Click to Visit
Rock - Hogyan lettél ROCKER?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  

cura e-mail | 2003-10-17 23:41:58 | 124.
Szia Mindenki!Én csak most kezdem megismerni a Rock-ot,és ebben kérném segítségeteket!Nemrég kaptam ey Pokolgép Cd-t,és teljesen magávalragadott.Úgy érzem,hogy megtaláltam azt a zenei műfajt,amiben meglelhetemem önmagamat.Ebben kéne egy kis segítség!!!!!!!!!
Thomas e-mail | 2003-10-16 22:17:39 | 123.
GYEREKEK, FELEJTSETEK EL MINDENNEMŰ SYSTEMOFAKORNT UGYANIS AZ ÚJ HATEBREED ODABASZ MINT SZOMSZÉD A NEJÉNEK!!!
Garfield e-mail | 2003-10-16 22:07:30 | 122.
neked mániád h zenekarok létezését más bandáktól teszed függővé! nem hiszem h a Korn nélkül Soad-ék most nem lennének zenekar és nem lennének sikeresek! és a kornék se a Sepu miatt vannak ott ahol vannak! nyilván vannak hatások de te ennek sztem túl nagy jelentőséget tulajdonítassz! Nirvana -Korn, vagy mit emlegettél korábban? vicc!

Előzmény: Grizon (120.)
AMDFan e-mail | 2003-10-16 04:20:17 | 121.
Nem tudom. Azért annyira nem biztos. :)
Mondjuk nem vagyok egy nagy SOAD fan csak jeleztem hogy tetszik.
De szerintem elég eredeti a zenéjük.


Előzmény: Grizon (120.)
Grizon e-mail | 2003-10-15 14:33:36 | 120.
Nana!ne húzd ki a gyufát!q:-))
Ha nem lett volna KoRn, akkor most nem lenne SOAD...


Előzmény: AMDFan (104.)
aght e-mail | 2003-10-15 14:19:06 | 119.
Most olyan a kedvem, hogy de igenis vitatkoznék veled, mert te kezdted, de inkább nem. Alapvetően nem vagyok valami agresszív konfliktuskereső típus.
cucka e-mail | 2003-10-14 19:02:25 | 118.
ej, nem szeretnék ám barátságtalannak tűnni.
a soad 3 albumát kb kivülről ismerem, tényleg sokszor hallgattam végig őket. és nem metal amit játszanak. persze vannak benne metálos témák, de az egész mégse tűnik annak.
és hogy mi nekem a metál? hát mondjuk nálam az ott kezdődik hogy metallica, pantera, slayer, iron maiden. (igaz, utóbbit nem nagyon szeretem).


egyébként meg nem tökmindegy, hogy a soad metál vagy rock vagy bármi más. a zenéjük jó, és kész. szerintem hülyeség ilyenen vitatkozni (tudom, én kezdtem).


Előzmény: aght (117.)
aght e-mail | 2003-10-14 16:04:51 | 117.
Okés, látom kibaszott barátságosak vagytok. De nembaj, csak egy valamit akarok tisztázni: NEM szeretem a Linkin Parkot. Utálom. És a systemről: metal. Szerintem talán meg kéne hallgatni mielőtt fikázzuk. Pl.: Snowblind, Soil, Suggestion, és még jó sok. Mi a metál neked? Marduk? Azt is hallgatok. Fear Factory? Azt biztos nem ismered.
s.cs. e-mail | 2003-10-14 09:30:21 | 116.
ekkora kérdést!Burzsuááááá nyugdííjjaasssokkkk
ErikPunk e-mail | 2003-10-14 08:45:50 | 115.
sehogy én nem vagyok rocker!!!!<:-)

cucka e-mail | 2003-10-11 12:08:33 | 114.
mp3-ban vannak a slipknotok. nálam mindkét gently tök egyforma, az iowa-s jobban szól de ennyi a külömbség. a hossza valami 5:16. persze lehet, hogy az iowa-s mp3-ak között is a régi gently van, nem tudom. nálad milyen hosszú az új gently?

Előzmény: Marque (112.)
FT0NES e-mail | 2003-10-11 11:48:45 | 113.
Szerintem mind a 2 Gently jó kis nyugis szám.. Nekem bejön :) És Marque: tetszik a szöveged..
Marque e-mail | 2003-10-11 11:38:04 | 112.
Az iowára abszolút más Gently került fel, nem tudom, neked milyen formában van meg a két album, de hasonlítsd össze azt a két számot!
Teljesen más, egyátalán nem hasonlít egymásra, csak a dalszöveg egyezik meg...

Én szeretem ezeket az elszállós, hosszú "kivezető" számokat...
Van egy 3 cds házikészítésű kollekcióm, amin CSAK ilyenek vannak!
A listavezető: Limp Bizkit - EVERYHING
Az a szám alap a maga 16 percével. Isteni!
Ha még nem ismered, töltsd le!


Előzmény: cucka (111.)
cucka e-mail | 2003-10-11 08:13:58 | 111.
kedves Marque! az iowa c. számmal annyi a bajom, hogy túl hosszú. más bandáknál is van olyan, hogy az utolsó szám nyugis, pl. at the gates. ennek ellenére egy 2-3 perces nyugtató a végére bőven elég, nem kell 13 perc legyen. a mate feed kill repeat-et ismerem. érdekes, ott vannak gitárszólók, míg a két ismert albumon nincsenek. a gently tényleg jó kis szám, bár az iowa-n eléggé kilóg a többi közül, leginkább mert máshogy (szarabbul) szól. illett volna újra feljátszani, és nem csak újrakeverni a régi felvételt.
a mfkr-et nem csak magyarországon nem lehet megvenni, egyszerűen elfogyott, és nem akarnak többet kiadni belőle. ők azt ajánlották, hogy akit érdekel, töltse le a netről.


Előzmény: Marque (110.)
Marque e-mail | 2003-10-10 23:05:01 | 110.
...izéke...bocs, cucka, de az iowa (a szám) távolról sem művészkedő.

