Click to Visit
Rock - LaVey-ról
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  

Grizon e-mail | 2004-01-01 19:44:31 | 27.
Érdekes...Én is ismerek egy pár embert akiknek halálközeli élményük volt és ők "érezték, hogy van menyország meg fénycsóva..." Te vajon miért nem???

Előzmény: agixa (26.)
agixa e-mail | 2004-01-01 00:16:25 | 26.
hát gondolom az ember nem úgy születik,hogy:"Jé!Én nem hiszek Istenbe,csak magamba!" Pont ellenkezőleg.Mindenféle hülyeségnek bedől,amire kap vmi kielégítő választ az élet nagy kérdéseire.Megazért is,mert szeretne vhova tartozni.Pl.:kereszténység,sátánizmus,buddhizmus stb..Na már most,ahhoz történnie kell valaminek,hogy rádöbbenj:ez csak egy nagy hókuszpókusz.Csalódnod kell a világban,az emberi jóságban,a családban.Mindenben,ami jó.Vagy pedig mikor érzed,hogy egy villanás,és megdöglesz,mint egy rakás szar.Hívod Istent,hogy majd segít,meg gondolod,hogy úgyse történhet ez meg veled.De aztán rádöbbensz:senki nem segít neked.Érzed,nincs mennyország,meg világító fénycsóva,amiket összehord az a sok hülye általába.Csak a nagy sötétség,ahová nemsokára belezuhansz,mindjárt értesítik a szüleidet,hogy sajna meghalltál,és te mindenféle életcél végrehajtása nélkül elrohadsz a földben.Ennyi.Aztán végül is orvosi segítséggel túléled,és mikor kinyitod a szemedet a kórházi ágyon,rémülten felnézel a plafonra,és azt kérdezed:Hát szóval nincs is Isten,meg efféle.Akkor ki vagyok?Honnan jöttem, és -főleg!-hová tartok?Na,így indulsz el a létkérdés filozófiájába.Valaki pedig a sátánizmusnál kezd kikötni.Egészségére.Én megmaradok az élünk-meghalunk ideológiánál.Sajnos,valóban ilyen egyszerű.Na jó,ez ennél kicsit bonyolultabb!:)Ezért kéne mindenkinek azzal törődnie,hogy vmi fontosat vigyen véghez EBBEN az életbe.Ez legalább biztos:itt és most élünk....

Előzmény: v.o.n. (24.)
Necro e-mail | 2003-12-31 20:17:34 | 25.
asszem azt LaVey írta,h nem kell elhinni,h van sátán(mer szerinte nincs),csak az a lényeg,h elfogadd magad olyannak,amilyen vagy...mondjuk azt nem értem miért kell ehhez a sátán,de mind1...

Előzmény: agixa (23.)
v.o.n. e-mail | 2003-12-31 12:45:50 | 24.
még ekkora faszságot.. azt hogy tapasztalod meg, hogy Isten nem létezik? aztán meg hogy lázadsz ellene, he?

(amúgy boldog újévet:)


Előzmény: agixa (23.)
agixa e-mail | 2003-12-30 21:05:20 | 23.
karónak: Na szia!Elolvastam a fórumban az egyik hozzá szólásodat,amibe röviden megfogalmaztad,hogy miért is indultál el azon az úton,hogy egyre jobban közel kerülhess a sátánhoz.Az Isten megtagadás,és az ellene való lázadás az stimm,és a halálközeli élmény is.Nekem is volt részem benne...és ugyanerre jutottam,mint te.Hogy csak magunkba kell hinnünk,mert nincs se mennyország,se isten.De azért miért kell azt hinni,hogy te vagy a LEGerősebb,LEGtökéletesebb?Ugyanezt rajtad kívül már ezer embertől hallottam.Miért ez ellen lázadtok?Miért nem ezellen a hazug,romlott társadalom ellen,amiben élünk??Tudjátok a tényt,hogy nincs isten,de miért kell azt hinni,hogy a sátán létezik.És az "élményed/utazásod" után nem félsz a haláltól?Mert én rettentően...Persze azzal is tisztába vagyok,hogy valószínű, hogy sok mindennel nem vagyok tisztába ezen a téren,de nagyon érdekel!!Kérlek világosíts föl a lényegéről,és válaszolj a kérdéseimre!!Előre is nagyon köszi.

