Click to Visit
Rock - szerinted mi a satanizmus?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  

Dark Lord e-mail | 2005-07-08 14:19:32 | 110.
persze csak akkor félreértés volt!ha vkinek cimzel akkor a "válasz arra" v mi a faxt nyomd be és akkor tudjuk h kinek irod a moindandókádat!!!ok??na nyugi gyere ma a rocktogonban ott megtalálsz!!:)

Előzmény: sickorchid (109.)
sickorchid e-mail | 2005-07-08 14:13:57 | 109.
Bocs,én is elolvastam figyelmesebben amit írtál a lenézéssel kapcsolatban,szóval minden visszavonva,csak tiszta ideges és depressziós vagyok mostanában,és minden idegesít.Remélem,majd rendbejövök.Szent a béke?
sickorchid e-mail | 2005-07-08 13:48:16 | 108.
Szerintem te magadnak tulajdonítottad azokat a dolgokat a dolgokat,amiket Rocker Pistának írtam.Olvasd el figyelmeseben,mielőtt háborogsz.Egyébként semmi bajom veled,de a lenézésed sztem alaptalan.
sickorchid e-mail | 2005-07-08 13:43:45 | 107.
Te nagyon okosnak képzeled magad,ugye,Dark Lord?Csak sajnos semmi olyat nem sikerült írnod,amit eddig nem tudtam.A próbálkozás azért dícsérendő,de szerintem nincs miért lenézni minket,pedig olyan szépen kifejtetted.És fölösleges ez a kioktató hangnem,sehol nem állítottam pl.hogy a fordított kereszt nem Szent Péterből ered...A keresztről:A Szent kereszt mint szimbólum sztem nagyon vices dolog,mert ha Jézust vízbe fojtják,akváriumot hordfasz a nyakadban?És ha ma puskagolyó által halna meg vki,Szent puskát akasztanál a nyakadba?
Dark Lord:Ha jössz a Manson-koncertre,mindent megbeszélhetünk,és legalább kiderülhet,hogy ki kit néz le és miért.

Dark Lord e-mail | 2005-07-07 13:13:56 | 106.
lehet h jókat ir de amir nekem irt az balfaszság volt mert olyanokat állitott amiket én nem mondtam!!!!

Előzmény: Ariana (105.)
Ariana e-mail | 2005-07-07 11:16:16 | 105.
Pista:Te olyan okos vagy,meg szépeket írsz.Fogadjunk versenyekre jársz...Sickorchild:te jókat írsz.Mióta foglalkoztat ez a téma?
Dark Lord e-mail | 2005-07-06 17:33:16 | 104.
&#8222-az ilyeneket nem én irtam bele!!!

na még egy két hasznos info:
Mi a különbség a sátánizmus és az ördögimádás között?
A sátánizmus és az ördögimádás két teljesen különböző dolog. Az ördögimádás az, amire a nevéből következtetni lehet: egy külsődleges istenség (ebben az esetben az „ördög”) vallásos imádata, amit nyugodtan hívhatunk fordított kereszténységnek – hiszen a keresztény vallásra és általános világképre szorítkoznak, csak éppen a„negatív szereplőt” választják a Biblia eredeti központi figurája helyett. A Sátán a sátánizmusban egy archetípus (személyiségtípus), akit az adott kultúrától függően sokféle néven neveznek. Egyes sátánisták más szempontjait választják ennek az archetípusnak a földrajzi helyszín vagy az egyszerű ízlés révén, de a jellemzők nem változnak. Nem sok értelme volna, ha magunkra érvényesnek vallanánk a Sátán archetípusos tulajdonságait (lázadás, józan önérdek-érvényesítés, testközpontúság stb.), ugyanakkor megpróbálnánk vallásosan imádni egy megszemélyesített, antropomorfizált Sátánt. Magyarul, nem nevezhető lázadásnak egy a lázadást jelképező bálvány imádata. A sátánista számára a terméketlen és egyoldalú bálványimádás energiapocsékoló és hasznavehetetlen (arról nem is beszélve, mennyire képmutató) dolog. Erről a témáról a The Satanic Bible és más könyvek értekeznek részletesebben.





Dark Lord e-mail | 2005-07-06 16:40:23 | 103.
Néhány gyakori tévhit eloszlatása
Szigeti Sándor írása

