Click to Visit
Rock - Nirvana vagy Pearl Jam?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

normen e-mail | 2009-10-08 21:19:44 | 58.




**********NIRVANA tribute zenekarhoz keresek tagokat ..én gitáron és dobon egyaránt játszom nirvanat.....de ha lehet akkor dobolnék.........bp-i vagyok 26 éves nagyon jó próbatermet tudok a blahán........írjatok gitárosok..minden megoldás érdekel....normen8@freemail.hu.....ha már három számot le tudsz játszani akkor királyság van....





Mervina e-mail | 2008-01-05 17:42:52 | 57.
Nirvana, de a msikat is szeretem, bár azt annyira nem ismerem.
Emiii e-mail | 2007-09-07 13:36:11 | 56.
söt még sztem is h a NIRVANA...iszonyatosan jo arcok...rohadt jo számokkal:D

Előzmény: Aver (54.)
kúúvaanyád e-mail | 2007-08-27 09:39:22 | 55.
Nana h kúúvaanyád!!!!!!!

Előzmény: Aver (54.)
Aver e-mail | 2007-08-25 16:38:13 | 54.
Nana h Nirvana!!!!!!!!!

Előzmény: MisFitS (53.)
MisFitS e-mail | 2007-08-19 18:06:01 | 53.
nirvana...1értelmű.
kakapanna e-mail | 2007-08-08 14:42:09 | 52.
ne írj sokat! nem olvassuk el!

Előzmény: bbalazs0 (51.)
bbalazs0 e-mail | 2007-07-28 20:52:44 | 51.
Szerintem igazából nem lehet dönteni a kettő között, mert más zenét játszottak.

A Nirvana "háromakkordos" zenét játszott, ami jól állt nekik, ezért is lettek sikeresek.
A Pearl Jam ezzel szemben egy bonyolultabb szerkezetű, bonyolult riffekből alló zenét játszik.

A Nirvanában szinte egyedül Cobain írta a számokat, ahhoz viszont nagyon értett. Akármilyen hangot ki tudott hozni a gitárjából, például hallgasd meg a Radio Friendly Unit Shifter-t.
A Pearl Jam-ben a zeneírásban mind az öt tag mesteri munkát végez.

A Nirvanában engem Kurt személyisége fogott meg, a Pearl Jam pedig zenekarként többet tud mint kb. 2000 óta az összes többi együttes együttvéve.
Nekem nagyon sokat jelent mind a kettő, nagyjából egy szinten vannak.

Végezetül itt van két link:
http://www.youtube.com/watch?v=MlcB5vEoP_0
http://www.youtube.com/watch?v=0IjCoCXbFcY

in utero | yield

PJOrsi e-mail | 2007-06-27 21:05:17 | 50.
Sziasztok!

Na, hogy a Pearl Jam felé billentsem a mérleget, it van egy honlap, ami még elég kezdetleges, de alakulgat, és bővül folyamatosan:

www.gportal.hu/pearljamfan

És a Wikipedián is érdemes szétnézni, ott is egyre több információ van már fenn a bandáról, lemezekről, tagokról, mittudomain...

Kösszeee, boccseeee:P


Előzmény: borila (49.)
borila e-mail | 2007-05-31 19:01:28 | 49.
Nirvana v. Pearl Jam????Iron Maiden és AC/DC basszátok meg!!!!!
kakapanna e-mail | 2007-05-19 15:41:47 | 48.
nem tudok gitározni de a rajongó csajokat szivesen szopatnám én is

Előzmény: bertold (47.)
bertold e-mail | 2007-05-01 13:09:59 | 47.
grunge banda keres szoló gitárost és énekest 06205557073 06703185200
sexgyilkos e-mail | 2006-07-18 23:59:31 | 46.
NIRVANA
hoattis e-mail | 2006-07-10 12:08:45 | 45.
Nekem meg a No Code az első, de biztos csak azért, mert azt hallottam tőlük először, meg azért, mert nagyon jó...

Előzmény: yaven (44.)
yaven e-mail | 2006-07-04 11:21:47 | 44.
Azért is mondtam, hogy a nyertes a Ten album, mert azon nagyon sok érzelemgazdag szám van, de a többin sajnos csak elvétve 1-1...legalábbis ahogy én éreztem.
Mondjuk a kedvenc lassabb számom az Off He Goes, ami nem itt van, de a kivételek erősitik a szabályt :)

Szerintem amúgy a legjobban fájdalmat közvetitő dalok a Smashing Pumpkins Adore c. albumán vannak....nekem például a Tear az egyik kedvencem.
De ez tök jó, hogy vannak még SP rajongók!