Előzmény: karó (22.)
karó e-mail | 2003-06-03 18:26:31 | 22.
hm-hümm...
úgy gondolom rossz címet adtál az oldalnak!
LaVey a téma címe, te azonban a sátánizmusról szeretnél többet +tudni/ahogy fogalmaztad eszmecserét folytatni és ha jól gondolom (erősítsetek+ benne!) LaVey nem azonos a sátánizmussal
több féle sátánizmus létezik (ld. LV lánya Zeena, aki +tagadta az apját és a temple of set papnője lett)
én magamban hiszek (én vagyok a tökéletes, a legnagyobb, a legerősebb)
a halálközeli élményem óta nem hiszek istenben, amikor félúton voltam +tagadtam azt a képmutató, elnyomó, hazug eszményképet
...azóta egyre közelebb vagyok a sátánhoz...

fighterbunny e-mail | 2003-05-30 18:14:44 | 21.
termeszetesen. de egyenlöre vincenel es nikki nel is többre tartom a sajat biztos infoimat. amugy mötley bejövös. knock em' dead kid :)
stevie e-mail | 2003-05-29 13:56:55 | 20.
Nem tudom azt olvastad-e a Mötley Crüe Shout at the devil albumáról, hogy "which flirted with STAGEY satanism"...

Előzmény: fighterbunny (13.)
Necro e-mail | 2003-05-28 19:09:22 | 19.
Én is ezt mondtam.........csak Koppány oldalán többen álltak,mert István még őt se tudta legyőzni,csak úgy,h idegeneket hívott magyarok ellen segítségül...de ez már más téma...

Előzmény: Unodare (17.)
nihilfeeling e-mail | 2003-05-28 18:12:00 | 18.
a scythe oldalra én is ellátogattam egy párszor,mert érdekelt a téma és legalább megtudtam mi is a sátánizmus,mert előtte én is azt gondoltam,hogy sátánimádat és a hasonlók
Unodare e-mail | 2003-05-28 17:45:51 | 17.
néha alkalmazkodni is tudni kell....
a németek simán legyaktak volna minket mindenestül, föleg h. a mélyen tisztelt pápa
mellettük állt volna mer h. pogányok voltunk.
egész eu. ellenünk , hát nem tom mit tett volna
Koppány király....húsz lovassal megrohamozta
volna a 200 ezres nezézpáncélú lovasságot :)


Előzmény: Necro (15.)
Necro e-mail | 2003-05-27 19:20:49 | 16.
tudom,hogy sok olyan van,akinek gőze nincs a dologról...nem úgy akartam írni...hanem úgy gondoltam,h legalább azt tudják,h a (fordított)pentagramm a sátánizmushoz kapcsolódik...

Előzmény: fighterbunny (13.)
Necro e-mail | 2003-05-27 19:16:04 | 15.
Szerintem lenne csak max. nem ilyen,amúgyis utána kavartak még eleget és majdnem elcseszték az országot...nem is olyan rég! Legfejjebb a papoknak nem lenne ekkora hatalmuk,ha Koppány lett volna a király és lehet,h egy kicsit kevesebb lenne a buta ember...amúgy meg,ha kerszténység nélkül nem tudtak volna fenn maradni a magyarok,akkor meg nem mindegy?!(és nem tudtak) már akkor is azt csináltuk,amit más mondott:/




Előzmény: Unodare (14.)
Unodare e-mail | 2003-05-27 18:35:43 | 14.
"Pityuka " ha nem lépett volna be a kereszténységbe akkor ma nem lenne Mo.......
1ébként sztem is köcsögség a kereszténység.


Előzmény: Necro (12.)
fighterbunny e-mail | 2003-05-27 15:57:33 | 13.
hat, akar hiszed akar nem, nagyon sok ojn rohangal az uccan akinek HALVANY LILA ZENEKARI FOGALMA sincs mit akar a pentagrammal. mer az menő,meg de durva,meg jol nez ki mittomén.

nekem nemreg mondta meg anyam hogy megvagyok keresztelve. hihhetetlen ;))))))


Előzmény: Necro (12.)
Necro e-mail | 2003-05-25 19:11:58 | 12.
De azt,hogy sátánista vagy v. csak érdekel a dolog azt magadnak választod(+aki pentagrammot hord vmi fogalma má' csak van a dologról),szóval a szüleid bisztos nem nevelnek annak és senki nem is erölteti rád...a kereszténység meg olyan kényszer dolog volt...mer Pityukánk ezer éve azt mondta,hogy így nekünk jó lesz...azóta a buta,"sötétségben" élő emberek ész nélkül keresztelik a gyerekeiket és vakon elhisznek mindent a papoknak és még fizetnek is érte(pl. ami szerintem undorító dolog a papoktól,ha vmi halott rokonodnak misét szeretnél mondatni az több ezer Ft és persze főleg az időseket használják ki)...sátánista misét meg ki akar?!:)

