Click to Visit
Hip-Hop - Mitől lesz valaki rapper!!!
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  

Rappercsaj e-mail | 2003-11-03 13:49:36 | 44.
Nosszóvalhát!
Az egész forumba Kim-nek(amúgy az én legesjobb barátnőmet is igy hivják), meg Igor-nak van igaza!
NA!
Igor csak az igazat irja, neki van igaza!
(és a bort is szereti:))
Mert úgy öszintén, mi a mondanivalója Dopemannek??????
"nincsen köztünk csicska"-hát ennek aztán kurva sok értelme van!dopeman magába egy csicska!
És most hirtelen nemtom ki irta, de ha az a gyerek nem tudja,h 2PAC mit rappel, hát igy járt!
Biztos nem attól vált legendává,h nincsen köztünk csicska, hanem attól,h értelmeset mond.Neki van mondanivalója!
Azért megnézném én Dopemant, ha most meghalna, nem hiszem h legenda lenne a "csicska" szövegtöl!
Na ezt elmondtam!



Én is innék egy kis borovicskát!:))



REST IN PEACE 2PAC!!!

fogoUS e-mail | 2003-11-03 11:56:01 | 43.
Oké, értem: aki nem magyarul beszél, az nem mond semmit, és aki élőben formál szöveget, az nem igazi RAPos, mert nincs úgy kidolgozva az egész, mint pl. Dopeman számai. OKs, de ha valaki freestyle-ban nagyot alkot, azt 100szormillioszor többe nézik, mint 20ezer dopemanMajka stb előre-mástól-összelopott szöveget nyomó egyéb bohócokat.
Hallottam már olyan freestyle-t, amiben több értelem volt, mint Dope-ban összesen. Lehet, hogy okos a tag, de szarik ő a hip-hopra, csak a lé...
Sz'al ennyi.


Előzmény: Hip-Hop Worker (36.)
Igor e-mail | 2003-11-02 09:57:01 | 42.
Nah, akkor fejtsük ki...

"Szerintem a FREESTYLE nem nagyon tartalmaz mondanivalot csak ennyit lehet hallani:"ja...ja...ja...,meg igen...
Az igazi HIP-Hop-nak van lenyeg, monanivaloja,tartalma(PL:Dopeman,SBMX stb.)De ha csak a ritmusra figyelsz,csak azert hallgatod, akkor hallgas Eminem,DMX,Bad Boy, 2pac szamokat."

Nonononono.... Álljunkmeg, mer dől a hülyeség. mondanivaló meg Dopeman egy mondatban? :-D elsírom magam mindjárt. Nos, ha mondanivalóról beszélünk, akkor NO DOPEMAN. Mert drogozva, kurvázva, húdekeményen élve lehet a nyócban boldogulni... mondanivaló... höhh... végülis a mese isd mondanivaló.

"Ja, és milyen szókincs kell hozzá? Eddigi tapasztalataim szerint a rapperek szókincse kb a "bazdmeg" meg "fasszomgecci, kurvaanyád köcsög fasszopó geci!". Persze lehet, hogy nem így van, de én még csaki ilyennel találkoztam."

Hallgass Hősöket, vagy Tribe-ot, Smile of Hell-t. Igaz, van benne bazdmeg, meg ilyenek, de egy -egy számukban a mondanivaló 10milliószor több, mint Dopeman egész pályafutásában. És szókincsben a Hősök , a Hátshowsor, a Nemközölt sáv (Funkrodeo) jóval műveltebb, mint a magyarok többsége. Szal nézz körül mielőtt segget csinálsz a szádból.

"Mihez kell tapasztalat?
És akarat? Nem értem, miért kéne akarat ahhoz, hogy az rapper legyen."
Hát ha nem érted, akkor a rapposokat sem fogod megérteni. Igaz... nem konkrét tapasztalatról beszélünk, hanem tanulás útján szerzett tudásról, de valahol nevezhetjük azt is tapasztalatnak. Akarat meg mindenhez kell.
Mert tudjuk:

Mindenkinek hinnie kell valamiben. ... Én azt hiszem, iszok még egyet.

Priest

U.i: Gondolkodom, tehát (rappos) vagyok.