Ateizmus és autodeizmus
A sátánizmus ateista, pontosabban autodeista vallás, mert nem hisz holmi istenek (az embernél, az egyénnél nagyobb hatalmú, tudattal rendelkező lények) létezésében, de ha egy sátánistának mégis válaszolnia kell arra, kit tart a legfontosabbnak, a legnélkülözhetetlenebbnek a világ, a létezés szempontjából, akkor önmagát nevezi meg. A bővebb magyarázatig érdemes megjegyezni, hogy ez a felfogás nem azonos a kóros egoizmussal vagy az érzéketlenséggel, szeretettelenséggel.
Sátán nem „a gonosz”…
Sátán nem „a gonoszt” jelenti számunkra. Ő egy létezéstípus: az öntudatra ébredt, tetteiért, gondolataiért felelős és felelősséget vállaló, folyamatosan vizsgálódó, kétkedő, sikerorientált embert jelképezi, és a sátánista nem úgy gondol rá, mint önállóan létező entitásra.
Ateista vallás
Igen, léteznek „ateista vallások”, e két fogalom nem ellentétes! A „vallás” szó nem azt jelenti, hogy „kereszténység”. A szó jelentése: istennel kapcsolatos hitrendszer, melyhez gyakran szertartások, erkölcskódex és életfilozófia, sajátos világnézet kapcsolódik. A sátánizmus esetében az „isten” fogalma körülbelül az autodeizmus hatáskörébe esik, a szertartásokat, erkölcskódexet, filozófiát és világnézetet pedig a The Satanic Bible című alapkönyv határozza meg.
A keresztény Biblia szerepe
Nyilvánvaló, hogy a keresztény Biblia semmiféle különleges, „szent” értéket nem képvisel, a benne leírtak jobbára fikciók vagy korábbi világképek, vallások szükség szerint, többször is módosított adaptációi. A sátánizmus egyáltalán nem csak valami „fordított”, anti-keresztény eszmerendszer, mivel azonban mai formája egy jobbára a zsidó-keresztényi eszmék által uralt kultúrában alakult ki, természetes, hogy viszonyítási pontként rámutat bizonyos jelentős különbségekre.
A fordított kereszt
A fordított kereszt nem sátánista szimbólum. Szent Pétert feszítették fordított keresztre, mert nem érezte méltónak magát ahhoz, hogy a Jézus Krisztuséhoz hasonló kereszten haljon meg. Vannak, akik a hollywoodi filmek hatására keresztényellenes jelképként használják a fordított keresztet, de ők nem szükségszerűen sátánisták.
A sátánizmus jelképei
A sátánizmus jelképe a lefelé fordított pentagram, illetve a Baphomet szimbólum, ami szintén egy - két koncentrikus körbe foglalt - fordított pentagram (ötágú csillagforma), melyben feltűnik a bűnbak jelképe, és köré a לויתנ (LVThN, Leviatán) szó héber betűi, vagy a Σοφια (Szofia, bölcsesség) szó görög vagy héber betűi kerülnek. A „felfelé fordított”, bűnbak nélküli pentagram általában a mágia okkult eredetű szimbóluma (az embert mint a természet részét jelképezi), és például a wicca vallás követői használják, akiknek általában nincs közük a sátánizmushoz.
Áldozat, belezés
A sátánisták nem áldoznak állatokat vagy embereket. Ha vért és általános embertelenkedést akarsz, javaslom a Bibliát, abból is az Ószövetséget vagy a Jelenések könyvét!
Emberáldozat
Bizony… Létezik emberáldozat a sátánizmusban, csak épp nem úgy, ahogyan azt a keresztény propaganda terjeszti. Az áldozat mindig önmagát pusztítja el.
Hittérítés
A sátánizmus hangsúlyozottan nem hittérítő vallás. Valaki vagy születésétől fogva eleve sátánista mentalitású, vagy sohasem lesz azzá.
Marilyn Manson
Igen, Marilyn Manson valóban a Church of Satan tisztelendője, és nem, a Marilyn Manson zenekar rajongói között sokkal kisebb arányban vannak sátánisták, mint a komolyzenét kedvelők között. A lázadó, életükkel elégedetlen, még kialakulatlan személyiségű tizenévesek nem sátánisták.
A fekete mise, Le Messe Noir
A fekete mise nem lényeges sátánista szertartás. Létezik ugyan, sőt, a Satanic Rituals című könyvben elolvasható a pontos liturgiája, elsődleges szerepe mégsem az „istenkáromlás”.
Szekták
Nem minden sátánista tagja bármiféle szervezetnek, főleg nem szektának. A szekták lényege, hogy mindig egy vagy több karizmatikus vezető köré szerveződnek, ahol a vezetők akaratát a hívek fanatikusan teljesítik. Mi sem áll távolabb egy sátánistától, mint az ilyen szervilis viselkedés.
Necronomicon
A Necronomicon című könyvet H.P. Lovecraft, amerikai író találta ki. Amikor a novelláit olvasó fiatalok megrohamozták az okkultista könyvesboltokat, az árusok egy darabig elküldték őket, de aztán valakinek eszébe jutott, hogy ebben üzlet van! És írt szépen egy mesét, aminek a Necronomicon címet adta.
http://www.churchofsatan.com/Pages/FAQnecronomicon.html

[A lap tetejére]


na hasznos lenne itt mindenkinek elolvasni mielött még iutt engem lehurrogtok:))

Dark Lord e-mail | 2005-07-06 16:36:18 | 102.
én egy büdös szóval nem mondtm h dátánista lennél!!ezt honnan vetted????Én meg ugyanazt monmdtam mint te h a sátánisták nem hisznek a sátánban!azok az ördögimádók vagy mi a ........ok:)!én mikor mondtam h abban hisznek????na a pici agyam azt kivánja h mihamarabb válaszolj!!

Előzmény: sickorchid (97.)
Dark Lord e-mail | 2005-07-06 16:06:08 | 101.
most má kiváncsi vok irjátok már le!!:)de komolyan!!!

