Click to Visit
Hip-Hop - melyik rappert utálod
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  

cprod e-mail | 2018-08-14 19:49:26 | 843.
*Ceki Productions*

Az alábbiakat vállalom:

Képszerkesztés:
Kreatív grafika, logó, névjegykártya, szórólap, poszter, étlap, itallap, címke, naptár, csomagolás, borító, manipulálás, retusálás, fényelés

Videószerkesztés:
Zenei klip, rövidfilm, intro-outro, videós utómunka, forgatókönyvírás

Zeneszerkesztés:
Egyedi alap, intro-outro, reklámanyag, karaoke, dalszövegírás

Műfajtól és felhasználási céltól függetlenül előre egyeztetve bármi elkészíthető! Gyors válasz és munkaidő!

https://www.facebook.com/cekiproductions
https://soundcloud.com/cekiproductions
http://www.youtube.com/cekiproductions

takemon e-mail | 2010-05-07 22:04:09 | 842.
it van egy kis jó zene http://www.youtube.com/results?search_query=h%C3%B6s%C3%B6k+mire+fel
takemon e-mail | 2010-05-07 22:02:57 | 841.
aki alinket küldte vegyen fel msn-re pls :robesz10@citromail.hu
3MShady e-mail | 2010-05-01 16:30:43 | 840.
a végéről vedd el az A-betűt,úgy okésabb

Előzmény: nyul155 (808.)
3MShady e-mail | 2010-05-01 16:29:05 | 839.
aztarohattkibasott!

Előzmény: doryla (820.)
dé... e-mail | 2010-04-04 17:14:54 | 838.
ha gondoljátok lányok írjatok a
csak lányok♥ témához...
beszélhetünk a rapperekről,zenéjükről,külsejükről ;)

nagyZé e-mail | 2010-03-27 18:20:13 | 837.
És igenis Junior jól rappel!
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
ha tényleg ez a meglátásod, akkor Te még nem hallottál rappet :D az minden csak nem rap xDDD
és ha ez zavar, akkor zavartan töröld magad innen. ennyi :)

MrUniversalRapMu e-mail | 2010-03-19 20:59:21 | 836.
szevasztok testvéreim
mcbrazon e-mail | 2010-03-19 16:20:20 | 835.
http://www.youtube.com/watch?v=9-Jxjx3S05w
nézzetek rá;) csekkk
Béke


Előzmény: stex (834.)
stex e-mail | 2010-03-18 17:18:32 | 834.
en is utalom a p.diddy t de a snoop dogg sztem nagyon kiraly de te legalabb elismered h tud valamit!en egy magyart se szeretek!am ll junior az kb az egyetlen a vilagon akire apszolult azt mondom h szart se tud mert egy buzi popp enekes cigany es o az egyetlen akit minden szempontbol utalok!az en kedvenceim:ICE CUBE,SNOOP DOGG,THA DOGG POUND,DR.DRE,LIL JON,LUDACRIS,213,THE GAME,RED MEN,METHOD MEN,XZIBIT,YOUNG BUCK oket naon birom

Előzmény: MC Isti (830.)
MC Isti e-mail | 2010-03-17 23:36:37 | 833.
Junior a cigányok között lehet hogy jól rappel de amúgy összességében nem sokat ér. Ja és nem hiszem hogy összeszarnám magam tőle max. ha a 20 unokatestvérével jönne.