Nem tudom, hallotál-e arról a csak szerzői kiadásban megjelent mini-LP-ről, amit Mo.-n nem lehet +venni és Mate; Feed; Kill; Repeat címen látott tőlük napvilágot 1997 februárjában.
Eme roppantul extrém mű bizonyítja a legjobban a SlipKnoT egyedülállóságát.
A lemez zárótétlele a majd' negygedórás "Killers ar quiet" c. szerzemény, amely - láss csodát! -az Iowa nyers (zenei) alapja.
Természetesen a 2001-es albumra a már jóval érleltebb, hosszabb, mélyebb és persze jobb hangzású újrafelvétel került rá, új dalszöveggel és vokállal (a régi, mélyhangú énekest; Anderst felváltotta közben az azóta ismerté vált, "rádióbarátabb" hangú Corey).

Ez a szám (mind2 formában) tökéletes nyugtatóként szolgál a két lemez erős, nyers zúzásához; a tombóló düh és agresszivitás után egyfajta kívánt relaxáció.
Nem ez az a szám, amire körbepogózod a szobád, miközben a családi fényképeket sorban levered a polcról, de ha igazán mélyen, odafigyelve, (estleg elalvás elött) hallgatod, akkor - ha nem is rögtön - el kell fogjon a sajátos hangulata.

felszínesen ne hallgasd!
ugyanez a helyzet a gentlyvel is!


Előzmény: cucka (106.)
cucka e-mail | 2003-10-10 22:52:37 | 109.
nem akarok én bántani, csak ezek a misztikus hangulatú zenék (tristania, therion, stb.) nem igazán jönnek be nekem. érdekes, a barátnőmnek meg pont ezek a kedvencei. hmm

Előzmény: AMDFan (108.)
AMDFan e-mail | 2003-10-10 22:24:21 | 108.
nana.
Tristaniat nem bántjuk!


Előzmény: cucka (106.)
cucka e-mail | 2003-10-10 20:30:19 | 107.
jah a dire straits tényleg elég ismert. de írtam még pár bandát, azért azok nem annyira népszeűek. írhatnám még a supertramp-et, vagy a bad company-t, esetleg air supply, reo speedwagon.

Előzmény: haska (100.)
cucka e-mail | 2003-10-10 20:25:14 | 106.
a system of a down inkább modern rock kategória nálam. egyébként szeretem a zenéjüket, tényleg egyedi és újító. az első albummal ismertem meg őket, amikor még senki nem hallott róluk (olyan 4-5 éve lehetett). persze vannak metálosabb témáik is, de inkább rock meg némi hc.
a slipknot meg tényleg metál, persze vannak szarabb számaik is (pl. a rappes spit it out vagy a művészkedő iowa). egy csomó számuk viszont tényleg üt, nem is értem, miért bántják őket olyan sokan a zenéjük miatt.
a trúmetál más tészta, szerintem baromi unalmas zene. amitől tényleg kiráz a hideg, azok a nagyon heroikus rhapsody féle zenék, meg az unalmas gótikus cuccok (pl. tristania).


Előzmény: Garfield (103.)
dead soul e-mail | 2003-10-10 17:08:11 | 105.
sztem nem olyan rossz a Korn, föleg az Isjúz

Előzmény: AMDFan (104.)
AMDFan e-mail | 2003-10-10 03:57:58 | 104.
Az EGYEDÜLI és tök EGYETLEN zenekar amit SZERETEK az "újhullámos" amcsi bandák közül az a System of a down, mert EGYEDI és kurva jó zenét csinálnak. És 200 a vérnyomásom amikor a Kornhoz meg a nu metal bandákhoz hasonlítják.
Garfield e-mail | 2003-10-09 22:01:31 | 103.
a System modern metalt játszik! szted mi a metal? tom Slipknot, Soad nem! Edguy, Helloween??? egyébként meg tök mindegy, csak nem kéne lealacsonyítani azokat a bandákat akik újat hoztak a műfajba és nem a jól bevált klisséket durrogtatják!

Előzmény: cucka (101.)
dead soul e-mail | 2003-10-09 20:31:51 | 102.
ööö... akkor nem?:)

bocsi, de én egész idáig abban a hitben éltem, hogy Jenö a Fagyhamu dobosa:) de úgfy látszik valaki félretájékoztatott,vagy csak szimplán nem voltam beszámítható állapotban a koncerten.
mindegy, azért tetszik a zenétek.


Előzmény: devülth (94.)
cucka e-mail | 2003-10-09 19:11:39 | 101.
abból hogy system of a down-t meg linkin parkot hallgatsz, még nem következik az, hogy metalt is hallgatsz. a lp-ot meg a soad-t ne nevezd metálnak, kérlek.

Előzmény: aght (99.)
haska e-mail | 2003-10-09 18:51:04 | 100.
már hogy a f.szba ne ismerném! :DD
dire straits legjobb száma a brothers in arms


