Click to Visit
Zene.net törzsasztal - Komolyzene, opera(de tök komolyan!)
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

cprod e-mail | 2018-07-29 18:11:39 | 118.
*Ceki Productions*

Az alábbiakat vállalom:

Képszerkesztés:
Kreatív grafika, logó, névjegykártya, szórólap, poszter, étlap, itallap, címke, naptár, csomagolás, borító, manipulálás, retusálás, fényelés

Videószerkesztés:
Zenei klip, rövidfilm, intro-outro, videós utómunka, forgatókönyvírás

Zeneszerkesztés:
Egyedi alap, intro-outro, reklámanyag, karaoke, dalszövegírás

Műfajtól és felhasználási céltól függetlenül előre egyeztetve bármi elkészíthető! Gyors válasz és munkaidő!

https://www.facebook.com/cekiproductions
https://soundcloud.com/cekiproductions
http://www.youtube.com/cekiproductions

Acapellers e-mail | 2011-01-17 20:59:54 | 117.
Énekesek!!

Magyarország egyik legjobb acapella csapata ( ACAPELLERS ), basszust keres! 5en vagyunk, régóta dolgozunk együtt s a sikerek, a szeretet amit kapunk, megerősít minket abban, hogy egyre magasabb szinteket célozzunk be magunk elé. Bővíteni szeretnénk repertoárunkat, harmóniáinkat, csapatunkat. Egy mély szólamra van szükségünk, erős,basszus hangot keresünk.
Ami feltétel: kotta olvasás, jó technika, acapella szeretete, gyors tanulás, megbízhatóság.
Sokat koncertezünk, minden héten próbálunk s gyors tempóban haladunk előre. Vegyél fel minket ismerősnek facebook-on, hallgass és nézz meg minket youtube-on és ha úgy gondolod, hogy Téged keresünk, hívj fel bátran : 30/479 70 23

angela1221 e-mail | 2010-11-22 13:51:45 | 116.
Új könyv jelent meg a dudáról és dudásokról az ipolysági kanászhangverseny századik évfordulója alkalmából:

Dudásoknak, kanászoknak közzibül, közzibül…

Hála József - G. Szabó Zoltán

http://konyv-konyvek.hu/dudasoknak_kanaszoknak_kozzibul_kozzibul%E2%80%A6


Lind88 e-mail | 2008-11-07 18:06:16 | 115.
Sziasztok!

Zenei turizmusból (Budapest-Bécs), operákra kitérve írom a szakdolgozatomat, nagyon sokat segítene, ha kitöltenétek nekem a kérdőívemet:):

http://www.surveygizmo.com/s/80596/zenei-turizmus

the pretender e-mail | 2008-03-01 19:45:18 | 114.
Itt van a Traviatából egy részlet, szeretném ha megnéznétek és elmondanátok a vélleményeteket, nekem nagyon tetszik.
http://www.youtube.com/watch?v=npFqVXO-omk

jampipi e-mail | 2005-01-20 11:18:32 | 113.
Szia!

Most olvastam az üzeneted. Én énekes vagyok, most fogok diplomázni, és érdekelne a gyűjteményedből pár darab, amiket az énektanárnőmnek ajándékoznék az eltöltött évek emlékére. Persze ha elérhető áron adod a képeket.
Kérlek jelezz vissza, hogy mennyire aktuális még az ajánlat!
Köszönöm: Ksuz Szilvia


Előzmény: Phaedra (93.)
lez e-mail | 2004-12-29 12:43:04 | 112.
Sziasztok!

Egy kérdéssel sordulnék hozzátok... Meg tudná nekem mondani valaki, hogy mi a zene és a szöveg (ének) aránya az operákban? (esetleg rockoperákban) Egy ismerősöm kért meg, hogy nézzek utána az nagy és hatalmas interneten, de nem találtam semmilyen erre vonatkozó cikket...

Ha Ti sem tudtok segíteni, hát fel kell, hogy keressem a volt általános iskolai zenetanárnénimet... :))))

A válaszokat előre is köszönöm!

Lez

prien e-mail | 2004-02-27 08:39:06 | 111.
Hú, asszem pechesen indult az ismerkedésed az operával. Mit láttál ?

Előzmény: Reci (110.)
Reci e-mail | 2004-02-26 19:15:43 | 110.
Én most láttam rövid életemben először operatöredéket, sajnos elvette a kedvem a további operázástól, mert nagyon béna volt. Ketten játszották el, és az igazi darabból csak az ének stimmelt. Az jó volt.

