Click to Visit
Hip-Hop - Mitől jó a hip-hop? Miért szar pl. a G.Zolee, Dope
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

Jay mz e-mail | 2005-11-08 21:33:47 | 39.
Szeva!Nem tom hogy te hol hordod a füled, az biztos hogy nem a fejeden,de lehet hogy a seggeden.Na mindegy erről nem nyitok témát!Az általad említett el(ő)adó "művészek" nem hinném hogy túl sok energiát fektetnek az igényes szövegkörnyezetbe.Csak érdeklődés szinten uram: Mit szoktál hallgatni? Britney-t,vagyy a sokak által istenítet LL.Juniort(aki szerintem segítség nélkül még a répáját sem tudja kicsavarni).Ha igen akkor őszinte részvétem.Próbálkozz valami eredetibbel.Tudod aminek értelme is van, nem csak úgy a szádba rágják azt, amit kevés iq-val te is tudnál!Mellesleg a hazai Mc-k többsége a pult mögött is megállja a helyét.És igenis fogtak már a kezükbe hangszert.
Apropó: Nem te vagy véletlenül az a fajta aki minden hazugságot megkajál amit elépakolnak? Azt hitted hogy van pár jó dolog!Nyisd ki a szemed...


Előzmény: Excellenciásuram (12.)
dunpeal e-mail | 2005-11-06 10:41:02 | 38.
Te aztán jól elmagyaráztad hogy
miről szól az ug. lógsz a haverokkal meg van vmi betegséged (sztem nem csak egy) de akkor miről szól az ug?


Előzmény: slimke (36.)
flava82 e-mail | 2005-11-05 15:28:57 | 37.
Igazából te is olyan vagy mint ez a magyar ug szarság
Azt se tudod miről beszélsz


Előzmény: slimke (36.)
slimke e-mail | 2005-11-05 09:43:47 | 36.
Kedves Mor!
Hát megéltük ezt a napot is hogy valaki végre értelmeset is tud ide irni,és kiemelkedik a tőbbiek kőzől (fényt hoztál ezzel az életembe: köszike!)
Amúgy meg hiába magyarázod szegényeknek hogy mi is az ug ezek ugysem értik meg! hogyis értemék meg ha (szaron nöttek fel) Dopman meg a többi aki nem is tudom milyen zenét játszanak! ÉN személy szerint a réggebbi ug csapatokat szeretem firma, árral szemben, nem közöl sáv stb lehet ugytünik nem haladok a korral de nekem ezek a csapatok adtak sokat, megfertőztek egy vírussal amiből nem szeretnék kigyogyulni sokan azt hiszik tudják mi is az az ug érzés pedig szerintem aki tényleg érzi az semm tudja sokszor megfogalmazni mert ez egyolyan dolog amit nem igazán lehet keretek közé szorítani! nekem mit is jelent?: mikor esténként összejön a brancs és egyutt logunk az éjszakában mikor az estehangja fülembe sugja a szavakat aminek nem tudok ellen álni, mikor nem érzel semmit csak azt hogy itthonvagy mikor nem kellenek szavak és nem kellenek jelek mert ezek nélkül is megértenek tényleg nem tudom megfogalmazni de gondolom te is jol tudod mit jelent

Mor e-mail | 2005-11-03 12:03:24 | 35.
Sok faszhuszár van ezen a topikon sajnos akiknek fogalmuk sincs az underground életérzésről és arról hogy mi a különbség a Mivel játszol? és a Vendetta című szám között. Csak annyi hogy az egyik átakar adni valamit a másik pedig csak mocskos káromkodások és szar szövegek egyvelege. Nem írom le melyik-melyik hiszen aki ismeri őket vágja mire gondolok, azok akik nem, nos, azoknak ajánlom mindkettő meghallgatását gyors egymásutánba.
Na CSÁ

2_kilo_weed e-mail | 2005-10-26 22:23:54 | 34.
Mindenki mondja, Dopeman egy köcsög!:D