Előzmény: cucka (97.)
aght e-mail | 2003-10-09 17:27:51 | 99.
Hát velem úgy volt, hogy már olyan 8 éves korom körül a kedvencem a Kiss volt, aztán elhúztam az önámítás, egyéniséglopás irányába, majd megnéztem 13 évesen a Hairt-t, és onnantól átmentem hippibe, már amennyire tudtam. Aztán egyre jobban összekeveredett ez a punk zenével, és aztán jött a Linkin Park, ami fölidézte bennem a Kiss-es időket, mikor még csak úgy az teccett, és aztám jött az amiben még most is kissebb változásokkal bennevagyok, láttam a system of a downtól az aerialst a tévében, és tisztára beleszerettem, és azóta (kb 1és fél éve) metalt hallagtok, és a systemnek rajongója lettem. :))
Casey e-mail | 2003-10-09 16:16:55 | 98.
EGYIK NAPRÓL A MÁSIKRA!!!! :DDDDDDDDD
cucka e-mail | 2003-10-09 15:16:26 | 97.
10 éves koromban kezdtem rockzenét hallgatni. nem volt otthon kábeltévénk, így kénytelen voltam azt hallgatni, amit szüleim: dire straits, alan parson, kansas, toto, foreigner, loverboy (bár nem hiszem, hogy sokan ismernétek ezeket a bandákat, de ha igen, akkor szóljatok). aztán meg egyre durvább zenék, dream theater, metallica, pantera, slayer, stb.
FT0NES e-mail | 2003-10-09 15:11:20 | 96.
Az egész úgy kezdődött, hogy apám folyamatosan nyomatta az Iron Maident, Edguyt, Helloweent meg az ilyeneket, ekkor kb 5-6 éves lehettem. Akkor 6 évesen a nővérem megmutatta a Tcs egyik albumát, nemtom pontosan a címet, na arról a Rio c. számot. Betanultama szöveget :) Tetszett az egész, aztán ötödikben kezdtem komolyabban hallgatni (a mostmár divatnak számító) limp bizkitet, linkin parkot, lostprophetst, mudvaynet, blink182t, slipknotot, sum41t stb.. És egyre "bekeményítettem" pl: sepultura, slipknot, dimmu, in flames, mudvayne, metallica, ill nino, manson (az uj albuma nagyon nem jön be), meg hasonlók.. Közben hallgatok punkot, meg ilyen elvontabb zenéket, mint Nine Inch Nails, Smashing Pumpkins, Apocalyptica..

Azt még leírom, hogy Iront meg Edguyt csak nosztalgiából hallgatom.. Meg azt is leírom, hogy most vagyok 14 (hogy teljes legyen a kép) :)

[aenima] e-mail | 2003-10-09 12:16:03 | 95.
én 14 éves koromban kezdtem rockzenét hallgatni,Tankcsapdát,Nirvana-t meg Pearl Jam-et,aztán áttértem a keményebb zenékre,leginkább az északi metalt szerettem(In Flames,Dimmu Borgir,Finntroll,At The Gates),majd az egyik haverom megvette a Mood Wombocosmic lemezét,amitől totál beindultam,így szerettem meg a stoner/doom metalt és azóta is ezeket hallgatom legtöbbet:Mood,Kyuss,Down,Q.O.T.S.A.,C.O.C.,Fu Manchu,Karma To Burn,Stereochrist,mostanában meg rákattantam a svéd rock'n'roll zenékre:Hellacopters,Hives,International Noise Conspiracy
devülth e-mail | 2003-10-09 11:24:40 | 94.
Hello!

Egyetlen lényegbevágó kérdésem van csupán:

HONNAN VETTED,HOGY JENŐNEK BÁRMI KÖZE VAN A FAGYHAMUHOZ??????!!!

Nem vagyok felháborodva, csak szimplán érdekel. Ha jól sejtem, Godó Jenőről van szó.( Ha nem akkor kire gondoltál?) Bár igazából mindegy, mert ebben a zenekarban soha nem játszott, és nem is játszik seki, akit Jenőnek hívnának!

Üdv: Devülth - Fagyhamu


Előzmény: dead soul (91.)
Lenina e-mail | 2003-09-15 13:18:49 | 93.
Igen, valaha a Papa is ember _volt_ ... jószándékú _volt_, esetleg kedves _volt_ ...
Mostanára érdekember lett. Az művház igazgatónőjénél "csürhe" vagyunk, akiket Ő irányít ... Szurdi Papa úgy fordul, ahogy a széljárás! Olyan képmutató, hogy az már fáj :(

Az Amatőr Művészklub = AB-Szint Társulat :)
Persze, hogy megalakult, persze, hogy ott voltam a kiállításon és a felolvasó, ill. előadóesten, mi több: kiállítottam és felolvastam, ill. verset előadtam :)

Neked is voltak kint képeid? Lehet, hogy látásból ismerjük is egymást? ;)

Milyen képeid voltak kint? Ne mondd, hogy csak "hézagpótlásként", mert ez az egész éppen azért indult el, hogy bárki, bármilyen képét kitehesse, bármilyen írását előadhassa/előadathassa, felolvashassa/felolvastathassa ... azért _amatőr_ :)
És utólag is köszönöm Mindenki és a magam nevében is, hogy hozzájárultál az est színesítéséhez a képeddel! :)

De május 10. óta nem volt (és asszem nem is lesz) több kiállítás, és felolvasás az AB-Szint keretében. Ill. volt egy a Fésű utcában a Fű-Vész Klubban a nyári "uborkaszezon" előtt, de az nem az AB Szint Klub volt, hanem Szilveszter másik "projectje" :) Aminek a szervezésében/szerkesztésében a F.A.L. (Független Alkotók Lapja) meg szokott jelenni. De természetesen ott is közreműködtem, mint felolvasó. Mondtam Szilveszternek, hogy nagyon szívesen segítek bármikor, bármiben, kivéve, ha a Rock Klubról, vagy Szurdi Papáról van szó.

Éppen most van nálam a F.A.L. második száma, hogy legépeljem ...

Az AB-Szint Társulattal pedig még a tavasszal elkezdtünk próbálni egy Örkény színdarabot, de félúton elakadt a dolog. A május miatt ...
Máskülönben a színpadi próbákat sem volt könnyű összeegyeztetni. Mert ugye próbáltunk a Rock Klubban, de nem lehetett hétköznap, mert akkor zenekari próbák is vannak, maradt a szombat délelőtt. Szurdi viszont nem volt hajlandó kinyitni szombaton ... ill. elég sokat szenvedtünk a kulcs miatt (ezt most hosszadalmas lenne leírni ...) és eléggé megnehezítette a dolgunkat, sokunknak pedig már ezalatt is elege lett az egészből, hogy t.i. annyira igyekeztünk, a Papa pedig le se sz@rta a munkánkat ...

Különben a Gőzerőben énekel egy csaj is néha. Meg a volt magyartanárom: Bajnóczy is :)))

Jenőék Fagyhamu zenekara? Godó Jenőék? Ervin? :)) Tudom-tudom ... de még bevallom, nemigen hallottam őket, csak annál inkább hallottam róluk ... és, ha jól tudom Ervin oda szerette volna hívni a páromat szintizni ... vagy, lehet, hogy nem oda, ha van másik zenekara is ... mindegy ...