Előzmény: Wicked Girl 666 (71.)
sickorchid e-mail | 2005-07-06 15:54:28 | 100.
Mindenkinek,aki üres és semmitmondó,zavaros beírásokkal akarja gazdagítani a topikokat,azt tanácsolom,hogy először alaposan gondolja meg hogy mit akar leírni,mert:"A tudatlanságot jobb elrejteni,mint nyilvánosan mutogatni."
sickorchid e-mail | 2005-07-06 14:57:44 | 99.
Peter Filth:Nagyon eltűntél mostanában.Azért írsz még nekünk?Kíváncsiak vagyunk a véleményedre.
sickorchid e-mail | 2005-07-06 14:54:13 | 98.
Rocker Pista:Biztosan óriási igazságokat írtál le,mondjuk kicsit nehéz volt kibogarászni,az a tanácsom,hogy tanulj meg írni.Ha a bejegyzéseimből azt szedted össze,hogy imádom a sátánt és összejövetelekre akarok járni...csak sajnálni tudlak,az az igazság,rég találkoztam ilyen idióta emberekkel,mint te.Hiába,az emberi butaság határtalan.
Egyébként meg mit tudsz Nietzscheről?Mit sikerült tőle elolvasni?És köszönjük,hogy ilyen értékes hozzászólásokkal gyarapodik ez a topik.

sickorchid e-mail | 2005-07-06 14:44:17 | 97.
Dark Lord:Te vagy az,aki tök marhaságokat írsz,mert soha egy bűdös szóval nem mondtam,hogy hinnék a sátánban.Eredetileg semmi köze nem volt Luciferhez,egyszerűen ellenkrzőt,vádlót jelentett,azokat nevezték így,akik nem hittek istenben,ez egyfajta kollektív hitetlenséget jelentett,később a kifejezés elkorcsosult,a kereszténység felhasználta saját céljaira.
Igazából csodálkozom,hogy ilyeneket le kell írnom,azt hittem,ennyit mindenki tud.Tök tudatlannak tűnsz a beírásod alapján,de ha tovább erőlteted azt a pici agyad,talán vmi értelmesebbet is képes leszel írni.

Dark Lord e-mail | 2005-07-06 14:43:46 | 96.
szép firka de akkor ez miért jó?!?!?!?

Előzmény: Holdsárkány (59.)
Dark Lord e-mail | 2005-07-06 14:19:42 | 95.
A sátánizmus NEM egyenlő az ördögimádással...de ezt már megtárgyaltuk a MArilyn Manson topicban vmelyik oldalán!!!"Na meg amúgyis, nagyon is lenézlek titeket, mert tök butaságokat írtok"-ezt akkor ird be ha te nem tévecc amit előzöleg irtál az óriási butaság!!!!csal pl volt!!!a sátánisták csak elitélik Isten létezését SE NEM HISZNEK A SÁTÁNBAN!!
"Amúgy a Sátátn JÓ, Jézus pedig egy fasz""Meg amúgy a Sátán sosem hazudik. És szerintem tök jó fej"-nmér bazzeg találkoztál mind2ővel vagy mi??teázgattál velük??:)
majd kinövöd.......


Előzmény: Holdsárkány (63.)
Rocker Pista e-mail | 2005-07-06 11:41:51 | 94.
na voltam azon a szar siteon hat apham megdobbento mijen hujesegek vannak ot osszehordva ti teleg hisztek azokba a szarokba aszem nagyon keves agysejtetek van bazeg na mindegy akor ezutan is jo allatkinzast meg verivast meg minden ijen orultsegeket :}}}}}}}} bazeg egesz nap azon fogok rohogni hogy menyu baromsag van itt es hogy mijen huje emberek is leteznek a vilagon
na legyen jo napotok es tovabra is igy mert lesz min szorakozzak


Előzmény: Rocker Pista (93.)
Rocker Pista e-mail | 2005-07-06 11:03:43 | 93.
jeeeeeeeezus apham hogy menyi korhadt faszsagot tudtok itt oszehozni egyszeruen felal a szor a hatamon meg a faszomon bazeg
ez az egesz faszom satanizmus az egyik legnagyobb bunkosag amit ember szart valaha.
olvastam itt egy ojat hogy valaki abba hosz amit lat ha bazeg lattad a satant vagy lucifert vagy mit tom en kit ???? ha nem akko hogy hiszedhogy van
na akkor van meg egy ojan hogy a vallast az emberek alakitottak a sajat hasznukra hat nem fordult meg a fejedbe hogy az antivallast(satanizmust a gyengek kedvere) is a sajat celokra van kialakitva a 60 as evek utan ez nem feltuno kicsit?
ez egy tomeg manipulacio bazeg egyfajta fanatizmus jo hogy nem azt targyaljatok hogy majd oszegyultok valahol es tomegesen lesztek ongyilkosok
jojjon mar meg az eszetek en nem teriteni akarlak csak azt hangsujozni hogy egy ojan dologba estetek ami egy alapveve hujeseg
na meg niccse filozofiaja az oszt a nagy minden nagy filozofus csak ki akart tunni hogy o igy latja az erzekeny lelkevel a vilagot ez is ojan hogy egyutest alapitunk es akkor ugy zenelunk ahogy akarunk ...
na ti dolgotok bazeg de egyszeruen rohejes ez az egesz


