Click to Visit
Jazz / Blues - Nujazz
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

cprod e-mail | 2018-08-02 20:10:21 | 18.
*Ceki Productions*

Az alábbiakat vállalom:

Képszerkesztés:
Kreatív grafika, logó, névjegykártya, szórólap, poszter, étlap, itallap, címke, naptár, csomagolás, borító, manipulálás, retusálás, fényelés

Videószerkesztés:
Zenei klip, rövidfilm, intro-outro, videós utómunka, forgatókönyvírás

Zeneszerkesztés:
Egyedi alap, intro-outro, reklámanyag, karaoke, dalszövegírás

Műfajtól és felhasználási céltól függetlenül előre egyeztetve bármi elkészíthető! Gyors válasz és munkaidő!

https://www.facebook.com/cekiproductions
https://soundcloud.com/cekiproductions
http://www.youtube.com/cekiproductions

lehiakos e-mail | 2009-06-09 19:25:57 | 17.
Helló Mindenkinek!

Egy lehetőséget szeretnék kínálni minden zeneszerető és (vagy) zenével foglalkozó embernek.
MŰFAJ NEM SZÁMÍT! Ha fel szeretnéd venni a zenédet (akár a zenekaroddal akár egyedül) vagy felénekelnél egy régi kedvenc számodat
akkor én ebben tudok neked segíteni. Profi minőségű
technikával és több éves tapasztalattal
állok az érdeklődők rendelkezésére. Az árak rugalmasak, NINCS ÓRADÍJ... a részleteket minden komolyabb érdeklődővel e-mail-ben szívesen megosztom.
E-mali: lehiakos@gmail.com

choodry e-mail | 2009-06-01 20:35:17 | 16.
Szevasztok! Temesvarrol irok nektek szeretnek egy jo Clubot hiresztelni Temasvaron. Koncertek minden vasarnap, nujazz egyuttesek. Ha akarna valaki segiteni reklamozni a bulikat, nezzetek be ide : http://www.riverdeck.ro/
lehiakos e-mail | 2009-04-24 10:08:50 | 15.
Helló Mindenkinek!

Egy lehetőséget szeretnék kínálni minden zeneszerető és (vagy) zenével foglalkozó embernek.
MŰFAJ NEM SZÁMÍT! Ha fel szeretnéd venni a zenédet (akár a zenekaroddal akár egyedül) vagy felénekelnél egy régi kedvenc számodat
akkor én ebben tudok neked segíteni. Profi minőget
megközelítő technikával és több éves tapasztalattal
állok az érdeklődők rendelkezésére. Az árak rugalmasak, nincs óradíj... a részleteket minden komolyabb érdeklődővel e-mail-ben szívesen megosztom.
E-mali: lehiakos@gmail.com

zimmezumm e-mail | 2008-09-05 18:05:16 | 14.
Új jazz klub a Jászai Mari tér mellet( Szent István körút 2.)! Minden héten igényes élő jazz zene!

Szeptemberi program hamarosan!!!


Előzmény: TomChi (9.)
smaragd8 e-mail | 2007-06-21 07:09:58 | 13.
http://lounge.protect.hu/forum
lounge, ambient, nujazz, breakbeat, d&b, trip-hop... stb... muzsikák, lemez- és koncertajánlók
ha regisztrálsz, egy raklapnyi ilyen stílusú zenét tehetsz magadévá
no...? jössz?

TomChi e-mail | 2005-10-03 09:06:03 | 12.
Kedves Nu Jazz-t kedvelö kollégák!

Szeretném felhívni a figyelmeteket a nem rég felkerült nu jazz mixemre, mely letölthetö a

www.deephouse.hu oldalon.

jó zenehallgatást!

üdv TomChi


zedzone e-mail | 2005-06-05 16:59:40 | 11.
Halihó!! Hát itt vagytok barátaim!!!
Nagy örömömre szolgál, hogy jelenlétemmel erősíthetem az igényes zene kedvelőinek fórumát!

JAZZ FOREVER!! PÉCS FOREVER!!!


The Delirium e-mail | 2005-05-24 12:28:14 | 10.
Mily régi számok és mily tökéletesek!
Marschmellows: Reloaded
Mujaji: Siempre

eléggé jó kis rádiók, szerintem itten hallgatózzatok (vagy legalábbis nekem most ezek a kedvenceim...):
www.overxposure.fm
www.lounge-radio.com

elég szerény.......

