Click to Visit
Hip-Hop - Lemezkritika
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

cprod e-mail | 2019-05-25 22:10:00 | 26.
*Ceki Productions*

Az alábbiakat vállalom:

Képszerkesztés:
Kreatív grafika, logó, névjegykártya, szórólap, poszter, étlap, itallap, címke, naptár, csomagolás, borító, manipulálás, retusálás, fényelés

Videószerkesztés:
Zenei klip, rövidfilm, intro-outro, videós utómunka, forgatókönyvírás

Zeneszerkesztés:
Egyedi alap, intro-outro, reklámanyag, karaoke, dalszövegírás

Műfajtól és felhasználási céltól függetlenül előre egyeztetve bármi elkészíthető! Gyors válasz és munkaidő!

https://www.facebook.com/cekiproductions
https://soundcloud.com/cekiproductions
http://www.youtube.com/cekiproductions

Rich79 e-mail | 2005-01-06 14:55:19 | 25.
Fene kivan!
Mégsem... :(
Miért? :/

Rich79 e-mail | 2005-01-06 14:54:43 | 24.
Atmosphere: "Lucy Ford" 2001. Rhyme Sayers Ent.

Bevezetõként annyit szeretnék elmondani, hogy Slug (Atmosphere MC-je) a kedvenc ceremóniamestereim egyike, de ezen elemzésemben megpróbálok teljesen objektíven írni róla, bár egy ilyen tehetséges MC-rõl csak szuperlatívuszokban lehet beszélni.

Kezdeném azzal, hogy Slug már az elsõ albumán megcsillogtatta szövegírói és elõadói képességeit, de valahogy az alapzenék, melyeket Ant szolgáltatott az Overcast! címu debütáló albumához, nem igazán alkottak egységet Slug stílusával. Az Overcast! sem volt egy átlagos album, de a Lucy Ford LP lényegesen jobb lett zenei tekintetben is. Ant olyan samplereket használt, melyek hûek, mégis elõremutatóak voltak az amerikai, absztrakt, underground hip-hop hagyományaihoz. A mélyen ülõ basszus futamok megadják azt az érzést, amit egy non-kommersz lemeztõl elvárhatunk. Ezen kívül Ant nem volt rest másfajta zenei alapokhoz sem hozzányúlni. Például a "Guns and Cigarettes" címû dalban Ant olyan zenei hangzást produkál, mintha egy déli kocsmában, vagy egy déli pajtában lennénk, ahol a fekete basszusgitáros négylábúaktól körbevéve csak úgy, szórakozásképpen ütné el az idõt, miközben Slug arról szövegel, hogy õ nagyobb szeretne lenni Jézusnál, a Beatles-nél, vagy a pankrációnál is. Remek! A másik gyöngyszem a "Lost and Found" címû szám, mely olyan érzetet ad, mintha egy rozzantabb cirkuszi vurstli szólna, Slug pedig elkesergi, hogy vesztette, majd pedig hogy találta meg magát. A másik erõssége a zenei alapoknak Jel, aki Ant "hiányában" szintén értékes zenei rigmusokkal ajándékozza meg a hallgató fül receptorait. A "Nothing But Sunshine" zenei aláfestésében ismét felbukkannak a vergiliusi motívumok, hiszen abban már az állatok is megszólalnak: egy tehén (Slug tolmácsolásában) és egy sertés, aki kissé meglepõdik idõvel (de errõl majd Slug szövegeinek elemzésekor