Click to Visit
Rock - Rájöttetek már, miért léteztek?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  

dead soul e-mail | 2003-11-07 15:30:29 | 55.
huh de jó:) gyertek, nem vagyunk elegen:)

Előzmény: Lenina (54.)
Lenina e-mail | 2003-11-07 15:07:00 | 54.
Van kedvem! Megyek! Elráncigálom a kedves páromat is! Két hét múlva, ugye? Gyorsan felírom! Mindenképpen menni fogok! Köszi, hogy szóltál :)

Előzmény: dead soul (47.)
johnny e-mail | 2003-11-06 22:47:43 | 53.
Én azért létezem,hogy ilyen elbaszott szar topicokba írogathassak,olyan elbaszott hülye embereknek,mint ti,olyan teherbekúrt faszságokat,mint ez.
Mert erre van szüksége a világnak(annak a buzinak)!

dead soul e-mail | 2003-11-06 21:44:44 | 52.
hát nem igazán, inkább egy egyszerü klub, fotelokkal, könyvespolccal, konyhával. viszont kulturális központ is van elég, pl a Juhász Gyula, ami alatt található ugyebár a Rock Klub, kicsiny városunk legnevezetesebb és legszínvonalasabb szórakozóhelye:)

Előzmény: haska (51.)
haska e-mail | 2003-11-06 20:00:22 | 51.
lényegében ilyen kulturális központ?
nálunk is van művház, ami lényegében céljának megfelelően műxik, de egy "kávéház" is üzemel benne, amit valójában kocsmának is fordíthatunk:))
péntek esténként mindig megy a jóféle zene, meg elég sokan összegyűl(nek/ünk) ott


Előzmény: dead soul (49.)
haska e-mail | 2003-11-06 19:55:25 | 50.
nálunk a vöröskeresztesek szerveznek egy rock a drog ellen pénteket, lesz előadás a dohányzás meg alkohol ellen
aztán majdnem mindegyikük bagózik, bulikon meg a rekesz sopronik mindig befigyelnek. sztem a fű se igazán tabu:)) poén mi? de ez műhelytitok:))


Előzmény: dead soul (49.)
dead soul e-mail | 2003-11-06 19:45:15 | 49.
igazából Fü-vész klubnak írják, és drog- és alkoholmentes övezet, egy elvonó is müködik benne, ha jól tudom:) de barátságos hely, amatör kiállításokat is szoktak szervezni.
ja azt bírom a legjobban benne, hogy elsös kisgyerköcök drogellenes rajzai vannak a falon, és ahogy végnéztem múltkor, fölrémlett bennem, hogy nekem ilyen idös koromban a füröl a mezö jutott eszembe, ezek a kölkök meg már a kellékeket is vágják, tü, kanál, ilyesmi:))


Előzmény: haska (48.)
haska e-mail | 2003-11-06 19:35:34 | 48.
a füvészklubba ilyen romlottlelkű utolsó drogosok járnak, mi? :)))

Előzmény: dead soul (47.)
dead soul e-mail | 2003-11-06 19:08:28 | 47.
igen, elég érdekes világkép. olvastál zennel kapcsolatos könyveket? tényleg, nincs kedved egyszer eljönni a Világnézeti Klubba? szerdánként tartjuk a Füvész Klubban este hattól, a következö (már engedélyezett) két hét múlva lesz. ez egy beszélgetös kör világfelfogásról, az emberröl, istenröl, biokémiáról stb, néha egész érdekes gondolotak merülnek fel. a tea ingyen van:) ha van kedved, látogass el!

