Click to Visit
Zene.net törzsasztal - REASON zeneszerkesztés
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  

vergent e-mail | 2006-04-22 21:56:50 | 141.
Az rfl file-ban vannak a hangok, azt a reason tudja kezelni. Egyébként nézd meg a használatni utasításban. (Ugye még véletlenül sem illegálisan van meg, mert az elég szívás, ha van neted küldi rögtön az ip-címedet a gyártóknak, abból pedig könnyű a címet visszakeresni...)

Előzmény: Flanger (140.)
Flanger e-mail | 2006-04-22 10:09:17 | 140.
Császtok! Leszedtem a reason 3.0-át. Feltelepítettem az első cd-t. Aztán mikor indítanám a progit akkor kihoz 1 ablakot. Rákattintok h I agree, ez után kihoz még 1 ablakot. Kihozza h please insert the Cd...
orkester Sound Bank
Waithing for CD...

Ezt írja. És a mellette lévő képen meg van 1 cd amin 2es van. Már beraktam az öszes cd-t de semmi sem történik. Mi lehet a baj?

És még annyi h a 2. és a 3. CD-n nekem csak 3 file van. És mind2 cd-n az 1ik egy rfl file. A többi kettő meg 1 autorun meg 1 kép. Ezt az rfl filet kéne sztem megnyitni vmivel de nem tudom h mivel. Ötletek? A daemon tools nem tud vele mit kezdeni.

dobosok e-mail | 2006-04-15 19:50:34 | 139.
Profi dobos kerestetik!

Sok éve sikeresen működő, Nógrád megyei punkrock zenekar keres, szintén Nógrád megyei, minimum 23éves, saját dobbal és kiváló dobtudással rendelkező, komoly gondolkodású, hosszútávra tervező és szabadidőben rugalmas dobost. A zenekar előre lekötött turnékkal, fesztiválokkal, és lemezszerződésekkel rendelkezik. Elhívatottak jelentkezzenek, akik maximálisan tudnak azonosulni a punkrock stílussal. Más zenekarban való aktív részvét kizáró ok!

Jelentkezni: dobosok@torzsasztal.hu (Részletek szintén itt!)

casreb e-mail | 2006-04-15 17:05:25 | 138.
Én viszont még nem kaptam linket :(((
vagy gondot okoz...?


Előzmény: rsystem (137.)
rsystem e-mail | 2006-04-12 12:15:47 | 137.
Nah.

Írtam egy mailt!

nascra e-mail | 2006-04-12 11:52:23 | 136.
Hy!

Lenne egy kérésem!
Aki nyomja a reason 3.0 -át az legyen olyan szíves és irjon nekem abból a célból hogy cserélhetnénk egy kis eszmét:)

Köszike!
nascra@freemail.hu


Előzmény: rsystem (135.)
rsystem e-mail | 2006-03-15 12:47:23 | 135.
Igen!Lehetséges!
Habár én nem értek a "diszkó"-hoz, mással viszont már kipróbáltam!


Előzmény: Lilakő (133.)
Noncs e-mail | 2006-03-15 12:32:25 | 134.
beácska van vagy nincs?
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Lilakő e-mail | 2006-03-15 11:41:43 | 133.
hali.

Volna egy olyan kérdésem a Reason programmal kapcsolatban, hogy van nekem egy Zeneszámom. Ugyanennek a zeneszámnak megvan midiben a dobtémája. Ha én ezt a midit beviszem a progiba akkor a dobtémát áttudom-e alakitani mély basszusos dobra mint pl egy diszkós számban?
sokat segítene aki tudna erre választ adni!

Ollewer e-mail | 2006-03-15 11:21:46 | 132.
Azt nem tudod véletlenül hogy honnan lehet letölteni az FXPANSION BFD DRUM-ot (az imertebb torrent oldalakon már próbálkoztam)sikertelenül
Ollewer e-mail | 2006-03-14 16:48:13 | 131.
Értem kössz

Előzmény: rsystem (130.)
rsystem e-mail | 2006-03-14 11:53:07 | 130.
Ollewer!

