Click to Visit
Rock - Az élet szar
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

joggy* e-mail | 2006-07-14 14:06:48 | 59.
mért panaszkodsz ha nem akarod hogy reagáljanak rá? legalább örülnél h vki foglalkozik veled... többieknek: csak tit tehettek az ellen h szar legyen az élet .. sok szerencsét ;)

Előzmény: sickorchid (55.)
Cs.Kate e-mail | 2006-07-14 10:15:13 | 58.
Sajna télleg az élet szar :((
Zsca e-mail | 2006-07-12 11:19:34 | 57.
Én is MM-et tartom a legfőbb vkinek...
Az élet elég szar. Ez igaz :(

sickorchid e-mail | 2006-03-27 06:48:15 | 56.
ja,és nem vidékre akarok költözni

Előzmény: csuporka (53.)
sickorchid e-mail | 2006-03-27 06:46:32 | 55.
Nagyon tanulságos dolgokat írtál nekem,gondolod,én nem gondoltam végig milliószor ezeket a dolgokat?Csakhogy nem ilyen egyszerű...Miért nem mentem művészeti iskolába?Pl.mert nem vettek fel...Nekem meg efféle hozzáállásra nincs szükségem,mint a tiéd,ha tudnál rólam vmit,nem így reagálnál,de hagyjuk,nem érdekes,nem törödöm vele
A tanárokról:Elsősorban nem a tanárok hibája,h olyanok a gyereek,amilyenek.Nem lehet kiemelni egy biz.csoportot,és kikiáltani bűnbaknak.A szülők,a számítógépes játékok tervezői,a filmkészítők,a reklámemberek,stb...mindeni benne van.Mi hoztuk/hozzuk létre ezt a társadalmat,és siránkozunk,h nem jó....
Káros-hasznos:Hát igen,ez a másik dolog,amit utálok:ezen mérni vki értékét,h mennyire hasznos avagy káros a társadalom szempontjából...


Előzmény: csuporka (53.)
csuporka e-mail | 2006-03-26 13:06:08 | 54.
ja és miért nem mentél olyan iskolába, (pl rajz, zene vagy vmi ilyesmi...) ahol nem átlagos szakmát tanulsz, hanem olyat amivel kitűnsz a társadalomból? :P

Előzmény: sickorchid (51.)
csuporka e-mail | 2006-03-26 13:04:59 | 53.
pontosan az efféle hozzáállás miatt nem fogod elérni a céljaidat!!! talán ha tanulnál, keresnél némi pénzt, egy idő után félre tudnál vonulni a világtól, és vidékre tudnál költözni... és nem kell a társadalom hasznos tagjává vállni... pl. tanárok... semmi hasznuk az égvilágon, a gyerekek egyre agresszívebbek, hülye japán kung-fus meg mittoménmien meséket néznek, össze vissza diszkózzák a kis szánalmas humanoid létformák a csökött kis mogyoróagyukat, és kukásként vagy kurvaként végzik!!! a tanárok haszna... na látod, mennyien vannak, és inkább csak károsak mint hasznosak!!! :D
mennyél külföldree, (persze olyan országba, aminek a nem tudod a nyelvét, mert úgy izgibb XD ) vegyél 1 szellemkastélyt, és élj boldgan... nem kell semmilyen közösségbe beilleszkedned, és ha meghalsz majd ott fogsz kísérteni... tök jó! :D


Előzmény: sickorchid (51.)
H.Nóri e-mail | 2006-03-26 09:39:24 | 52.
Inkább úgymondanám vannak rosszabb napok is az életben és akkor kialakul ez a mottó, hogy szar az élet.
sickorchid e-mail | 2006-03-26 08:56:55 | 51.
Az élet sztem is szar...Soha fogok tudni úgy élni,ahogy szeretnék,csak az álmaimban...Undododom attól,h ebbe a rohadt fogyasztói társadalomba beilleszkedve a társadalom hasznos tagjává váljak...Az embereket utálom...Egy magányos helyen laknék egy kastélyszerű,titokzatos házacskában,és a SAJÁT életemet szeretném élni...Tisztában vagyok vele,h ez tökéletesen lehetetlen...Majd muszáj lesz elkezdeni dolgozni,ami kiöl az emberből minden művészit,filozófikusat...Na de abbahagyom,nem akarok panaszkodni
sickorchid e-mail | 2006-03-26 08:52:40 | 50.
Ezt komolyan kérded???A kérdés valszeg fennáll,míg ember van a földön,és eldönthetetlen...Az én hipotézisem mégis inkább az,h nincs isten!!!Na de mit értesz az "Isten" szó alatt?

Előzmény: Mrs Roach (43.)
Pirospont e-mail | 2006-03-26 05:44:05 | 49.
Szegénykém! Depis vagy? De azért elmondom, NÉHA igazad van. De nem mindig, úgyhogy vigyorogj, mint a tejbetök, és izé... nem tom, hány éves vagy, de ha kamaszkorú, akkor be kell látnod, hogy ez ilyenkor természetes... Hé, pszichológus lesz belőlem?????!!!!!!!!
csuporka e-mail | 2006-03-24 18:46:29 | 48.
az élet jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!! :DDDDD
ha nagyon szar kedvemben vagyok, elég ha beszólok valami plázacicának, a sekélyes agyával úgyis olyan kretén módon válaszol, h muszály röhögni rajta! :D