Előzmény: Lenina (45.)
haska e-mail | 2003-11-06 18:24:10 | 46.
érdekes nagyon, amit írtál.
én azért szeretek abban a hitben (tévhitben?) élni, hogy az életem tudatos.
jól értettem, a karma lényegében valamennyire befolyásolható sorsot jelent?
ismered a moonspellt? (ez most tök nem jön ide:))) szerezd meg az új albumot, the antidote a címe


Előzmény: Lenina (45.)
Lenina e-mail | 2003-11-06 15:24:06 | 45.
Végigolvastam, de nem találtam meg azt a gondolatot, amit én akarok leírni, úgyhogy nem fogok senkit ismételni, ha leírom, a véleményem. Ill. ez nem is egészen az én véleményem egyedül :)

Buddhizmusnak hívják többé-kevésbé. Ill. emeltem onnan is ki gondolatokat, és bárhonnan ahol olyasmit olvastam, amit logikusnak vélek.

Szóval: van egy db. fejletlen lélek. Ennek a léleknek kell egy iskola a fejlődéséhez. Egy illúzióvilág, az anyag ... ill. az anyagi világ. Jelen esetben ez itt a Föld nevű bolygó. A lélek tudja, hogy mit kell tanulnia, ehhez szépen kiválasztja a környezetet (tehát kiválaszt egy olyan anyát-apát, és társadalmi ranglétrát, ami éppen az Ő fejlődési szakaszához szükséges), és akkor szépen megfogan. Kilenc hónapig még van gondolkodási ideje, hogy válasszon-e másik testet, ill. későbbre halasztaná a születését (ekkor az anyukája elvetél), ha mégis marad, akkor szépen megszületik. Ahogy fejlődik (megtanul beszélni, járni stb.) "gyermek-ember-korában" úgy rejtőzik el fokozatosan a _felsőbb énje_, mint "tudat alatti", és helyette a tudatos én kerül előtérbe.

Így ameddig élünk, a tudatos énünket éljük, de a tudat alatti (a tulajdonképpeni legfelsőbb én) folyton figyeli minden cselekedetünket, gondolatunkat (rosszabb mint egy Isten! mert tényleg mindent lát!) és osztályozza azokat. Az életünk során folyton feladatokat kapunk, amiket meg kell oldanunk - ez a fejlődés. Ezeket mi problémának, bajnak, gondnak nevezzük, és sokszor képtelenek vagyunk megoldani, olykor szépen kilépünk a körből és továbblépünk, mintha a probléma meg sem történt volna (más esetben pedig rosszul oldjuk meg), ilyenkor a tudatos én feljegyzi, hogy nem tudtuk megoldani a feladatot, és vagy ebben az életben, vagy egy következőben ez a feladat vissza fog köszönni, és meg kell oldanunk. Ha sikerül jól megoldanunk egy feladatot, az korántsem jelenti azt, hogy többet nem köszön vissza! Ismétlés a tudás atyja! Újra és újra meg kell oldanunk helyesen a feladatot, egészen addig ameddig nem is tűnik már feladatnak (olyan ez, mint a járás: először nagyon nehéz, folyton elesünk, de amikor megtanulunk végre járni, akkor már fel sem tűnik, hogy egy feladatot hajtunk végre, mert nem is kell odafigyelnünk a járásra).

Az élet értelme így: a fejlődés.
Az élet értelme az, hogy minden "problémának" nevezett _feladatot_ helyesen megoldjunk. Újra és újra, amíg nem tudjuk már tökéletesen.

Például egy kapzsi ember tudat alattija tudja, hogy a tudatos énje, még nem oldotta meg a szegénység című feladatot ... előbb-utóbb tehát a kapzsi meg fogja kapni a szegénységet. Nem biztos, hogy egyből szegény lesz, lehet, hogy csak apránként kapja egyenlőre. De ha sokáig vacakol vele, és sehogy sem hajlandó megtanulni, hogyan kell a szegénységben is boldogan élni, akkor előbb -utóbb borzasztóan csóróvá válik. És egészen addig csóró marad, ameddig nem tud boldoggá válni szegénységében.

