Click to Visit
Rock - Rájöttetek már, miért léteztek?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  

valentin e-mail | 2003-12-15 23:34:46 | 155.
Ne légy elkeseredve, itt van néhány UNIX parancs (épp azt tanulom- mert tanulásra a legideálisabb időpont az éjjel fél 1), attól biztosan jobb kedvű leszel:

ls: Könyvtárak tartalmát jeleníti meg, vagy megadott fájlokat listáz.
Kapcsolók:-l: hosszú lista;
-t: időrendes lista;
-c: hasábos forma;
-R: könyvtárakat alkönyvtárakkal együtt listáz.

WC [fájl]: A megadott fájlban számol sorokat, szavakat és karaktereket
-l: sorok számolása;
-w: szavak számolása;
-c: karakterek számolása


Előzmény: Lenina (154.)
Lenina e-mail | 2003-12-15 14:51:50 | 154.
Mi történt? Miért mondod, hogy rontanád a közhangulatot? Szerintem biztos hiányzol ha nem leszel ott!

Én már nagyon szégyenlem magam, de megint nem hiszem, hogy el tudok menni, mert karácsonyi ajándékokat kell néznünk, és csak szerdán érünk rá (eddig úgy néz ki ...). És nagyon kellene tanulnom a vizsgákra, mert múlt héten pénteken még a saját vizsgámra sem tudtam elmenni, mert a lakáshitel miatt (hogy még a régi rendszer szerinti lakáshitelhez jussunk ...) egész nap sorban álltam az OTP-nél, de legalább az sikerült.

Nem tudom, nagyon el vagyok mostanság veszve... A szakdolgozatom sehogy sem áll, az államvizsgámra még egy sort sem tanultam, ráadásul még kidolgozott tételeim sincsenek. És szabadságom sincs, hogy tanuljak... munka után rohanok haza, takarítok, főzök, mosok, vasalok, de intézzem a lakásügyet, de tanuljak a vizsgára (mert ugyi már vizsgaidőszak van), de írjam a szakdolgozatomat stbstb. és közben törődjek a párommal, hogy ne érezze úgy, hogy elhanyagolom. Most a hócipőm is tele! És utálom, hogy nő vagyok!!! Csak egy hétre legalább úgy szeretnék férfi lenni, akinek semmi gondja, és ha mégis lenne, nyugodalmasan legyint, hogy ráér az még ...

Na, nyaff-nyaff befejez :)

Más: kicsi "műveletlennek" érzem magam köztetek. Ez az én problémám, és nyilván lehetne ezen segíteni (ha több időt töltenék olvasással, tanulással, de az életem nagy részét már nem ez teszi ki ...). Olyan dolgokról beszéltek, ami nektek természetes, én pedig még csak nem is hallottam róla. Nem túl régen jártam iskolába (97-ben érettségiztem), de úgy látom, hogy azóta, sokkal többet és sokkal intenzívebben tanítanak.
Ugyanakkor az élet (a valós élet ...) rejtelmei úgy bujkálnak előletek, hogy néha eszembe jut: remélem, hogy soha nem kerültök olyan helyzetbe, hogy megtapasztaljátok azokat a dolgokat, amiket én sajnos megtapasztaltam.
Tele vagytok reménykedéssel, hittel, ami nagyon szép, másrészről pedig látom rajtatok a kiábrándultságot, és sajnos néhol a kiégettséget is, amihez viszont még túl fiatalok vagytok.

Jaaaaajjjjjjj, nem akartam öregesen bölcselkedni!:)
Csak úgy kijött belőlem! Bocs!


Előzmény: dead soul (153.)
dead soul e-mail | 2003-12-12 14:04:54 | 153.
nos a szerda elég xar volt, jövö héten nem hiszem, hogy ott leszek - nem akarom a közhangulatot rontani. de te csak menj el, kinnhagyom a képeimet, tessék meglesni, bár amúgy nem vmi nagy szám egyik se.

Előzmény: Lenina (148.)
fearzone1 e-mail | 2003-12-11 23:15:26 | 152.
kösz, bíztam benned

Előzmény: valentin (151.)
valentin e-mail | 2003-12-11 23:09:53 | 151.
Szívesen röhögök rajtad, ha csak ez kell.