Előzmény: hoattis (42.)
hoattis e-mail | 2006-07-04 08:29:46 | 43.
Megy valaki Bécsbe, Prágába vagy Zágrábba a szeptemberi turnén?
Vigyen el magával...

hoattis e-mail | 2006-07-04 08:26:58 | 42.
Nem kövezés, de szerintem baromira vannak érzelemgazdag számai a PJ-nek, lásd pl. Black (ennél jobban még soha, senki nem adta át nekem a fájdalmát), Indifference, Off He Goes stb.
Tényleg öregszenek, a Yield óta nem ugyanaz a hangzásvilág, de nem is várhatod el tűlük 40 évesen a Lukin-féle dalokat.

Smashing Pumkins-t én is nagyon bírom.

Nirvana szintén zseniális, szerintem ennél sokkal nagyobbat nem alkothatott volna Kurt apánk.


Előzmény: yaven (41.)
yaven e-mail | 2006-06-24 19:36:59 | 41.
Nirvana, vagy PJ?
Én azt mondom mindkettő és mégis egyik sem.
Igazából nekem van egy olyan érzésem velük kapcsolatban, hogy egyik sem tudott igazán kiteljesedni.Merthogy a Nirvana frontembere egy tipikus zseni zeneszerző volt az biztos (azért is imádják ennyire a tinédzserek -a lázadó meg nem értett, titokzatos rocksztárt), csakhogy mielőtt még igazán nagyot alkothatott volna, fejbelőtte magát...
Aztán a Pearl Jam...igazán szeretem a zenéjüket, nagyon bejön, és ha kb. 2 hónnappal ezelőtt kérdezték volna ezt, rávágtam volna, hogy PJ...de most...kiüresedett számomra...lehet, hogy ez az új cd-jük hatása (ami szerény véleményem szerint egy mű dolog), vagy a Yield, stb. hasonló albumok befolyása, de egy biztos. Nem érzem bennük az érzelmeket. Nagyon igényesek, jó dallamosak, Eddie hangját amúgy is imádom, de akkor is csak jó hangulatú számoknak tudom értelmezni őket, semmi extra.
Szóval összegezve én azt mondom, a nyertes a Ten album, de nem a PJ. És ha már együttesről van szó, akkor a Smashing Pumpkins :))

Ja igen, még egy dolog, nehogy félreértsetek, a Nirvana másik két tagja is profi.

Off:Vannak itt még Smashing Pumpkins rajongók? Kb. alig ismerek olyan embert, aki egyáltalán ismerné őket...

Végezetül, bocs, hogy ennyit fárasztom a szemeteket az unalmas firkálgatásommal, de ne aggódjatok, mostmár lehet kövezni! Hadd halljam az ellenvetéseket, átkokat, lehordásokat! A bizonyitványosztás után úgyis mindig unalmas az élet.....

Kyrcsi e-mail | 2006-06-14 14:42:22 | 40.
Hell! Tudom, hogy nem ide tartozik, de nem tudjátok hol lehet megvenni a Kurt C. Naplóját? Használtan is érdekelne! w215@citromail.hu Kösz! Amúgy NIRVANA:)
misamaci e-mail | 2006-06-07 09:18:13 | 39.
Egyértelmű, hogy a Nirvana.
tuulii e-mail | 2006-05-05 09:40:57 | 38.
Nirvana....