Laczka e-mail | 2003-11-01 15:58:37 | 41.
Igazad van,de én még ide sorolnám az említettek közül DMX-et is.

Előzmény: Cápa (39.)
Laczka e-mail | 2003-11-01 15:55:54 | 40.
Elég rosszak a tapasztalatai...

Előzmény: hbala (35.)
Cápa e-mail | 2003-11-01 14:27:34 | 39.
azé bakker 2pac számainak elég sok mondanivalója van.hogy te nem érted meg a számokat az már a te bajod.

Előzmény: Hip-Hop Worker (36.)
Hip-Hop Worker e-mail | 2003-11-01 09:40:01 | 38.
Ez a benzon csavo valoban egy pancser, a stilusa tokre Ganxta Zolleee stilusanak a fenymasolata.O is ezt hiredti:"En nem vagyok a hip-hop nemzet feje, csak a fasza/De nincs is igazi hip-hop nemzet, csak Lori,Zoli s Szsza"Ha minden rappr szovg ezt hirdetne,akkor most nem csak gangszter rap,freestyle,stb. rap iranyzat lenne, hanem faszom tudja, mennyi.PL:Eminem stilus, DMX stilus,SBMX stilus,D12 stilus.
Ezen rdemes elgondolkodni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inni, tragarul beszelni, allatknt viselkedi a kutyam is tud.Egy ember attol rapper, hogy olyan szovegeket loket, aminek van mondanivaloja is(A szamait nem igy jellemezzuk a haveroknak:Tudod az a 3 perc,10 masodperces szam, ami igy kezdodik:Fasz es igy lesz vege:szar,Strici),a kozepen pedig leirja a meccset, amit e Real jatszott a Madriddal-csak viccc),ontja magabol az otleteket pl egy-egy klipphez,valasztekosan beszel es ugy viselkedik,ahogy lvarjak tole, hiszen egy hires SZTAR-t emberk millioi istenitenek, vagyis MAJMOLNAK.Kim-nek tokeletsen igaza van es punktum!!!!!!


Előzmény: kim (1.)
Hip-Hop Worker e-mail | 2003-11-01 09:21:26 | 37.
Angolul meg nem hallottam, viszont magyar nyelven igen(Sub Bass Monster-Nincs no, nincs siras)Engem is megnyugtat azon a tren, hogy igazolja az elvemet.


Előzmény: Down By Low (20.)
Hip-Hop Worker e-mail | 2003-11-01 09:13:46 | 36.
Szerintem a FREESTYLE nem nagyon tartalmaz mondanivalot csak ennyit lehet hallani:"ja...ja...ja...,meg igen...
Az igazi HIP-Hop-nak van lenyeg, monanivaloja,tartalma(PL:Dopeman,SBMX stb.)De ha csak a ritmusra figyelsz,csak azert hallgatod, akkor hallgas Eminem,DMX,Bad Boy, 2pac szamokat.


Előzmény: fogoUS (29.)
hbala e-mail | 2003-10-31 19:05:52 | 35.
Ja, és milyen szókincs kell hozzá? Eddigi tapasztalataim szerint a rapperek szókincse kb a "bazdmeg" meg "fasszomgecci, kurvaanyád köcsög fasszopó geci!". Persze lehet, hogy nem így van, de én még csaki ilyennel találkoztam.
hbala e-mail | 2003-10-31 19:02:24 | 34.
Mihez kell tapasztalat?
És akarat? Nem értem, miért kéne akarat ahhoz, hogy az rapper legyen.

arnold87 e-mail | 2003-10-27 21:06:26 | 33.
Csá
Elöször is nem lehet ezt a "foglalkozást" kitanulni!!!!!!!!
Kell sok szokincs(freestyle)
Tapasztalat(emberismeret)
És KIBASZOTT SOK AKARAT
Minden repper tud kibaszottul nagyot alakitani(2pac),és kibaszott szart is.

Cápa e-mail | 2003-10-25 12:34:01 | 32.
na ja.meg ha azt mondják rólad.szart se érsz ha nem ismernek el.
peace


Előzmény: Igor (31.)
Igor e-mail | 2003-10-24 21:41:07 | 31.
Na ezze lkivívtad a tiszteletem. :-)

Békavan. Brekk.

