Click to Visit
Hip-Hop - Crooked I
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

cprod e-mail | 2019-01-29 18:19:14 | 41.
*Ceki Productions*

Az alábbiakat vállalom:

Képszerkesztés:
Kreatív grafika, logó, névjegykártya, szórólap, poszter, étlap, itallap, címke, naptár, csomagolás, borító, manipulálás, retusálás, fényelés

Videószerkesztés:
Zenei klip, rövidfilm, intro-outro, videós utómunka, forgatókönyvírás

Zeneszerkesztés:
Egyedi alap, intro-outro, reklámanyag, karaoke, dalszövegírás

Műfajtól és felhasználási céltól függetlenül előre egyeztetve bármi elkészíthető! Gyors válasz és munkaidő!

https://www.facebook.com/cekiproductions
https://soundcloud.com/cekiproductions
http://www.youtube.com/cekiproductions

represent e-mail | 2014-07-12 21:17:29 | 40.


Előzmény: LiL Makaveli (21.)
Mr.Dewid e-mail | 2014-04-14 19:18:25 | 39.
ez igaz!

Előzmény: represent (38.)
represent e-mail | 2014-04-14 18:08:24 | 38.
bár az olyan rapperek mint Dre nem igazán a zenéjükkel adtak a hiphop-nak
Dre elég sok egész jó rappert fedezett fel
A magyarországi hiphop-al annyi a probléma, hogy még ott van a tojáshéj a seggén
persze, magyarul kurva nehéz külföldi minőségű szöveget írni:
mármint, én egy M.O rappert vagy crew-t sem hasonlítanék a Rhyme Asylum-hoz

meg az is felbasz, hogy a tehetség mára már egyáltalán nem párhuzamos a sikerrel
basszus, hát Wocka Flocka is gazdag mint a szar, pedig nem is ő írja a saját szövegeit
Whiz Khalifa-t csak divatból hallgatják meg mert minden nap imbecilisre szívja magát (ami önmagában nem is lenne akkora baj)


Mr. Busta meg fele se olyan kemény, mint amilyenek tartják a népek
Az a Paja G vagy ki demonstrálta is
plusz, lehet, hogy Busta-t már tényleg sokan istenítik, de az Akkezdet Phiai-t azért még senki sem meri kihívni (nem véletlenül)




Előzmény: kilixed (25.)
LLJunior akiraly e-mail | 2014-02-17 22:15:11 | 37.
SZEVASZTOK SZARJANKÓK!

FASZT MÉG SZOPTOK?

L.L. JUNIOR A LEGESLEGNAGYOBB ISTENKIRÁLY AZ UNIVERZUMBAN ÉS MÉG AZON IS TÚL ÉS MÉG AZON IS STB...STB!!!!!!!!!

MINDENKI MÁS CSAK CSIKCSKA SZARKUPAC, TI MEG KISZOPHATJÁTOK ANYÁTOK PICSÁJÁBÓL AZ ARANYERET
ÉS AZ APÁTOKAT IS LECUMMANTHATJÁTOK!!!!!!!!!!

MEG ENGEM IS BUZIGECIK.

L.L. JUNIOR 4 EVER!!! L.L. JUNIOR 4 EVER!!! L.L. JUNIOR 4 EVER!!!

JUNIOR KIRÁLY FOR EVER!!!

JUNIOR KIRÁLY FOR EVER!!!

young thugz e-mail | 2014-02-16 20:58:26 | 36.
a thug life egy életérzés is egyben,amit tupac talált ki,

Előzmény: kilixed (35.)
kilixed e-mail | 2014-02-16 17:29:52 | 35.
De ez Tupac, ha érted...ennyi erővel a Thug Life csak egy kiadó.

Előzmény: LiL Makaveli (32.)
LLJunior akiraly e-mail | 2014-02-16 12:57:35 | 34.

LLJunior akiraly válasz erre | e-mail | 2014-02-14 21:37:47 | 38.
SZEVASZTOK SZARJANKÓK!

FASZT MÉG SZOPTOK?

L.L. JUNIOR A LEGESLEGNAGYOBB ISTENKIRÁLY AZ UNIVERZUMBAN ÉS MÉG AZON IS TÚL ÉS MÉG AZON IS STB...STB!!!!!!!!!