térnék ki)... Most pedig Slug... Mit is mondhatnék elöljáróban? Zseniális! Slug szövegei nagyon széles palettán lavíroznak. Ironikus, szarkasztikus, alázatos, cinikus, õszinte, vicces, (és néhol) perverz sorok váltják egymást esetenként egy szövegen belül is. A "Don`t Ever ***** Question That" szövegében például, egy ex-barátnõjének vall érzéseirõl nagyon õszintén, és minden refrént azzal zár le, hogy ha jobb volnék a helyes szavak megtalálásában, nem kéne ezeket a kib***ott dalokat írnom. A "Like Today"-ben szintén megjelennek Slug nõkhöz való viszonyának motívumai. Egy napi rutinját írja le: felkel, kiveri a farkát, rágyújt egy cigarettára, megiszik egy kávét, és el kezdi járni az utcákat, ahol nézi a szép leányzókat, benéz egy lemezboltba, majd másnap reggel arra ébred, hogy ugyanúgy kel... Nem egy tartalmas élet. Slug nem szégyeli, nem büszke leírni mások számára "cikinek" titulált információkat sem magáról. Ez a kreatív szövegelés alapvetõ feltétele: leírva kifejezni minden gondolatot, ami az ember agyán akár csak egy századmásodpercre ugrik is be. A "Guns and Cigarettes"-ben ismét elõveszi ex-barátnõjét, és a világ legkedvesebb üzenetét küldi el neki dalban: "Menj a Pokolba, kislány! Hányok tõled! Remélem, az új barátodnak rákos lesz a farka!" Aranyos? Ezután egy más témára koncentrál: elmondja, mi lenne, ha õ lenne a Mikulás. Az "If I Was Santa Claus" szövegében mindenkivel csak jót tenne úgy, hogy nem kérne érte semmit... Majd ismét egy, ettõl totálisan eltérõ vízre evez: egy törekvõ szociopata agyába kalauzol minket. Az "Aspiring Sociopath" címû dal egy kronológiailag dokumentált õrültté válás Slug-szerû története. Egy férfirõl szól, akinek a reggeli ébredés után elege lesz az addigi életébõl. Nem törõdve azzal, hogy akár valami konstruktivitást vigyen életébe, beszáll az autójába, elhajt egy gyorsétterembe, megiszik egy kávét, meghallgat pár poént, majd visszaülve az autójába, magát szabadnak érezve, dalolászva, nekivág a végtelen határoknak... Michael Douglas - Összeomlás? (???) Csak éppen pepitában... Rövidre véve mondandóm, mert akár még több oldalt is írhatnék, rátérek az elemzésem elején már bevezetett "Nothing But Sunshine" címû dal szövegének egy igen csak meghökkentõ momentumára. Ebben a dalban Slug vidáman szövegel a boldogságról, majd bemegy egy karámba, és szexuális kontaktust teremt egy sertéssel. Az aktus után pedig fütyürészve, dalolászva cseppet sem palástolja kielégítettségét... Szodomia Slug módra... Szarkazmus a köbön! Géniusz! Befejezésként csak annyit, hogy aki nem hallgatja meg ezt a szövegileg és zeneileg is kreatív, friss és élettel teli albumot, az körülbelül akkora bûnt követ el, amiért "a kommün ezért kötelet adott" volna...

