Click to Visit
Rock - Zsenik és őrültek!
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  

borila e-mail | 2007-01-16 13:48:35 | 241.
HÁT te Ki VAGY VAZZE?? A neved:Senki! AMÚGY egyik sem vok! KŐ hetero ffi vok. HA Bármelyik is lennék az általad említett kategóriákból téged akkor is leszarnálak nagy ívben! egy bizonyos szintnél lejjeb nem adom. Na HELL!

Előzmény: 888888 (239.)
Pajtás e-mail | 2007-01-16 13:41:32 | 240.
Boldog újévet...

Előzmény: 888888 (239.)
888888 e-mail | 2007-01-16 11:21:51 | 239.
hé borila!!!
te buzi vagy vagy szoposkurva he????


Előzmény: borila (238.)
borila e-mail | 2007-01-16 11:03:39 | 238.
És szerény is! Ezt kifelejtetted!! Nem vagyunk rá méltók!! Meghajlunk nagyságod előtt 48(6x8)..

Előzmény: 888888 (236.)
borila e-mail | 2007-01-16 11:01:19 | 237.
Kösz Cimbi!!

Előzmény: Arunson (235.)
888888 e-mail | 2007-01-16 10:49:21 | 236.
én zseni vok ti meg örültek!! sok hülye fasz!!
Arunson e-mail | 2007-01-16 10:46:24 | 235.
Mennyire igazad van!

Előzmény: borila (234.)
borila e-mail | 2007-01-16 10:27:39 | 234.
Hát nekem már mondták azt hogy mennyire szeretnek, aztán meg hogy mekkora rohadt nagy tapló vagyok!!Csak mert nem úgy viselkedtem, ahogyan azt ők várták tőlem. A csajok sztem főleg hajlamosak a szélsőséges érzelem nyílvánításra. Persze ez csak az én magán véleményem.

Előzmény: mm_moni (233.)
mm_moni e-mail | 2007-01-16 09:37:53 | 233.
Én ezzel nem értek 1et. Nálam ég és föld...
borila e-mail | 2007-01-16 09:25:22 | 232.
Akár csak a gyűlölet és az imádat közt!

Előzmény: mm_moni (231.)
mm_moni e-mail | 2007-01-16 09:22:18 | 231.
Zseni és őrült között csak 1 hajszál a különbség!
So mindenki határolja be magát:-D

borila e-mail | 2007-01-16 08:58:53 | 230.
Zseni: Bruce Dickinson
Őrült: Bárki, aki ezt megkérdőjelezi!!
Oh Bruce! Mitől van ilyen isteni hangod??

Cyber Messiah e-mail | 2007-01-16 08:11:54 | 229.
Varg Vikernes:D:D
Pajtás e-mail | 2006-10-17 13:08:45 | 228.
Ez így van...

Előzmény: stevie (227.)
stevie e-mail | 2006-10-16 17:01:56 | 227.
Én csak a Strapping Young Lad-et ismerem igazából, de a City album az viszi a pálmát. Iszonyat (jó).

Előzmény: Pajtás (226.)
Pajtás e-mail | 2006-10-11 12:29:42 | 226.
Na az biztos!!!
Devin Townsend - Aunts (kurva jó, mintha mogyorókért harcolnának a mókusok... :))


Előzmény: stevie (225.)
stevie e-mail | 2006-10-11 11:33:47 | 225.
Zseni: Devin Towsend
Őrült: Devin Towsend

PunkyRockyCat:) e-mail | 2006-10-01 14:27:15 | 224.
Sziasztok!
Őrültek és zsenik...tipikus példa erre a barátom.
Egy elvont idióta,tényleg nem normális,és ha jobban megismered...rájössz h tényleg szinte egy zseni.Egy olyan témát nem tudsz felhozni,amiről legalább egy órán keresztül ne tudna beszélni...
Az emberek azt mondják h hülye állat...és ez így is van,nincs teljesen magánál.Az öltözködése se egyszerű,egyszer nem öltözött még fel úgy,h minden passzolt mindenhez...És mindezzel együtt hatalmas környezetvédő,egy darab szemetet nem dobna el soha,senkinek nem szól be ok nélkül,nem ítéli meg az embereket egy pillantás alapján,nem hazudozik össze vissza...Csak az érdekes szóval tudom jellemezni.
És azt hiszem mi elég furcsa párocska vagyunk,mert mindkettőnk külsője a *jesszusatyaúristen* kategóriába tartozik,pláne együtt h nézünk ki :D

De én ezt szeretem,nekem ez jó,Őt szeretem,mert egy őrült zseni,és tényleg nem egyszerű gondolatai és érzései vannak...