Mindennek megvan a saját"player"-e!
Jelen esetben a Subt.-al tudod megniytni a kivánt refillt!Lehetséges, hogy megy mással is(malstram,nnxt..)De kinevezett Basszus kreátornak a subtr.-t nevezik.A megnyitásnál megkeresed a kivánt refill mappát és nyisd meg!-majd válazd ki a neked megfelelő hangot.


Előzmény: Ollewer (129.)
Ollewer e-mail | 2006-03-14 07:48:41 | 129.
Na cső mindenkinek!
Én most kezdtem el a Reasont nem rég és lenne egy olyan problémám hogy van egy bass refilem és ezekből akarok dallamot írni.Hogyan lehet ezt reason-be?
(fruityt használtam idáig) Valaki segíthetsen kössz.

rsystem e-mail | 2006-03-13 19:37:42 | 128.
Nehogymár lelaposodjon ez a topic!
Ezen az oldalon ebben van a legtöbb hozzászólás:D!

Valaki küldjön már nekem egy komlpett nuendo+sonar leirást!:)

casreb e-mail | 2006-03-10 20:03:19 | 127.
írtam

Előzmény: casreb (126.)
casreb e-mail | 2006-03-10 19:51:41 | 126.
írok emailt!

Előzmény: rsystem (125.)
rsystem e-mail | 2006-03-10 18:53:21 | 125.
Oké!

Most már csak azt kéne kitalálni hogy hogyan küldjem át azt a majdnem 1 Gb-ot???!!!

casreb e-mail | 2006-03-10 17:55:39 | 124.
Sajnos, úgy tűnik, minden kell, ami a Soundbank CD-n van :(
Az install, meg az orchester azok megvannak és a soundbank is megvolt csakhát van vele egy olyan gond, hogy lefagy a gépem, amint berakom a cd-t :D
Nem a géppel van baj, a cd hibás :S


Előzmény: rsystem (108.)
sheever e-mail | 2006-03-09 14:33:41 | 123.
Tegnap kimaradt:

A te műfajodban,amerikai csapatok előszeretettel használnak Emu Sp12 es dobgépet,annak eleve koszos hangzása van.
Az Emu hangzás amúgy is különleges,és ma már nagyon sok új szintit dobnak piacra,egyre többen nyúlnak Vintage cuccokhoz.
A Depeche Mode lemezek nagy része tartalmaz Emu 2,3 szintiket.(Violator lemez)

Sheever


Előzmény: rsystem (113.)
sheever e-mail | 2006-03-09 14:28:19 | 122.
Igaz

Ezért nem is használok ilyet.
Sokkal profibb dobsoundot lehet késziteni,igaz több munka,sávonként a cinek ,snare ek,stb.
Külön effektezve 8 10 sávban,össze sem hasonlitható a rexekkel.
Aki nem akar sokat görcsölni,az viszont azt választja.
Még ami plusz probléma ezzel,hogy pakolhatsz még hozzá más mintákat,hogy ne legyen unalmas.
Ha felpörgetést,vagy váltást szeretnél.
A halálom,ha egy groove megy az egész dalban.
Én chill out zenéket hallgatok,és ilyesmiket is csinálgatok,de ott is általában élő dobok vannak.
Nem tudom ismered e a Conjure One t.
Példaképem Rhys Fulber projektje,akár a Delerium,
a Front line Assembly,Foliage,és még sok más.
Ajánlom az Extraordinary Way(2005),Conjure One (2002)lemezeket,és bár kevesen ismerik itthon,nagyon profi anyag.
Van egy másik,a Camouflage -Sensor (2003)lemez,ami elektronikus viszonylatban,és hangulatvilágban is kiemelkedő véleményem szerint.