A feladatokat karmának hívják a buddhizmusban - ha jól tudom ... de sajnos nincs igazán időm a szakirodalomra, csak műkedvelő vagyok ;)

És persze, ha élete végéig nem oldott meg egy ember minden feladatot (nemigen hiszem, hogy létezik olyan lélek, akinek ez egyetlen élet alatt sikerült volna ...), akkor a halála után újra megszületik, és új feladatokat kap. Nem feltétlen születik egyből újra a lélek! Legtöbbször átmegy pihenni a túlvilágra, mielőtt újra megszületne. Mert az élet sajnos nagyon nehéz iskola, ha vége van, muszáj egy kicsit kipihenni. De olyan is előfordul, hogy egyből a halál után máris újraszületik a lélek - pech ...

És akkor ott van a híres sokak által már említett: "olyan depi vagyok, hogy mindjárt öngyi leszek!"

Amikor a lélek kiválaszt egy életet, megválasztja az élet hosszúságát is. Mert a feladatnak az is része, hogy az életet az elejétől a végéig kell megélni. Az öngyilkosság után jócskán pofáraesik az ember! Ugyanis nem mehet át a lélek a túlvilágra csak akkor, ha a természetes halála bekövetkezik. Ha önkezével véget vet a saját életének (ill. ha megkért valakit, hogy tegye meg ezt helyette ...) akkor a két világ közé szorul. Az anyagi világ, ill. a túlvilág közé. Egy sötét, hideg helyre kerül, egy üres térbe, ahol nincs senki, semmi (leginkább egy magánzárkára hasonlít), és ott kell eltöltenie azt az időt, ami a természetes haláláig még hátramaradt.
Nem gondolnám, hogy csodálatos érzés lehet, egy sötét, hideg magánzárkában egyedül eltölteni 30-40, vagy még több évet! Én, a magam részéről inkább a földi feladatokat választom!
Igaz, mivel az öngyilkos lélek már nincs korlátozva az anyagi világ által, ezért láthat dolgokat. Láthatja azt is, hogy milyen a túlvilág, láthatja azt is, hogy mit hagyott maga mögött a Földön, láthatja a szeretteit, akik sírnak miatta, akik talán egész életükön keresztül haragszanak rá, amiért otthagyta őket - pl. én hétévesen elveszítettem az édesanyámat, mert Ő öngyilkos lett, és biztos vagyok abban, hogy látja, hogy mennyi szenvedést okozott nekem ezzel a tettével ...

Nagyvonalakban ennyit akartam írni ehhez a témához :)
Bocs, ha kicsit bőbeszédű voltam ...

nihilfeeling e-mail | 2003-11-05 20:05:01 | 44.
Nekem nem tetszett.Most kezdtem el Az arany embert,de nem fogom befejezni,nem is ez a lényeg,el kell vonulni a társadalomtól magányban kell élni a csodás természetben,Arany szerint így lehet boldognak lenni.Én úgy döntöttem,hogy nem gondolkozok,hogy miért létezem,jelen pillanatban olyan vagyok,mint Anyegin,a felesleges ember...

Előzmény: csaptelep (36.)
haska e-mail | 2003-11-05 15:57:28 | 43.
a legjobb a pisilős meg a sebtapaszos rész:))

Előzmény: dead soul (40.)
DeathMachine e-mail | 2003-11-05 09:15:32 | 42.
Vagy te eszed meg a világot,vagy a világ esz meg téged.És mind a két lehetőség ugyan olyan jó!(Most is egy klasszikustól idéztem.)
valentin e-mail | 2003-11-04 22:02:08 | 41.
Nohát, hogy milyen topicokat ki nem tudtok találni! Na ja, kell az embereknek a filozófiai input, attól lesznek erős és dús hajszálvégeik.
dead soul e-mail | 2003-11-04 20:41:03 | 40.
:DD persze. azon nöttem föl:)

Előzmény: haska (39.)
haska e-mail | 2003-11-04 19:35:06 | 39.
ja, alteregóim mindenhol ott vannak és segítenek a bajban. pl segítő haska orsi (kultmese ismered? :)))

Előzmény: dead soul (38.)
dead soul e-mail | 2003-11-04 17:30:09 | 38.
dr grétsy haska ott segít, ahol tud:)

Előzmény: haska (34.)
DeathMachine e-mail | 2003-11-04 17:17:32 | 37.
Lenni vagy nem lenni?ez itt a kérdés
csaptelep e-mail | 2003-11-04 16:24:33 | 36.
Télleg!
Az tök jó könyv, mindenki fikázta, de nekem bejött...
A jó Panglosz mester, meg az Eldoráldó rész a legnagyobb!
Meg a fél hadsereg végigmegy a csajon...
A pápa lánya baszki!
Lehet hogy újra elolvasom...


