Click to Visit
Hip-Hop - Divat lett a rap...
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  

2pacalypse e-mail | 2004-03-30 19:12:38 | 177.
Szasza!De egyszer Te is voltál 16!És most én is annyi vok,és valahol el kell kezdeni! Persze én is büszkébb lennék magamra ha már az oviban Rapper's Delight-ra nyomtam volna farsangon, de remélhetőleg a divatrapperek előbb-utóbb egyre több mindent megismernek és nem csak a populáris dolgok iránt fognak érdeklődni!
Robesz e-mail | 2004-03-30 17:23:52 | 176.
Ezt én is így gondolom!Én rengeteg rap albumot hallottam már,de sosem gondoltam,hogy ettől én valamivel is több lennék.Ja és még valami.Szerintem ha valaki egész életében csak rappet hallgatott az ne mondja azt,hogy neki ez az élete.Meg kell ismerni mást is ahhoz,hogy az igazit megtaláljuk és ez az életben mindenhol így van!

Előzmény: Mr. X to tha Z (175.)
Mr. X to tha Z e-mail | 2004-03-30 15:44:24 | 175.
Sztem nem attól lessz vki real rapper, h x éve rappet hallgat. És aki attól nagy arcnak tartja magát, h X éves és sok rappert ismer és ezért többnek érzi magát a fiatalabb keveseb előadót ismerőknél, az hülye. Ez csak annyit jelent, h idősebb náluk nem többet.

Előzmény: szaszapi (172.)
Fura e-mail | 2004-03-30 14:07:23 | 174.
Ehhez csak annyit fűznék, hozzá, hogy nem minden 16 éves ilyen. Tény, hogy sokan vannak, akik csak divatból hallgatnak rappet, csak divatból rappelnek, csak divatból öltözködnek úgy, de nem mindenki.

Csak ennyit szerettem volna és egyet értek veled...


Előzmény: szaszapi (172.)
Robesz e-mail | 2004-03-30 13:36:05 | 173.
Most hülyéskedsz ugye?Öszintén mond meg egy 16 éves gyereknek milyennek kellene lennie?Majd kinővik ezt a dolgot és magukra találnak valamikor.Az,hogy te leállsz vitatkozni velük ilyen dolgokról az inkább téged minősít.
Gondolom szerinted az lenne a normális,hogy ha már úgy születne meg az ember,hogy mindent tud a hip-hop kultúráról.És nehogy már azért hívd szarrágónak,mert tájékozatlan a zenestílus terén.
Szoktam cd-ket írni elég sok gyereknek.Legtöbben válogatás albumokat kedvelik.Mikor megkérdem,hogy milyen számok legyenek a lemezen akkor 90%-ban az a válasz,hogy hát ismertebbek.Ez engem is zavart,de egy idő után szartam rá nagyívben mivel idővel úgy is rájönnek ,hogy nem az a legjobb amitt a Music tv-k éjjel nappal nyomatnak.És egyszer sem jutott eszembe ,hogy leszarrágozam őket csupán csak azért,mert nincs még kiforrott zenei világuk.
Én örülök annak ,hogy ilyen nagy ismeretanyaggal rendelkezel a hip-hop-ról,de erre most mondok valamit.Van egy néger kisfiú akinek nagyon rosszak a körülményei.Anyja drogos apja ismeretlen.Egész életét gettoban tölti és él hal a hip-hop-ért.Lehet,hogy fele annyi előadót ismer mint te,valószínüleg az előzményekk sincs annyira tisztában,mint te,de mégis jobban átérzi az egésszet mint te.
Amíg képes vagy avval dobálózni,hogy te mennyi előadót ismersz és mennyire otthon mozogsz ebben a témában addig nem érted az egész lényegét.


Előzmény: szaszapi (172.)
szaszapi e-mail | 2004-03-30 11:29:14 | 172.
Divatrap-perek már pedíg vannak!Nem értek egyet!
Én alapba kinézem a sok kis szarrágot,mert ezt meg látni ki mekkora rapper és divatrepper!Ha öltözködésbe próbál is úgy kinézni az még haggyán de azenei életről semmit nem tudnak.Számtalanszor találkoztam ilyen esetekkel!Engem ne akarjon kioktatni szaros kis 16 éves gyerek 1-2 évnyi zene hallgatással és lófasz ismeretséggel,amikor ő még csak a rugdalózóban játszadozott én már rap zenét hallgattam.A mai divatreppereknek fogalnuk sincs a hip-hop-ról annak kialakulásáról,semmit nem tudnak bazz,csak azt amit látnak a tv-ben!Csakis azokat az előadókat vágják nem többet.És ezért válik egyre több csapat populárissá,mert a csapból is az folyik és minden kis hülye gyerek azt hallgatja.Ha lenne fogalmuk a divatreppereknek dolgokról akkor pl nem mondanának olyan hülyeséget hogy a Beatnuts koppintotta J-Lo-tól az alap dallamot(Beatnuts - Watch Out New-re gondolok) Ennyi,aki nem ért egyet avval szívesen leállok vitatkozni!