Előzmény: Airbag (1.)
prien e-mail | 2004-02-09 12:35:19 | 109.
A következő koncert igazi nyálcsordító ínyencfalatnak ígérkezik:
2 hét múlva ,február 21-én lesz.
Viola da gamba szonáták és szóló csembaló müvek.
Csupa Bach kompozíció.
Jön egy vendégmüvész, egy gambás: Jose Vasquez

A 7-i koncert egyébként fenomenális volt, nagy siker aratott, még ráadást is adott a Dobozy Baby !


Előzmény: rellapu (108.)
rellapu e-mail | 2004-02-08 06:16:45 | 108.
Köszi,de a mednyánszky febr-8-ig volt kiirva
(kiderült hogy 15-ig meghossz.)megtámadtuk a
várhegyet és kevés volt rá az egész nap.
Szeretem a barokk zenét,készültem is erre az
előadásra.
Tudsz valamit a következő programról?


Előzmény: prien (107.)
prien e-mail | 2004-02-06 08:28:44 | 107.
Figyusz Rellapu, nem tom hogy állsz a barokk zenével, ha csíped, íme egy kis programajánló:
holnap (febr.7.) Dobozy Borbála csembaló estje
a Nádor teremben (Vakok Intézete, Ajtósi Dürer sor 39.) Kezdés este 7-kor.
Müsoron: Couperin, Duphly, Rameau, Scarlatti, Frescobaldi.
Jegyár: egységesen 1.500 Ft
Jó szórakozást !


Előzmény: rellapu (106.)
rellapu e-mail | 2004-02-05 05:56:33 | 106.
Már bent vagyok ott is,de akkora pengék vannak
ott hogy meg se merek mukkanni.


Előzmény: prien (105.)
prien e-mail | 2004-02-04 10:10:48 | 105.
Figyu Rellapu,
Javaslok valamit. Ez a site sajnos elég döglött,
gyere át te is a www.komolyzene.lap.hu-ra.
Azon belül pedig lépje be a FÓRUM-ba.
Ott sokkal nagyobb a mozgás, nagy cserebere folyik, és nagyon jó arcok vannak.


Előzmény: rellapu (104.)
rellapu e-mail | 2004-02-03 16:17:39 | 104.
Ujfalussy József: Bartók I-II kötet.

Előzmény: prien (103.)
prien e-mail | 2004-02-03 13:54:58 | 103.
Melyik Bartók könyvről van szó ?
Megadnád a címét és a szerzőt ?
Igyekszem minden fellelhető dolgot elolvasni
Bartókról.


Előzmény: rellapu (102.)
rellapu e-mail | 2004-02-03 08:27:39 | 102.
Sziasztok,
Hát igen-a concerto-val voltam igy, előbb hallgattam és azután olvastam egy Bartók könyvet,
hogy mit élhetett át,hogy el kellett hagynia a hazáját a szeretteit a háború borzalmai...akkor
én is igy éreztem hogy közelebb krültem Bartókhoz
(bárcsak a mai politikusok soraiban láthatnánk
ilyen embereket-de ez egy másik fórum lenne)
Prien,irigylem a szókincsedet.


Előzmény: prien (101.)
prien e-mail | 2004-01-30 09:34:26 | 101.
Szia Rellapu,
Azért említettem a könyvet, mert szerintem minden
Bartók-rajongó számára nagyon érdekes lehet. A publikációk általában zenetörténeti szinten közelítik meg a témát, de ebben a könyvben kibontakozik egy egészen különleges , nem mindennapi ember portréja.Igazi kristályos jellem, aki sem zenei, sem esztétikai, sem politikai kérdésekben nem ismert kompromisszumot.
Amióta olvastam a könyvet sokkal közelebb kerültem Bartókhoz.
A leveleket olvasva az a benyomás alakult ki bennem, hogy - ahogy a 19. században a legnagyobb magyar Széchenyi István volt - a 20. század legnagyobb magyarja Bartók volt.
Egyszóval melegen ajánlom figyelmedbe a 99 Bartók levelet.


Előzmény: rellapu (100.)
rellapu e-mail | 2004-01-30 06:07:38 | 100.
Szia Prien,
Sajmos nem ismerem,de sikerült felhivnod rá a
figyelmemet.
Miért kérdezed?


Előzmény: prien (98.)
rellapu e-mail | 2004-01-30 06:07:20 | 99.
Szia Prien,
Sajmos nem ismerem,de sikerült felhivnod rá a
figyelmemet.
Miért kérdezed?


Előzmény: prien (98.)
prien e-mail | 2004-01-28 09:03:22 | 98.
Hi Rellapu,
Ismered a Bartók Béla 99 levele címü könyvet ?


