Click to Visit
Rock - OSSIAN
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

haska e-mail | 2003-08-29 22:27:30 | 95.
oksa:))
hogy tetszik a something wicked album?
hallottad hogy matthew barlow kiszállt?
szívás, de nagyon.


Előzmény: kitiara (94.)
kitiara e-mail | 2003-08-29 19:06:23 | 94.
én se akarok veled drága haska!
beszéljünk az iced earth-ről!
see the sadness in their eyes!


Előzmény: haska (87.)
lzsolt e-mail | 2003-08-29 17:23:38 | 93.
Mit tett le az Ossian az asztalra? Na ne röhögtess már... Ez a "zenekar" egy nagy nulla. Tartalmatlan kópiabanda, tipikus magyar módra. Szánalmas... Az meg a világ legszarabb dumája, hogy "ha nem tetszik, he hallgasd". Ugyan miért ne lehetne negatív véleményt mondani egy zenéről?

Előzmény: Ejfeli lany (91.)
haska e-mail | 2003-08-29 14:43:12 | 92.
ok, szerintem az ossian egy tehetségtelen banda, ha anno lett volna egy kicsit is jobb náluk, már ők lennének az ikonok. nem külsőről ítélek, hallgasd meg a pécsi és debreceni bulikat. ha ezt már megtetted kicsit gondolkozz el hőseiden. főleg endrén.
megnézem hol tudnál Te belekötni akár a maidenbe, akár az iced earth-be. mindkettő igényes zene értelmes szövegekkel, mondanivalóval, a maidennek a stílus megteremtésében is benne volt a keze. nélkülük nem lenne a hőn szeretett bandád.
én nem másokat ócsároltam drága, hanem a zenét.
egyébként akkor már tankcsapda, lukácsnak kategóriákkal jobb szövegei vannak sőt még rímelnek is. nehogy azt hidd persze ők az etalonok számomra.

Ejfeli lany e-mail | 2003-08-29 14:11:06 | 91.
Sziasztok.Haska,miert kene barkinek is a magyar Dickinsonnak lennie?Es ne kulsorol itelj.Ok mar letettek vmit az asztalra,mult all mogottuk.Ha megkerdezel barkit Magyarorszagon,szerintem altalaban mindenki ismeri oket.Ha nem tetszik,ne hallgasd.En is belekothetnek az altalad emlitett zenekarba,de nem erdekelnek,de az nem is baj.Gondolkozz el inkabb ezen,minthogy masokat ocsarolj.
Lenina e-mail | 2003-08-29 14:03:20 | 90.
Persze, hogy nem keresi "szarrá" magát az Ossiannal, és persze, hogy nem osztja ötfelé ...
sőt ... anno, kilencvenkilenc nyarán, Csörgén láttam is, hogy rázza le koncert után fillérekkel Endre a saját zenészeit ... iszonyú :(

De ha egy zenésznek van választási lehetősége, hogy egy ismertebb zenekarban játsszon, vagy egy istenhátamögötti kis vidéki bandában, akkor nyilván több lehetősége van a továbblépésre (már a "karrier, presztízs" szempontjából) az ismertebb zenekarral pl. Ossian...
Nem hiszem, hogy akármelyik "...legújabb" ossian-gitárost fel lehetne kérni mondjuk, hogy a szegedi Lastbride zenekar újjáalakulásában segítsen stbstb. ... remélem érted.
Én nem mondom, hogy ez a helyes, de Ők ezt az utat választják ... mert úgy látják, hiába minden tehetség, ha nincs közönség a tehetséghez ...
És van benne némi nemű valami ...: a párom zongorázott, dobolt, gitározott, orgonált, most pedig "szinte" magára maradt, és egy Roland D-20 ason írja a zenéjét, ami nemigen rock, de minőségi ... és ez persze senkit sem érdekelt ...
Mint ahogy nem sokan siratták meg a Lastbride feloszlását sem ...

Na mindegy ... kezdek már nosztalgikus lenni ...