amy moss e-mail | 2006-03-24 15:47:56 | 47.
Csá,mindenkinek!Szerintem nagyon szar az élet...hisz' mindenkinek vannak problémái,de ha időben tud rajta segiteni az már cool.Nem mindenki örül az életnek,van olyan aki eldobja magától.erről mit gondoltok?Na meg azok akiknek minden okuk megvan arra,hogy boldogok legyenek és mégsem azok.ez van...na peace:-)))
Joey01 e-mail | 2006-03-22 19:33:40 | 46.
szar az élet!
F.D. e-mail | 2006-03-22 14:22:05 | 45.
Nem tom nekem tetszik az élet én nem gondolkozzok ilyen depisen
Mrs Roach e-mail | 2006-03-22 12:21:15 | 44.
Igazad van viszont csak részben! Vannak annyira elkeseredett emberek, akiknek az élet MINDE PILLANATA SZAR!!!

Előzmény: noemie89 (32.)
Mrs Roach e-mail | 2006-03-22 12:18:57 | 43.
Tisztelem azokat az embereket, akiknek van SAJÁT véleménye!Viszont amit írtál szerintem hülyeség!Kérdem én: Miért történnek akkor dolgok, ha nincs Isten, aki +teremtette volna őket???!!!
Igenis van Isten! Szipós


Előzmény: Dark Lord (34.)
metrosexuality e-mail | 2006-03-20 20:59:45 | 42.
jah, bocs az elözöért
éppen probálok pozitiv és optimista lenni
mert rájöttem h nincs is nekem semmi igazi problémám, mármint rengeteg ember sokkal szarabb helyzetben van, és mégse ien lehangolt.
és arra is rájöttem h azé vok ien pesszimista, és utálok mindent, mert magamat utálom, csak eddig nem akartam beismerni. szal ebböl nem tom mi a tanulság, v mi értelme volt, h megint sajnáltatom magam meg iesmi , de most is oan undorito vok!! :-/

yuk! pfuj! bloaa! ezt a üzenetet most csak azért küldöm el, h elrettentö példát állitsak, h mindenki probálja korlátozni, és kordában tartani magát nehogy közterületen kezdje el kiönteni a lelki szemetét, mert nincs annál undoritobb, és visszataszitobb, ha vki ismeretlen embereknek panaszkodik, sajnáltatja magát. mert ebböl az derül ki, h itt mindenki szánalmasan egyedül van és már nincs olyan barátja akinek élöben el tudná mondani a depresszioja okát

yeeeaah!! ez tök szép hosszú szöveg volt ;-)
de most komolyan ez a topik sztem eléggé szánalmas, és átláccó!

metrosexuality e-mail | 2006-03-20 20:47:52 | 41.
vicces h megin belekeveredett isten (az elején)
én nem értek egyet a " mindenen-nevetünk, az-élet-csodálatos-ajándék-használd-ki, ne-foglalkozz-a-problémáiddal, szeress-mindenkit-mert-téged-is-szeretnek " maszlaggal, és nem tom h birják az ien emberek egész nap fenntartani ezt a fílinget magukrol.
kben sztem - remélem tévedek - az ien embereknek általában vmi nagy problémájuk van, csak a viccelödéssel meg jókedvvel probálják eltakarni, és elfelejtetni magukkal. v annyira primitivek h télleg nem aggódnak semmi miatt
ami tök jo érzés leh

Nightqueen e-mail | 2005-09-29 10:02:31 | 40.
:))))))

Amúgy az élet csodás!!!!


Előzmény: mariann666 (39.)
mariann666 e-mail | 2005-09-29 07:40:34 | 39.
Nekem ne lenne ismerős:)
Írtam nekem én Juditomról, tehát képben vagy vele kapcsolatban:) ahogy én is a tiéddel, bár ez nem akkora ribanc.

Hehe, bekéne mutatni őket egymásnak!


Előzmény: Nightqueen (38.)
Nightqueen e-mail | 2005-09-28 11:05:30 | 38.
:))))
Nem ismerős a helyzet? Ráadásul nekem is Jucusom volt! :)

Akármi rossz is történik, az élet a legértékesebb, a minden az ember számára. Ha rossz kedved van, arra kell törekedni, hogy minél előbb túl juss rajta. Olyan nincs, hogy nincs tovább.

"Nincs olyan pont, ahol nincs tovább." (Omen)

Zenét kell hallgatni, de nem depiset! Szerintem a legjobb kedély-javító a punk! Annak legalább vicces a szövege, és jó pörgős! :)))


Előzmény: mariann666 (37.)
mariann666 e-mail | 2005-09-28 07:00:05 | 37.
Teljesen igazad van, mindenkinek vannak problémái, ezt megkell oldani amilyen hamar csak lehet nempedig sírni, hogy jajj mi lesz most. Van amiben ki lehet, sőt ki kell kérni mások véleményét, de ez a ritkább, az önsajnálat meg egy bizonyos szint felett meg már nagyon kiborító tud lenni! Engem egyik barátnőm tudott jól kiborítani azzal mikor nem vették fel fősulira és írta, hogy én milyen önző vagyok, hogy csak a saját boldogságommal törődök az övével nemis. Ez kicsit furcsa volt, ugyanis nekem is voltak gondjaim, csak én nem rinyáltam miattuk, dolgoztam, meg ott volt barátom is, így nem rohangálhattam minden nap netkávézóba, hogy megnézzem, hogy neki mennyire rossz most. Mondjuk volt ideje depizni, úgy én is tudnák, ha egész nap otthol ülnék és nézném azt a sok buta sorozatot a tv-ben és unatkoznék, mert sehová sem mozdulnék ki. Mondjuk most boldog, mert újra elkezdődött a suli és minden nap tudom ápolgatni lelkivilágát. A szar az egészben, hogy ő ugyanerre képtelen lenne. Én legyek "erős" és kitartó, nekem nem lehet rossz kedvem, a barátomat fel se hozzam témának, mert neki nincs és ez rosszul érinti stb... Néha nagyon kiborító:( .......