Pöcs vagyok, háhááá:)

Fuckin Killah e-mail | 2005-10-23 15:44:04 | 33.
hmm...
gonzales7 e-mail | 2005-10-13 22:45:42 | 32.
komolyan mondom ez a fórum egyre szarabb....
Snaipah e-mail | 2005-10-10 20:31:02 | 31.
jóhogy nemszar..bár én azér nemsorolnám az ugé-be..
Kőnyg e-mail | 2005-10-10 18:43:17 | 30.
Hi
itt magyaráztok folyton h mennyire szar a magyar UG!!!!hallgassatok bele néhány Subb Bass nótába és máris rájöttök h nem is olyan szar!!!!!
exellenciás faszom te meg csak Ganxtat meg dopemant nyomatod kik azok???????ganxta még elmegy neki vannak normális nzenéji de DOPEMAN?????????????mit lehet abban a f...-ban bírni?????
Peace

Snaipah e-mail | 2005-10-09 21:27:33 | 29.
high..

lett volna kedvem egykét dolgot beírni de rájöttem h van egypár madárláma akinek hiába beszél az ember a hip-hop lényegéről..amíg az ilyen lamaffiabalfaszoknak elébe tolják h tessék ezt reppeld el, addig vegyünk pl egy kezdet phiai-t akik maguk írják és tegyük hozzá h kreatívan
kivi vagyok egy gankszta mikor ír min. 3 olyan sort amibe vanis vmi..

Cash Money e-mail | 2005-10-05 19:17:21 | 28.
van akit nem érdekel ez a magyar szarság meg az "elgondolkodtató" hülye duma
mert az a rizsa a rapbe


Előzmény: ogreg (27.)
ogreg e-mail | 2005-10-05 18:28:10 | 27.
Excellenciásuram nem kell a fake rizsa...
hallgas Deego-ba,vagy Kezdet Phiaiba,Pro Kontrába...


..vagy csak tacsi vagy?Mert egy olyan szöveget ami egy kicsivel elgondolkotatób,több mondanivalót tartalmaz,már nem vagy képes felfogni?Sok könyvet kell olvasni,szókincs,és már készen is álsz..de addig.....favégtelen történet...

Cash Money e-mail | 2005-09-15 17:28:55 | 26.
most ez a pank hogy ezt hallgatják!

Előzmény: Excellenciásuram (25.)
Excellenciásuram e-mail | 2005-09-14 21:34:19 | 25.
jajjjajjjaj
Belehallgattam egypár McGőz nótába.Ezek a G.Zolee, Dopeman...stb számaihoz képest nagyon gagyin szólnak. Ez akar lenni a fantasztikus "underground"? Vagy az még jóval ez alatt van? De végülis hogy valami underground legyen, ahhoz szarul kell szólnia, mert külömben nem underground. De ez akar lenni a "JÓ"? Nektek ez tetszik? Már kezdek rájönni, hogy a rapperek többsége csak azért hallgatja az XY-t, mert külömben kiröhögnék. Közben meg aki kiröhögi, az tök süket lehet. Amikor mindenféle szedettvedett rapperekkel veri a mellét, akik nem tudnak se normális szöveget írni, se normális zenei alapot szerkeszteni...

Cápa e-mail | 2005-09-14 17:40:32 | 24.
hát nem aranyos???de OSTOBA!!!!!

Előzmény: fromkinxtown (23.)
fromkinxtown e-mail | 2005-09-10 21:15:23 | 23.
Aztán mér csökenne az értelmiségi szintem, me nekem ez a véleményem vagy mi?Kis buzi cÁPA.De ha mégis csökenne, nekem van miből csökennie.De neked sajna nincs, ez levágós azokból amiket a topikokba irogatsz,a lényeg az hogy
FUCK FAKE cÁPA

Cápa e-mail | 2005-09-10 15:16:37 | 22.
és az értelmi szinted csak csökken csökken csökken...