Priest.

Rapper attól leszel, ha ismernek.

egy kis idézet
"Hiába vagy a legjobb MC, ha senki nem ismer meg."


Előzmény: Down By Low (30.)
Down By Low e-mail | 2003-10-11 15:00:19 | 30.
ez igy wan........csak azt nem ertem h ha egy uj korbe kerulok( es ez mostansag igy is wolt) aakor mar az a baj h nem ertik meg h nem erdekel a szkuter uj zeneje meg stb..... en nem eroltetem h eyy ugyanma legyetek ma rap kedwelok akkor okse probaljanak ma meggyozni arol h de yoo is a diszkoba menni.....es mer newetnek ki azer ha forditwa kotom a kendot???
masik meg ez a "diwatrapper" dolog......ezt nagyon nem tudom elwiselni.....

Props


Előzmény: Gibi (28.)
fogoUS e-mail | 2003-10-06 11:26:51 | 29.
Jól mondja Kovda!
Hozzátenném: Életformáról van szó, nem csak egy zenéről! Ez Hip-Hop! Freestyle közben felszabadul ez az életstílus, mert a véleményosztásról szól. -szerintem-


Előzmény: Kovda (24.)
Gibi e-mail | 2003-10-02 21:25:03 | 28.
Szia!
Csak pár félreértést szeretnék eloszlatni. A barátaim nem néznek le, vagy ilyesmi, mert ismernek és a barátaim. Hanem ez új társaságban okoz gondot, hogy mindenkit behúznak egy skatolyába és nehéz onnan kilépni, mint például én is bekerültem egy egyetemre tavaly és ott akik megismertek többen is mondták, hogy nem hitték volna, hogy normális vagyok, mint ők. Igaz volt olyan is, akit nem zavart a dolog. Egyébként igazad van.
A 2 fogalom egy jelenség szerintem, ezért van köze a kettőnek egymáshoz. Az nem látszik rajtad (hacsak nem írod a hátizsákodra, hogy 2Pac, vagy Limp Bizkit :) ), hogy mit is hallagtsz (nem is lényeg), mert a viselet hasonló.
De talán túl nagy feneket kerítettem a dolognak. Csak néha azért zavar az általánosítás.
Szent meg én se vagyok, én is általánosítok sokszor. Nehéz kilépni ebből a körből, mert valahol ez egy természetes védelmi reflex.
Na jó, nem ások mélyebbre.
Csak egészség legyen...


Előzmény: Down By Low (27.)
Down By Low e-mail | 2003-10-02 19:22:04 | 27.
nemtom.......ez a bőgatya=skatulya dolog: nekem ollya barátaim/ismerőseim wannak akiknek ez nem fontos......báár, most belegondolwa, nem is igazán izgat h ha wki emiatt lenéz, szóba se áll welem, stb.
sztem a deszkás fogalom meg a rapper fogalom nem sorolható egy helyre.....a deszkások (észrewételeim alapján) nem csak a rappos zenét hallgatják....de azzzé szRencsére azt is.....
És az h bőgatya wan rajta akkor rapper az csak a "laikusok" w kíwülálloknak a megítélése.....és ez általába ránézés dolog....
békelegyen...


Előzmény: Gibi (26.)
Gibi e-mail | 2003-09-30 16:04:59 | 26.
Mitől leszel repper?
Ha magad annak érzed, akkor az vagy.
Még a falábú (nem mindegyik az) focista is focista és annak is érzi magát.

Alapból a rapper az MC-vel közel ugyanazt jelenti, csak a reppernek van valami többlet jelentése. Nincsenek kritériumok.
Most már az is repper, aki hallgat hip-hopot, vagy bőgatya lóg rajta. Én nem szeretem, ha ezt mondják rám. Pláne, ha deszkásnak hívnak.
Ti szeretitek a skatulyákat? Én nem. Előitélet és nehéz belőle kilépni. Nehéz elhitetni valakivel, hogy lehetsz normális is, annak ellenére, hogy bő a gatyád. És emiatt ti/mi vagyunk a felelősek. Az más kérdés, hogy aki csak emiatt leír minket, azzal nem nagyon érdemes foglalkozni.
Béke.

sticky fingaz e-mail | 2003-09-28 17:13:53 | 25.
Igy van Kovda! Kapják be a divatrapperek!

