Click to Visit
Zene.net törzsasztal - Komolyzene, opera(de tök komolyan!)
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

apa e-mail | 2002-12-05 19:15:02 | 68.
Üdv minden rajongónak !

Felvillanyozódtam amikor megláttam,hogy új belépők vannak. Talán megint elkezdődik valami ebben a témában.
ÉVY!Te mióta jársz zeneművészetibe ?Kérdésedre válaszolva igen szeretem !!!!!! Ám véleményem az, hogy ez a szó koránt sem fejezi ki semelyik komolyzenei szerzőhöz fűződő "viszonomat".
Mondjuk szerethetek egy Spiro Gyra zenét, de fent nevezett szerzőműveit másképpen kezelem.




Előzmény: Évy (67.)
Évy e-mail | 2002-10-30 16:51:37 | 67.
Sziasztok!Én még tök új vagyok itt.Szeretem a komolyzenét,Zeneművészetiben tanulok. Szeretitek Mozartot?
MKinga e-mail | 2002-10-18 09:23:46 | 66.
Olyan jó, hogy vannak mások is, akik így viszonyulnak a komolyzenéhez.
Nekem a Moldva a kedvencem, 100 x is meg tudom hallgatni egymás után, de van még 1000 más darab, amit imádok.
Akár minden este szívesen mennék hangversenyre.
Hálistennek a gyerekeim (8-10) sem hallgatnak szívesen egyéb zenéket.


Előzmény: B (54.)
getto e-mail | 2002-10-08 13:51:00 | 65.
SEGITSÉG!KIRÁLY LINDÁT BEDUGNI EGY OPERAHÁZBA!ÉS NEM KIENGEDNI!CRAZY CRAZY.FEKETÉNEK KÉBZELI MAGÁT.
apa e-mail | 2002-07-17 18:53:11 | 64.
Hegedülni nem tudok ,viszont szívesen társalognék valakivel, valkakikkel komolyzenei témában.
Ha tudsz valakiket, kérlek szólj nekik,vagy adj meg nekem internetes címet, ahol ilyen társalgás folyik. Köszönettel !


Előzmény: milo18 (63.)
milo18 e-mail | 2002-07-16 07:46:37 | 63.
Hello Mindenki!

Hegedűst keresek stúdiófelvételhez! Többit személyesen.
Hívj a 06304389150-es számon, vagy küldd el smsben a számod és felhívlak!
Milán




Airbag e-mail | 2002-05-30 18:56:07 | 62.
jelen!

tegnap tartalmas műsor ment a tévében:
m1-en este, főmúsoridőben Csodálatos Mandarin.

alig hittem volna, hogy ezt is megérjük valaha


Előzmény: apa (61.)
apa e-mail | 2002-05-24 19:42:02 | 61.
Hol vagytok kedves barátaim?Nekem hiányzik a levelezgetés veletek.Voltértelme,volt tartalma.
Folytathatnánk!

Airbag e-mail | 2002-04-08 16:30:22 | 60.
Traviata aprilis 15? akkor csak egy het..de lehet,hogy rosszul emlekszem


www.operafesztival.hu

Most a reszvetel az elso!


Előzmény: B (59.)
B e-mail | 2002-04-01 21:30:23 | 59.
Én már megkezdtem tavaszi feltöltődésemet. Tegnap Parasztbecsület és Bajazzók volt az Erkelben.
Egyébként úgy hallottam, hogy nem lesz túl jó a Traviata szereposztása... De elmegyek!!!! Na tsók mindenkinek.


Előzmény: Airbag (58.)
Airbag e-mail | 2002-03-28 20:44:06 | 58.
nem halt meg, csak várjuk a Traviata-t, áprilisban újra lesz...

Előzmény: B (57.)
B e-mail | 2002-03-28 20:12:53 | 57.
Hey, ébresztő gyerekek! Ez a téma kimeríthetetlen kincsesbánya, negy meghaljon, olyan kár lenne!!!!
Airbag e-mail | 2002-03-16 18:56:56 | 56.
Én azt érzem zenehallgatás közben, hogy valaki végre megért. Minden hangulathoz tudok odaillő zenét találni magamnak, és ez nagyon jó érzés, igazi gyógyszer a magány ellen.