Előzmény: Hardsoda (832.)
Hardsoda e-mail | 2010-03-17 02:41:11 | 832.
MC Isti! Az a kis cigány gyerek rád vágna összeszarnád magad! És igenis Junior jól rappel!
MrUniversalRapMu e-mail | 2010-03-14 15:14:49 | 831.
én se utálok egy rapert sem,és inkább az összeset szeretem valamelyiket jobban,valamelyiket kevésbé,nézzétek meg youtube oldalam itt a link:http://www.youtube.com/user/MrUniversalRapMusic
Sok rap zenét töltök fel rá,nézzétek meg.
Itt vannak kedvenceim:
SNOOP DOGG,N.W.A,EAZY-E,2PAC,DR. DRE,ICE CUBE,GANG STARR,BIG L,PETE ROCK & CL SMOOTH,ERICK B & RAKIM,MC REN,PUBLIC ENEMY,R.U.N.-DMC,BIG PUN,DA YOUNGSTAZ,CYPRESS HILL,JAY-Z,MOBB DEEP,50CENT,BIG DADDY KANE,JERU THE DAMAJA,KRS-ONE,JMT,SUPREME NTM,CORMEGA,DMX,COOLIO,JURASSIC 5,DEL THA FUNKY HOMOSAPIEN,COMMON,SADAT X,FAT JOE,LARGE PROFESSOR,KOOL MOE DEE,D.I.T.C.H.,DJ QUICK,BRAND NUBIAN,WU-TANG CLAN,BUSTA RHYMES,G-UNIT,SOUTH CENTRAL CARTEL,THA DOGG POUND,BONE THUGS-N- HARMONY,X-CLAN,XZIBIT,TOO SHORT,A.T.C.Q.,GRAND PUBA,A.D.O.R.,ICE-T,CHINGY,CRAIG MACK,WESTSIDE CONNECTION,HEAVY D & THE BOYZ,HIEROGLYPHICS,AFU-RA,ONYX,M.O.P,LLOYD BANKS,TONY YAYO,EMINEM,LUDACRIS,BONE THUGS-N-HARMONY,WU TANG CLAN,CPRESS HILL,REDMAN,D12

MC Isti e-mail | 2010-03-13 23:26:44 | 830.
Nincs olyan akit kimondottan utálnék olyanok vannak akiket nem igazán kedvelek. Ilyen LL Junior aki nyálas cigány létére próbálja játszani a kemény csávót. A Children Of Distance túl depis. Ogli G fárasztó egy idő után. Az amcsik közül pedig Snoop Dogg és P. Diddy nem jön be igazán. De persze az ő tudásukat is elismerem de nekem nem jönnek be.
stex e-mail | 2010-02-23 17:05:38 | 829.
snoop dogg telleg kurva jo foleg tha blue carpet os albuma lett nagyon allat

Előzmény: az mindegy (827.)
peerku e-mail | 2010-02-23 14:18:20 | 828.
reppert nem lehet utálni. csak a piár menedzsert...
az mindegy e-mail | 2010-02-22 19:05:38 | 827.
baszam ki a retkes pofáját anak aki utálja snoop dogg-ot !!!!!!!!!!!!!!biztos halot ember aki nem halgat snoop doggot !!!
Káróó e-mail | 2010-02-19 19:28:50 | 826.
Én is,a töbi rapar bisztos job töletek ! XD

Előzmény: low (821.)
stex e-mail | 2010-02-08 17:19:39 | 825.
toom h makavali vagy ki nem fogja elolvasni de nem tom mikor rohogtem olyan joot mint most azon h "de atcsabitotta snoop ot a westcoast ra":D:D
mi a fasz?:D:DXDXD

stex e-mail | 2010-02-08 17:13:06 | 824.
doryla nak van igaza!amugy meg a snoop dogg ot leszarozni...hihetetlen ilyet csak olyan irhat aki apszolult nem tud angolul a snoop dogg rohadt jol tollja MEG MA IS ami nagy szo mert o igazan old school!ez olyan dolog mint ha vki azt mondana h kanye west old school es kurtis blow meg fos!idiotak a rappet az amcsi tolatjak es ott kene hagyni!szerintem amugy a west coastosok
es southside tollja durvan mint ludacris,xzibit,snoop dogg,dr.dre,lil jon stb
akit utalok az lil wayne es jay z