Előzmény: rellapu (97.)
rellapu e-mail | 2004-01-27 07:22:17 | 97.
kezdetnek szerintem is húzós a 1-2 h.verseny

Előzmény: prien (95.)
prien e-mail | 2004-01-26 11:44:51 | 96.
Szia Andi,
A Múzeum körúton (majdnem szemben a Nemzeti Múzeummal) van egy zenei antikvárium.
Foglalkoznak mindennel (lemez, cd, kotta, képek, fotók, stb.) Nekik el tudod adni a képeket,
vagy ha jó fejek, esetleg összehoznak egy gyüjtővel.
Üdv
Prien


Előzmény: Phaedra (93.)
prien e-mail | 2004-01-26 10:14:44 | 95.
Szeva Lacapc,
Bartókkal kapcsolatban:
Szerintem kezdésnek megfelelne egy-két zongora szólódarab.
Román táncok, Allegro barbaro (!!!!!) stb.
Van egy szuper felvételem: Nem írom le most a kiadó nevét és a zonoristáét sem, nehogy jogdíj-balhé legyen belőle. Ha e-mail-ben megírod a postai címedet, szívesen elküldöm a cd másolatát.
címem: prien@freemail.hu


Előzmény: lacapc (90.)
prien e-mail | 2004-01-26 10:00:55 | 94.
Sziasztok!
Fantasztikus koncert volt tegnap ! Dobozy Borbála adta elő a Goldberg-variációkat. Elképesztő volt.
Ez a koncert egy sorozat része, a következő február 7-én lesz, szintén Dobozy B. lép föl, müsoron Frescobaldi, Scarlatti stb.stb.
Nagy buli lesz, gyertek el minél többen.
Ja, a helyszín: Nádor terem (vakok intézete)
belépő: 1.500 Ft

Phaedra e-mail | 2004-01-16 21:52:19 | 93.
Sziasztok! Nekem egy komoly és megbizható segítségre lenne szükségem. Örököltem néhány eredeti dedikált fotót főleg külföldi operaénekesektől. Pl.: Tito Gobbi, Franco Bordoni stb.) Mivel számomra nem értékesek szeretném őket egy műértőnek vagy gyűjtőnek eladni. Olyant keresek akit érdekelne. Mindenképpen az email címemre várom a választ, mert ritkán kerülök gép elé! Köszönöm Andi

Előzmény: lacapc (92.)
lacapc e-mail | 2004-01-10 12:43:45 | 92.
Köszi!
Megpróbálom. Ami most tőle megvan: 1-2. hegedűverseny.
Szerintem akkor jó egy darab, ha tudok vele repülni, legalábbis le tud írni valamit, kifejez valamit.


Előzmény: rellapu (91.)
rellapu e-mail | 2004-01-06 22:46:00 | 91.
szia lazapc!
csak egy tételt hallgass,először egy rövid részt
az elejéről, majd vissza és mindig hoszzabb részt
próbálj meghallgatni. Közben megismered, megszereted. A la mer nem is olyan vészes,
Bartóknak vannak nehéz darabjai.
Legfrisebb zenei kalandom R.Strauss:Salome
már félig megvan és fantasztikusan jó.


Előzmény: lacapc (90.)
lacapc e-mail | 2004-01-05 13:34:26 | 90.
Szevasztok!
Csak mostanában érdeklődöm komolyabban a komolyzene iránt. Tegnap a tescoban 5 db cd-t vettem /199Ft áron. (haydn, handel, mozart, bach, beethoven):
Belehallgattam - gyönyörűek. Egészen feldobnak.

Ami nekem is nagon bejön: Smetana-Moldva. (Három éve szeptemberben, a lemenő nap felé haladva, Debrecenből visszajövet, még nem a pályán, és a Kossuth rádióból mindent eláraszt a Moldva.)

Más: drága pénzért Debussy: La Mer-t vettem meg (V. Ashkenazy, clevelandi filhar.) és nem értem. Hasonlóan Bartókkal: a többoldali kritika szerint is elementáris erejűek a Bartók darabok. Mivel kellene kezdenem ?


Előzmény: MKinga (66.)
Annie e-mail | 2003-12-09 10:44:27 | 89.
szia Airbag, Apa, Lenina és mindenki! Én nem sok komolyzenét ismerek, de nem vagyok büszke a bunkóságomra mint a többi fiatal és igyekszem bővíteni ismereteimet és örülök, hogy van ez a fórumtéma. Amit nagyon szeretek: Ravel Bolerója és a Nabucco rabszolgakórusa. lehet, hogy ezek az ún. populárisabb darabok, de még nem ismerek túl sokat.
nagyon tetszett, amit a reklámokról írtál Lenina, én is utálom az ilyesmit.