"Végtelen
érzékenységük által olyan dolgokat is érzékelnek,
amit mi, közönséges halandók soha."

nagyon-nagyon szép és igaz, amiket leírtál, de ezzel vitatkoznék, mert szerintem nem érzékelnek többet, inkább csak ki is tudják fejezni.

Sokszor például ott van az emberben valahol a mélyben egy érzés, nem is igazán tudja, hogy mit érez és főleg miért, csak nyomja a lelkét, és aztán egyszercsak megtalálja egy műben az érzést, vagy inkább a kulcsot hozzá.


Előzmény: apa (55.)
apa e-mail | 2002-03-14 21:07:32 | 55.
Én sem gondolom,hogy be lehet telni egy igazi,
mély zenével.Erre az a sztereotip válasz,hogy
Mindig újat lehet benne felfedezni.Hát persze.
Minden művészeti alkotás egy egész világ és
egy világban mindig találni újat.Arról nem is beszélve,hogy egy zenemű minden új előadó szub-
jektumán átszűrődve új szinezetet is kap.Vagy
talán csak új behatolási pontok,új fogódzók
keletkeznek,amik akitárulkozást segítik?
Azt mondod beütésük volt? Bizony-bizony!Végtelen
érzékenységük által olyan dolgokat is érzékelnek,
amit mi, közönséges halandók soha.Ha csak nem mű-veik által.
Én valami végtelenséget érzek zene hallgatása köz-
ben.OLyant, mint amikor a tengert bámulom ,vagy a
szabadtűz kétszer sem egyformapillanatait.Esetleg
nyári estéken, hanyatt fekve a szabadban a csil-
lagos eget.Ezt érzrm én zenehallgatás közben.


Előzmény: B (54.)
B e-mail | 2002-03-12 21:04:09 | 54.
Nekem jobban tetszenek a hangszeres darabok, mint a kórusművek. PErsze lehet, hogy azért, mert többet hallgatok ilyet, vagy mert pl én is csak hangszeres darabokat játszom. Nem tudom. Szerintem ez ízkés kérdése. (Rögtön eszembe jutott egy ellenpélda: CArmina Burana -nagyon jó)

Elolvastam a cikket, tényleg érdekes! Szerintem a zeneíráshoz mindenképpen kell adottság, és intuíció, azt nem lehet megtanulni (mint ahogy verset írni se lehet megtanulni)
Különben érdekes, hogy a "nagy zeneszerzők"-nek mindnek volt valami beütése. Pl. Csajkovszkij homoszexuális és alkoholista volt, de volt olyan zeneszerző is, aki levágta a felesége fejét, mert rajtakapta egy másik férfival.
Engem mindig is érdekelt, hogy vajon milyen lelkiállapotban írták a műveket a zeneszerzők. Viszont azzal nem értek egyet, hogy egy zenével be lehet telni. Én pl meghallgattam már vagy 100szor Saint-Saens 3. szimfóniáját (mindenképpen hallgassátok meg!!!!) de mindig beleborzongok. Azt a jóleső bizsergést érzem, ami annyira megfoghatatlan. Hmmm ezt nem tudom értelmesen elmondani.

Megjegyzés: Kafka nagyon jó!


Előzmény: apa (53.)
apa e-mail | 2002-03-08 11:16:50 | 53.
ZENE ÉS INTELLEKTUS címmel elolvasni érdemes cikket találtam a következő címen.
http://www.jpte.hu/pecs/jelenkor/julaug/vidov005.
htm1
Tényleg érdemes!!!

apa e-mail | 2002-03-08 11:09:56 | 52.
Bocsánat ha túl nagyot ugrottam Kafkával kapcsolatban.Csupán egy villanásnyi gondolat volt.Ha jól emlékszem A per-ben"jelöli" szereplőit
nagy kezdőbetűkkel.
Persze később eszembe ötlött amásik -vagy második-
lehetőség is: A (Airbag) után B következik,amiben
viszont nincs semmi fantázia.