Előzmény: fighterbunny (11.)
fighterbunny e-mail | 2003-05-24 19:51:30 | 11.
amugy ha a lavey dolog divat,akkor ennyi erövel a keresztenyseg is. lefogadom,hogy legalabb annyi ember rohangal kereszttel a nyakaban mint pentagrammal,anelkul,hogy tudna mit is rejt magaban.
ez lehet kepletes pelda is, nem feltetlenul a medalra kell koncentralni.

fighterbunny e-mail | 2003-05-24 19:48:44 | 10.
visszatérve egy kicsit régebbi hozzászóláshoz,szerintem a vallás létezése tulajdonképpen a vééégtelen emberi gyengeség egyik példája. kell valami amibe kapaszkodhatunk,mi nyomorultak. amit nemtudunk megmagyarázni,arra meg ráfogjuk hogy csoda.
aztán vannak "okosabbak", akik ebből pénzt csinálnak.

nekem kb ennyi a véleményem,szubjektiv.

amugy honnan veszed hogy ez divatvallás lenne?

Lavey egy kicsit talán tuljáccotta magát,valóban de nagyon okosan csinálta :)

és azert ebben a LaVey féle dologban is van valami. ne függjünk semmiféle egyháztól,vallási korlátoktól; ne rettegjünk isten haragjától és a pokoltól,a fortyogó üsttől,és ne is reménykedjünk angyali kis csengőcskékben és hárfázó szűzleányokkal.
megtanyt arra, hogy elviseld a saját sátánodat. magadat. a saját istenedet pedig tiszteld. MAGADAT.

Necro e-mail | 2003-05-22 19:48:53 | 9.
Szerintem olvasgasd még egy kicsit az oldalt és talán megérted a lényegét.Nem kell minden szavát komolyan venni és egyetérteni vele.én nem vagyok sátánista és én is csak a LaVey-félét olvastam de,ha elgondolkozol rajta,akkor rájössz,h az alapján a sátánizmusnak több a pozitív oldala,mint a kereszténységnek...

Előzmény: le_nosferatu (4.)
le_nosferatu e-mail | 2003-05-02 11:20:24 | 8.
A Scythe mint honlap nekem is bejött, különben nem írtam volna róla. De amiről ott írnak, az szerintem csak egy új divatvallás.
manóka e-mail | 2003-05-01 07:33:22 | 7.
Abban teljesen igazad van, hogy nem valami természetfeletti lényben kell hinni! De sok embernek nagyon fontos a vallás, hogy higyen valamiben..akár egy kitalált lényben.Én egy olyan emberke vagyok aki éli a napjait, anélkul hogy holmi "istenhez" imádkozna.Én inkább az emberekben próbálom a jót keresni, nem az istenekben...


Carpe Diem!


Előzmény: stevie (6.)
stevie e-mail | 2003-04-29 16:32:30 | 6.
Annak ellenére, hogy a tudatlanság boldog állapot, mindenkinek joga van tudni, hogy mit tesznek isten nevében. Most éppen a Holy wars...the punishment due című Megadeth számot hallgatom, és gondolom tudjátok miről szól.
Le_nosferatu-val totálisan egyetértek abban, hogy a keresztény egyház tevékenysége nagyon sokáig, és ma is, arra megy/ment ki, hogy az embereket sötétségben, elnyomva tartsák. Nekik volt ehhez joguk???

Ész nélkül semmit nem szabad követni, látni kell benne az őszinteséget, logikát, igazságosságot. Ezek nélkül szart se ér semmi, egy vallás sem. Magadban és mások ban kell hinni, nem holmi légbőlkapott, kitalált, nem is létező természetfeletti lényben. Nem isten és Sátán a jó és/vagy rossz, a jó/rossz bennünk van. Nem vettétek még észre?


Előzmény: manóka (5.)
manóka e-mail | 2003-04-27 11:23:43 | 5.
Hello!
Szerintem a Scythe egy nagyon jó oldal.Legalábbis nekem teccik!Nem tartom magam sátánistának, de van egy-két dolog amiben azért nagyon igazuk van!
Most nem fogom kifejteni hogy miért inkább a sátánizmus, mint a keresztények..de nem ítélem el a keresztényeket vagy bármilyen más vallást..mindenkinek joga van ahhoz hogy abban higyen amiben akar..
Udv!