Előzmény: dr_feelgood (36.)
dr_feelgood e-mail | 2005-09-27 17:28:14 | 36.
Nem, nem szar! De ha nagyon 'depis' vagy, akkor légy 'öngyi', jobb lesz úgy neked is, a világnak is. Tényleg nem értem, hogy a "rockerség" mért függ össze az önsajnálattal, áldepresszióval, bár ha valaki minden percben fekete ruhát hord, nem csodálom, hogy utálja magát. Vegye már észre ez a sok félkegyelmű, hogy szánalmas, amikor sajnáltatja magát, inkább csinálna értelmes dolgokat. Találjon ki magának hobbit, elfoglaltságot és máris sokkal jobb lesz! Egyszerű dolgokkal leköthetitek magatokat! Olyanokkal, ami szórakoztat és elfeledteti a bánatot! Nem tudom minek kell ez! És még ki is önti a lelkét a padon, hogy másnak is rossz legyen! pfff Élvezzétek az életet, a legjobb dolog a világon! Life ain't so shitty
Nightqueen e-mail | 2005-09-14 12:48:40 | 35.
Na, igen. Ez a mondat (ami egy egész életfelfogás, ami a minden az életemben) tarja bennem a lelket!
Meg egy Kalapács-idézet:
"Ha elveszítek mindent, s újra kell kezdjem, nincs baj, tudod, az élet ilyen, néha fáj."
Ha bajom van, mindig meghallgatom ezt a számot, és rájövök, hiába búsulok, attól nem lesz jobb semmi.
Arra kell törekedni, hogy megoldd az előtted álló problémákat. Ez egyrészt azért jó, mert a kedved ezerszer jobb lesz, másrészt pedig, hogy sikerült megoldanod valamit, lesz önbizalmad, és kevesebb rossz dolog fog érni. (Illetve ugyanannyi, csak akkor már dolgokat nem veszel tragédiának.)
Jelenleg én is egy elég mély gödörben vagyok, rengeteg a problémám, nagyon sok mindent kell megoldanom, de úgy vagyok vele, hogy nem parázok. Majd minden jön szépen sorban, veszem az akadályokat, és megoldom.
De ami rengeteget segít, hogy szeret a barátom, és én is őt. Ezt a boldogságot nem pótolhatja semmi!


Előzmény: Dark Lord (33.)
Dark Lord e-mail | 2005-05-07 10:08:18 | 34.
" A TUDÁS A HIT ELLNESÉGE"


én sem hiszek Isten létezésében.....nem hiszek semmi ilyesmiben...


Előzmény: DeathMachine (15.)
Dark Lord e-mail | 2005-05-07 10:04:12 | 33.
SEX AND DRUGS AND ROCK AND ROLL:)))))

Előzmény: nnaomiblu (1.)
noemie89 e-mail | 2005-05-06 14:38:19 | 32.
Te talán nem éltél át olyanokat, mint azok az emberek akik azt írják, hogy az élet szar. Egy részben igazuk van, mert vannak olyan pillanatok, amelyek tényleg szarrá teszik az életet. De én azt mondom, hogy élvezzük az élet azon szép pillanatait, amelyek ha egyszer is de megadatodnak.

Előzmény: stevie (6.)
osztó e-mail | 2005-02-09 23:42:51 | 31.
szerintemmeg te vagy szar! ráadásul a tüdőrohasztó fajtából...

Előzmény: nnaomiblu (1.)
ArG e-mail | 2005-02-09 17:41:30 | 30.
Hogy mi- vagy ki- az Isten arra úgyse tudnuk válaszolni egyértelműen. De talán ez nem is baj. A vallások megpróbálnak rá választ adni, de lehet, hogy teljesen más, mint ahogy azt bárki is elképzeli. Ki tudja...

A napokban olvastam egy jó szöveget: "Az alvástól éhes leszek. Az evéstől álmos. Az élet szép." :)) Végülis így is felfoghatjuk a dolgokat...


Előzmény: MAD_Fire (29.)
MAD_Fire e-mail | 2005-02-06 20:07:35 | 29.
Re!