Robesz e-mail | 2004-03-30 10:08:08 | 171.
Ezt kifejthetnéd egy kicsit bövebben.

Előzmény: thamole (170.)
thamole e-mail | 2004-03-30 09:15:14 | 170.
ohhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!

Előzmény: Robesz (168.)
Kelta e-mail | 2004-03-29 16:50:15 | 169.
Ez a lényeg!!! Teljes mértékben igazad van!

Előzmény: Robesz (168.)
Robesz e-mail | 2004-03-29 15:56:24 | 168.
Ez mind szép és jó,de mi van akkor,hogy ha akit ti kis buzi divatrappernek hívtok annak is az ilyen gatya tetszik és ebben érzi jól magát.
Vagy ő más?
Én nem vagyok rapper ezt előre leszögezem.Egyszerűen imádom a fekete zenéket.Itt nem csak a Rap-re hanem a Jazz-re és az R&B is gondolok.Én minidg úgy voltam vele ,hogy ha valakihez nagyon akarok tartozni az inkább egy másik ember legyen ne egy stílus.
Amivel én nem értek egyet az az ellenszenv másokkal szemben.Mondjuk van egy kissrác aki még nem talált magára a zene terén és hallgat külömbözö zenéket.Megpróbál öltözködésben is azonosúlni azzal amit hallgat.Lehet,hogy késöbb stílust vált és másfajta zene lesz meghatározó,de szerintem pont ez a normális.Elvégre amig nem tapasztalt meg mást addig nem tudhatja,hogy mi számára a legjobb.
"És aki úgy gondolja h, minden rapper ilyen az sztem nem lát bele ebbe a dologba csak jár a szája, arról amit nem is ismer."
Ez megint annak a tipikus esete mikor valaki azt bizonygatja,hogy ö jobban benne van a dologban és több valamivel a másiknál.Erre mondhatnám,hogy az én apukám meg erössebb és kész.
És még egy gondolat a végére!Aki igazán szeret valamit annak nincs szüksége arra,hogy ezt a megjelenésével,beszédével,mozgásával bizonygassa.Az egyszerűen csak tudja magában,hogy ez a jó neki.


Előzmény: Mr. X to tha Z (167.)
Mr. X to tha Z e-mail | 2004-03-29 13:22:11 | 167.
Sztem aki azért vesz föl bőgatyát mert "egy rappernek ilyen gatyát szkás hordani" az régen rossz. És aki úgy gondolja h, minden rapper ilyen az sztem nem lát bele ebbe a dologba csak jár a szája, arról amit nem is ismer. A többség nem azért hord bő gatyát mert így uniformizálja magát, h mindenki lássa, h rapper, hanem mert ez tetcik neki és ebben érzi jól magát.

Előzmény: Robesz (165.)
Cápa e-mail | 2004-03-25 19:44:47 | 166.
1:ha egy 18 évesnek nincs kialakult ízlése,annak már nem is lesz.
2:sztem a nagytöbbség olyan cuccokat vesz fel,amiben kényelmesen érzi magát.


Előzmény: Robesz (165.)
Robesz e-mail | 2004-03-25 16:53:26 | 165.
Kicsit érdekes amit itt irogattok.Ez a divatrapper dolog a legnagyobb ökörség amit életemben hallottam!!!
A bögatyás dologról meg annyit,hogy egy kicsit nézzetek magatokba!Ti sem azért hordtok bő gatyát ,mert az szeretitek, hanem azért ,mert egy "rappernek" ilyen gatyát szokás hordani.És akkor ezt ti is divatból csináljátok,nem?Én olyan gatyát veszek amibe kényelmesen elvagyok és nem izzad benne a seggem.Olyan cipőt veszek ami kényelmes a lábamnak.Ja és 17-18 évesen még nincs kialakult izlésvilága az embernek ezt nem én találtam ki ez egyszerűen így van.Nem szabad görcsösen ragaszkodni egy stílushoz mást is meg kell hallgatni,hogy kialakúljon a saját értékrended.
Nem szabad lenézni azt aki diszkós cucban van és azt sem aki bőgatyában.Egyszerűen külömbözőek vagyunk és ez a szép benne.
Nem szabad,hogy a zene határozza meg az életed!Nem kell követni azokat a dolgokat amik a szövegekben van.Ez csak egy életérzés ami nagyon jó,de nem szabad,hogy ez irányítsa a napjaid.
Mindenki próbáljon meg önmaga lenni és nem trendek szerint élni!