Előzmény: Ariana (92.)
Ariana e-mail | 2005-07-06 07:02:47 | 92.
Ahogy te se,én se árulhatom el,h.miben hiszek.De én csak abba hiszek,amiket láttam.Na jó,meg abban is amiket szerettem volna látni,de az kisebb arányban.könyvet is írok.De csak ugy magamnak.Sickorchild:Elég sokáig eltüntél.Ejnye bejnye!!!!Peter Filth:hogy-hogy még írsz nekünk? mi a véleményed?
sickorchid e-mail | 2005-07-05 12:06:33 | 91.
Vallásról.nekem nincs semmilyen vallásom.És én magam vagyok az egyetlen ember,akit igazán meg szeretnék ismerni,és valószínűleg én vagyok az az ember,akit soha nem fogok igazán megismerni.
Tolerancia,empátia nekem se erős oldalam,ami talán kicsit egyensúlyozza,az az,hogy nem létezik igazság.Nincs olyan dolog,amit mindenki igaznak és érvényesnek tartana.Az igazság relatív,csak attól függ,ki mit gondol róla.Talán ezért nem tudom komolyan venni az emberi cselekvéseket,avagy saját magam.
Lélek:alapvetően én is úgy tartom,hogy meghal a testtel együtt.De olykor jó eljátszani a gondolattal,mi van,ha mégse.Néha úgy érzem,az élet annyira élvezhető,amennyire misztifikálható. Egyáltalán nem tartom problémának,ha olykor használom a képzelőerőmet és a fantáziámat.Csak érdekesebbé teszem az életem,kiépíthetek magamnak egyfajta alternatív valóságot.(Persze ügyelek,hogy ne vesszek el benne)Egyébként Nietzsche Zarahustrája pont azért tetszik annyira,mert nem egy egyszerű filozófiai értekezés,irodalmilag nagyon értékes és kreatív alkotás.
Ami engem legjobban megfog az írásaiban,az a világról alkotott képe,a körkörösség,a folyton megújuló és pusztuló világ,aminek nincs kezdete és vége...Hiába,lélekben igazi hellén volt;ellentétben az antihellén Platónnal.
Ez nem tartozik ide,de érdekel,hogy viselkedsz azokkal,akiket lenézel,és ált.miért nézel le vkit?

sickorchid e-mail | 2005-07-05 11:30:29 | 90.
ja,Nietzsche szerint csak egy keresztény volt,aki meghalt a kereszten;Jézus,az "idióta."Az ő figuráját forgatta ki a kereszténység(Pállal kezdődően)a saját célraira.
Nietzsche-La Vey:Az alapgondolat,az ún. hatalom akarása igenis ugyanaz,és nemcsak ez.Mondj La veynek olyan gondolatát,amit más még nem fogalmazott meg.Olvasgattam a churchofsatan.comot,és sokmindennel 1etértek,de vannak vicces dolgok.Az emberek azt hiszik,1éniségek,valójában La Vey irányítja őket.

Peter Filth e-mail | 2005-07-04 13:12:14 | 89.
Ariana áruld el nekem, mi az a sokkal erősebb dolog, ami még erősebb nálad is? Kiválasztott. Érdekes. Itt azért van 2 kihagyhatatlan kérdés:
Mire választották ki, és ki választotta ki?
Így amit olvastam az írásaidból, nekem te is idealistának tűnsz erősen.

Sickorchid.. Nietzsche ha ma élne, valószínűleg azért egy csomó dolgot ki kért volna magának LaVey írásaiból.
Olyan nincs, hogy természetfeletti. Az maga a természet. Nincs olyan, hogy lélek, aki meghal, az már semmilyen formában nem létezik. Már csak egy tárgy. Nálam nem nagy erősség a tolerancia.
Nem mindegyik vallás manipulál tömeget. Ezt itt ki is emelném. Az én vallásomat, gondolatmenetemet nincs még egy ember rajtam kívül, aki ugyanígy ismerné. Hiába írnám le, jelentetném ki hivatalosan vallásnak. Csak hasonló, de nem ugyanolyan gondolkodású emberek vennék fel. És szerintem manapság egy normális vallást nem kéne hivatalosan is elismertetni. Többre mész vele? Nem. És én nem érőltetem senkire a gondolkodásomat, sőt, védem az emberektől.
Nem tudom, hogy hány és mely könyveket olvastad Nietzsche-től, de Nietzsche magát a keresztény egyházat tartotta keresztényellesnek /megjegyezném én is/. Ez ma így is van, és ezt az is észreveszi, aki még életében nem hallott Nietzsche-ről. Nem hagyhatom, hogy még több vallás is az ellentétévé korcsuljon. Csak sajnos a kereszténység mindenhova berágja magát, mindenkit megfertőz, aki ember. Szerencse, hogy immunis vagyok.

Nem nézlek le, hisz akkor nem ebben a hangnemben írtam volna.