ArG :) nah jah valahogy így kell megközelíteni a dolgokat. De pont ezért nem szabadna hagyni hogy az egyház ennyire kiterjessze hatalmát, mint tette az általad is idézett középkorban, mert mint láttuk nem tud bánni a hatalommal. Ezért valahogy rá kellene ébrezteni az embereket arra hogy valójában mi is az Isten - bár ennek a szónak a jelentését még én magam sem tudom :) - valki megmagyarázhatná, de mind1 :)

Szerintem azért egy kicsit jó uton haladunk ;)

ArG e-mail | 2005-02-06 19:46:38 | 28.
Ez az Isten téma... valahogy mindig találok egy ilyen topikot:) Számomra létezik, a legtöbb ismerősöm és barátom számára nem. De ezzel nincs is semmi probléma. Inkább azzal van bajom, hogy azt gondolják néhányan, hogy aki keresztény az az Istent "szakállas bácsinak", a sátánt valami naagy, sötét, gonosz izének képzeli el, és elvárják az egyháztól, hogy így-meg úgy működjön és elvárják a Bibliától, hogy ilyen-megolyan legyen. STOP! Ami a Földön van és amit emberek alkotnak az sosem lesz tökéletes. Mindig és MINDENHOL előfordulnak számító és rosszándékú emberek. (pl. nagybátyám, pedig diákonus) Az egyház soha nem lesz tökéletetes,mint ahogy semmi más sem!!! De a középkor elmúlt és tessék észrevenni a változásokat, a törekvéseket és a jószándékot. A Bibliát pedig emberek írták--->az se lesz ezáltal tökéletes!!! Hogy volnatökéletes?! Persze, hogy mindenki talál benne olyat, amit ellene tud fordítani. Mégis, mégis azért van benne valami és ha nem vesszük másnak, mint erkölcsi tanításnak, már az is elég.
De ez mind-mind mellékes, ha magáról Isten létezéséről beszélünk. Biztos létezik-legalábbis számomra-ha nem is olyan formában, ahogy hiszem, talán el se tudjuk képzelni, mit jelent a létezése. Talán ez sokkal összetettebb (vagy egyszerűbb), mint ahogy bármilyen vallás, teológia mondja ezt.
De hogy azért hű legyek a topik témájához is, az élet inkább hullámvasút. Az egyik percben fönt, a másikban lent. Mostanában én elég vizszintesen-harmónikusan- voltam és elég jól éreztem magam.Ha nagyon elvagyok szomorodva, végigsímítok valamin és örülök, hogy érzem a kezemmel az anyagát vagy megszagolok vmit és élvezem, hogy érzem az illatát, egyszerűen élvezem a létezést, ami már önmagában is összetettebb és érdekesebb, mint ahogy azt felfogni éss értékelni szoktuk. Az élet fáj is, de miért nem hagyjuk, hogy egy picit fájjon és miért akarjuk rögtön megszüntetni a fájdalmat?...egy picit hagyni kell, aztán megint jobb lesz. Néha csak úgy örülni kell, talán egy dalnak, egy íznek, vagy, hogy a szobában áll egy asztal...összetettebb, sokkal összetettebb, minthogy egyszerűen szar legyen...

Sziquinho e-mail | 2005-02-01 21:06:20 | 27.
Pffff, a számítógépes játék, az a nagy életértelem. Yesss...

Nade. Sok vélemény elhangzott itt, sokféle indulatot felkavart bennem, reagálnék is rá, de úgy érzem, még nem tudok eleget ahhoz, hogy "biztosat" mondhassak. Talán soha nem is fogok tudni, mind1 is, mert nem ez a téma.

Amit úgy érzem, hogy tudok: az egyház biznisz, a vallás politika és a politika vallás. A kereszténység igaz különféle ágakra osztva, pl. 1053-as egyházszakadás, de már 2000 éve hülyíti az embereket. Túlélt minden politikai rendszert, államformát, és valszeg a kapitalizmust is túl fogja élni. Az egyház arra épít, hogy az emberek
-szeretnek közösségekben lenni
-és szeretik ha megmondják nekik hogy mit csináljanak (-birka-effektus)
Ezt kurvajól használják ki, term. nem csak a keresztények, hanem minden egyház (és hangsúlyoznám az egyház szót!!!) a saját pozíciójuk erösítésére. III. Ince idején (XII. sz.) a r.kat. egyház volt európában a legnagyobb POLITIKAI tényezö. LOL. És a befolyásuk ma is megvan, átalakult formában, pl. Fidesz-MIÉP<-ref. egyház.

Persze rosszabbak a szekták, az egyes emberek szintjén, mert ott bele is halhatnak a hülyeségbe, de ez nagy tömegek agyát nem képes átmosni.

DE!!! (ezt lexívesebben nagyobb betümérettel írnám, csak ez nem phpBB-s fórum)
Isten léte vagy nemléte nem függ az egyháztól. Isten micsoda? Hát ezt mindenki maga döntse el szerintem. Az elöttem szóló azt írta, hogy neki minden jó az életben Isten, van aki szerint Isten maga a Sors, vagyis nincsenek véletlenek, és így tovább. Sokféle meglátás van. Szerintem FONTOS, hogy a saját "istenét" (tudom ez hülyén hangzik) mindenki találja meg, aki akarja, akinek szüksége van rá, (akinek nincs azt is valamilyen formában megértem) de ne az egyháznál. Mert az már agymosás, politikai befolyásolás, stb. sok más olyan dolog amitöl a belem fordul ki. Szerintem tehát Istent nagyon sokféleképpen képzelhetjük el, nekem meg kell mondjam nem tudom pontosan mit jelent, még nem alakult ki az álláspontom, de valahol a Sors-szerep és a bennünk lévö jó között van, ha ez így értelmezhetö. Szerintem csak nekem, de ha igen, az se baj, mert mint már említettem, mindenki számára más, és ez így van jól. :)

Na béke veletek! :)

MAD_Fire e-mail | 2005-01-31 21:34:46 | 26.
Hi !