De, mellesleg nyilván nem lehet várni "újszerűséget" egy "régi" zenétől.
Én nem az "új" Ossiant szeretem, hanem a régi jó bulikat ... a régi Ossiant ... nekem az Ossian nosztalgia. De: zeneileg minőségi, habár a fiúk elég "lustácskák", jobbat is ki tudnának hozni magukból, de gondolom, gondolják a "csóresz rockernek jójaz, nehogymá agyondolgozzák magukat".

Különben igen, valóban nem lehet megélni ma Magyarországon a zenélésből. A tehetség meg nem jelent semmit ... meg az újszerűség sem ... hiába újszerű és tehetséges valaki Magyarországon. Az itt nem kell! :(


Előzmény: haska (89.)
haska e-mail | 2003-08-29 09:45:17 | 89.
én egy zenét több szempontból ítélek meg:
1, nyilván a zene színvonala, újszerűsége, tetszik-e
2, milyen arcok azok az emberek, akik benne játszanak, tudnak-e rendesen játszani, milyen szövegeket írnak

ps.: nem hiszem hogy paksi szarrákeresi magát az ossiannal. ha meg igen, nem hiszem hogy 5felé osztja a kapott zs-t


Előzmény: Lenina (88.)
Lenina e-mail | 2003-08-29 06:32:54 | 88.
Bocs, én is szeretem az Ossian-t :)
Régen még Endre is ember volt ... de már kinőtte :(
De: szerintem egy zenét nem arról kell megítélni, hogy milyenek "emberileg" azok az emberek, akik ott játszanak ...
Mellesleg az Ossian szövegei sem mind gagyik. Pl: Éjféli lány. És Paksinak mindig mákja volt, hogy jó zenészek találtak rá... persze a zenészek meg ... nyilván oda tódulnak, ahol pénz van ...
Mindenesetre akárki akármit mond, én szeretem az Ossiant :)
Is ...

haska e-mail | 2003-08-28 22:34:22 | 87.
akkor drága kitiara, inkább beszélgessünk az iced earthről, mert asszem ez csak egy meddő vita:))
amúgy felőlem mindenki annyi ossiannal mérgezi magát amennyivel csak akarja, engem nem zavar. a cigi is káros mégis sokan szívják:))
na, csak vicc volt, nem akarok ám veled összeveszni:))


Előzmény: kitiara (85.)
haska e-mail | 2003-08-28 22:30:49 | 86.
hát igen, nem akartam feketemágiával, fenyegetőzni, hogyha betolod az ossiant a lejátszóba, le fog esni a kezed, de most már kénytelen vagyok :)))))))
kitiara e-mail | 2003-08-28 22:00:54 | 85.
látnoki képességeid vannak? Épp iced earth-t hallgatok :)
így már ok. nem szereted és kész.
hallgatok "igazi" heavy metalt, de bármit mondhatsz,nekem minden mennyiségben jöhet az Ossian.
Bruce Dickinsonnak nincs párja. Senki se próbálkozzon! (még Paksi se)


Előzmény: haska (84.)
haska e-mail | 2003-08-28 21:51:40 | 84.
strigulák:
kurva I
fos II

érvek, parancsolj:
1, zene erősen középszerű, kocsmában aláfestésként még néha el is menne
2, endrének nincs hangja, sose lesz a magyar bruce dickinson
3, nem bizti hogy ekkora rajongó lennél ha ott lettél volna a pécsi vagy a debreceni bulikon anno
4, endre szőke haja, szánalmas megjelenése
5, igénytelen mondhatni fos szövegek, ráadásul gyatra rímeléssel ("Készül már a banda
A nézõtéren pokoli a lárma")

parancsolj. bár ha ekkora ossian fan vagy, úgyis csak le fogsz szólni, de inkább kezdj el igazi heavy metalt hallgatni nem ezt a szart. vagy ha iron maiden gyökerű zenét akarsz akkor javaslom az iced earth-t.