Alapzenék: 4.5/5
Szövegek: 5/5
Kreativitás: 5/5


(remélem, ezt már normálisan teszi be... most, hogy átolvastam, minden jónak tűnik...)

Diesel e-mail | 2005-01-04 06:34:12 | 23.
Ez télleg gázos...
És ahogy mondod, szégyen és gyalázat.
Ez olyan, mintha a Mona Lisát festené át egy divatos kortárs festő, lila és rózsaszín árnyalatban. Persze, az a Mona Lisa lenne, de más színekkel, és az már kibaszottul nem ugyanaz. Sőt...

Azt olvastam, hogy 2pac muterjának tetszett a lemez. Gondolom kibaszott sokat ért hozzá az is, szétszítt aggyal meg főleg. Meg mit is mondhatna mást.
Hát tesa, elton dzsonhoz meg már nem is tok hozzászólni.
Újabb példával élve: Cadillac-be kispolszki motor.

Áááhhhhhh...


Előzmény: Cápa (21.)
MsMixmastermike e-mail | 2005-01-03 20:57:57 | 22.
"Elton John!!!!!!:mér??????minek????azé mer dugott párszor nyomival,már rajta kell lennie 1 2pac albumon.nemá!!szégyen-gyalázat."

---> ez NAGY :DDDDDDDDDD


Előzmény: Cápa (21.)
Cápa e-mail | 2005-01-03 20:08:21 | 21.
2pac:Loyal to the game

miért????mér kellett annak a fasz nyominemnek alapokat csinálni.szégyen+gyalázat.annyira nem illett a zene a szöveghez,h már fájt.oan yo volt hallgatni 2pac-t,de a zenék.az obi trájszos az annyira megalázó,h nincs rá szó.undorító az egész.nyominak annyira felismerhetőek az alpjai.fika az egész.szánalmas.amit meg nem ő csinált,az yo lett volna,de nem egy Pac albumon.1edül a Scott Storchos szám teccett.Ő is fehér,mégis képes fasza zenét csinálni(lean back,clap back,Dre és 50 számok többek között).közreműködők
Jadakiss:jó.de mit keres 1 2pac albumon?
Obie trice:szánalmas.nem is mondok semmit
Dido:asszem ő énekel az 1ik számban.nyomin kívül senki nem ismeri amcsiban.minek kellett rátenni?most örül a kis köcsög?annyi tehetséges énekesnő van.dido meg hát...az öngyilkos zenéjével gáz.
Outlawz:faszák lennének,de a szar alapok miatt nevetségesen hangzanak.kár.
Elton John!!!!!!:mér??????minek????azé mer dugott párszor nyomival,már rajta kell lennie 1 2pac albumon.nemá!!szégyen-gyalázat.
G-Unit:még jó h New York-iak(if u know what i mean).Young Buck Jól kenné,de az alap visszafogja.
az is gáz volt h a vée felé ien énelkős számok voltak.és egyáltalán nem 2pac-esek.sajna.
1ébként végig lehet hallgatni az albumot.
mér kell annak a szőke köcsögnek mindenhol ottlenni???????
adták volna ki acapellába.2pac úgyis yo.nem is kell neki zene.

Cápa e-mail | 2004-12-17 17:56:06 | 20.
nekem má az előző se teccett.oan volt mintha Nellyt hallgaTNÉK,csak komolyabb alapzenékkel.
a balla baby remix sztem fasza.Lil Flipnek köszönhetően.


Előzmény: G-tard (18.)
Diesel e-mail | 2004-12-17 06:24:17 | 19.
Na, hát ilyen is van...

Előzmény: G-tard (18.)
G-tard e-mail | 2004-12-16 17:48:10 | 18.
Chingy: Powerballin'
Bocsi, nem akarom azt írni, hogy szar vót bmeg, de tényleg egy rakás szar. Olyan érzésem van tőle, mintha az összes szám ugyanaz lenne, semmi változatosság, max. a balla baby remixre mondom, hogy hallgatható és érdekes, (az alapja nagyon emlékeztet Youngbloodz-tól a Damn! c. számra...)de ennyi.

MsMixmastermike e-mail | 2004-12-16 15:39:02 | 17.
jah, yo :)

Előzmény: Rich79 (16.)
Rich79 e-mail | 2004-12-16 08:26:25 | 16.
Sajnos, mikor bemásoltam, így tette be... Erről nem tehetek.
A következőnél majd kijavítom...


Előzmény: MsMixmastermike (14.)
MsMixmastermike e-mail | 2004-12-13 18:44:41 | 15.
The Beatnuts - Milk Me (2004)

Friss Beatnuts album, a megszokott Beatnuts stílusban. Igazából nincsenek kiemelkedően jó számok az albumon, de a Beatnuts rajongók meg lesznek elégedve vele.
Egy pár számot azért külön is kiemelnék. Rögtön a másodikkal kezdem, mert az kevésbé van a toppon, a refrénben azt lehet hallani h: "This is so damned hot,hot..." és a szám elej is ezzel kezdődik, és őszintén szólva sztm nagyon idegesítő..
A 6. szám -= Find Us =- Lumidee-re emlékeztet, legalább a tapsikolós beatj miatt :)
A 9. számban -= Confused Rappers =- sajnos nincs beatbox, pedig Rahzellel készült a track :( ráadásul extrem lightos, és nagyon monoton..
A 12. -= We Gettin Papers =- viszont sztm még a legjobbak közé tartozik.

És nagyjából ennyit is erről az albumról, sztm nem hagy ki senki semmit ha nem szerzi meg az egészet, kiv. persze a rajongóknak.