Érdekes meglátásokat olvasta itt :) Amd :) írta a legérdekesebbet. Most nem akarok itt az általános szöveggel jönni, hogy akkor miért hiszed el a rádió hullámokat stb. hiszen azokat sem látod. Sokkal inkább érdekelne mit gondolsz magadról ? Ki is vagy te ? pl.látod a kezedet, akkor mi vagy te ? Kéz ? Nem. Akkor amivel látsz ? Szem ? :) elég érdekesen hangzik. Akkor amivel érzékeled ? Receptor ? Esetleg Agy ? Vagy mégis mi ? Mert szerintem ez koránt sem olyan egyértelmű, mint te leírtad :) hiszen ezeket mind látod, mégis ami vagy ? Talán LÉLEK ??? Nem tudom, de szerintem azt nem látod. Ezek szerint nem hiszed el hogy létezel ? Gondolj bele bíztos láttál már képeket amik az optikai csalódásról szólnak nem ? Látod és a szemed becsap. Ha le méred akkor jössz rá hogy mégis csak ugyan akkora pl a kör :O És amit nem tudsz lemérni ? Vagy nem is akarod megpróbálni ? Csak a szemedre hagyatkozol ? Ezek után elég "laza" dolog ez szerintem :) Az egyházzal nem igazán értek egyet :) sem a vallásal :) de veled sem. Tudod az a próbléma, hogy te is az egyházzal próbálod azonosítani az Istent :) Egy szakállas bácsira gondolsz aki fent nevet és büntet ha nem mész vasárnap misére :) hát elég röhejesen hangzik ezt én sem hinném el :) De ha egy picit megpróbálnád megérteni a dolgokat végig gondolni akkor talán elgondolkoznál azon hogy mi is az Isten. Gondolj arra hogy talán nem is létező dolog nem egy transzendens lény, hanem mindem jó ami szép és kedves, talán az az Isten ? Ami rossz meg a Sátán ha már ezeknél a képletes példánál vagyunk. Én ezzel sem igazán azonosulok, de sok embernek mondtam akik nem hisznek Istenben és azt mondták, hogy ez már egy szimpatikusabb megvilágítás :) Akkard egy kicsit megismerni :) ne zárkózz el előle :)

Mindig azt írtam hogy én nem így meg, nem így képzelem el Isten. Most nagyon röviden, én hogy képzelem el :

Ha képletesen maradunk a szakállas bácsinál :) akkor egy olyan bácsi :) aki nem akar neked rosszat :) nem az a célja, hogy szenvedj hanem az hogy jól érezd magad, nem kell itt éjjel-nappal misére járni, meg naponta áldozni :) Kérdem én mikor mondta Jézus : hogy menjetek TEMPLOMBA??? :D ÉLEVEZZÜK AZ ÉLETET :) Ezért teremtett Isten :) aztán majd meglátjuk :) kinek volt igaza, de én szeretem az életet :) Néha nagyon nehéz :( de talán azért hogy később jobb legyen.

Bocs hogy ennyit írtam de ez kikivánkozott belőlem, ne akarj egyszerre válaszolni rá :) talán olvasd el mégegyszer és egy hétig próbáld meg igazán élvezni az életet :) és írj választ ;)

Nah csá :) menjetek Half - Life -ozni :))

P.mesternő e-mail | 2004-05-31 18:20:41 | 25.
Nem azt mondtam, hogy öngyilkos akarok lenni.


Előzmény: AMDFan (23.)
haska e-mail | 2004-05-31 16:31:52 | 24.
ezenfelül létezik a közerkölcs is, ez különböző parancsolat-szerű tételekben merül ki, amely minden időre és kultúrára áll. tiszteld az idősebbeket, ne lopj, stb. na ilyen közerkölcs nem létezik manapság. sajnos.

a kereszténység számomra (mindent összevetve) az ókeresztény krisztusi közösség formájában a legszimpatikusabb. nem lévén pápa, nem lévén apparátus és így alkalom a visszaélésre.

nagyon életközeli Bulgakov Mester és Margaritája, amiben betétregény formában Jézus kálváriája is megjelenik.


Előzmény: DeathMachine (15.)
AMDFan e-mail | 2004-05-30 23:39:55 | 23.
ja és aki szerint az élet szar legyen öngyilkos :)
najó csak vicc volt.
miért lenne szar?
sosem tudod mi jön holnap.
mindig érdemes élni, hátha lemaradsz valami jóról ami az öngyilkosságod után 2 héttel történne meg :)

AMDFan e-mail | 2004-05-30 23:36:51 | 22.
Ehhez csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy semmi bajom azokkal akik vallásosak, templomba járnak stb...
Csak nagyon furcsának találom.
Én nem hiszek Istenben.
Talán túlzottan is racionálisan, reálisan gondolkozom.
Sokat gondolkoztam rajta, hogy akik hisznek Istenben gyakorlatilag egy természetfeletti lényben hisznek. Rengeteg vallásos ember van és az jutott eszembe, hogy olyan ember milliói között élek akik azt hiszik, hogy van egy természetfeletti erő aki irányítja (megmutatja a helyes utat) őket. De ilyen logikával léteznek szellemek meg ördög meg sátán meg fene tudja mi még.
Egyszóval reálisan gondolkozva nem tudom felfogni, hogy valaki aki megérti mi az, hogy anyagi világ, hogyan hihet valamiben amit SOHA nem látott, SOHA nem tapasztalt, SOHA nem érzett, csak azt mondták neki, hogy van és elhiszi.
Nem mondom azt, hogy az egyház kihasználja az embereket, de ha igen akkor sem érdekel.
Akit ki lehet használni azt sajnálom.
De valaki magyarázza már meg, hogy az istenhívő emberek milliói sokszor miért hülyéznek le valakit, akit tegyük fel a tévében látnak és mondjuk jósol vagy szellemet idéz vagy akármi...
Remélem értitek.
Persze lehet rám azt mondani, hogy szűk látókörű vagyok, de sajnos amit nem látok azt nem hiszem el...
Én nem akarok csatlakozni azokhoz a fejtegetésekhez amit előttem leírtak, hogy miért nincs Isten.
Meg mi ez, hogy megteremtette a világot?
a Föld egy bolygó. Van rajtunk kívül még számtalan ugyanilyen civilizáció, stb... stb...

