy meg nemtom miről beszélsz, aszittem h te fox küldeni meztelenképet.. de hiába várok.. höhhö :D


Előzmény: Diesel (102.)
MsMixmastermike e-mail | 2005-04-08 15:22:01 | 105.
de már elnézést is kértem ott bibibíííííí :)

amúgy te ott, te, halllod, elmondom mégeccer a név onnan yön, h Mix Master Mike, vágod, a missst meg azé biggyesztettem elé, h vmennyire le lehessen vágni mien nemű vagyok, bár ez sok embernek még így is nehézséget szokott okozni, na de sebay. Az y-t meg már régebb óta írom a j helyett, mer teccik. Ez oan mint down by low-nál a v helyett w..


Előzmény: Vaskez (104.)

1  2  3  4  5  6  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.