Előzmény: haska (34.)
bagira e-mail | 2003-11-03 17:34:07 | 35.
Eddig azt hittem tudom,de már sajnos NEM!Uh jó lenne ha vki 5leteket adna...

haska e-mail | 2003-11-03 17:12:45 | 34.
nem nyert, szerinem voltaire volt és a candide-ból lehet ismerős

Előzmény: csaptelep (33.)
csaptelep e-mail | 2003-11-03 16:56:29 | 33.
Amúgy ha az élet értelmét keresed, ott már gáz van...
Amúgy Rousseau (asszem) írta azt hogy a munkában látja a megoldást...mennyél ki a természetbe és dolgozz!

Ferdydurke e-mail | 2003-11-03 14:08:01 | 32.
... hogy meghaljak! Mi másért...
haska e-mail | 2003-11-02 15:13:21 | 31.
ALLEN
má nem azé de a kis vudi csávó tele van lovettával ő helyében, én is leszarnám:))


Előzmény: csaptelep (28.)
csende e-mail | 2003-11-02 13:59:38 | 30.
Én azért vagyok, hogy sok ilyen hülye kérdésre válaszoljak mint ez a genya, itten.
csaptelep e-mail | 2003-11-02 12:23:33 | 29.
Viccet félre téve...!
Az élet értelme az élés!
1 növény szempontjából vizsgálva a dolokat, a fajfentartás, szóval most Istentől idéznék egyet:
"Sokasodjatok és szaporodjatok!"
Nahh sok sikert!

csaptelep e-mail | 2003-11-02 12:18:55 | 28.
most idéznék egy ideillőt Woody Ellen bölcsességeiből:
Hogy mi az élet értelme? Ki nem szarja le?

Unodare e-mail | 2003-10-28 20:21:47 | 27.
nbah baze igen eccerü . azé vaunk h. boldogok legyünk. az h. kitöl/mitol leszünk boldogok az már egy máik kérdés. na ez egy nagy fasság amit leirtam de mindehgy. szal h.ha atto leszel boldog h. hires leszel meg megváltoztatod a világot meg ilyen fasságok akko csinád aztatatat. 1ébként meg a halálto se kell anyira félni. söt semenyire....
aza lkényeg h. mér képzeli mindenki ugy h. meghalsz aztán nem leszel vagy mittomén. honnan a faszbo tudod?????
sehonnan.
szal ha optimista vagy fejbe lövöd magad :DD
nah ugyértem h. élek. és ha boldog vok akko szivesen élek. de ugy kéne felfogni , h. lehet h. a "halál" után még boldogabb leszel...mer mér ne???
na most ez egyx elég gagyi szöveg lett me fogalmazásbo tapir vok...

Gizmoo e-mail | 2003-10-28 16:09:55 | 26.
Az egyén azért kell, hogy legyen az átlagnak kit baszogatni!! De nélkülünk nem lenne a Földön semmi. +Most, hogy rájöttem: én is vagyok valaki, így máris sokkal jobb a világ!!

Öngyilkossági ügyekben + csak attól fogadok el tanácsot, akinek már sikerült.:)

mariann666 e-mail | 2003-10-28 07:43:01 | 25.
Miért létezek? Talán azért, hogy a hugom ne unatkozzon és legyen kivel veszekednie;)
Necro e-mail | 2003-10-27 20:11:02 | 24.
ha mindenki,aki feleslegesnek érzi magát öngyi lenne,akkor tényleg nem sokan maradnánk...
de az egyénekre elég nagy szükség,mert különben miből lenne az emberiség?!...+ amúgyis,amíg van pár ember,aki szeret és fontos vagy nekik,akkor szükségük van rád...
ezér szeretnék most,úgy meghalni kb.1 hétre,h kívülről lássam a többieket,h mit szólnának hozzá,ha nem lennék...