Előzmény: sickorchid (88.)
sickorchid e-mail | 2005-07-04 07:49:08 | 88.
Peter Filth:Nem tudom,te mennyire tartod eredetinek La Veyt,igazából sok új gondolata nincs,egy masszává gyúrta különböző filozófusok nézeteit,Nietzsche-re meg nagyon is támaszkodik(pl.az a bizonyos "aki hülye haljon meg aspektus,úgy bánj másokkal,ahogy ők bánnak veled,az erősebb túléli,csordaszellem elutasítása)Tetszik a hét sátáni bűn,meg rengeteg minden,de a legtöbb La Vey gondolatot már Nietzsche is leírta.
Szellemidézés:Azt hittem elég világosan leírtam,hogy azért nem hiszek ilyesmikben,mert még nem történt velem semmi rendkívüli.Ettől függetlenül nem mondom,hogy ilyesmi nem létezik,megpróbálok mindenre nyitott lenni.
Vallásról:"hinni könnyebb,mint gondolkodni.Ezért van több hívő,mint gondolkodó"
A vallás tökéletes eszköz tömegmanipulálásra.Megnyugvás a félresikerült életű embereknek.Megakadályozza,hogy a szegényebb népréteg fellázadjon a gazdagabb ellen.Az ún."erények"(alázat,szeretet,engedelmesség,ora et labora,önzetlenség,altruizmus,"igaz,hogy nagyon szenvedsz,de ha érzed Istent,rögtön boldog leszel")mind a személyiség gyöngítését célozzák.Nietzsche szerint a kereszténység népnek szánt platonizmus,van benne valami.
Na,egyenlőre ennyi,köszönjük,hogy egy olyan fantasztikus elme is megtisztelte a topikot,mint te!Azért légy őszinte,ha nagyon lenézel,írd le.

Ariana e-mail | 2005-07-03 18:53:47 | 87.
Peter Filth:A figyelmem megkaptad!nem is tudom mit írhatnék.Fura vagy nekem.Nem tudom milyen lehetsz,de fura,az tuti.Őszintének tűnsz,hát leszek én is az.Nem tetszett,hogy azzal kezdted,h.senkit nem találsz méltónak a gondolataidhoz.Hát,ez nekem nem túl poz.,de gondolom legkevésbé sem nekem akarsz megfelelni.Csak utálom ha lenéznek.Bár te pont megtiszteleted az oldalt,hisz írtál nekünk.Én nem vagyok sátánista.Másban hiszek.sokkal erősebb dologban.Mások az elveim.Bár sokáig én is azt hittem,h.mindenkit utálni kell,és az milyen jo.De mára már tudom,h. az volt a vesztem.mindegy.nem is tudom mit akartam eggyáltalán.Sok fura dolog történt már velem,de gondolom sokunkal.Mindenki azt hiszi h. ő a kiválasztott.Pedig az én vagyok/mosoly/
Peter Filth e-mail | 2005-07-02 16:17:52 | 86.
Eddig nem írtam ide, nem tartottam rá senkit se méltónak, hogy gondolataimat láthassa.
Bár itt is észre lehet venni a korcsulást a témában, megpróbálok most kitűnni.
Sickorchid tőled így az elején megkérdezném, hogy hogy tud érdekelni a szellemidézés /már ha itt egy halott lelkének fizikai megjelenítéséről van szó/, mikor olyan szépen leírtad, hogy elveted a túlvilágot. Bocsánat, nem azt írtad, hogy te veted el, de így kilogikáztam. Megemlítetted LaVey nevét is, amivel sok gondom nincs is, de Nietzsche egyáltalán nem keverendő ide. Bár én is sokszor megemlítettem munkásságát, filozófiáját /amit hűen követek a mai napig/ egy másik effajta topicban, ahova szintén írtál, de onnan is eltűntettem a további hozzászólásaimból, mert rájöttem, hogy nem érdekelt a neve ott. Ott elég heves voltam, ez is változott - mindig továbbfejlődök, de nem változok.
A topic neve...
Ez így elég értelmetlen, mivel egy vallásnak általában egy meghatározása van - attól vallás a vallás. Ha mindenki mást gondol, az már teljesen más, és nem lehet benyomorítani sátánizmus alá, annak okán, hogy csak alig pár dologban tér el. Nem. Az már a te saját vallásod /filozófiád inkább/.
Én se lehetnék sátánista. Hát ha ez így valakit zavar, akkor nem vagyok az. Nem hordok sátánizmusra utaló szimbólumokat, nem is festem magam totálfeketére. Én úgy érzem továbbléptem egy kicsit a sátánizmuson. Egy magasabb helyen vagyok már filozófiailag. Ahol már csak Nietzsche törvényei maradtak. Nem is törvények, inkább kötelességek, hamár az ő gondolkodását választottad.

Manók, tündérek? Érdekesek? No de kérlek, ezek nem különbek a Sátántól Istentől. Az emberiség, és a világ legnagyobb szégyenfoltja még mindig a mitológia. Akármilyen is legyen az. Szimpla idealizmus. Ez viszi romlásba a világot. Lehet, hogy ez a mai gépiesedett, elkurvult világban már nem számít, de még vannak gondolkodó lények. A világ harmónián alapul, de így megvonják ezt a harmóniát, és háttérbe szorítanak minket. Mert azt hiszik jót cselekednek. Kinek? Senkinek. Csak azt hiszik. Hinni könnyű. Szellemileg gyenge embernek már szinte kötelessége is.

