Click to Visit
Hip-Hop - Hip Hop and Jazz
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

cprod e-mail | 2019-01-29 18:29:14 | 36.
*Ceki Productions*

Az alábbiakat vállalom:

Képszerkesztés:
Kreatív grafika, logó, névjegykártya, szórólap, poszter, étlap, itallap, címke, naptár, csomagolás, borító, manipulálás, retusálás, fényelés

Videószerkesztés:
Zenei klip, rövidfilm, intro-outro, videós utómunka, forgatókönyvírás

Zeneszerkesztés:
Egyedi alap, intro-outro, reklámanyag, karaoke, dalszövegírás

Műfajtól és felhasználási céltól függetlenül előre egyeztetve bármi elkészíthető! Gyors válasz és munkaidő!

https://www.facebook.com/cekiproductions
https://soundcloud.com/cekiproductions
http://www.youtube.com/cekiproductions

kisceki e-mail | 2014-11-15 15:49:25 | 35.
http://www.myflashstore.net/cprod eladó alapok!
scorpiovenom e-mail | 2004-06-22 14:19:01 | 34.
Kiegészítés: Jovanotti jópár száma. legjobb pl: Il ballerino

Előzmény: scorpiovenom (33.)
scorpiovenom e-mail | 2004-06-22 14:15:59 | 33.
US3, Spearhead, Duboniks (nem teljesen)
Ja, meg Dopeman (ne röhögj) egyik száma (a te életed). Ha csak a zene miatt is, de érdemes feltenni. Kellemes bar-jazz, gagyi hímsoviniszta szöveggel. Nem érteném; imádnám. De az első 3 csapat kötelező. Meg persze Isac Hayes.


Előzmény: atcq (30.)
josef kula e-mail | 2004-06-12 21:56:45 | 32.
"...Akit nem csak az előadó munkássága kap el,hanem az egész életérzés(de utálom ezt a szót),a stílusból áradó "más"-jelleg,azt érdekelni fogja a többi cucc is,nem csak az,ami elkapta!Tudom,mert nem egy stílusra én is így zizzentem rá!(Többek között a hiphopra is).Ami nagyon sokat árthat neki,az pont a sarkos,szubjektív szelekció,mmint "ez szar,ez igényes".Ezt mindenkinek SAJÁT MAGÁBAN(!!!!)kellene elvégeznie és aszerint hallgatnia!Abszurdnak tartom azt,amikor valaki izlése szerint van szelektálva a műfaj egésze!(mmint nagyobb közeg elött,vagy annak bevonásával értem)...Építeni meg úgy lehet,ha mindenki a saját dolgát csinálja,megpróbál respektet adni annak is,aki nem az ő szája íze szerint alkot(ez alapvető intelligencia kérdése sztem)..."



Előzmény: Savas (29.)
reservoir e-mail | 2004-05-22 20:29:34 | 31.
Köszi szépen!

Mire ezeket végignyálazom...

atcq e-mail | 2004-05-19 16:33:29 | 30.
Buckshot le Fonque
Ordinary Peoples (www.ordinarypeoples.com)
A Tribe Called Quest
Digable Planets (www.digable-planets.prv.pl/)

Valamint ajánlom még Madlib nevével fémjelzett albumokat. Pl.:
Yesterdays New Quintet
Quasimoto ( = Madlib)
Madlib (Shades of Blue) stb.
(www.stonesthrow.com)



Előzmény: reservoir (23.)
Savas e-mail | 2004-05-19 13:02:23 | 29.
háát...nos nekem mindkét műfaj favotitom,de okosan csak nagyon keveseknek sikerült keverniük...Guru cuccait aláírom,tényleg nagyon jók.Viszont egy Roots-nál nekem már közel se eléggé fílinges a zene maga a lemezeken.A Sena albumot meg felejtsétek el,egy jól producált jó iparosmunka nullfílinges énekkel és reppel,gyakorlatilag elalszom rajta...amennyire el vannak tőle ájulva,annyira közepes,már bocs...(Sena egyéb munkáitól se dobtam hátast...érdemes meghallgatni mondjuk a dzsessz dolgait,egyszerű tucat koloratúrban nyomja a dalokat...)
Az Emil Rulez meg nem jazz kedves kamika.Ha magyar dzsessz,akkor Borbély,meg Dresch Dudás...kiv.lennék viszont arra,hogy Mo-n ki az a bátor,aki hajlandó egy-az-egyben keverni az élő dzsesszt a hiphoppal...

Angel_17 e-mail | 2004-05-19 11:06:09 | 28.
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&uid=UIDSUB020403211221510131&sql=C2920
reservoir e-mail | 2004-05-17 10:39:54 | 27.
na, szereztem sok okos zenét, de Booker T & The MG's albumot képtelen vagyok találni (tölteni).

Valakinek ötlet?

Gibi e-mail | 2004-05-15 18:33:57 | 26.
Szia!