Előzmény: fearzone1 (150.)
fearzone1 e-mail | 2003-12-11 22:36:18 | 150.
Miért létezek??
Hogy Istennek legyen kin röhögnie.

selejtke e-mail | 2003-12-11 15:31:15 | 149.
én a nem lennit választanám,de az ember felelősséggel tartozik a környezetéért. te melyíiket Választadád?

Előzmény: DeathMachine (37.)
Lenina e-mail | 2003-12-08 14:38:23 | 148.
Olvasom! Megyek! :)


Előzmény: dead soul (147.)
dead soul e-mail | 2003-12-08 13:30:30 | 147.
Lenina: remélhetöleg olvasod, nincs sok péz a kártyámon, úgyhogy inkább itt szólok, hogy szerdán füvész klubba gyere, ha tudsz! a múltkori kiállítási képek még kint vannak (jövö hétföig), többek között az enyimek is, el ne mulasszátok megnézni:)
valentin e-mail | 2003-12-07 22:42:28 | 146.
Én most arra célzok, hogy lebaszom a fejedet és belehugyozok! Esélyed nincs ellenem, kicsiember!! Tehát hol és mikor akarsz szörnyű kínok között elhalálozni?!

Előzmény: v.o.n. (145.)
v.o.n. e-mail | 2003-12-06 14:30:02 | 145.
ha vmi szar fórumgyüli-beszélgetésre célzol, azt inkább meghagyom a lelkisegély központnál dolgozó koleszos barátaidnak ,viszont egy jó kis ütésváltásban akármikor bennevagyok.

Előzmény: valentin (106.)
Fashionface e-mail | 2003-12-04 21:55:01 | 144.
rájöttetek már,miért gondolkoztok azon,hogy miért léteztek?
Grizon e-mail | 2003-12-03 14:15:20 | 143.
Én nagyon ajánlom neked, hogy nézd meg, fantasztikusan jó!Amúgy elég sok ilyen kétszereplős darab van, én szeretem ezeket, mert általában mindig nagy filozofálgatás a vége, amin aztán sokat lehet gondolkodni, meg persze nagyszerű színeszek kellenek ahhoz, hogy egy ilyet eljátszanak...

Előzmény: Lenina (141.)
Lenina e-mail | 2003-12-03 09:33:23 | 142.
Kár magyaráznod, ha nem értem? Így aztán tényleg nem értem :))) És, ha érteném, akkor elmagyaráznád? De, ha érteném, akkor nem lenne szükségem magyarázatra ;)

Sok könyvön átrágtam már magam, némelyiket félre is tettem. De nem mondtam még egyre sem, hogy szemétdombra való. Max. annyit: "ezt nem nekem találták ki", és kész. Lehet, hogy valakinek jó az a könyv is, amit én esetleg "ponyvának" mondok. Lehet, hogy tanul belőle valamit, mert, az Ő értelmi szintjének az megfelelő. És vannak olyan könyvek is, amiket azért teszek le, mert úgy érzem, hogy az én értelmi képességeim túl kicsik ahhoz, hogy az adott könyvet felfogjam. És abból a könyvből (hiába _értékesebb_, mint amiket esetleg én olvasok) nem tudok tanulni, mert nem is értem meg a szövegezését. Nyilván egy kevésbé "megterhelő" könyvvel (esetleg mások számára "szemétdombra való"-val) kell kezdenem, és csak azután, térni át "értékesebb" könyvre miután az "értelmem" ott tart ...

Nemtom érted-e...


Előzmény: )csó69 (138.)
Lenina e-mail | 2003-12-03 09:17:53 | 141.
Godot-ra várva? Nem láttam sajnos, csak olvastam róla (még középiskolás koromban ...), de kíváncsi volnék a darabra. Olyan nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan lehet színpadra vinni egy olyan művet, amiben két szereplő és egy fa van csupán a színpadon ;) Nekem ez olyan muris, és olllllyan nagyon kíváncsi vagyok, hogy miről tudnak beszélgetni egy egész színdarabon keresztül, jójójó, tudom, hogy "Godot"-ról, hogy biztos nemsokára jön, stbstb. de úgy istenigazából miről? És, hogy milyen karakterű az a két ember, mert ahhoz, hogy betöltsék egy színpad "légterét", ahhoz nagy volumenű karakterrel kell rendelkezniük.
Mihelyt rendbe jövök az életemmel (kb. úgy nyárra remélem minden oks lesz körülöttem), beszabadulok a könyvtárba, és nézek ettől az ürgétől valamit.


