Click to Visit
Rock - Hogyan lettél ROCKER?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  

Ferdydurke e-mail | 2003-05-09 11:08:07 | 24.
Méghozzá a legfeketébb fajtából, ősnecro hangzással...:)

Előzmény: Garfield (23.)
Garfield e-mail | 2003-05-09 09:04:06 | 23.
In Flames?? :))))) black metal? :))

Előzmény: Nightqueen (8.)
tieger e-mail | 2003-05-08 11:06:47 | 22.
Én is imádom az Offspringet. Ennél jobb eggyüttes nincs a világon. a Blink 182 os jó, de nem ennnyire. Pussz mindenkinek.

Előzmény: blind_ (9.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-07 18:21:16 | 21.
Köszike!
Na, akkor ezekben az időkben volt az, hogy kezdtem érdeklődni a rockzene iránt, igaz tudatalatt, mert akkor még nem tudtam, hogy az rockzene!!! :)


Előzmény: stevie (20.)
stevie e-mail | 2003-05-07 18:05:48 | 20.
Kb. 1994 - 1995 ,úgy emlékszem.
Annak idején utáltam - bár a Nirvana-t is - ellenben ma már egész elviselhetőnek találom.
A Black hole sun egy iszonyat kész szám - meg azok a vigyori arczok a klipben...fasza.

Nightqueen e-mail | 2003-05-07 17:49:13 | 19.
Apukám is rocker volt. Régebben minden reggel úgy ébresztett, hogy bekapcsolta az Music TV-t. Nagyon sokszor játszották a Soundgarden Black Hole Sun klipjét. Imádtam, mikor megsütik a Barbie babát! :)
Akkor hangosítottuk a TV-t, és anyu rohant ki a lakásból. Apunak nagy hatása van rám zenei szempontból...
(Kb. hány éve lehetett, hogy ment ez a szám? Nem emlékszem már rá, de nagyon érdekel. Légyszi, segíts!)


Előzmény: Ferdydurke (18.)
Ferdydurke e-mail | 2003-05-07 17:19:51 | 18.
Az én előtörténetem igen régi időkre nyúlik vissza. Az első rockélményem az István a király volt a 80'as évek közepén 10 évesen, utána több évig szinte csak Beatlest hallgattam (máig szívesen hallgatom a '65 utáni műveiket), aztán jött 15-17 évesen a hard rock és pszichedelikus korszak, főleg '70es évekből (Led Zep, Uriah Heep, Deep Purple, Floyd, Yes, Colosseum, s főleg korai Genesis) aztán egyszer csak meghallottam a Black Hole Sun című Soundgardenszám klippjét és onnantól nem volt megállás... ebből az időből a szintén máig csodált Alice In Chains volt a nagy favorit, jöttek sorban: korai Korn, Deftones, Sepu, korai Machine Head, aztán sorba tárultak fel a különböző műfajok kapui: Slayerrel a trash, korai Amorphissal a death, Emperorral a black metal... punk hardcore ami belefér (talán csak a a klasszikus heavy metal maradt ki és a magyar rockzene, amit utóbbi időben igyekszek bepótolni), jó pár éve peidg úgy érzem egy kicsit e hosszú előtörténetnek köszönhetően kialakult zenei ízléssel rendelkezem, amelynek semmi köze a műfaji kategóriákhoz, az egyes zenéket körülvevő felhajtáshoz vagy éppen kollektív utálathoz...
Nightqueen e-mail | 2003-05-07 16:59:44 | 17.
A Sear Bliss nagyon király! Ennyire különleges hangzású black metalt még nem hallottam! Tudnak vmit ezek a fiúk!

Előzmény: mariann666 (14.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-07 16:57:35 | 16.
Hmmmmmm.... a Burzum nagyon állat! Imádom!

Előzmény: stevie (13.)
whitedevil e-mail | 2003-05-07 15:09:38 | 15.
hello jo latni hogy sok a rocker naojainkban.
mariann666 e-mail | 2003-05-07 11:54:39 | 14.
Ez azért nem olyan hírtelen elhatározás. Nemrég kaptam kölcsön egy Sear Bliss albumot az egyik havertól ami nagyon bejött. Ezért is kezdett el érdekelni ez a stílus. Ja és köszi a tippeket!!!

