Click to Visit
Hip-Hop - Írjátok le hogy miért utáljátok DOPEMAN-t!!!
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

Fido4life e-mail | 2006-02-25 21:33:31 | 68.
Meg van az Országház Fantomja, meg a Telep Csikája, és azon kívül hogy kissé zavar ez a nagy képűség a szövegeiben, eléggé csípem, zeneileg nagyon is jó, csak van valami "trógeres" a magyar zenében...

Előzmény: Noncs (67.)
Noncs e-mail | 2006-02-25 21:31:06 | 67.
nem utálom!+is van 1 lemeze...
Te?


Előzmény: Fido4life (66.)
Fido4life e-mail | 2006-02-25 21:29:01 | 66.
:D Te amúgy utálod Dopemant ?

Előzmény: Noncs (65.)
Noncs e-mail | 2006-02-25 21:27:29 | 65.
inkább+halok,minthogy csitri legyek......
fúúúj,tiszta rémálom lenne....


Előzmény: Fido4life (64.)
Fido4life e-mail | 2006-02-25 21:25:39 | 64.
Irígyek ? Ez jó ! :D

Előzmény: Noncs (62.)
Noncs e-mail | 2006-02-25 21:24:43 | 63.
hát remélem is!húzhatna már a picsába!
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Előzmény: Fido4life (61.)
Noncs e-mail | 2006-02-25 21:24:05 | 62.
hát ja!gondolom te is beírnál......
isteníti a hülye kiskurvát,+védi.....
nevetséges!+hogy féltékenyek vagyunk rá,+irigyek....
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Előzmény: Fido4life (60.)
Fido4life e-mail | 2006-02-25 21:23:11 | 61.
De szerintem már nem igen fog tőle új "zenét" hallani tőle..
Fido4life e-mail | 2006-02-25 21:22:21 | 60.
Ja akkor jogos ! ,-)

Előzmény: Noncs (59.)
Noncs e-mail | 2006-02-25 21:17:30 | 59.
mert a britney topicba szokott nekem faszságokat
írkálni!+állandóan védi,+mindenkit fikáz!


Előzmény: Fido4life (58.)
Fido4life e-mail | 2006-02-25 21:11:32 | 58.
Honnan veszed hogy Britney Spears-t hallgat ? :)

Előzmény: Noncs (57.)
Noncs e-mail | 2006-02-25 20:08:24 | 57.
te csak hallgasd a britneys szarodat,+a junit!
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Előzmény: GojÓ (55.)
Fido4life e-mail | 2006-02-25 19:52:15 | 56.
Ja, pedig rímjei azér vannak ! Ha a zenéjét nézzük, akkor meg tökéletes. Csak egy albumon, már uncsi ha csak az egész arról szól, hogy ő milyen egy fasza gyerek stb...

Előzmény: GojÓ (55.)
GojÓ e-mail | 2006-02-25 15:39:01 | 55.
nekem is az nem tetszik benne hogy naon el van magától szálva!!csak tudnám mire?
és folyton játsza a "fasza gyereket"!!
egy kicsit uncsi és egy idő után pedig idegesítő!

Fido4life e-mail | 2006-02-24 19:02:38 | 54.
Üdv mindenkinek !

Ahogy olvastam regényedet (?) elterveztem hogy most hogy befogok dumálni neked, meg minden. TUdni illik nem vagyok Dopeman rajongó, sőt, nekem se tetszik a nagyképüsége, de azér ez már túlzás... Írsz egy regényt, ÉN ha meghallgatok egy rossz albumot, nem hiszem hogy így kiemelek szöveg részleteket, hogy respectet szerezzek vagy nem tom mmér.. Csak egyszerűen szánalmas, nem tudok rá mit mondani, 3-4-szer végig hallgatod a kazit, hogy le írd ezt a ****-t . Persze tudom, szólás szabadság van, de már sajnálom azt az időt, amit arra pazaroltam el, hogy elolvassam a te kis "novelládat!"