P.mesternő e-mail | 2004-05-30 11:25:14 | 21.
Ha van Isten, akkor mért hallnak meg az ártatlan gyerekek. És mért élnek a bűnözők. Az élet szar, B. E. Ellis is megmondta.
Peaceflower e-mail | 2004-05-28 12:45:49 | 20.
Sorba vélemény minden általam lényegesnek tartottra....................:)))))))))))))))))))))))))))))
Önimádat van mint az állat, ezt ne kevergyük ide................:)))))))))))))))))))))))
Isten nem magához tökéletesen hasonlónak tekintette az embert, márcsak azért se mer max. a testét teremthette mivel a lélek születetlen-halhatatlan, antianyagi így ellentétesek a tulajdonságai az anyaggal.................... Egy bizonyos zsidó eredetű tan, a Kabbala fogalmazta meg az elvet: "Ahogy fent, úgy lent, ahogy lent, úgy fent..............", az anyagi univerzum hasonlít a lelkire, csak véges és sokkal-sokkal kisebb nála......................
A lélek nics egyedül, hisz oly sokan vagyunk, többen mint hinnénk, világunkon kívül még annyi világ s valóságainkon kívül még annyi valóság, képzelni se mernénk...................:)))))))))))))))))))))
Az lélek hibája ha elbaszik valamit, a szabad sorsformálás és eleve-elrendeltség kapcsolata: a sorsát a lélek maga alkítja, s minden tette hatással van jövőjére, e törvény (a dharma) alapján működik a világ, a karma tett és hatásának kapcsolata......................
Az intézményesült egyházaknak mindig nagy befolyásuk volt az állami-politikai életben, mivel intézményesült, már nem hit kérdése (gondoljunk csak a "papi karrier" kifejezésre), az egyházban hatalom és pénz van, az államvallás kiépítéséhez kell, ez megy át "muszály-adóból" "kizsákmányolásba"......................... Ezért tartom személy szerint a nem intézményesült vallásokat és szektákat valamivel többre; és a szentek nem tehetnek semmiről, SZENT FERENC PLÖ EGY BAROMI NAGY FEJ VÓT, mindig rájuk hivatkozva basszák el a dolgokat, mer a tiszta életűek miatt hisznek az állítólagos "követőiknek".......................
Az a több millió ártatlan ember feltehetőleg valami olyat tehetett hogy következő életükre ily sorsra jutottak, az élet szenvedés, és ez a szenvedés kell hogy itt akarjuk hagyni, mivel lelki lények vagyunk és az anyag iránt érzett kíváncsiságból és Isten minden kérése elleni akarotásságunkból és az ő kegyéből kerültünk ide, hogy az anyag megtapasztalásának "örüljünk, basszuk meg", de mivel nem hittük el hogy szar ezért csak tatpasztaljuk, előbb-utóbb úgyis ráununk és ki akarunk törni belőle, és keressük az utat erre, és talán előbb-utóbb a lélek rá is jön a helyes útra és le se tér róla, és úgy má egy utolsó halállal minden rendbe lesz, húzhatunk vissza..........................
Isten nemcsak úr, legnagyobb, leghatalmasabb hanem egyben atyánk, barátunk és kedvesünk, aminek akarjuk, mert végtelen sok formája van végtelen kiterjedéssel, mindent áthat és mindenen kívül van, mindenkit szeret és a rossz dolgok mivel szükségszerűek a fenti dologhoz ezért ne vinnyogjunk, Sátán kell, halál kell, gonosz kell, szevedés kell, ez a anyagi lét........................ Ő meg vár vissza minket eredeti otthonunkba ahun minden kurva gyó, örök és szép és baromi, örök-végtelen tudással és örök-végtelen élvezettel................................:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Templomba járni már tényleg rosseb tugggggya mi értelme, segít elmélyülni vallásosságunkba, az ima egyfajta meditáció, de mint Szent Feri és annyian hirdették akko má inkább imádd Isten fáit és madarait, imádkozz a szabad ég alatt a szabad hit és személyes kötődés jegyében.....................:))))))))))))))))))))))))))


Előzmény: mini-manson (11.)
mini-manson e-mail | 2004-05-21 16:11:29 | 19.
ne szenvedj aranybogár. majd elmész legközelebb. a Lacit meg rúgd segbe :))) de csak finoman.

Előzmény: Fimvi (18.)
Fimvi e-mail | 2004-05-20 17:27:51 | 18.
mini-manson szerinted, hogy lehettem olyan állat, hogy nem néztem meg mikor lesz Edguy és itt voltak és én is ott lehettem volna:PPPPPPPP
Nagyon haragszom magamra, hogy ilyen figyelmetlen voltam, de a Laciékra is mert szólhattak volna. Na mind1. Csendesen szenvedek:::::::(


Előzmény: mini-manson (16.)
Marque e-mail | 2004-05-19 22:09:59 | 17.
ok, jobb ha csöndben maradok.
sz*rt sem ér az egész...

