Click to Visit
Hip-Hop - A magyarországi kezdetekről...
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

cprod e-mail | 2019-01-24 17:13:53 | 81.
*Ceki Productions*

Az alábbiakat vállalom:

Képszerkesztés:
Kreatív grafika, logó, névjegykártya, szórólap, poszter, étlap, itallap, címke, naptár, csomagolás, borító, manipulálás, retusálás, fényelés

Videószerkesztés:
Zenei klip, rövidfilm, intro-outro, videós utómunka, forgatókönyvírás

Zeneszerkesztés:
Egyedi alap, intro-outro, reklámanyag, karaoke, dalszövegírás

Műfajtól és felhasználási céltól függetlenül előre egyeztetve bármi elkészíthető! Gyors válasz és munkaidő!

https://www.facebook.com/cekiproductions
https://soundcloud.com/cekiproductions
http://www.youtube.com/cekiproductions

toodii e-mail | 2012-03-29 08:59:46 | 80.
Sziasztok!

Először is örülök, h van egy ilyen oldal, nem kerestem véletlenül beadta, amikor a "RAP és ROCK a fasizmus ellen" című album eszembe jutott és rá akartam keresni:)

Nálam a kezdetek mindenképpen és persze HUN vonalon a Megasound System volt !!! Külföldieknél Onyx, Cypress, RUN DMC, Naughty by nature, Eazy-E és még sok más. Voltam SDO-s én ismerem Dzseneszt, Győremixet és még nagyon sok más embert is. Még most is aktív underground hip hop zene fan vagyok de az utóbbi 10 évben inkább Akkezdet phiai , Siska, Dózis és hasonló finomságok és nagyon nem hasonló alapokat is szoktam hallgatni. A zene iránti szeretet kb 14éves koromban kapott el tehát 20 éve!!! Részt vettem egy rakás akkori rap bulin és sok rosszaságot is csináltunk... bandázgatás :) A Győremix-nek volt egy hip-hop kazetta-CD boltja a 32esek terén a Syndicate mindig ott gyülekeztünk:) Pár régi arccal még tartom is a kapcsolatot Fészbukk meg ilyen helyeken. Nagyjából ennyi. Rengeteg zeném van még kazettán is. :)

Roli91 e-mail | 2012-01-18 12:49:05 | 79.
nekem a hazai kezdetek az egyértelműen Ganxsta Döglégy Zolee és a kartelt jelenti.

Itt van Döglégy új videomegjelenése, maga a szám nem egy gangsta rap persze, de a Döglégy jól nyomja.

STOPosok - A szavak mögött

http://www.youtube.com/watch?v=xUEOuggdkEw

Gaál Erzsébet "Zsike" - ének
Ganxsta Döglégy Zolee - rap
Mátyás Attila - gitár
Bense Sándor - basszusgitár
Wirth Zoltán - dobok


Figiri e-mail | 2011-12-26 00:24:39 | 78.
Az adott fájl nem létezik. Valószínűleg a tulajdonosa már törölte rendszerünkből.

Előzmény: Háree (67.)
Figiri e-mail | 2011-12-25 23:57:00 | 77.
Hasznos Holmiknak elvileg kell lennie valahol, előkeresem és feldobom valahova. :)

Előzmény: Zsilip Endre (71.)
Figiri e-mail | 2011-12-25 23:54:42 | 76.
Bankos km. NKS - Territórium.

Idő urai sajnos sehol nem volt már, mikor ezt kidobták.


Előzmény: gixxer1300 (49.)
Figiri e-mail | 2011-12-25 23:47:56 | 75.
Nagyon sütemény, hogy beindult ez a szösszenet itt. Egyel többen vagytok, aktív tagok terén. :)
raepid e-mail | 2011-12-25 23:24:00 | 74.
szia! makra zsoltnak hívják a srácot :-)
a kalocsai híres hírhedt bulikról annyit, hogy györemix volt legtöbbször a dj, a trogaz mellett az idő urai is fellépett egyszer és fénykorában 150-en is részt vettek rajta az ország minden részéről.