Az itteni versekről...hát...nekem nem jönnek be tulzottan,fullközhelyesek..sorry...

AnyámazAnyám e-mail | 2004-05-09 11:18:30 | 223.

Elnézést hogy földi halandó létemre vélemény kívánok nyílvánítani a ti különlegesen egyéni agixátok verseiről , de véleményem szerint silányak , sablonosak és semmitmondóak . nincs bennünk semmi , amiért érdemes őket végigolvasni .. semmi a megfog , semmi a beindítaná a fantáziámat . szerintem ilyeneket bárki tudna írni , mert amit ez a lány művel , az minden csak nem művészet

és ha tényleg annyi mindenen mentél keresztül , akkor ezeket megpróbálhatnád hasznosítani is a "verseidben" . amugymeg manapság a mai fiatalok legalább 70%-a megy keresztül olyan dolgokon , ami talán súlyosabb , mint a te problémád , szóval ezzel teljesen fölösleges érvelni . Azért mert ver apád , még nem leszel különb , sem lelki sérült ( bár ez inkább nyilvánvaló , ha valaki hajlik az ilyesmire )

amugy az meg kifejezetten felháborítólag hathat , hogy nem ismersz senkit ,aki jobban írna nálad . szerintem csak félsz kinyitni a szemed
talán fel is háborodnék rajtad , ha tartanálak annyira és nem csak hulladék lennél a szememben

fogadjunk hogy arra nedvesedik a bugyid , hogy itt mindenki veled foglalkozik ! nem csodálnám , ha az életben egy totál csöndes visszahúzódó lány lennél , akinek mégcsak barátai sincsenek ( ezért lóg mindíg az interneten)


csak ennyit akartam a topikhoz hozzáfűzni

agixa e-mail | 2004-04-25 17:19:38 | 222.
"..ennyi öntelt picsát egy helyen,bazdmeg."Végül is csak ezt óhajtotta írni menyétke,de nem baj!Csak tudnám,pontosan kire értette!Mert sztem rád is,már bocs!!!De ha ez neked jó..Csak ő csússzon a faszba..ennyi!
üdv.


Előzmény: _olgA_ (221.)
_olgA_ e-mail | 2004-04-19 17:58:40 | 221.
tulajdonképpen mit is szerettél volna közölni velünk ilyen finoman cica??????

Előzmény: menyétke (218.)
agixa e-mail | 2004-04-19 15:45:20 | 220.
Mi a franc bajod van neked!!??Kit öntelt picsázol te!?És mi jogon??Mert úgy gondolom,hogy ehhez a bunkó hozzászólásodhoz semmi alapod nem volt!!

Előzmény: menyétke (218.)
_olgA_ e-mail | 2004-04-18 13:56:07 | 219.
hát hello!!
kár írtam a fórumokba csak épp ide nem keveredtem még.
Nade nem rossz...


Előzmény: agixa (217.)
menyétke e-mail | 2004-04-17 15:20:15 | 218.
Ennyi ontelt picsat egy helyen, bazmeg.
agixa e-mail | 2004-04-13 16:50:07 | 217.
SZia.Először is üdvözöllek..mert hogy ugye,még sose írtál egyik fórumomba se.Így nem is ismerlek.Másodszor is:mire értetted azt,hogy: "nade nem vagy egyedül!"?Miért írtad ezt?
a választ előre is kösz.
ui.:amúgy meg mi a véleményed erről a fórumról?
ági


Előzmény: _olgA_ (216.)
_olgA_ e-mail | 2004-04-11 15:27:59 | 216.
tényleg nem ír senki...
ez megnyugtat??
nade nem vagy egyedül!!


