Click to Visit
Rock - LaVey-ról
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  

RockerMazsi e-mail | 2006-08-28 20:04:14 | 177.
A Sátánista egyház megalapítója Anton Szandor LaVey, aki 1966-ban alapította meg az egyházát. 1967-től az USA elismerte egyházként és hivatalos vallásként a Sátánizmust. 1969-ben LaVey kiadta a Sátáni Bibliát, amit sok híres könyv követett ezután( „The Satanic Rituals", „The Satanic Witch", „The Devil's Notebook", „Satan Speaks!"). LaVey 1997-ben meghalt, az Egyházat, most Blanche Barton és Peter H. Gilmore irányítja.
rivfaaader e-mail | 2006-04-28 06:26:06 | 176.
lavey fos
sickorchid e-mail | 2006-02-20 11:38:02 | 175.
Nos,maszk és saját én...Vajon a kettö elkülöníthetö egymástól?Van,akiben egyszerre több személyiség lakozik,míg másokban egy sem.Az ilyesmi pedig,mint "orvos,közalkalmazott",stb.,egyszerü besorolás.A "rocker"egy másfajta kategória,de ugyanúgy besorolás,és tök értelmetlen...
Azt szeretem,ha vki annyira bonyolult és szerteágazó,hogy nem lehet meghatározni.
Egyébként meg nem szeretem meg/kiismerni az embereket,nem jó beleütközni abba az általános vmibe,aminek emberi természet a neve...Szóval engem nemigazán zavarnak a maszkok,feltéve hogy érdekesek és szórakoztatóak.
Sztem mindenki visel vmilyen maszkot,anélkül nem lehet létezni(ha meg soha nem viselt,vágyakozik utána)..."Az optimizmus széles vigyorral kezdödik,a pesszimizmus kék pápaszemmel végzödik.De mindkettö csak póz.Mint ahogy a természetesség is az,de ezt a legnehezebb megörizni."/Wilde/Sztem van benne vmi...
Különben is,ki dönti el,hogy ez maszk,ez meg már nem?Ezt csak az illetö maga tudja,kívülálló nem...
v.o.n.:Bizonyos dolgokat én is hasonlóan látok...

Lolina e-mail | 2004-04-20 15:03:15 | 174.
Mindig ugyanazt a maszkot veszi fel, és alatta nem egy másik van hanem a saját énje, a valódi.
Nem többet hord csak egyet, de az nem áll jól neki! :P


Előzmény: v.o.n. (171.)
v.o.n. e-mail | 2004-04-11 12:07:03 | 173.
"inkább az nem illik hozzá, hogy emberségesn beszéljen róla"

hehe


Előzmény: Lolina (170.)
v.o.n. e-mail | 2004-04-11 12:06:31 | 172.
elsősorban nem rámnézve volt rosszindulatú, de erre inkább ne válaszoljál.

emberi oldalam. kész áldás, hogy itt vagy nekem Te, így végre embernek érezhetem magam :)
amúgy tudom, hogy' értetted, de úgy vettem észre, elsősorban azoknak van igénye arra, hogy a neten az "emberi oldalukról" meséljenek, akik ezt a neten kívül nem tudják megtenni. én ehelyett inkább a filozófiai bohócpolírozás után sóvárgok, amire az itteni intézet sokkal inkább alkalmas, mint a magánéletem (a környezetemben csak nagyon kevesen ismerik a politikai-vallási-filozófiai nézeteimet... szerencsére! hehe)


Előzmény: dead soul (167.)
v.o.n. e-mail | 2004-04-11 12:04:30 | 171.
csak akkor van szüksége másik maszkra, ha eleve nem képes maszk nélkül létezni. ha leveszi azt, akkor már (ha lehet ilyet mondani) "nézőpont-feletti" helyzetben van.

az ismerősöd, amikor leejti azt, akkor egy másik (régebbi, így természetesebb) van alatta. különben is: számodra minden ember egy maszk!


Előzmény: Lolina (165.)
Lolina e-mail | 2004-03-31 15:53:45 | 170.
szerintem, illik, mert a kutya nem az övé. inkább az nem illik hozzá, hogy emberségesn beszéljen róla.

Előzmény: dead soul (169.)
dead soul e-mail | 2004-03-30 07:25:46 | 169.
az, hogy kutyája van:)

Előzmény: Lolina (168.)
Lolina e-mail | 2004-03-29 14:35:39 | 168.
Mért nem illik a szerepéhez?