Előzmény: Grizon (128.)
Odal e-mail | 2003-12-01 17:08:20 | 140.
"Rájöttetek már, miért léteztek?"
Nem, de remélem van valami köze a Túró Rudihoz (vagy a Sport szelethez).

johnny e-mail | 2003-11-30 21:30:20 | 139.
A legtöbb birka nem tud olvasni vagy csak (mint én) nem akar,mert tudatlan faszgeci.te egy igazi olvasott birka vagy,amihez fogadd baszottnagy gratulációimat,ego-harcos!

Előzmény: )csó69 (138.)
)csó69 e-mail | 2003-11-30 13:59:26 | 138.
Úgy látom tényleg nem értettél meg. Nos én azért tartok egyes könyveket szemétdombra valónak, mert elferdítik az igazságot és esetleg a laikus többséget szépen eltérítik.Sajnos az a baj, hogy manapság bárki írhat könyvet, az is, akinek nincs kellő tudásanyaga az adott témáról és az ilyen irományokkal tömi az olvasókat, a sok birka meg meg is veszi, mert olyan szép, érdekes, stb. Aztán egy másik könyv mást mond, a birka nem tudja mi van, az agyában teljes a konfúzió. Ilyenkor néha jólesik némi tanács egy hozzáértőtől.Persze akinek van jártassága, ki tudja válogatni mi a jó, s igazi gyöngyszemekre lelhet.
"Az embernek sok könyvön kell átrágnia magát ahhoz, hogy megtudja, mit nem érdemes elolvasni."

A negatív fejlődés dolgot kár magyaráznom, ha nem érted, hosszadalmas lenne, ha nem értesz vele egyet, minek erőltessem.

Valahol elkezdődött a életünk anyagi léte, az egésznek az alfája. Ez tényleg nulláról indulhatott. De egy másik életet természetesen onnan kezd, ahol az előzőt abbahagyta a pontjai szerint.

Nos, valóban nem annyiból áll egy földi élet, hogy valakinek mi a foglalkozása, csak egy nagyon egyszerű, és érthető példával akartam bemutatni ezt a koncepciót.

A fűszálas dologgal kb én is hasonlóképp állok, mint te, ezért is tettem oda a LEHET szót, amivel csak felvetettem, hogy akár egy ilyen lehetőség is megeshet, de NEM ÁLLÍTOTTAM.
Viszont az is egy érdekes elgondolás, hogy "szokják a rendszert".Ez teccik! :)


Előzmény: Lenina (114.)
)csó69 e-mail | 2003-11-30 13:17:46 | 137.
Kedveském, nem muszáj beírnod a topicomba, ha ennyire nem érdekel a téma.Egyébként a 16-ot már jóval túlszárnyaltam, de azt sem értem, miért lenne baj, ha annyi lennék.Bizonyára te túl érett vagy az ilyesmihez (vagy földhözragadt??). Inkább túlságosan leittad magad.Hm...milyen egy érett ember!! És édesanyámat légy oly szíves, ne bántsd!

Előzmény: (máté)PE (129.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-30 04:13:45 | 136.
Semmi baj, de csak azért mert rólad van szó:). Remélem jövö héten sikerül a biznic!. Majd hívlak.

Előzmény: (máté)PE (134.)
valentin e-mail | 2003-11-29 22:20:40 | 135.
Habár nem volt egészen kristálytiszta számomra eme hozzászólásodnak minden egyes apróbb részlete, de azt hiszem összességében egyetértek.

Előzmény: (máté)PE (129.)
(máté)PE e-mail | 2003-11-29 16:06:20 | 134.
hűha,most látom tegnap este alkottam:))

Előzmény: fearzone1 (133.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-29 15:41:28 | 133.
Bocsi, csak némi nemű bódító hatású folyékony anyagok voltak a szervezetemben:)
Bár kedves Mátém még engem is túlszárnyalt :)
Az 1984-et én kb. 3x olvastam már, de az Állatfarm sem egy semmi mű sztem!