MsMixmastermike e-mail | 2004-12-13 18:20:22 | 14.
ezek helyett nem lehetne inkább mást bevezetni? csak mert marhazavaróak .. :

õ - o
&ucirc - u

így is le fogjuk vágni h mire gondolsz, de ezek az ucircek meg otildék... :) köszii


Előzmény: Rich79 (12.)
Talib88 e-mail | 2004-12-13 16:30:55 | 13.
Javítok...gengszterkedés,drogok,kurvák,pénz,csillogás,élet a nyomorban,partizás,megemlékezés a halottakról....ez nem változatos témák, amikor majdnem minden amerikai "méjsztrím" repplemezen ezmegy...Písz áut
Rich79 e-mail | 2004-12-13 09:33:21 | 12.
Buck 65: "Vertex"

Bevezetésként annyit mondanék, hogy ez egy furcsa album. Körülbelül annyira, mint annak idején Sole "Bottle of Humans", címû albuma. Ilyen albumot nemigen hallani rádiókban, ilyen albumról való klipeket nemigen látni az MTV-n, és ha 10 embert megkérdeznénk az albumról, 9 azt mondaná, hogy nem tetszik neki. DE ott van az az egy ember, aki viszont imádja! Õszintén szólva, én vagyok az az egy ember.

Amikor elõször meghallottam az album legelsõ dalát, "Sounds from the Back of the Bus", azonnal tudtam, hogy ez egy olyan album lesz, mely kielégíti az absztrakt hip-hop iránti kielégítetlen vágyaimat. Hogy mivel? Mindennel. Az alapzenék pontosan olyanok voltak, melyek nem futószalagon készültek, nem az MTV-n felnõtt tömegekhez szóltak, hanem egy mûvész(!) eklektikus zenei hangzásvilágot tárták elém. Ezután jött az a dal, melyre a mai napig úgy tekintek, mint az absztrakt metaforizmus etalonja: "The Centaur". A szöveg egy kentaurról szól, akit a társadalom megbélyegez, akire az emberek furcsán néznek, és nem értik meg. Furcsának titulálják, és csak fel akarják használni a maguk javára. Hallgatva Buck 65-ot, olybá tûnik, hogy a dal egy van gogh-i önarckép (csak éppen zenében). Egy újabb gyöngyszem az "On All Fours" címû szám, melyben Buck az egyik legintelligensebb konklúziót vonja le: "Nem játszom a keményet vagy pocsékolom az idõt jelentéktelenségekkel / Vagy lebecsülöm a hallgatóságom intelligenciáját / Csak képzetten és õszintén csinálom, amit csinálok / Az vagyok, aki vagyok, nem egy csaló vagy egy paródia." Nos, úgy érzem, nagyon sok honi MC-nek meg kéne ezt fogadnia ahelyett, hogy ilyennek-olyannak állítja be magát, csak azért, hogy veszélyesebbnek tûnjön. Az "In Every Dream House There is a Heart Ache" címû dal ismét egy igazi avantgard utazásra invitál. A dal kezdete olyan, mintha kísérleti rock zene lenne. Az ütem nagyon lassú, elektronikus basszusból és piszkos dobokból áll. A fúvós (talán szaxofon) pedig úgy hangzik, mintha egy elefánt éppen az agóniáján lenne.

A szám szerint 13. dal, "To Say the Very Least", egy szerelmes dal. Egy magányos és gyönyörû pincérnõrõl szól, akit munkavégzés közben zaklatnak. Buck 65 szeretne megismerkedni vele, de nincs hozzá bátorsága. Mit is mondhatnék? Õszinteség. Halkan jegyzem meg, én el tudom képzelni, hogy ez valójában megtörtént.

Ami rettentõen eredetivé teszi az albumot, az nem más, mit Buck 65 emberközeli(!) szövegei. Amikor egy angolul értõ egyén hallgatja a dalait, egyszerûen nem tudja figyelmen kívül hagyni õket. Buck 65 nagyon egyszerû dolgokról is képes szöveget írni, mint például, a magányos pincérnõ, aki tetszik neki. Állandóan teletûzdeli szövegeit személyes élményekkel: "Volt, amikor a barátaimmal a játszótéren körbe-körbe masíroztunk / És kiabáltuk, hogy utáljuk a lányokat"