Előzmény: Fuckin Killah (19.)
Franky G. e-mail | 2006-02-23 17:48:43 | 53.
Inkább az lenne jobb kérdés hogy miért kéne szeretnünk Dopemant. 1. Nincs stílusa, 2. Szar rapper, 3. Szar producer, 4. Szar
CopyCon e-mail | 2006-02-23 13:55:18 | 52.
csak mert egy nagy szar
mate17 e-mail | 2006-02-08 18:48:52 | 51.
Mert csak utálni lehet.
Player XIII e-mail | 2006-02-08 13:42:50 | 50.
Bocsi azt hittem a Zoole-s témában írtam...
dopeman nem rappel jól és már nemegyszer kiderült, hogy beszari.
Ha tűz van, röktön becsicskulás...

Player XIII e-mail | 2006-02-08 13:37:09 | 49.
Leégeti Angyalföldet!!!

DeeLock e-mail | 2006-02-05 16:37:35 | 48.
Hát nem tudom te hogy látod ezt az embert, de elég ha a TV-be hallom és megmondom hogy egy nagy paraszt bunkó geci...
A viván most van neki valami kis szánalmas műsora, és egész műsoridő alatt bunkóskodik.
A saját anyjához is annyit szólt hogy "bazzeg nyisd mán ki a kaput"
Ember az ilyen??? kérdezem én...


Előzmény: s.u.n.flower. (17.)
GGK e-mail | 2006-02-04 20:44:32 | 47.
te ismered?

Előzmény: s.u.n.flower. (17.)
DeeLock e-mail | 2006-02-04 20:32:03 | 46.
Erre elég egyszerű a válasz. mert SZAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Shady__08 e-mail | 2006-02-01 15:40:06 | 45.
ok,leirom
Annyire szar a zenéjeeeeeeeeeeeeeetűhetetlenül szar,gyatra rimei vannak,szarul hangsulyoz,,stb...
kb.ennyi,jah és teszi a nagy rappert...
phíísz

b-ron e-mail | 2006-01-29 20:40:18 | 44.
én azt tisztelem benne h sokat szív ő is..
múltkor láttam mamutban sztem mutterjával és akkor is full készen volt :D:D:D


Előzmény: Hama (43.)
Hama e-mail | 2006-01-29 19:34:58 | 43.
jah elég szar, de vannak ismeretlenebbek, csak azoknak nem tom a nevét pedig számot halottam:)
Csak most ugye volt ez a Dopeman és a haverok, azzal is csak sztárolja magát baszki.


Előzmény: Hama (42.)
Hama e-mail | 2006-01-29 19:28:26 | 42.
az egyiket irtam amugy is. de más végül is nincs aki ismertebb

Előzmény: Cápa (41.)
Cápa e-mail | 2006-01-29 17:18:32 | 41.
hát elég nagy baj h 1 ien nyomorék,tahó paraszt a legnevesebb képviselője a hazai rapnek.

Előzmény: Hama (40.)
Hama e-mail | 2006-01-28 21:58:17 | 40.
jah és én nem utállom dopemant egyik legnevesebb hazai képviselője a rappnek sztem
Hama e-mail | 2006-01-28 21:57:30 | 39.
Az én véleményem az, h a többség azé utálja mer az a buzi majka ellene fordult és ezé a sok divatbuzi meg utána
Diesel e-mail | 2004-09-28 11:44:41 | 38.
Gondoltam, írok ide v.mi lehúzót, ami amúgy a véleményem erről a majomról, de ti már sokkal jobban, meg többször leírtatok mindent.

Esetleg annyi, hogy sz.tem dópmen, Dr. Dre-t utánozza a "producerkedésével", meg a "felfedezéseivel", meg az ilyenekkel.
Még a zenében is hallok rengeteg hasonlóságot.
A szövegeket meg már jól kitárgyaltátok.
Kösz

Hella !

