Click to Visit
Hip-Hop - Mi a külömbség Rap és Hip-Hop között?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  

Fura e-mail | 2004-04-18 16:43:53 | 4.
Én a kultúrára gondoltam, és nem a hip hop zenére. A ceremóniamester fogalmával tisztában vagyok, és azt is tudom, hogy mit jelent a DJ kifejezés. Tudomásom szerint meg a felsorolt négy elem tartozik a hip hop kultúrába...

Előzmény: Vaskez (3.)
Vaskez e-mail | 2004-04-18 16:35:14 | 3.
Nem, azt mar nem mondanam hogy graffiti es break resze hip-hop-nak. Resze a Hip-hop kulturanak, de nem resze a hip-hop-nak ami egy zenei stilus. A hip-hop az amerikai utcakrol szarmazik es azelott pedig az Afrikai dob zenebol. A graffiti es break dancing is ugyanabbol a kulturabol szarmazik, ezert kotodik hozza.

A dj fogalom pedig az egyaltalan nem hip-hop-hoz kapcsolodik. A dj az Disk Jockey - ez egy foglalkozas, sok hires DJ van Dance, House, Trance stb. zeneben is. Lehet hogy az MC-re gondolsz, mint pldl MC Ren. Az Master of Ceremonies es onnan jon hogy regebben a hip-hop utemekhez dumalni szokott a "musorvezeto" vagyis a Master of Ceremonies. A dumak elkeztdek az utemhez szolni, aztan rimelni, es igy lett belole rap. Ugy is lehet mondani hogy az MC-k azok DJ-ek akik hozza rappelnek is.


Előzmény: Fura (2.)
Fura e-mail | 2004-04-18 14:31:18 | 2.
Ja, vmi olyasmi. Ha jól tudom, akkor az egész stílus a hip hop, és annak az egyik eleme a rap. A többi elem: graffiti, break, dj.
Ha vmit rosszul tudnék, javítsatok ki...


Előzmény: Vaskez (1.)
Vaskez e-mail | 2004-04-18 12:42:15 | 1.
Rap az az eloadasi stilus - nem enek nem is beszed.
Hip-Hop az a mufajta - Rap + az utemek + zenei alapok. Rap egy resze hip-hopnak.


1  2  3  4  5  6  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.