Személy szerint, én ezt hiányolom a legtöbb honi MC szövegeibõl . Nagyon kevesen mernek leírni személyes történéseket, élményeket, gondolatokat. Talán félnek attól, hogy elveszítik "menõ státuszukat". Ez csak egy találgatás, de számomra ez egy nagy hiány. A másik, hogy a hazai undergroundban nagyon sokan "slágereket" gyártanak ahelyett, hogy valami újat, elõremutatót, szokatlant vagy csak "mást" mutassanak. Buck 65 egy nagyon jó példa arra, hogyan lehet valaki bátor. Hogy miért bátor? Mert el mer rugaszkodni a berögzõdésektõl mind zeneileg, mind szövegileg. Sokan azt mondanák, hogy ez már nem is hip-hop, talán még keményebb jelzõkkel is illetnék, de azok, akik ezt mondják nem érzik azt a nagyon fontos mûvészi értéket, melynek neve: KREATIVITÁS! Ezt vagy érzi az ember, vagy nem. Nem lehet tanulni, ezzel születni kell. És annak , aki Buck 65 albumait szeretné hozzáértéssel hallgatni, elengedhetetlen kellék.

Alapzenék: 5
Szövegek: 4.5
Kreativitás: 5

szerzõ . veRitaZ

Cápa e-mail | 2004-12-10 16:11:41 | 11.
Sabdog:hali.vmi jelet küldj má rám mélre vagy ide hogy a cd-vel minden rendben-e.meg hogy teccetek a cuccok rajta.
talib:fesoroltam kb 6 témát.te meg kiemelsz 2-t,és fikázol.ennyit rólad.nem is mondok semmit.

a Ludacris-t megszedte az 1ik haver,de nem akartam meghallgatni,mer az még nem a hivatalos,aztán lehet szar.mivel kedden kijött tuiti h beszerzem.lehet meg is veszem.most hallgatom az elsőt.az is kurvajó.minden szám.legjobb csávó.technikailag,szövegileg.odabasz.

Diesel:én csak ajánlottam 1 jó albumot.ha csak 1 tucat lenne a No Limitből,akkor nem ajánlgatnám.de nem az.korekt nagyon.de a te dolgod
peace

Diesel e-mail | 2004-12-09 12:27:54 | 10.
Cápa & Sabdog, köszi.

Ilyesmire gondótam vón.

Sz.tem nemsoká én is írok 1et.

Mester Pé-t ugyan nem csipázom, de a Luda lemezt meghallgatom.

Hella !

sabdog e-mail | 2004-12-08 16:14:28 | 9.
Ludacris - The Red Light District (release date: 2004 Dec 09)

Korunk egyik legkeresetteb hip-hop sztárja Luda ,mármint az USAban.December 9-én jelenteti meg vadi új albumát a Red Light District-et.A vendégelöadok között szerepel DMX, Sleepy Brown, Doug E. Fresh, Nas, Nate Dogg, Trick Daddy és DJ Quik is.
Az album kezdeze nem is indulhatna jobban mint egy Timbaland a.k.a Tim Mosley alappal, melyre Luda elmondja hogy ő (örömönkre vagy bánatunkra) még mindig itt van. És igaza van, mert nem csak 1-2 jó szám van az albumon, hanem szinte mindegyik az!
Pár számot mégis ki kell emelni mert, megérdemli.
Kezdem az utolsóval (Virgo) mert azt mindenkinek hallania kell : Doug E. Fresh beatboxxxol Luda és Nas nyomja a szöveget. (Zseniális, hogy milyen egyszerü és mégis mennyire magávalragadó-
A harmadik számot (Get Back) szerintem már egy páran ismeritek.Ez egy tipikus HüDeFaszánSzólEz track.
A Put You Money-ban DMX hü társa ebben a karabi hangulatot idéző számban Mr. Lova-Lovanak.
Blueberry Yum Yum pedig Sleepy Brownnal olyan hogy azt leírni nem tudom nem azárt mért olyan jó hanem azért annyira érdekes.
Na a hatodik track Nate Dogg közreműkődédével egy méltó folytatása az Area Code-nak.
Na most folytathatnám a bizonygatást hogy ilyen jó meg olyan jó, de nem teszem mert egyszerüen az egész album jó.Aki teheti hallgassa meg egyszer, ha nem is szereti a South Side-ot.