Előzmény: g_pepe (16.)
Zsilip Endre e-mail | 2008-12-06 15:00:00 | 73.
Jóhogy koppintás, de azért gondolj bele, mekkora fless lehetett ez 23 évvel ezelőtt. ( sajn én is elég bébi voltam, így nem érezhettem át:) ) szövegileg kurvára ott van.

Előzmény: z-A-z (72.)
z-A-z e-mail | 2008-12-04 21:54:37 | 72.
ja de az is csak Kurtis Blow - The Breaks koppintása úgy ahogy van, szval sok ötlet nem kellett hozzá

Előzmény: Zsilip Endre (70.)
Zsilip Endre e-mail | 2008-12-04 21:37:57 | 71.
Tényleg
Infant School, Hasznos Holmik akad vkinek?

Zsilip Endre e-mail | 2008-12-04 21:32:14 | 70.
hát a Fenyő lemez valójában egy bohóckodás "jee mr. yellow", meg ilyenek, amúgy is inkább vmi electro-szerűség akarna az lenni, de h újdonságnak hathatott akkoriban, az tuti. A Neurotic féle Break viszont minden szempontból zseniális lett.

Előzmény: Háree (66.)
Háree e-mail | 2008-12-04 21:09:17 | 69.
A HoltPontról nem tudok semmit de engem is érdekelne egy pár track az MSS valamelyik számában említik őket de többet nem tudok


Előzmény: Moby Jons (68.)
Moby Jons e-mail | 2008-12-04 09:27:33 | 68.
Ja azt én hoztam fel mert egy kurva meg írta v.melyik linken és az előzőleg a HoltPontrol mi van?
nem tudsz aról hogy hogy szerezhető meg?


Előzmény: Háree (66.)
Háree e-mail | 2008-12-03 15:01:33 | 67.
Innen le lehet tölteni a bad domination-t
link:http://data.hu/get/630183/Bad_Domination_-_Ez_a_hazank.zip.html


Előzmény: Sinyo24 (65.)
Háree e-mail | 2008-12-03 14:59:04 | 66.
Vissza olvastam a topicot és látam Fenyö Miki nevét hogy ő break lemezel inditota a magyar hip hop-ot én ehhez anyit füznék hogy volt egy ember aki már 84-ben csinált egy break című számot és én onnan számítom a magyar hip hop kezdetét, egyébbként a neurotic-ra gondolok habár punk bandának van beállítva szerintem azért elég hiphopos az a track de ez csak egy vélemény (lehet oltogatni)

Sinyo24 e-mail | 2008-10-27 18:26:06 | 65.
Szia..Eltudnád nekem küldeni a 2 bad dominaton számot??megköszönném nagyon régota keresem öket:?
msn:sinyo84@freemail.hu
Elöre is thx..nagyon örülnék ha elküldenéd:)Imádom..Szia


Előzmény: ystuc (62.)
ystuc e-mail | 2008-08-11 12:47:20 | 64.
Halihó!
A www.hiphop.hu oldalon lévő fórumba, a "Régebbi magyar előadók" alatt találtok pár általam feltöltött zenét. Egészen pontosan itt:
http://www.hiphop.hu/forum/viewtopic.php?t=5041
Fekete Koktél, Busta, GOD, stb teljes albumok, hallgatható minőségben, kazettáról digizve. :-)