Előzmény: agixa (215.)
agixa e-mail | 2004-04-09 17:21:25 | 215.
Ah,olyan édesek vagytok..senki sem ír.Pedig szünet van.Legegyszerűbb az,ha mind annyian megdöglötök.Menjetek a francba!
előre is köszi.:o)
Ági

agixa e-mail | 2004-04-07 19:06:31 | 214.
Hú,megígértem magamnak,hogy csak két Ady-s verset írok,de itt van kettő,amitől megőrülök!:o)-na,ez egy Ady Endre est,úgy látszik..-ezért le is közlöm:
(ez rímelt,figyeld csak!)

Tüzes seb vagyok

Tüzes,sajgó seb vagyok,égek,
Kínoz a fény és kínoz a harmat,
Téged akarlak,eljöttem érted,
Több kínra vágyom:téged akarlak.

Lángod lobogjon izzva,fehéren,
Fájnak a csókok,fájnak a vágyak,
Te vagy a kínom,gyehennám nékem,
Nagyon kívánlak,nagyon kívánlak.

Vágy szaggatott föl,csók vérezett meg,
Seb vagyok,tüzes,új kínra éhes,
Adj kínt nekem,a megéhezettnek:
Seb vagyok,csókolj,égess ki,égess.


és a másik:

Meg akarlak tartani

Őrjít ez a csókos valóság,
Ez a nagy beteljesülés,
Ez a megadás,ez a jóság.

Öledbe hullva,sírva,vágyva
Könyörgök hozzád,asszonyom:
Űzz,kergess ki az éjszakába.

Mikor legtüzesebb az ajkam,
Akkor fagyjon meg a tied,
Taposs és rúgj kacagva rajtam.

Hóhérok az eleven vágyak,
Átok a legszebb jelen is:
Elhagylak,mert nagyon kívánlak.

Testedet,a kéjekre gyúltat,
Hadd lássam mindig hóditón,
Illatos vánkosán a multnak.

Meg akarlak tartani téged,
Ezért választom őrödül
A megszépítő messzeséget.

Maradjon meg az én nagy álmom
Egy asszonyról,aki szeret
S akire én örökre vágyom.


na,kész vagyok..gyönyörű..mély levegőt!Mellesleg én is ilyen vagyok..Tisztára mintha az én gondolataimat fogalmazta volna meg zengő versében,s annak minden rejtelmében,mert őrjít ez a vágy,ez a drága mulatság,mely szívemmel játszik balgán,a messzi éj hajnalán.Őrjít a száj,s minden,mi te voltál,s őrjít ez az ordító kiáltás,melyet Ady bocsátott rám.Folyton írom most a rímet,és a fájó szívet érzem ide bennt,mely akkora,hogy beteríthet mindet,az egész világmindenséget.Öl a szeretet,s öl a szerelem,nekem ez egyre megy.A lényeg,hogy ez a gyilkosom,mely örökké csak engem kínoz,s a mítosz,melyet nekem szült lelked,a szemed,a kezed,melyek engem védenek.Úgy érzem:befejezem,s elmegyek,mert elkapott az ihlet,és adott egy rakás hitet.Hogy még mindig írjak,s ne pedig igyak.Hogy magam érdekeljen,s ne pedig a zord emberek esze,s öldöklő keze,melyek elpusztítanak,megkínoznak,felkoncolnak,mint egy rabot,ki lopott,s nem pedig jót hordott keserves vállán,mint Krisztusnak keresztfáját.Ez vagyok én,a minden,a hihetelen,és most megírom versemet!..nélületek..

agixa e-mail | 2004-04-07 18:40:44 | 213.
Ady Endre:A fekete zongora

Bolond hangszer:sír,nyerít és búg
Fusson,akinek nincs bora
Ez a fekete zongora.
Vak mestere tépi,cibálja,
Ez az Élet melódiája.
Ez a fekete zongora.

Fejem zúgása,szemem könnye,
Tornázó vágyaim tora,
ez mind,mind:ez a zongora.
Boros,bolond szivemnek vére
Kiömlik az ő ütemére.
Ez a fekete zongora.

na,az ilyen ritmikus verseket szeretem!és én is így írok..amit ti alaposan lehurrogtatok.


Előzmény: agixa (212.)
agixa e-mail | 2004-04-07 18:24:16 | 212.
Az első verset pont tegnap este mondta el valaki a szavalóversenyen!:o)Pedig azelőtt nem ismertem.De ez ténleg szép..Amúgy ahhoz a pszichológusához írta,akihez mint páciens,járt ,és akibe később bele is szeretett,nem?Vagy Flóra,vagy Vágó Márta..nem tudom.Vagy hülyeséget beszélek?Onnan jutott ez eszembe,hogy a versbe szerepel ez a mondat:"S romlott kölkökre leltél PSZICHOANALÍZISBEN".Na,csak ennyi..De légyszi válaszolj rá!