Előzmény: kitiara (82.)
cob_kovi e-mail | 2003-08-28 21:38:37 | 83.
Örülök, hogy ebben egyetértünk... :) (Mármint a black metalban.)
Egyébként teljesen véletlenül, van egy Attusnak nevezett "buzoid alkatú" osztálytársam.


Előzmény: haska (81.)
kitiara e-mail | 2003-08-28 21:33:50 | 82.
Örülök, h jól van a mamád. Az enyém is. :)
Kicsit gyakran használod a kurva és a fos kifejezéseket a hozzászólásodban.
Az Ossián szövegei ehhez képest TÉNYLEG igényesek.
Ha nincs ész érved arra,h miért rosszak minek szólsz hozzá?


Előzmény: haska (81.)
haska e-mail | 2003-08-28 21:25:31 | 81.
köszönöm kérdésed, anyám jól van.
nem mások ízlését fikázom, hanem ezt a fost, mivel kritikán aluli zene. attól még hogy néhányan nyáladzanak róla a hammerworldben, meg évvégi szavazáskor mindig benne vannak a topokban, attól még szarok. az újabb lemezeiknek a borítója többet ér mint ami a cdken van. endre pedig egy szar hangú énekes (néhány vadász után én is képes vagyok így énekelni), fos szövegekkel, arról meg hogy milyen ember szerintem Töfit kéne megkérdezni. amúgy meg a pvc-dzseki gáz. kurva gáz.
rubcsics ricsi lehet hogy tehetséges, de a tehetségét nem az ossziánban kéne elbasznia.
kovi jól mondod black rules!
mér hívja endre a másik gitárost mindig attusnak? ilyen meleg barátság alakult ki köztük?


Előzmény: kitiara (79.)
kitiara e-mail | 2003-08-28 20:50:11 | 80.
most mé bántod őket?
nagyon imádom ezt az együttest!!!!!!!!!!!!!!
Amúgy anyud jól van?


Előzmény: haska (77.)
kitiara e-mail | 2003-08-28 20:49:57 | 79.
most mé bántod őket?
nagyon imádom ezt az együttest?
Amúgy anyud jól van?


Előzmény: haska (77.)
cob_kovi e-mail | 2003-08-27 22:56:50 | 78.
Attól hogy az ossian és Paksi orcázmányának mérete megkérdőjelezhető,Rubcsics egy igazán tehetséges arc.De szerintem az Ossian egyre jobb lesz.De akkor is:nincs jobb,mint a zúzós és a black metal! :p
haska e-mail | 2003-08-27 22:27:29 | 77.
rubcsics ricsi csak maradjon a seggén, ossian egy szar. főleg endre és a metál szövegei a királyok! pl. a hevimetál születése, rák&roll démon a télon jullótépaté!!!!
cob_kovi e-mail | 2003-08-27 22:17:20 | 76.
Rubcsics Ricsit elnöknek!!!:)
Thomas e-mail | 2003-08-22 19:58:20 | 75.
Jajjajjajjaj... Itt valami félreértés örtént... :)) Nem azt mondtam, hogy nem lehet magyarul jó szöveget írni, csupán az eddigiek alapján az a véleményem: igen ritka a jó és frappáns magyar szöveg amit metalzenéhez írtak.
Én csak azt magyaráztam meg, miért írnak magyar zenekarok angolul. Olvass figyelmesebben, mielőtt átmennél nemzeti nyelvvédőbe, oké? ;))


Előzmény: Főnix (63.)
lzsolt e-mail | 2003-08-22 19:06:55 | 74.
Nyilván ha valamit állítok egy zenekarról, az az én véleményem, nagyokos.

Előzmény: cathy* (73.)
cathy* e-mail | 2003-08-21 23:12:31 | 73.
nagyon fontos, hogy csak SZERINTED!!!

Előzmény: lzsolt (71.)
naillight e-mail | 2003-08-21 21:36:27 | 72.
paksián...lolololol

live in debrecenn

hujere röhögtem magam

eccer kimentem fosszianra
ottis
zene szar de a paksi leepulesen nagyokat vihogok...azegy huje. vonuljon vissza pipazni a karosszekebe.