FREDDEF e-mail | 2008-07-01 08:38:02 | 63.
Hát szerintem aki tudni akar valamit az M. o.-i kezdetekről annak sokkal mélyebbre kell ásnia. Vannak arcok akik vágnak egy-két dolgot, ilyen például györeix, de ő sem tudhat mindent. Csakúgy ahogy más sem! Az volna a legcélravezetőbb szerintem, hogy az ország különböző pontjain élő emberek (olyanok akik már a '80-as évek végén benne voltak ebben, de legalább a '90-es évek elejétől, közepétől) és megosztanák tudásukat egymással! És ezt a "tudást" egybe gyűjtenék! Amerikában is sokan kutatják a RAP zene és a hozzá fűzödő kultúra kialakulását, Dr. James McBride már hosszú évek óta foglalkozik ezzel, de még mindg nem ért a végére! Magyarországon, igaz legalább 15 év az elmaradásunk, de azért szerintem itt is volna mit kutatni és egyhelyre gyűjteni ezzel a témával kapcsolatban!!! És, hogy ki volt az első, meg ki mit tett a Hip-Hop-ért a múltban, hülyeség személyekhez kötni (pl. hogy ez nagy arc volt, meg az nagyon vágta, stb) ez negy hülyeség!!! Mert mindenki tesz a Hip-Hop kulúráért valamit és mindenki benne van ebbe a hosszú évek óta fűződő történetbe aki tiszta szívből Rapper és eszerint él!!!
ystuc e-mail | 2008-06-26 15:41:34 | 62.
Nekem van Bad Domination, igaz csak 2 szám.

Előzmény: CP (59.)
z-A-z e-mail | 2008-06-19 12:41:03 | 61.
http://blog.zepont.hu/MSS/

Előzmény: CP (60.)
CP e-mail | 2008-06-19 09:45:47 | 60.
PLEASE AZT AZ MSS-T OSSZÁTOK MÁR MEG VELEM IS!!!

Előzmény: z-A-z (58.)
CP e-mail | 2008-06-19 09:44:12 | 59.
CSÁÓ!
FIGYU AZT AKARNÁM KÉRDEZNI TŐLLED H NINCS VMI BAD DOMINATION-HÖZ HASONLÓ ZENÉD AMIT ELTÜDNÁL KÜLDENI NEKEM VHOGY?
MOST KÉSZÍTEK 1 UNDERGROUND STREET VIDEOT ÉS AHOZ KELLENÉNEK NEKEM ILYEN ZENÉK!
ELŐRE IS KÖSSZ...
CP AS CHILLIN IN THE POOR


Előzmény: ZazAAA (40.)
z-A-z e-mail | 2008-02-22 15:03:18 | 58.
baszod ember ezt honnét szerezted?

kurvarég keresem pár, király vagy!

az MSS albumokat ma teszem fel, a MSS topicba, csak még ki kellett keresnem cd-ről!

amúgy a Sírásóknak az "Ahh baby" c. száma az még elment, de azis NbN lopott alap miatt:D


Előzmény: mtg (55.)
Moby Jons e-mail | 2008-02-22 09:09:03 | 57.
na holtpon kéne nekem is bár a mega sound is lopot a cypresshill-töl tudod amiben nyomják

idézem:"kétjó nő az ut szélén kurni akkarok velűk..." gondolom ismerös


Előzmény: swift (56.)
swift e-mail | 2008-02-21 17:17:19 | 56.
én is azt vallom,hogy az MSS-volt az első igazi rap csapat.én még mindig őket halgatom.a szövegüknek volt mondani valoja.A sirásó barmok,meg egyszerüen egy nagy senkik.másoktól lopták a zenei aláfestéseket.és ők blamálták az MSS-t?hagyuk már.esetleg ha valakinek meg van a holtpont az valahogy jelezzen.

Előzmény: mtg (55.)
mtg e-mail | 2008-02-15 17:44:03 | 55.
Szia Zabszi!

Az mp3portálba is beírtam...

szóval:

Szárcsa ősi magyar hip-hop (rap, folk-funky) gyűjtemény majd' 20 éves... (pontosan 1989-1993)

http://www.softinform.hu/zene/szarcsa/szarcsa_bestoff.zip

Üdv MTG


Előzmény: zabszi (54.)
zabszi e-mail | 2008-02-12 17:00:59 | 54.
helló, ismét megpróbálkozom, hátha most jár erre valaki, aki tudna segíteni. köszönöm, ha így lesz!
szóval: a szárcsa nevű előadótól kéne valami, egy ismerősömet lepném meg vele, ha lenne...
üdv


Előzmény: zabszi (42.)
Moby Jons e-mail | 2008-01-28 10:40:00 | 53.
MAJD MEG NÉZEM