üdv,
Annie


Előzmény: kalauz (88.)
kalauz e-mail | 2003-12-08 17:22:07 | 88.
apa te birka vagy??


Előzmény: kalauz (87.)
kalauz e-mail | 2003-12-08 17:20:26 | 87.

szinte undorodom a b-molltol. Mindeg, mindeg..minha nem irt volna mast!! A masik ketto ugyanolyan szep!!!...


Előzmény: Lenina (86.)
Lenina e-mail | 2003-09-02 09:16:40 | 86.
Most olvasgattam el gyorsan az irományaitokat. Úgy látom, itt nem divat a gyakori reagálás :)
De hátha valaki lereagálja esetleg amit írok ...

Szóval komolyzene. Az esküvőnkön Csajkovszkij B-moll zongoraverseny szólt. Az a nő, aki ilyenkor intézkedik az ember körül, megjegyezte: "egész jó zenét választottak". Fura, hogy mennyire sokan ismerik ezt a művet (mondhatni Csajkovszkij "legdivatosabb" műve) mégis a többségnek fogalma sincs arról, hogy ki írta, ill. melyik műről van szó, csak annyit tud: "ismerős" ...
Sőt, továbbmegyek: nem ismerik a művet egészében, csak az elejét! Ez borzasztó szerintem! Mondjuk, mint amikor Vivaldi: Négy évszak-jából csak a "Tavasz" első néhány ütemét ismerik ... és honnan? A reklámokból!!! Egyszerűen undorítónak találom, hogy egy reklám fog egy művet, a termékének bemutatása közben lejátssza a televízióban, és elfelejti közölni, hogy melyik zeneszerző melyik művét hallgattuk! És a néző (már azokra gondolok, akik televíziót néznek, mert ilyenek akadnak szép számban ...) nem tudják mit hallottak, és később nem tudják beazonosítani ...

Jaaajj tudnék még írni ...

apa e-mail | 2003-03-29 20:17:53 | 85.
Helló EPERTORTA !
Régen volt lehetőségem géphez űlni.(Mondjuk ehhez jó fojtatás lenne-mert ültem)
Szóval azt akartam kérdezni:Miért halgassunk minél több komolyzenét?


Előzmény: Epertorta (84.)
Epertorta e-mail | 2003-03-25 17:36:55 | 84.
Hallgassatok minél több komolyzenét!!
ABooW^ e-mail | 2003-01-26 03:21:51 | 83.
Hat en sose ertettem a komolyzene "mondanivalojat" es nem si vagyok erte oda.... dehat, izlesek es pofonok....

Előzmény: Évy (82.)
Évy e-mail | 2003-01-24 12:02:37 | 82.
Ahhoz,hogy valaki szeresse a komolyzenét nem kell zenésznek lenni. Bárki szeretheti,csak nem biztos,hogy megérti. Minden darabnak (szerzőtől függetlenül) más-más jelentése van,és ha zenész vagy és tudod hogy egy-egy zenei fordulat mit jelent(és persze ismered a szerző életrajzát)megérted a darab jelentését.A darabok általában tükrözik a szerző akkori lélekállapotát.Amikor Pl. szomorú nem fog egy vidám Menüettet irni...
Ha komolyzenét hallgatok akkor akaratlanul is gondolkodom,hogy mit jelenthet a darab.Mit szeretne vele üzenni a szerző.Vagy például miért pont úgy zár le egy zenei mondatot ahogy lezárja...
Szóval aki meg szeretné ismerni ezt a műfajt,az elég nagy fába vágja a fejszéjét,de ha megismeri,akkor egy gyönyörű élményben lesz része...


Előzmény: apa (72.)
apa e-mail | 2002-12-25 21:28:18 | 81.
Helyesen:Ősember

Előzmény: DemonGirl (77.)
apa e-mail | 2002-12-25 21:12:17 | 80.
Őseber.

Előzmény: DemonGirl (77.)
rellapu e-mail | 2002-12-24 16:55:33 | 79.
Mármint a komolyzene.lap.hu forum.

Előzmény: rellapu (78.)
rellapu e-mail | 2002-12-24 16:49:21 | 78.
Komolyzene.lap.hu,ez egy most induló friss oldal,
v. forum.origo.hu,ez régebbi.


Előzmény: apa (76.)
DemonGirl e-mail | 2002-12-23 20:51:11 | 77.
Te ne birald ot mert Linda mar valoszinuleg tobbre vitte az eletben ,mint te!Es ha operahazba ^dugjak^?Konnyebb lesz az eleted???Pofa be,allat!