Sheever


Előzmény: dj_beeboy (121.)
dj_beeboy e-mail | 2006-03-09 08:54:02 | 121.
Abban igazad van, hogy a refillek egy része sampler cd, de vannak benne olyanok is amiken direct live minták vannak. Az, hogy rex-szel sokkal gyorsabban lehet dolgozni azt tény, és ez vitathatatlan. De van egy hátránya: nem biztos hogy minden "hangszernek" olyan hangzása van amit szeretnénk. Énis használok loopokat vagy rexeket (nevezd annak aminek tetszik), de szigorúan csak a hangzástelítés érdekében, ezek csak drumloopok.

Előzmény: sheever (118.)
sheever e-mail | 2006-03-08 16:13:46 | 120.
Ja,bocs elfelejtettem.
Az első zeneprogi amin kezdtem szintén a propellerheads készitette Rebirth 338 volt.
Akkor az volt a full.

Sheever


Előzmény: sheever (119.)
sheever e-mail | 2006-03-08 16:12:08 | 119.
Igy igaz.
A Fruity Loops ot,pl mikor megjelent,pár verziót megnéztem,de akkor nem tűnt komolynak.
Lehet,hogy megnézek egy mostanit is,de maradok a Nundo 3 nál.
Egyébként a Reason reverbeket nem találom olyan jónak,mint pl:
a mostani divat"
az effektek impulse betölthetősége,nagyon komoly
effekteket szimulál.
Neve
TC M6000
Paul response
Lexicon
stb.

Sheever


Előzmény: LexMan (114.)
sheever e-mail | 2006-03-08 16:06:02 | 118.
A refillek általam látott nagy része sampler cd k
konvertálása.
Több nagyon jót használtam,és magam is készitettem ilyet.
Viszont,aki groove okkal dolgozik,nagyon jó hogy lehet konvertálni a rex fileokat más seq progikba.
Bár én magam csinálok dobokat,többeknek gyors megoldás lehet.

Sheever


Előzmény: dj_beeboy (115.)
sheever e-mail | 2006-03-08 15:59:04 | 117.
Lehet,hogy félreértettél?
Nem a zene a koszos,hanem pl a dobok soundja.
Filterezésekkel,frekvenviamodulációkkal szürt dobsound.
A te műfajodban sok ilyet hallottam.
Bár bocsáss meg,nem vagyok ebben a stilusban annyira tájékozott mint valószinűleg ti,engem csak a szakmai része érdekel az általam nem olyan sokat hallgatott zenékben is.(sokak szakmai ártalma:) )

Nem a Reason nem jó,hanem egy direkt pl analóg szinti program,ráadásul emuláció hitelesebb hangzást ad,mint pl a Subtractor.Ennyi.

Elmondom:
A Reason hangszinek (nekem)olyan frekvencián szólnak,ami nem hiteles(műanyag)
Természetesen nem lebeszélni akarok senkit,és nincs bajom vele,de jobban szeretem a zsirosabb,testesebb,vastagabb hangzást.
Amúgy az újban hasznos dolog a mastering szekció.

A promo anyagomat csinálom,ahol lesz élődob,és
filterezett minták is.

üdv
Sheever


Előzmény: rsystem (113.)
LexMan e-mail | 2006-03-08 08:59:18 | 116.
Akkor sem Vst! Azt mondom, hogy szerintem tényleg mindegy milyen progit használsz, mert csak rajtad múlik minden!
A Reason biztos jó progi ezt elismerem, ezt eddig vágom is, de mindenki olyan zeneprogit használjon amihez már hozzászokott! Persze most nem az Ejayre gondolok, az tényleg nem valami ultra progi!:)
De azért azt nem mondhatod, hogy ne lehetne a Fruityval is jó zenét csinálni, mert van 1-2 trükk!