Előzmény: gixxer1300 (52.)
gixxer1300 e-mail | 2008-01-24 10:52:01 | 52.
2003 körüli szám!faktorlabor vagy az idők urai
Moby Jons e-mail | 2008-01-24 07:29:54 | 51.
kiröl beszéltek nem vágom

Előzmény: Thunda (48.)
Moby Jons e-mail | 2008-01-24 07:28:33 | 50.
talán kozsó háháháh nem tudom ember

Előzmény: gixxer1300 (49.)
gixxer1300 e-mail | 2008-01-23 21:40:55 | 49.
nem tudjátok hogy melyik számba van ez benne:
Se báj se kéj ne félj nem fáj ez nem bláh bláh
Itt a click click Idő Ú Ú érj utol
Beep beep mert darabokra tép a tape a fame a tét fake neked pápá

Thunda e-mail | 2008-01-23 19:54:21 | 48.
Haha valahogy egyetértek :D

Előzmény: Dup LOC (47.)
Dup LOC e-mail | 2008-01-21 14:17:42 | 47.
Fúúúú,nekem foggalmam sincs ki kezdte el,de annak MAX RESPECT

Dup LOC


Előzmény: Moby Jons (46.)
Moby Jons e-mail | 2008-01-21 11:25:14 | 46.
hát magyar kezdetek szerintem
a mega sound kezte el


Előzmény: Thunda (45.)
Thunda e-mail | 2008-01-18 00:14:08 | 45.
Árasszatok el magyar old school vagy amcsi old school zenével, lehet német, francia és angol is.
Vagy jó undergroundokkal.
A magyar régi zenék előnyben!!
XD

miért is? mert sajna csak 16 éves vagyok és csak 98 óta hallgatok hip-hopot. Előtte nem nagyon.

Dup LOC e-mail | 2008-01-16 17:36:39 | 44.
Ezt mindenhova beírod???Én még csak két éve szeretem NAGYON a RAPPET

Előzmény: torres83 (43.)
torres83 e-mail | 2008-01-16 15:01:51 | 43.
Csáó:)
Nem tudja valaki véletlen,hogy honnan lehetne megszerezni egy régi NKS( gödöllő hangja) számot...?
Valami ilyesmi a szövege:
"...a saját sorsától senki sem szabadulhat meg,
ez olyan, mint a priusz, amit egyszer ekövetsz,
abból holnapra is kijut..."

...elöre is köszi....:)


Előzmény: ystuc (38.)
zabszi e-mail | 2008-01-08 16:03:28 | 42.
sziasztok,
kérésem lenne, egy ismerősöm keres a szárcsa nevű formációtól zenéket. van valaki, akinek van, bármilyen formátumban? a neten keresgélve ez az egyetlen hely, ahol a szárcsa mint zenekar, nem pedig vízimadár, illetve kocsmanév szerepel :) szóval csak ti tudtok segíteni :) köszönöm előre is

bAKELIT e-mail | 2007-01-12 12:03:12 | 41.
1990-ben én 14 éves voltam. Ez azért fontos és nemcsak nekem, mert nagyjából ez az a kora az embereknek, ahol elszőször kaphat valami inspirációt, valamit, amit csinálni szeretne. A mi generációnk ezért tudott ekkora lendülettel belevágni a '90-es évekbe. A Yo! MTV raps hatása alatt éltünk. Fontos megemlíteni, hogy mi 1992-ben találtuk ki MC Run barátommal az "Intelligens Rapperek" formációt és Dunakeszin nyomtuk. Voltak még ezzel egy időben a "Sápadtarcú Rapperek" Fóton, és a "Double Portion" szintén Dunakeszin. Pestre jártunk szombatonként a BOX-ba kazettákat felvetetni - 200 Ft-ért. Ez 1991-1992-1993. Aztán tényleg jött valamiféle váltás. Azt sem tudtuk miben vagyunk, csak csináltuk. Magnóval összevágtam az alapokat, rá-scratcheltem...nagyon nagy volt. Az Intelligens Rapperek 1997-ig létezett. 5 demokazettát csináltunk. :)