Mágia. Ariana te épp azt írtad, amit egy sátánistának nem szabadna. Ne érts félre, nem azt mondtam, hogy te az vagy. Számomra nincs ilyen hókuszpókuszos tárgylebegtetős mágia. Szintén keresztény /idealista/ hülyeség. Pláne nincs fekete, meg fehér mágia. LaVey ezt is gyönyörűen leírta egyik könyvében, nem tudom melyikben. Satanic Rituals a címe ha jól emlékszem. Sőt ha ezt is jól tudom, akkor ez a The Satanic Bible úgymond "folytatása". A scythe-on gondolom már úgyis mindenki elolvasta a részletet, ami erről szól, tehát nem írnám le.
Crowley márcsak azért is figyelmre méltó, hogy nem torkollt a mondanivalója anarchizmusba. Márpedig sokak szerint már erősen az. Szerintem nem.
Crowley jól tudott volna érvényesülni...az őskorban. Mert a mai "elengedhetetlenül betartandó törvények" nehezen engedték volna meg, hogy éljen a saját gondolkodása szerint. Igen, ez nem demokrácia. Nem is lesz olyan, de ez nem jön ide most.
A lényeg, hogy Crowley munkásságában csak is ezt kell figyelembe venni. Nem a mágiás akármiket. Legalábbis a nagyon gondolkodó ember nem veszi szó szerint úgyse, de ezen emberek nem érik el az 1%-ot sem.
Ennyi erővel dicsőíthetnénk Lovecraftot is a történetei miatt. Épp ez az, hogy nála se kell szó szerint értelmezni. Ő direkt írt így. Erről olvastam egy nem kevés oldalnyi értelmezést, és.. tetszett.
Ilyen sítlusban szerintem a mai napig nem tud jól senki más írni.

Köszönöm a figyelmet.


Előzmény: sickorchid (85.)
sickorchid e-mail | 2005-07-01 14:24:59 | 85.
Ariana:Nem láttam se manókat,se tündéreket.Ezek egyébként sztem nagyon is érdekes dolgok,csak velem még semmi különös nem történt,és nem is igazán hallottam olyat,amit el tudnék hinni.Én lennék a legboldogabb,ha megtapasztalnék vmi igazán abszurd dolgot!A szellemidézés pl.érdekelne,de még soha nem vettem részt,és addig hinni sem tudok benne,sajnos ilyen a természetem.

sickorchid e-mail | 2005-07-01 14:24:59 | 85.
Ariana:Nem láttam se manókat,se tündéreket.Ezek egyébként sztem nagyon is érdekes dolgok,csak velem még semmi különös nem történt,és nem is igazán hallottam olyat,amit el tudnék hinni.Én lennék a legboldogabb,ha megtapasztalnék vmi igazán abszurd dolgot!A szellemidézés pl.érdekelne,de még soha nem vettem részt,és addig hinni sem tudok benne,sajnos ilyen a természetem.

Ariana e-mail | 2005-06-27 09:39:52 | 84.
Értem.Valamennyire igazat adok a mágusokkal kapcsolatban.Semmilyen varázslásban nem hiszel amugy?Szerinted lehetetlen?Pénteken volt Szent Iván éjszakája.nem láttál manókat+tündéreket?Én az erdőbe voltam pont szalonnát sütni,de semmi nem jött.
sickorchid e-mail | 2005-06-26 15:39:27 | 83.
Bocs.nem ennyiszer akartam elküldeni!!!!!!!
sickorchid e-mail | 2005-06-26 15:33:56 | 82.
Ariana:Tisztában vagyok vele,hogy a Lucifer Fényhozót jelent.Elég vicces,hogy a keresztények Jézusra is vmi hasonló kifejezést használnak.Az Ószövetségben is beszélnek bizonyos Fényhozóról,de ha végigolvasod a szöveget,kiderül,hogy egyszerű földi királyról van szó.Ha lesz időm,majd előkeresem,pontosan hol írják.A sátánizmus valóban úgy alakult ki,ahogy írtad,csak én a jelen állapotról beszéltem.
A mágusokkal mindössze annyi a gondom,hogy nem hiszek bennük.Egyébként Crowley írásait értékesnek tartom"tedd amit akarsz ebben áll az egész törvény",én az állítólag általa cselekedett okkult dolgokban nem hiszek,bár hozzáteszem,érdekesnek érdekes,mint vmi Grimm mese felnőtteknek.Szóval számomra Crowley pl.nem mágus,hanem gondolkodó.

sickorchid e-mail | 2005-06-26 15:33:55 | 82.
Ariana:Tisztában vagyok vele,hogy a Lucifer Fényhozót jelent.Elég vicces,hogy a keresztények Jézusra is vmi hasonló kifejezést használnak.Az Ószövetségben is beszélnek bizonyos Fényhozóról,de ha végigolvasod a szöveget,kiderül,hogy egyszerű földi királyról van szó.Ha lesz időm,majd előkeresem,pontosan hol írják.A sátánizmus valóban úgy alakult ki,ahogy írtad,csak én a jelen állapotról beszéltem.
A mágusokkal mindössze annyi a gondom,hogy nem hiszek bennük.Egyébként Crowley írásait értékesnek tartom"tedd amit akarsz ebben áll az egész törvény",én az állítólag általa cselekedett okkult dolgokban nem hiszek,bár hozzáteszem,érdekesnek érdekes,mint vmi Grimm mese felnőtteknek.Szóval számomra Crowley pl.nem mágus,hanem gondolkodó.