MINDENKI MÁS CSAK CSIKCSKA SZARKUPAC, TI MEG KISZOPHATJÁTOK ANYÁTOK PICSÁJÁBÓL AZ ARANYERET
ÉS AZ APÁTOKAT IS LECUMMANTHATJÁTOK!!!!!!!!!!

MEG ENGEM IS BUZIGECIK.

L.L. JUNIOR 4 EVER!!! L.L. JUNIOR 4 EVER!!! L.L. JUNIOR 4 EVER!!!

JUNIOR KIRÁLY FOR EVER!!!

JUNIOR KIRÁLY FOR EVER!!!

young thugz e-mail | 2014-02-16 12:10:07 | 33.
ez így van

Előzmény: LiL Makaveli (32.)
LiL Makaveli e-mail | 2014-02-16 11:44:12 | 32.
Tupactol van az egesz thug life shit ő neki volt albuma és abban mondt hohy ez csak rövidítés..tudatlan

Előzmény: kilixed (31.)
kilixed e-mail | 2014-02-16 10:13:04 | 31.
Vettem főnök!
Akkor úgy látszik nálatok más a Thug Life, mint nálunk. Nálunk a "Bűnös Élet" az nem csak erről szól. Ha Te Thug Life-os vagy akkor minek jössz nekem azal, hogy én vagyok a gettós, holott a közelében sem lakok? O.o
Nézz inkább utána, de ne a neten, mert ott sok a habi vaker.



Előzmény: LiL Makaveli (30.)
LiL Makaveli e-mail | 2014-02-16 09:30:29 | 30.
Ez egy rövidítés THUG LIFE = The Hate You Give.. Little Infacts Fuck Everybody

Előzmény: kilixed (29.)
kilixed e-mail | 2014-02-15 19:56:21 | 29.
Gáz, de azért megkérlek, hogy értelmezd!

Písz!


Előzmény: LiL Makaveli (28.)
LiL Makaveli e-mail | 2014-02-15 12:40:57 | 28.
A THUG LIFE 8 szó.. csak szólok kilixed..nem 2 hanem 8!!! a TEK se 1 szó hanem 3
LiL Makaveli e-mail | 2014-01-25 18:15:59 | 27.
Aki az ilyen alapokat nem tudja h mi az N.W.A az dögöljön meg!

Előzmény: kilixed (25.)
Queen ICE D. e-mail | 2014-01-25 14:19:08 | 26.
Igazad van