A Gang Starr jazzes dolog, persze ezen vitatkozhatunk,de az egész a jazz-ből jön. Ott van például a Jazz Thing című szám és nem csak címében jazzes a dolog, figyeld a szöveget és em utolsó sorban a znét is. Szóval érdemes a régebbi albumokat megszerezni. Nekem megvannak azok a számok is, amiket Primo sample-ként használt a számokhoz és azok elég súlyos jazz dolgok.
Tulajdonképpen a Gang Starr az egyik összekötő kapocs a jazz és az igazi hip hop közt. Mindenkinek ajánlom a Moment Of Truth albumot, mert az a legfinomabb jazzre hangolt füleket is kielégíti sztem.
Guru a Jazzmatazz albumokon és Gang Starrokon kívül egy Bald Head SLick albumot adott ki, de az nem túl ütős, és nem sok köze va a jazzhez, értsd úgy hogy, semmi. :) Hanem ezen az albumokon a GS Foundation több tagját és más nagy neveket (Ive T, Treach a NBN-ből...) voultat fel maga mellé és persze e legjobb hip hop DJ-ket: Primo, Pete Rock, Alchemist, DJ Revolution...

Béke, G


Előzmény: reservoir (25.)
reservoir e-mail | 2004-05-15 10:06:19 | 25.
Gang Starr is ez a vonal? ÉS a GS Foundation?
Guru a Jazzmatazz-on kívül milyen albumot csinált?

Gibi e-mail | 2004-05-15 09:18:46 | 24.
Hali!

Lesz új Jazzmatazz album, meg Gang Starr is, ami Gurut illeti, bár előtte még kijön egy "Guru 7.0"-ra keresztelt korong is, ami (gondolom) em szakad el a jazzes vonaltól. Idén novemberre igérik.
A Jazzmatazz album is párhuzamosan készül, de azt csak jövő nyáron adják ki.
Gang Starr album is lesz később (ki tudja mikor), de addgi még sokat kell aludni, mert Primo most szólóban próbálkozik. Azért szövegelni nem fog, de elég ütős neveket remélhetünk a Fat Joe kiadójánál megjelenő albumon. Amellett persze a GS Foundation tagjairól sem feledkezik meg. (NYG'z, Blaq Poet, Teflon...)

Béke, G


Előzmény: reservoir (23.)
reservoir e-mail | 2004-05-15 07:06:12 | 23.
Hi!

Azóta megszereztem a Jazzmatazz 1,2,3-at, Sena-t, Us3-t.

Még mondjatok ilyeneket!!!

reservoir e-mail | 2004-05-14 19:46:35 | 22.
(ez a Jazzmatazz eszméletlen!)
reservoir e-mail | 2004-05-14 19:36:28 | 21.
Sziasztok!

Most találtam rá a témára, és nagyon örülök neki.

A Roots-tól mivel indítsak (mármint melyik albumukkal)?

kamika e-mail | 2004-05-13 19:53:03 | 20.
Roland: Szerintem fel kellene lendítenünk ezt a Fórumot nem de bár. Szeretnék még jónéhány ilyen jó zenéről hallani amiket felsoroltatok, és gondolom ti is. MERT JÓ ZENÉBŐL SOHASEM ELÉG. Egyébként én is írok zenéket, persze azok is Jazz-es alapokra épülnek 120 Bpm és elektro dobok billenytüs hangok és Acusticus gitárral füszerezve. Majd ha valakit érdekel akkor a "DC++" fájl cserélő programról lelehet tölteni kb. 1 hónapon belül. (meg akár póstán is küldhetek ajándék CD-t)
kamika e-mail | 2004-05-13 19:34:58 | 19.
Roland: ajánlok én is néhány albumot, ha megengeditek. "Buddha Bar - Chill Out in Paris" (komolyzenei alapok felbukkannak benne). "Sena - First One" (ez egy kicsit régebbi album kb. 1 éves. Rapp, Jazz keveréke, nagyon jó). Hogy a magyar Jazz zenét se hagyjuk ki "Emil Rulez - Hisztis" (nagyon szeretem). "Dj Kicks - Kruder & Dorfmeister" (Ez egy kicsit már elektronikusabb chill out-os beütéssel). "Nancy Sinatra" (kicsit régi módi, lassú ütemek, Bluse és Jazz zene kedvelőinek, nagyon jó). És aki nem ellenkezik a Roma zene ellen annak ajánlom a "Váradi Roma Café - Járok kelek a világban" (nagyon jó Jazz). Na és persze ott vannak a "CAFÉ DEL MAR" válogatás lemezek is (melyek chill out zenék de nagyon kellemesek).
kamika e-mail | 2004-05-13 19:08:27 | 18.
Roland: Ez így igaz a Jazz és a Blues stílus nagyon frankó. Ha valaki szereti az ilyen zenét ugy, ahogy ti akkor ajánlóm a "SENA" albumot, ez is a Rap és a Jazz és még hasonló műfajok keveréke. Mindenkinek ajánlóm aki szereti az igényes zenét.