doryla e-mail | 2010-01-18 22:14:53 | 823.
De a gyengebbek kedveert meg elmagyarazom: eastcoast es westcoast annyit tesz, hogy amerika nyugati vagy keleti partjain szulettel-e. Tehat pl a westcoast-os (Long Beach) Snoop Dogg teljesen masfajta zenet csinal, mint az eastcoast-os Freeway (Philadelphia).
doryla e-mail | 2010-01-18 22:11:32 | 822.
Bocsanat, z-A-z-nek uzennem meg: nincs eastside es westside, eastcoast es westcoast van. Konkretan ez hatarozza meg egy rapper stilusat. Northside es southside a masik, ha tanulsz foldrajzot, akkor Bronx es Brooklyn. Szoval te keversz valamit :)
low e-mail | 2010-01-18 22:06:14 | 821.
én titteket XD
doryla e-mail | 2010-01-18 22:05:17 | 820.
Szep napot mindenkinek!
Latom, micsoda harcok mennek itt :) Kezdenem azzal, hogy magyar szuletesu vagyok, de mar kb 11 eve elek LA-ben. Sokan itt nagy hulyesegeket mondanak, pl 50 Cent nem rapper... miert nem? Azert, mert o milliokat kaszalt azzal hogy befutott, ti meg erre nem lennetek kepesek? Nem vagyok egy nagy 50 Cent rajongo, de szerintem amit o csinalt/csinal az tiszteletre melto. Snoop Dogg-ot is utaljatok, mert bekebzelt... ha nektek is dollarmillioitok lenne, ti se lennetek masok higgyetek el!
Emellett toltottem le magyar "rap" zenet... na most, nem igazan ertem a mai magyar szlenget de azt ki tudtam bogozni, hogy 80%-ban a furol enekelnek? Ez a rap a magyaroknak? Leirom nektek mi a rap.
A rap az amerikai szegenyebb retegek altal letrehozott stilus. Eredetileg a rapzenek azt irtak le a korai idoszakokban, hogy a csorok hogyan keveredtek bele az alvilagba, milyen ott az elet, es hogy "mennyire orulnek hogy van egy kis penzuk". Erre utal 50 Cent szovegeiben a szamtalanszor hallhato "...back on that gangsta shit" kifejezes - gondolkodjatok rajta ;) Amerikaban fejlodott ki, szerintem mashol nem is letezik - legalabbis eredeti fogalmaban. Nem hiszem, hogy egy francia vagy egy angol tudna enekelni Bronx-rol, College Parkrol vagy Venice-rol. Erre most egy olyan peldat mondok, hogy a magyar felfogassal es eletmoddal Kinaban nehez lenne megszokni.
Thunda irta: "Mellékes háttérinformációként közlöm, hogy a magyar hip-hop sokkal több értéket képvisel, mint az amerikai. Ők elkezdték mi jobban folytatjuk." Hat ebbe annyi belekotnivalom lenne, hogy a magyar nyelv tokeletesen nem rappelni valo. Ti ugy halljatok, hogy az amerikai hiphop hadaros, porgos, erre elkezdtek gyorsabban rappelni. Megsugom: az amerikai hiphop nem hadaros. :) Vegyuk peldanak Ludacris-t. Probald ki azt (ha tudsz angolul) hogy mikozbe hallgatod, olvasod hozza a szoveget is. Meg fogod latni, hogy nem hadar, hanem "elnyeli" a szavak veget. Ez az ami a magyaroknak sosem fog sikerulni. Es mellekesen, ha sokkal tobb erteke van a magyarnak, akkor mondj egy magyar rnb-t. Meghallgatnam, ugyanis akozott a 8 giga magyar hiphop kozott amit letoltottem, egy darabot nem talaltam.
Tinsky mondta, hogy Snoop Dogg nem jo, mert "az alap elnyomja a szoveget". Akkor merem figyelmedbe ajanlani Deep Cover cimu szamat, esetleg Nuthin but a G thang.
Ismet egy Thunda idezet: "Nem minden esetben voltak olyan széleskörűen sikeresek az előadók, mint a te szeretett 2csomagod, (2pac) vagy a rühes kutyád, esetleg a többi előadó. Hogy miért, kérdezed. Mert pl. a 80-as években nem volt internet, maximum telefon, a haverod szava vagy (istenments) a televízió." Edesem, sem Tupac (en vagyok az egyetlen aki helyesen tudja irni???)sem pedig Snoop Dogg (remelem erre celoztal a kutya szoval) nem a 80-as evekben lettek sikeresek. Kulonben is, ok azert lettek sikeresek, mert az emberek haraptak rajuk, volt bennuk valami kulonos. Tupac-nak pl rasszizmus-ellenes szovegei, emellett hihetetlenul raerzett arra hol kell a zeneben felemelni a hangjat.
Meg a legelejen elkezdtem egy gondoloatot: a magyar hiphop altalabana fuvezesrol szol. Kedves emberek, ha ti utaljatok Snoop Dogg-ot, es szeretitek a magyar hiphop-ot, akkor gondoljatok bele: Snoop is a furol enekel sokszor... ;)
Visszaterve a forum eredeti temajahoz: Kanye West-et utalom... mar ha ot rappernek hivjatok.
Ennyit akartam mondani, nyugodtan le lehet orditani. :)