Előzmény: kilixed (25.)
kilixed e-mail | 2014-01-25 13:53:04 | 25.
Akkor most megpróbálom elmondani mi miatt tart itt a rap. Mért nem hallunk olyan számokat, mint amilyeneket régen Eazy-E vagy Tupac és a többi rapper írt. Ugye tudjuk kik voltak az N.W.A.-sok? Remélem igen...
Eazy nem véletlen oltogatta Dre-t és Doggy-t. A régi rapperek közül csak Snoop és Dre maradt életben, s így tudták elhozni a jelenbe ezt a stílust. Felfedeztek embereket, tanácsokat adtak nekik és most tádám, megérkeztünk ehhez a stílushoz. Az emberek pedig régen is figyelték hogyan élnek az énekesek, zenészek, s ők is így akartak élni. Pénzt akartak szerezni...sok pénzt! Ezért ők is elkezdtek zenélni. Egyesek netről néznek le rímeket (csak rímeket!)
És próbálják belecsempészni olyan ritmusokat amik clubbokban és ég más szórakozóhelyeken mennek. Csak, mert a fiatalok nagy része az olyan zenéket szereti. Az ilyen emberek csak egy dologra lehetnek büszkék. Arra, hogy nem adták fel és eljutottak odáig ahol most állnak. Az pedig minden nap idegesít amikor meglátom a TV-ben vagy hallom valahol az ilyenek számait. Elbasszák a rappet, a stílust, az életérzést. Ilyenkor úgy bele tudnék köpni az arcukba vagy valami...és nem azért, mert irigy vagyok. Kicsit sem vagyok és soha nem is leszek irigy ilyen médiamajmokra!
Curtiséket lehet oltogatni, de szerintem abban a srácban még mindig ott van a régi IV. ker stílus ami elég jól hangzó, értelmes rímeket rakott az asztalra. BLR próbálja elkerülni az ilyet, van hogy összejön neki, de van hogy nem. Ő tényleg marad a régi. Csak csóri Curtist sajnálom aki egyre inkább távolodik a rapptől. R&B...elmehetnek a fa....omba! Egyszer hallottam ahogy valaki régen (valamelyik show-ban) a rappet R&B-nek nevezte. És most jön az a rész, hogy hallgasd végig az egyik számodat (ha van) és értsd meg, figyelj a hibáidra, s utána nézd meg az egyik médiaceleb barmot. Egy csöppnyi hasonlóság biztos lesz. Nincs olyan, hogy ne legyen. Következő lépés. Képzeld el magad a jövőbe ahol csinálsz egy "slágert" és felkérnek téged a médiába nyilatkozni. Elvállalnád? (úgy, hogy pénzt hozna) Annyi pénzt ami bőven elég lenne neked 2 hétre...+ számold rá a fizudat is. Milyen jó már, nem? Ha elvállalnád akkor biztos elbasznád Te is a stílust. Régen olyan emberek voltak a médiában akik nem változtak meg...itt MO.-n is volt olyan. (Veszélyes Elemek, Ogli G, Kicsi Tyson, stb...)
És tudjátok mi zavar még? Az, hogy Amerikában is (igen, a nagy Amerika amit mindenki be akar hozni MO.-ra, mert az olyan jóóóóó) egyre többen kezdenek elkorcsosulni. Fifty visszatért, de már nem a régi flow-al. Ott is azért körülnéznék...nagy sikerű rapperek füvet szívnak és sikeresek lesznek. Ez sem rapp! Ez olyan mint a sportban a doppingolás...de ha nekik ez jól esik...
A mostani generáció pedig már mindent megélt. Legalábbis a nagy részük ezt elhiszi és ezeket le is írja a szövegeiben. Pedig sz@rt sem élt át a többi rapperhez képest! Ők is olyanok, mint akikről az elején beszéltem. Ők is csak nézők akik próbálnak kitörni. Én nem akarok kitörni, tőlem kitörhet akárki de én csak megszólalni akarok, az emberekhez beszélni, segíteni nekik...erőt adni, hogy ne adják fel. És közben elmesélni mi zajlik kint az utcán vagy azon kívül. Így van! Az utcán kívül is történnek durva dolgok amikről sokan nem is tudnak.
Most megint visszakanyarodnék a "celebekhez".
Busta azt mondja magáról, hogy nem sztár, ez kamu. Erre mit hall a gyerek az egyik szövegében. "Rapp sztár vagyok" vagy valami ilyesmi. De azt tudom, hogy valahol mondott ilyet. Döntse már el mi ő, mert így semmire sem jut. Azt se tudja ki ő akkor minek zenél? O.o
Ennyi csicskát...néhányan úgy akarnak kitörni, hogy Busta bácsit oltogatják, de így nem fog összejönni, de azért tisztelem őket, mert van hozzá tökük megmondani a szemébe annak az arctalan csávónak. Sokan nem merik, mert lassan a fél ország velük van. Most is azt mondom, hogy sz@rd le! Légy önmagad! Tarts ki az igazadért, ha az tényleg igaz! Ha erre nem vagy képes akkor maradj magadnál.
PÍSZ

(És akkor már nem hagyhatom ki az egyik részletet az egyik számomból:
Mindenki hirtelen Thug Life-ban kezdte el nyomni
Sajna az ilyenek fele a neten mert csak beszólni
Ez nem csak két szó, meg is kell élni
Nem pedig a facebook-on like-okat kérni
A bűnös életbe belerohanni könnyű
De ha lebuksz akkor ne tudd meg milyen szörnyű
Akkor csak egy gondolat lesz benned
Számolod a napokat, hogy mikor kell menned
Addig pedig túléled a rácsokat
Sikerülni fog, mert látni akarok a családodat
Míg bennt ülsz a technológia fejlődik
A real emberek élete pedig szépen lassan eltűnik)

aerrath e-mail | 2014-01-24 22:40:31 | 24.
Dewid szerinted hogy lehetne Buktának közös száma külföldi előadóval?? Bukta rímeket nem tud írni és az összes alapját lopja