Fuckin Killah e-mail | 2004-08-25 07:09:50 | 37.
:saian:, az egyetlen gond az, hogy Dope ugy mondja, mintha komolyan venne, egy Interfunk fele lovoldozes pedig persze, hogy jatek. Es egyikuket sem szeretem maskulonben, de amit Dope mondott az pofatlansag. Es az anyjara eskuszik!!!

Előzmény: :saian: (35.)
SMOKE e-mail | 2004-08-24 18:51:46 | 36.
szevasz KUSSSTIII!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Fuckin Killah (19.)
:saian: e-mail | 2004-08-24 07:13:09 | 35.
nem vagyok dopeman rajongó de ezért felesleges lehúzni hogy nem vert be egy fejet sem ...
ennyi erővel:
a kamikaze nomenestomen albuma úgy kezdődik hogy interfunk a hóhér egy sorozatgyilkos aki több száz embert ölt meg :D
de lehetne folytatni


Előzmény: Fuckin Killah (32.)
Swindler e-mail | 2004-08-23 08:01:23 | 34.
Na dopeman meg nagy betuvel sem erdemli meg
hogy,ki irjam a nevet hat igen o a legnagyobb
aaaaaa ezt uvolti a legnagyobb szamjaiban
legnagyobkent es nem tud csak lopni errol hires
ezutan johetne az hogy,ha nem tetszik keszitsek
jobbat hat ez nem biztos fogalom de lehetseges
Swindler az Underground jobb hogy,melyik teszik
nekem azt csak en tudom.....
Beke Fuckin Killah csak beke

Swindler e-mail | 2004-08-23 07:49:11 | 33.
Na mit is szoljak sokat nem kell gondolkozni
hiszen dopemanrol van amit mondani cszak eppen
azt kizarva hogy o a legjobb,vagy a legnagyobb
szerintem tok szara valt amiota elbizta magat
es az Underground hip-hop-ot leblamalja pedig
vannak szamjai amelyekbe Underground instrumental
szerepel!!!!!!!!!!!!

Fuckin Killah e-mail | 2004-08-23 07:34:51 | 32.
Hello!

Remélem "segítettem" a tanulmányommal, és ti is sokat segítettetek, azért ennyi kényes dolgot
nem tudtam róla! Kösz!

Írok még egyet, lehet, hogy már leírtam, nem emlékszem. Mittoménmelyik szar számában mondja,
hogy 'én a nyócba születtem' aztán egy másikban '6 éves voltam, mikor a nyócba költöztünk'.

És ezt nekem egy Dopeman rajongó mondta!

Milyen szép, igaz? Szomorú, szomorú... Amit meg a földalatti MC-kel kapcsolatban mond a
"Legnagyobb rapper" címû nem-meglepõen szar számában, mégpedig, hogy ha szidják a nevét,
beveri a fejüket - nos büszkén mondhatom-írhatom, én utánajártam és hát nem verte be a fejeket,
úgyhogy ez is csak üres duma volt mint minden egyes szava ami idáig elhangzott a lemezein.

Na, csak így tovább!


Előzmény: :saian: (31.)
:saian: e-mail | 2004-08-20 15:33:39 | 31.
szerintem az alapjai a lopások ellenére is kidolgozottak
de a rappjei közepesek

Juha e-mail | 2004-08-20 14:41:51 | 30.
a "csinálj jobbat" dumához:

"én nem tudok tojást tojni, mégis meg tudom állapítani ha záptojást látok"

amúgy nem nehéz nála jobbat csinálni :)


Előzmény: Fura (27.)
Fura e-mail | 2004-08-19 22:58:59 | 29.
És végül... H mért utálom Dopemant?
Nagyképű, nagypofűjú, kurva egoista ember! Mindig a nemlétező gengszterségéről hablatyol...
Azt hiszi, h ő a legjobb, mert a sok majom megveszi és megeszi azt a sok szart, amiről gagyog a lemezen és a színpadon...
Lenézi az ug-t! Fikázza őket, mikor földalatt sokkal értékesebb zenék születnek, mint amiket ő csinál. És ki kell emelnem, h SAJÁTOT!
Nem véletlenül nem ismeri el az a közeg, akinek el kéne ismernie! Akiknek első sorban a zenéinek kéne szólnia.
Most tegyük fel, h én azt mondom, h én kurvákkal baszok, szívok meg minden ilyet csinálok. Jól hangzik, gondolják sokan, főleg a sok üresfejű népség, de van egy szépséghibája a dolognak. H NEM IGAZ!
Dopemannek nulla hitele van!