A másik,Ady verset őszintén megmondom:nem hallottam még.Pedig nemrég olvastam el egy Ady-kötetet..És hát..hát nem is igazán "jön be".:o)bocs.Hiába nagy mester,de ez a verse előtt nem borulok le.Így most én is leírom az egyik kedvenc Ady-versemet!

ui.:külön köszönöm,hogy vetted a fáradtságot a vers leírásához!


Előzmény: Grizon (211.)
Grizon e-mail | 2004-04-07 10:59:32 | 211.
Kedvenc vers? Legyen kettő q:)

József Attila: Tudod, hogy nincs bocsánat

Tudod, hogy nincs bocsánat,
hiába hát a bánat.
Légy, ami lennél: férfi.
A fű kinő utánad.

A bűn az nem lesz könnyebb
hiába hull a könnyed.
Hogy bizonyság vagy erre,
legalább azt köszönjed.

Ne vádolj, ne fogadkozz,
ne légy komisz magadhoz,
ne hódolj és ne hódíts,
ne csatlakozz a hadhoz.

Maradj fölöslegesnek,
a titkokat ne lesd meg.
S ezt az emberiséget,
hisz ember vagy, ne vesd meg.

EMlékezz, hogy hörögtél
s hiába könyörögtél.
Hamis tanúvá lettél
saját igez pörödnél.

Atyát hívtál elesten,
embert ha nincsen isten.
S romlott kölkökre leltél
pszichoanalízisben.

Hittél a könnyű szóknak,
fizetett párfogóknak
s lásd, soha, soha senki
nem mondta, hogy te jó vagy.

Megcsaltak, úgy szerettek,
csaltál s így nem szerethetsz.
Most hát a töltött fegyvert
szorítsd üres szívedhez.

Vagy vess el minden elvet,
s még remélj hű szerelmet,
hisz mint a kutya hinnél
abban, ki bízna benned.


És a másik nagy kedvenc:
Ady Endre: A fehér csönd.

Karollak, vonlak, s mégsem érlek el:
Itt a fehér csönd, a fehér lepel.
Nem volt ilyen vagy csönd még soha tán,
Sikolts belé, mert mindjárt elveszünk,
Állunk és várunk csüggedt a kezünk
A csókok és könnyek alkonyatán.
Sikoltva, marva bukjék rám fejed
S én tépem durván bársony-testedet.
Nagyon is sima illatos hajad,
Zilálva, tépve verje arcomat
Fehér nyakad most nagyon is fehér,
Vas-ujjaim közt fesse kékre vér.
Ragadjon gyilkot fehér, kis kezed:
Megállt az élet, nincsen több sora,
Nincs kínja, csókja, könnye, mámora,
Jajj mindjárt minden, minden elveszett.
Fehér ördög-lepel hullott miránk,
Fehér és csöndes lesz már a világ,
Átkozlak, téplek, marlak szilajon,
Átkozz, tépj, marj és sikolt, akarom.
Megöl a csend, ez a fehér lepel:
Űzz el magadtól, vagy én űzlek el.



Előzmény: agixa (210.)
agixa e-mail | 2004-04-07 06:38:21 | 210.
Na sziasztok.Most egy jó ideig nem tudtam írni,mert otthon valami gáz történt az internet hálózattal.De a hétvégén,remélem már meg lesz javítva.és akkor írok is..Most a suliban vagyok,számtech órán.Addig is kérlek titeket,válaszoljatok a hozzászólásaimhoz.Mert láttam,hogy valakihez korábban intéztem véleményeket és kérdéseket,és nem "óhajtott" azóta írni.Légyszíves ezt pótoljátok be!!Emellett még szeretném kérni,hogy mindenki írja le a kedvenc versét!!Így láthatom,milyen az ízlésetek.De ezenkívül várok bármilyen téma "feldobást",véleményt,prózai írást,ami vagy a művészettel kapcsolatos vélemény kifejtés(bármilyen lehet!),vagy egyszerűen egy saját kis elbeszélés!!
előre is köszi.
Ági