Előzmény: dj_beeboy (115.)
dj_beeboy e-mail | 2006-03-08 07:53:14 | 115.
Azt hogy érted, hogy nem bővíthető a Reason? Ha arra gondolsz, hogy nem tudsz újabb és újabb hangszereket, vagy Fx-eket "beleimportálni" akkor nagyon is tévedsz, sőt refilleket is tudsz hozzá letölteni szinte bárhonnan.

Előzmény: LexMan (114.)
LexMan e-mail | 2006-03-07 22:42:13 | 114.
A Reasont a Propellerheads hozta létre és ezzel csinálták meg a Mátrix első részében elhangzó
"nagy lövöldözősjelenetének" zenéjét is.
De nekem nem jön be, nem bővíthető, előbb utóbb már nem tudsz mit felhasználni. Amúgy nem annyira bonyolult, de tényleg ott van a Cubase, vagy a Nuendo aminél használhatod a Vst pluginokat.
Nekem megmarad a Fruity Loops.
Ja és csak, hogy Sheevert idézzem:
"Mindenki azzal dolgozik,amivel nekiállt anno."
Így hát senkit nem fogunk tudni meggyőzni arról, hogy melyik a jobb progi.
Valakinek ez jön be, valakinek a másik.
Csak rajtad múlik milyen zenét csinálsz!

rsystem e-mail | 2006-03-07 17:45:06 | 113.
A Hip-Hop-ban nem az élő Hagzás a lényeg, hanem maga az érzés és a zene-AMI NEM KOSZOS!És hogy céltudatosan emlitsem disco zenét én még nem láttam élőben jáccani senkitől..Lehet hogy tévednék?
Discot élőben nem is jáccottak és nem is fognak.
Ezzel szemben az én stilusomat élőhangszerekkel is ki lehet fejezni.Erről jut eszembe-ha nem lett volna
Hip-Hop-akkor nincsenek a mai disc jockey-ek!
Mivel ez a müfaj alkotta meg azt hogy D.J!
Ezzel nem arra akartam kilyukadni és másfelé vezetni a szót mert nekem bajom van minden mással, hanem mert számomra ami mérvadó zenekreálási kütyü-az a reason-valójában ez fogott meg.Ki hogy használja-milyen szinten-milyen kiegészitőkkel-lehet hogy komoly produkciókra képes.Van egy két előadó-még magyar is!-aki használta a zenéihez.
Szerintem mindenkinek saját döntése hogy mit használ és hogy milyen szinten.Én nem szeretnék senkivel itt "háborúzni" mert semmi értelme.
Nekem bejön a többi szerkesztő is, csak azokat ritkábban használom-1-azért mert nem nagyon tudom kezelni:)-2-mert most szépen eltaláltam ezt a párositást amit most élvezek:)
Remélem ezért nincs harag?:)
Igérem ha megtanitasz maxon használni(a Nuen-t meg a Son-t) én szétkiabálom hogy ezek a legjobbak:D!

sheever e-mail | 2006-03-07 16:22:47 | 112.
Mint mondtam,használj,profi vst plugineket...
Pl
Arturia Moog modular,
Native instrument Absynth 3
hogy párat emlitsek.
10 15 nagyon komoly plugint ismerek,
sok igazi szinti elbújhat mellette.

Sheever

Meglátod a különbséget,egy Reason szinti,
ás pl a modular,vagy az Fm7,Cameleon,Cs80 között.
Amig nem próbáljátok,nem is hiszitek.

Sheevet


Előzmény: rsystem (108.)
sheever e-mail | 2006-03-07 16:17:02 | 111.
Groove ot használsz,vagy élőbb soundot?
Nem mindegy,függetlenül,milyen stilus.
Nálad úgy hiszem a dobok és a basszus a karakteradó,a koszos hangzás,és a szubbasszusok.

Sheever


Előzmény: rsystem (108.)
sheever e-mail | 2006-03-07 16:13:49 | 110.
Ha van rá mód,élő megoldás az igazi.
Sajnos,még nem hallottam annyira élő Reason soundot.
3 évig használtam,a maximumot úgy érzem kihoztam belőle.
A mániám a programozás,és sok dolgot kipróbáltam.