Előzmény: stevie (13.)
stevie e-mail | 2003-05-07 08:32:05 | 13.
Ez a hirtelen elhatározás dolog nem ilyen egyszerű, én is volt,hogy leültem régen thrash-t hallgatni és kajkara szarnak tarottam. Na persze egy idő után rá lehet érezni az ízére, de a rockstílusok általában iq-s dolgok,fel kell hozzájuk nőni, meg kell hozzájuk érni. Kiskorában nem sok ember hallgat kemény zenéket.

Ha igen, abból meg jó még nem sült ki. Két volt haverom már 13 évesen Sepultura-t hallgatott - azóta az egyik drum 'n bass rajongó lett, a másik meg úgy néz ki, mint egy utolsó techno-köcsög és az is. A volt haveri körből már csak én és barátom, Bandi tartjuk magasra a rockzene zászlaját.

ROCK FOREVER!

(ja, black metal: kezdj az alapokkal, a kezdeti bandákkal. pl. Celtic Frost, Bathory, Mayhem, Burzum, Emperor, Darkthrone, Arcturus stb.)


Előzmény: mariann666 (3.)
Cali Tee e-mail | 2003-05-06 15:55:13 | 12.
en sem vagyok rocker megis rockot es ilyesmiket hallgatok

Előzmény: Master G (11.)
Master G e-mail | 2003-05-06 08:03:52 | 11.
Hát előre leszögezem: NEM vagyok rocker!
DE! nagyon-nagyon régóta hallgatok rockzenét.
Csak az a probléma hogy Én a csúcson kezdtem és onnan nézve minden más csak gagyi: Jimi Hendrix intuitív, érzelmes, dühös, kedves, fájdalmas, szép, gonosz, eredeti, független, magával ragadó játéka számomra az etalon. Semmi mást nem fogok úgy szeretni.
De más zenei irányzatokat is hallgatok: komolyzene(Bach és egy kis Beethoven), hip-hop(ezt inkább csinálom, mint hallgatom), egyéb(Mike Oldfield, Vangelis, Kraftwerk)...
Nos ez volt az Én zenei élettörténetem.

Cali Tee e-mail | 2003-05-05 18:07:26 | 10.
12 evesen a bnomnek volt egy kazija es volt rajta Tankcsapda es Kispal, tetszett, aztan jartam egy rocker pasival aki hozott nekem meg tobb tankcsapdat, aztan beszereztem 6 cd-t es azt hallgattam, aztan atalltam a mettalicara, nirvana is volt, bnom kolcsonadta a korn albumait, kovetkezo pasim slayer,soulfly,fear factory rajongo volt szoval azt hallgattam, unokatesomtol kaptam slipknot cd-t, az ment egy idejig, mostansag inkabb a mo-n alig ismert(spineshank,adema,stepa,grade8) vagy egyaltalan nem ismert (albino spider,marcato,screaming monkey boner,feathers are beautiful) bandakat hallgatok, mellette system of a down is benne van, stb...nagyon sokminden
blind_ e-mail | 2003-05-05 17:58:03 | 9.
Ugyebár, ahogy a legtöbb embernek, nekem is a Pokolgéppel és az Ossiannal kezdődött az egész dolog. Belehallgattam ezek után ebbe-abba (pl. Tankcsapda, Auróra, Anthrax), és jött az akkori nagy favorit, az Offspring. Ezáltal kezdtem el hallgatni deszkás punk zenét, és belekerültem egy olyan táraságba, ahol ilyen skatepunkok és hardcore-sok pörögtek. Egy idő után belehallgattam a hardcore-ba is, és rájöttem hogy az a világ legtisztább, legőszintébb és legjobb zenéje. Innen továbbfejlődni már nem lehet! Én a csúcson vagyok! :)
Nightqueen e-mail | 2003-05-05 17:36:47 | 8.
Mi az, hogy át akarok térni? Akkor hallgasd, ha tetszik! Nekem a leginkább a heavy metal jön be, de nem úgy álltam hozzá, hogy én most pedig heavy metalt akarok hallgatni...
Egyébként ha mindenképp ajánlatot akarsz: In Flames, Immortal. Nekem ezek jöttek be leginkább, de nem ez az én stílusom.


Előzmény: mariann666 (3.)
Garfield e-mail | 2003-05-05 17:24:51 | 7.
hmm! black metalra??! kösd fel magad!!

Előzmény: mariann666 (3.)
Marque e-mail | 2003-05-05 15:56:26 | 6.
húhh...
hát, valahogy egyszerűsítve így néz ki:
NIN - > Limp Bizkit -> Linkin' Park -> Nirvana -> KoRn -> System of a Down - > "punkosabb" bandák - > Tankcspada - > SlipKnot -> Metallica - > Slayer - > Sepultura kb. ennyi.

de a fejlődés a mai napig ne állt meg!