Előzmény: )csó69 (23.)
)csó69 e-mail | 2003-10-27 14:10:20 | 23.
Szerintem elég könnyen meg lehet halni és ha akarjuk, bármelyik pillanatban véget vethetünk az életünknek, de nem hinném, hogy ez bármire megoldás lenne. Meg nekem nem lenne elég bátorságom se hozzá. Talán ez adja a nehézségét.

Ha lesz gyereked, ő rá lesz szorulva a segítségedre és neki fontos leszel (meg biztos van még pár ember). Ám, ha összességében nézzük, az egyénre tényleg nincs nagy szüksége az emberiségnek. Ez azért kicsit szar érzés.:-(


Előzmény: aght (21.)
)csó69 e-mail | 2003-10-27 13:59:20 | 22.
Már belegondoltam...és abba is, hogy milyen lenne, ha örökké léteznék, csak más testben. Olyan erősen belegondoltam, hogy elkapott valami torokszorító érzés és elkezdtem zihálva bőgni. Próbáltam felfogni valamit, ami lehetetlen...

Előzmény: Necro (19.)
aght e-mail | 2003-10-27 12:46:42 | 21.
Ahogy véletlen sikerült létrejönnöm, miért nem halhatok meg olyan könnyen? Mostmár egyáltalán nemtudom mi értelme van ennek..... Azért vagyok, mert természetes szelekciót már rég kijátszottuk.... na jó, megmaradtam volna, csak nemtudom minek. Mert ha most a tényeket nézem, akkor azért születnek az utódok, hogy az adott faj fönnmaradását biztosítsák, csakhogy ez a faj fönnmarad nélkülem is, nincsen senki rászorulva a segítségemre, a létezésemre, elég felesleges vagyok.
haska e-mail | 2003-10-26 21:00:11 | 20.
Wir sind nicht gestorben...
wir haben nie gelebt

Necro e-mail | 2003-10-26 19:52:24 | 19.
hát én úgy gondoltam,h meghaltam és kész...lehet,h egy másik testben később újjászületek,de az igazából nem én leszek...és soha többé nem fogom érezni saját magamat...ezért persze nem lesz még egy olyan ember,mint ÉN:)...
...egyszer abba gondolj bele(de nagyon erősen),hogyha meghaltál akkor annyi...soha többé nem leszel,soha többé nem látod a világot magad körül,soha többé nem fogod tudni mi történik körülötted...pedig a fejed fölött megy tovább az élet...szerintem baromi szar érzés ebbe belegondolni,ez az ami nagyon el tud keseríteni,mert én nem akarok meghalni,söt felnőni sem...elég jól érzem magam most így fiatalon!!!


Előzmény: csó69 (5.)
nihilfeeling e-mail | 2003-10-26 19:50:29 | 18.
Na jó,akkor lássuk csak.Nem voltam tervezett gyerek,csak hát mégis összejöttem,szóval a véletlennek köszönhetem,hogy létezem(na jó persze a szüleimnek,de...)Én azért jöttem a világra,hogy mutassak az embereknek valami mást,valami szokatlan,kizökkentsem eddigi életükből.Legalábbis néhány évig így volt.Aztán lehet,hogy azért születtem meg,hogy megmutassam az embereknek,hogy létezem és valami maradandót alkossak az utókor számára
)csó69 e-mail | 2003-10-26 18:42:32 | 17.
Tér és idő végtelen, ok.És akkor mi van? Azzal egyetértek, hogy ilyen énközpontú legyen minden ember életének értelme, mert szerintem az egyik cél (vagy A cél) az elméd fejlesztése, hogy a halál után úgymond szintet lépj és egy magasabb rendű élőlényként folytathasd. Ez is egy lehetőség és nem tartom hülyeségnek. Ám másokkal is kell törődnöd, nemcsak magaddal, hiszen így is szerzel tapasztalatokat, egy bizonyosfajta tudást. Erről mit gondolsz?
v.o.n. e-mail | 2003-10-26 18:23:08 | 16.
nincs jobb egy kiadós szellemi faszverésnél, ugye? :)