Sheever


Előzmény: dj_beeboy (109.)
dj_beeboy e-mail | 2006-03-07 09:01:32 | 109.
Én nem osztom azért a véleményed. A Reasonben is tudsz más-más ének ill. hangszer Fx-eket betölteni a különböző "Fx-playerekbe". Az lehet, hogy egy kicsit bonyolultabb mint más prgékben, de ugyanúgy szól (akár) mintha élő lenne. Ez igaz bármilyen hangszerre. De azért azt hozzátenném, hogy dob-szekciónak azért ne használjuk a jól bevált gyári hangmintákat, mert azért azok nem nagyon hasonlítanak az "élő" hangszerekre. Én azt javallom menjünk át régi dobos ismerősünkhöz és vegyük rá, hogy pakoljon át hozzám és rögzítsük azokat a dob, pergő, cin és másfajta "sampléket". Hoozátenném, hogy azért lehet olyat csinálni a Reasonnnal mintha élő lenne. CSAK FIGYELJÜK AZ ÉLŐZENE SZABÁLYAIT!!

Előzmény: sheever (107.)
rsystem e-mail | 2006-03-06 17:25:51 | 108.
Sheever:

Én, amint azt emlitettem a reasonnel HIP-HOP-ot csinálok és erre a nuendot-meg a sonart nem tartottam alkalmasnak.Bár lehet hogy tévedek.
Én eddig azokkal csak MIDI zenéket tudtam kb csinálni-semmi extra hangzás vagy egy normális hang.

Casreb:
A Sound Bank mérete:700mb+a kiegészitők-refillek+bankok...Kb 1,5 2gb-de lehet hogy neked csak a S.B kell:)

sheever e-mail | 2006-03-06 16:05:20 | 107.
Sziasztok

Még mindig azt mondom,aki élőszerübb dolgokat szeretne,azt Reasonnal nem nagyon tudja ezt
megvalósitani.
Dobalapokhoz jó,még talán a basszusok is használhatók,de ennyi.
Dinamikailag a Samler dobminták jobbak,billentésérzékenységük által élőbbek.
A Reason alapszintnek jó,de a fejlődéssel gyengül az értéke sajnos,mihelyt zeneibb dolgot szeretnétek már kevésnek bizonyul.
A Nuendo adja mindazt amit a Reason,+komolyabb effectek ,vsti,és más ének,akár master,eq,pluginek tölthetők be.
A Logic is tudja mindezt,de gyengébb a Vsti lehetősége...

Sheever


Előzmény: rsystem (105.)
casreb e-mail | 2006-03-06 16:01:01 | 106.
mekkora a mérete?
szoval arra célzok, hogy pl msn-en átküldhető?

vagy írhatok e-mailt ezzel kapcsolatban?
előre is kösz!


Előzmény: rsystem (105.)
rsystem e-mail | 2006-03-03 18:23:59 | 105.
Nekem meg
casreb e-mail | 2006-03-03 15:33:17 | 104.
Én is leginkább hiphop alapokat csinálok. De más műfajban is simán el lehet vele boldogulni. Kurvajó program!
A 3.0 soundbankja megvan valakinek?


Előzmény: rsystem (102.)
LexMan e-mail | 2006-03-02 15:02:22 | 103.
Köszi a segítséget! Sokat segítettetek! :)
rsystem e-mail | 2006-03-01 20:16:17 | 102.
Csás!
Lexman!Szerintem először használj Reasont!(Lehetőleg 3.04-et)Aztán a többi!Mnodjuk én a Nuendot és a Sonart is használom, de én még mindig a Reasont tarom a legalkalmasabbnak az én műfjomaban.(Hip-Hop)
Attól függetlenül zsilet a többi kettő is!