Előzmény: Grizzl_y (15.)
atcq e-mail | 2004-05-13 18:45:27 | 17.
US3
Buckshot Le Fonque


Előzmény: don dizzy (16.)
don dizzy e-mail | 2004-04-11 12:04:37 | 16.
hey!
tegnap beleolvastam ebbe a topicba és utána letöltöttem pár számot a jazzmatazz-ekről csak úgy kíváncsiságból és nagyon bejött
nagyon laza ez a zene!
tudtok még mondani hasonló albumokat, mint a jazzmatazz 1, 2, 3?

Grizzl_y e-mail | 2003-11-02 20:28:31 | 15.
Szerintem eddig külön külön a két műfaj nagyon jól hangzott. De mivel még nem hallottam a kettő egyvelegét ezért nem is mondok kritikát a hibridről ha egyáltalán létezik. De hamá Jazz ->
Blues és az a rap elődjének számítandó be. ennyi meg egy bambi:) A Jazzre és a Bluesra tudok a legjobban ellazulni.

atcq e-mail | 2003-10-30 20:49:26 | 14.
Ordinary Peoples - The view.

Ezt nem szabad kihagyni!!!

www.ordinarypeoples.com

Dögieone e-mail | 2003-07-02 23:23:21 | 13.
nekem úgy tünik hogy ez a vonal manapság kissé feledésbe merült pedig ez viszi a legjobban .szerintem.Csak halgassatok meg eegy Us3,digable planets,ATCQ,meccaandthe.......stb...számot

yarhud e-mail | 2003-04-02 20:40:29 | 12.
szeretem a jazy alapokat, de ezt kapd ki: szeretem az 50-es évek jazzét, az oldschool funk zebéket, és a nu jazz stilust is..
nagyon kellemes hangzása van egy jazzes alapnak..;)

Ket e-mail | 2003-04-02 15:11:03 | 11.
Igen!Én még nem hallottam Guru' jazzmatazzról.
De a The Roots-ot ismerem......hmmmmmmm.Az a legjobb ebben az egészben hogy a kettőt keveri.


Előzmény: Angel_17 (10.)
Angel_17 e-mail | 2003-02-25 04:12:53 | 10.
Hi Primo!
Kb. két hét múlva lesz meg a 2.
Kíváncsian várom.
Szerintem a jazz és hip-hop egyvelegéből csak jó születhet.




Előzmény: primo (6.)
Venom e-mail | 2003-02-24 11:59:51 | 9.
Szerintem a hip hop zenék meghatározó eleme, hogy különböző hangmintákból épül fel az alap. Néhány évvel ezelőtt sokkal több régi samplet használtak, lehetett az jazz, funk, funky vagy akár 70-es évek disco. A lényeg az volt, hogy egyedi legyen, és lehetőleg mindenki számára -ilyen formában ismeretlen. Mára eléggé megváltozott a helyzet. A producerek inkább saját dolgokat kreálnak, még azok is akik régen jó mályre túrtak a használt lemezboltok ládáiban... Azt mindenki döntse el, örül-e ennek a folyamatnak!

Egyébként aki volt már egy nagyobb használt lemezboltban, az tudja milyen hihetetlenül kemény meló kitúrni egy valamirevaló hangmintát a bakelit rengetegből! Respekt mindenkinek aki bevállalja a crate diggin'-t!

BIG UP!

Piggy e-mail | 2003-02-16 18:10:38 | 8.
Én is tépek sorsjegyet a sorba, rengetegen szereteik a jazz alapokat, hisz régen ez szerves része volt a hip-hopnak. Most már nemigazán szerintem. De az igényes zenék alapjai általában nem egy műfajból merítettek, pl Gospel a refrén jazz az alap és még rengeteg minden került bele, és ezután ami létrejött nevezzük hiphop-nak. Az már külön művészet ezeket úgy összevegyíteni, hogy ízlésés zenét keszítsünk. Cypress Hill is rengeteget tesz össze, és ez eléggé jól is sikerült. Nos ennyi volt a rövid eszmefuttatás,

peace, Piggy


Előzmény: NMI (7.)
NMI e-mail | 2003-02-13 11:21:10 | 7.
Beállok én is a sorba: szeretem a jazz alapú hip-hop zenéket
primo e-mail | 2003-02-10 19:00:49 | 6.
Guru' Jazzmatazz-ről vélemény? 1-2 sztem alap mindenkinek....

Előzmény: Rappercsaj (5.)
Rappercsaj e-mail | 2003-01-24 08:36:25 | 5.
Ez a legjobb zene!!
sabdog e-mail | 2003-01-05 19:21:17 | 4.
Én is szeretem az ilyen zenét ,de azt is amelyben komolyzene van


Előzmény: primo (1.)
Holo e-mail | 2003-01-05 13:36:56 | 3.
ezt minden egészséges ember szereti
atcq e-mail | 2003-01-05 12:46:41 | 2.
Én is. :)
primo e-mail | 2002-12-30 13:21:22 | 1.
Én imádom a jazz alapú hip-hop-ot(végül is majdnem mind jazz alapú:)), de különösképp: Guru's Jazzmatazz vol 1-3, The Roots, ATCQ.

Ti hogy álltok vele???


1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.