Grizon e-mail | 2004-04-04 09:45:33 | 209.
Nekem ezek a verseid jobban tetszenek, mint az előzőek, ezek nem annyira "művészieskedőek". De azért olvastam már jobbakat is, csak, hogy beléd kössek q:)

Előzmény: agixa (201.)
haska e-mail | 2004-03-31 14:54:22 | 208.
giacometti

Előzmény: agixa (207.)
agixa e-mail | 2004-03-31 06:42:18 | 207.
Örülök,hogy egy valaki megjegyzett annyit a versről,hogy "kezdek megbékélni a stílusoddal!".Még egyéb!!??Valami konkrét vélemény?Amúgy nem voltam Mednyánszky-kiállításon,mert nem is tudtam,hogy volt!De állítólag a Várban(Nemzeti Galéria)egy csomó híres magyar festő képe megtalálható.Pl:Munkácsy,Szinyei Merse Pál,Gulácsy Lajos,Rippl-Rónai József stb..és többek között Ő is.Szóval még belehet pótolni.Állítólag megint lesz a Szépművészetiben egy nagyszabású,3 hónapig tartó kiállítás!!Valami híres szobrász munkái lesznek láthatók.Biztos jó lesz,ha majdnem annyi időt és reklámot kap,mint az előző Monet és barátai!Hallottatok erről valamit?
írjatok!

valentin e-mail | 2004-03-30 14:37:24 | 206.
Nem, Mike Pattont akartam írni, de olyan rendes vagy, hogy kijavítottál. Tedd máskor is ám!

Előzmény: dead soul (205.)
dead soul e-mail | 2004-03-30 07:18:36 | 205.
Mednyánszkyt akartál írni?

Előzmény: valentin (204.)
valentin e-mail | 2004-03-29 22:03:02 | 204.
A "helyes" jelzőt azért írtam, hogy ezzel ellensúlyozzam az "elmebeteg"-et.
Amúgy a kiállítást 2 óra alatt tekintettük meg, előtte a sorbanállás 3 óra volt. Ettől függetlenül Király volt, főleg, hogy utána megnéztünk pár irdatlan randa szárnyas oltárat is.
Én mondjuk jobban bírtam a Medgyánszky kiállítást, amit egy héttel korábban láttunk, de ott a kollekció is jóval terjedelmesebb volt, úgyhogy ott jó sokáig el lehetett időzni. Láttad?


Előzmény: agixa (196.)
haska e-mail | 2004-03-29 16:41:22 | 203.
ehhez annyit fűznék hozzá, h dalí állítólag kamu-szürrealista volt, ami kábé azt jelenti, h nagyon is megtervezte a képeit előre, és közel sem álmodta őket. ezt is el tudom képzelni. amellett én szeretem, bár chagall is nagyon yoo.

azt hiszem kezdek megbékélni a stílusoddal. a 15 éves korodban írt versben van egy-két kép ami tetszik.


Előzmény: agixa (197.)
agixa e-mail | 2004-03-29 13:01:11 | 202.
Megjegyzem,hogy ez nem kiforrott vers,és azóta ltelt két év.Akkor csak havonta,két hetente írtam,most pedig már napi 4-et is képes vagyok "összedobni".Nem csoda,ha megjártam a pszichiátriát..:o)
Azóta állítólag zseniálisak a verseim,az írásaim..
sziasztok!
írjatok!

agixa e-mail | 2004-03-29 12:59:06 | 201.
Ezt június 23.-án írtam,és előtte pár nappal töltöttem csak a 15-öt.Ez egy pszichedelikus(remélem,így mondják..)témájú vers.Drog hatásról,és magányról szól(hopp!ez rímelt!)íme..:


Nagyon nehéz

Vörös papírcsákó úszik a fenektlen tó oldalán
s én benne szívok a sárga est hajnalán.
Érzem,ha nem tör be a Forradalom a világba,
menten előre bukok a bűzös víz mocsarába.

Zsibbad testem,s tűz égeti hajamat,
mint valami ezer vihogó méhecske.
Nem látok,se nem hallok már semmit,
csak az Égbolt ver gyomron megint.

Lelkem körülöttem rajzz,mint az eszes esztelen,
bágyadtan a messzi múltba merengem,
s tudom:nincsen többet rád szükségem.
Bánatból most végleg elég,
mert így már nagyon nehéz!