Előzmény: getto (65.)
apa e-mail | 2002-12-23 19:09:33 | 76.
Ha tudsz,tudtok más netfórumot/-kat/,amik komolyzenei témákkal foglalkoznak megköszönöm a címet.

Előzmény: rellapu (75.)
rellapu e-mail | 2002-12-21 18:44:11 | 75.
Köszi a tippet,efogom olvasni.

Előzmény: apa (73.)
apa e-mail | 2002-12-20 19:08:32 | 74.
Azon gondolkodtam,elintézhető-e egyszerűen a kérdés"Szeretem-e Mozartot?"azzal,hogy tegyük fel:
NEM.Megengehetem-e magamnak,vagy bárki,hogy ne szeresse Mozartot.Egyrészről Önmagával szúr ki,másrészt arcátlanság lenne annyival elintézni,hogy nemszeretem! Mert ez ugye nem leves
vagy,édesség.Ez persze más szerzőre is vonatkozik.
Műveik nekünk és értünk születtek.


Előzmény: Évy (67.)
apa e-mail | 2002-12-19 20:57:59 | 73.
Amikor a zenenetfórumot kb egy éve megtaláltam még hadilábon álltam a vokális zenével.Ez mára jó irányba változott.Az énekes neve ismerős adarabok nem.
Egyébként felfedeztem egy új kiadványt.Wilhelm Furtwengler:Zene és szó c.Már nem élő német zongorista és karmester gondolatai és vallomásai
a zenéről,szerzőkről stb.Mondjuk röviden összefoglalva:A zene lényege első kézből.


Előzmény: rellapu (71.)
apa e-mail | 2002-12-19 20:42:49 | 72.
Megint visszatértem kérdésedhez.Úgy gondolom,hogy
az az ember, aki egyszer eljut a komolyzenéhez/-zenéig/,hasonló helyzetben,szituációban van,mint
a gombaszedő.Egyre beljebb és beljebb kerűl az erdőbe,anélkül,hogy azt észrevenné.Ez egy bódult," narkotikus" állapot.Mint amikor az ember a tengert,a tüzet,vagy langyos nyárélyszakákon hanyattfekve az égboltot figyeli.Ez egy másik, rewlytélyes,titokzatos és fantasztikus világ .
Kell-e muzikálisnak lenni ahhoz,hogy valaki szeresse a komolyzenét?
A világ nagyobbik része ott téved,hogy a komolyzenét asszerint ítéli meg,hogy szórakoztató-e.Holott ugye egészen más a célja.
Én,kissé körmönfontan fogalmazva,azt nem szeretem,
hogy nem szeretek minden zenét.Így kirekesztem magamat sok jóból.Valójában sajnos nem értem a zenék többségét.Különösen vonatkozik ez a xIx-xx. századi kamaradarabokra -Triószonáták,oktettek stb/,ill.kortárs zenére.Pedig mennyire szeretném!
Nemrégiben fedeztem föl Beethoven: Pastoral symph-
ban,hogy olyan érzéseket keltett bennem,mintha Németországban járnék.Ezt a darabot,így csak egy német /és persze csak Beethoven/ írhatta meg.
Megfordíthatjuk a gondolatot.Ha még nem jártál német tájakon,hallgasd meg a Pastoralt és tudni fogod mit éreznél.


Előzmény: Évy (69.)
rellapu e-mail | 2002-12-15 23:04:11 | 71.
üdv mindenkinek.véletlen csináltam egy új oldalt sajnos még kezdő netes vagyok remélem sikerült belépnem közétek,bár a jazz blues-t jelöltem de a komolyzenét nem találtam.apa nagyon tetszik a fogalmazásod, ahol leesett az egér,nálam is hasonló a helyzet, csatlakozom.utolsó nagy felfedezésem Joseph Canteloub:auvergnei dalok Victoria De Los Angeles előadásában,gyönyörű.
apa e-mail | 2002-12-15 18:08:21 | 70.
Nem vagyok zenész,hanem nagyon pipa.Beírtam egy hosszabb szöveget amikor az egér leesett és bomlott a kapcsolat.
Szóval csak rajongó vagyok.Komolyzenei rajongó.A könnyebb műfajok egyre inkább untatnak.Mert nem kapok belőlük semmit.


Előzmény: Évy (69.)
Évy e-mail | 2002-12-13 16:11:22 | 69.
SZio! 3 éve vagyok zeneművészetis. Nekem a kedvenc zeneszerzőm Mozart,de ez nem azt jelenti,hogy éjjel nappal azt hallgatok.Te milyen zenéket szeretsz? Te is zenész vagy?

Előzmény: apa (68.)

1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.