..."csak a kis gond, meg a nagy baj"

Sosem mondtam, h. a keresztény egyház mint olyan számomra jelentene bármit is Istenhez fűződően...mind1.

mini-manson e-mail | 2004-05-19 16:57:45 | 16.
azt hiszem te érted és átérzed az állás pontomat. tudod a kedvesem templomba járó lélek (ennek ellenére tökéletes az összhang közöttünk bármíly furcsa is) és egy kicsit féltem is e miatt, mert a szülei nevelték annak. pedig nem azok az "igaz hitű" emberek. sőt! olykor pont az követi el a legnagyobb ostobaságokat, aki kurvára vallásosnak tartja magát. halál röhej volt egyszer egyébként: történelmi táborba mentem az egyik barátnőmmel. tök sok szép helyen jártunk többek között egy ferences apátságban is. bakker ő (szintén rocker) és mentünk be TISZTELETBŐL egyedül fedett vállakkal és combokkal, míg a NAGY hívő, keresztet viselő kiscsaj lazán bement miniszoknyában és spagetti pántos topban. hopsz.
annyira elegem van ebből az egészből, a gyomrom felfordul tőle!
marque: ez azért egy kissé rosszul esett. az tény, hogy Marilyn számomra olyan, mint a keresztények számára kéne istennek lennie, de azért ne mondj ilyet, hogy szánalmas! nálam mindennek megvan a maga oka. Marilyn testesíti meg számomra a jövőm reményét. mert ha ő feltornázta magát annyi minden után ilyen szintre, akkor nekem is sikerülni fog. lelkileg, az önbecsülésemet illetően már sikerült is. az a szánalmas, hogy mások hagyják, hogy az orruknál fogva vezessék őket és a saját keserűségük miatt elítélnek mindenkit, aki ki akar törni a mókuskerékből!


Előzmény: DeathMachine (15.)
DeathMachine e-mail | 2004-05-19 11:32:50 | 15.
Isten nyilvánvalóan NINCS.Az egyház pedig hazudik:miféle örök élet?,miféle ördög?,miféle eredendő bűn?.A vallás szándékosan tartja fenn és terjeszti ezt a tévedést,így hatalmat tud nyerni nemcsak a tömegek fölött,de az egyénen is uralkodik.Gondoljunk csak az erkölcsre:mi szükség van arra,hogy mindenki ugyanazoknak az erkölcsi PARANCSoknak engedelmeskedjen.Hiszen minden egyes ember más és más alkatilag,másként kell cselekednie környezetéből kifolyólag is stb.
Valójában:az erkölcsel szoktatják rá az egyént arra,hogy engedelmeskedjen,ne vizsgálja felül a közösségi morál helyességét,s elfogadja azt normának,maga fölött valónak.Tehát a vallás leghatásosabb fegyvere az erkölcs,illetve hogy az egyház diktálja azokat.
Térjünk át a BIBLIÁRA.Nagyon kevés keresztény ismeri valójában a könyvek könyvét.Milyen is a Biblia hangneme:PARANCSOLÓ.Vagy az úr maga szól,mint a legfőbb tekintély,vagy e felmérhetetlenül nagy hatalom nevében szólnak földi küldöttei.Jézus sem egy senki,Őt meg azért nem lett volna tanácsos keresztre feszíteni,mert az Isten fia.Volt kapcsolata,protekciója.
Mellesleg szerintem ez a megváltás sztori azért is sántít,mert az Újszövetség szerzői kb.40/60 évvel később írták meg Krisztus történetét,Őt magát nem ismerték.Tehát:Krisztus képünk hamis.
A biblia tele van isteni kegyetlenséggel,erőszakkal,ostobasággal és kitalált történetekkel.És a hívek mindig magukat olvassák bele,útmutatást várnak tőle,segítséget a gondok leküzdésére,s nem veszik észre valódi természetét.
Vagy:milyen is a SÁTÁN?A Földi hatalmasságoknak felel meg,megvető,kegyetlen....sikeres.A kereszténység az elnyomottak,szerencsétlenek vallása.A félresikerültet,az élhetetlent teszik meg ideának,s mérhetetlen gyűlölettel viseltetnek az életrevaló,az erős,a sikeres iránt.Ebben rejtőzik a kereszénység sike is: a szerencsétlenek szabad utat engedhetnek gyűlöletüknek a szerencsések iránt.Mellesleg tudjátok milyen is a Mennyország?Nagy teológusok írták(utánna lehet nézni):az üdvözülteknek megengettetik,hogy megnézzék a kárhozottak szenvedését,s így legyen teljes az üdvük...
Nézzük Istent.Ő maga is skizofrén.Hiszen Ő egyszemélyben a SZERETET és a BÍRÓ is.Ez ellentmondás:Aki szeret az elfogad,aki bíráskodik az elítél.Aki valóban szeret,az nem ítéli el a másik embert.És isten ugyanolyan gondal neveli az áldozatot,mint amilyen gondal neveli a gyilkost.
A teremtés.Miért is teremtette isten a világot?Az egyik legokosabb válasz,amit egy PAPtól hallottam,az volt,hogy:"CSAK".Pedig annyira nyilvánvaló:Isten már rohadtul unta magát a nagy semmiben.És még unhatta a tökéletességet is,mert ilyen tökéletlen világot teremtett.Isten valólyában GYERMEKI szellemiségű,mert játékszereket teremtett magának.Holott kitelt volna belőle,hogy magával egyenrangú társakat kreál,de ez vagy meg sem fordult a fejében,vagy azonnal el is felejtette.De isten a Halál szerepét is szereti eljátszani,igen,ő az,aki miatt meg kell halni.
És itt elérkeztünk a bűnbeeséshez:Isten maga helyezte a kígyót az almafa alá-ő így szórakozik.
De komolyan:válaszút elé állítani egy tökéletlen,szellemileg együgyű teremtményt nem túl tisztességes húzás.És a kegyetlen büntetést rákenni a SZABAD AKARATra?Hát,itt a szeretet istene előnyben részesíti a BOSSZÚT a MEGBOCSÁJTÁSNÁL.
Nézzük a papokat.Ők a lelkek manipulátorai,a nép mint a komolyság szimbólumait imádja őket.De valyon megérdemlik e a tiszteletet?Nos,nem azt mondom,hogy nincs amelyik megérdemli,de szerintem a tisztelet olyasmi kell hogy legyen,amit ki kell érdemelni.Tehát mutasson példát erkölcsösségével,a közösségért végzett munkályával.Node itt a papi ruhával együtt már megkapja a tiszteletet is automatikusan.Pedig Könnyebb átbújnia egy tevének a tű fokán,mint egy papnak bejutnia a mennyek országába.Ez a fölé-alá rendeltség meg tökéletesen fölösleges.
Tehát ideje,hogy az emberek egy teljesen más szintre jussanak lelkileg/szellemileg.Ahol a hit véget ér, ott kezdődik a TUDÁS.Ahol az álságos szokások végetérnek,ott kezdődik a SZERETET.
Ne hagyjuk félrevezetni magunkat,mondjunk le a csodákra való várakozásról,s megkapjuk cserébe a valóságot.Tudom,hogy a nagy tömeg megtévesztő,s az ember nagy tömegben könnyebben elhisz akármit.Tudjátok hogy szól a mondás:"Tízmillió légy nem tévedhet,egyél szart."