Előzmény: Airbag (49.)
apa e-mail | 2002-03-08 10:58:12 | 51.
AZt megértem ha nagyobb az élmény,de akkor hogyan közelítessz pl. a számtalan kamaradarabhoz?
Sonáták,Kvartettek stb-stb.Ha nincs meg az elméleti felkészültséged,hogy értsd, mihez kezdessz? Lehet-e valaki elég okos ahhoz,hogy elmélet nélkül felfogja a mondanivalót.Persze ha van.Annélkül, hogy sértő akarnék lenni,feltételezem, hogy van.
Csak részben a témához kapcsolódóan:régen megfogalmazódott bennem, hogy A VILÁG LEGSZÖRNYŰBB
DOLGAI KÖZÉ TARTOZNAK A MEGVÁLASZOLATLAN KÉRDÉSEK!

Templomi kórusba? Ez rögtön fel veti a vallás kérdéskörét is.
Többször gondoltam már erre (az éneklésre) - úgy
általában kórusra- ,de nekem nincs zenei múltam.
Semilyen!


Előzmény: Airbag (50.)
Airbag e-mail | 2002-03-05 21:19:10 | 50.
"A vokális zene kevésbé tud megérinteni mint a
hangszeres."

Hát ez nagyon érdekes...nekem nagyon kell a szöveg, a hangszeres dolgok is akkor igazán szépek, ha van valami keret, történetm lásd pl. egy opera nyitánya...nekem összehasonlíthatatlanul nagyobb élmény, ha el tudom helyezni, mert van egy történet..


"Szerencsémre azért vannak élményeim innen is.Nemrégiben volt szerencsém hallani egy kórus templomi előadását.Megdöbbentő élmény volt.
Az első igazi nagy kórusélményem."

Remek:) (Épp most kezdek bekapcsolódni egy ilyen kórusba amúgy.)


Előzmény: apa (48.)
Airbag e-mail | 2002-03-05 21:14:27 | 49.
"Arról írt hogy legutolsó előadott darabja sikert aratott, de Ő tudja hogy azért mert kissé -mai szóhasználattal - sikerorientáltan írta meg.Alkalmazott Olyan fogásokat, amik népszerűvé
teszik.A többségnek tetszeni fog, de nem tudja, hogy miért.Azt csak a kevés számú BEAVATOTT érti.
Ez volt az a pont, ahol enyhén szólva elszomorodtam.Tudom, hogy én is az első csoporthoz tartozom.Így hát lehullt a lepel. Én
csak műélvező nem műértő vagyok."

Húú, ez nagyon mélyre vezet...kár, hogy ilyen fáradt vagyok...de sokszor szoktam ilyenen rágódni...be kell vallanom, jó érzéssel tölt el, ha kevesen szeretik azt, amit én meg nagyon....erre sajnos rá lehet mondani, hogy sznobság, de talán még sem erről van szó, és egyszerűen csak jó érzés, hogy valami engem jobban megérint, mint másokat, hogy közelebb vagyok az alkotóhoz, mintha jobban át tudnám érezni, amit mondani tud, mint a közönség nagyobb része. Ez nagyon nagy érzés, de (szerencsére? sajnos?) nekem ritka...komolyzenében pláne, talán csak a Carmen utolsó felvonása ilyen nekem...Don José teljesen én vagyok, amikor hallgatom....a Carmen elég "populáris" darab a műfajon belül, de a negyedik felvonás vége mégsem annyira az..pedig az igazán a zseniális...megérteni Don Josét...

messzire mentem, visszatérve az eredeti témához:

Szerintem , ha már ilyen szinten bánt a dolog, hogy nem vagy igazi vájtfülű műértő, arra már büszke lehetsz!

Én egyébként nyugodt szívvel vállalom, hogy csak mezei műkedvelő vagyok, nem érzem, hogy ez pejoratív lenne...

Amúgy szintén megér egy misét, hogy mennyire kell a közönségre gondolnia a zeneszerzőnek komponáláskor.

Sok művet, ami nem nyerte el a közönség tetszését, öncélúnak tartanak.
A művész mégsem magának írja a művet, a cél az, hogy megérintsen embereket, és egyszerre mondjon SOKAT és lehetőleg sokaknak.