"nemisigaz hogy a föld kerek,kupakoljatok rokkkerek!" kicsit tul komojan vette volna?:D

komojan fogok csinalni egy Endrus fan cluot :P

lzsolt e-mail | 2003-08-21 21:28:31 | 71.
Engem baromira nem érdekelne, hogy bohócnak néznek ki, ha a zenéjük jó lenne, viszont nem így van. SZERINTEM a szenéjük szar, fos, hányadék, takony. Ez van.

Előzmény: cathy* (70.)
cathy* e-mail | 2003-08-20 00:12:25 | 70.
Izsolt, szerintem Te csak azért szapulod egyfolytában az Ossiant, mert az alapján itélsz, amit látsz, és nem az alapján, amit hallasz. Én speciel fél évig hallgattam egyfolytában, és csak utána tudtam meg hogy néz ki az egész banda. Mit ne mondjak, baromira nem teccett. Én sem hallottam még minden számukat, és amiket hallottam, azok közül is van olyan, ami lehetne jobb is, de akkor is nagyon sok jo számuk van, és rettenetesen zavar, hogy "szar"-nak nevezed. NAgyon sok együttes van, akiket én se birok, de azért még nem nevezem szarnak.

Előzmény: lzsolt (4.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-17 10:08:52 | 69.
Vmelyik nap letöltöttem a netről az Ossian debreceni koncertjét, mikor Paksi hullarészeg volt. Én, aki imádom az Ossiant, az első két számot bírtam végighallgatni. Ez valami botrány! Undorító, gusztustalan!!!
Nightqueen e-mail | 2003-05-14 20:28:30 | 68.
Nagyon szeretem az Ossiant!
Persze, volt akit szidtam, de azok inkább a pop műfajban mozognak.


Előzmény: lzsolt (66.)
Máté1 e-mail | 2003-05-13 19:20:08 | 67.
Paksi egy félisten!azonnal kérj bocsánatot az Ossian-rajongóktól.

Előzmény: lzsolt (66.)
lzsolt e-mail | 2003-05-13 15:16:51 | 66.
Ez akkora baromság, hogy csak akkor szidhatsz valamit, ha te jobbat tudsz csinálni... Te talán soha nem mondtál negatív véleményt egy zenéről?
Egyébként vokálisan lehet, hogy Paksi Endrénél jobbat tudnék csinálni...(persze más stílusban)


Előzmény: Nightqueen (53.)
lzsolt e-mail | 2003-05-13 15:14:13 | 65.
HC, nem NC

Előzmény: lzsolt (64.)
lzsolt e-mail | 2003-05-13 15:13:06 | 64.
Engem nem érdekel, hogy hány banda említi a Maiden-t a példaképei közt, ha egyszer nekem nem tetszik. Lehet, hogy a klasszikus heavy metal úttörői, de rühellem a stílust. Nem tehetek róla, ez van.
A BM stílusa 8-10 éve létezett? Mondj már 1-2 képviselőt! Több ok miatt nyomják angolul: az egyik az, amit Thomas említett, a másik pedig az, hogy mivel külföldön próbálnak szerencsét, érdekesen nézne ki, ha magyarul nyomnák... És ha valakit a zenéje eladhatósága mozgat, akkor a Blind Myself a legjobb ellenpélda. Egyszerűen a modern NC/noise zenére Magyarországon nincs igény, az USA-ban pedig van. Ők nem a pénzért, hanem a közönségnek játszanak! Az meg, hogy milyenek a szövegeik, teljesen szubjektív. Nekem bejönnek speciel, te nyugodtan leszarozhatod őket, de ez csak a te magánvéleményed. A legutóbbi albumról beszélek végig amúgy!
Hogy érted azt, hogy dallamos? Hogy nincs benne könnyen befogadható dallam? Igenis van benne dallam (minden zenében van), legfeljebb te nem tudod befogadni. Hallgass popzenét, abban jó kis dallamok vannak!:) Unalmas, eszetlen darálás+3 riff? Bocs, de ezen már csak mosolyogni tudok. Szerintem te egy büdös hangot nem hallottál a Product of our Imagination-ről...