stex e-mail | 2009-12-05 13:07:12 | 819.
lil wayne
jay z


Előzmény: chuckie (818.)
chuckie e-mail | 2009-12-04 16:13:17 | 818.
Hogy melyiket?
Lil Wayne-t... ha egyáltalán rapnek lehet nevezni a kibaszott nyávogását

tinsky e-mail | 2009-12-03 22:51:49 | 817.
Nekem snoop dog nemjön be sztem egy kalap fasszopó.. semmi rappelési stilusa nincs, az alap elnyomja még a hangját is, ien drop it like its hot számmal magyarországon sem lenni hires kb senki xd
Thunda e-mail | 2008-10-24 12:09:57 | 816.
1. mellébeszélés
2. faszság

és ha még egyszer azt mered mondani hogy én pénzért véleményt nyilvánítok elhívlak egy randevúra és szanaszét töröm a fejed. Nem tudom hány éves vagy fiam, de faszságoka beszélsz, és hiányosak, pontosabban KURVÁRA hiányosak az információid. Szerintem ezt a fórumot el is felejtheted. Még Moby Jons is többet ér nálad.

Thunda e-mail | 2008-10-24 08:00:05 | 815.
hogy jön a kibaszott kurva adó, meg a fasztudja rasszizmus, a 2csomagodhoz? Minek kell szart kavarni? Tudod mi nagyfiúk ezt úgy hívjuk hogy okosnak akarsz látszani kisfiam. Szerintem menjél és játsz a videójátékaiddal.

puszi


Előzmény: makaveli08 (811.)
z-A-z e-mail | 2008-10-23 16:53:34 | 814.
a másik meg az hogy a nagy Eastside-Westside háború '95-ben tört ki ami '99-ig tartott kb, és Snoop már '92-ben közreműködött Dre-nél..

Előzmény: z-A-z (813.)
z-A-z e-mail | 2008-10-23 16:50:38 | 813.
miről beszélsz te????
Dre átcsábította Snoop-ot a nyugati oldalra?:D:D:D:D
Snoop világ életében Long Beach-i volt nem tudom miről beszélsz szerintem te is aza fajta lehetsz aki keveri a coast-ot a side-al.
de ha már itt tartunk, akkor én is felvilágosítalak, hogy Snoop Dogg East-California-i (Long Beach) Dr Dre is East-Californiai (Compton) akkor ki kit csábít hova?????


Előzmény: makaveli08 (811.)
Sicko e-mail | 2008-10-23 15:09:37 | 812.
Ez mellébeszélés :)

Előzmény: makaveli08 (811.)
makaveli08 e-mail | 2008-10-23 14:48:34 | 811.
Hát akkor én is tartok neked egy órát, kedves Thunda, szerintem a vége felé meg fogsz döbbenni, biztos új lesz a számodra!

Ti (szerencsére a kisebb réteg) azért utáljátok 2pac-ot, mert ki merte mondani azokat a dolgokat, amik a világban évek óta történtek/történnek, konkrétan a szegények elnyomása és a feketék elleni rasszizmus (meghalnia persze nem ezért kellett, hanem mert mindenki tudta, hogy 2pac a király és amíg ő él, addig nem lehetnek ők, vagyis a többiek a legjobbak).

Ezt a lázadó felfogást, és a színtiszta igazságot nem akarta elfogadni a gazdag réteg, mint ahogy ma sem akarják elfogadni.

Mert nézzünk csak szét a mai világban! Mi van ha bajba keveredik egy gazdag (lásd politikusok, bankárok)? Egy kis pénz oda, egy kis pénz ide, és az ügy le van zárva.