Cápa e-mail | 2004-03-25 16:04:46 | 164.
az ilyenekkel nem kell foglalkozni.elmész melletünk,magadba meg kiröhögöd.ennyi.

Előzmény: thamole (163.)
thamole e-mail | 2004-03-24 13:09:52 | 163.
answer: ha rám is célozgatsz.........TÉVEDSZ!!!!!.....engem nem érdekel ki a nagyobb........csupán annyit szeretnék télleg tisztelje ezt a kulturát ne csak két hétig hirdesse valaki h mekkora basszott rapper.........ha te benne vagy ebben az egész hip hop dologban akkor ugy is vagod mirre gondolok!!!!!!!!
peace


Előzmény: Tschöppy (162.)
Tschöppy e-mail | 2004-03-23 10:52:02 | 162.
hadd kérdezzem már meg...
miért jó ez a kianagyobbrapper dolog?

chrys e-mail | 2004-03-21 13:02:45 | 161.
A (nagy) találkozások első fejezetének sikerére immáron nagyon sok aláírás gyült hogy legyen kész a második rész is mihamarább, épp ezért én is elmondanék egy történetet(!) ami a WestEnd-ben volt: Haverok, séta, emelet. Durva fles volt amikor a haverom kiszúrta a bőgatyamegmezék társaságát velük szembe menet.Haver kérdezi:héé!Haver!Mi az a Rap? Gyerek erre:háát az egy stílus...Majdnem megkérdeztük tőle, ezt most kérdezi, vagy mondja. Mire én :Szerintem pedig ritmikus amerikai poétika. Gyerek meglepve:te honnan tudsz ilyeneket? mire én: Haver! Én Rapper vagyok oké?
Furcsa most már nem mondanám a gyereknek hogy rapper vagyok, sokkal inkább mondanám neki a feketezene fan-t. Zenéket gyüjtök mixelek szöveget meg zenét írok, ezért nem is érdekelnek a designemberek. Minek? Minek törjem magam azon hogy a sok hülye hogy áll hozzá ehhez az egész kultúrához? Ez (sajnos) egy populáris műfaj, amin nem Mi fogunk változtatni, hanem az előadók. Ők megcsinálják, mi meghallgatjuk. Csak az a gáz- ha ez gáz egyáltalán- hogy a feketék csinálják a legjobb zenét ezen a földön. Ők voltak bazzeg az elsők és azok is maradnak...érzed te is ugye? Nagyon durva!


Előzmény: thamole (134.)
Cápa e-mail | 2004-03-17 15:08:37 | 160.
fú h rohaggyá éhen.h halná fel.lehet ma nem megyek át.

Előzmény: Master G (159.)
Master G e-mail | 2004-03-17 13:20:33 | 159.
Cápali és Cápeti a két kopoltyús zseni...

eztcsakúgy... :)

Master G e-mail | 2004-03-17 08:05:16 | 158.
7 után talán én is... oszt majd megbeszélgetjük ezt a "prolémát" :D
"örűné ha olyan alapokat tudná csináni" -- próbáltam már olyat csinálni, majd möghallod... talán még featelhetsz is rajta ehehehehee...

ákippon fólin... ííííííín láv!!! --- hát igen, Álisa Kíjsz nagggyon bejön... :)


Előzmény: Cápa (157.)
Cápa e-mail | 2004-03-16 20:27:54 | 157.
mirű beszész?örűné ha olyan alapokat tudná csináni.és nem ám csak a zenét kő figyeeni.érted vazze?báköl áp,náköl áp.áj rájd on jú,bicsessz mádörfákör.
egyébként holnap(szerdán)ott leszek Big G-nél.
OTS till it stands.


Előzmény: Master G (156.)
Master G e-mail | 2004-03-16 19:21:02 | 156.
fakk jú!
ól áj níd iz ván májk... nát láv! ju bicsesz mádöfakö!!!
geddö fákk ári híör, pánkesz biccsniggáh!

south is still fuckin' shit... it's nothing but 808 drummachine and same-o-shit rhymes... if u got wut i mean, u badass motherfucker!

:)
peace to ya all... my niggaz...