Nagyon nehéz volt veled az életem,
s nem akarom,hogy ez legyen a vesztem.
Csak önnön magam keresem,
mert a Téboly régóta alszik a fejemben.

Nehéz,mert a Magány bandukol mellettem.
Nehéz,mert örökké csak szenvedem.
S nehéz nekem,mikor hajóm még visszanéz,
hisz az emlékeket elfeledni nagyon nehéz!



agixa e-mail | 2004-03-29 12:47:22 | 200.
Sötét felhő közeleg feléd,
marcangoló bánat ül melléd.
Sajjog néked a szomorúság,
zavaros a sorsod mostanság.

Alud hát,aludj hát fájdalamad paplanján,
holnap majd jön új nap e gondod fátyolán.
Addig is álmodj minden szép jót,
tündérmesét,nyüzsgő boldogságra valót!

agixa e-mail | 2004-03-29 12:42:27 | 199.
1: a Napoleonos izét légysz magyarul közöld!előre is kössz..

2: szóval elmebeteg vagyok..hmm..nem baj,mondták már egy páran et rám..antiszociális,személyiségzavaros,hihetetlen udvarias,művelt,idióta,őrült,átlagon felüli,infantilis,koravén,lekisérült,emocionális zavarral küszködő,lázadó,önbizalom hiányba szenvedő,nagyképű,önkontroll nélküli,gyötrött önkontrollú,magatartás zavarú,intelligens viselkedésű..ja!és persze nárcisztikus!:o)..vagy mi..de hogy helyes!!!???

ezt még nem mondták rám..

na jó,szépet,"jó csajt"(utálom ezt a primitív kifejezést!), belevalót,különlegest már mondtak..de így szó szerint,hogy: helyes,így még nem..
de miért??

amúgy a véleményekről annyit,hogy figyeld az ellentéteket!Pl:infantilis,koravén.Ennyit a nagyágyúk szaváról..:o)


Előzmény: valentin (189.)
dead soul e-mail | 2004-03-29 12:36:17 | 198.
helyes..

Előzmény: valentin (194.)
agixa e-mail | 2004-03-29 12:34:40 | 197.
hát igen.."kicsit" nagyképű volt Dali(de volt mire!!),és rendesen túl tengett benne a feltűnési viszketettségi mánia.De iszonytosan jó képei vannak(amiket megálmodott),és mint közéleti személyiség,hihetetlen izgalmas volt.Mert "más" volt..Ezért szeretem őt..Legalábbis én.Az egy másik dolog,ami viszont nagyon nem szimpatikus,hogy nagyon pénzsóvár emberke volt.Ez nem kellet volna..Ez az egy,ami egy művészhez nem illik.Így gondolom én..Ezért ne mondd,hogy nincs bennem alázat a művészet felé!!!Én,aki éjjeli 2-kor képes írni,vagy 8 órán kerszetül rajzolni,netán felállni az óra kellős közepém,kimenni a teremből egy füzettel és ceruzával,bemenni a klotyóba,magamra zárni az ajtót,és írni csengetésig,nem érdekelve,hogy utána az igazgatóiba visznek;az ne mondja nekem,hogy nem hajtom meg fejemet az ihlet,és a művészet előtt!!!!!!!!!Pont,hogy igen.Ez szarom le a pénzt(pedig bőven van),a kapzsiságot,a háborút,a tanárokat,és az egész hazug társadalmat!!!Pedig tudd,hányszor megaláztak,meghurcoltak,sárba húztak a nézeteimért,és a cselekedeteimért!?
na,nyugi.Bocsi,kicsit kitörtem..
csak fáj..
nem vagyok nagyarcú.Csak úgy tűnik.