Előzmény: stevie (62.)
Főnix e-mail | 2003-05-13 11:39:05 | 63.
Hogy miért nyomják angolul? A rock/metal zenék gyökere angolszász és afroamerikai, logikus tehát, hogy jobban hangzik angol nyelven. ???????
Ha mindenki így gondolkodna, akkor már mindenki angolul beszélne. Ezt te sem gondolhatod komolyan.


Előzmény: Thomas (39.)
stevie e-mail | 2003-05-07 09:16:19 | 62.
A különbség csak annyi, hogy a Maiden még ma is létezik, és sokkal több banda említi példaképei között, mint a BM-t valaha is fogja. Nélkülük aligha lenne ma metal zene, bazmeg.
Ráadásul a Maiden legalább stílusa egyik úttörője volt, a BM stílusa pedig már min. 8-10 évvel előttük is létezett. Ja, és szerinted miért énekelnek angolul magyar létükre? hogy jobban ELADHASSÁK a zenéjüket külföldön is. És szarok is a szövegeik, és ne mondd hogy nem értek hozzá, mert nekem felsőfokúm volt már egy éve is, most meg fősulin angol szakra járok. (Nem arcolni akarok, te azért tudjuk már súlyozni a dolgokat.)

Na meg dallam nélkül egy zene nem túl sokat ér, általában. A BM pedig minden csak nem dallamos, sőt unalmas, esztelen darálás. Tényleg tudnak vagy 3 riffet, oszt szevasz.


Előzmény: lzsolt (7.)
Főnix e-mail | 2003-04-24 05:58:04 | 61.
Hát Fegyi messze van romániától :)

Előzmény: vader (60.)
vader e-mail | 2003-04-23 14:56:22 | 60.
csak kerdeztem mert van egy roman egyuttes aminek a neve phonix


Előzmény: Főnix (59.)
Főnix e-mail | 2003-04-23 06:59:12 | 59.
Fegyvernekről. Mér'?

Előzmény: vader (56.)
Nightqueen e-mail | 2003-04-22 20:29:32 | 58.
De ász lenne, ha anyukám Ossiant énekelne! Nem, ő nem. Ő Máriót énekel Crystal aláfestéssel... Rémes! Pedig régebben ő Piramist, Eddát hallgatott. Nem tudom, hová lett az ízlés. Mikor bejön hozzám, ezt mondja: "Mi a szar ez?! Hallgassál már zenét!"
:(((
És akkor apa is beindul a Black Sabbath-tal! Zeneimádó család vagyunk! ;)


Előzmény: Pankata (51.)
Picur e-mail | 2003-04-22 18:11:11 | 57.
Ne legyél má' állat! Örülj, hogy még ilyeneketis énekel.Az én muttim spez Eddát énekel velem.

Előzmény: Pankata (51.)
vader e-mail | 2003-04-22 12:31:12 | 56.
te ne haragudj honnet vagy ?


Előzmény: Főnix (50.)
vader e-mail | 2003-04-22 12:14:54 | 55.
megkerek mindenkit aki ezt a lapot olvassa, hogy ha tud valamit az ossian egyuttes nevenek eredetrol vagyis roviden ki volt ossian akkor irjon egy emailt a kovekezo cimre: petofi@immortal.com
Nightqueen e-mail | 2003-04-15 16:57:40 | 54.
Nekem semmi bajom a dalszövegekkel! A líraiak egyszerűen fantasztikusak, és a gyorsabb számaik szövege is imádniavaló. No, de hát nem vagyunk egyformák!

Előzmény: laczkoM (8.)
Nightqueen e-mail | 2003-04-15 16:56:20 | 53.
Tudsz jobbat csinálni? Akkor minden tiszteletem a tiéd!

