Click to Visit
Rock - Zsenik és őrültek!
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  

haska e-mail | 2004-03-19 16:29:30 | 141.
tudod, a bizonyos Rimbaud-t így toldalékolják, mert [rembó]-nak ejted. az, meg hogy mástól mit hallottál, azért lehet, mert bztatni akartak, vagy mert ők sem értenek hozzá.

+ Verlaine


Előzmény: agixa (135.)
Ferdydurke e-mail | 2004-03-19 15:32:33 | 140.
Az idézett mondat Napóleontól származik, aki azt mondta: "Háborúban és ágyban mindent szabad."

Így azért kicsit más a leányzó fekvése.:)


Előzmény: agixa (138.)
agixa e-mail | 2004-03-19 14:08:18 | 139.
Ahelyett,hogy marnánk egymást,megkérdezném:voltatok-e a Monet-kiállításon?
Szerintem ez egy óriási dolog,amit érdemes lenne kivesézni!
Ha tudtok,légyszíves osztjátok meg velem(és a többiekkel)az élményeiteket,és a véleményeiteket!!!
előre is köszi.
Ági

agixa e-mail | 2004-03-19 14:04:27 | 138.
Szóval én -bár nagyon tisztelem,és elismerem- kakálok a régiekre,a múlt verses szabályaira,mert előre kell nézni,és nem hátra!!!Ahelyett,hogy a verseimet irodalmi nagyágyúk szemével PRÓBÁLJÁTOK elemezgetni,gondolkodjatok el azon a mottón,ami így hangzik: "A művészetben mindent szabad!"
Ugye ismerős???

agixa e-mail | 2004-03-19 14:01:21 | 137.
Miért van az,hogy Adyt a maga korában csak a művészi kör fogadta el,és mindenki más a verseit középszerűnek,társadalomellenesnek,provokatívnak, és semmit mondónak tartotta???
agixa e-mail | 2004-03-19 13:59:34 | 136.
Lenina,az üldözési mániád abba nyilvánul meg,hogy mindenáron azt hiszed,hogy én mindenkit becsapok,és téged csakis "csatlósnak" akartalak.Na.ez baromság!!!röhej...:o))

Előzmény: Lenina (133.)
agixa e-mail | 2004-03-19 13:57:27 | 135.
Elég hihetetlenül hangozhat ez nektek,de mástól nem kaptam rossz kritikát,csak tőletek,itt az interneten!!!Pedig ténleg hihetetlen sok emberrel tartom művészileg a kapcsolatot.Volt már felnőtt festőművésztől,pszichológustól,gyerektől(17év felett),és tanártól is vélemény.Én meg a tiéteket érzem "rossznak".Ennyi..
1:azért írtam ezt a verset tőle,mert ez abszolút semmivel se jobb,mint másé.Ti is csak azért mondjátok,hogy -hű,de jó!,mert Ady-vers.Ellent mondotok saját magatoknak.Miszerint szar,és nem kiforott vers az,ha sor végi rímeket használok,szóismétléseket(pl:fekete..)stb..Akkor az üveges szemembe,üveges szemembe..bla-bla..vagy mit tudom én,az mivel másabb???HM???Még mindig jobb az a gondolatmenet,hogy az életről gondolkodik,mintsem a véres zombikról!!!szerintem..
2:hát sajnos nem tudtam..9.-es vagyok csak,és Adyt nem vettük még.Csak általánosba..akkor is csak a Magyar ugaron,meg efféléket...Hú,mekkora műveletlen fatuskó vagyok!!!Igaz,eddig a római és görög költészetet vettük,meg a középkort,és én Szabó Lőrincet,Kosztolányit,Radnótit,Adyt,Vajda Jánost,Rimbaudot,Verlaint stb. olvasok!!!Nem de!!??

haska e-mail | 2004-03-16 18:31:46 | 134.
"Illetve nem igazán kiforrott... hogy ezt milyen stílusban mondjuk el Neked, az nagyban függ attól, hogy Te milyen stílusban tárod önmagad a nagyközönség elé."

az én kritikám is ezért volt olyan, amilyen. semmi bajom a fűzfapoétákkal, amíg nem emelik magukat a nagyok közé. a minden ok nélküli melldöngetés pedig nem tisztességes.