Előzmény: Cápa (155.)
Cápa e-mail | 2004-03-16 12:10:13 | 155.
naná h nem mindenki olyan nagy mint ÉN:))
és te is elismered h az ug szar.
és én tehetek arról h ők csinálják a legjobban??te is tudod h kurva sok előadót hallgatok szal ezt nem azokután jelentem ki(h dél a legjobb)h hallottam 4-5 rappert és közülük választok.mert 1esek ezt csinálják.

és az OTS-nek: all u need iz luv-ha te is akarod:DDDDDDDDD


Előzmény: Master G (154.)
Master G e-mail | 2004-03-16 09:58:32 | 154.
nono azért ezt nem kéne tesvír!
most minek fikázol másokat? én is írthatnám h szardélirap de minek? neked beállt a kesmáni meg a nólimit oszt másztörpíre vered a faszod... ;)
szal chill! nem mindenki olyan nagy ember mint te... :)))))
de hogy az nagy magyar ándágránd hippháppban nagyon sok elbaszott emberke van, az biztos...


Előzmény: Cápa (153.)
Cápa e-mail | 2004-03-14 16:30:18 | 153.
mondom szarok.nagy szar az egész.és nem azér mer nekem nem tetszik.és ha az én ízlésem kifinomulatlan akkor a tied egyenesen pocsék és csapnivaló sőt elbaszott.

Előzmény: Kelta (152.)
Kelta e-mail | 2004-03-13 20:03:48 | 152.
Nem szarok, max. a te kifinomulatlan ízlésednek nem tetszenek. Attól még nem szar vki, hogy neked nem tetszik.
Cápa e-mail | 2004-03-13 17:31:56 | 151.
csak annyi megjegyzésem lenne h az ug bandák szarok


Előzmény: Kelta (147.)
Mr. X to tha Z e-mail | 2004-03-13 13:51:56 | 150.
Csak azé kérdeztem, hátha ismerlek, de akkor nem.

Előzmény: Kelta (149.)
Kelta e-mail | 2004-03-13 10:13:53 | 149.
Majdnem, hódmezővásárhelyi vagyok, de mostanában elég gyakran vagyok Szegeden.
Mr. X to tha Z e-mail | 2004-03-13 09:23:05 | 148.
Szavaidból úgy veszem le, h szegedi vagy.
Yól látom ezt?


Előzmény: Kelta (147.)
Kelta e-mail | 2004-03-12 13:37:50 | 147.
Ja még egy dolog. Van Szegeden, egy csajszy, aki tényleg real rapper, és az egész suliban nincs rajtakívül más igazi rapper. A többi divatrapper mindig osztja, mert nem bő ruhát hord, meg azért, mert velünk rappel. Nem is ismernek egy ug előadót sem, csak Eminemet, meg 50 Centet, de azért nagyon kemények, mert nekik van egyí Blind farmerjük, meg kamu Fubu-juk. A mai nép azonosítja a rappereket ezekkel a bunkó kis köcsögökkel, akik lejáratják a hip-hop kultúrát. Respect Hosy
Kelta e-mail | 2004-03-12 13:29:32 | 146.
Ja és bocs, hogy ide írom, de csá Thamole, jó szórakozást Afu-ra-n. Edzésen találkozunk. Respect
Kelta e-mail | 2004-03-12 13:26:39 | 145.
Mitől divatrapper vagy real rapper valaki?
Érdekes téma, szerintem egy divatrapper csak azért húz fel bő cuccokat, mert manapság ez a menő, de igazából nem is biztos, hogy szereti a hip-hop-ot. Én régebben azt hittem real vagyok, mert bő cuccokat hordtam, és amcsi hip-hop-ot hallgattam, de mára már rájöttem, hogy nem a ruha teszi az embert. Mostmár sok ug-t hallgatok, a külföldiek mellett, de nem foglalkoztam még ilyennel, hogy real vagyok vagy nem. Különösebben nem is érdekel. Szeretem a rap zenét hallgatni, és szeretek rappelni, az egyáltalán nem érdekel, hogy más mit gondol rólam. Nem mondom, hogy real vagyok, de azt tudom, hogy nem a divat miatt szeretem a hip-hop-ot. Ez a műfaj több, mint maga a zene, hozzátartozik a break, a graff és a zene is. De ez csak az én véleményem, lehet, hogy más mást gondol.

thamole e-mail | 2004-03-12 09:18:15 | 144.
fel a fejjel és hidd el h összejön ez rap dolog ha nagyon akarod.........nyugee engem se támogat igazán faterom ebben az egész "rap" dolopgban.........ugyhogy én télleg szinte saját erővel értem el azt amit.........gazdagok se vagyunk...........és édesanyám mar nincs velünk ezen a vilagon...........engem szó szerint a rap tart életben!!!!!!!!!!!!!! mivel mas nagyon nincs ami ennyi erőt adna............