LexMan e-mail | 2006-03-01 18:58:52 | 101.
Még nem próbáltam a Reason-t, de ki fogom, mostmár kíváncsivá tettetek.
És most a választás ideje:
Nuendo 3 vagy Reason 3 vagy inkább Cubase 3? :D
Melyikkel lehet igazán profi zenét csinálni viszonylag könnyen?
Egyet értek lehet, hogy a Fruity-val nem lehet jó zenét csinálni, legalábbis olyan jót, mint pl a Reasonnel. Kipróbálom a Cubase-t csak nincs hozzá crackem. Ha valaki tud pls segítsen cracket szerezni a Steinberg Cubase SX v3.0.2.623
verziójához. Előre is köszi!

dj_beeboy e-mail | 2006-03-01 09:17:06 | 100.

LexMan azért abban egyetérthetsz velem, hogy hiába használja bárki is a fruity-t abba a büdös életben nem fog tudni "élő" zenét csinálni, sőt jobbat mondok nem tudod a hamis éneket kijavítani ugy hogy ne legyen hamis.



casreb e-mail | 2006-02-28 22:32:03 | 99.
Én nem értettem félre :)
Sávkeverésre használtam, amíg nem volt Adobe Audition-om, ugyanúgy, mint az eJay-t. Arra ugyanis használható volt.


Előzmény: LexMan (97.)
casreb e-mail | 2006-02-28 22:31:00 | 98.
Naa, azért a HipHop eJaytől jobb :D

Előzmény: dj_beeboy (96.)
LexMan e-mail | 2006-02-28 16:47:28 | 97.
Bocsi remélem nem haragudtatok meg amiatt mert nagyon szeretem a Fruity-t.:)
Nem azt jelentettem ki, hogy a legjobb zeneszerkesztő progi, hanem azt, hogy az egyik legjobb, valószínű, hogy amit mondtatok azok már kivállóak, én legalábbis így jellemezném. (pl: a reason-t :))De persze ez csak az én véleményem.
Attól, hogy egy program egyszerű, még lehet jó dolgokat csinálni vele, itt van pl a MixVibes Pro, nagyon egyszerű, és komoly dolgokat lehet véghez vinni vele. A Fruityhoz rengeteg VST, VSTi plugint találhatunk! És lehet igenis jó dolgokat csinálni vele, ismerek olyan zenészeket akik ezzel dolgoznak és nagyon király zenék születnek:). De most komoylan ez csak az én véleményem, nem akartam más programokat lealacsonyítani ezzel! Még egyszer bocsi!

dj_beeboy e-mail | 2006-02-28 08:58:12 | 96.
Hát mit ne mondjak. A FruityLoops-szal már az ovodások is tudnak játszani, mivel azzal csak azt lehet. Egy értelmes hangszer sincs benne. Azt pedig, hogy legjobb? azt azért nem mondanám. Ha ez az egyik legjobb akkor a Reason 3 mi? Vagy épp a többi?

Előzmény: LexMan (93.)
casreb e-mail | 2006-02-27 22:16:10 | 95.
Lofax a reasonhoz kepest.

Előzmény: LexMan (93.)
rsystem e-mail | 2006-02-27 19:27:09 | 94.
:)Szerintem a fruity elég primitiv...
Mondjuk Logic pro 7,Reason 3.04 vagy mondjuk Sonar 5.0 vagy esetleg Nuendo 3:D???

LexMan e-mail | 2006-02-27 17:16:00 | 93.
Sziasztok!A Fruity Loops az egyik legjobb zeneszerkesztő, csak tudni kell kezelni, ki kell ismerni. :)
casreb e-mail | 2006-02-27 16:42:19 | 92.
adok keyt, ha a reason 3.0 van meg, és tudunk találkozni, mert nekem meg a 3.0nak a Soundbankja kell.

Előzmény: apeterfia (90.)

1  2  3  4  5  6  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.