Előzmény: fromkinxtown (21.)
fromkinxtown e-mail | 2005-09-09 20:49:43 | 21.
A crunk üvöltözés a szememben, flava te egy szar vagy, de ha most fikázhatnálak 30 sorban akko se változnál meg úgyhogy inkább nem, most lusta vagyok hozzá...bár ez a szó kifejezi a személyiséged:SZAAAAR.Cash te meg menj sírni, ezt is vártam tőled, szerintem meg a gunit, eminem, lil kim, meg a hasonlók a szarok, Ok hogy a KBeats nem olyan nagyon jó, te magyarországon ez a top megők legalább nem állítanak valótlant
Cash Money e-mail | 2005-09-09 16:42:43 | 20.
ja amúgy a kriminal bítsz is szar meg a kezdet phiai is
a connectionsről nem is beszélve
meg se közelítik se a rappet se a jamaicai zenét
egyedül darksoul jó


Előzmény: fromkinxtown (17.)
Cash Money e-mail | 2005-09-09 16:27:35 | 19.
FIGYELITEK FIGYELITEK!!
nagyon kemény a gyerek
most jól "becsicskítottál"
szóhoz se jutok annyira megrázott
szerintem elmegyek a sarokba sírni eggyet

flava82 e-mail | 2005-09-09 15:51:03 | 18.
mekkora béna egy gyökér vagy
tudod is te mi az a crunk
a kurvaanyád is hallgatja csak nem tudsz róla


Előzmény: fromkinxtown (17.)
fromkinxtown e-mail | 2005-09-09 14:56:45 | 17.
Béna cash money te minden topicba csicska vagy, hát most itt is be kell hogy csicskícsalak a béna crunk szaroddal együtt, te most leírtál minden ug-t ami csak ismersz és asszed király vagy, Fanka, Hősök sztem is szar.Gőzy elmegy.Az magyarországi UG királyai a Kriminal Beatsesek.Lehet, hogy fankat 10 évesek hallgatnak, de Dopement kik hallgatnak mi?
azok akik senkik, csak akarnak lenni valakik és assziszik menők ezze a zenével, amúgy inkább hősök mint ganxsta bazzeg, buzifejű.
Peace realek, Fuck fakek és Fuck Cash Money

Cápa e-mail | 2005-09-08 15:20:27 | 16.
mekkora 1 faszom topik ez.
Cash Money e-mail | 2005-09-08 13:33:42 | 15.
király
mcégőz, fanka, ezek az igazi rapperek
hurrá
ja és kinehaggyuk a hősöket az is ottvan
király
10 éveseknek biztos jó


Előzmény: fromkinxtown (13.)
fromkinxtown e-mail | 2005-09-07 12:54:48 | 14.
Ja Execallárium Akvárium vagy mi: aki nem ért a raphez mér ír ide mond má meg szerinted a rap lényege a zene mi, hát ez bizony nem így van, a rap az érzelmek, stb. közvetítésére szolgál, és ki a faszt érdekel ha valahol visszahallja az ember a gitárszolóját, a lényeg nem az bazmeg fasz, ja from kinxtown mellett fikagáp is a nevem...Na olcsá vissza
fromkinxtown e-mail | 2005-09-07 12:47:29 | 13.
FUCK: Ganxsta, Dope, Mohaman, Majka, Kicsi Tyson, hogy mé? Me hazudnak és túl sokat, pl.: vegyük a ganxstát: ő egy piás vénember cowboy csizmában, vajon valami, bármi is igaz lehet a rapjéből?NEEEM hát akkor mi a faszt ér az egész a kurva kartell is csak 1 csapat alkesz buzeráns.A többiek is hasonló szinten vannak...sajnos ez MO...Ez az MO mainstream, UNDERGROUND FOREVA