Előzmény: haska (191.)
agixa e-mail | 2004-03-29 12:25:17 | 196.
Köszike,aranyos vagy.Még mielőtt "nyalásnak" vennétek ezt a kijelentésemet,elárulom,hogy azért írtam ilyen "kedves" köszönetet,mert én is lányból vagyok!:o)Szeretem a bókokat..ennyi.:o)
Mesélj te is valamit a kiállításról!Legalább csak pár mondatban.Hogy tetszett?Mennyi idő alatt jutottál be végre?:o)Ezen kívül néztél-e még meg képet,vagy valami mást a Szépművészetiben?(pl: az Egyiptomi kiállítást?=ennek ürügyével jutottunk be!)és végül persze:MELYIK KÉP TETSZETT NEKED A LEGJOBBAN?:o)


Előzmény: valentin (194.)
agixa e-mail | 2004-03-29 12:20:39 | 195.
Kedves Grizon!
Nem bántottál meg semmivel,ténleg.Örülök,hogy végre megértette valaki azt,amit szerettem volna elérni ezzel a fórummal.Hogy vitázzunk..Ez nem szidást,meg pocskondiázást jelent,hanem bátor őszinteséget,és vélemény nyilvánitást.Bármilyen témában!A verseimről ténleg nem mondtak semmi rosszat az ég adta világon!!!:o)Na jó,az egyik lapszerkesztő szerint csak 1-2 év múlva küldjem be hozzá a verseket,mert akkora már kiforottak lesznek.Szerinte..ennyi.Ez volt egy ember.Se több,se kevesebb.Hidd el,hogy sok minden történt velem..nem biztos,hogy ez konkrét eseményhez van kötve,hanem érzésekhez..és ez fontosabb!Meg az:hogyan éli meg egy ember a vele történteket, a változásokat.Nem értem el mindent,de már elindultam az úton!!Az egy másik dolog,hogy nem a költészet művelése az álmom..Van olyan életem,mint mondjuk Rimbaudnak!!Nem arra kell gondolni!:o)De nagyon nagy hatással vagyok az emberekre,és bármit eltudok érni velük kapcsolatban.A másik pedig az,hogy:emlékszel József Attila elő versére?Tudod,arra a "libasültesre".Valami Kedves Jocó,vagy mi a neve..13 évesen írta.Nos,mindjárt mutatok neked egy verset,amit én 12 éves koromban írtam,alig hogy elmúltam 11 éves.Júniusi vagyok,és októberbe írtam.Azt hiszem..Ráadásul ez nem az első volt,hanem csak úgy első,hogy ekkor írtam először rímes,megegyző szótag számú versikét.Mindjárt me is mutatom.Meg keresek neked mégegyet,amiért ilyen normális vagy!:o)Lehet,nem a legjobbikat írom majd le,de legalább megtisztellek azzal,hogy EGÉSZBE közlöm le!!:o)Na,mit szólsz hozzá??:o)

Amúgy nekem nem önimádatom van,hanem őszinteségem,és sajnos rohadt nagy kissebbségi érzésem..Jobb,ha tudod...

Akkor a versek itt jönnek,neked meg üdvözletem,és várom válaszodat!
Ági


Előzmény: Grizon (193.)
valentin e-mail | 2004-03-28 21:35:16 | 194.
Én sosem szívok! Nagy ritkán megiszom egy csepp alkoholt, de azt a cseppet is csak mértékkel; pénteken is ezt tettem, ha jól emlékszem...

agixa: Amúgy pártolom, hogy így érdeklődsz a művészetek iránt és elég tájékozottnak is tűnsz, ami ezen a fórumon nem szép a többiekkel szemben. Szóval olvassál csak sokat, járjál kiállításokra és vezess óvatosan, mert csúszósak az utak ilyenkor nyáron.


Előzmény: dead soul (192.)
Grizon e-mail | 2004-03-28 12:45:21 | 193.
Agixa, Zsenikém!
Én is reagálok rád, ha megengeded...

-"Nem zárok ki minden véleményt,csak a ti,össze gyülemlett bandátok nézeteit.Ugyanis ti nem is ismertek(ahogy én se titeket!)Hisz csak az internet segítségével kommunikálunk"
Na ez elég támadható kijelentés, rés a pajzson...
Akkor miért írod be a verseidet és miért vársz el tőlünk kritikát(emléxem, hogy nem is egyszer kértél), ha mi ezt nem érthetjük, meg nem ismerünk...Akkor is ezt mondanád vajon ha csupa jó dolgot mondanánk a műveidről?
Ja és szerintem az a jó költő(úgy is mondhatnám, hogy az a költő) akit nem kell ismerni ahhoz, hogy megértsék a versét...