TomChi e-mail | 2005-01-25 09:34:36 | 9.
+ egy bónus track

St. Germain - So flute

TomChi e-mail | 2005-01-25 09:33:24 | 8.
Nálam a top ten nu jazz track (mostanában)
(a sorrend irreleváns)

1. The Five Corners Quintett - Three Corners (Nicola Conta rmx) (Ricky Trick rec.)
2. The Dining Rooms - Flamenco Sketches (Schema)
3. Garardo Frisina - Intenso (Schema)
4. Nicola Conta - Nefertiti (Schema)
5. Nicola Conta - Impulso (Schema)
6. Dimitri from Paris - A very stylish girl
7. Koop - Summer Sun (compost rec)
8. Toy Division - Budapest Resonance (mama rec.)
9. Big Bud - Blueberry Muffins (Earth 5)
10.Thomas Schumacher - Good Life

mendezz e-mail | 2004-11-18 19:52:06 | 7.
Sziasztok!

A milánói Schema az tényleg egy paradicsom, nagy kedvencem.
Örülök, hogy itt is látlak Oswaldo!
Igazad van nagyon, de más szövegével én nem ékeskednék (akkor mondjuk odaírnám hogy honnan copy-ztam), de annak még jobban örülök, hogy vannak még itt nujazz kedvelő pajtások. :-)))


Előzmény: TomChi (6.)
TomChi e-mail | 2004-10-21 12:56:13 | 6.
Hát igen! Beírásában Oswaldo remekül foglalta össze a legkiemelkedöbb Nu Jazz (és az összes ebbe tartozó irányzat) projektjeit, zeneszerzöit és elöadóit. De ha már Nicola Conte nevét is megemlíti, akkor szerényen megtoldanám ezt a nevet az olaszországi Schema névre halgató kiadóval/labellel/projektel, mely nem csak Nicola Conte számára, de sok más nagyszerü komponista számára jelent platformot költeményeik publikálására. Kiemelkedö példákként említeném Gerardo Frisina és The Dining Room neveket illetve projektelnevezéseket, de ezeken kívül még több tucat más projekt és zeneszerzö jelenteti meg zenéit ezen a kiadón.

http://www.ishtar.it/frameschema.htm

üdvözlettel


Előzmény: Oswaldo (3.)
aryee e-mail | 2004-06-24 09:59:49 | 5.
Te aztán jó sokat írtál :) Mióta szereted a Nujazzt?
Oswaldo e-mail | 2004-06-10 08:42:52 | 4.
Mirol is van szó?
Egyre többet hallhatjuk ezt a szót, mégis sokan nem tudják hova tenni. Vajon mi köze van a jazzhez? Hogy még nehezebb legyen az érdeklodok dolga, a legkülönbözobb tempójú, ritmikájú zenéket is beskatulyáznak a címke alá. A nu jazz sokak szerint egy új, otthonülos stílus, mivel a neve is erre utal, ám közel sincs így. Persze még nem számolhatjuk évtizedekben a korát, mégis elég nagy méreteket öltött a gyerekszobája. Kicsit egy földrajzszakos hallgatónak érzem magam, aki házi feladatául az egyik tengert tápláló folyók forrását kell, hogy megnevezze. Tömören összefoglalva a nu jazz szóösszetétel 1997 táján épült be a köztudatba, mégis ennél is jobban visszapörgerhetjük az ido kerekét, hogy lássuk mit rejt a szókombó. Konkrét megállapítások és határok kijelölése helyett inkább megpróbálnám kisebb eredményeket felmutatva, puhatolózva leírni hogyan is jutottunk el 2003-ig. A német színtér hihetetlen energiát ad bele a nemzetközi kondérba, amit megköszönhetünk nekik a Dunát is elapasztó mennyiségu eurotrance/dance és egyéb balgaságok ellensúlyozásaként. Hogy mik is az igazi német nyelvterület ütokártyái? Nem tudom hol keressem kiváló zenéik esszenciáját, talán természetes védekezés az önmaguk által gerjesztett pénzhajtó kiadványok ellen. Talán finom zenei védoburkot képeznek a sok matekfeju, elso osztályú mérnöki gondolkodás mellett. Minden esetre itthon szerintem a fenti kérdésre tömeges Jazzanova! felkiáltást kapok válaszul.
Amellett, hogy Kruderék Tosca vagy Voom:Voom néven a G-Stone kiadójuknál pörkölik a finom hangzásokat, odaraknak az angol Different Drummer és Tempa kiadóknak válaszul egy Stereotyp-ot, aki zseniális táncos dubot csinál. Na, de csak sorjában. Bécsben 1997-ben feltunik még egy zenész osökkel megáldott, ereikben több nemzettséget felvonultató (jugó, svájci, lengyel, német és olasz) duó, akik perkákkal fútött jazzy 4/4-eket adnak a világnak. Dzihan&Kamien napjainkra világrespektnek örvendenek Couch Records-ukkal. 1994 felé alakul ki a Compost Records arculata, akik egy sokszínu Fauna Flash-t, melódikus Beanfieldet, frenetikus Trübi Trio-t és Jazzanovát adnak indulóként. Azóta a leghíresebb nujazz nagykövetnek számít 170 kiadványuk (130 Compost, 40 JCR) között. A Future Sounds Of Jazz és Glüklich sorozataik mellett, remek albumokkal a hátuk mögött. Jazzanováék érdekeltek még a Sonar Kollektiv munkájában (remek lemezek!).
A düsserdorfi Unique clubestjei és lemezei is mind rendben vannak, elég ha csak a The New Testaments of Funk sorozatot megemlítem házi feladatként. A másik nagy német a komposztálók mellett a Stereo Deluxe. Csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni a kiadóról, nagyon szép és sokrétu kiadványokat tudhatnak házon belül (Mo Horizons, Boozoo Bajou, The Funky Lowlifes, The Strike Boys, csak néhány hazai játékosuk). Az Infracom is egy mammutkiadó, és a háromarcú Spinning Wheel (plussz a fonök által frissen indított Perfect Toy) is hibaszázalék nélkül dolgozik. A hannoveri Audiopharm (Moodorama, Marschmellows vezetés) Brazilectro és Asia Lounge sorozatai sem rosszak? A gyerekcipoben járó Pulver (Dublex Inc.) tavaly robbant, retros breakes és bólogatós darabjaival. Ha már német nyelvterület, akkor a dallamos és egyben táncos svájci Straight Ahead is sokat pörög a DJ pultokban (Earthbound, Max Fresh a Hidden Agenda-ból). Meg kell említenem még a sógoroktól a Vienna Scientists-et és a Klein Records-ot. Mindketto képviselte magát az magyar partikon, és szintén éllovasnak számítanak a szcénában. Képtelen vagyok válogatni a fentebb említett németek között, mindet meleg szívvel ajánlom.