sickorchid e-mail | 2005-06-26 15:20:32 | 81.
Ariana:Tudom.hogy a Lucifer Fényhozót jelent.Elég vicces 1ébként,hogy a keresztények Jézusra is használnak vmi hasonló kifejezést.Az Ószövetség is beszél egyfajta Fényhozóról,de ha végigolvasod a szöveget,kiderül,hogy egyszerű földi királyról van szó.Ha lesz időm,előkeresem,hogy pontosan hol említik.A sátánizmus sztem is úgy alakult ki,ahogy leírtad,csak én a jelen állapotról beszéltem.
A mágusok?Nincs velük bajom,csak egyszerűen nem hiszek bennük.Crowley írásai pl.igen érdekesek,"Tedd,amit akarsz ebben áll az egész törvény",én csak azt a nagy adag masszát hagyom figyelmen kívül,ami körülötte van.Nekem ő nem mágus,hanem 1szerűen gondolkodó.

Ariana e-mail | 2005-06-26 06:45:11 | 80.
Sickorchild:Mi a bajod a mágusokkal?
Ariana e-mail | 2005-06-26 06:41:54 | 79.
A sátánisták az illuminátusokból alakultak ki.Az illum.-ok művelt tudósok voltak,akiket az egyház brutálisan írtott azért,mert tudományosan kezdték megközeliteni az "Isteni tv.-eket".Ezek után az illum.-ok is gyűlölni kezdték a keresztényeket.Illuminátus=Megvilágosodott.Nem az ördögöt imádták,hanem az egyházat gyűlölték.Lucifert magának az ögdögnek tartják.Lucifer=Fényt hozó,Megvilágosodott,vagyis illuminátor.Majd az egyház elkezdte róluk terjeszteni,hogy Állatokat áldoznak,az ördög szolgái stb. És idővel tényleg ezzé alakult át ez a csop.De ekkor már nem tudósokból állt.Kialakult az az iszlám szó hogy Shatain=ellenség,Isten ellenfele.Ebből pedig a sátánisták.
sickorchid e-mail | 2005-06-25 18:58:31 | 78.
Holdsárkány:Te is olyasmiben hiszel.ami rajtad kívül,mankóra van szükséged mert önmagadban kevés vagy?1ébként meg nevezheted ahogy akarod,Istennek v Sátánnak,v amindkettőnek 1szerre.Miben áll a sátánizmusod?Beszélgetsz vele,esetleg tanácsokat kérsz,h mikor mit tegyél?
sickorchid e-mail | 2005-06-25 18:48:04 | 77.
Nos.először is:ha hiszed h.van Isten,hiszed h.van Satan,mert az egyik nem létezik a másik nélkül.A sátánizmusnak több válfaja van,az 1ik pl.az ördögimádás,ami 1értelműen a Bibliából ered,tehát akik igazán hisznek a Satanban,azok a keresztények,ill.akik vallják a Bibliát,belőlük lehetnek később sátánisták.Filozófiailag megközelítve én Nietzsche-t említeném,ill.La Veyt.A filozófia lényege:Legyél önmagad Istene,úgy bánj az emberekkel,ahogy ők bánnak veled,törj ki a csordamentalitásból,merd kimondani amit gondolsz,ne imádj semmit,csak önmagad,ne arra várj,h. a túlvilágon majd igazságot szolgáltatnak neked.Meg aztán vannak az ún.mágusok mint Aleister Crowley,aki jól behülyítette az embereket(pl.azt terjesztette,h.éjszaka vérfarkassá változott,lelkeket hozott vissza a halálból stb.)
Ariana e-mail | 2005-06-25 11:36:12 | 76.
Sziasztok!Hu,nem semmi veszekedések vannak itt.Látta már valaki a sátánt?Ez csak egy kérdés.Csúnya?Fekete szinű?szőrős?vagy milyen szerintetek?Miért nem mutatkozik?Vagy csak a "kiválasztottak" látják?
Holdsárkány e-mail | 2005-06-12 18:17:03 | 75.
Bocsáss meg! És köszönöm ezt az oldalt hogy megmutattad:) Érdekes. És kösz tényleg. És tényleg bocs az összes dolog miatt. PÁ!
Wicked Girl 666 e-mail | 2005-06-10 11:51:21 | 74.
WWW.SCYTHE.HU
ezt nézd meg,és rájössz mekkora baromságokat írkáltál


Előzmény: Holdsárkány (73.)
Holdsárkány e-mail | 2005-06-08 18:14:20 | 73.
Na jó.. igazatok van. Nem kap sok tiszteletet tőlem a Sátán. Én tudom hogy ha én megadok 1valamit, neki, ő megadja a sárkányságot. Persze a teliholdat várom. Naggyon várom. Persze a türelem rózsát terem. És én hiszek neki. Szeretem őt. Ő is. Na akkor nekem ez elég is a sárkánysággal együtt.
Majd ha sárkánnyá válok, egyenként fogom széttépni az embereket:). Amúgyis gyűlölöm az embereket. Pillanatnyilag magamat is. De nem soká jövök:):):):):):)!!!!!!!!!!!!!