Előzmény: Grizon (132.)
Grizon e-mail | 2003-11-29 13:42:03 | 132.
Jajj, hát nem figyelsz mit írock?84-et már olvastam q:-)
Amúgy nagyon tetszett, utána teljes letargiába estem, hogy ilyen nincs, az ember nem ilyen, nem lehet megváltoztatni az ember érzelmeit semmiféle kínzással és pszihológiával...
Heh, egy barátnőm utána teljesen kétségbe esett, ott voltam amikor elolvasta az utolsó lapokat és majdnem elsírta magát rajta, könnybe lábadt szemmel jött oda hozzám, hogy ugye ilyen nincs, ugye nem vagyunk ilyenek, mert ha igen, akkor az érzelmeink nem is valódiak és hogy az emberi önzés mennyire szar dolog, etc...
Orwel bácsi tudott valamit, hogy ennyire tud hatni a könyveivel az emberekre...És hihetetlen, hogy meniyre találó negatív utópia!Ha végig gondoljuk, akkor egy totalitárus berendezkedésű diktatúrának, ha az nagyon hosszú ideig fennt maradna(ez szerencsére csak elviekben lehetséges sztem...) tényleg ez lenne a vége...Ijesztő...


Előzmény: fearzone1 (130.)
(máté)PE e-mail | 2003-11-29 00:31:09 | 131.
szaijja verzone.berjjeb rúgtam?de hol az abszintom kedves?üdvözlöm a kies ritát kai hottz a az abszintot...kimegyek hánynei

Előzmény: fearzone1 (130.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-29 00:24:17 | 130.
Az 1984 sztem neked nagyon fog tetszeni! Nekem az egyik kedvenc művem! Csodálkozom is, hogy eddig nem olvastad!!! Kérek majd róla véleményt tőled!

Előzmény: Grizon (128.)
(máté)PE e-mail | 2003-11-29 00:20:08 | 129.
bazzs ameg atz a barom 16b éves aki ezt a szar topicot kitalállta.!!hülye elbivontak a kurva anyátok,mért kell élnei tis faz teankcsapdások???azér bazdmeg hogy pénzt kerresetek ti hülye gyökkkereki.ez a z élet ti barmok,nbem azér hogyx versekötet olvassatok ti faszok senkit nem érdekkel kisgecik.pusztuljatok bazdmeg.ahogy lenin mondotta tanulni tanulni tanulin!a tnaulás munka és én sokat dolgozom najóm ez egy szmnájli.köcsög rendőrök.azér éjj bazdmeg hogy elméljkedj te necro filliás barom meg társai.én azér élek moert ponzt most az új crazyfists 36 számot hallagatom,the haert end ste hsepar
Grizon e-mail | 2003-11-28 16:52:35 | 128.
Lengyel kortárs író, Slavomir Mrozek(az l áthúzva és kb uá-nak kell ejteni, a z tetején meg két pötyi q:-))) ) és fantasztikusan jó novellákat és drámákat ír...Ilyen groteszk, abszurd, néha icipicit szürreális elbeszélései vannak, iszonyat elgondolkodtatóak...A Godot-ra várvát láttad színházba?Kb olyan szintű művei vannak...
Most a Hasonmás és más történetek cimű kötetét olvastam, előtte meg a Lolo és más történeteket, ha szeretsz gondolkodni(és sztem te szeretsz), akkor próbálj meg a bácsitól beszerezni valmi könyvet, mert tényleg megéri(Európa könykiadónál jelentek meg a kötetei...)


Előzmény: Lenina (125.)
valentin e-mail | 2003-11-27 22:34:47 | 127.
Művszerv? Mint ami a Terminátornak van? Már megint fasz vagyok?

Előzmény: Lenina (123.)
Dumalady e-mail | 2003-11-27 17:36:09 | 126.
hello, csak benézek ide:)
és a témánál maradva...Minek ráyönni?
ya és yoo fórumot mindenkinek!

Lenina e-mail | 2003-11-27 08:54:34 | 125.
Orwell 1984-ét én most nemrég olvastam (egy hétig ki voltam készülve utána totál, annyira ledobta az agyam az ékszíjat ...), de Mrozek mi? Cím? Szintén utópia?