beszállok, oké? ;Đ

nos, az élet értelme én vagyok. minden cselekedetem magam felé KELL hogy irányuljon. ez nem csak törvényszerűség, de a végső célnak is a Szubjektumnak kell lennie...
ez nem fejlődés (evolúció), hanem kiteljesedés, ami a halál pillanatában éri el a vegső tökéletesség fázisát, megszületik a pillangó. születés=halál. ez az idő geometriáját fejezi ki, mivel az idő nem lineáris, hanem egy pont (minden egyszerre történik), azaz végtelen, akárcsak a tér.

most csak ennyi, egyelőre ezt szopogassátok ;)))


)csó69 e-mail | 2003-10-26 14:04:54 | 15.
Egy elméleted azért neked is lehetne.

Előzmény: nihilfeeling (14.)
nihilfeeling e-mail | 2003-10-26 14:02:55 | 14.
Még nem,de szerintem nincs olyan,aki tudná,hogy miért született ill létezik
)csó69 e-mail | 2003-10-26 13:16:20 | 13.
Na és persze azért, hogy megtanulj leírni egy magyar mondatot helyesen.Ugye?:-) Na jó, nem vagyok az a basztatós fajta. Egyébként örülök, hogy végre valaki nem a pesszimista dumát nyomatja (amúgy én is hajlamos vagyok rá).

Előzmény: Good Charlotte (12.)
Good Charlotte e-mail | 2003-10-26 12:52:05 | 12.
Az én küldetésem az hogy mindenkinek elmondjam a good charlotte a legjobb.
_Na jó,nem.
Azért vgayok a világon,hogy mindenhez pozitivan,optimistán,és néha naivan álljak a dolgokhoz hozzá.

)csó69 e-mail | 2003-10-26 09:52:59 | 11.
Ja.De az nem Te voltál, csak az egyik feled:)

Előzmény: fearzone1 (10.)
fearzone1 e-mail | 2003-10-25 23:38:55 | 10.
Még nem jöttem rá, de ami késik nem múlik. Azt viszont tudom, hogy egyszer én voltam a leggyorsabb, legerősebb és a legjobb...csak akkor még nem volt emberi külsőm:)
)csó69 e-mail | 2003-10-25 22:22:38 | 9.
Na asszem megkeresem a párnát...
)csó69 e-mail | 2003-10-25 21:41:30 | 8.
Ne is sajnálkozzunk! De azért azt mondom,a partyzás mögé pillantva néha feküdj ki a csillagos ég alá (de ne most, mert befagy a segged) és erőltesd az agyad azon, hogy milyen fontosabb küldetésed lehet a szórakozásnál.Lehet hogy egyszercsak "megvilágosodsz".

Előzmény: Sittes (7.)
Sittes e-mail | 2003-10-25 21:28:50 | 7.
Hat nemtok8 ,hogy miert letezunk :D ha mar igy van legalabb hasznaljuk ki :) kotelessegunk nagyon jol erezni magunkat,segiteni embertarsainkat,kiallni az igazsagert,és harcolni igazsagtalansag ellen,mindekozben betartani a legalapvetobb emberi normakat.Ha minden ember igy elne sztem sokkal jobb lenne a vilag.De olyan amilyen.Szal erezzuk jol magunkat,a sajnalattal csak elbaszarintjuk ezt a keves idot, inkabb party :)
Burzum e-mail | 2003-10-25 20:52:26 | 6.
hogy miért létezünk?
hm..


1  2  3  4  5  6  7  8  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.