Igen, 2pac valóban lázadó volt. Mert egy normális ember az, és nem a gazdagokat gazdagítja. Nem kell messze menni: itt van szaros kis országunk. Ha nem teszünk semmit, akkor azt hiszik ott fennt, hogy bármit lehet. Tudod mit? Örülök neki, amikor ilyen meg olyan adókat vezetnek be. Őszintén örülök neki, hát ha mi ezt hagyjuk, akkor miért ne (olyan magasságokban én is ezt tenném, ha az emberek ezt tűrnék).

Innen is látszik, hogy a magadfajtát mennyire befolyásol egy kis zsebbe kapott pénz, amiért még a véleményedet is meghamisítod. Nem volt ez másképp 1996-ban sem. Snoop Dogg tudott a gyilkosságról, mégsem figyelmeztette 2pac-ot, vajon miért? Netán kapott a hallgatásért pár százezer dollárt?

50 cent, 50 cent!

Na róla meg csak annyit, hogy nem azért utálom mert mindenki utálja, hanem azért utálom mert a rap szégyene. Ha esetleg nem tudnád, hogy 50 centből hogyan lett "rapper", elmondom. Ő mindig is kivételesnek érezte magát, mivel a nagyobb réteggel ellentétben ő gazdag családban született.

Egyszer, ki tudja mikor és miért (feltételezem feltűnési viszketegségből) úgy döntött hogy ő lesz a nagy rapper. Hát szerintem fogja be a pofáját, mert mindent tud csak rappelni nem, és fogjon bele egy másik vállalkozásba. Persze hülye lenne, mert a sok hülye azt hiszi hogy ő az Isten, és nem mellékesen a G-Unit is jövedelmező a számára.

Utálom az ilyen kétszínű alakokat is mint ő meg Snoop Dogg. Ja és még egy dolog amit lehet hogy nem tudsz, amiért kibaszottul utálom Snoop Dogg-ot.

Tudd meg, kedves Thunda, hogy ez az egész kelet-nyugat harc Snoop Dogg miatt tört ki, ugyanis Dr. Dre-nek tetszett Snoop Dogg stílusa és átcsábította őt a nyugati oldalra, amit persze a keletiek rossz szemmel néztek és megindult az ellenségeskedés.

Sajnos mindkét oldalon halálesettel ért véget, nyugati oldalon 2pac lelte halálát, a keletin pedig Notorious B.I.G.

És ez a nyomorék Snoop meg tovább él. Nevetséges!!!


Előzmény: Thunda (805.)
Sicko e-mail | 2008-10-23 11:03:44 | 810.
"2pac = barbibaba, akkor a többi rapper sem több egyszerű operaénekesnél."

Thunda már mindent elmondott amit erről én is akartam, még annyit, hogy értelmiségi szinted ott nyilvánult meg, hogy szádra vetted az operaénekeseket. Személy szerint lehet, hogy inkább őket hallgatnám mint a legtöbb rappert, többet is letettek már az asztalra... és hát teljesen más műfaj. Mondjuk van rapper (Krizz Kaliko) ki elmehetne operaénekesnek, és a számaiba is sokszor csempész operás elemeket, mert megteheti, hisz jó hangja van...

Az "operaénekes" pozitívabb jelző, mint a "rapper"...
Ez van.


Előzmény: makaveli08 (804.)
Sicko e-mail | 2008-10-23 10:53:53 | 809.
Véleményem szerint aki hallgat Anonim MC-t is az nem igazán áll le Siska és Tibbah füvezésre buzdító szövegeinél (főleg, hogy Tibbah szerintem maradjon csak az alapcsinálásnál, mert már mindenki túlnőtte a BB-nél)
Az meg hogy kevés rapper van hazánkban az nem igaz... kevés ÉRTELMES rapper van hazánkban, így már jobb :) Túl sok a Dzsíjunit szettben járó Wessszájdot mutogató NyúJorkos sapkában kezetdobáló 7 évesnél persze agyilag nem sokkal több emberből...
Már bocs, de én velük nem igazán tudok azonosulni zeneileg (milyen szomorú) pár rockerrel jobban el lehet beszélgetni egy adott dologról, mint velük... attól még hogy valaki bőgatyában jár még nem lesz jobb ember és nem érzem kötelességemnek, hogy fényesre nyaljam a seggét...
LL Junior az nem rap, igazad van, de a C.O.D bármilyen szarnak tartod (nekem sem nagyon jön be a zenéjük), attól még rap és tundék tőlük ezerszer szarabb előadókat is sorolni. Nem tudsz ellene mit tenni.