És ha Dopeman annyira egy rendes ember, akkor mér van az, h mindenki, akivel együtt dolgozott, az otthagyta??? Azér ez nem lehet véletlen...

Fura e-mail | 2004-08-19 22:47:23 | 28.
Jah... Nem átlagos track. Átlagon ALULI! A téma jó, meg télleg megható, de azé engem kurvára zavar, h még itt is a kibaszott, állítólagos gengszter vérével jön, meg a nyóckerrel!
Egyébként meg, hiába Sting száma az eredeti, mikor látszik, h teljesen P. Diddy-t másolta meg az I'll Be Missing You-t! Gondolta, ez egyszer bejött, akkor még egyszer mér ne? Sztem egyedül a Lopni c. számában van vmi valóságtartalom. Mert télleg csak LOPNI tud!


Előzmény: beidi (6.)
Fura e-mail | 2004-08-19 22:43:37 | 27.
Unalmas duma, h csinálj jobbat nála... Minek? Már sokkal többen megtették!
Khm...fogadok, h amíg a Tyson meg a Majka a Dopemannel nyomta, addig őket is bírtad...
Mégh jó számokat hoz ki. Ehhh...
Ééérdekes... Sztem te egy számában se szerepeltél, mégis úgy nyalod itt a seggét, mint egy idomított pincsikutya!


Előzmény: s.u.n.flower. (17.)
Fura e-mail | 2004-08-19 22:36:20 | 26.
Mármint a Dope-nak, mer' csak a szája jár... :D:D:D
Röhögnöm kell...


Előzmény: Fura (25.)
Fura e-mail | 2004-08-19 22:35:20 | 25.
Még egy kis adalék:

Raplife II/1. 2004. Február
19. oldal

"Fogom magam, most fölmegyek a lakásomba, berakom az ütemet, elkezdek freestylozni..."

Ciki, ciki, ciki...


Előzmény: Juha (21.)
Cápa e-mail | 2004-08-18 18:32:29 | 24.
erről én is hallottam


Előzmény: Juha (23.)
Juha e-mail | 2004-08-18 08:15:29 | 23.
valamikor 2003. első felében:)

Előzmény: :saian: (22.)
:saian: e-mail | 2004-08-17 13:52:40 | 22.
ez mikor volt?

Előzmény: Juha (21.)
Juha e-mail | 2004-08-17 11:04:58 | 21.
csak egy kis apróság még dopemanről:)
mikor pár hónapja volt az rtl klub-on a balázs show-ban valami olyan hogy beszólok dopemannek vagy nemtom.. és akkor behívtak két "underground" rappost (Ryzo, Stephco) akiknek Dopeman ellen kellett (volna) freestyleozni.

Na most Dope azt monta hogy ő "szövegíró" repper ezért egyáltalán nem tud freestyleozni
(miközben - én legalábbis úgy tudom meg még elég sok helyről hallottam is - ő még úgy kezte a "pályáját" hogy angolul freestyelozgatott kis klubbokban:) )

No mind1. szóval persze nem állt ki, majd lement a műsor és adásba került. És ami az adásból kimaratt.. :)

1) a srácoknak valami olyasmi freestyle-át vágták be ami még semmi nem volt csak ilyen kis "bemelegítés"
2) a műsor vége után Dope olyan ideges lett hogy kirohant a studióból és még valami ajtót is betört:)
3) másnap felhívta valaki a két srácot (tyson) hogy dopeman beszélni akar velük majd dope azt monta nekik hogy ha ő szarul jön ki ebből a műsorból akkor összeverik őket stb stb....