Valószínűleg ahhoz, hogy az üzenete többekhez eljusson, szükség van "népszerű" elemekre...és ez nem feltétlenül baj...ha csak magának írná, lehet, hogy magasabb rendű (van ilyen?) alkotás lenne, de egyedül a szerző tudná teljességében értékelni, az pedig igen távol áll a művészet értelmétől...

"Amikor kinyilvánítottad a B név iránti tetszésedet talán Kafkára gondoltál? "

Nem...de miért is? Most lehet, hogy sokat felejtek vagy egyszerűen műveletlen vagyok, de nem ugrik be a B és Kafka közti kapocs...:((


Előzmény: apa (47.)
apa e-mail | 2002-03-03 21:45:25 | 48.
A vokális zene kevésbé tud megérinteni mint a
hangszeres.Szerencsémre azért vannak élményeim innen is.Nemrégiben volt szerencsém hallani egy kórus templomi előadását.Megdöbbentő élmény volt.
Az első igazi nagy kórusélményem.

apa e-mail | 2002-03-03 21:31:31 | 47.
Igazatok van,mármint a reflexel kapcsolatban.Részben! Ott szúrtam el,hogy lezártként jellemeztem a reflexműködését,ami ugye nem igaz.A tanulási folyamattal felülírható a reflexes viselkedés.ADDIG azonban domminál.
Hiszen pontosan ez tesz bennünket, pontosabban
minden élőt életképessé.A rizs szeretetét persze
mégsem vonnám párhuzamba a komolyzene élvezetével.
Kis túlzással ez már szentségsértés,válaszolva ezzel B kérdésére is, hogy szeretem-e a komolyzenét.
Néha úgy érzem nem eléggé.Vagy talán nem tudom eléggé szeretni.Irígykedve olvastam korábbi szövegváltásaitokat operával kapcsolatban.Én még
nem érzem ezt a szenvedélyt.(Pedig szenvedély nél
kül nemigen érdemes csinálni semmit.)
A minap a Bartók rádióban idéztek egy Mozart levél
részletet,- én csak körülírom a lényeget-.
Arról írt hogy legutolsó előadott darabja sikert aratott, de Ő tudja hogy azért mert kissé -mai szóhasználattal -sikerorientáltan írta meg.Alkalmazott Olyan fogásokat, amik népszerűvé
teszik.A többségnek tetszeni fog, de nem tudja, hogy miért.Azt csak a kevés számú BEAVATOTT érti.
Ez volt az a pont, ahol enyhén szólva elszomorodtam.Tudom, hogy én is az első csoporthoz tartozom.Így hát lehullt a lepel. Én
csak műélvező nem műértő vagyok.
Airbag!
Amikor kinyilvánítottad a B név iránti tetszésedet
talán Kafkára gondoltál?

B e-mail | 2002-03-02 21:16:38 | 46.
Most gondolkozom, hogy mi okosat mondjak erre. Igazad van, összeér a könnyű- és a komlyzene, de szerintem nem lehet lineáris sorba rendezni. Nagyon sok átfedés van.
Gershwintől csak egy zongoraversenyt hallottam, de az nagyon tetszett! Érdekes hangzásvilága van, engem megfogott.
Eszembe jutott egy dolog, amit múltkor mondott a hegedűtanárom. Alfred Einstein (Albert testvére) mondta, hogy "a zene felsőbbértékű érzelmi agresszió". Érdekes. És van benne igazság, és ez bizonyítja, hogy a könnyű és komolyzenét lehet ugyanazért hallgatni (mint ahogy ezt Te is így teszed).
A TNT-féle gyér próbálkozásokról meg csak annyit, hogy hallatszik, hogy ki kezeli hozzáértő kézzel a komolyzenei betéteket, és csak olyat érdemes hallgatni.