NeSzTi e-mail | 2005-06-05 18:34:33 | 72.
LOL....holdsárkány....komolyan....ez már vicces...te sátánistának tartod magad?....az ördög a te urad erre aztmondod hogy jó arc....ennél több tiszteletet érdemelne nem?..nem vagyok sátánista...de a te sátánod a kutyád..vagy mi van?...
Wicked Girl 666 e-mail | 2005-06-04 20:50:21 | 71.
:DDD

Hát én másképp ismerem

Pl.: 1. ne adj tanácsot skinek ha nem kér meg rá

stb...


Előzmény: Holdsárkány (69.)
Black Widow e-mail | 2005-06-04 16:35:04 | 70.
Hmmm..Sziasztok! Olvastátok már Anton Szandor LaVey Sátáni Biblia c. könyvét? -Nos, ha nem, akkor épp itt az idelye!
Addig is AVE:)

Holdsárkány e-mail | 2005-05-31 17:03:38 | 69.
Ja! Az utóbb rájöttem, hogy neked a sátánista 10parancsolat kell. Na, a normálist, pont megfordítod, mindent ellentétbe teszel, és woala,
KÉSZ. Magyarul: Ne ölj -helyett- Ölj. Ne paráználkodj -helyett- Paráználkodj. WILI?

Amúgy bocs tényleg a lenézésért. CSak kiváncsi voltam, hogy hogy reagálsz. És nem vagyok egy kis takony! (17) OK? Na akkor én megyek, ja a "Tik.." -et direkt írtam, és nem vagyok egy kurvanagy paraszt! Világos.?..NEM. NaUGYE!
Szoktál "feketemisékre" járni? mert én nem.
Egyedüli Sátánista vagyok.
Na akkor CSÁCSÁ!

Holdsárkány e-mail | 2005-05-30 17:51:23 | 68.
Leírjam még néked esetleg a miatyánkot???
Na Megyek SÁTÁN-TISZTELETRE!
PÁPÁ!

Holdsárkány e-mail | 2005-05-30 17:21:03 | 67.
Tízparancsolat:
1.Én, az Úr, vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptomnak földjéről, a szolgálat házából. Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.
2.Ne csinálj magadnak faragott képet és ne imádd, és ne tiszteld azokat!
3.Az Úrnak, a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd, mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, aki az ő nevét hiába felveszi.
4.Emlékezzél meg a szombatnapról, és szenteld meg azt.
5.Tiszteld atyádat, és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr, a te Istened ád tenéked.
6.Ne ölj.
7.Ne paráználkodjál.
8.Ne lopj.
9.Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.
10.Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét,se szolgáját,se szolgálóleányát,se ökrét,se szamarát,se semmit, ami a te felebarátodé.

Wicked Girl 666 e-mail | 2005-05-30 06:20:49 | 66.
nah meg amugy is ebből a szánalmas hozzászólásodból is látszik, hogy kis takony vagy még...
azt se tudod mi a sátánizmus, nehogy már te nézz le minket:D

"Tik..." <--és még paraszt is vagy


Előzmény: Holdsárkány (63.)
Wicked Girl 666 e-mail | 2005-05-30 04:32:41 | 65.
őőőőő
vagyis nem combon hanem comboM


Előzmény: Wicked Girl 666 (64.)
Wicked Girl 666 e-mail | 2005-05-30 04:28:34 | 64.
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Szóval lenézel... most le vagyunk baszva? Ilyenkor kell lefosni a combon az ijedségtől?:D

Sztem te vagy inkább az a naív kisfiú/kislány.

Ha nagy sátánista avgy,mondd már el a sátánista 10 parancsolatot!


Előzmény: Holdsárkány (63.)
Holdsárkány e-mail | 2005-05-29 19:22:33 | 63.
Várjunk csak egy percre! Én teljesen Sátánista vagyok, és megmondom nektek, hogy a sátánizmus=az ördögimádással. Én személyszerint nagyon is kedvelem az Ördögöt. Tudom, hogy pokolra jutok miatta, dehát, valakiért csak megkell halni? Na meg amúgyis, nagyon is lenézlek titeket, mert tök butaságokat írtok, és össze vissza beszéltek a sátánizmusról, és ez engem kifejezetten zavar.
Amúgy a Sátátn JÓ, Jézus pedig egy fasz. NA vágjátok?
Akik azt sem tudják hogy van -e Isten, meg angyalok, meg pokol, meg menny, az nekem ne beszéljen a Sátánizmusról. OK? Mert aki ezekben nem hisz, az nem igazi Lucifer követő! Meg amúgy a Sátán sosem hazudik. És szerintem tök jó fej.
Ja még valami. Tik egy nagy rakás szar vagytok.
Amúgy is: ÉLJEN A SÁTÁN!


1  2  3  4  5  6  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.