Rock Klubba nem megyünk többet. Ez biztos. Akármi is lesz. Nem leszünk még egyszer a Papa "lába kapcája", nem fog rajtunk élősködni ... tudod, arra nem volt képes, hogy bocsánatot kérjen! Pedig Ő is ott volt az esküvőnk utáni bulin!
Mindegy ... :(

Pötyi: rosszul lett reggel, elájult, a földön fekve találtak rá a páromék. Bevitték a II. Kórház Addictológiára (=Detox), másnap azt mondták amikor betelefonáltam, hogy jobban van, nemsokára hazaengedik. És harmadnapra felhívott valaki, hogy tudjuk-e, hogy meghalt. Gyorsan betelefonáltam a kórházba, hogy mi lett, de nemigen akartak felvilágosítani. Épphogycsak ki tudtam húzni a telefon másik végét tartó ürgéből, hogy meghalt ... nem tudom mi az igazság. Azt mondják szívroham, de én egészségügyben dolgozom, ezért nekem jobbára bűzlik a dolog. Mert tudod, hülyén hangzik, hogy másnapra jobban volt, harmadnapra meghalt. Én arra tippelek, hogy amikor elájult, beverhette a fejét, és lehetett egy agyrázkódása, ettől esetleg vérömleny a fejében. Meg kellett volna CT-zni a fejét. De ezt ritkán szokták ... főleg, ha valakiről feltételezik, hogy ivott. De a párom szerint nem ivott semmit! Színjózan volt! Nem is oda kellett volna vinni ... szerintem orvosi mulasztás ... de szél ellen pisálni nem lehet ...

Hja, és azért mondta a Papa, hogy mi vagyunk a hibások, mert az igazgatónőnek hajnali kettőig fizettük a termet, és közben reggel hétig voltunk. És az volt az indok, hogy miattunk (t.i. hogy Pötyi nem tudta, hogy ilyen sokáig ott kell maradnia) esetleg nem rendesen evett a Pötyi, vagy nem vette be a gyógyszerét (mert nem vitt magával gyógyszert), vagy mittudomén ... Azzal viszont Szurdi is tisztában volt, hogy mi Pötyivel megbeszéltük, hogy reggel 7-8-ig maradunk, de Pötyi azt mondta, ne fizessünk az igazgatónőnek, hanem inkább csak neki fizessünk. Így is történt. Többet fizettünk Pötyinek, sőt: meg is lepődött, hogy mennyivel többet ... de ez már mindegy. Mi úgy gondoltuk, inkább Neki fizetünk, mint az igazgatónőnek ... és Szurdi mindennel tisztában volt ...

Mindegy, mindegy ... Pötyit már vissza nem tudjuk hozni ...

De arra nem gondolt senki, hogy esetleg nekünk sem volt egy "kellemes" élmény, hogy az esküvőnk másnapján ilyesmi történt ...


Előzmény: dead soul (91.)
naillight e-mail | 2003-09-15 08:25:05 | 92.
:)))))))))))))))

hat a peklapat nyuvoje vagyok, emberi nyelvre leforditva basszusgitáozom,jó másfél-két éve, ma ogom megvenni eletem masodk naccerelmét ;))
eddig egy Gibsonon jacccottam, mos tha minden jolmegy beujitok melle egy ibanezt.
jelenleg egy mulo inhuvejgyullda smijat tnem jaccom, mar jelentkeztek az elvonasi tunetek ,)))

sajnos nemigen tudok mit mondnai mrt a lenyeget mer öszefoglaltad te :)))))


Előzmény: Lenina (90.)
dead soul e-mail | 2003-09-15 08:08:44 | 91.
Ööö... ezen kiakadtam egy kissé.
Nem állítom, hogy régóta és közelröl ismerném Szurdit, de ezt azért nem feltételeztem volna róla. Nekem mindig jószándékúnak és kedvesnek tűnt. Egyszer mondjuk rám szólt, hogy ne dobáljam szét a csikkeket a teremben, közbe (akkor épp) nem is dohányoztam, ez vele kapcsolatban a legnegatívabb élményem... Pötyit nem ismertem, ha meg szabad kérdeznem, mi történt vele? Beteg volt? Vagy?...
Az Amatőr Művészeti Klub már megalakult, kiállítás-felolvasóest is volt egy pár, azokra se mentél le? Pár képet én is raktam már ki, persze, csak hézagpótlásképpen, nem valami világrengetöek:) De a felolvasások eddig mindig nagyon érdekesek voltak.
Hát akkor max. az Ezgázra hasonlíthat, ha csaj énekel benne:)) Ha jól tudom, a Gözeröben Szurdi hallatja baritonját.
Hehhhe:)) Voltam már P.H. koncerten, emlékszem is az Almaszószra meg a Micimackóra, jókat röhögtem rajtuk:) Bambit tényleg nem kell bemutatni, ösmerem én, ezen a történeten is jót röhögtem:) Hja az igaz hogy rohadt sok pank koncertet adnak mostanába, ha minden igaz, most pénteken is volt egy, persze nem voltam ott, itthon rohadok és haldoklom, annyira beteg vagyok. Én se vagyok már annyira oda ezért a stílusért, mint mondjuk 2 éve, amikor még tipikus kis kockásgatyás, nirvanapólós Smafurajongó csitri voltam:)) ehh, ma már csak nevetni tudok magamon (persze lehet, hogy a mostani önmagamon is röhögni fogok x év múlva). Mostanság a Niut meg a Gyilkos Méheket a legjobban bírok a Rock Klubban fellépök közül. A Wye se rossz, föleg a basszgitáros ehheheh:))Jenöék Fagyhamu zenekara se rossz.
Amúgy ha minden igaz, 27-én Athame + Dark Clouds koncert lesz.


Előzmény: Lenina (89.)
Lenina e-mail | 2003-09-15 07:47:23 | 90.
Szerintem offtopic az lenne, ha meg akarnál győzni, hogy inkább Ariel mosóport használjak, ne Tomi Kristályt :))))

Milyen hangszeren játszol, mióta?