Előzmény: Kovda (24.)
Kovda e-mail | 2003-09-28 15:38:56 | 24.
bob-by-nak igaza van! nem attól vagy rapper mert beszólsz mindenkinek meg elmeséled az élettörténetét az xy rappernek. Hanem attól hogy rappelsz. Ott van a freestyl, ami szerintem a rapp magasiskoláját jelenti!!! ha tudsz freestylozni az nem azért van mert 1 nap 5 órát rappet halgatsz, meg angol szövegeket fordítasz meg ejay-be csinálsz pár fasza alapot. A freestylhoz kell egy bizonyos lelki állapot, egy mentalitás, egy érzés, hogy te vagy a legfaszább és most telibebaszod a szövegeddel az összes divatrappert meg a világot. Ezt az összes freestylos tudja, és érzi. A lényeg szerintem, hogy érezd magadban a stílust, és ne félj elmondani a véleményed!
Peace!


Előzmény: bob-by (23.)
bob-by e-mail | 2003-09-22 07:24:46 | 23.
Faszág!Az a rapper aki belül az! Az aki nem csak hallgatja meg ugy öltözik meg okoskodik hanem ha tud is valamit .! JHa tud néhány dolgot kedvenc rappereiröl. Meg ha rappel .Én ezt tewszem ... Dre & ONYX 4 eva

Előzmény: kim (1.)
Down By Low e-mail | 2003-09-13 07:33:36 | 22.
Hehe......kellemes az is, bár annak a nyugtató hatása mint macisajtba a brummogás........
Béke


Előzmény: RAC (21.)
RAC e-mail | 2003-09-12 18:26:06 | 21.
Főleg a Szabis változata...:)

Előzmény: Down By Low (20.)
Down By Low e-mail | 2003-09-11 16:44:14 | 20.
most hallgatom a No woman No cry-t..........ez a szám ugy meg tud nyugtatni
Down By Low e-mail | 2003-09-11 16:42:43 | 19.
most néztem Lakers mezeket de 10-15000 pénzér nem igázán kultiwálom a dolgot........

Előzmény: Cápa (18.)
Cápa e-mail | 2003-09-11 16:37:10 | 18.
én mondjuk ha megtehetném járnék kosaras meg focis mezekben.kényelmesek.teccenek nagyon.és csak azt venném fel ami teccik,nem pedig az emberke miatt aki rá van írva.

Előzmény: Down By Low (17.)
Down By Low e-mail | 2003-09-11 15:58:50 | 17.
Mostanába én is ugy figyelem h ha csak sima polo meg bőgatya wan akkor nem nagyon néznek stiluscopy-nak.....

Előzmény: Cápa (14.)
Cápa e-mail | 2003-09-11 15:57:11 | 16.
jaja.eccer B.Csabán buliztunk és odakeveredett 1 tök részeg csávó.nemtom mennyi lehetett(vagy öreg v.alkesz).és ott nyomta velünk.lehet csak azér mert sokat ivott+buli volt de akkor is!saját figurája volt meg minden.ott kűlte Dmx:Whats my name-re.

Előzmény: Down By Low (15.)
Down By Low e-mail | 2003-09-11 15:51:40 | 15.
Sztem ez semmit nem árul el rólam....yah de h iszok sört és élwezem a Hiphop partykat... Ehhez a ruha dologhoz meg, wolt már olyan jam ahol 70 és a halál közötti papik nem fubu gatyába pulcsiba zokniba cipőbe kendőbe meg stb.-be élwezték a témát hanem a proli gatyába meg svájci sapkába tényleg szerették a dolgot nem csak ugy odakeweredtek befigyelni 1-2 sörikét.....