Előzmény: le_nosferatu (4.)
le_nosferatu e-mail | 2003-04-22 00:33:57 | 4.
Ez lesz az uccsó bejegyzésem, mert még azt hiszi v.ki, hogy a "magas" bejegyzésszámmal akarom reklámozni a témát (remélem azért lesz aki válaszol...), egyébként is gyíkul néz ki, ha magamnak válaszolgatok >:0)=
Előrebocsájtom, hogy veleményemet szinte kizárólag a Scythe-ban olvasottak alapján alakítottam ki, anely -ezek szerint- csak egy ágazat (mármint a LaVey) és annak sem emlékszem minden egyes betűjére, de gondolom, ha v.mit elnéztem, szívélyesen ki fognak javítani.
Engem a sátánizmusról szóló kis ízelítőn elsősorban az döbbentett le, hogy tulajdonképpen semmit nem mond. Üres. Végig egyfajta "forradalmi" hangulat övezte (+ráadásul ez maga a SÁTÁNISTA BIBLIA... hatásszünet...), tehát jogosan vártam v.miféle csattanót. Persze, voltak benne újdonságok pl. nem tudtam, hogy eme izmusnak tulajdonképpen semmi köze magához a Kénköves Lópatáshoz... Szóval, mint mondottam volt, semmitmondó. "A sátán létezéstípus: az öntudatra ébredt, tetteiért, gondolataiért felelős és felelősséget vállaló, folyamatosan vizsgálódó, kétkedő, sikerorientált embert jelképezi". Nem tudom, ezek a sorok mennyire tekinthetők definíciónak, de ezek alatt szerintem gyakorlatilag bárkit érthetünk, hiszen ez egy nem túl ritka embertípus. Ezek szerint az emberek jelentős része sátán vagy van a szavak mögött valami többedleges jelentés is, ami egy magamfajta gyarló báránykának felfoghatatlan? Esetleg az "öntudatra ébredt" ember egyfajta Übermensch? Vagy kétkedő=agnoszticista? Nos?
De lépjünk tovább. Szép dolog, hogy legalább ELMÉLETILEG nem vagyunk anti-keresztények (hisz mit is foglalkozzunk Mi egy ilyen reakciós, maradi csökevénnyel), majdnem olyan baba, mint a Zoltán nevű párduc... >:P
Hmmhmmm... "nem áldozunk gyerekeket"... kezdünk egy kissé földhöz ragadtak lenni, nemdebár? (lássuk be, hogy ez azért ANNYIRA nem forradalmi gondolat...) Hol van itt az egyén szabadsága?!? Hoppá, csak nem kezd befurakodni egy alattomos klerikális, haladás-ellenes gondolat??? Brrrr...
"A kilenc sátáni kinyilatkoztatás". Érdekes. Nagyon-nagyon érdekes... Nem akarok senkit megtéríteni. Komolyan. Hogyan is tehetném, hisz én csak egy szánalmas, dróton rángatott báb vagyok, aki nem bír önálló tudattal. Bizonyára, amit most írok is csak a kíméletlenűl belémsulykolt korlátolt eszmék lenyomata. Na, de... Most megkérem az igen tisztelt Sátánista Hölgyet/Urat, tegye kezét a szivére (úgy, oda a Baphomet mellé) és vessen egy pillantást a Nagy Szent Kinyomtatott Kinyilatkoztatás soraira. És most nézzük meg közösen. Áááá, igen a kötelező materializmus. Kihagyhatatlan. És persze ott van még a maró gúny (római számok és a sátán így, a sátán úgy között feszülő ellentét, amely stílszerűen kipellengérezi a még a sötét középkorban verdeső naiv kis báránykák áhítatosságát és kíméletlenűl lerántja a leplet a borzalmas tömegmanipulációról... nem is beszélve a Kilencedik Leckéről...). Van még valami? Hogy mi a lényege? Most komolyan. A "te vagy a világon a legfontosabb" tézist még én is felfogtam. Olvastam a fórumokban, hogy ez milyen hatalmas igazság, mert ugye a fel nem világosult keresztény ember kizárólag azért él (emberiség 99,9 %a), hogy egy nemlétező felsőbb tudatot szolgáljon, hogy annak minél jobb legyen. Ez egy igen szép gondolat. Ennél derűlátóbb világszemlélettel nem igazán találkozhat az ember. De hiszen akkor a világ csupa-csupa önzetlenség és alázat! De mi lesz így a hőn áhított szabadsággal, a liberalizmus szépséges eszméjével? Hoppá! Itt a bökkenő!
Mellesleg a "mindent csak önnön magadért tégy" felszólításnak kicsit sincs propaganda íze?
Amúgy pedig a fenti idézetet véleményem szerint már az előember is minden bizonnyal magáévá tette (sőt, megkockáztatom: a gyakorlatban is alkalmazta!), csak időközben rádöbbent, hogy az ember hatékonyabb csoportosan, így hát ímmel-ámmal, de alkalmazkodott a közösségi élet szabályaihoz... bár a "földi sátánizmus tizenegy törvénye" alapján mintha a felvilágosult Sátánista kezdené felfedezni ezen vívmányokat.
Mi van még itt? "Bűnök". Hmmm... Hagyjuk.(azt is elmagyarázhatná v.ki, hogy a -számomra igen szimpatikus- szolipszizmussal mi a probléma, azon kívül, hogy egy materialista ne ámítsa magát efféle ábrándos fogalmakkal)
Engem ez leginkább egy újfajta kommunista kiáltványra emlékeztet (nem pedig nemzetszocializmusra, mint azt "Nácizmus vs. Sátánizmus" témából kitűnik). Persze jóval korszerűbb csomagolásban, de a tartalom nagyon hasonló (néhány hatásos extrától eltekintve pl. mágia). Ateizmus, haladás, szentek kigúnyolása, és még sorolhatnám. Ugyanúgy a hatásos propagandára apellálnak, úgy tesznek, mintha az ember összes problémájára választ kerítettek volna. Racionálisan korr ektül levezethető, a gyakorlatban viszont egy csőd (vagy inkább fekély). Persze, persze, nyilván tudom, hogy ez csak egy világnézet. Reméljük az is marad...
Hangúlyozom, hogy nem meggyőzni akarok, csupán értelmes választ provokálni a kérdéseimre. Remélem senkit nem sértettem meg, és remélem azért vannak itt értelmes emberek, akik fel tudnak engem homályosítani ezekről a dolgokról, és nem az lesz a legfőbb érvük, hogy bezzeg a keresztény tanok így meg úgy. Kevés szánalmasabb dolog van, mint hogy v.ki úgy győzköd, hogy a másik illető vallását pocskondiázza. És itt nem én vagyok a szentimentális. "Keresztény elnyomás"? Nem tévesztettük össze az Inkvizíciót az ÁVÓ-val? Meg persze a média is Jézus tanításait tukmálja az emberek fejébe. Meg lehet fulladni a sok kereszténységtől.
Egyelőre enyyi... (így is "kicsit" terjedelmesre sikeredett)