Előzmény: Mr.Dewid (20.)
W.B.S. e-mail | 2014-01-24 22:06:10 | 23.
ja :D de azóta a véleményem megváltozott,a szegénységet élték meg

Előzmény: W.B.S. (22.)
W.B.S. e-mail | 2014-01-24 22:03:38 | 22.
nem értem,miért vagyok a csicska,csak mert elmondtam a véleményem

Előzmény: LiL Makaveli (21.)
LiL Makaveli e-mail | 2014-01-23 18:38:45 | 21.
W.B.S te nagyon csicska vagy.. De amúgy nekem nyelvizsgám van angolból.. Szóval majd gyűjtök zsét és megyek Amerikába és ott akarok szerződést a Death Row-val.. Ez az álmom..

Előzmény: W.B.S. (4.)
Mr.Dewid e-mail | 2014-01-21 20:00:00 | 20.
tudom de az ugy volt hogy Snoop Dogg feat-elne
Bustának persze csak pénzért!!! de busta azt mondta
hogy azért az sok pénz és hogy még nem tudja meik
külföldi elöadot kérje fel arra hogy feat-eljen neki
meg azt is mondta hogy tudod mit idézem: már rég
készen lenne a közös dalunk Snoop doggal csak nem tudtak
a szervezzök megegyezzni a pénz összegébe amitt Snoop kapot volna a feat-ért!!! igy mondta


Előzmény: represent (19.)
represent e-mail | 2014-01-21 19:52:50 | 19.
nekem a WestCoast a rap otthona
Mr. Busta ft. Snoop Dogg?
hát az valószínűtlen :)
Plusz Snoop Dogg már lefutotta a köreit


Előzmény: Mr.Dewid (18.)
Mr.Dewid e-mail | 2014-01-21 19:49:23 | 18.
szerintem a magyar rap meg a külföldi az teljesen
más és más az Amerikai rap mint az Europai és más
a Keleti mint a Nyugati rap és persze nem egy szinten vannak
de azt nem tudom hogy hallotad-e hogy lehet hogy lesz
olyan zene hogy Mr.Busta feat. Snoop Dogg vagy Snoop Lion
vagy hogy hivják már xd am azért durva lenne szerintem


Előzmény: represent (16.)
Mr.Dewid e-mail | 2014-01-21 19:49:10 | 17.
szerintem a magyar rap meg a külföldi az teljesen
más és más az Amerikai rap mint az Europai és más
a Keleti mint a Nyugati rap és persze nem egy szinten vannak
de azt nem tudom hogy hallotad-e hogy lehet hogy lesz
olyan zene hogy Mr.Busta feat. Snoop Dogg bagy Snoop Lion
vagy hogy hivják már xd am azért durva lenne szerintem


Előzmény: represent (16.)
represent e-mail | 2014-01-21 19:43:25 | 16.
természetesen nem fogsz RTM tagokat látni a "Hal a tortán"-ban
magában a TV-ben is ritkán
de a média fogalmát mára nem csak a TV meg a rádió definiálja

de hallottam már Busta-tól mélyebb zenéket
és itt a probléma a nézőpontoddal
lehet rappelni szinte bármiről, pl.: ahogy Busta is, hogy milyen szar a világ, meg M.O, meg stb.
de ez az egész mindegy
attól lesz ez az egész nem-mindegy, hogy hogyan rappel arról a témáról

hasonló témájú zene... ööö, nem tudom, mennyire érted az angolt meg az angol szlenget
de ez nagyon ott van szövegben:

Crooked I ft. Eddie Fontane - Never Forget



Előzmény: Mr.Dewid (15.)
Mr.Dewid e-mail | 2014-01-21 19:32:11 | 15.
fasza szöveg!!!!
am egy valamibe nincs igazad hogy Busta és az RTM
pont hogy a média nélkül csinálja azt amitt csinál és
szerintem ez tiszteletre mélto dolog
mert most komolyan mikor láttad te valameik RTM tagod is
a TV-be??? meg amikor Bustával interjut akartak csinálni
hogy benne legyen a TV-be akkor anyit mondot hogy dugja
fel magának a média a busta farkát na ez a Miszter és az hogy hallgasd meg egy mélyebb zenéjét pl.: eleget láttam
már testvét!! mert akkor rá jössz hogy arrol rapper hogy milyen szar a világ és Magyarországon is