ennyit lackóról :)

Cápa e-mail | 2004-08-17 08:04:19 | 20.
Hát öcsém,te se unatkozol:)
nekem teccet a tanulmányod.van még?
ja,van az a száma h megölök mindenkit...tudod?
na azt 1 undergroundos rappertől lopta el!
béke


Előzmény: Fuckin Killah (19.)
Fuckin Killah e-mail | 2004-08-16 17:15:44 | 19.
Miért sajnálom Dopemant?

-tanulmány "Az Országház fantomja" c. lemez alapján-


Erdélyi rapper lévén csak késõre hallhattam a magyarországi undergroundról, addig csak a
médiában szereplõ jó vagy -pár esetben- gyenge elõadókat ismertem. Összehasonlítva a külföl-
di Hip-Hoppal mindig sántított a dolog, mert vagy nagyon hasonlított arra (nem minõségben)
vagy sokkal gyengébb volt. Tisztelet a kivételnek.
Nem térek ki a többi elõadóra, egy emberrõl van szó, Pityinger László: Dopeman.
És a sajnálkozás megkezdõdik...
Kezembe veszem a kazettát (nem az enyém, kölcsönkértem), és ránézek a borítóra. Miután
alaposan szemügyre vettem és rájöttem, hogy ott hátul az nem a füle (gondoltam, Batman lett
Dopemanbõl), hanem torony, tekintetem az arcára síklik. Az tetszett, hogy csak fele látszik,
amúgy is nagyképû, a fele is akkora, mint másnak egy egész. Dopeman: Az Országház fantomja.
Ez valami komoly, a maffiózó most a politikusoknak szól be! Figyelem, szókimondó szövegek,
bla.
És elindul a szalag...
1. Az Országház fantomja, nagyon ijesztõ zene, én alig mertem végighalgatni (vagy alig
bírtam?). A zene lejár, egy Metro-Goldwyn-Mayer oroszlánbõgés után egy kis jazzes zene
indul be, ami tényleg szép,kár, hogy aztán elrontsa, mert beleszól. A játékosok klubja engem
vár? Milyen klub? Megbolondít a zöldségeivel. Miért nem tud igazat beszélni, tudom azt, hogy
a fantázia fontos dolog a mûfajban, de nem kell túlzásokba esni! A nagyképûség (is) olyan, mint
az univerzum: végtelen. Aztán "Mindenki a földre!" és a szokásos ásítozást kiváltó fegyverro-
pogás következik, elmaradhatatlan egy ilyen "nehézfiúnál".
2. Megbaszlak, egy kultúrált cím egy kultúrált embertõl. "Sérti a füled" - tökéletesen igaza
van ebben, és tényleg töröm a fejem, hogyan vessek véget ennek. De türelmem nem engedi, hogy
abbahagyjam, amit elkezdtem. Ebben a számban politizál, ami mellesleg nagyon jó és hasznos
dolog, de azért a rímeken, továbbmegyek: a flow-on kissé csiszolhatna.
3. Ki kopog?!, mintha más zenére ugyanazt a szöveget hallgatnám, a jól menõ panaszkodás.
Aztán megérkezik Tyson, az aranytorkú költõ: "vagy mi a rák van". Azzal viszont rátapintott
valamire, hogy "bocs, hogy élek".
4. Menekülõ ember, "A maffiának dolgozok" - ilyenkor már habzik a szájam és rázkódik a testem,
hogy egy felnõtt ember mennyire infantilis tud lenni. Szóval ez az igazi Hip-Hop: önmagunkat
promováljuk lemezeken keresztül. Ha már nincs téma és nincs rímelõ képesség, akkor magunkról
beszélünk és a rímeinket dicsérjük. Ez a recept a sikeres kommersz ál-Hip-Hophoz. Persze, ha a
rendõrség valamit ráfogna, térdre rogyva bizonygatná nekik, hogy õ ártatlan, ez "csak zene".
5. Ki ha én nem, ez meg az elõbbi szám folytatása. Vagy talán egy vonalon szalad az egész