Dark-girl e-mail | 2006-05-02 19:20:22 | 37.
szeva szivi..már egy másik fórumba beirtam hogy holnap lemegyek...amugy biztosra tudom hogy semmi ond nem lesz atival mert beszéltem vele ma...de ezt nem teregetem ki ország-világnak..ha nem baj=)))))
Kurt 4ever e-mail | 2006-05-02 18:34:38 | 36.
nah bazz látom nag itt a punny..amugy grrrlll(tudod szivi riot grrrll)nah szóval vmikor felugorhatnál hozzámm vagy délutánonként keresss a töltésen a hid alatt(vagy a sineknél)mert már rég dumcsiztunk és lenne párapróság(mellesleg attila a neve)amiröl beszélnék veled....
Dark-girl e-mail | 2006-04-16 17:50:30 | 35.
nem tom hogy ezen az oldalon vagy egy másikon,de kurt-öt sokan leszóljátok azért mert hogy drogozott......hát kivánom hogy senki ne élje azt meg hogy drogozásra adja a fejét és elvonón vegyen részt mert kibaszott szar!!!!!!!kurt-nek is megvolt a maga baja és az indokok amért a heeroinhoz nyult...és megértem....mert néha én is azt érezte, hogy csak az menthet meg és egy ideig tutti is voltam benne...aztán én is rájöttem hogy az egész milyen nagy szopás.......nah csak ennyit akartam
Kurt 4ever e-mail | 2006-04-16 17:28:20 | 34.
hát orsika télleg elég sok vagy.....és ezt ne csak viccnek vedd..már bocs hogy iklyen nyers vok de ez az igazság...nah a témához hozzászólva...nem igazán tudok mit irni,mertt nagy nirvana fan vok,a pj-t meg nem ismerem(csak néhány számot)de annyit el tok mondani hogy mindkettö jó zenét játszik(bocs a nirvana csak játszott)nekem mind2 tetszik de a nirvanát jobban szeretem ...sokkal jobban megértem a zenéje mondanivalóját....a szövegek értlmét.,.,..nah csak ennyit akartam
PJ Orsi e-mail | 2006-02-17 23:43:57 | 33.
Okély, abbahagyom...mért vegyem el az emberektől annak az örömét, hogy maguktól szeressék meg? Bár...najó, télleg sok vagyok:)

Előzmény: ikrahal (31.)
Spenót e-mail | 2006-02-15 10:24:15 | 32.
én meg annyit mondok hogy Nirvanán nőttem fel!!!
punk vagyok de baromira szeretem!!:::::::::::::)

ikrahal e-mail | 2006-02-12 14:24:54 | 31.
Igen, hogyne ismerném... Engem monnyuk picit idegel ez a túlbuzgóságod:P Mindenhol hirdetni PJ-t...pff.. na mindegy, te tudod..

Előzmény: PJOrsi (30.)
PJOrsi e-mail | 2006-02-12 14:12:04 | 30.
De a PJ-t ismered?


Előzmény: ikrahal (29.)
ikrahal e-mail | 2006-02-12 10:52:25 | 29.
Én annyit mondok: Nirvana forever;)

Előzmény: PJOrsi (28.)
PJOrsi e-mail | 2006-02-11 23:57:13 | 28.
Kicsit megkésve vettem észre, ill. kaptam lehetőséget a hozzászólásra, valamint kb. 1 éve vagyok Nirvana-s, és fél éve Pearl Jam-es, szóval a "ti időtök"-ben még nem sok hozzászólnivalóm lett volna a témáhot, de mostmár van...
A döntést, hogy melyik a jobb, már a nevem elárulja...de le kell szögeznem, hogy a Nirvana is olyan szinten megfogott, hogy még Kurt életrajzát is megvettem, és kiolvastam, ami azért komoly hatással volt rám, meg a jellemem fejlődésére...1. Tuti nem leszek drogos 2. Tuti nem leszek rocksztár 3. Tuti, hogy Kurt egy nagyon különleges tehetségű és gondolkodású ember volt:)
De most a Pearl Jam közelebb áll már a szívemhez, ami fáj is rendesen egy koncertért... nem hiszem el, hogy nem jönnek el ide, mert már az a sanda gyanúm van, hogy mégsem vagyunk olyan kevesen itt, Mo.-on se, akik ismerjük és szeretjük őket...persze, nem lehetünk annyian, mint az USA-ban...hogy lehetnénk, vazz? De annyit még így is tudok, hogy Eddie naggyon jól tud énekelni élőben is, nem egy britneyről van szó, na...és a gitárosok, meg az egész zenekar nagyon ért a zenéhez, az is biztos...de valaki közületek azt mondta itt korábban, hogy Kurt nem tudott gitározni...most mondom, hogy játszd le pontosan akár csak a Smells-nek a riffjét is, de komolyan olyan legyen, mint az eredeti! Nem lesz olyan egyszerű...de ha ez kevés neked, akkor a Where did you sleep last night-ot játszd /ismertebben my girl/ , és ha ez is kevés, akkor vazz írjál te ilyen számokat! NA. :)

edalpoe e-mail | 2004-10-23 19:20:17 | 27.
Hi !

Ha helyesen értelmezem a felvetett témát, akkor itt arról van, vagy kéne lennie szónak, vajon melyik zenekar a grunge-abb?... Amúgy nem sértésnek szánom, de lehet az lessz. Az egész felvetés mondataiban szerintem sok a hülyeség. S ezzel nem az idézőt minősítem, csak az idézetet. Hiszen Ő is csak idézte valahonnan. De a fórumnak mindezenáltal sem látom értelmét.