Előzmény: Airbag (45.)
Airbag e-mail | 2002-03-02 19:22:19 | 45.
"A könnyű- és komolyzenének, ha nem is "érnek egybe", de van közük egymáshoz. (hogy vmi okosat mondjak, pl. "Bach-ból lett a dzsezz")"

Háát, nem tudom, nálam nagyon szépen összeér...mondjuk a skála egyik végen a gregorián zene, a másikon a metál. A komolyzene és könnyű találkozása Gershwin - aki igazi klasszikus, és a jazz is vele indul, ami már könnyebb és szorakoztatóbb zene. Innentől már jön a könnyűzene, Lennon, Freddy Mercury stb. rockzene, azután meg az egyre alacsonyabb zenei értékű és mondanivalójú és kizárólag szórakoztatásra csinált zene (pop).

Mondjuk igazából nincs sok értelme az ilyen kategorizálásnak, de mivel az életben úgy általában is kevés dolognak van értelme, és az ember mégis hajlamos valami rendet keresni benne, ezért talán mégsem annyira hülyeség ilyennel foglalkozni, márcsak azért is, mert én személy szerint ugyanazért hallgatom a komolyzenét
mint a könnyűt, mert ugyanazt keresem benne, csak éppen más hangulatban.

" Különben mostanában egyre több komolyzenei elem, vagy hangszer van könnyűzenei számokban, és nekem ez tetszik. "

ez tényleg jó, csak sokszor az az érzése az embernek, hogy csak dísznek teszik bele mondjuk a vonósokat, vagy hogy megmutassák, hogy "na, ilyet is tudunk" (lásd TNT).
Nagyon kevesen vannak olyanok, akik valóban őszintén nyúlnak a komolyzenéhez, és sajnos egy fecske nem csinál tavaszt, csak ritkán.


Előzmény: B (44.)
B e-mail | 2002-02-27 19:42:58 | 44.
A könnyű- és komolyzenének, ha nem is "érnek egybe", de van közük egymáshoz. (hogy vmi okosat mondjak, pl. "Bach-ból lett a dzsezz") De mondjuk a Junkiest és Beethovent nem tudnám együtt elképzelni :) Különben mostanában egyre több komolyzenei elem, vagy hangszer van könnyűzenei számokban, és nekem ez tetszik.

Köszi! Az Airbag se rossz... :)





Előzmény: Airbag (42.)
judit1020 e-mail | 2002-02-26 13:59:34 | 43.
ehh..tegnap egesz nap Debussyt hallgattam..jol esett egy kis friss levego..
Airbag e-mail | 2002-02-25 20:08:39 | 42.
így van, csatlakozom B-hez (jó ez a név:), nem is nagyon tudok semmi okosat hozzátenni, habár Apa igazán kifejthetné bővebben, mire gondol, mert talán csak félreértjük.

Szerinted egyébként a komolyzene és a könnyűzene teljesen más dimenzió? Én nem látok köztük falat.


Előzmény: apa (40.)
B e-mail | 2002-02-24 22:26:24 | 41.
Ezzel nem értek egyet! A komolyzene is sokszínű. Ízlés dolga, hogy az ember mit fogad be és mit nem. Nem reflex. Azt ne mondd, hogy te nem tanulsz minden nap vmi újat, hogy nem találkozol vmi isneretlen dologgal (bármilyen aprósággal). Egy rossz példával élve kiskoromban nem szerettem a rizst, de mostmár szeretem. Ha minden reflexszerűen működne, még most se kéne szeretnem.
Az igaz, hogy a komolyzenével való elsű találkozás meghatározó (de nem feltétlenül sorsdöntő).
Na, nem akarok glosszát írni...
Te szereted a komolyzenét?


Előzmény: apa (40.)
apa e-mail | 2002-02-24 20:44:05 | 40.
Döntő jelentősége van életünkben a reflexeknek.
Kiépült reflexek működtetik minden pillanatunkat.
A kolyzene élvezetét is.Vagy megtanultad befogadni
vagy nem.

Airbag e-mail | 2002-02-24 16:00:54 | 39.
Ugyanazért jó komolyzenét hallgatni, mint amiért könnyű (mondjuk rock) zenét jó hallgatni. Mert például egy könyvnél sokkal hatásosabb élményt nyújt azon egyszerű okból kifolyólag, hogy a szöveg mellett zene is van..szerintem...