Előzmény: Grizon (122.)
Lenina e-mail | 2003-11-27 08:52:14 | 124.
Köszi Haska! Kezdtem elhinni (és elképzelni) az állatot :) Csak nemtommijaza kerék :)))

Előzmény: haska (121.)
Lenina e-mail | 2003-11-27 08:51:06 | 123.
Művszerv-média ;)

Előzmény: valentin (120.)
Grizon e-mail | 2003-11-26 17:55:15 | 122.
Hehe...Azt most akarom elolvasni(csak előbb Mrozek-el végzek...), bár állítólag rossz sorrendbe nyomtam, mert előbb olvastam ki Orwel 84-ét, pedig fordítva kéne...Na mind1, ismét egy olyan hozzászólásom aminek értelme nincs sok, de legalább megmutatkozik benne, hogy milyen jól is tudom a fogalmazást és mennyire jól ismerem a magyartot...

Előzmény: Lenina (119.)
haska e-mail | 2003-11-25 22:54:12 | 121.
schuldigung=elnézést

Előzmény: Lenina (119.)
valentin e-mail | 2003-11-25 22:18:06 | 120.
A schuldigung az egy olyan ritka, rettentő állat, amely éjjelente (2 és 3 között) bukkan fel bevásárló központok parkolóiban és letépi szörnyűséges fogaival a személy gépjárművek kerékabroncsait, hogy aztán mit tesz velük, azt most inkább nem részletezem (nem venném a szívemre, ha emiatt nem tudnál aludni). A képzavar kapcsán: én multimédia-fejlesztő szakos hallgató vagyok, ezekszerint te is?

Előzmény: Lenina (119.)
Lenina e-mail | 2003-11-25 15:48:51 | 119.
Volt egyszer, hol nem volt egy Aldous Huxley nevű író, írt egy Szép új világ c. könyvet (gyk. utópia), Ő nevezte el hősnőjét Leninának (nyilván Lenin után szabadon, nyilván, mert Lenin is egy utópiát akart megvalósítani). És azután csináltak egy Pusztító c. filmet (szintén utópia, csak éppen kicsit gyengécske verzió ...) ahol fogták Leninát, és Huxley-t, és összegyúrták egy Lenina Huxley nevű nővé (nevű nővé = ezen most röhögtem egy jót, de mindegy - idétlenül hangzik...). Mi pedig az iskolában (média szak) tanultunk arról, hogy mi a képzavar. A tanárnő pedig ide sorolta Lenina Huxleyt, ugyanis (véleménye szerint) nem feltételezhető, hogy aki látta a Pusztító c. filmet, az asszociálna Huxley hősnőjére.
Ezért nyomulok általában Lenina Huxley néven az interneten, (gyk. képzavar), de már untam, hogy mindenki macerált a Pusztítós filmszereplőkkel stbstb. ezért rövidítettem, és maradtam a Leninánál. Na, ez van.

És direkt azért válaszoltam, mert válaszolni akartam! És, hogy legyen mit olvasnod ...

Schuldigung? Ammmmmmi?


Előzmény: valentin (117.)
dead soul e-mail | 2003-11-25 14:00:15 | 118.
ha írsz a témával kapcsolatos másik topicba, akkor majd kegyeskedem válaszolni oda is.

Előzmény: valentin (116.)
valentin e-mail | 2003-11-24 22:55:57 | 117.
Ok, schuldigung; ez csak egy amolyan tréfás szófordulat volt...
Lenina. Ez ugye a Leninből jött? (erre nem muszáj válaszolnod)


Előzmény: Lenina (113.)
valentin e-mail | 2003-11-24 22:45:32 | 116.
Én csak a 2 kedvencemet írtam; egy haverom épp mostanság töltött le Screaming Trees albumot, a címét nem tudom, jó volt, csak a szar minőség bezavart. A '90-es évek elején alakultak ők is, mint a többiek, ha nem tévedek (de miért is tévednék). Járatos vagy a témában, szerintem ezt egy másik topicban folytassuk...

Előzmény: dead soul (115.)
dead soul e-mail | 2003-11-24 16:20:16 | 115.
nos ezek szerint a felszínes amerikaiak képtelenek mélyebbre ásni egy slágernél. az elsö album sztem úgy ahogy van, profi, a többi kettöt nem ismerem igazán, csak a mouthful of cavities c. kiba. szép nótát. no rain klipet nem láttam.
én nem tudnék a grunge korszakból legjobb lemezeket kiválasztani, se összehasonlítani, mondjuk még a dirt-et se a sap-pal, mindekttö eszméletlen jó, teljesen különbözö stílus, és még csak egy együttesröl van szó. sgardennel se lehet összevetni mondjuk a chainst. zseniális. both. na. eleget lelkesedtem mára.
screaming trees?