Előzmény: Lenina (132.)
Lenina e-mail | 2004-03-16 09:41:17 | 133.
"mERT" -> bocs, bekapcsolva hagytad a CAPSLOCK-ot :)))
Ez így nem is izgi! Sokkal jobban becsülnélek, ha a SHIFT billentyűt minden egyes betűnél külön nyomnád, abban lenne valami küszködés is ;)

Az esztétikai minősége borzalmas a folytonos nagybetűknek (kivéve ha kiskapitális!), olyan egybefüggő és semmitmondó, mint becses verseid. (sssszjujjjbocs)
Nehezemre esett elolvasni, mert bántja a szemem...

"már nem leszek finom"
Eddig sem voltál.

"NEM IS ISMERSZ,ÉS EKKORA ZÖLDSÉGEKET HORDASZ ÖSSZE-VISSZA"
"EGY HÜLYE,ÜLDÖZÉSI MÁNIÁBA SZENVEDŐ KICSAJ VAGY,"
Még jó, hogy Te ennyire jól ismersz engem ...
Légy szíves elemezd ki ennélfogva, hogy szted. mi alkotja "üldözési mániám" alapját?
Vagy lehet, hogy ismét fogalomzavarban szenvedsz?!

Mellesleg nem hordok zöldségeket (a családfám szerkezetében elő sem fordultak még zöldségesek ...), csupán a stílusodat vettem alapul.
Észrevettem, hogyha valakivel vitába bocsátkozol, előbb-utóbb tudatosítani akarod az illetőben, hogy Te azért őt "szereted", imho én pedig tudatosítani akartam benned, hogy nem vágyom ilyen irányú "szeretet"-re Tőled...


Előzmény: agixa (114.)
Lenina e-mail | 2004-03-16 09:15:30 | 132.
"úgy akartam,hogy leírok egy Ady verset,ti automatikusan lehurrogjátok"

Na, itt mutatkozik meg igazán a szűk látókör!

Te komolyan azt hiszed, hogy azért nem tetszenek a verseid, mert Te írod be őket, holott, igazság szerint azért nem tetszik, mert nem jó.

Illetve nem igazán kiforrott... hogy ezt milyen stílusban mondjuk el Neked, az nagyban függ attól, hogy Te milyen stílusban tárod önmagad a nagyközönség elé.

Valóban azt hitted, hogy nem ismerünk fel egy olyan Ady verset, ami versmondó versenyeken egyre-másra előbukkan, és a világ összes iskolájában és irodalomkönyvében halálra elemzik?!


Előzmény: agixa (112.)
Lenina e-mail | 2004-03-16 08:51:07 | 131.
Szted. lehet büntetlenül lehülyézni Grizont?!

Előzmény: agixa (120.)
Lenina e-mail | 2004-03-16 08:47:08 | 130.
"amúgy a középső az enyém volt"
Vettem észre :(

"amúgy nem véletlen ezekre esett a választásom..mert bugyutának tartom ezeket"
Bugyutának tartod a "Halál rokona" c. Ady verset???
Ha szabad megkérdeznem, akkor mégis mit szeretsz Adyn, ha ezt a versét nem?

Érdekes, hogy a saját versed nem tartod bugyutának. Persze, ízlések és pofonok ...

A műveltségről pedig annyit, ha már igazán "meg akartad szívatni a népet", akkor választhattál volna kevésbé ismert költőt is... már, ha ismersz olyan költőt egyáltalán, akit nem tanítanak az iskolában ...


Előzmény: agixa (113.)
Lenina e-mail | 2004-03-16 08:25:08 | 129.
Végkövetkeztetés: szted. ha valakinek nem nyeri el a tetszését a versed, akkor az idióta? És, ha több embernek nem nyeri el a tetszését, az sok idióta? ;)

Hallottad már azt a mondást, hogy: ha egy ember mondja, hogy részeg vagy, akkor az lehet, hogy téved, de ha már többen mondták, akkor tévedésnek nincs helye ...