Előzmény: nyul155 (807.)
nyul155 e-mail | 2008-10-23 10:32:27 | 808.
ja meg sub bass is fasza


Előzmény: nyul155 (807.)
nyul155 e-mail | 2008-10-23 10:31:21 | 807.
csá én meg azt mondom h nem kéne itt csudázni lefele egy reppert sem mert nem egymást kéne szopatni mert kevesen vannak mo-n akik reppet halgatnak!!!!am 2008-an sztem siska aki nagyot tudott mutatni meg tm decsipem anonimot meg tibbah-t akit nagyon utálok és nem is nézek reppernek mo-n az ll junior meg children of distenc mert egy fos mind a 2 nem is rap amit csinálnak hanem csak a műfaj szégyenei

Előzmény: zdlr (806.)
zdlr e-mail | 2008-10-23 10:08:43 | 806.
ez nem logikus értelmetlen baromság.
a hh a 100 doláros bankjegy mert olyan van, a rap az 5000 euros bankjegy mert olyan nincs? vagy mi?

elmondom, a hh a lifestyle, aminek az egyik eleme (zenei, a dj style mellett) a rap, szóval, ha hiphop zenét akarsz csinálni, szöveggel, akkor rappelni fogsz. magyarországin is vannak rapperek, mert az egy "ének" stílus, a ritmusos utemre szövegelést jelenti (a jamaikai toastingból alakult ki), amit itthon is művelnek páran, szóval rappelnek, tehát rapperek.
attól hogy amerikában kezdődöt nem csak ott létezik.
nameg, ha magyar hiphop van akkor magyar rap is, ez tetszik-nem tetszik egymással járnak. igaz szarabb, de magyar.