"sokan azt mondják, h a Pearl Jam nem tudott újat alkotni"- na ez alapból hülyeség.Alkotott
"csak a Nirvana által teremtett grunge hullámot lovagolták meg..." ez is. A grunge ráadásul csak egy szó, amit a SUB POP talált ki, Kurt-ék meg jól röhögtek rajta. Mindketten a saját zenéjüket játszották. Zenét!!! Nem grungeot...
A grungeot ígyhát nem a Nirvana teremtette. Nem teremtette senki, csak a kiadók. Valóban népszerűek lettek, akaratuktól javarészt függetlenül. Ennyire legalábbis biztosan nem akarták. A tv-társaságok csak a zsebtömés miatt karolták fel. Helyesebben a kiadó nyomatta őket. De mindketten tettek a zenészekre. A zsozsó érdekelte csak őket, s kitaláltak egy ilyen grunge szarságot. Én a Nirvanát érzem jobban, de ez szubjektív. Erröl Én csak ennyit tudok mondani. Én az Ő általuk sugalltakat jobban érzem, jobban tudok velük azonosulni. Ennyi... Ma is a kedvenc zenekarom. Mindenek ellenére!!! De soha sem szóltam le a Pearl Jam-et. Sőtt, néhány számukat egyenesen zseniálisnak tartom. Főleg élőben.Szerintem az az igazi. Az unpluggedjuk elsőre lebilincselt, de a nirvé is jó.... S szerintem Kurt a "My Girl"-ben teljesedett ki talán legjobban. Amit jónéhányszor játszott koncerteken. Nagyon szerette. Amit mellesleg ugye Leadbelly írt, s volt a neve a Black girl-en kívül minden. Nekem itt csak azzal van bajom, hogy ezek a zenekarok nem grungeot játszottak, hanem a ZENÉJÜKET! Ezért sincs értelme a "vitának"..
köszönöm

egy nagy zeneszerző mondotta egyszer: "A zene az érzések leghűbb, az anyagiak legrosszabb tolmácsolója."

szerintem ez lebegjen mindnyájunk szeme előtt, és halgassuk amit szeretünk, és amikor szeressük...


Előzmény: Stradlin (1.)
dotmind e-mail | 2004-10-04 09:28:01 | 26.
Okt. 23-án, pénteken Alice in Chains est a gödöllői Trafó clubban. Fellépők: Flop, Frogshow, Basement!

dr_feelgood e-mail | 2004-09-04 18:24:21 | 25.
naazlért azt le se tagadhatnád, hogy az alive ésa jere,my eléggé divatsuzámok voltak 91ben, de ez még nem veszi el az értéküket. a pj inkább a yield óta nincs a tvben, mert tul egyedi zenét nyomnak és ez nem nyomná fel azMTV nézettségét. azért néha van és a vh1en a fryday rock cimü kibaszott igényes müsorban képzeld láttamaz oceans !!! klipjét. szokásos, elvont, nagyon jo: PEARL JAM!!! és még valamni: a smells like teen spirit a 2.! legjobb solo a világon egy angol lap szerint (1: sweet child a gunsnrosestol) de ez kicsit nevetséges, mert ha valami nem tul nagy abban a számban, az a gitártéma főként a hihetetlen gitárosi tehetséget mutató soloó... na mindegy

Előzmény: immortality (23.)
ArG e-mail | 2004-09-03 17:48:10 | 24.
Nézd ebben van valami (Nirvana elkurvulása), még maga Kurt is mondta, hogy a Nevermindnak buzis hangzása lett, miután mittomén melyik stúdióban újra keverték. És tényleg csomó ember mondja, hogy imádja a Nirvanat és ha megkérdezed egytől, melyik a kedvenc száma és rávágja, hogy Smells Like Teen Spirit, hát az ilyen az elég gáz. Mert általában csak ezt az egyet ismerik. DE ettől még megvan mind a zenei értéke, mind a tartalma és Kurt jelleme...ami kicsit vicces... Ráadásul én nem akkor kezdtem hallgatni, amikor még volt, hanem kb.2002 végén hallottam a You know you're right-ot,az akkor még létező Bridge Fm szombati rock műsorában...tehát az én életemből kimaradt az élő Nirvana és mindez csupán azért, mert akkoriban Miki manót hallgatam, életkoromnak megfelelően...:) Amúgy nekem se a kedvencem a Nirv., mert pl. most épp Cradle Of Filth- et hallgatok, azon kívül meg leginkább S.O.A.D. fan vk. De igenis nagyon szeretem a Nirvanat!!! Ja, és jó szövegeket S.O.A.D.-nál is olvashatsz!
Tetszik ez a hozzáállásod!!! Birom azokat az embereket, akik gondolkodnak és őket becsülöm is! (talán pont ezért szeretem Kurtöt is!) Jó fordítgatást!:)