Előzmény: agixa (120.)
Lenina e-mail | 2004-03-16 08:18:44 | 128.
Létezik egy olyan könyv, amelynek az a címe: Magyar Értelmező Kéziszótár. Igaz, elég vastag, de nem kell elejétől a végéig elolvasnod. Elegendő, ha felütöd annál a szónál, aminek nem tudod az értelmét.

Előzmény: agixa (119.)
Lenina e-mail | 2004-03-16 08:15:48 | 127.
Madame a kuplerájt vezeti.
Az én nevem valami egészen más ...


Előzmény: agixa (118.)
haska e-mail | 2004-03-15 23:43:56 | 126.
oké! nagyon várom valentin bácsi,
lécciléccilécci! (szmályliszmálylihátán)


Előzmény: valentin (125.)
valentin e-mail | 2004-03-15 21:38:25 | 125.
Hiányzik? Meglátom mit tehetek a dolog érdekében, bár mostanában nagyon elfoglalt és nem szívesen kommunikálok vele (nem tesz jót az imidzsemnek), ő pedig veletek (az az ö imidzsének nem tesz jót), de talán előkotorhatom valamelyik szennycsatornából, ha jól viselkedsz.

Előzmény: haska (122.)
Ferdydurke e-mail | 2004-03-15 12:46:57 | 124.
agixa!

Egy csipetnyi önkontrollal, és némi szerénységgel hidd el, élhetőbb ez a világ.:)

dead soul e-mail | 2004-03-14 13:08:01 | 123.
vazz, téged ketrecben kéne mutogatni az állatkertbe'.

Előzmény: agixa (120.)
haska e-mail | 2004-03-14 11:14:31 | 122.
hol van dzsoni? úgy vágyom már egy jó magyaros lebaszásra!

Előzmény: valentin (121.)
valentin e-mail | 2004-03-14 01:15:50 | 121.
Én sosem írok bunkóságból. Viszont: nem kell ám azt hinni, hogy itt mindenki műveletlen faszgeci, nem is értem hogyan gondoltad.....bár lehet, hogy értem. Mindegy, megyek szarni. Jó legyél!

Előzmény: agixa (116.)
agixa e-mail | 2004-03-13 19:56:25 | 120.
Ne durranjon be kérlek.:o)tudnám sajnálni.
hülye vagy..ha az én helyembe lennél,rájöhetnél,hogy a sok idióta miatt tettem ezt.
az egy másik dolog,hogy nem helyesen.
megbántam.ennyi..másra nem vagyok képes!!
ez esetben!:o)


Előzmény: Grizon (109.)
agixa e-mail | 2004-03-13 19:54:33 | 119.
nárcisztikus???én??
az meg mi??
amúgy nem vagyok semmi,csak ember..
élő,lélegző ember,akinek tele van a töke mindennel,és mindenkivel!!!
....
:o)


Előzmény: Grizon (108.)
agixa e-mail | 2004-03-13 19:52:35 | 118.
Ez igaz..Madame-nak köszönöm,hogy óhajtott válaszolni.
komolyan


Előzmény: Lenina (104.)
agixa e-mail | 2004-03-13 19:51:27 | 117.
:o)))
hh...
zzzz...
fdhkmxlé ya.....
ja,igazad van!!!persze,mindenkinek igaza van!egytől egyig..
röhej.
amúgy hello!:o)


Előzmény: haska (103.)
agixa e-mail | 2004-03-13 19:49:39 | 116.
köszike..lehet,hogy bunkóságból írtad ezt,de örülök,hogy TE ezt észre vetted.Gondolom,azt is sejted,miért tettem ezt,nem de?
ténleg kösz..írj.