Előzmény: dead soul (167.)
dead soul e-mail | 2004-03-29 13:31:49 | 167.
ugyan, dehogy, nem azért írtam, hogy megbántsalak, mindössze ironikusnak tartottam a helyzetet, de most már nem is annyira idöszerü:)
nagyon szívesen. bármikor beszélgethetünk a kutyádról, amikor csak akarsz. de komolyan, érdekes, hogy van emberi oldalad is - nem pejoratívan értem, egyszerüen nem illik a szerepedhez. a maszkodhoz, na, ha már ennyire szereted ezt a szót.


Előzmény: v.o.n. (162.)
valentin e-mail | 2004-03-28 21:51:31 | 166.
Mutasd be Johnnynak! Ő mondjuk sosem ejti le a maszkját.

Előzmény: Lolina (165.)
Lolina e-mail | 2004-03-28 18:39:02 | 165.
De igenis van más nézőpont, egy szobrot is több oldalról lehet megközelíteni. Mindig máshogy, de mégis ugyanazt a dolgot látod.
pl. ismerek egy lányt, aki ha kilép otthonról felveszi azt a maszkot, hogy ő nagyon buta (pedig nem az, de mindezt azért teszi, hogy figyeljenek rá)
De ha nem veszi észre leejti a maszkját, és akkor nagyon értelmes


Előzmény: v.o.n. (164.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-21 16:10:30 | 164.
miféle "más nézőpontból"? nincs más nézőpont. csak az Organizmus van.

Előzmény: Lolina (157.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-21 16:09:25 | 163.
hogy gondolod? nem fexik össze fűvel-fával! legalábbis ingyen nem (erre spórolok hehe)

Előzmény: valentin (156.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-21 16:07:36 | 162.
nemtom, de ez a megjegyzésed kifejezetten rosszindulatúnak tűnt.

a kis dög valójában a bátyámé, de engem jobban szeret hehe.. sokat nem foglalkozom vele, úgyhogy vizeletmintát inkább ne kérjél. igen, boxer. Roxinak hívják (mint a rádióadót). nincs még 1 éves. cigányosan fosszínű. kint tartjuk. nem áll szóba velem (nem ereszkedik le a szintemre, ellentétben Leninával). lány (igazi ribanc). keveset eszik.
köszi, hogy kiönthettem a szívemet!


Előzmény: dead soul (155.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-21 16:01:17 | 161.
még mindig nem érted? ezek mind maszkok!

ráadásul a "rocker" szócskának semmiféle primordiális értelme nincsen - szemben a "magyar", a "feleség", ill bizonyos értelemben a "közalkalmazott" szavakkal.


Előzmény: Lenina (154.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-21 15:59:11 | 160.
idegen hús? magadból kínáltalak meg! vagy én nem értem?

Előzmény: Lenina (153.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-21 15:58:34 | 159.
beismerem, hogy Tündérországban élek már nagyon hosszú ideje, de el tudod nekem mondani, mi az, amit látnom kéne, mégsem látok?

Előzmény: Lenina (152.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-21 15:57:51 | 158.
cuki.

Előzmény: haska (151.)
Lolina e-mail | 2004-03-20 15:48:38 | 157.
Szerintem igaza van v.o.n. -nak, hogy bizonyos mértékben mindenkin maszk van.
De maszkot nem csak azért hord az ember, hogy elbújhasson, haenm azért hogy, más nézőpontból is láthassa a dolgokat

valentin e-mail | 2004-03-08 11:03:33 | 156.
jó az ágyban?
dead soul e-mail | 2004-03-08 09:57:02 | 155.
sztem nem vagyok vészmadár, a népszerüséget sikerélménynek is elkönyvelheted:)

boxer? és hogy hívják? hány éves? milyen színü? szobatiszta? szoktál beszélgetni vele (úgy mint Leninával, heh)? fiú, lány? mennyit eszik?
meséjj nyugodtan.


Előzmény: v.o.n. (150.)
Lenina e-mail | 2004-03-08 09:54:28 | 154.
Valóban, a "rocker" sem maszk. Éppúgy, ahogy a "magyar" sem maszk, a "feleség" sem maszk, a "közalkalmazott" sem maszk stb.

Előzmény: v.o.n. (148.)
Lenina e-mail | 2004-03-08 08:55:44 | 153.
Idegen hússal nem élek.