Egyébként az élet nem olyan is olyan szar.SŐT,erős gyomrúaknak nagyon is ízletes.

haska e-mail | 2004-05-17 15:58:16 | 14.
lehet személyes hited aminek nem kell kötődnie egyházhoz. úgyis közelebb juthatsz Istenhez, hogy nem vagy egyház tagja, sőt, szerintem a hit ilyen formája sokkal megnyerőbb. a Biblia sok olyat tanít amit a saját nyelvedre lefordíthatsz és hasznát veheted életedben. csak a te döntésed. én nem vagyok vallásos, de nem hibáztatok senkit sem amiért az. miért is tenném? szerintem nem kell acsarogni az egyházakra.

Előzmény: mini-manson (11.)
Cali Tee e-mail | 2004-05-16 19:09:24 | 13.
hat az elet igazan szar es semmit nem lehet ellene tenni. a problemak egyre csak jonnek. szoval en azt csinalom, hogy le sem szraom az egeszet. mostanaban qrvara nem erdekel semmi. kezdek rajonni kik az igazi barataim, es kik a 'jo idoben haverok' - de ez csak jo. szoval mit kell ilyenkor csinalni? zenet hallgatni es szarni mindenre. bar lehet h nem segit.
Marque e-mail | 2004-05-13 19:33:37 | 12.
nem csodálom...

...neked Manson marad mindíg a személyes "istened".

Nem vártam más választ, pláne olyat, ami a Bibliától "eltér"...

Szánalmas.


Előzmény: mini-manson (11.)
mini-manson e-mail | 2004-05-13 19:02:16 | 11.
szerintem sincs isten, csak isteni önimádat. de most komolyan.
gondoljatok csak bele: ha isten valóban létezne és, mint ahogy, ha jól tudom, a Bibliában van, hogy saját képére formálta meg az embert, akkor jó nagy fasz lehet, mert ELMÉLETILEG akkor az embernek is "tökéletesnek" kellene lennie és gyakolatilag saját magát imádná folyton folyvást. a saját buta képzelgéseik áldozatai lesznek, mert egy hamis önképet kergetnek. szeretnék hinni, hogy nincsenek egyedül, hogy nem az ő hibájuk ha elbasszák az életüket, hanem "isten bünteti őket valamilyen vétekért". az egész egyház rendszer is egy kurva nagy üzlet. kaszálnak, mint az állat és még rendesen be se tartják a "parancsolatokat". lásd: középkor, pápák egy része -> szifiliszben haltak meg a cölibátus idején! ami tudtommal nemi úton terjedő betegség. hopsz!
ha isten valóban létezik, mint már említettem jó nagy fasz lehet, hogy hagyja, hogy több millió ártatlan ember haljon meg háborúban, betegségben, éhinségben. még ha van is isten... nincs szíve, csak kurva szar humorérzéke és baromi nagy egója.
bocs, de nekem ez a véleményem. nem hiába nem járok templomba és nem is fogok soha. :/


Előzmény: Peaceflower (10.)
Peaceflower e-mail | 2004-05-07 11:14:50 | 10.
Ugye.........................:)))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Marque (9.)

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.