Előzmény: valentin (112.)
Lenina e-mail | 2003-11-24 09:28:19 | 114.
Én még soha életemben nem mondtam egyetlen könyvre sem, hogy szemétdomra való ... szerintem mindenből lehet tanulni, ill. konzekvenciát levonni. Ha mást, nem, azt, hogy az írók nem annyira felkészültek egy témában, mint te. De ettől még nem gondolnám, hogy létezik szemétdombra való könyv a világon.
Talán csak azért, mert könyvmolyként kezdtem földi pályafutásom ezen szakaszát ...

Jómagam nem vagyok eléggé olvasott a témában. Innen-onnan összeollózott "irodalom" a világnézetem - tetszik most ez a szó! ;) - alapja. Ill. természetesen az életem alakulása is beleszólt, és a saját logikám.

Egyszóval: lexikális alapú ismerettel nemigen rendelkezem, ennélfogva sok dologra válaszolni sem tudok, ill. a saját logikámmal kikövetkeztetem a választ (van amiben egészen bizonyos vagyok, de más dolgokat - t.i. amit eleddig nem tartottam fontosnak arra, hogy elgondolkodjak rajta - nem egészen tudok biztonsággal lereagálni, ill. a véleményem azokban a dolgokban még változhat is).

Na, akkor válaszolok is :)

"Pozitív fejlődés": persze, hogy pozitív, mert negatív fejlődés szerintem nem létezik, azt ugyanis romlásnak hívjuk. Most vagy a magyar nyelv ilyen nyakatekert, vagy nem értjük egymást ...

"A földi életbe belekezdő lélek a nulláról indul": ezt nem hinném. Szerintem a jelen helyzetünket a jelen földi életünket igenis befolyásolják az előző életeinkben elkövetett hibáink, ill. meg nem oldott feladataink. Ellenkező esetben miért születnének nyomorék gyerekek?

"sorozatgyilkos: 8+ 78-": nem hiszem, hogy annyiból áll egy földi lét, hogy valaki szakács, vagy sorozatgyilkos. Ennél több meghatározóbb dolog van. És én hiszem azt is, hogy van olyan mélység (esetleg éppen a sorozatgyilkosok) ahonnan már nem lehet (illetve a lélek nem akar) visszajönni, tehát nincs lehetősége a végső megnyugvásra. Ez a mélység szerintem az, amikor egy léleknek már nincs többé lelkiismerete, ill. lelkiismeret-furdalása. Szerintem ez egy sarkalatos pont.

"anyagi létezése egy fűszállal kezdődött": erre majdhogynem képtelen vagyok reagálni, ugyanis még nem döntöttem el, hogy hiszek, vagy nem hiszek abban, hogy lehet növényként, vagy állatként újjászületni ;) Komolyabbra fordítva a szót: ritkán gondolkozom ezen, azt hiszem, hogy van a növényeknek és az állatoknak lelke, de kevésbé hiszem, hogy ez az élet "fejlődésre" való, max. nézelődésre. Valami olyasmit tudok elképzelni, hogy a növények és az állatok azért ebben a bőrben vannak, hogy "szokják a rendszert", hogy "nézelődjenek", nem hiszem, hogy egy növénynek, vagy egy állatnak lehet bűne.

Na, ennyit nagyvonalakban.


Előzmény: )csó69 (110.)
Lenina e-mail | 2003-11-24 08:58:10 | 113.
Kedves Valentin!

Nekem nincs családom. Az anyámat max. kikaparhatod ...


Előzmény: valentin (89.)
valentin e-mail | 2003-11-23 22:11:54 | 112.
No Rain, mi? Az jó volt, meg a klip is bejött; ha jól tudom Amerikában az egyslágeresek közt tartják számon. Én mindent ismerek. Szerintem a 2 legjobb grunge album, a Superunknown és a Jar Of Flies.

Előzmény: dead soul (108.)
valentin e-mail | 2003-11-23 22:06:32 | 111.
No Rain, mi? Az király volt, meg a klip is; ha jól tudom az egyslágeresek közt tartják számon Amerikában. Látod, nincs olyan amit ne ismernék. Amúgy a legjobb grunge albumok szerintem a Superunknown meg a Jar Of Flies.