Na hali


Előzmény: AMDFan (8.)
Cápa e-mail | 2003-09-11 15:50:30 | 14.
nekem csak 1 sztorim van:
haverokkal mentünk haza a RZA koncertről vonattal.végül ketten ültünk le az 1ik vagonban.a vonat(vagon is)tele volt rapposokkal.szal ott ülök a haverral,mikor 1 csávó odajön és elkezdett dumálni velünk.azt mondta 1ből látta rajtunk h.realek vagyunk,és a többiek nemigazán.pedig nem voltunk különben felöltözve.bő gatya és fehér póló volt rajtunk.ennyi.

Mr. X to tha Z e-mail | 2003-09-11 15:15:31 | 13.
Ez így van! Eny tudom magamról, h az egy dolog, h most baggy gatyában meg 2 számmal nagyobb cucokkban járok, de egy bizonyos kor fölött már nem yó így öltözni.
Én jövőre fogok kicsit konszolidáltabban öltözni.


Előzmény: markypapa (12.)
markypapa e-mail | 2003-09-11 07:02:24 | 12.
Csumi! az igazi rapper belül rapper, nem kívül! Érezni kell a feelinget, az életérzést! Ez a lényeg! Béke: Márky-PaPa

Előzmény: Igor (11.)
Igor e-mail | 2003-09-10 18:25:52 | 11.
Nah, akkor elmondom, hogy mi is kevereg ebben a nagy fejbe, ami nekem jutott.

Nem tesz rappossá a ruha. Nem tesz rappossá a zene. Nemt esz rappossá a társaság. Rappossá csak te válhatsz. Hallgatod a zenét, úgy öltözöl ahogy akarsz. Nem a dallamot nézed, hanem a szöveget. Nem a stílus érdekel, hanem a mondanivaló. Szarok én arra, ha a duma lassú, vagy gyors, a zene dallamos, vagy állatian agytépő. Szarok rá, ha a ruhám néha "normális", néha nagggyon tré. Úgy öltözök, ahogy akarok, azt hallgatok, ahogy akarok, azt hallgatok amit akarok.

Naszóval. Az előző rizsát nem nagyon gondoltam végig, bele lehet kötni. Szummaszummárum (hejj!), én azér vagyok rappos, emr annak tartom magam.

Most nem fogom mondani, hogy mennyi mindent tettem a magyar műfajért, mer nemsokat tettem. Csupán hallgattam a magyarokat, formálgattam a szövegeimet, és persze elkezdődött valami, ami majd csakcsak kibontakozik.
De ez mé a jövő zenéje.

Szal attól még nem lesz valaki rappos (csatlakozva az egyik előttem szólóhoz), hogy 16évesen heinekennel és cigivel a kezében bólogat egy számra... akár egy diszkóban, akár egy ríl rapparén.

Na mindegy, nekem ez a véleményem. Lehetsz te operába járva, öltönyben, makkoscipőben is rappos. A külcsíny nemfontos, ha belül az vagy, ami.

Igor
The 1st Rebel Priest Souljah

Sorry, ha baromságot beszélek, de már bennem van egy karika borocska...

Mr. X to tha Z e-mail | 2003-09-10 13:49:50 | 10.
Tényleg van néhány divatmajom aki lejár ilyen helyekre, de ettől még nem mindenki az.
Azt aláírom, h a legtöbb divatrapper.
Az, hogy mennyi a divatrapper egy bulin a fellépő dönti el.


Előzmény: Master G (5.)
Nox e-mail | 2003-09-10 05:43:17 | 9.
Nah!Csumento souljahz és mások!

Rapper... a szó magában is azt jelentheti hogy...
bár ezt nem nekem kell elmondanom.mindenki magában érzi hogy ki mitől rapper-mc vagy csak egy zenekedvelő!
ha nem bánjátok én elmondom ÉN mit érzek!
Az már szinte mellékes hogy 3 napon túl már elvonási tüneteim vannak ha nem hallgatok hiphop-ot!
éN ÚGY ÉRZEM soha a büdös gecibe nem fogok pl.:discót hallgatni!
a "kultúra a lényeg".
magadat add!
Én bekerültem a souljahzba...de nem úgy érzem ide való lennék!Elkezdtem be írogatni és Sun bejelentette az lettem!Ez van... bár az hozzátartozik... hogy én pl mitől lettem "real" csak ők tudják...
az Ownerz Topic Souljahz!...hmmm

AMDFan e-mail | 2003-09-10 03:38:56 | 8.
elég sokat elárul rólad ez a postod is...