Előzmény: immortality (23.)
immortality e-mail | 2004-09-03 00:06:13 | 23.
Sok okos dolgot és sok baromságot írtatok (az én nézőpontom szerint.)Nem tudom, miért kellene öszzehasonlítani a két zenekart. Előre vetítem: PEARL JAM - őrült vagyok. A Nirvanáról annyit, 8-10 éve én is hallgattam, mert a csapból is ők folytak, és fiatalon az ember általában a populárisabb zenét hallgatja. Elnézést kérek minden Nirvana rajongótól, nem tudom, hogy mi az ok és mi az okozat, de rengetegen hallgatták, állították magukról, hogy mekkora Nirvana rajongók, úgy , hogy közük nem volt hozzá, ismertek pár számot. Szerintem valahol ebbe buktak bele. Elkurvultak. Mindent az ismertségért. Valaki írta, hogy nehéz megismerni a Pearj Jam-et, mert nincs a tv-ben, rádióban. Hát ne is legyenek. Aki emiatt nem ismeri őket, az meg sem érdemli, hogy hallgassa a zenéjüket. Ebből a zenéből nem lehet divatot csinálni, nem is akarnám, hogy ,,hülyegyerekek" Pearl Jam-esnek vallják magukat. Magyarországon még mindig divat, hogy nem gondolkodnak az emberek, és ez tükröződik a zenei izlésükön is. Ha igazán érdekel egy zene, ragadd meg a szövegüket, fordítsd le és GONDOLKOZZ EL RAJTA, ÉREZD!!!!
Hát, nekem ezt jelenti a PEARL JAM. Eddie emberileg is fantasztikus, amennyit tudok róla (ilyen szövegekkel...). A kis létszámú tábornak megvan az a hátránya, hogy nem koncerteznek errefelé, DE: ajánlom figyelmetekbea FLOP nevű zenekart, akik játszanak PJ-t és saját szerzeményeik is fantasztikusak. Üdv.


Előzmény: dr_feelgood (21.)
dr_feelgood e-mail | 2004-08-27 12:35:51 | 22.
még ennyi: ez megint szubjektiv lesz,. de sztem a yield az eddigi legrosszabb. halgasd meg a záro humust! a no code mármint zeneileg tööbet rejt.és az utso is k@#va jó (half full, bu$leager->a szövege...) viszont az nem igaz, hogy ne ismernék. ez jo érzéssel tölt el mert szetem igenis elég sokan ismerik (lehet hopgy én pjs- környezetben, te meg sajna nem vagy,) de sok rajongouk van. Én nekem (mint rajongonak)mindegyik lemezük tetszik, de öszintén, szerinted miért azonositják öket a tennel? és egyébként melyik a kedvenc mondjuk 15 vagy 20 számod? azért nem tizet irtam mert én már gondolkoztam ezen de tiz kedvenc nincs. tul sok a jo szám... ez már télleg az utolso: igazán nem akarom a politikát belekeverni, de arrol hallotál, hogy néhányan elhagyták a koncerttermet, mert valamit szorakozaoott eddie a bushrol? 1 utálom a háborukat, ezért jol tette, 2 aki ilyesmi miatt elmegy, az szerintem nem igazi rajongo. ha tudod, halgasd meg a papirtokaos koncerteket, olyanokat szolozik, mike hogy az cdsucs. mellesleg mostanában koncerteztek ausztriában. lehet hogy mlég nem volt meg, de a honlapjuk olyan értelmezhetetlen számomra, hogy nem sikerült megtalálnai a koncertdátumokat. helo