Előzmény: Oswaldo (3.)
Oswaldo e-mail | 2004-06-07 15:16:32 | 3.
A Nujazz egy nagyon szerteágazó műfaj napjainkban nem is lenne érdemes komolyabb párhuzamot vonni a Standard Jazz és a NuJazz közt...
A visszatekintést kezdhetnénk akár a korai hatvanas-hetvenes évektol is, amikor a jazz, majd a soul, rare groove, funk, reggae, dub vonal egyre jobban formát öltött és világszerte hozzáadott az emberiség modern zenei (vagy más szavakkal könnyuzenei) fejlodéséhez. A nyolcvanas évek meghozta az elektronika fejlodését, a tömeggyártás lehetové tette a komputerek elterjedését. Persze nem kizárólag a Commodore 64 kezdte fennséges pályáját, hanem a mikroelektronika olcsóbbá válásával a hiperdrága osi analóg szintetizátorok olcsóbb utódai is lassan bekúsztak a kisebb stúdiókba. Azt hiszem itt kezdodhet a történet.
1998 után aztán sokkal karakteresebben meg lehet húzni a nu jazz vonalát. A stúdiótechnika sokat fejlodött, minoségi samplerek teszik lehetové az organikus élo-szeru hangzás reprodukálását A német színtér hihetetlen energiát ad bele a nemzetközi kondérba, amit megköszönhetünk nekik a Dunát is elapasztó mennyiségu eurotrance/dance és egyéb balgaságok ellensúlyozásaként. Ha zenei pélával akarnánk előhozakodni akkor egyértelműen Jazzanova,Koop,Kyoto Jazz Massive,és az első úttörők között Jamiroquai.Az én szótáramban a nu jazz mellett a latin ritmikák, afro hangzások, indiai hatások, soulful darabok, jazz elemek, nyugati breakek és 4/4-ek elektronikus elegyei vannak felsorolva leülos és táncolós tempóval egyaránt.Ha már a latin hangzásoknál,ritmusoknál tartunk akkor kötelező Nicola Conte nevét megemlíteni Egy szóval: fúzió de luxe.


Előzmény: Oswaldo (2.)
Oswaldo e-mail | 2004-06-07 15:14:31 | 2.
Nagyon szeretem a Nujazzt,például ilyen előadókat említenék meg:Jazzanova,Koop,Kyoto Jazz Massive,Soulstance,Suburban Soulzz,De Phazz
meg ilyenek....
leírom hogy szerintem hogyan lehetne behatárolni a Nujazzt:


Előzmény: aryee (1.)
aryee e-mail | 2004-05-29 20:33:55 | 1.
Aki szereti a Nujazz-t az bátran írjon ide!

1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.