albumon egy történet? Ki ha õ nem kezdte el ezt a gengszter zenét?! Unom már az ilyen angolról
lefordított európába-nem-illõ dumákat!
6. A legnagyobb rapper, ez a szám motívált engem a "tanulmány" megírására. Az elsõ sorral már
beírta magát a nagyon szar rapperek könyvébe. "A legnagyobb rappert Pityinger Lacinak hívják",
ezen jól elmulattunk, mert attól függ, hogy hol a legnagyobb rapper? Mert a lépcsõházban, ahol
lakik, biztosan õ a legnagyobb rapper. Vagy találgatásra ad okot az is, hogy legnagyobb, de
hogyan? Súlyban minden bizonnyal az egyik legnagyobb az országban. És még tiszteletlenség is
ilyent mondani, mert elõtte rengetegen vannak. "A legnagyobb rapper 74-ben született", elnézést
kedves Hip-Hop kultúrával táplálkozó Dopeman László, a legnagyobb rapper 71-ben született és
Õ tényleg megdolgozott azért, hogy õ legyen a legnagyobb. Miért jutott nekem most hirtelen eszem-
be Dopemanrõl a stúdiógengszter kifejezés?! "Földalatti rapper, ha szidod a nevemet,/ az anyámra
esküszöm, hogy bebaszom a fejedet". Ez az egyik legjobb az egész lemezen. Hányan szidták a nevét
ezen album elõtt és után, és -bár az anyjára esküdött- mégsem baszott be egy fejet sem! Nem szép
dolog felelõsség nélkül nagyokat hazudni! Aztán: irigyek, hogy kinõtte magát, õ megdolgozott
érte. Én nem hiszem, hogy bárki is irigyelné a rímeit meg akár az elõadását vagy például errõl
az egészrõl a felfogását. Ugyanis egy kis vallomással tiszteli meg a hallgatót: élete a sítlus,
ha kell, megdöglik érte. Én úgy emlékszem, az AC "Mindenki" c. számában másképp vélekedett a do-
logról. Vagy talán õt is befolyásolta az underground? "A Hip-Hop csak azoké, akik megértik a
gettót" - ezzel aztán végleg bebizonyította a Hip-Hop-ban való járatlanságát és azt, hogy lehe-
tõségei ellenére mégsem tanult a sok jóból. Talán hallott már például KRS-One számot, vagy csak
Snoop Dogg-on nevelkedett fel? "Nem intelligens hobbi, és nem szórakozás" - mert ugye, ha nincs
pénz benne, õ szarik a dologra. Vagy pedig megdöglik érte? Már õ sem tudja. Aztán jön a duma,
hogy a szövegeit klasszikusnak nyilvánítják majd. Csak azt kérdezném meg tõle, hogy MIÉRT? Talán
a másodikosok által elszavalt locsolóversek szintjét alig ütõ rímek miatt vagy a semmitmondó
önreklámozó szövegei miatt? Válasszon, aki tud. Ezt nem fogja megvásárolni pénzen! A következõ
nagyon vérforraló sora: "A szánalmas Mikrofonpartytokon csak kacagok/a demóitok szarok" - a szá-
nalmas Mikrofonpartyból volt részem hallani ezt-azt és nem mondom, hogy mindenki olyan nagy te-
hetség lenne, de azért vannak arcok, akik álmukból felriasztva jobb freestyle szöveget löknének,
mint amilyent Dope papa írna legjobb pillanatában a múzsa csókjával a homlokán. Aztán az inter-
netes "faszok"-ról van szó, akik fikázzák õt. Köszönöm az elismerést, örvendek, ha utálsz! Minden
okom megvan arra, hogy utáljalak és te is el kell ismerned magadban, hogy ideje leszállni az ál-
maidban szereplõ trónodról és megértetni a rajongóiddal, hogy vannak nálad sokkal jobbak is. Ha