Előzmény: represent (14.)
represent e-mail | 2014-01-21 19:20:45 | 14.
hát, mivel a rapzene elsősorban a szövegről szól
a rap minősége a szöveg komplexitásától függ
mert, hogy a beat-et nem nagyon ők szokták csinálni
de persze, gyenge beat-tel elég kellemetlen tud lenni egy rap trekk
azok a magyar rapperek akik rossz irányba viszik a rapzenét azok azok a rapperek, akik a médiában nyomják
és nem azért mert a médiában nyomják, hanem mert nem elég tehetségesek hozzá, hogy egy ország hallja őket
én az RTM-et és a hasonlókat ebbe a kategóriába sorolom
és hidd el, ezt RTM fanként IS el fogod fogadni, ha hallgatsz egy kis magyar underground rap-et
csekkold le ezt, például:


http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/40652/akkezdet-phiai/mivel-jatszol-zeneszoveg.html


Akkezdet Phiai, sokat reklámozom őket, de nem ok nélkül
A komplex szöveg itt kezdődik


Előzmény: Mr.Dewid (13.)
Mr.Dewid e-mail | 2014-01-21 18:56:38 | 13.
igazad van a szöveg is fontos
am azt is el kéne dönteni hogy milyen a jo rap
és hogy kik azzok a magyar rapperek akik
a rossz irányba viszik a szakmát
am a magyar underground-rol nem tudok sokat


Előzmény: represent (12.)
represent e-mail | 2014-01-21 18:48:25 | 12.
ez így is van
de érdemes meghallgatni a magyar underground rappereket is
na meg a külföldieket is, de nem Tinie Tempah-ra gondolok :)
azt, hogy Busta kiket üt ki, azt nem tudom, mert nem hallgatom őt eleget ahhoz, hogy össze tudjam hasonlítani Curtis-szel, Majkával vagy BLR-rel
én csak a szövegeiket szoktam olvasgatni, elemezgetni
de mindenesetre ez is egy felfogás: ez is, mint a művészet egésze, olyan "ízlések és pofonok" dolog
bár ha egy műfaj jövőjéről van szó, akkor már kicsit objektívebbek a dolgok


Előzmény: Mr.Dewid (11.)
Mr.Dewid e-mail | 2014-01-21 18:36:21 | 11.
Értem mit mondasz de kinek mi
én RTM fan vagyok enyi de mondom hogy
mindenkinek szive joga el dönteni hogy mit szeret
vagy hogy mit hallgatt mert ez az ember személyiségétöl függ
és nem mindig a nézzetség vagy az hogy ki a jobb a lényeg
amugy meg az is vicces hogy Curtist, Majkát, BLR-t rappereknek nevezzik mert Busta ki üti öket egybe


Előzmény: represent (10.)
represent e-mail | 2014-01-21 18:27:11 | 10.
az biztos hogy az RTM a sikerért meg a pénzért művészkedik, és ha már Fluor-t is rappernek titulálják, akkor az RTM mehet is a pénzért meg a sikerért
De komolyan, gondolom hallottad a "Mutatom a Fukkot" vagy valami ilyesmi az új RTM trekk címe, amit a BeerSee-vel csinált
Idézz egy ütősebb sort a trekkből, ha az RTM csak a sikerért csinálja... mert a sikerhez tehetség kell, ugye?
Legalábbis nekem ez a vallásom
Innentől nem értem, hogy lehet az, hogy a magyar rap-ről Mr. Busta jut a legtöbb ember eszébe
És nem Akkezdet Phiai
Nekem a magyar mainstream rap-ről az amerikai "Jay-Z az Isten" elmélet jut az eszembe...
(Mondjuk Jay-Z nem olyan rossz, de az fikcióval egyenlő, hogy Joe Budden-t lenyomta... legalábbis én nem hiszem el)


Előzmény: Street-R (8.)
W.B.S. e-mail | 2014-01-16 21:01:00 | 9.
Hát igen,de én most is csak magamnak reppelek mert egy életforma,és a rapper és MC az lehet aki az igazat tolja.A mai magyar repperek fele nem ezt teszi,de jól van én is a sikerért zenélnék meg egy részt az ÉLETEMRŐL és mert szeretem a REPPET!