Airbag e-mail | 2002-02-24 15:50:03 | 38.
Miért nem szeretik ma? Mondjuk a fiatalok?

Mert:

Ma ijesztő "immunitása" van a legtöbb fiatalnak a magasabb kultúrával szemben..

És ide vehetjük a könyveket, színházat, mindent. Komolyan, szinte már cikinek számít olvasni vagy nem agyatlan zenét hallgatni. Mondjuk én egy közepes gimnáziumot végeztem, se nem elit, se nem plebs, de asszem úgy általában sem jobb ennél a helyzet az országban.
Sajna ebben eléggé hibás az oktatás is. Ahogy tanítják az irodalmat, zenét..áhh.

Azt kéne eljuttatni az emberekhez, hogy van NEKIK, MA, x századdal később is mondanivalója
a műveknek, mert van. Így nem csoda, hogy semmi késztetést nem éreznek a fiatalok (hehe,
mintha én nem csak 20 lennék..), hogy belehallgassanak egy operába.
Ezt most saját tapasztalatból mondom, egy éve még én se tudtam volna elképzelni, hogy a mai világnak is tudnak valamit mondani.


Előzmény: apa (35.)
Airbag e-mail | 2002-02-24 15:31:40 | 37.
Nagyon jó rész, nagyon jó rész...mint a nyitány! Bár nekem a kedvenc részeim az első és a második felvonásban vannak. A harmadikból meg az, amikor a levelet olvassa Violetta és nagyon halkan megjelenik Alfredo motívuma. Zseniális!

Utánanéztem, áprilisban még háromszor, májusban is kétszer lesz még műsoron, Te se hagyd ki,
én se fogom!


Előzmény: B (32.)
apa e-mail | 2002-02-22 22:26:43 | 36.
Bocs az ismétlésekért.Még tanuló vagyok!
apa e-mail | 2002-02-22 22:11:20 | 35.
Végre megtaláltalak benneteket!
Szinte minden érdekel ami komolyzenével kapcsolatos.
Provokálhatok?
Miért szereti valaki a komolyzenét,ill/vagy miért nem? Válaszoltok?

apa e-mail | 2002-02-22 22:10:36 | 34.
Végre megtaláltalak benneteket!
Szinte minden érdekel ami komolyzenével kapcsolatos.
Provokálhatok?
Miért szereti valaki a komolyzenét,ill/vagy miért nem? Válaszoltok?

B e-mail | 2002-02-22 21:16:40 | 33.
Ja, azt ugye tudod, hogy a libretto ifj. A. Dumas: Kaméliás hölgye alapján íródott? :)

Előzmény: Airbag (31.)
B e-mail | 2002-02-22 21:14:32 | 32.
A 3. felvonás előjátékát. Gyönyörű zenekari közjáték!

Én is el akarok (na jó, szeretnék) menni mégegyszer megnézni! CSak ismételni tudlak Téged, nem lehet elégszer....

És az idézet is nagyon jó! Tetszik.



Előzmény: Airbag (31.)
Airbag e-mail | 2002-02-22 19:41:03 | 31.
ehh, mi jut eszembe


"Csak kábítsd, csak kábítsd
A szíved mámorral,
Bízd rá a sorsod a mára!

Mint hajnali szélben a könnyű pára,
Úgy elszáll az ifjúság.
Hát tépj le minden virágot,
A gyorsan tűnő nyárban,
Ott fénylik egy szép szempárban
Feléd a boldogság.

Csak kábítsd a szíved a borral, mámorral,
Csókok közt élvezd a mát!"

(Traviata)

Mennyire zseniális a Traviata! Tegnap megint megnéztem, de ha lesz még (asszem áprilisban), akkor is mind a kétszer. Nem lehet elégszer.

Ilyen nagy zenét talán soha senki nem írt.

Melyik részt játszottad belőle?






Előzmény: Airbag (30.)
Airbag e-mail | 2002-02-22 19:33:03 | 30.
hát igen, az illuminált állapot az még a táncra is megoldás...

(amúgy milyen érdekes, ugye azt szokás mondani, hogy semmire sem megoldás az alkohol, és mégis!)