Előzmény: Laczka (143.)
Laczka e-mail | 2004-03-12 08:53:52 | 143.
Én már meg se akrom verni őket.De az a baj,hogy kezd mindenki ilyen fasszá válni.Szüleik mindent megengednek,megvesznek nekik,aztán tisztára elvannak maguktól telve.Lehet,hogy az én szüleimnek is lenne rá pénze,hogy kurvasok dolgot megvegyenek nekem,de nem akarják,hogy én is ilyen köcsög legyek.Suliba is mindenki egy ezrest elkölt naponta tök fölöslegesen,azt mondja,hogy "otthon van 60000 forintom",elmegy jobbnál jobb helyekre nyaralni,meg ilyenek.Én egy elég nagy házban élek,ami elég jól be van rendezve,de még életemben egyszer nem voltam nyaralni és van összesen 5000 forintom.Ha valamelyik osztálytársam élne így,akkor tiszta depressziós lenne.Én úgy gondolom,hogy kurvára szerencsés vagyok,ők meg mindig többet akarnak.és ebben ez a szar:mindenki telhetetlenné vált.

Szóval én erősen a szüleimnek köszönhetek sokmindent,de legalább nem verem a mellem erre,amit nem is én tettem.Mondjuk az a szar,hogy egy dologban semmiféle támogatást nem fogok kapni,és ez a rappelés.Ha itt megtudnák,hogy én rappelni szeretnék,kidobnának a házból.:DAlapokat biztos nem tudok majd csinálni,mert erre nincs "engedélyem"(mert azért észrevennék,ha lenne egy új program a gépen).A trackek fölvétele is gázos lesz,de majd megoldom valahogy.

Peace


Előzmény: Cápa (142.)
Cápa e-mail | 2004-03-12 08:35:42 | 142.
örülök h te is észrevetted.az a baj h hiába verjük meg őket mer szaroznak velünk,az nem megoldás.a szülők kellene odafigyelniük.de azok meg nem csinálnak semmit.(max beperelik a tv-t).szar az egész úgy ahogy van.
durvul a világ,és ez baj.

talán itt a fórum találsz olyanokat akik tudnak segíteni cd ügyben.
peace&respect


Előzmény: Laczka (141.)
Laczka e-mail | 2004-03-12 06:52:52 | 141.
Mondjuk elég szar nekem,hogy az én korosztályomban van aa legtöbb "divatrapper".Ha látnád mi van a 13-14 éves gyerekekkel elég nagyokat szörnyülködnél.Mindenki összevissza keménykedik.Olyan érzésem van,mintha az összes ember meg akarna felelni valakinek.Sablonos a viselkedésük és nagyon sok mindent csak divatból csinálnak.Attól meg ne félj,hogy engem bárki is tisztelni fog.Az ownerzben lévő szövegemben is benne van:"a tisztelet megszűnik mindenkivel szemben".Lehet,hogy nem hiszed el,de egyre inkább rosszabb mindenki.Akik most két évvel fiatalabbak,mint én,azok még rosszabbak lesznek az én koromban,mint a most korombeliek.Egyre kevesebb a normális ember.Ezek a gyerkek nem tisztelik azt,ha valaki idősebb,nem tisztelnek senkit.Én megtanultam tisztelni az embereket,mert 3 bátyám van és két olyan unokatesóm,akikkel nap mint nap találkoztam és olyanok voltak ők is,mint egy "igazi" testvér.Kb a most 16-17 évesekben van még bármiféle tisztelet,tehát maximum ők tisztelnek majd egy kicsit.Persze vannak még a fiatallabbak között is normálisak,csak sajnos egyre kevesebben.


A másik problémám az,hogy nem tudok beszerezni albumokat,amik kellenének és ezért soha nem lesz sok albumom.


Előzmény: thamole (138.)
thamole e-mail | 2004-03-11 14:27:22 | 140.
én se azt mondom h az a lényeg h mennyi az albumod ............de az 700 egynéhany ami nekem van azt szinte mindet mar meg is hallgattam és nemcsak porfogok és azért vannak h majerdkedjek vele...........van olyan ismerösöm akinek 1200 körül van de szinte csak a szük baráti köre tudja róla h ekkora rap fanatikus............és hat igen ilyen vagyok én is ...........nagyon sok kedvencem van ugy hogy megszerzek mindent amit csak tudok mert azért később yool jöhet még.........ja amugy nekem minden mp3 ba van .......igy kevesebb helyett is foglal.......