"a mikrofont a kezünkbe adnád", szépen lesülnél és hazavonszolhatnád magad. Ha mindegy neki, hogy
utálják vagy szeretik, nem tudom, miért készült ez a szám? Nagy lelkierõre volt szüksége ahhoz,
hogy meg merjen írni egy számot az undeground ellen, mert végülis errõl szól a szám, csak néha
betûz egy-egy "én vagyok a legnagyobb" dumát (amikor másképp nem jönne ki a rím). Ja: a demóitok
szarok, de hát csak Dopeman fanek küldenek neki demót!
7. 15 perc hírnév, a régi csel, amikor egy melankólikus zenére egy szívkiöntõ szöveget össze-
hozunk, hogy a szkeptukusok is meglágyuljanak. "hiába van a falamon 12 platina meg arany", az
imént még ezeken volt a hangsúly. "Én voltam a kurva, a lemezcég a strici" - ezt akkoriban nem
ismerte volna el, de mostmár tiszta lelkiismerettel bevallja nekünk. Majd tíz év múlva talán azt
is megtudjuk, hogy kirõl fordította le a szövegeit. Bár ilyen kritikán aluli szöveget ritkán
csodálhat meg az ember (nem mondom, hogy nincs, sok USA rapper szintjét üti az õ lemeze is).
8. Bõgni tudnék (Nóta Anettkához), ez az a szám, ami még tetszik is. Kivétel erõsíti a sza-
bályt. Persze õ támadhat bárkit, de õt nem szabad támadni, mert ami tökéletes az tökéletes, na!
9. Nincsen köztünk csicska, errõl mindig Majka és Tyson jut eszembe. Szóval mégis volt csics-
ka és még sokan vannak. Nincsen köztünk csicska, amíg az üzlet azt úgy kivánja. "A lényeg az,
hogy ne legyél -bornyú-" aztán "én nem a hülyeséget hányom a falra" - miért akarnak ezek minden
áron tanítani minket? A lényeg az... a lényeg az, hogy már van csicska köztük és egyáltalán, ott
az egész banda egy nagy csicska-banda. Az egyik héten maffiózó-testvérek, a másik héten már úgy
utálják egymást, ahogy azt a pénz megköveteli tõlök. Egy kis tartás nincs ezekben az emberekben.
"Csak lemezeken idegesít minket" - akkor még sem bassza be a fejem? Óóó, pedig már az anyjára is
megesküdött, meg minden... Három számmal ezelõtt!
10. Lopni, az egyik kedvencem, a semmitmondás és a nagyképûség mûvészete testesül meg ebben a
számban. Ásításra ad okot a remekmû kategóriába nem sorolható szöveg: "felnõttem a gettóba[n]".
Egy ilyen számot általában azért csinálnak meg, hogy azért a kurvát betehessék majd a videoklip-
be és mert valamivel ki kell tölteni a lemezt. Tyson is megérkezik, elmondja a maga okos tanító-
jellegû dumáját, majd minden megy a megszokott göröngyös, trágyás úton... Ja, "úgysem segít raj-
tunk semmilyen miniszter", pedig Tyson már megszedhette magát a kedves intelligens rajongóinak
köszönhetõen, a gyerekkori pajtásai sorsa pedig nem hiszem, hogy érdekelné. Vagy ha igen, akkor
majd mint új tehetséget bemutatja egyik barátját, ahogy ez már történni szokott...
11. 8ker cigány, 8ker gádzsó, "5 éve szarom a lemezeket", így van, szar lemezeket csak szarni
lehet. Persze, a maffiózó szó nem maradhat el ebbõl a számból sem; ez a fránya szókincs! Ha nincs
hát nincs! Az ilyen "soha nem leszel olyan, mint én" mondatokat imádom, merthogy tényleg sokan
nem leszünk soha olyanok, mint õ - a lelkiismeret nem enged!