Az az _igazi_ zenekar szerintem, akik legalább 99%-ban saját szerzeményeket játszanak! Jó-jó a feldolgozás, de csak éppen addig, ameddig a közönség még oda nem szokott ... báááár, jobbára azt szeretem a leginkább, ha már a közönséget is a saját szerzeményekkel vonzza a "pulpitus" elé a zkr.
Szerintem is a világ legcsodálatosabb dolga hallgatni, hogyan születik meg egy szám! Sosem felejtem el, amikor a párom hazajött három hét után a katonaságtól (még sorkatona korában), és egyből lementünk a Klubba, mert direkt úgy szervezték meg a próbát, hogy a vasútállomástól egyből odaérjünk a kezdésre :) És leült a párom a dobok mögé, próbálgatni kezdett egy elég érdekes ritmust, megállt, összevonta a szemöldökét, elkérte a basszusgitárt, játszott rajta egy kicsit, utána elkérte a gitárt és eljátszotta a kezdő dallamokat, és felkapta a fejét, mint aki álomból ébred, és azt mondta: "Értitek?! Valami ilyesmire gondoltam." ... ránéztem az órára: tíz perc alatt összerakta az új szám elejét! Utána visszaült a dobokhoz, mindenki felkapta a saját hangszerét és még aznap be is fejezték az új számot! Én meg csak bámultam, szinte még levegőt is alig mertem venni :))
Ez a leggyönyörűbb dolog a világon! És az, ahogy hallom, hogy mennyire együtt lélegzik a banda!

Csak sajnálom, hogy nincs már zkr ... :(

De: a párom most otthon egyedül csinál zenét, igaz, hogy szintin, igaz, hogy szinti-pop jellegűt, de ugyanúgy, visszafojtott lélegzettel hallgatom ahogy születnek a számok. Olykor 8-12 órán keresztül dolgozik. Néha felnéz, és azt mondja: "Hoznod kell egy kis sört, különben nem tudom folytatni" :) És érzem, hogy muszáj, ha kell az utolsó filléreinken is, de muszáj hoznom neki sört, különben nem születik meg a szám ... mindenre képes vagyok, csakhogy hallhassam egészben az új számot! :)))


Előzmény: naillight (81.)
Lenina e-mail | 2003-09-15 07:25:13 | 89.
Nocsak, nocsak! Honfitársak vagyunk? ;)
Lejársz még a Klubba? És, hogy bírod elviselni Szurdi Papát? :(
Mi már nem járunk ... az esküvőnk óta. Ismerted a portás Pötyit? Akkor vitték be a kórházba: az esküvőnkről (ill. utána a buliról) idén május 10-én (fent tartottuk a művházban az esküvő utáni bulit) ... és Pötyi harmadnapra a kórházban meghalt. És Szurdi Papa azt mondta, hogy miattunk ... valami ilyesmit mondott: "remélem jól éreztétek magatokat a bulin, de tudjátok, hogy egy ember életébe került a nagy bulizásotok" ... b@meg!!! ...
Azóta nem járunk le a Klubba... Egy ilyen tenyérbemászó alak, mint Szurdi Papa nem mondhat ilyet nekünk! A szívünk, lelkünk a Klubban volt! A párom mindig ott próbált, rendesen fizette a tagdíjat, én pedig - amikor a Papa nyafogott, hogy haldoklik a Klub - igyekeztem Szilveszterrel összehozni az Amatőr Művklubot a Rock Klubon belül. A tenyerünkön hordoztuk a Papát, és ilyet kell hallanunk Tőle! A rohadt ... *@&°%!!!

Hát ennyi ...

Lehet, hogy egy csaj énekel a Meztelen Ebédben :) Ki emlékszik már arra?! :)) Azóta nem láttam őket, csak hallottam mindig, hogy majd lesznek, de annyira nem az én világom.
Valami hasonló lehet, akkor, mint a Gőzerő, nem?

Punk koncertre mentetek le? Igen, ez az látod - többek között -, hogy a Rock Klubban manapság több punk zenét lehet hallani, mint rock zenét ... nem azért, meghallgatom én, de ... visszasírom a régi szép időket, amikor még minden hétvégén: Depth, Lastbride, Scapegoat, P.H. stb. volt... Bár a P.H.-ról is van egy sztorim :(
Néhány évvel ezelőtt a páromék (Lastbride) próbáltak az első próbateremben. Már nagyon kész voltak, és elkezdtek marhulni: eljátszották az Almaszószt (Halász Judit) rockosított változatban. Iszonyat jót röhögtek az egészen, egyszer csak bement a Bambi (ha Rock Klubos vagy, akkor nem kell bemutatnom Bambit ... akkoriban még a P.H.-ban dobolt) és lehurrogta őket, hogy mi ez a szar ... és, mit ad Isten: két hét múlva a P.H. koncerten elkezdték játszani az Almaszószt rockosított változatban! És iszonyatosan tetszett a népnek, és nyilván azóta is játsszák ... Utána már csak ráadás volt a Micimackó: "Minél inkább iszik, annál inkább viszik..." vagy valami hasonló refrénnel... na mindegy ... nem minden arany ami fénylik ;) vagy :(


Előzmény: dead soul (88.)
dead soul e-mail | 2003-09-13 08:48:25 | 88.
Tényleg nagyon szép volt, az én "indulásom" története a Rock Klubban meg se közelíti ezt:) Barátnőmme' lementünk egy punk koncertre (Keserü Giliszta, Niu, Csigavér - ha jól emlékszem), feszítettem az Offspringes pólómban, huhh de gáz volt:)) naiv voltam és ártatlan, elöször alig mertünk lemenni a lépcsön, meg kiakadtunk a tetovált rockereken... még csak két éve, de azóta igencsak szocializálódtam a R. Klubban.
Én se ismerem igazán a Meztelen Ebédet, de szerintem egy csaj énekel benne, és ilyen folkos, törzsi elemekkel átitatott rockzenét játszik - avgy rosszul emlékszem?