Előzmény: SethFeeder (10.)
dr_feelgood e-mail | 2004-08-27 12:13:03 | 21.
hi én is.
igazábol attol függ, hogy milyen szempontbol nézzük a választást.elleve a grunge nem egy egységes stilus, inkább csak a hely köti össze a bamndákat, nem a zene, pl zeneileg a pjnek semmi köze nincs mondjuk az alice in chainshez. a nirvana nem seattlei, a soundgarden meg nem grunge, kim thayil, gitáros utálta, ha a zenéjét grungnak nevezik. ha zeneileg nézzük a dolgokat, a pj a nyerő. nagyon jó zenészek játszanak benne.
viszont a nirvana népszerüsége miaTT kezdett egy csomó fiatal rock zenét hallgatni, akiket addig a zene nem érdekelt. egyébként vedder dalszövegei is elgondolkottatoak, pl. black, alive, jeremy... ha meg valakinek langyosaka pj számok az attol van, higy csak ujabbakat ismer. látogassatok el a www.pearljam.com (asszem) hivatalos oldalra, a diszkográfia menüpont alatt bele lehet hallgatni a számokba. ajámnlom a 91es tent és a 93as vst, mert a többi is jkó de egy az együtteshez közeledő embernek inkább az valo. hallgasatok bele a why go ba! tök jo pörgös szám, sztem tetszeni fog. egyébként a pjvel az a baj, hogy erős stilusváltozáson mentek keresztül az elmult 10 évben a nirvanaval pedig az, hogy ugye az első album, bleach után kiszállt jason evermen gitéáros (nem is volt olyan rossz zenész) és az énekes kurt lépett elő gitárosnak. Jó énekes volt, de valjuk be, nem tudott gitározni és az addig is elégge mellőzött szolok szuinte el is tüntek a nirvana zenéjéből. (ugyanez a pjre is igaz, de koncerten azért szakitanak rendesen, mike mccready biztosan benne van a 10 legjobb gitárosban). szoval nincs abszolut nyerő, lehet ezt vagy azt szeretni, de objektivan nem lehet megmondani, hogy ez vagy az a jobb. mindkét félbnek ajánlom, hogy halgassa meg a másik banda zenéjét.


Előzmény: SethFeeder (10.)
ArG e-mail | 2004-08-13 18:44:48 | 20.
Nem igazaán érzem jogosnak, hogy beleszólok, mert a PJ-hez nincs túl sok közöm (kb.2 szám, de azok se fogtak meg..) de amiket itt összeolvastam ( divat a Nirvanat utálni stb. ) asszem kicsit a védelmükre kell keljek. 1: Kurt az életben nem mondta, hohy grunge-ot játszanak, ezt a "szakma" jól beskatulyázta és kész. Kurt egyfolytában a punk-rockot emlegeti, mivel neki ez a "szabadság". Ő tudja...
2:Olvastatok már Nirv szöveget? Amiből az elején egy szót se értesz, csak miután kiforgattad az agyadat és belehamuztál egy tüdő-alakú, porcelán hamutartóba( amit mellesleg ő talált ki...) Nem tudom, lehet, hogy a PJ szövegei is elgondolkodtatók, de a Nirvé tuti.
3: Vki fikázta Kurtöt, amiért drogozott. Hát én se ugrálok az örömtől...,de nincs olyan ismerősöd/barátod aki szintén?? Ettől még szereted, nem? Amúgy Kurt gyerekkorában morfium alapú gyógyszert kapott hiperaktivitás ellen, ami állítólag szintén kiválthat függőséget...ja és szegénykém gyomra...bár ez sztem se ok
4: Kurt elmebeteg volt.Bizonyos dolgokról nem tehetett. Bár ezt semelyik orvos nem mondta, de elég beleolvasni az életrajzába...
Nos, ennyivel tartoztam Kurtnek, de nem mondhatok semmit, mivel PJ-t nem ismerem. Ja és az utálnirvanadivat elég szánalmas lehet. Kár, hogy nem vk divatkövető...

stevie e-mail | 2004-08-12 15:50:16 | 19.
már több, mint egy éve, hogy letöltöttem a Jeremy-t a netről, de csak most tudtam magam rávenni, hogy meghallgassam - és kellemesen csalódtam, mert egész jó light-os rockzene, igen feeling-es.
Emellett a minap a vonaton hallgattam a Come as you are-t, meg a My girl-t és azt kell mondjam azok is jó zenék - főleg a mostani színvonalon, bár régebben se voltak rosszak annyira - de állítom: kellemesebb a Nirvana csak hangon, mint képen is (értsd: inkább audio mint video). Komolyan mondom, ha nem lett volna ilyen kész viselkedése ennek a Kurt gyereknek, lehet hogy még nagyon kedvelném is a Nirvana-t...

jamper e-mail | 2004-08-04 13:21:35 | 18.
Én is egyértelműen a Pearl Jam-re szavaznék.Talán mert őket jobban szeretem,de ha nem lennék ennyire
elfogult akkor én is gondolkodóba esnék...egyébként nagy divatbanda volt még anno '91-'92-ben az államokban Kurt meg szídta őket mint a bokrot.
Mindegy.Kár,hogy itt nálunk ilyen kevesen ismerik
állítólag a 2000-res koncert azért is maradt el, mert gyérül fogytak a jegyek...