Előzmény: lzsolt (7.)
Nightqueen e-mail | 2003-04-15 16:54:40 | 52.
Azzal vitatkoznék, hogy Paksinak van a legjobb hangja az országban, ugyanis én Pokolgép-őrült vagyok! Amúgy a második kedvenc a magyar heavy-metalban az Ossian, az egyértelmű.
Azt viszont sajnálom, hogy Paksi szőke lett...


Előzmény: laczkoM (5.)
Pankata e-mail | 2003-04-15 07:26:53 | 51.
Hát nem tom én nem igazán szoktam csipázni,amikor muterom szombaton hajnal 10kor nekiáll bömböltetni az Ossiánt,és akkor még a konyhából eggyütt énekli az endrével hogy: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁrnyééékbóóóóóól a fééééééééééééénybe....:D
hát olyankor igen mérges szoktam lenni.Mindegy azér a lakzi lajcsi nevű kifejlett hímdisznónál csak jobb...:DD

Főnix e-mail | 2003-04-14 08:00:17 | 50.
Ez a válaszom nem csak neked szól:
ha egy banda nem csak hörgős-zúzós zenét játszik az már nem is metál? Hát az énekes hangja határozza meg a stílust??? Erről még nem hallottam. Ja és Endrének illik a hangja a zenéhez. Egyszer menjetek el egy koncertre, sokkal másabb, mint a felvételeken.


Előzmény: lzsolt (44.)
lzsolt e-mail | 2003-04-10 20:19:57 | 49.
1. Miért lesz valaki jófej attól, hogy a FrehFabrik gitárosait lefikázza?
2. Blind Myself stílusa. Szerintem sokkal többet tudok a HC-színtérről, mint te, és ezt nem nagyképűségből mondom. Ebből látszik, hogy te soha nem hallottál olyan bandákat, mint a Dillinger Escape Plan, a Converge, az Unjust, és még sorolhatnám. Death metal? Ez poénnak jó lenne, nade amúgy...


Előzmény: stevie (48.)
stevie e-mail | 2003-04-10 13:43:46 | 48.
Magyarországnak nincs büszkesége, bazmeg. Az ÖSSZES bandánk kókány, a Tricky Trips-et leszámítva. Mert az egy olyan banda, aminek a gitárosa lefikázta a Fresh Fabrik gitárosait, azzal, hogy a két gitáros ugyanazt játsza. (És én ismerem is ezt a tagot, kurva nagy arc és gitáros!)

Más: Ossian és Blind Myself?
Hát, bizony ma mindkettő egyáltalán nem jó (bár a BM soha nem is volt az, az ossian legalább eleinte). Az mondjuk igaz, hogy az Ossian szövegek elég nevetségesek, de a zene, főleg a régebbi, egészen jó.
És a BM amúgy hol HC, hülyegyerek (lzsolt)? Simán death-metal!

És ezt az egészet nem azért mondtam, mintha egyes death/thrash bandákat nem szeretnék. (pl.: régi Sepultura: ááállat!!!)

ui.: speed-metal rulez!!!


Előzmény: Thomas (39.)
Nikkelbolha e-mail | 2003-01-23 20:16:10 | 47.
na jó belátom télleg fogalmazhattam volna szebben is:)) na kijavítom:) csak akkor kicsit be voltam indulva..

szal: nekem eleve nem tetszenek az olyan magyar zenekarok amik angolul énekelnek mert érzödik a nem angol anyanyelvüség és gagyin hangzik. ezért nekem nem jön be annyira. vagyis egyáltalán

na akkor most mindenki boldog és zárjuk le a Tmát:)


Előzmény: Garfield (46.)
Garfield e-mail | 2003-01-23 17:44:26 | 46.
"hát én eleve elítélem és nem tetszik az olyan zenekar ami angolul énekel mer szerintem onnantól gagyi mint állat. minek jó ez? ki akarnak törni vagy mi gec? SZERINTEM AZ ILYEN ZENEKAROK ÚGY SZAROK AHOGY VANNAK!"
nos ha ez nem fikázás akkor mi!?


Előzmény: Nikkelbolha (29.)

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.