Előzmény: v.o.n. (149.)
Lenina e-mail | 2004-03-08 07:21:50 | 152.
Ha a saját ideológiád köde nem zavarná meg a látásod, nem rugaszkodtál volna el ennyire a hús-vér élettől ...

Előzmény: v.o.n. (148.)
haska e-mail | 2004-03-07 18:26:13 | 151.
lehet, hogy ismered de azért:

www.peterbeste.com

nem kell mondanom mit nézz meg rajta.


Előzmény: v.o.n. (150.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-07 09:47:59 | 150.
szia vészmadár! rég beszéltünk :) asszondod, saját pártom lesz? hehe

boxer a kicsike.


Előzmény: dead soul (145.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-07 09:47:06 | 149.
köszi! Te nem is vagy éhes? vagy vmi eltakarja az arcodat? hehe

Előzmény: Lenina (142.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-07 09:46:18 | 148.
sztem a hehegés egyértelműen jobb a szar szmájliaidnál hehe --><-- :)

azokat a jelzőket én az álarcodra mondtam, jellemző, hogy magadra vetted! persze, neked nincs maszkod, a "rocker" sem egy maszk, ugye?

rögeszméim mögött egy egész eszmerendszer húzodik, ami lénygében a Tradíciót takarja. ha unalomból járnék ide, az már valóban beteges lenne.


Előzmény: Lenina (141.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-07 09:39:59 | 147.
olvastad Misima Jukiótól az Egy maszk vallomását?

Előzmény: Aeternus (143.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-07 09:39:00 | 146.
bazz, elbaszod a kezelést! >-(

Előzmény: Aeternus (140.)
dead soul e-mail | 2004-03-03 15:06:24 | 145.
'a csőcselék csodálatára -ellentétben veled- én nem tartok igényt'

pedig gyülnek a rajongóid, söt úgy tünik, a csöcselék nemsokára v.o.n. fan clubot fog alakítani:)

van kutyád? mesélj róla.


Előzmény: v.o.n. (128.)
Lenina e-mail | 2004-03-03 14:56:12 | 144.
Kifejtenéd bővebben, hogy mit magyaráz számodra ez a szó?

Különben nem tudom, miből gondolod, hogy nem értem. Nem erről van szó. Cseppet sem ... de persze, gondolj amit akarsz.


Előzmény: Aeternus (143.)
Aeternus e-mail | 2004-03-03 12:57:27 | 143.
szerintem pedig csak te nem érted mit mond de mindegy... ez a szó, h "rocker" mindent megmagyaráz... :/

Előzmény: Lenina (141.)
Lenina e-mail | 2004-03-02 14:55:23 | 142.
Jó étvágyat :)

Előzmény: v.o.n. (136.)
Lenina e-mail | 2004-03-02 14:52:50 | 141.
Örülök, hogy felbukkant itt még egy ember, aki ennyire ismer engem...
Éppen annyira forgattam ki a szavait, amennyire ő az enyémeket. Amilyen az "adjonisten" éppolyan a "fogadjisten" ilyen egyszerű a képlet.

Kezdem gyűjteni a jelzőket, eddig már voltam: óvódás, óvónéni, ostoba, nőietlen, kutya, és most itt jön a butaságom is - remélem nem felejtettem ki semmit. Kár lenne értük ;)

Szted. melyik jobb a smile, vagy a "hehe" ?

Nem tudom, mennyire vagy hozzászokva a hosszadalmas eposzaimhoz (ha ennyire ismersz már, akkor biztos felkészültél belőlem), de nem óhajtanálak hosszabb időre lekötni - főként mert nekem is véges az időm, havi zárás van, és otthon vacsit kell főzni stb., érted ... - de annyit még elmondanék (semmiképp sem szeretnélek az információáradattól megfosztani), hogy a legkevésbé sem érdekel, hogy v.o.n. mit óhajtott kifejezni a rögeszméivel (feltételezem, hogy semmit, csak éppen unatkozik), és leginkább nem pazarolnám a reménykedést ilyen semmitmondó dolgokra, hogy vajon a többiek értik-e vagy sem v.o.n. mondandóját. Ez mindenkinek a privát ügye.

Mint ahogy az is, hogy ki kedvel, ki nem kedvel stb. Nem gondolod, hogy, ha engem valóban érdekelne, hogy ki mit gondol rólam, akkor nem ilyen zenét hallgatnék amilyet hallgatok?!
Egy egészséges rockert a legkevésbé sem szokta izgatni, hogy ki mit gondol róla. Úgy vélem, egészséges rocker vagyok. Egyetlen esetben érdekel, hogy emberek hogyan ítélik meg a személyem => amennyiben ez a fizetésemet befolyásolja. Egyéb esetben az előzőek maradnak érvényben.