Előzmény: white (13.)
csaptelep e-mail | 2004-08-03 20:51:46 | 17.
Nirvana zeneileg nagyon ott van, de azért sztem nem érdemes összehasonlítani ACDC vel vagy ZZTop la, mert az utóbbiak jóval idősebbek, régebbi zenét nyomtak...
Megjegyzem AC/DC -nek is elhullot az énekese anno, gondolom ez is hozzátett a népszerűségenek, csak ők jobban nyomták kerestek egy másikat...;)

Gonosz Manó e-mail | 2004-08-03 19:01:47 | 16.
A szerencsében igazad van. De sztem az is közrejátszott, h. Kurt 1 iszonyú kteatív, feltűnő, őrült és aktív fickó volt.

Előzmény: stevie (15.)
stevie e-mail | 2004-08-03 14:12:09 | 15.
Ezért most sok Nirvana rajongó fogja fejemet venni, de...

Szerintem a Nirvana szerencsével robbant be a köztudatba, olvastam, hogy az alternatív zene áttörését mindenki a már jóval régebben létező és alkotó Soundgardentől várta. De Kurt-éket futtatták. Ráadásul szerintem a Nirvana népszerüségét Kurt halála még csak jobban megdobta, kicsit olyan, mintha show-elemnek szánták volna. Ám túl jól "sült el". Emellett még Kurt annyira kész volt, hogy állítom: kínjában lett öngyilkos, mert már nem tudott magával mit kezdeni.
Plusz: így el tudták kerülni a grunge és ezzel együtt saját népszerüségük radikális csökkenését is. Hiába, a csúcson kell abbahagyni (na jó, ez nagyon cinikus volt).
Őszintén szólva nem igazán sajnáltam a csávót, baromi narkós&unszimpatikus volt nekem. Persze a mai zenei színvonal fényében már jóval többe nézem a Nirvana-t mint ma. Nem csoda hogy még ma is népszerübb, mint pl. a Linkin Park.
De ha a mai 14-16 évesek akkor lettek volna kicsik és látják az akkori Guns 'N-t, AC/DC-és ZZTop-ot...na ők voltak az igazi rock&roll.

Stradlin e-mail | 2004-07-31 09:17:54 | 14.
Huh, kössz ezért az elemzésért...egyet kell hogy értsek...mindenben...:)

Előzmény: SethFeeder (10.)
white e-mail | 2004-07-30 18:11:36 | 13.
Pearl Jam,mert ez az igazi grunge,de a Nirvana is jó

Előzmény: Zsuzska4269 (12.)
Zsuzska4269 e-mail | 2004-07-29 19:10:17 | 12.
Hmmmm... Nirvana vagy Pearl Jam... Ezen már én is sokat gondolkoztam, és arra jutottam, hogy számomra képtelenség eldönteni!!!! Imádom mind a kettőt, ráadásul kb egyszerre kezdtem őket szeretni... Ha nagyon szarkasztikus akarnék lenni a PJ-t választanám, mondván hogy Eddie Vedder szexisebb, mint Kurt Cobain, főleg mivel ő még életben van... =/
Nem, tényleg nem tudom, kib@szott jó mind2, ez a lényeg!!! :)

Gonosz Manó e-mail | 2004-07-24 16:36:47 | 11.
Én már régóta meg akartam hallgatni a PJt, de nem volt rá lehetőségem. De ezek után... leugrok a haveromhoz és elkérem a PJ cdit:-)
Igen, nagyon kevés grungezene van, amihez Mo.n hozzá lehet jutni a Nirvanán kívül. Én pl eddig csak 1 Melvins koncertet tudtam összeszedni (de az nagyon jó).


Előzmény: SethFeeder (10.)
SethFeeder e-mail | 2004-07-24 14:56:35 | 10.
Hi!