Előzmény: valentin (102.)
agixa e-mail | 2004-03-13 19:47:20 | 115.
Ez igaz.De nem azért mert hangember vagyok,hanem azért,mert embereket akartam félrevezetni,és fordítva sült el.
"Aki másnak vermet ás,maga esik bele"
tanultam belőle..ennyi..mást nem tehetek.


Előzmény: dead soul (101.)
agixa e-mail | 2004-03-13 19:44:40 | 114.
pfujj...undorító!már nem leszek finom.Most ordítani fogok!bocs,te hoztad ki belőlem..
TE MINEK NÉZEL ENGEM??NEM IS ISMERSZ,ÉS EKKORA ZÖLDSÉGEKET HORDASZ ÖSSZE-VISSZA!JEGYEZD MEG:HA ÉN VALAMIT MONDOK,AKKOR AZT ÚGY ÉRZEM,ÉS ÚGY GONDOLOM!!NEM VAGYOK KÉPMUTATÓ(AHOGY TE ARRA UTALTÁL!),ÉS NEM AZÉRT ÍRTAM EZT,MERT CSATLÓSNAK AKARLAK!!AZT HISZED,RÁD VAGYOK A LEGJOBBAN KÍVÁNCSI!!??ÉN PONT HOGY RÜHELLEM EZT A KIBASZOTT ROMLOTT TÁRSADALMAT,AHOL MÁR EGYSZERŰEN MINDEN ROHAD,S NEM PEDIG AZZAL FOGLALKOZOK,HOGY NEKED A JÓPOFIT JÁTSSZAM!EGY HÜLYE,ÜLDÖZÉSI MÁNIÁBA SZENVEDŐ KICSAJ VAGY,AKI BENNEM MINDEN ÁRON A ROSSZAT KERESI,HOLOTT EZEK AZ ELGONDOLÁSAID ABSZOLÚT NEM IGAZAK!!!PONT.SAJNÁLOM,HOGY SZIMPI VOLTÁL..mERT AKÁRMILYEN HIHETETLEN,DE ATTÓL MÉG HOGY VKIVEL SOKAT VITATKOZOK,AZ NEM AZT JELENTI,HOGY LEBECSÜLÖM ŐT!!!ATTÓL MÉG MINT GONDOLKOZÓ,ÉRZŐ EMBER ENGEM ÉRDEKELHET!EGYSZERŰEN UNDORÍTÓ VOLT AZ ELŐBBI KIJELENTÉSED!!!EZÉRT A HOZZÁSZÓLÁSOMÉRT UTÁLHATNAK,MEGVETHETNEK,DE MÁR NEM TUD ÉRDEKELNI,CSAK AZ,HOGY EZT EL KELLETT MONDANOM!!!AMIT ÉREZTEM...


Előzmény: Lenina (99.)
agixa e-mail | 2004-03-13 19:30:19 | 113.
amúgy a középső az enyém volt:o)
direkt azért raktam be részleteket,mert úgy gondoltam,így nem veszitek észre..amúgy nem véletlen ezekre esett a választásom..mert bugyutának tartom ezeket amellett,hogy szeretem az Ady verseket.
igazából még nem is olvastam el a hozzászólásokat.Csak észrevettem,hogy lebuktam.Ennyi.A java csak most jön..Előre fogom a fejem!:o)Akkor elkezdem őket részletesen olvasni..

agixa e-mail | 2004-03-13 19:27:02 | 112.
A FRANCBA!!!:o)
lebuktam..öszintén bevallom,hogy borsot akartam törni az orrotok alá,és úgy akartam,hogy leírok egy Ady verset,ti automatikusan lehurrogjátok,míg aztán én meg röhögve színt vallok,hogy "bocsi,de ez Ady vers volt"!:o)
Nem pedig utánozni,és becsapni akartalak titeket!!!Ezt higgyétek el!
Azért csináltam,hogy lássam,a verseimet nézitek,vagy azt,hogy egy
Nem gondoltam,hogy ekkora balhét csinálok..
ezért mindenkitől elnézést!
ezeket a gondolatokat a lehető legkomolyabban gondoltam.
Ági