Előzmény: dead soul (108.)
)csó69 e-mail | 2003-11-23 13:02:33 | 110.
Hát,nemtom elolvasod-e még valaha, amit válaszolok, de szeretnélek megdícsérni, mert már régen vártam egy ilyen hozzászólásra. Ugyanis én vagyok e topic létrehozója,és tudom, hogy fasz vagyok, mert már kb 2 hete ide se toltam a pofámat, de most bepótolom a lemaradást. Én is olvastam egy-két buddhizmusról szóló könyvet (persze csak a régebbieket, mert ezek az új,szépkötésű,a témát csak felszínesen érintő hazug irományok mind szemétdombra valók).Találtam olyasmit amit Te is leírtál, de én ezen elgondolkodtam: az élet értelme a fejlődés, ezt nem is vitatom.De tegyük hozzá azt, hogy POZITÍV fejlődés.Ugyanis szerintem a fejlődés kétirányú, épp mint a számegyenes.A földi életbe belekezdő lélek a nulláról indul és élete során szerezhet + és - pontokat.
Képzeljuk el, hogy minden léleknek van egy könyve,amelybe minden szerzett pontja le van jegyezve a anyagi létezésében betöltött szerepei szerint.Pl.:
-sorozatgyilkos: 8+ 78-
-hajléktalan: 57+ 25-
-drogdíler: 21+ 75-
-kórházi ápoló: 98+ 14-
-lelkész: 86+ 12-
-sorozatgyilkos:?????????
-stb.

Ez a lélek életei során volt, hogy meg tudott birkózni feladataival és volt, hogy több - pontot kaszált be.A könyvecskéjében ezek összeadódnak, és azért láthatjuk, hogy mégiscsak fejlődött, hiszen több + pontja lett.Persze visszatérhetnek ugyanazok a feledatok, a kérdés csak az, hogy most mihez kezd vele.
És az is lehetséges, hogy anyagi létezése egy fűszállal kezdődött.Bár nem tudom, hogy egy növény hogyan szerezhet például - pontot.Életében elgáncsolt egy focistát,hogy ne sikerüljön gólt rúgnia??:) Mindegy...
Nnna.Én nagyjából így gondolom. Várom a reakciókat, fikázással csak óvatosan!


Előzmény: Lenina (45.)
)csó69 e-mail | 2003-11-23 12:12:05 | 109.
Már én is eléggé lemaradtam, egyszrűen nem volt időm, készültem a nyelvvizsgára, de már túlestem rajta.Szóvall: Már nem szerepjátékozom, ugyanis az én fantáziám túl élénk ehhez és kín kivárni azt a sok számolgatást. Azt hiszem ezt a minden létezik, vagyis semmi nem létezik dolgot Szókratész fogalmazta meg elég csűrve-csavarva.Na mindegy.Úgy gondolom, az objektum és a szubjektum az egzisztenciában jelenik meg.Középpontja az egyes ember, aki határszituációkban (pl.:halálközeli élmények) ismeri meg önmagát, mint egzisztenciát. Mindig önmagunk az első, de nem szabad az egoizmus rabjává válni, ezért kell törődni másokkal.

Előzmény: v.o.n. (64.)
dead soul e-mail | 2003-11-23 09:24:40 | 108.
fú nem tudom miért, pedig jó pillanataidban sziporkázóan szellemes tudsz lenni... ja egy idöben hallgattam a purple-t, tetszik is, vannak rajta jó nóták, de nem érzek ingerenciát arra, hogy a többit is megszerezzem. pedig jó kis szám a vasoline, meg a lounge fly. azt ennyi.
tuti, hogy nem ismered, nem is grunge igazán, de csak megkérdezem: a blind melon-ról hallottál már?


Előzmény: valentin (107.)
valentin e-mail | 2003-11-22 22:42:10 | 107.
A lányok valamiért nem szeretik amikor előbújik belőlem a vicces, a teremtés koronái ezt jobban viselik:) ok, békénhagylak. Ja, más grunge bandákat is hallgatsz (pl. Stone Temple Pilots)?

Előzmény: dead soul (101.)
valentin e-mail | 2003-11-22 22:25:41 | 106.
Te most vitatkozol velem??? Ha ezt akarod, hát csak rajta! Írd meg a helyet és az időpontot!

Előzmény: v.o.n. (104.)

1  2  3  4  5  6  7  8  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.