Előzmény: Aeternus (140.)
Aeternus e-mail | 2004-03-01 19:16:36 | 140.
szerintem von érvelései nagyon is jók, csak te egy szövegben nem veszel észre mögöttes tartalmat... folyamatosan arra törekszel, hogy a szavait kiforgasd, és a butaságod avval leplezed, hogy röhögsz rajta, reménykedve abban, hogy a többiek sem értik mondanivalóját :(

Előzmény: Lenina (134.)
Aeternus e-mail | 2004-03-01 19:04:28 | 139.
persze! miről van szó? :)
csak olyan rohad lassú ez a fórum, kicsit idegesítő...


Előzmény: v.o.n. (138.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-01 18:50:38 | 138.
nagyszerű! éppen csoportterápiát tartunk. csatlakozol?

Előzmény: Aeternus (137.)
Aeternus e-mail | 2004-03-01 18:37:53 | 137.
nahh... most kicsit lemaradtam, mi a téma? :)

burzum topicban lévő hozzászólásaid szimpatikusak.. kár hogy beszart a topic :(((


Előzmény: v.o.n. (136.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-01 18:27:18 | 136.
hát ez viszont sajnos téves válasz. most pedig meg fogunk enni.

Előzmény: Lenina (134.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-01 18:26:32 | 135.
ja, én is örülök neked. úgy tűnik, ez a téma is lassan megy a süllyesztőbe, az összes páciensnek agyára ment a kezelés hehe. valszeg kell majd itt találnom egy másik fészket, amibe letelepedhetek (javaslat?:). az ugyanis kizárt, hogy csakúgy itt hagyjam az intézetet.. mihez is kezdenének itt a jóöreg dzsoki nélkül? höh'

"Ja, ezzel a maszkos dologgal csak Leninát szívatod vagy komoly elmebaj?"

csináltam egy aprócska kísérletet, de valójában nyitva hagytam a kérdést: egyik megoldás sem rossz! :)


Előzmény: valentin (132.)
Lenina e-mail | 2004-03-01 14:52:51 | 134.
Na, nem! Én ezt már nem bírom! Ez túl van a röhögőgörcs határain :)))))))))))

Előzmény: v.o.n. (131.)
Lenina e-mail | 2004-03-01 14:52:00 | 133.
Ezen én is kezdek már gondolkodni, mert úgy veszem észre, kezd ez szegénynél rögeszmévé válni. Eleinte azt hittem, hogy szivatás lesz az egész, de most, hogy így mondod, az utóbbi meglátásod nyilvánvalóbnak tűnik ...

Előzmény: valentin (132.)
valentin e-mail | 2004-02-29 22:36:04 | 132.
A Rájöttetek miért léteztek? című elmés topic decemberi beírásai óta nem nagyon láttalak, úgyhogy megörültem neked, mivel legutóbb épp dead soul kiírtásán filózgattál (ami nagyon szimpatikus:>). Vagy az nem te voltál? Mindegy.

Ja, ezzel a maszkos dologgal csak Leninát szívatod vagy komoly elmebaj?


Előzmény: v.o.n. (129.)
v.o.n. e-mail | 2004-02-29 18:18:43 | 131.
köszönöm a mesét, komolyan nagyon megörültem neki és ígérem, ki fogom olvasni! jószándékom jeléül én is küldenék egyet, de ezt fölülmúlni úgyis hiú remény volna, nemde?

viszont ;ppen ideje lenne már végre levetni magadról a Tudálékos Szipirtyót (az otromba törpe kreációját)

"Bocs, de egyszerűen nem nézem ki belőled"

mert egyáltalán nem is látsz.

talán azért tűnik úgy, mintha magamról beszélnék, mert a maszkom bizonyos részein tükör van.

persze neked fölösleges ilyeneket mondani, mivel elképesztő, mennyire nem érted, miről beszélek, amikor a maszkodat emlegetem. ehelyett -zavarodban- valami teljesen idétlen poént próbálsz belőle faragni. odanyújthatnám a nyilvánvaló megoldást, de csak megint megpróbálnál beleharapni a kezembe azt hívvén, hogy valaki bántani akar.

amúgy örülök, hogy valamennyire lehiggadtál; ebben a hozzászólásodban már csak 5 kényszerszmájlit találtam :))))) (ők voltak azok? ..hehe)


Előzmény: Lenina (130.)
Lenina e-mail | 2004-02-27 15:32:47 | 130.
Tényleg egyfolytában magadról beszélsz.