agixa e-mail | 2004-03-13 19:10:00 | 111.
A FRANCBA!!!:o)
lebuktam..öszintén bevallom,hogy borsot akartam törni az orrotok alá,és úgy akartam,hogy leírok egy Ady verset,ti automatikusan lehurrogjátok,míg aztán én meg röhögve színt vallok,hogy "bocsi,de ez Ady vers volt"!:o)
Nem pedig utánozni,és becsapni akartalak titeket!!!Ezt higgyétek el!
Azért csináltam,hogy lássam,a verseimet nézitek,vagy azt,hogy egy tirpáknak láttok.
Nem gondoltam,hogy ekkora balhét csinálok..
ezért mindenkitől elnézést!
ezeket a gondolatokat a lehető legkomolyabban gondoltam.
Ági

kkkdavid e-mail | 2004-03-10 22:39:00 | 110.
SUN WORKSHOP - WEE SEE YOU!
Sztem ennél nincs jobb!!!!
19-én koncert az A38-on, lesz még Brains, Korog, Hippikiller, Luca Brasi!!!!!!!!!!!!!!
SUN WORKSHOP FOREVER!!!!
WWW.SUNWORKSHOP.NET

Grizon e-mail | 2004-03-10 20:49:27 | 109.
Na ez elég durva és undorító dolog volt...Sajátodként feltűntetni egy verset, ráadásul egy Ady verset...Inkább nem mondok semmit, mert egy picit bedurrant az agyam...

Előzmény: agixa (91.)
Grizon e-mail | 2004-03-10 20:44:05 | 108.
Wá!!!!
Egyrészt nem mondtam, hogy szar!Egy vers nem lehet szar, azzal dolgoznak, abban érzések vannak, stb. Tehát becsülni kell!
Az egy dolog, hogy nekem nem tetszik, szerintem középszerű... De azt is mondtam, hogy elég nehéz, úgy véleményt alkotni, hogy egy sok versszakos versből egyet mutatsz meg és ezt tényleg komolyan gondoltam...
Nem skatulyáztalak be sehová, az egy dolog, hogy emberileg nem vagy szimpi, nehezen viselem ha vki ennyire nárcisztikus. De ez nem befolyásolja a vélemény nyilvánításom, híres költők között is vannak unszimpi figurák, akiknek mégis oda vagyok a verseikért...Meg mondtam pozitív dolgot is(költői képek...)...


Előzmény: agixa (86.)
Dusk... e-mail | 2004-03-10 16:57:00 | 107.
Ez szép volt!
(de tényleg)


Előzmény: Lenina (96.)
Lenina e-mail | 2004-03-10 07:40:31 | 106.
;)

Előzmény: haska (105.)
haska e-mail | 2004-03-09 17:16:32 | 105.
mit lehet ezen megindokolni?

Előzmény: Lenina (104.)
Lenina e-mail | 2004-03-09 08:09:44 | 104.
Én csak megpróbáltam finoman megfogalmazni ...
Ha csak ennyit írtam volna, mint Te, akkor rámtámad, hogy indokoljam meg ;)


Előzmény: haska (103.)
haska e-mail | 2004-03-08 18:44:48 | 103.
szerintem nem a tagolással van a baj, dehogyis. azzal, h egyszerűen nem tud verset írni.

Előzmény: Lenina (98.)
valentin e-mail | 2004-03-08 10:43:14 | 102.
Szerintem ez csak amolyan beugratós ravaszkodás volt mi, te kópé te?!

Előzmény: agixa (91.)
dead soul e-mail | 2004-03-08 09:48:07 | 101.
agixa drága, szerintem ez roppantul kínos:))
a helyedben elásnám magam.

a zseniális őrült géniusz, hahhaha... nagyon gáz.


Előzmény: Lenina (96.)
Lenina e-mail | 2004-03-08 07:48:19 | 100.
Gratu.