Előzmény: Lenina (79.)
AMDFan e-mail | 2003-09-12 17:47:19 | 87.
Hmmm...
Nem semmi kis történet.
Mesébe illő mondhatnám :)
Egyébként talán mondhatom, hogy amiről írtál az a rocker életmód.
Én például csak ezt a zenét szeretem, meg koncerte járok, ezért nem is tartom magam rockernek.
Majd ha az életmódom is változik akkor talán. Bár nemtudom. Azért az sem korrekt ha arra mondják rá, hogy rocker aki minden este részeg meg igénytelen.
Nemtudom ki a rocker... De ez a topic arról, hogy szól, hogy mindenki elmesélje az első rockzenei élményeit...


Előzmény: Lenina (79.)
blackdingostar e-mail | 2003-09-12 15:26:11 | 86.
én is mindig vettem

Előzmény: redemptor (85.)
redemptor e-mail | 2003-09-12 15:20:23 | 85.
...a Tankcsapda 576 KByte-jába?! :D
No mindegy, legalább valaki ismeri a - néhai - legfaszább gamer újságot...! :)


Előzmény: Lenina (79.)
redemptor e-mail | 2003-09-12 15:15:30 | 84.
Öreg hiba...

Előzmény: blackdingostar (82.)
blackdingostar e-mail | 2003-09-12 15:11:31 | 83.
engem pl. egyáltalán nem érdekelnek a zenei stílusok,azt hallgatom amit szeretek

Előzmény: Lenina (79.)
blackdingostar e-mail | 2003-09-12 15:05:53 | 82.
kedvenc játékaim egyike lehetett volna,de valahogy mindig elszalasztottam

Előzmény: redemptor (78.)
naillight e-mail | 2003-09-12 15:00:30 | 81.
ugyan kicsit offtopic a dolog, de találtam vmit a hozzaszolasodban,amin felcsillant a szemem....z amatör zenekarok es a zene szuletese szekcio volt.
szerintem az,amikor egy CDn hallgatod a zenét,néha biztos erzi az ember hogy valami hijanyzik...a zene, egy szam szerintme akkor kezd el élni igazán amikor ÉLŐBEN játsszák. akár egy koncerten,klubban,stb...még a tömeggl,alégszomjjal együött is nagyon felemelő érezni azt a vibrálást ami egy egy élő nótából szürödik.
a vilag lexebb dolga pedig az amatör zenekaros dolog,de nem am mikor feldolgozasokat jatzanak,hanem a saját számaikat. én a 'saját' zkr on kivul ismerösök probaira is lejarok ha van egy kis idő, semmit nemcsinálok,leülök a fotelbe es hallgatom ahogy a fülem hallatara születik meg egy szám.
lehet h ez most erzelgösen hangzik,utalok is csöpögni es sztem az aktiv forumozok ezt nemis szoktak meg tölem de ezvan ez most jött.
topic ON

blackdingostar e-mail | 2003-09-12 14:46:35 | 80.
Nekem is ugyanezek tetszenek de tényleg!
Az összes a Black Sabbath-tól kezdve!
+még a G.n'R.


Előzmény: acdc (74.)
Lenina e-mail | 2003-09-12 13:50:36 | 79.
Csak döbbenek rajtatok! Eszméletlen, hogy mennyire otthon vagytok elméleti síkon a "szakmában". Döbb-döbb! :)
De nem értem, hogy miért húzzátok le olykor ennyire egymást, és egymás kedvenc zenéit. Jóllehet, én több mint felét nem ismerem azoknak a zenekaroknak, amiket felsoroltatok, mint kedvenceiteket, meg "elindítóitokat", de nagyon ritka, hogy egy zenére azt mondtam, hogy "szar". Még a Másfélre is csak azt mondom, hogy: "számomra nehezen emészthető, és ha meg kell hallgatnom egy egész albumot tőlük, abba biztosan belehalok, kikészít, de kb. két számot még elviselek egyszerre". Szar zene az, amit a Dáridóban, meg a hasonló műsorokban lehet hallgatni, de olykor még ott is akad értelem (pl. egyszer véletlenül láttam egy olyan Dáridót -asszem Dáridó volt- ahol a Nyers játszott, igaz, nem nagyon ismerem őket -peddig illene, mert honfitársaim, sőt, Ők is a Klubban kezdték- de egy-egy számot hallgattam tőlük, és nem rossz. Nem mondom, hogy életem értelme az a zene, de rossznak sem rossz ...

Na, mindegy. Azért csodállak benneteket komolyan, hogy ennyit tudtok! Nekem sosem volt arra időm (sem memóriám), hogy egy az egyben bebiflázzam, hogy melyik együttesnek kik a tagjai, melyik albumot mikor adták ki, milyen számok vannak rajta, melyik együttes melyik alstílushoz tartozik, melyik zenész ül a sitten :))) stb. Elismerésem valamennyiőtöknek!