Előzmény: Cápa (139.)
Cápa e-mail | 2004-03-11 14:21:30 | 139.
sztem az se igazán számít h mennyi albumod van.nekem kb 160 db van,de megfordult nálam legalább 300 ha nem több.csak nem íratom le,mer minek.ami nagyon bejön az megvan.a többit meg kíváncsiságból hallgatom meg.ennyi

Cápa,still youngin,holla

thamole e-mail | 2004-03-10 21:06:25 | 138.
dehogy tartalak hülyének..........érzem h te is közénk tartozol...........egyébként tök yo a hozzáálásod ehhez az egészhez ,,,,,,,,,egynéhányan példat vehetnének rólad............peace te "kis real" rapper..és kitartás........maradj a hip hop berkein belül és sokan fognak ezért tisztelni meglásd..........

Előzmény: Laczka (135.)
Laczka e-mail | 2004-03-10 15:43:13 | 137.
Na jó,az első mondat elég rossz.Így kéne lennie:Valószínüleg kétszerannyi albumod van ,mint nekem.

Erre gondoltam az előbb is,csak nem figyeltem oda.


Előzmény: Laczka (135.)
Laczka e-mail | 2004-03-10 15:41:10 | 136.
A feleannyi előadó az tulzás,annál azért többet ismerek.

Előzmény: Laczka (135.)
Laczka e-mail | 2004-03-10 15:38:53 | 135.
Szerintem én talán feleannyi előadót ismerek,mint te,valószínüleg a te albumaid felénél is kevesebb van,mint nekem,de azért én rappernek tartom magam.Abból a viszonylag kevésből,ami megvan nekem viszont egész jól elvagyok és azért magát a stílust(szerintem legalábbis)átérzem.Ehez még hozzájön az,hogy bár nagyon fiatal vagyok,de rappelek is.Én viszont,amit ajánlanak nekem és ráadásul van módom meghallgatni,azt mindig szívesen meghallgatom.Sok előadótól csak kevés számot,hallottam,de legalább ismerem őket.Tényleg bármilyen rapzenére nyitott vagyok,max azt fogom mondani,hogy nem tetszik.
Mondjuk én ötéves koromban már mindenfelé rappet "énekeltem",a szöveget nem tudtam,de valamiért nagyon bejött:D.Azóta is rappet hallgatok és szerintem ez nem is fog változni.
Volt pl olyan,hogy az ovodába bevittem egy válogatáskazit és betettem az ottani magnóba(a sok hülyének nem tetszett a Fuck the police:D).
Szóval valahogy engem ez az egész magával ragadott.Még van jópár évem,hogy tényleg "nagy rapper" legyek,de szerintem ez be is fog következni.

Cd-m most mégkevesebb van,mert már majdnem egy hónapja kb 50 elveszett.Pedig azokban a cdtartókban elég alap albumok voltak(pl.:Warren g-től aki az egyik kedvencem minden album megvolt,de sajnos mostmár egy sincs).

Peace,és remélem ezek után se fogsz engem hülyének tartani.