Talib88 e-mail | 2004-12-07 19:23:11 | 8.
Nem rágtam be rád..egyáltalán SŐT! SZERETLEK! Leszel a feleségem? te hány gyereket szeretnéL?
Béke és szeretet!

MsMixmastermike e-mail | 2004-12-07 17:42:18 | 7.
Diesel:"Ezzel a topikkal az volt a szándékom, hogy mindenki leírhassa a véleményét egy-egy meghallgatott albumról. Újról, vagy régiről, halaál mindegy."

azért bírnám h ha 1 kicsit gondolkodnál is kedves talib, amúgy a kritizálás, az nem zárja ki azt, h vmiről csak yot mond vki, vágod? de utána is nézhecc 1 értelmező kéziszótárban :D

azért mert a top 5 feka pasi topicban berágtál rám, nem kell minden topicban megpróbálni oltogatni, amúgyis leszarom :)

muhhhhaahahaaaaaaaaaa

te Agy! :DDDDD

hallgasd meg amiről írtam, aztán dobj róla kritikát ha már ilyen okos vagy :)


Előzmény: Talib88 (6.)
Talib88 e-mail | 2004-12-07 13:57:49 | 6.
MsMixMasterMikey...ez nem kritika...hanem...ajánlás..meg neked tetszik...Az én beírásom, meg a te "kritikád" kritkája....talán...de csak így tovább!
MsMixmastermike e-mail | 2004-12-06 17:54:45 | 5.
hella!

nekem a (jelenlegi) kedvenc albumom (bár régi) a:

The World Famous Beat Junkies Vol.2 DJ Rhettmatic-kel :DDDD

annyira jó, h uhh .. el se lehet mondani

az egész egy nagy mixtape úgymond, a legnagyobb előadók (Alkaholics, Dilated stb) számaival, istenkirály basszussal és még királyabb scratchekkel :)

mindenkinek tiszta szívből ajánlom :)

Talib88 e-mail | 2004-12-05 08:02:01 | 4.
Szerintem az, hogy a témák gengszterkedés, kurvák stb, ez kib*szottul nem változatos...Minden lemezen ez megy...vicces...és erre mondhatnám azt, hogy kibaszott szar...de hát ízlések és...
Cápa e-mail | 2004-12-04 20:32:33 | 3.
régóta ez a legértelmesebb topik amit nyitottak.szerintem:)

Master P:Ghetto D

Szerintem az egyik legjobb No Limit lemez a nagyon sok közül.a témák mondhatni változatosak.gengszterkedés,drogok,kurvák,pénz,csillogás,élet a nyomorban,partizás,megemlékezés a halottakról.a közreműködők a No Limittől vannak,egyetlen kivétel Pimp C.a Beats by the pound nagyon jó zenéket csinált hozzá.az album felépítése is jól sikerült.Mystikal és Fiend nagyon frankón kenik a számokban,és MP is megtalálta a saját stílusát erre az albumra.szerintem egybe meghallgatni a legjobb.kiemelkedő szám talán a make em say ugh.nekem még nagyon bejön a we riders és a weed&money meg a pass me da green-ennek kurva jó alapja van.de az öszes többi szám is rendben van.

vmi iesmire gondoltál?

Rich79 e-mail | 2004-12-04 01:02:03 | 2.
Buck 65: Vertex
http://www.nightchild.hu/salata/kritika/buck65_vertex.htm

Atmosphere: Lucy Ford
http://www.nightchild.hu/salata/kritika/atmosphere_lucyford.htm

Buck 65: Man Overboard
http://www.nightchild.hu/salata/kritika/buck65_square.htm

Diesel e-mail | 2004-12-03 07:27:03 | 1.
Na Hella !

Ezzel a topikkal az volt a szándékom, hogy mindenki leírhassa a véleményét egy-egy meghallgatott albumról. Újról, vagy régiről, halaál mindegy.
Nem csak annyit, hogy : - Szar vót bazzeg ! -,
Hanem megindokolva, hogy mér igen, vagy mér nem.
Akár track-ekre bontva is.

Aki csapja a lényeget, akár kezdheti is.



Hella !


1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.