Előzmény: ZazAAA (40.)
ZazAAA e-mail | 2007-01-11 01:40:17 | 40.
tisztában vagyok vele, hogy már voltak a '80-as években is rapzenék, de olyan, mint az MSS, akiknek már elég kemény és szabadszájú szövegeik voltak, olyan előttük nem volt! szóval nevezzük nevén, gangsta rap, annak az egyik műfaja: hardcore rap előtte nem volt!!
Ennyi erővel a Rapülők-et is rapzenének nevezhetjük, mivel lopott külföldi hip-hop zenékre ütemesen szövegelt Geszti "rappelt" - de a szövegekben nem voltak olyan jelentősségű mondanivalók, amikre rá lehetne mondani hogy egyáltalán rap... gengszterrap, meg pláne...:D
Szóval Ice Cube-ot is azért hívják rappernek, mert az Ő szövegei rapnek nevezhetőek, ellentétben pl: Ice MC-vel, aki Gesztihez hasonlóan "rappelt", de a szövegei mégsem a rap-ről szóltak.

Szóval a Neurotic, nem olyan stílusban adta elő a szövegeit és nem is voltak olyan szövegei, mint a Megasound-nak!

Az AC, már közelebb volt '90-ben a RAP-hez, de nekik sem voltak valami gangsta életszemléletű szövegeik, mint ahogy az MSS-nek...

Bad Domination-ék, Fekete Koktél-ék, Firma-ék, N-K-S-ék, Homie Crew-ék jóval 93-94-után voltak benne az underground-ban, míg a Megasound System már '89-ben csinált demókat (angol szövegekkel), majd garázsban '91-ben felvették a Káoszt, amin már szókimondó szövegek voltak! a '93-as Új Sportok-ról már nem is beszélve!
Előttük, '91-előtt hol volt ilyen szókimondó szövegű gangsta rap együttes rajtuk kívül???
A zenéket is maguknak csinálták szinti-vel és a szövegeket sem nyúlkálták le Ice Cube-tól!!
A szövegek-ben van értelem a zene mai füllel is jól szól, nem ám akkoriban, amikor itt máég ilyen zene nem volt!

El kell ismerni hogy a Megasound System elég sokat tett az underground-ért, és a többi csapat csak utánuk kezdett el tevékenykedni, jó 2-3 évre rá!
Lehet, hogy voltak csapatok, de nem készítettek albumokat mint Ők!
Szóval az MSS előtt egy hardcore rap együttes nem volt, ami szövegben is gangsta rap lett volna - Én amikor azt mondom, hogy rap, akkor ezt nevezem rapnek, nem a Rapülőket és a Neurotic-ot...
az MSS-en kívül '92-ben volt még a pécsi HoltPont , akik szintén ilyen zenét nyomtak. de rajtuk kívük senki nem volt akkor!!!

Ezt csak azért írtam, hogy lássuk már azért tisztán a rap fogalmát, és ne keverjük a rap-et (MSS) a pop-al (Rapülők) mert akkor ennyi erővel ma a Hiphop boys is rap???
na csak ennyit erről

A Dzseneszt meg nem szarozni akartam, csak tényleg nem ismerem, ez az én tudatlanságom.. - de tudtommal Ő nem rappelt, szóval nem is ide tartozik, a témához amit elkezdtem mondani, mivel én a rapelésről, magáról beszéltem mint MO-i kezdet!
Peace


Előzmény: ystuc (38.)
ystuc e-mail | 2007-01-09 05:18:26 | 39.
Hoppá... Bocsi... A végén nem Firmát akartam írni... A "Neked a divat mondja meg, hogy ki vagy" az Árral Szemben-től lehet ismerős, de ebben a számban közreműködőtt Azur a Firmából... Bocsánat, nézzétek el nekem, de javítom... :-)

Valaki korábban írta, hogy a Nem Közölt Sáv korábbi neve Gödöllő Hangja volt. Ez szerintem nem egészen így van... Tudtommal két külön csapatról van szó, de az igaz, hogy mindannyian gödöllőiek...