Előzmény: Street-R (8.)
Street-R e-mail | 2014-01-16 20:04:14 | 8.
már bocs hogy közbe szolok de busta inkább magyarorszàgrol beszél meg a bünökröl ja és az egyértelmü
hogy a sikere hajt az RTM de ez nem baj mert a mai rapperek
a sikerélt csinálják a zenéket meg minden mást is
és ha ti a helyükbe lennétek akkor ti is a sikerélt tolnátok
na de mindegy hajrá RTM csak felfele menyetek !!!


Előzmény: W.B.S. (7.)
W.B.S. e-mail | 2014-01-16 16:51:54 | 7.
Az igaz hogy megélték a szegénységet Bustáék,de akkoris a legtöbb zene nem arról szól,hanem hogy mekkotra gengszterek,de nem azok.A gengszerségnek nincs köze a rapphez,attól hogy valaki gengszter az nem biztos hogy repper.De én a többségre értem,mert a legtöbben csak a pénzért zenélnek,vagy maguknak,de lószart se tudnak az életről

Előzmény: kilixed (6.)
kilixed e-mail | 2014-01-16 14:24:44 | 6.
MO-n könnyű átélni ezt-azt, s emiatt már nem is számít nagyon másnak egy gengszter a gengszterrappertől, pedig más...
Régen a médiába rendes emberek kerültek be akik nem kábultak el semmitől, max a füsttől. Most Kálóékra és Ogli-ra gondolok. Akkor még talán volt valami. Most a rapzene körébe is berobbant ez a r&b-s keveredés amit a sok tini szeret. Az ilyet tényleg már csak pénzért és sikerekért csinálja az ember.
Akik mostanában bekerülnek a médiába azoknak a stílusába biztos belekeveredik ez az r&b vagy más műfaj amik pöröghetnek a clubokban.
WBS.-nek pedig annyit mondanék, hogy azért Bustáék is átéltek ezt-azt de annak nagy részt a szegénységhez van köze. S azt se felejtsük ki, hogy azért Busta bácsi is nem kis pénzt keres a partykba.
De szerencsére van még pár olyan zenész akik tényleg kónyítanak valamicskét a rapzenéhez és amit leírt az meg is történik vagy történt. Nem pedig úgy hozza össze a szövegét, hogy van benne pár értelmes sor és a többi csak rím. (magyarán csak olyan szót rak a végére ami rímel és a sor pedig valahogy összejön.)


Előzmény: represent (5.)
represent e-mail | 2014-01-15 21:47:27 | 5.
Így van
A rap nem csak zene hanem életforma is...
De végül is ez még beállítottság kérdése is, hiszen nem is akármilyen mentalitás kell a gengszter-élethez...
És egy ilyen mentalitást leginkább akkor szerezhetsz, ha átélsz egyet s mást...
És ahogy mondtad is, a mai magyar MC-k már csak zenét csinálnak...
És ezt, mivel M.O-ról van szó, még el is fogadnám
De ott a hiba, hogy amit ezek a Mr. Busta meg Siska Finuccsi-félék rapzenének neveznek az köszönőviszonyba sincs az igazi rapzenével
Csak köpik az amatőr, földhöz ragadt, kín-rímeiket és soraikat
Plusz nem hallasz tőlük metaforákat, szójátékokat
Maximum hasonlatokkat hallasz néha
Arról meg ne is beszéljünk, hogy azt se tudják mi az a multizás
Egy egészséges, hetero, nem ilyen ferde világban ezeknek az arcoknak kéne underground-ba tolniuk
És a hiphop igazi elitjének, a fikcionális íróknak
kéne áradniuk a médiából, de persze ehhez a médiának és magának a rendszernek is meg kéne változnia
És erre az esély... hát...