aki egyetért annak PEACE aki nem maragyon FAKE

Excellenciásuram e-mail | 2005-09-05 10:31:56 | 12.
Hi! A rap zenékben tényleg félre lehet tenni azt hogy ki lopott kitől... Ahol sampling cd-t használnak, ott lényegében mindenki lop. Szerintetek melyik rapper fogott hangszert a kezében? Melyik ült be a dobok mögé? Előre feljátszott loop-okból bárki csinál zenét. Ugyanolyan dolog mint pl. a Hip hop E-Jay. Csinálsz vele valamit, ami szép is jó is, de azt nem te csináltad. A mama a szomszédból ugyanazt megcsinálja. (talán még akkor is ha már süket)
Sampling CD-kel ugyanaz a helyzet. Nekem is akad néhány, de nem használom, mert azt nem én csináltam. Ha gitár kell 1 nótába, akkor kell szólni 1 gitárosnak, és akkor nem fogod megtalálni a gitár szólódat még 25 nótában.De ha mégis, akkor elmondhatod, hogy ellopták.
A magyar és az amerikai rap-et szerintem kár hasonlítgatni, mert egy és ugyanaz. Van elviselhető, és van szar is. Attól hogy valami amerikai, attól még nem kell hogy jó legyen.
Az undergroundról meg csak annyit, hogy nemtom hogy mit esznek rajta. Zenei szinten irtó primít. A G.Zolee és a Dopeman zenéje ahhoz képest valami gyönyör, mert legalább itt ott akad benne hangszer. Az underground tényleg arra jó, hogy jól beszívva lehessen rá örjöngni.

Cash Money e-mail | 2005-08-17 11:40:01 | 11.
és tudod mi az a sampling cd?
meg lehet vásárolni amerikába alapok vannak rajta és bárki megcsinálhatja a saját zenéje,szövege alá
ilyen pl a való világ c szám alapja is amit nem tagadtak sose ganxstáék hogy honnan van
nemtudom te milyen 5-nél több számról beszélsz
fogadom hogy te is nagy karteles voltál aztán most letagadod
bárki bármit mond ők kezdték el itt igazán ezt a stílust amiből a sok kis pisis merített rengeteget aztán meg fikázzák őket MER MOST UNDERGROUNDOS VAGYOK


Előzmény: Kovda (9.)
Cash Money e-mail | 2005-08-17 11:30:49 | 10.
te biztos képbe vagy csak azt nem értem minek beszélsz itt lopásról
akkor rappet se halgass legalábbis magyart mer az egész lopott stílus egy nagy lopás az egész méghozzá kurva szarul
meg egyáltalán ne halgasd mer a feketékhez szól nagyrésze

szerintem flava az első két kartel lemezre gondolt azon kb 4 feldolgozás van vagyis csak az alap olyan
kíváncsi vagyok ha te kezted volna akkor te mit csináltál volna
egyből egyedi pöpec dolgot
na haggyuk


Előzmény: Kovda (9.)
Kovda e-mail | 2005-08-17 08:18:16 | 9.
"azér lopott a fele mer van kb 5 számuk aminek megegyezik az alapja valami régi amcsi zenével?"

5?????????????????????????

Ehh....

Jóvan nem vitatkozom veled...
Látom nem vagy képben miről beszélek...

Kovda


Előzmény: flava82 (7.)
flava82 e-mail | 2005-08-16 22:49:27 | 8.
ja és az ilyen csicskáknak változik a zenei ízlése 1-2-3 év alatt (vagy méghamarabb) mint te! nem mindenkinek
én bármikor meghallgatom az 1.és 2. kartel lemezt mer nekem nem tudnak annyira új dolgot mutatni mint neked amatőrnek
meghogy "hú itt az ug, fújj kartel"
igaz hogy előtte agyba-főbe ganxstát nyomta
na ennyi vagy te is
most ez a sík itt nálunk ezér nem haladunk semmerre a rappel
bár nem is kell
nemtudom minek kell egy teljesen más életformát majmolni ?
látszik milesz belőle! kivétel 1-2
és még te jössz a lopott dumáddal?