Előzmény: ystuc (38.)
ystuc e-mail | 2007-01-07 14:13:29 | 38.
Bizony, az az újság jó volt. 2 száma van meg nekem, nem tudom, hogy készült-e egyáltalán több belőle. Mindenesetre van egy-két érdekes interjú bennük.

Az AC mindenképpen meghatározó volt, egy underground kazi meg is van nekem tőlük. Sok késöbb ismert szám van rajta, egészen más zenei környezetben. Igaz, vannak gyenge zenék is, de van egy-két nagyon jó, pl a "Te is már nagy vagy" című számuk nekem nagyon bejön.
Lássuk mi van még... Bad Domination. Na igen... Ugyebár a "Színvak világ" című számukat nagyon sokan ismerik a Rap és Punk a fasizmus ellen kaziról. Viszont lehet, hogy kevesen tudják, hogy a szám első versszakát a késöbbi Fekete Vonatos Beat nyomja ("Én vagyok a bandában a legfeketébb gyerek...") természetesen a Bad Dominationnak nem ez az egyetlen száma, gondoljunk csak az "Ez a hazánk" című számra. És ebből a formációból kivált még Professor S. (Színvak világ második versszak). Neki is jelent meg önálló albuma "Rosszak világa" címmel. Van rajta pár nagyon jó szám, de az arca talán kicsit nagy lett késöbb, mindenesetre max respect neki is.
Lapozzunk... Késöbb a Fila Rap Jam-ek és Summer Jam-ek korában, valamint a Budapesten lévő József krt-i Syndicate bolt (GyőreMix!) idejében kicsit jobban ismertté vált a műfaj. A Rap Jam-ek miatt köszönet az AC-nek, viszont ha valami sikeres, akkor abban a nagy emberek pénzt látnak... Persze underground bulik folytak, jó volt...
Hogy akkoriban kiket hallgattam? Hát, nézzük... Természetesen Firma, NKS, Hasznos Holmik, Abszurd, Homie Crew. Valamint Loverlast, Sub Bass, Trogaz, 3as Harmónia, DAM, és még sorolhatnám...

És hogy kik voltak az elsők? Hát Fenyő Miki tényleg viccesen hangzik, de valamilyen szinten beszélnünk kell róla a "Jól nézünk mi ki" című albuma miatt. És persze ne menjünk el szó nélkül egy 1984-es zene mellett sem. Ez pedig a Neurotic "Brék" című száma. Ha valaki megteheti, töltse le, én DC-ről szedtem le. Többek között ilyen szöveg van bene, hogy "Neked a divat mondja meg, hogy ki vagy"... Igen, igen, ezt a Firmától ismerjük, de én a Neuroticról beszélek, 1984-ből!!! :-)


Előzmény: Tschöppy (36.)
sysmann e-mail | 2007-01-05 23:53:56 | 37.
Sírások!

Előzmény: ZazAAA (34.)
Tschöppy e-mail | 2007-01-03 16:15:10 | 36.
az, hogy nem vágod Dzseneszt, az a te parád, de tényleg meghatározó ember volt (első "rapujság" készítője, Rap-tér néven a 90-es évek közepe táján)
az első pedig, aki rap dalt nyomott, az a neurotic volt '84-ben, vagy '85-ben, most pontosan nem emlékszem.

Telefunken e-mail | 2007-01-03 02:00:00 | 35.
Azért a vége kicsit erős volt, főleg hogy a 90-es évek végén már olyan csapatok alkottak mint a Bloose Broavaz, a Tibbahnation, esetleg az ÁSZ.

Előzmény: ZazAAA (33.)
ZazAAA e-mail | 2006-12-30 14:14:24 | 34.
""a dzsenesz volt szeintem a 90es évek (egyik) legmeghatározóbb alakja""

az meg ki a faszom??? - biztos ő volt a 90es évek legmeghatározóbb alakja ha te mondod... - én még életemben nem hallotttam róla

Szerintem meg a '90-es évek legmeghatározóbb alakjai, akik oda pakoltak az asztalra az Dope-T, Grim Ace, Doctor Mammuth voltak - na Ők odabasztak az undergroundnak, mint az állat a - de rendessen!!
Őket ahogy valaki mondta MINDENKI ismeri, mert annyira elterjedt az underground-ban (ez azt jelenti, hogy annyira elismerték a hozzá értők, hogy hirhedt banda lett!) - mikor 91-92-ben kihozták a Káoszt, akkor kezdődött az underground itt!
'89-ben meg már vettek fel "szobademókat" nem is egyet, nem is kettőt!!!! - na rajtuk kívül kik csináltak ilyet??? SENKI

Tiszteletemet ez úton is kifejezem a MEGASOUND SYSTEM-nek!!!!!!!!!!!!!!!!