Előzmény: B (29.)
B e-mail | 2002-02-21 22:05:36 | 29.
Én Szigeten meg se próbálkoztam a komolyzenével! Igazad van, nem való oda. Teljesen más hangulat! Ezt most nem tudom leírni, hogy miért, de biztos Te is érzed.

Táncolásról meg annyit, hogy én csak nagyon jó zenére tudok táncolni, vagy akkor, ha már enyhén illuminált állapotba kerültem.... és persze a társaság is számít.
Na tsók!


Előzmény: Airbag (28.)
Airbag e-mail | 2002-02-16 20:27:37 | 28.
hmmm..a tánc az nem az én műfajom...


amúgy ha már Sziget, érdekesek a kísérletek a komolyzene bevitelére...

nem lenne rossz ötlet, de őszintén szólva mégsem illik oda...sehogye, akárhogy tálalják

Volt pl. Bohémélet modern feldolgozása rockoperaként...csak kicsit láttam belőle...Mimi mint callgirl...hááát...


Előzmény: B (27.)
B e-mail | 2002-02-15 20:33:49 | 27.
Haj-haj, mennyire igazad van! :) A Placebo se rossz, de én Boban Markovic-on táncoltam egy istentelen jót! Na meg a többin is...

Előzmény: Airbag (26.)
Airbag e-mail | 2002-02-13 23:29:18 | 26.
Hát ez nagyon igaz!!!!!!!!!

De én sajna még nem tudok olyan jól, amennyire igazán szeretnék.....(a cél az, hogy MÁSOKnak is élmény legyen, ne csak nekem:)

Visszatérve a "passzív" zenére; ha lehet még fokozni....

2.sor Operaház, Carmen, tágra nyitott szem
2. sor, Placebo koncert, Sziget
:)


Előzmény: B (25.)
B e-mail | 2002-02-12 19:54:52 | 25.
Szerintem csukott szem, Zeneakadémia.
Vagy éppen játszani. Annál jobban nem lehet élvezni a zenét, min amikor épp játszod!!!


Előzmény: Airbag (23.)
Airbag e-mail | 2002-02-09 21:33:32 | 24.
halló

hol is mit tanulsz?
és hogy tud segíteni az életben?


Előzmény: Anika (22.)
Airbag e-mail | 2002-02-09 21:29:52 | 23.
Hát persze, lehet mellette bármit csinálni...csak nem érdemes, mert sokat elveszít az értékéből.

szerintem egyedül, sötét szoba, fülhallgató - úgy jön át igazán

mint minden


Előzmény: c-lucifer (21.)
Anika e-mail | 2002-02-05 17:01:24 | 22.
Tetszik,hogy foglalkoztok komolyzenével,a mai fiatalság nem igazán törődik ennek a zenének a szépségeivel.Na jó ez lehet,kicsit tudalékosnak hangzik.Én komolyzenét tanulok,és nagyon szeretem,nagyon sokat segít az életben is!:)

Előzmény: Airbag (1.)
c-lucifer e-mail | 2002-02-02 15:35:32 | 21.
Én is imádom a komolyzenét!
És abban nincs igazad, hogy nem lehet mellette mást csinálni, mert én mindig komolyzene mellett eszek, meg most is azt hallgatok. Csak ismerni kell a műveket és akkor mindig tudod, hogy mi következik az egyes részek után.
Sztem bármit lehet mellette csinálni.
Pl egy romantikus vacsora és kéjeste mellett tökéletes hangultatot biztosít...


Előzmény: Airbag (13.)
Airbag e-mail | 2002-01-30 19:42:20 | 20.
Hmm..asszem téves, ez itt nem Szécsi Pál, Máté Péter és hasonló előadók fóruma...KOMOLYZENE.

De olyan segítőkész vagyok mindig, ezért megsúgom:
Záray Márta, Vámosi János, ha minden igaz.


Előzmény: sub (19.)
sub e-mail | 2002-01-26 18:41:43 | 19.
Hello! Valaki legyen szíves monja meg, hogy kinek a száma a "Ne hagyd el soha" ! A mamám szerint az 50-es években élte fénykorát . 8-))

1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.