Előzmény: makaveli08 (803.)
Thunda e-mail | 2008-10-23 10:02:23 | 805.
Kedves Makaveli08. Tartok neked egy órát.
Az r'n'b énekesek, akiket ma te rappernek nevezel/esetleg utálsz, vagy a drogos gyerekgyilkos gengsztereket, akik türannosz módjára uralták az utcákat és az urban toplistákat a 90'es években, ezeknek az előadóknak egy 300 milliós országban kellett megfelelniük. Nyilván, ha sok a fasztalicska, sokka ltöbb fasztalicska fog rákattanni a szar zenéikre. A siker sikert hoz, mondja az öreg róka. Ez így van. Mivel főleg kelet európa (meg igazából a világ többi része is) amerika után jár, nyilvánvaló, hogy amerika fogja diktálni a divatot. (értsd: zene) Ez természetes, hogy a fasztalicskák, akik kiestek az amerikai határon túlra, azok szintén beleszeretnek ezekbe a zenékbe, életstílusokba.
Nos, ha magyarországot vesszük figyelembe, ahol a háttérinformáció annyi, hogy nem világnyelven hordják össze a szövegeiket, és csak 10 milliós az ország, levonhatjuk a következtetést, hogy kisebb, ismétlem kisebb lesz a hallgatósági körük. Mellékes háttérinformációként közlöm, hogy a magyar hip-hop sokkal több értéket képvisel, mint az amerikai. Ők elkezdték mi jobban folytatjuk. Ködöt képez az elmékben, hogy sikerben kell mérni a minőséget. Nos, ezen kéne túllépni. Még aki szívből utálja a magyar rappet, mint a szart, (z-A-z) az is megtalálja 1-2 előadóban az értéket.
Ilyenkor jön a kérdés, hogy vajon a te elmécskédben, vajon végigfutott-e valaha is ez a gondolatmenet...nem.
Hogy ne tarts elfogultnak, hozok amerikai példát.
Igazi minőségi hip-hopot (értsd: rappet) '79-től találhatsz egészen napjainkig. Nem minden esetben voltak olyan széleskörűen sikeresek az előadók, mint a te szeretett 2csomagod, (2pac) vagy a rühes kutyád, esetleg a többi előadó. Hogy miért, kérdezed. Mert pl. a 80-as években nem volt internet, maximum telefon, a haverod szava vagy (istenments) a televízió. Mint ahogy azt kifejtettem, magyarországon kis hallgatóság.
Adhatnék egy igen-igen hosszú listát arról, kik jó előadók de ez megint személyes vélemény lenne.
Ezt most nem teszem. De.
Hozzá kell adni a faktort, hogy tinédzserek hallgatják a hip-hopot, ami tagadhatatlanul a devianciába (másságba, különbözni akarásba) csap át. Ez a zenében sincs másképp. Nos van egy tudatalattid, ami szépen be van programozva. Szeretsz előadókat, akiket a baráti köröd/akikre felnézel/netán a szüleid is kedvelnek. (lásd 2pac)
Ugyanígy van ez a többi előadóval, akiket a nagyrész utál, azt egy idő után te is utálni fogod. (50 cent, tokio hotel, stb.)
Ez természetes, de itt csapódik ki az ezüst a kémcső falán. Úgy értem ennél a lépésnél, aki ezt megteszi, már az intelligencia halovány jelei mutatkoznak. Mi is ez a lépés?
Az ember elkezd magakörül kutakodni, keresni, az értékek után. Érték lehet
-intelligens szöveg (Mos Def, Tech Nine, The Steve, Canibus, Hősök, (utálom a hősöket :S) A.R.T., stb.)
-jó háttérzene (Jedi Mind Tricks, Aza, Doug E Fresh, Biz Markie, stb.)
-különleges szöveghasználat (Akkezdet Phiai, NKS, Majmok Bolygója, B-közép, Aza, Tezsviir, Above The Law, Busta Rhymes)
-azonos gondolatmenet, vagy ismerős érzések (Anonim MC, Brand Nubian, és a többi előadó aki úgy tud szövegelni, hogy a közhelyeket olyan formába helyezi, amiket magunkra tudunk venni, legjobb példa a Linkin Park)
Ez a sok szempont, meg még van sokezer, egyszerre jelen lehet több előadóban is.
Kétségtelen amelyik zenét az agyunk másoknak való megfelelésre, vagy emlékek miatt szeret, azt nem tagadhatjuk le, ilyen 2pac, meg a mittudoménmicsodák.
Az agyacskád, attól függően, hogy mennyire fejlett, vagy nem fejlett, kiválasztja a dalocskákat amikkel összefutsz, és kiválogatja,hogy tetszik-e.


Egy idő után, ha elég fejlett a kis fedélzeti computered, ingert érez, hogy minőségi zenét keressen.


De ezt csak az én kis 17 éves agyam látja így, elnézést kérek ha bárkit megsértettem azzal, hogy semmi értéket nem látok 2pac zenéjében, és a tényt hogy iszonyat primitívnek találom a hangját, és a szövegeit is, csupán jókor volt jó helyen, jó korszakban. (Igaz én az ellenkezőjét gondolom, de 2pac egy jó szűrő hogy az intelligens embereket megleld)

Jó szórakozást 2pachoz!

Thunda

makaveli08 e-mail | 2008-10-23 08:26:59 | 804.
Erről a 2pac barbibabás dologról csak annyit, kedves Thunda, hogy ha 2pac = barbibaba, akkor a többi rapper sem több egyszerű operaénekesnél.

Előzmény: Thunda (801.)
makaveli08 e-mail | 2008-10-23 08:24:00 | 803.
Szerintem tök logikusan írtam amit írtam, de akkor nézzük egy példán keresztül:

Olyan hogy 100 dolláros bankjegy létezik ugye? Nem magyar, de Magyarországon is lehet vele fizetni. Ugyanígy a hip-hop. Nem magyar, mégis vannak magyar követői.