Nightqueen e-mail | 2003-05-05 15:25:15 | 5.
Ez négy éve, 13 éves koromban kezdődött. Akkoriban még azt sem tudtam, hogy vannak olyanok, hogy punkok. Na, ennyire alapról kezdtem!
Aztán jött a nagy szerelem egy rocker személyében. Mesélt a dolgokról, láttam a pólóit, pulcsijait, és elkezdett érdekelni a dolog. Először hozott nekem egy kazettát: Pokolgép - Éjszakai bevetés, az Itt és most c. szám miatt. Akkor eléggé bejött a zene.
Apuval is elkezdtem beszélni a témáról, és elővette ő is a kazijait. Mondanom sem kell, ő is nagy rocker volt. Akkor hallgatni kezdtem a régebbi együtteseket, főleg a Queent, Uriah Heep-et és a Nazarethet.
Aztán a barátomtól jött a többi kazi: Metallica, Christian Epidemic, még több Pokolgép, Ossian és a deathesebb vonal képviselői. Innentől kezdve nem volt megállás.
Kb. 3 éve szakítottunk, ő már nincs meg nekem, de a zene szeretete továbbra is bennem él.
Mostanság: Edenbridge, Nightwish, Pokolgép, Ossian, Sonata Arctica, The Gathering, Therion, Helloween, Hammerfall, Stratovarius.
Leginkább heavy metal, de mást is szeretek!

stevie e-mail | 2003-05-05 11:12:14 | 4.
Kissé már a feledés homályába vész, d én így emlékszem rá:

A kezdet: Alice Cooper, 1989 (6 évesen)

Folytatás:Guns 'N Roses,1991 (8 évesen), Beatrice úgy-ahogy
Folytatás:AC/DC, ZZ Top (1992-93)
Folytatás:Chicago, 1995

Folytatás:Edda (1996)
Folytatás:Deep Purple, Black Sabbath (1997) + Alice Cooper:Lost in America!!!
Folytatás:Bikini, Mini (1998)

Folytatás: újra Guns 'N Roses, Accept (1998-99)
Folytatás: P. Mobil, Mötley Crüe (1999-2000)
Folytatás: Judas Priest, Iron Maiden (2000), Dire Straits, Whitesnake,
Folytatás: Metallica, Testament (2001), Guns 'N Roses, Alice Cooper,
Folytatás: Scorpions, RATT, Possessed, Slayer (néha), (2002-tavasz-nyár), Eagles
Folytatás: Sepultura, W.A.S.P., Megadeth (2002 nyár-ősz)
Folytatás: Megadeth, Helloween, Journey, Celtic Frost, Marillion, Ozzy Osbourne, Def Leppard stb. (folyamatban)

mariann666 e-mail | 2003-05-05 10:04:27 | 3.
Először hallottam a Linkin Parktól a Crawling-ot. először nem tetszett, de szépen lassan megszerettem és elkezdett érdekelni, hogy milyen lehet a CD-juk. Megvettem. Azóta sokat fejlődtem és már a Slipknot az egyik kedvenc bandám. Most már Ttljesen áttértem a Rockra és a Metalra és nem tudom mit szerettem a többi együttesben amiket régen hallgattam. Most majd át akarok térni a Black Metalra is. Mivel érdemes kezdenem?
Főnix e-mail | 2003-05-05 07:03:22 | 2.
Lehet, hogy manapság ez közhely, de a TANKCSApDA által lettem rocker. Az úgy volt, hogy rappet +discot hallgattam, és egyszer meghallottam a menyország touristot. Mondtam magamnak: "TE, ez állat!". Na ezt sokáig hallgattam, majd egyszer hozzájutottam egy kis extra pénzhez, és gondoltam zenei műveltségemet kellene vele kamatoztatni. Beruháztam három tankcsapdakazira, és hallgatni kezdtem. Minél többet hallgattam, annál jobban tetszett, és egyre kevésbé jöttek be a tamtamzenék.
Egyik nap hirtelen elhatározásból kértem egy Iron Maiden cd-t egyik haveromtól. Gondoltam, ha ő szereti, akkor nem lehet az rossz. Azóta a Maiden a kedvencem.
Na, kb ennyi az önéletrajzom :) Ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan.

Gettoscsaj e-mail | 2003-05-05 06:45:11 | 1.
Üdv.Érdekelne hogyan lettél rocker.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.