Előzmény: kilixed (3.)
W.B.S. e-mail | 2014-01-14 17:16:34 | 4.
Teljesen igaz!
Az RTM tagok nagyrésze sőt mindenkit kamu rapsztárnak mondok.A rap nem arról szól amit ők hisznek,hogy kemények legyenek a végtelelnig,itt kiemelem Mr.Bustat és Essemmet,akik felét nem élték meg amit pl.Eminem(mert ő szegény elhagyott családból származik)
Tehát minden RTM-es és minden magyar rapper csak a rajoskodásnak él(hallgatom a zenéiket,de tudom hogy csak a zene jó,de az álarc mögött egy jó családban születő kisfiúk)
Meg a gettó,hogy ők onnan jöttek...Ugyanmár.Ezt messziről ki lehet szúrni hogy ők csak hazugságról rappelnek.De ez sok helyen így van.
A rap az 1970-es évek végén New York-i lemezlovasok és a város fekete közössége által kifejlesztett rapzene.Sokan csak rappelnek és rímeket faragnak,virtuálisan párbajozni,real-be pedig inába száll a bátorságuk.Előbb meg kell tanulni mi a rap és aztán belekezdeni,mert a Világ 80%-a kamurapperek sora.Nem félek bevallani hogy én közéjük tartozok,de én nem csak a keméyn stílust,hanem a laza zenei stílust használom és csak magamnak reppelek.


Előzmény: kilixed (3.)
kilixed e-mail | 2014-01-14 15:24:05 | 3.
Ez igaz!
Az RTM tagok UG.-s fazonoknak mondják magukat, főleg a vezetőjük aki pár éve nem is volt annyira UG. Mert ugye ő is mozgott a médiában. Magyarországon szinte csak rap van (és egy kis gengszterrap)a hip-hop többi része be sem jutott ide, vagy eltűnt. Csak ugye már maga a rap sem rap, ahogy a gengszterrap sem a régi. Nem csak itt, külföldön is.
Ott ha valaki leírt valamit és elrappelte az úgy is volt. Ha kellett akkor kimentek lerendezni, nem pedig ültek és várták a válasz beef-et.
MO. tényleg tett valamit le, ezt bizonyítják a külföldi sikeres koncertek amiből tényleg alig-alig van. Az emberek csak rappelenk holott azt sem tudják mi a rap. (az ilyen majmok nézzenek utána, ha már nem tudják mit csinálnak, mert ez az egész nem csak annyiból áll, hogy rímeket faragsz)


Előzmény: represent (1.)
young thugz e-mail | 2014-01-14 09:11:16 | 2.
Bone thugs n harmony
represent e-mail | 2014-01-13 21:57:24 | 1.
Én is tudom mi történik a hiphoppal míg a népek hiphop blogokon lógnak...
Akinek egy homályos kis elképzelése is van arról, hogy mit jelent az, hogy rap
az gondolom tudja, hogy mára a hiphop darabokban van
Magyarországon ugyanez a helyzet...
A népek vagy a "wack" RTM-re vagy a hasonló seggdugaszokra bólogatnak
feszülős farmerben, DC sapkában, szlenget használva, abban a hitben hogy rappet hallgatnak...
A másik pont, hogy a külföldi hiphop bejutott M.O-ra, de mégsem.
Mivel a hallgatók nem értik a vakert, leragadnak a csengőhang-rappereknél, pl.: Whiz Khalifa, French Montana, P. Diddy, Rick Ross stb...
De ne értsetek félre...
M.O, ha nem is sokat, de tett az asztalra
és amit odatett, azt nem odatette hanem odabaszta
pl.: Akkezdet Phiai, Bobachrome, Barbárfivérek, DSP, BeerSeeWalk stb...

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ki támogatja
legalább hallgatással és terjesztéssel az igazi hiphop-ot...

Ööö... például ki ismeri Long Beach keresztapját?
Crooked I-ról beszélek
Nekem ő a kedvencem, nem tudok olyan MC-t mondani akinek jobban éreztem volna az anyagát...
Persze rengeteg hihetetlenül tehetséges MC létezik, de én Crooked I-ra voksolok



1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.