Előzmény: thamole (134.)
thamole e-mail | 2004-03-10 15:02:19 | 134.
Na Peace Tschöppy!!!!
Lesson Up!!!: tudod én akkor jöttem rá e két szó között h mi a különbség amikor jött hozzám pár 1-2 évvel fiatalabb srác személyesen hozzám h kérjenek tőlem pár zenét( valamelyik ismerösöm mondta el nekik h hol lakom!!!) na jo odajöttek meg minden és akkor megkérdezték h milyen zenéim vannak mert mar sokat hallotak rolam........mondom nekik pontosan mi kellene...east ,west, north, south vagy mégis kb. milyen.........erre azt felelték h valami tök yo gyors és én erre "mit értetek gsors alatt" ......erre ők kapásbol "Cypress Hill" mondtam nekik megvan az összes albumuk+ a szolo lemezek ugyhogy lehet róla szó h odaadom kölcsönbe........végülis odaadtam szartam az egészbe ezután idegeltek egy kicsit fel. meg kérdezték h kikket szeretek hat kb. azt mondtam:Capone-n-Noreaga, Killah Priest, Mathematics, Afu Ra, Wu tang Killa Bees........stb. erre ők csak bámultak h miket beszélek én ........megkérdezték és 2pac-et szeretem-e ---erre én "nem annyira halok meg a zenéiért de szeretek néhány számát kibaszottul!!" és visszakérdeznek mi ma helyzet a Cypress Hill-el erre azt feleltem " Ők az egyetlen csapat szinte akiket ki nem álhatok, mert egyszerűen számomra az ő zenéjük nem mond semmit , tudod nem indulnak be nálam ilyenkor érzelmek se negativ se pozitiv irányba.........!!!" erre ők csodalkoznak h milyen hülyeségeket beszélek de most én kérdeztem " és tik kiknak a zenéit hallgatjátok?" erre ők " hat tudod a Cypress Hill 4. albuma(tudod ez az a radiobarát album Tschöppy).........tupac&Dre-től a California Love-t .............én erre és ennyi összesen és azt mondják, igen............na ekkor én belegondoltam abba h igaz h engem még a város legnagyobb rapper( jo barátom egyébként) gyereke sem tudott ravenni h Cypress Hill-t hallgassak........de wazzeg én attol h őket nem halgatom még Kb. 180-200 előadót+ csapatot hallgatok és szeretek( de komolyan) + nekem meg is van szinte minden album attol a 200 előadotol és nem csak a levegőbe beszélek amikor azt mondom h szeretem Killah Priest +Method Mant + Kool G Rap-et, Pete Rock-ot............+ ezer másikat...........értesz engem ............tehát ha már odajönnek ne engem nézzenek mar hülyenek azért mert nem szeretek egy pöcs divatcsapatot.......ők össz-vissz 2db!!! rappert illetve csapatot ismernek és mar azt hiszik ők az ászok .........mert nekik is bővebb a gatyájuk mint az átlagnak akkor ők mar kibaszott nagy rapperek(álmodjanak csak) basszus én mar lassan 9 éve hallgatok hip hop/rap -et és mképzeld el a helyiek ( össz:4-5 fő) csak kb. 6 évi rap hallgatás után illetek azzal a jelzővel h "real" és kérdezed miért: hat azért mert én azalatt a 6 év alatt beszereztem szinte minden albumot amit csak lehetett és hallgattam őket éjjel nappal( nem csak azért szerzetem be őket h mekkora májer vagyok ha egy csomó albumom közbe nem is hallgato azokat ,csak bő gattyát hordok nappal a látszat miatt.......a faszt kéőzeld el én nekem 5 évig még egy kibaszott bőgattyám sem volt ,5 év hip hop kulturaban való élés utan vettem elöször olyan cucokat amelyek mar a külvilag felé is jelezte h én milyen kulturához tartozom.....és nini még nem is szívtam szét az agyam hiszen akkor nem lennék 4-es tanuló.......na akkor most mar én teljes mértékben a hip-hop kulturan belül élek lassan 9 éve és még csak 18 vagyok sztem akkor én inkabb vagyok "real" mint azok akik kölcsön kértek tőlem pár rap Mp3 Cd-t és most mar csodak csodajara ők már azota Disco patkányok lettek.......koptatott kord, simulos bluz(pfujjj) + az ilyen discos holdjarok............és ők 2 hónapja még elvileg kibaszott nagy rapperek voltak................hat ehhez sztem nem kell semmit fűzni aki "real" ugy is vágja miről habogok............ja amugy nekem semmi bajom a kis divatrapperekkel, csak annak örülnék a legjobban ha nem csupán fél évig lennének "realek" hanem egész életüket mint nekem fonja át a hip-hop/rap kultura......tehát he normalisan kérdeznek tőlem én nagyon szívesen adok át a tudásombol nekik csak tudod általában az ilyen kis ficsurok nem kárdeznek hanem ugy ált. szernak mindenre+ mindenkire...........de a lehetőség adott h bekerüljenek ebbe a csodalatos HIP-HOP-nak nevezett dologba...........részemröl ennyi ezt mar rég le szeretem volna írni.........de azoknak akik télleg benne vannak a hip hop-ban azoknak ha már egy szót írok arra is azt mondják hogy szócséplés hiszen "Mindenki belülröl érzi magában hogy real-e avgy nem" aki meg érti h míről beszélek az mar akkor is értett enegem mielött leirtam volna ezt a kisregényt.........köszönöm szépen mindazoknak akik tesznek a Hip-HOp/Rap kulturáért, köszönöm nekik hogy vannak és ha tudjuk mindig csak segítsük egymást hiszen a fenébe is mi egy nagy család vagyunk!!!!!!!!
köszönöm mindenkinek aki végigolvasta ezt az egészet......én remélem még sokan így gondolkoznak ahogy én.......de ha nem az se baj...........THX
peace by THAMOLE


Előzmény: Tschöppy (133.)
Tschöppy e-mail | 2004-03-09 22:27:42 | 133.
valaki azt elmagyarázná nekem, hogy mi a határvonal? mi az amitől valaki divat, és mi az amitől real? csak mert próbálom kitalálni, de sosem sikerült még...
(amugy ezek a leggázabb szavak szerintem, amik léteznek... )

nem olvasom végig az egész topikot, mert sokminden lett írva amióta utoljára elnéztem errefelé, de ahogy figyeltem, a lényeg nem változott..