Ez egészen érdekes. Eddig úgy többé-kevésbé gondoltam, hogy nem monológot folytatsz, de rá kellett jönnöm, hogy a görög drámák monológjai és válaszolgatásuk önmaguknak meg sem közelítik a Te önmagaddal való beszélgetésed mélységét.

Ez inkább szomorú, mint égő :(
Röpke remény volt csak részemről, hogy ezt feltételeztem.
Most komolyan kérdezed, érdekel, vagy megint csak "szívatnak anyám stop" szituba keveredtem?!
Na, mindegy, tegyük fel, hogy Téged komolyan érdekel a gondolatod eredete, így hát mellékelem:

"Mert aki hiú, annak az összes többi ember olybá t&#251;nik, mint a csodálója.
- Jó napot! - mondta a kis herceg. - Fura kalapja van uraságodnak.
- Arra való, hogy megemeljem - felelte a hiú. - Hogy viszonozzam vele az ünneplést. De sajnos, soha nem jár erre senki.
- Úgy? - kérdezte a kis herceg, és egy szót sem értett az egészb&#245;l.
- Csapd össze a tenyeredet - javasolta neki a hiú.
A kis herceg összeütötte a két tenyerét. A hiú szerényen megemelte a kalapját.
"Itt már mulatságosabb, mint az imént a királynál volt" - gondolta a kis herceg, és újra összeverte a tenyerét. A hiú meg újra megemelte a kalapját.
Így ment ez öt percig; akkor a kis herceg elunta az egyhangú játékot.
- Hát ahhoz mit kell csinálni, hogy a kalap leessék? - kérdezte.
A hiú ezt egyszer&#251;en elengedte a füle mellett. Aki hiú, az csak a dicséretet hallja meg, soha mást.
- Valóban nagyon csodálsz engem? - kérdezte a kis hercegt&#245;l.
- Mit jelent az, hogy csodálni?
- Csodálni annyit jelent, mint elismerni az illet&#245;r&#245;l, hogy széles e bolygón &#245; a legszebb, a legjobban öltözött, a leggazdagabb és a legokosabb.
- De hiszen te egyedül vagy a bolygódon!
- Azért mégiscsak tedd meg! Azért mégiscsak csodálj!
- Csodállak - mondta a kis herceg, és egy parányit megvonta a vállát. - Csak azt nem értem, mire jó az neked!"

Innen merítettél.

"csőcselék csodálata" :)))
Tuti, hogy ezt az alliterációt is loptad valahonnan :) Bocs, de egyszerűen nem nézem ki belőled ;)

Mellesleg gyakorlatilag mindenhová asszimilálódom oly módon, hogy megtartom saját egyéniségem. Ez az ami Neked sajnos nem sikerül, mivel egyéniséggel még nem rendelkező emberi lény vagy. De ez már a Te bajod, nem az enyém.


Előzmény: v.o.n. (128.)
v.o.n. e-mail | 2004-02-27 14:00:20 | 129.
izé..

Előzmény: valentin (127.)
v.o.n. e-mail | 2004-02-27 13:59:50 | 128.
égő, de nem olvastam a kisherceget. egészpontosan mit merítettem onnan?

továbbra sem értem a problémád. ez a kétségbeesett mindenáron-megsérteni-igyekvés (ami csakúgy árad minenegyes mondatodból) már kifejezetten ijesztő. valójában nem a kisstílű, gyermekded "iróniáddal" sértesz meg, hanem a magatartásoddal, amely teljesen vulgáris és nélkülöz minden nőiességet. eleinte egészen értelmesnek tűntél, de már lassan olyan, mintha a kutyámmal beszélnék. gyakorlatilag asszimilálódtál a fórumba.

a csőcselék csodálatára -ellentétben veled- én nem tartok igényt. ez viszont nem jelenti azt, hogy mentes lennék minden hiúságtól.

az "érett" emberek nem bújnak álarc mögé? tudom, hogy mennyire nem ismered sem az embereket, sem önmagadat, de ezt nem gondolhatod komolyan.

ui. a maszkod bűzlik: hullaszaga van. ehe ehe


Előzmény: Lenina (126.)

1  2  3  4  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.