-Persze ez csak Márai véleménye, a művészek el lehetnek szállva maguktól, ez is a "művészség" egyik "tünete"...Mindazonáltal(hú, ezt a szót szerintem még soha nem írtam le q:)) ) szerintem kell, hogy legyen bennük vmi kis alázat, amit benned nem érzek...

-Hehe, arra én is allergiás vagyok ha vki azt mondja rólam, hogy keveset olvasok q:)

-Én már 4 évesen kijelentettem magamról, hoy zseni vagyok, na bumm. Aztán persze kiderült, hogy annyira mégsem q:)

-mondanivaló egy szó...Nem én akartam csinálni merőben újat, hanem te...Az elég új, ha nincs mondanivaló...Igazad van, kell bele olyan, bár Morzek a Rendőrség cimű drámájáról ezt írja:"Ebben a darabban nincs semmi azon kívül, ami benne van, vagyis nem rejlik benne semmiféle célzás vagy metafora, és nem kell megfejteni vagy olvasni a sorai közt"
...és mégis zseniális...

-Hol a rím? Rím? Az is olyan régi, elavult dolog, minek az...Te vmi újat akartál alkotni, nem? Hát végülis sikerült...Olyan rímképletet alkottál, amiben nincs semmiféle rendszer, gratula és bravó...Ez inkább rímképtelenség...
Persze most nagy a pofám, hogy kipróbáltam a szonett-formát, meg mindenféle egyébb versszerkezetet, de ez azért tényleg számít...Mindig a mondanivaló a lényeg, de nem mind1 a köntös sem ami rajta van...

-"Te véleményeiteket"...Na jó, nem kötök bele minden elgépelésedbe q:)) Fogadtál már el negatív kritikát is? Lehet, hogy mi vagyunk a tuskók és nem értjük meg a zsenidet, de más is biztos mondott már vmi negatívat a verseidről(ha másért nem is, akkor a szubjektivitás miatt...Nem jöhet be mindnekinek ugyanaz, pl akinek Petőfi a kedvenc költője, annak nem valószinű, hogy tetszenni fognak a te, szimbolista vagy szimbolistának látszani akaró költeményeid...)...Azt elfogadtad?

-De a Babits versbe direkt olyan sok a szóismétlés, nem véletlenül írta le egy sorba 4x egymás után a fekete szót...Míg a te művedben nem látszik ez a direktség...

-Persze a te versed 1000x jobb mint egy költőóriásé, akit közel 20 éven keresztül Magyarország legjobb költőjének tartott a kora...És mindezt már 16 évesen elérted?Akkor te nem is zseni vagy, hanem az eddig valaha élt legnagyobb művész...

-Képzeld, én is pszichológusnak készülök és én erősen neurotikusnak találom ezt a túlzott önbizalmat... Persze tényleg nem ismerlek, de azt a vak is látja, hogy betegesaz aki 1000x jobb költőnek vallja saját magát, mint Babits bátsit...

-És még valami...Bár tényleg nem ismerlek(és ezt ma már másodszor írom...), nem tudom, hogy min mentél keresztül, milyen az életed, stb. de sztem vki ilyen fiatalon mint te vagy, nem írhat fenomenálisan fantasztikusan kurvajó verseket, mert még nincs meg az élettapasztalata, nincs kifejlett identitása, nem történtek még vele olyan dolgok és nem érték még olyan hatások amik ezt lehetővé tennék. Ha elolvasod pl József Attila 16-17 éves korában írt verseit...Hmm, mosolyognivalóak, pedig imádom a fickó költészetét...Persze az identitáskrízis is megfelelő téma lehet egy-egy versnek, de sztem nem véletlen, hogy a nagy költők mind huszon éves korukra érnek be kivétel nélkül(bár tudnék ellenpéldát mondani persze a francia irodalomból, de tényleg nagyon ritka, hogy vki már kamasz korában über legyen...)

És végül...Bár még mindig érzem a lekezelő felsőbbrendűségedet meg a nagy arcod is ugyanolyan nagy, de örülök, hogy értelmesen is el tudunk vitázgatni anélkül, hogy szanaszét marnánk egymást...Ha ebben a hozzászólásomban megbántottalak volna valamivel, akkor bocsánat, nem állt szándékomban...


Előzmény: agixa (182.)
dead soul e-mail | 2004-03-27 11:50:34 | 192.
beszívtál?

Előzmény: valentin (189.)

1  2  3  4  5  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.