Előzmény: agixa (88.)
Lenina e-mail | 2004-03-08 07:46:51 | 99.
"Amúgy meg szerintem nagyon is intelligens vagy.Ez a megfogalmazásodból,és a "nyitott vagyok mindenre!" ideológiádból tükrözödik.Örülök,ha írsz,mert sokat szoktál,és mindenféleképpen ÉRDEKESET!Próbálom ezt meghálálni..Hisz mindig igyekszek terjedelmesen válaszolni.Szóval tök jó vagy..:)"

Ezzel nem csinálsz csatlóst belőlem. Gyenge próbálkozás volt ...


Előzmény: agixa (87.)
Lenina e-mail | 2004-03-08 07:42:49 | 98.
Ha szabadvers, akkor nem kell négysorosra tagolni.
Ha négysoros, akkor milyen rímképlet ez: "a-a-b-b a-b-b-a a-a-a-a"? Külön-külön használható (természetesen passzoló szótagszámokkal!!!), de így összezagyválva ... na, olyan, mintha mustáros buktát ennék ... pfff ....

A mondanivalója ismét: semmi.


Előzmény: agixa (92.)
Lenina e-mail | 2004-03-08 07:36:42 | 97.
"Hát maga megbolondult,
Hát maga megbolondult,
Hogy mindent kétszer mond, kétszer mond?"

(gyk.:Karinthy-Törpe-fejűek)


Előzmény: agixa (93.)
Lenina e-mail | 2004-03-08 07:28:33 | 96.
A Halál rokona
Én a Halál rokona vagyok,
Szeretem a tűnő szerelmet,
Szeretem megcsókolni azt,
Aki elmegy.

Szeretem a beteg rózsákat,
Hervadva ha vágynak, a nőket,
A sugaras, a bánatos
Ősz-időket.

Szeretem a szomorú órák
Kisértetes, intő hivását,
A nagy Halál, a szent Halál
Játszi mását.

Szeretem az elutazókat,
Sírókat és fölébredőket
S dér-esős, hideg hajnalon
A mezőket.

Szeretem a fáradt lemondást,
Könnyetlen sírást és a békét,
Bölcsek, poéták, betegek
Menedékét.

Szeretem azt, aki csalódott,
Aki rokkant, aki megállott,
Aki nem hisz, aki borus:
A világot.

Én a Halál rokona vagyok,
Szeretem a tűnő szerelmet,
Szeretem megcsókolni azt,
Aki elmegy.


Előzmény: agixa (91.)
Lenina e-mail | 2004-03-08 07:27:30 | 95.
Ez egy Ady vers.

Előzmény: agixa (91.)
agixa e-mail | 2004-03-07 18:50:02 | 94.
Na,azt hiszem ezek a kis versek elegek lesznek ahhoz,hogy újabb kritikákat kaphassak.Kérlek titeket,hogy mondjátok el a véleményeteket róluk(akár külön-külön),és írjátok meg:melyik az a három közül,amit egy kicsivel jobbnak találtok a többinél!Tehát a választási lehetőség:amiket ide leírtam egymás után.Fontos lenne nekem!
Előre is köszönöm.
Ági

agixa e-mail | 2004-03-06 15:44:57 | 93.
És végül egy részlet:

Üveges,nagy szememben,
üveges nagy szememben
Valaki benneragyog,
valaki benneragyog.

Mosolyos,hideg ajkam,
mosolyos,hideg ajkam:
Köszöni a csókodat,
köszöni a csókodat.

agixa e-mail | 2004-03-06 15:42:27 | 92.
Itt egy hosszabb,amiről már beszéltem,és megígértem,hogy leírom.Negyed óra alatt készült el:

Lefekvés előtt..

Mozog a pohár,
és mozog a csillár.
Tudom,most írnom kell,
de az ihlet csak nem jön el.

Tegnap még oly könnyűnek tűnt minden,
de holnapra nem marad más
csak ez az átkozott "talán",
és a semmit hajszoló naiv hitem.

De most hagyjuk a fájó kérdések hadát,
s ezt a szomorú melankóliát!
Engedjük szétáradni az álom mámorát,
s kívánjunk mindenkinek jó éjszakát!


1  2  3  4  5  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.