Előzmény: TÉERÓ (18.)
ZazAAA e-mail | 2006-12-30 14:06:36 | 33.
Te meg mi a faszt okoskodsz itt mi??!
én meg rajtad röhögök, hogy milyen baromságokat írsz, had idézzem pl: "a megasound system volt, mondjuk akkor is röhögtünk rajta, most is, de őket MINDENKI ismeri, még azok is akiknek gőzük sincs amúgy a hiphopról, nemhogy a magyar undergroundról" - rajtad kívűl biztos sokan röhögtek az olyan kis pöcsök mint te, aki szerintem nem értette a mondanivalót benne és azért röhögött... - de az AC-n biztos nem röhögtél, mert annak nem volt sok mondandója az élettel kapcsolatban (az való az ilyeneknek...)

1. A M.S.S. kezdte el a magyar RAP-et (nem az AC, nem a Ganxsta, nem a Geszti - ezeket mondanom sem kell gondolom, hogy nevetséges bábok!))

2. A Megasound System előtt még senki nem mondott olyanokat albumra, mint Ők (ezt nem is cáfolhatod, mert nem volt előttük még egy ilyen banda, akik maguknak csináltak kibaszott ütős saját alapokat, és felemelték hangukat a rasszizmus ellen, s olyanokat mondtak, amiket az előtt még senki + még mai underground-ban sincs még egy ilyen banda, aminek így rendben lenne a szöveg,zene,rap stb...)
Aztán utána pár évre a "rapper-ek" lemásolták a Megasound-ot, és úgy akarták beállítani magukat, mintha, maguk kezdték volna el a rappet pl: KÖCSÖG S.Í.R.Á.S.Ó.K. (Megasound-ot szólogatták, mert nem volt mást kritizálni, és irigyek voltak a zenéjükre, hogy maguk egy határ szar amit a lopott alapokra "rappeltek" az MSS meg ISTEN volt és még ma is az! - aki érti mit mondok, az tudja, hogy ezek a "sírbaszarók" egy kis köcsög banda, s az MSS még arra se méltatta, hogy visszaszóljon nekik, mivel nem is vágták kik...:D


A zenékbe amúgy esetleg bele lehet kötni, de ha meghallgatja valaki CD-n , akkor majd meghallja, hogy az a zene, akkor milyennek számít (én még most se hallok olyan ütős alapokat, amiket Ők csináltak...)

A MEGASOUND SYSTEM után jöttek a FIRMA-ék (akik szintén igazi rapperek voltak és most az egyetlen rap banda - mivel MSS mostanában nem adott ki cuccot - magyarországon, akikre azt mondom, hogy ér valamit!

De a Megasound System és a Firma-n kívül a '90-es évek elejétől a végéig nem nevezhető rapnek semmilyen más csapat!!!



Előzmény: szadddam (11.)
Da_firm_Krazyk e-mail | 2006-06-14 16:55:36 | 32.
Nem az a lényeg hogy hány éves vagy hanem hogy hogy állsz a dolgokhoz! Itt vagy ugye alig 20 évesen, még is utánnajártál a témának. Ez kell értékelni nem az életkorodat. Hál Istennek az említett filmeket (Beat Street, Breakin 1,2) sikerült megszereznem eredeti DVD-n. Igaz hogy angol és spanyol nyelvvel és felirattal, de szerintem ha valakit érdekel az ilyen téma nincs szüksége se szinkronra se felíratra ;-)

Előzmény: ZsenI (31.)

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.