még egy kérdés: a ruha teszi a rappert? mert szerintem kurvára nem...

palántalevél e-mail | 2004-03-06 20:54:57 | 132.
Haliho olvasva a véleményeket gondoltam hozzászólok mert sok értelmes dolog elhangzott de van ami félreérthető. Én nem szidom a bőgatyás kölyköket, mert hiába van rajta vami bő cucc látni hogy csak azért veszi fel hogy rajoljon vele. Viszont kurvára utálom amikor vakit csak a ruha miatt szidnak, meg ha vett egy enyce suitot akkor rohadt májer surmó mert van bénze megvenni. Minden lémet az eredeti cuccokra költöm mert ez a mániám és kurvára tetszik ez az életérzés.Nekem a hip hop szeretette inkább imádata ott kezdődik hogy leülök kinyitom az ablakot közben commontól szól a 6th sense és nézek ki nézem az eget és érzem a ritmus és szöveg harmóniáját amitől nem olyan belsőérzésem támad hogy hu bakker most budira kell mennem hanem kurvára megnyugszom kikapcsolok és nincs más csak a !zene és én!.És akkor modhat bárki bármit szidhatja kurvára nem érdekel.Lehet hogy ez nyálasan hangzik de szerintem ez a lényeg. A másik ami kezd elterjedni hogy rengetegen töltenek le naponta egy csomó albumot egy csomó tehetséges előadótól csak azért hogy elmodhassák hu bakker ez is megvan. Elveszti a zene értelmét és csak halmozza az albumokat és oda a varázs. A divatrapos dolgot is több részre lehetne osztani:1.aki csak cuccokat szerez 2. aki bejön egy ilyen topicba elolvassa a gondolatokat és ezt majmolva hangoztatja ezeket a spanoknak és veri mellét hogy ő real miközben este letép egy technopartira. Nem kell szidni a divatraposokat se ők csak kapaszkodnak vami után és ha ez most eminem és féldolláros akkor legyen. A másik kedvenc aki szidja eminemet meg 50centet. Én nem szidom de nem is hallgatom őket. Jay-z se a kedvenc előadom de nagy alapigazságokat mond el. Egy két interjúban a műfaj mostani helyzetéről, ami sajna igaz. Na ennyi. HI:)
zsebibaba e-mail | 2004-03-02 08:11:30 | 131.
attól függ hol, itt Kecskeméten pl.egy csomó, rocker van és rappert alig látni. szerintem nem lett divat, van aki szereti és van aki nem, én az 1.vagyok.

Előzmény: thamole (124.)
Grist187 e-mail | 2004-03-01 22:56:51 | 130.
Bubba Sparxxx?! Nagy arc... komolyak a parasztos klipjei... egyike annak a kevés fehér rappernek, akiket szeretek... olyan hangulata van a számainak, hogy ha becsukom közben a szememet, elhiszem, hogy egy mezőn fekszem és a naplementét bámulom... Amúgy meg hogy témába is írjak valamit: rengeteg előadót szeretek, nagyobbrészt old school dolgokat meg a 90-94 közötti stílus ami nagyon bejövős... a populáris "rappereket" nagyon rühellem, de senkit nem nézek le azért, ha őket hallgatja... elég baj az neki, csak nem veszi észre... néha próbálok "térítgetni", de csak finoman... meg annyiszor elment már tőle a kedvem... pl. egy srácnak mutattam Public Enemy: Greatest Misses-t és közben meséltem az tavaly októberi koncertjükről... erre 2 szám után a srác két kérdést tett fel: 1."Ezek kajak itt élnek Mo.-on és itt nyomják?" 2."Ezt ugye négerek csinálják?" Na ennél a pontnál kissé elkedvtelenedtem... na mindegy, nem akarok untatni senkit... peace

Előzmény: Taochild (109.)
Gepard^ e-mail | 2004-03-01 18:42:37 | 129.
Szerintem hagyuk hogy a rap eldivatozon es elterjegye


Előzmény: Csaj (1.)
Spirit e-mail | 2004-02-27 11:16:49 | 128.
Miért csaj?Mit tudsz tenni ellene,megszólod őket az utcán, hogy vegyék le a bőgatyát,vagy megfenyegetted,hogy megvered ha nem teszi,ez így nem téma.Nem beszólásnak szántam,csak kérdezem, hogy mit akarsz tenni ellene?Na peace:)


Előzmény: Csaj (1.)

1  2  3  4  5  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.