Olyan viszont hogy 5000 eurós bankjegy nem létezik. Bármennyire szeretnéd, nincs euróból 5000-es. Ugyanígy a rap. Nem magyar eredetű, és ezzel egy időben nincs is magyar rapper. Sokan vannak akik szeretnének azok lenni, de ez csak álom marad mindegyiknek, aki itthon rappernek nevezi magát.

Egyébként zdlr, lehet hogy igazad van abban, hogy 2pac-al nem foglalkozna senki sem, mert ő nem süllyedne le a mai rapperek szintjére.


Előzmény: zdlr (799.)
z-A-z e-mail | 2008-10-22 15:30:23 | 802.
2Arcon és Steven kívül nem tudok értékelhetőt mondani 2008ban

Előzmény: Thunda (801.)
Thunda e-mail | 2008-10-22 15:02:13 | 801.
az amit te nem ismersz, az attól még létezik kissrác. menjél a 2pac barbibabáiddal vissza az osztályterembe és hagyd gazsi tanító bácsit infóórát tartani. (Y)

Előzmény: makaveli08 (796.)
zdlr e-mail | 2008-10-22 14:04:02 | 800.
a tupac és mo hh az makaveli08-nek szól

Előzmény: zdlr (799.)
zdlr e-mail | 2008-10-22 14:03:22 | 799.
snooptól sem hiteles, dre-től sem.. mégisszarral dobálóznak mert abban van a nagy lóvé. ez van mostanra csak a pénzről szól a biznisz.

és még mindig tartom, ha 2pac élne lófasz nem foglakozna vele!
a halálával lett ekkora giga reppsztár.


ez a magyar hiphop van de rap nincs szöveg micsoda? légyszíves magyarázd már el nekem, köszi.


Előzmény: z-A-z (798.)
z-A-z e-mail | 2008-10-22 13:28:39 | 798.
hát ezt már sose fogjuk megtudni felesleges találgatni h milyen zenét csinálna, az a lényeg, hogy mikor élt, akkor fasza zenét csinált!
nekem Eazy-E a kedvenc rapperem, róla speciel nem tudom elképzelni, hogy így elszarulna ha még élne, mint ma a régi nagyok - valahogy nem lenne tőle hiteles a gagyiság...


Előzmény: Zsilip Endre (797.)
Zsilip Endre e-mail | 2008-10-22 12:20:23 | 797.
"Ha már 12 éve ilyen zenét csinált, akkor milyet csinálna ma!!!!" - :) valószínűleg ugyanolyan szemetet, mint a Game meg a többiek. 12 éve még teljesen rendben volt a scene, mára viszont olyan szinten kommercializálódott a műfaj, h szinte csak a bizsu van. Amúgy haláluk után minden híres előadó, képzőművész, stb munkásságát túlértékelik nagy biznisz reményében. Nem azért mondom, 2Pac zsír rapper volt megminden, de azért...

Előzmény: makaveli08 (796.)
makaveli08 e-mail | 2008-10-22 06:51:12 | 796.
Szevasztok!

Eredetileg ha jól látom úgy indult ez a téma, hogy: Melyik rappert utálod?

Ehhez képest mindenki emlegeti itt a magyarokat. Ez alapból hiba, mivel magyar rap nem létezik. Magyar hip-hop az van (pl. Belga) de magyar rap sohasem volt és soha nem is lesz.

Egyébként igen, az az SP egy nyálas kisfiú, anya pici fia.

Hogy a témánál maradjunk én 50 Cent-et utálom, mert egy nyomorék. Nem is tud rap-elni.


R.I.P. Tupac Amaru Shakur (2pac) - ő volt/van/lesz a legjobb mindörökké.

Gondolom majdnem mindenki ismeri a Soon as I get home című számát. Ha már 12 éve ilyen zenét csinált, akkor milyet csinálna ma!!!!

Ja és nem mellékes, hogy halála után több mint 2 millió album talált gazdára!

dogman22 e-mail | 2008-10-22 04:17:15 | 795.
Lil Wayne-t azért mert amikor meghallom a hangját a szédülgés keringet.Szerintem ő a legszarabb "rapper" a világon.
Moby Jons e-mail | 2008-10-14 08:24:37 | 794.
a homi sp

Előzmény: nerdwrecker (793.)

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.