Örömmel olvasom, hogy valaki felvetett egy Pearl Jam-es témát.
Én néhány éve ismerem őket és azóta abszolút kedvencé léptek elő.
A Nirvana-hoz 100%-os hozzáértéssel nem tudok hozzászólni, mivel nem hallottam az összes lemezüket, viszont a 90-es évek grunge hullámához ennek hiányában is hozzá tudok szólni.
Az tény hogy a Nirvana-t a Nevermind-al elképesztő populáris szintre emelték. Ami mondjuk akkor nem is volt baj, nem ártott hogy néhányan megismerték őket..viszont ezzel kicsit main-stream lett a dolog.
Azt aláírom hogy a Nirvana egy fontos állomás volt a rockban és a grunge egyik nagy alapítója volt.
Emellett ott volt még számos más banda, mint például a Soundgarten, vagy a Pearl Jam.
Azt hogy ki alkotott nagyobbat zeneileg, Eddie-ék, vagy Kurt-ék azt nem lehet igazán megmondani. Mégpedig azért nem mert a Nirvana, Kurt halála után megszűnt. Azt, hogy utána mi lett volna, csináltak volna-e még vagy 5 lemezt és napjainkban is koncerteznének-e...már soha nem tudjuk meg.
Viszont 1994-ig össze lehet őket hasonlítani. Azt hogy ki a jobb, teljesen szubjektív dolog. Ha Nirvana rajongó vagy akkor neked ők a jobbak, ha pedig PJ-et bírod akkor ők lesznek a nyerők.
Ha, az én személyes véleményemre vagy kiváncsi, akkor szerintem Pearl Jam. És nem csak azért mert őket bírom a legjobban, hanem azért mert '94-ig is változatosabb és fejlődő zenét játszottak mint a Nirvana. Számomra még az is fontos, hogy a PJ-nek nem volt alkoholos, drogos időszaka. (egyedül Mike-nak voltak az alkohollal problémái, de később rendbejött)
Ez a drogos dolog az egyik ami miatt soha nem tudtam a Nirvana-t teljesen megkedvelni...
...vissza 1991-hez:
Sokak a 'Ten'-el azonosítják be a PJ-et, ami szerintem nagy hiba, mert még egy rakás lemez ott van ami mellett nem szabad elmenni. Az biztos hogy '94-ig sok grunge volt a zenéjükben és a többi zenekar mellett ők is formálták a műfajt. (egy apró megjegyzés...olvastam, az egyik interjúban, hogy Eddie-ék a Nirvana-t dicsérték és hogy még régen sok inspirációt kaptak tőlük) Viszont a grunge a '90-es évek közepére szerintem kissé kihalt, ha lehet így fogalmazni. A PJ-ben azt szeretem hogy megtudtak és megtudnak újulni, és hogy minden egyes lemezükön van valami érdekes, valami különleges ami miatt érdemes rájuk figyelni.
Szóval, szerintem a Vitalogy után valamennyire szakítottak a grunge-al, és saját utakon mentek tovább. Legjobb példa erre a zseniális Yield. Persze még mindig benne van a zenéjükben ez a műfaj, de azért már kicsit máshogyan...
Ha már ilyen nagy kielemző munkát írtam a témáról, akkor még egy dologról hagy szóljak.
Eléggé elszomorító a dolog, hogy itthon borzasztóan kevesen ismerik a Pearl Jam-et. Ez még nem is lenne probléma, ha most nem a rock, és grunge rajongókról lenne szó. Ez persze köszönhető annak, hogy a Jeremy óta szinte semmilyen formában nem lehet látni őket a hazai tévékben. És hát ezek után hogy nincs klipp, koncert is csak USA-ban vagy messze Magyarországtól Nyugat-Európában, akkor nem is csoda hogy nincs nagy ismertség. Ennek ellenére szerintem sok embernek illene ismernie...legalább a Ten-t.....
Van még egy különlegesség ami a Pearl Jam-ben van. Nem lettek main-stream banda!
Nirvana-t nagyon sokan csak trendből kezdtek el hallgatni. Viszont Pearl Jam-et biztos hogy senki nem divatból hallgat....ez annak a folyamatnak köszönhető amit már előbb leírtam...semmi klipp semmi main-stream rajongás.
Ennek egy hátránya hogy USA-n kívül nincs annyi rajongójuk...viszont...valamit valamiért.
Egyszer hallottam valakitől hogy olvasta, hogy a 'Black' c. számot az egyik lemezcég, vagy kiadó, kiakarta adni klippbe még a Ten idején, és Eddie nagyon tiltakozott, hogy nem akar belőle populáris szemetet, hogy majd a tv-rádió éjjel-nappal azt játssza...
...hát ilyen a Pearl Jam...



Seth

stevie e-mail | 2004-07-23 12:47:11 | 9.
Inkább a nevető harmadik, a Soundgarden. Persze sajna csak a Black hole sun-t ismerem, de az nagyon jó. Kéne még egy-két cuccuk...

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.