Én nem tudok ennyi elméleti dolgot. Az én rocker "pályafutásom" a Sing Sing-gel kezdődött igazából (igaz, előtte is hallgattam már Metallicát, Aerosmith-t, John Bon Jovi-t). Egy mentálhigiénés táborban voltam, ahol volt egy maroknyi rocker csapat. A táborban, a klubteremben minden este disco volt. Ezeket mindig rendre kihagytam, inkább sakkoztam, malmoztam, kártyáztam, beszélgettem a többiekkel, vagy Stephen Kinget olvastam (akkoriban Ő volt a nagy kedvenc nálam). Az utolsó este viszont valahogy lent maradtam a klubteremben még a disco kezdése előtt. Üldögéltem, és olvastam. Alig néhányan voltunk csak bent még. Egyszer csak berobogtak a rockerek, és azt mondták: "akinek kedves az élete, az menjen ki, mert ma itt nem disco lesz, hanem igazi metalbuli", és már be is tették a Sing-Singtől a Halál a májra c. számot. Engem nem zavart meg semmi a nyugalmamban, a többség gyorsan kiszaladt, hogy ilyen "szennyet" nem hallgatnak, de én olvasgattam tovább rendületlenül Kinget. Egyszer csak félretettem, és figyelni kezdtem a bent maradt emberkéket. Csupa-csupa feketeruhás emberke, akik amióta csak a táborban voltam, többé-kevésbé külön utakon jártak, mint a többiek. Némelyek tartottak is tőlük kicsit, pedig a légynek sem ártottak. Én pedig kíváncsi voltam. Annyira-annyira szerettem volna tudni, hogy milyen emberek Ők, akikről mindenki csak suttogva mer beszélni, és akik olyan szabadok, mint a rigó a fán, mert nem engedik magukat láncra verni...
Ültem, és néztem, ahogy rázzák a gyönyörű hajukat, ahogy egymásba kapaszkodnak, forognak, "sörögnek" együtt, mint hat-hétévesen "sörögtünk" az iskolában, és mosolyognak, nevetnek, úgy éneklik: "Itt van a helyed Neked is köztünk, meghívó nem kell, csak hozz piát!". És észrevettem, hogy már tudom a refrént, és önkéntelenül éneklem velük, és a lábam ütemre jár. Gyorsan lebuktam :)
Odajött hozzám az egyik srác, kézen fogott, és bevitt a terem közepére a többiekhez. Elkezdett velem is forogni, "sörögni" (nem tudom, melyik szót ismeritek, használjátok - de tudom, hogy ez ma már nem divat a koncerteken sem, és bulikon sem, pedig jó móka :)). És vigyorogtam, mintha ittam volna, pedig nem volt alkohol a táborban (na, és akkoriban még nagyon ártatlan életet éltem egyébként is) és egészen átszellemültem. Ahogy megálltunk, velük együtt ráztam a fejem, és olyan jól éreztem magam, hogy még most is fülig szalad a szám, ahogy leírom ezeket a sorokat :)

A táborvezető nem szólt semmit a buli miatt (ugyanis a táborvezető is, és minden nevelő a táborban pszichológus volt), szépen elmagyarázták a többieknek, hogy a rockereknek igazuk van, egész héten hallgatták azt a fajta zenét, amit nem szeretnek, nem szóltak egy szót sem, most így, az utolsó napon igenis joguk van egy olyan bulihoz, ahol Ők érzik jól magukat. És fura módon amikor kijöttünk a buli végén a klubteremből, senki nem szólt egy szót sem, és másnap reggel sem. Mindenki megértette, hogy ez bizony járt!

Utána kezdtem Sing Singet, Ossiant, Pokolgépet, Iron Maident, Def Leppardot stb. hallgatni.

Talán egy, vagy két év múlva kitették a szűrömet otthonról. Ez a harmadik és negyedik iskolaévem közötti nyáron volt. Átkerültem a keresztszüleimhez, és kollégiumba. A keresztapám basszusgitáros volt fiatal korában, úgyhogy Led Zeppelin, Deep Purple, Shadows stb. következett.

Amint elvégeztem a negyedik évemet a suliban (még nem ért véget a móka, mert statisztikából pótérettségiznem kellett októberben), Apámék visszahívtak. Én pedig (én hülye, naiv állat!!!) visszamentem hozzájuk...
Na, lényeg a lényeg, egy nap, ahogy mászkáltam a városban, megláttam egy plakátot: "Mesztelen Ebéd koncert a Rock Klubban", egyből hevesebben vert a szívem. Nem a Mesztelen Ebéd miatt, gőzöm sem volt, hogy kik azok (ma is csak annyit tudok, hogy pár öreg szivar, akik régi zenéket játszanak, de nem hagyott túl mély nyomot bennem) hanem amiatt, hogy Rock Klub!!! Tudtam én, hogy van egy ilyen hely ebben a városban, de eddig még eszembe sem jutott, hogy meg kellene néznem. Nem volt alibim rá! De jött az ötlet: otthon mondtam, hogy van a Rock Klubban egy Mesztelen Ebéd c. koncert, amit a barátnőm nagyon szeret, és megkért, hogy menjünk el rá (szegény barátnőm, szerintem a mai napig sem tudja, hogy az Ő nevével fémjelezve vonultam le először a Klubba, pedig Ő nemigen szereti a rockzenét, és hat ökörrel lehet csak a Klubba levontatni :))). Apám kérdezte, hogy meddig maradok. Na jujj! Fogalmam sem volt, hogy meddig van nyitva az a hely, de azt tudtam, hogy amíg nyitva van, addig nekem ott a helyem, egy pillanatot sem szalaszthatok el az éjszakából! Úgyhogy azt mondtam, hogy hajnali négyig, és a barátnőmnél alszom :)
Bevették :)))
Felhúztam egy semmilyenszínű kopott farmert, és egy semmilyenszínű kockás inget (reméltem, nem néznek ki nagyon) és elindultam tök egyedül az ismeretlenbe! Hogy én mennyire féltem! Ne tudjátok meg! Mintha életem szerelmével az első randevúra mennék! A szívem össze-vissza vert, alig kaptam levegőt ... Bemelegítésként beugrottam a Fotex Recordsba, és belehallgattam a Tankcsapda 576 kbyte-jába (akkor jelent meg), majd irány a Klub. Már messziről hallottam a gitárok és dobok dübörgését a pincéből (a Klub egy művház pincéjében van). És egyből megcsapott az a dohos ammónia- és sörszag, valamint cigafüst keveréke, ami később az otthonomat jelentette. Nem fintorodtam el, mint láttam, hogy teszik mások (akiket később levittem a Klubba, hogy lássák milyen), hanem jó mélyen "letüdőztem" a "bűzt". Nyüzsögtek az emberek! Mindenki beszélgetett valakivel. A büféből Moby Dick hallatszott, a nagyteremben pedig a Meztelen Ebéd. Lerogytam a nagyteremben egy fotelbe, és rágyújtottam egy szál cigire. Egyből ott termett egy punk, cigit kérni :)) És egyből mondta is: "Még sosem láttalak itt", én meg: "Ma vagyok itt először". Megkérdezte, hogy melyik stílust képviselem, mondtam, hogy a rockzenei oldalt, erre elvitt a hátsó próbaterembe, ahol egy amatőr zenekar éppen próbált. Azt hittem álmodom! Hogy igazi emberek látok, amint olyan fajta zenéket játszanak, amit én kész állapotban hallgatok! Kicsit ácsorogtam ott az ajtóban, hallgattam Őket, amikor megkocogtatta a punk srác a vállam: "hazaviszlek"- ezt mondta :) Én meg mondtam neki, hogy nem megyek haza ma este, ő meg vigyorog, hogy nem úgy gondolta, hogy hozzám visz haza, hanem saját magához :)) Én meg csak ráztam a fejem, nem azért mentem én le, hogy egyből összefeküdjek egy punkkal! Nade irgumburgum bőrnadrág, miket nem képzel! :))) De rendes volt, azt mondta: "na jó, akkor bemutatlak a róker csajoknak", és odavitt egy csapat feketekörmű nőhöz, akik a hátsó próbaterem előtt ücsörögtek, hallgatták a kiszűrődő zenét, és beszélgettek alkalmasint. Körbepuszilgattak, és beültem közéjük. "Görény barátnője vagy?"-kérdezték, "NEM! Jajjistenem, dehogyis!"-mentegetőztem. És elkezdődött a beszélgetés. Ahogy vége felé közeledett a próba, egyre ismerősebb dallamok (Pokolgép, Ossian) szűrődtek ki. A lányokkal együtt énekeltem: "Csak az itt, csak a most, a máskor, a máshol nincsen ..." :)
Gondolhatjátok! Nem volt többé menekvés :)))
Igaz, hogy a klub éjfélkor bezárt, de akkorra én már egy nagyobb bandába csöppentem, akik vittek magukkal kocsmázni, utána hajnal négytől reggelig egy sráccal beszélgettem, aki olyan rendes volt, hogy megvárta velem az első buszomat ...
Ottmaradtam abban a bandában sokáig, de nálunk nem volt átjárhatatlanság egyik bandából a másikba, így megismertem szinte mindenkit. Különösen nagy gondot fordítottam az amatőr zenekarok megismerésére, mert mindig is csodálattal töltött el azt a pillanatot megfigyelni, ahogyan a zene születik!