12. Szeretlek is, meg nem is, egy kis feldolgozás nem árt, mostanában az jól megy, na akkor
abból is videoklip lesz, hogy jobban vegyék a lemezt a kis buta kurvák. Szegény Dope, valaki sze-
rezzen már be neki egy csajt, mert magányában már muszály ilyen számokat írnia. Érdekes kis tör-
ténet, a refrénbe a Master P féle ócska nyögés behelyezve, hogy töltsék a helyet. "Megfogom a
mancsát", kérem, meg lehet figyelni, hogy a "megfogom a kezét" nem rímelt volna, ezért lett
mancs. Igénytelenség rulez!
13. Nem baj, más szemszögbõl ugyanaz az intelligencia-dús téma: Dopeman Maci vagy Laci. Nem
baj, nem változik. Ismét hozza a tipikus mondóka-szintû rímeket és hát ki a nagy maffiózó, ha nem
õ, a nagy és a szuper és a király! Újat mondani nehéz, fõleg olyan valakinek aki soha nem mondott
újat.
14. Megölöm a mikrofont, Tyson kezdi, majd miután végigunatkoztam azt a néhány sort, ahol per-
sze a szöveg gyenge, mint az AIDS-es alultáplált bangladesi fiúcska, Ganxsta Zolee jön, én szere-
tem azt, amit csinál, de a gagyi MC-t inkább a szûk baráti körében lézengõ emberekre kéne alkal-
mazni. Sub Bass, mint mindig hozza a maximálisan jó szövegeket, de ugye most nem õt kell dí-
csérni, hanem Dope maffiózó úr amúgyis jól észrevehetõ hibáit világítsuk meg. Ezúttal viszont nem
is szólok róla, az elõbb elhangzottak fényében észre sem vevõdik gyenge felhozatala.
15. Outro, a lemezen végigkísért a maffia-film szerû bevágások nagyképû egoista hangulata,
az Outro-ban ugyanezt hallhatjuk, amíg tart, egy kis szunyókálás igazán jólesik. És ezért egyesek
tényleg pénzt adnak ki?
16. Villarap, csak annyit jegyeznék meg, hogy az itt hallható fiatalemberek még mindig jobban
tetszenek, mint a nehézfiú. Ja, és hát Majkát itt még nem tanították meg rappelni; azért elég
szomorú, hogy ilyen senkik nulla Hip-Hop kultúrával kijutnak a médiába. De ha az emberek ennyire
igénytelenek, akkor hát hallgassák ezt!
A zaj lejár, a kazettát messze tõlem leteszem (a hátam mögé, hogy ne is lássam).
Elemezni minden lemezét nehéz lenne, de meg kell jegyeznem, hogy mindig ugyanazt a gyenge
szintet hozza. Az elsõ lemez óta nem mondott újat, esetleg róla tudhattunk meg érdekes informáci-
ókat és hát azért jókat lehet szórakozni az ellentmondásokon. Ennyire lelkiismeret nélküli elõ-
adó, legalábbis a Hip-Hopon belül nem hiszem, hogy lenne Magyarországon, bár Majka Papa (míg
volt, vagy még van, vagy lesz?!) is tiszta szívvel pályázhat a legszarabb rapper díjra. Az ilyen
senkik nyugodt lélekkel szidják azokat az underground embereket, akik tényleg komolyan veszik a
dolgokat és tényleg életük az egész, dehát ez így mûködik az USA-ban és máshol is. Csak figyeljük
meg, mi volt az a KRS-One és Nelly dolog...
A következõ lemez is minden bizonnyal ugyanilyen lesz, jó zenék, szar szövegek és ugyanaz a
nagyképû férfi tekint majd ránk a borítóról, ezúttal Superman kosztümben.
...És a Hip-Pop tovább hódít...

Fuckin Killah, 2004.08.04.-2004.08.05.


Előzmény: 1csaj (18.)

1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.