Előzmény: Down By Low (6.)
Csíkos e-mail | 2003-09-09 19:15:32 | 7.
Ez sztem qrvára nem ettől függ!
+ Master G-nek üzenem h én pl csak "zenekedvelő" skac voltam ezidáig, de mostmár ha minden igaz MCként is kell vmit alkotnom!!!
Sztem aki csak ezt szereti az rapper, de ha vkinek más a véleménye, akkor írjon!!
BÉKE


Előzmény: Down By Low (6.)
Down By Low e-mail | 2003-09-09 17:19:02 | 6.
Hali all
Én 16 multam es nem tartom magam diwatfasznak. SZtetek ha wki 16 éwes és ugrál 1 koncerten sörrel a kézébe akkor az Stylemajom???


Előzmény: Master G (5.)
Master G e-mail | 2003-09-09 15:33:45 | 5.
hmm, hmmm...
egyetértek: azért nem járok ún. hip-hop bulikba mert ott az ilyen 14-16 éves divatmajmok fogják a kezükben a sört és bólogatnak... hánynom kell az ilyenektől
Jah meg egy ténybeli tévedése is van itt mindenkinek:
Szerintem csak az lehet rapper aki tényleg rappel.
Mindenki más csak rapzenekedvelő (hiphopfan vagy valami hasonló...)


Előzmény: kim (1.)
Csíkos e-mail | 2003-09-08 21:49:20 | 4.
Tök úgy beszélsz, mint a haverom Bys! Az betépve mondja ezt h én miért vagyok ilyen, mármint miért érdekel ez az egész, h mostmár egyre több a divat fake + a többi shit, de engem akkor is felbasznak!!!! Nem tudok úgy nézni egy bulira h ez 1 hiphop buli, ha tele van a hely 14-16 éves srácokkal-lányokkal, akik csak a TRENDet követik, most ez a divat, most ide megyünk!

Sztem attól rapper vki, ha rappet hallgat (nem azt mondom h +veti a többi stilát, mint én - mármint a discos köcsögöket) & nem a nagyokat követi, hanem élvezi a zenéjüket, szövegüket & ha nem teccik, akkor a másik szemébe mondja, nem nyalja a másik seggét azzal, h bekerüljön 1 körbe (lásd TRACK vs. DS) Én Hál' Istennek bekerültem 1 körbe (de milyenbe :)))) azzal h a magam igazát mondtam!

Na mindekinek PEACE!!!!


Előzmény: NMI (2.)
Method e-mail | 2003-08-30 13:51:49 | 3.
Kérdezzétek meg Track-ket :DDDDDDDD.
NMI e-mail | 2003-02-12 13:33:36 | 2.
Nem tom mit vakerált a benzone, de szerintem valaki attól rapper ha annak mondja magát...

lehet nem ismered el, de annak fogod elkönyvelni.
Nincs jogunk azt mondani, hogy ki rapper ki nem, Drogosan, piásan, minden nap partyra járva is lehet rapper lenni, meg máshogy is. De ki nem szarik erre?

tsá


Előzmény: kim (1.)
kim e-mail | 2003-02-12 13:15:11 | 1.
Egy gyerek nem attól rapper, hogy minden szarságban benne van!!!Pl:szipó, minden nap a legjobb rapp discó....
Hanem attól, hogy van érzéke a rapphez, és mást nem hallgat meg, csak hip-hop-ot, és rapp-et!!!Az a benzone akkora hülyeségeket hordott össze, mint a szar!!!Legalább a rapperekenek kéne összetartani!!!!De ö inkább lefikázza a többi "társát", ami szerintem tök geci dolog!!!!Én is tudok csúnyán beszélni, de attól még nem leszek igazi rapper!Meg attól se hogy halálra iszom magam!!!!Tiszta pancser az aki így él!!!Sőt, az ilyen gyerek nem is rapper, köze sincs a rapphez!!!!Egy picit elgondolgodhatna ez a benzone is!!!!


1  2  3  4  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.