le_nosferatu e-mail | 2003-04-21 22:17:35 | 3.
Bocsika az alábbiért, igyekszem nem megsérteni senkit, de az olvasottakra egészegyszerűen nem tudok nem iróniával reagálni. A témát azért indítottam el, hogy megvitassak egynéhány dolgot az "érintettekkel", nem tenném ezt, ha lenéznék bárkit is közűlük (meg hát innen is látszik, hogy érdekel a dolog...). Sőt, a sátánistákat (és itt az "übersátánistákról" beszélek, nem a "ledivatmajmozottakról"), akikkel eddig találkoztam nagyon is tisztelem (az olvasottak között is). Ezért is döbbentett le az ún. Satanic Bible tartalma (legalábbis, amit ebből ott leközöltek)...
le_nosferatu e-mail | 2003-04-21 22:01:28 | 2.
Magamról annyit, hogy egy vagyok a keresztény egyház fel nem világosult, bekötött szemű, képmutató talpnyalói közül, akik ugyebár milliószámra nyüzsögnek szerte az országban és potenciális veszélyt jelentenek azon maroknyi tisztánlátó ateistára nézvést, akik meghallották az Újvilág hívó szavát (teszem azt: LaVey, remélem, jól írom), és végre-valahára felvették a kesztyűt a kétezer éves pápai önkényuralom ellen.
le_nosferatu e-mail | 2003-04-21 21:47:21 | 1.
Szevasztok, népek!
Tulajdonképpen azért írok itt, mert -ha minden igaz- jelenleg nem üzemel a scythe, amit csak mostanában ismertem meg. Elsősorban az ebbe a körbe tartozó, magukat sátánistáknak nevezőkkel szeretnék apró eszmecserét folytatni (tudtommal ők a legelitebb sátánista kör>:))...


1  2  3  4  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.