Végül megtaláltam életem értelmét a régi Lastbride (doom death) dobosának személyében, akiről később kiderült, hogy 16 évig zongorázott, szintizett egy zenekarban, gitározni is tud, és mialatt együtt vagyunk, két évig orgonált is... a legtehetségesebb és legszerényebb zenész akivel valaha is találkoztam. Csodálatos ember! :)
Négy éve együtt élünk, és négy hónapja (10-én voltunk négy hónaposak) feleségül vett...

Azt hiszem egy kapcsolatban elég fontos, hogy a zenei ízlés, az életfilozófia összepasszoljon.

Na, ennyit erről. Így lettem rocker :)))

De bizisten meg nem mondom nektek, hogy melyik együttek konkrétan melyik zenei stílusba tartozik. Csodálom a tudásotokat ... de azt hiszem, nem ettől lesz valaki rocker ...

redemptor e-mail | 2003-09-12 09:19:58 | 78.
Kb. 13 éves koromban (circa 6 éve), még a PlayStation 1-es érámban volt egy game, amit mindenáron be akartam szerezni. Nevezzük nevén a drágát: Destruction Derby 2. Aztán az év karásconyán meg is kaptam. A zenei aláfestés (jó kis thrash) teljesen magával ragadott. Teljesen kontraverznek tűnt a többi műfajhoz képest, és akkor egy magvas gondolat pattant ki az agyvelőmből: nekem erre szükségem van. Abszolút kielégített lelkileg, teljesen fel voltam dobva, mikor hallgattam, plusz totálisan klappolt az autóroncsoláshoz. Mondhatni beleszerettem a stílusba. Nos, ezóta vagyok én metalos. Szakadatlanul.
dead soul e-mail | 2003-09-12 09:09:47 | 77.
Hogyan lettem Rocker? Elöször is nem vagyok rocker a szó klasszikus jelentésében, mindenfélét hallgatok és ennek csak egy része (igazság szerint egyre kisebb hányada... lájtosulok) amit rocknak lehet nevezni. Nos kb nyolcadikba egyszer megbetegtem és két hétig otthon voltam. Nem volt jobb dolgom, így néztem az emtívít a vivát meg a hasonló xarokat. Na és megláttam a Linkin Park One Step Closer klipjét, onnantól kezdve nem volt megállás, rájöttem hogy milyen kemény is vagyok én igazábó:)) mindegy, valami megfogott benne, aztán tesómtól kaptam egy Grün Tag kazit, egy Offspringet meg másoltam, akkor tehát már nagybetüs Pank is vótam:) A zenei ízlésem azóta is fejlödik folyamatosan, viszont állandó kedvencem az Alice In Chains nevü nagyszerü banda, kb másfél éve...
AMDFan e-mail | 2003-09-12 03:56:26 | 76.
Az At The Gates-et már majdnem beszerezeztem párszor, de még nem sikerült.
De reményeim szerint egy héten belül meglesz.
Egyébként rohadtul várom már a Dark Tranquillity DVD-t...
a heavy metal már nem fog meg igazán, maximum a Breaking The Law-t hallgatom a Judas Priesttől.
Maiden-t elviselem, de hiba vagy sem a régi heavy metalért nem rajongok.


Előzmény: Garfield (73.)
pufi e-mail | 2003-09-11 19:22:48 | 75.
személyszerint énis itthon kiskoromban vakulásig kaptam beatles-t,bon jovi-t,deep purple-t meg ilyeneket.aztán pár éve néhány haveromék épp H.F.-t hallgattak.persze nem akartam elismerni hogy tetszik,pedig nagyon rákattantam.aztán jött a többi "kevésbé kommersz" rock-metal banda,de azért még mindig H.F. az egyik kedvenc,szal nem szidni!

Előzmény: acdc (74.)

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.