Előzmény: Kovda (5.)
flava82 e-mail | 2005-08-16 22:27:52 | 7.
na vártam
mér hol vannak? zeneileg sehol hangzásba sehol rappelni nem tudnak legalábbis én nekem nem az amit csinálnak
azér lopott a fele mer van kb 5 számuk aminek megegyezik az alapja valami régi amcsi zenével?
ha a te ug-said kezdték volna 94-be szerinted nem vettek volna át számokat?
dehogynem
így könnyű hogy az alapok már a seggük alatt vannak amiket már jó tíz éve letettek
így már nincs szükség feldolgozásra
ha meg ilyen okos gyerek vagy akkor rapet se halgass mer az egész amerikai, őket majmolják a magyarok meg minden más nép aki rapet játszik
rap amerikai stílus amilyen hülye vagy ezt se tudod
ilyet írni
lopott? barom
mégjóhogy lopott mer rap
én csak válaszoltam egy embernek aki látja mivan az ug-val






Előzmény: Kovda (5.)
Cash Money e-mail | 2005-08-16 22:06:09 | 6.
az érvelés le van írva a magyar hip hop értelme topikba
inkább te nézz körül
mér hol tartanak?
tök szar az egész


Előzmény: Kovda (5.)
Kovda e-mail | 2005-08-16 18:06:21 | 5.
mért nincsenek sehol???
Miért te barom?
Írod itt a faszságot ahelyett hogy normálisan érvelnél.
Hogy miért utálja meg mindenki Zolíííííít meg Dópmeeeent 2-3 év után?
Mert miután mélyebben belemerült a réggebbi amcsi trekkekbe, rájön hogy Zolee zenéjének a fele lopott, a másik meg szar a többihez képest.
ez igaz dóóóóóóóóópmenre is. Neki is vannak lopott zenéi...

ennyi.

Erről az UG dologról meg nem vitatkozom veled... Felesleges.

Kovda


Előzmény: flava82 (4.)
flava82 e-mail | 2005-08-14 23:50:33 | 4.
pontosan
pont az előbb írta az egyik balfasz hogy a kartellel szerette meg a rapet utána meg fikázza mer most ug-t hallgat és ha bevallaná hogy ganxstát is szereti akkor leugatnák
nem merik felvállalni csak a fos ug-t ami sehova se halad mer szar
de most ettől raperek azt hiszik
én se vagyok oda a mainstreamér leszarom én nálam az amcsiknál kezdődik a rap de ne felejtsük el az itteni alapokat amikor mcé gőz meg a többi pancser sehol nem volt (mondjuk most sincsenek csak azt hiszik)


Előzmény: Excellenciásuram (3.)
Excellenciásuram e-mail | 2005-08-14 23:06:26 | 3.
Hali! Vagyis akkor azt a sok béna hozzászólást csupa botfülű ember írja, aki épp olyan zenét hallgat, amit az hallgat, akire éppen felnéz, és azárt hallgatja, mert meg van győződve arról, hogy azt kell hallgatni, mert "most az a menő", és ha azt hallgatja, akkor nem fogják lenézni? És G.Zolee-t utálni kell, mert ha nem fogja utálni, akkor hülyének nézik a haverok?
37 $z e-mail | 2005-08-11 18:30:08 | 2.
Ez nagyon egyszerű: ami neked jó, az a jó, és ami neked szar, az a szar!
Excellenciásuram e-mail | 2005-08-05 23:27:17 | 1.
Helló! Mi alapján dől el hogy egy hip-hop stílusú zene jó, avagy szar? Miért mondja le mindenki a Dopemant, és a G.Zolee-t? Sok mindenféle hip-hopot hallottam már, de nem sok volt ami jól is szólt volna, és zeneileg is katasztrófálisak voltak. A G.Zolee és a Dopeman számai ezekhez képest valami csúcsszuperul szólnak. Engem mondjuk se a hip-hopban, se a Dopeman, Ogli G féle nótákban nem tud megfogni semmi. Lehet hogy túlságosan nyitott füllel hallgatom? Valaki magyarázza már el, hogy mi miért jó, és mi miért szar. Kössz.

1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.