Click to Visit
Hip-Hop - a magyar hiphop értelme!
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  

$_Felix _$ e-mail | 2006-06-16 10:51:30 | 183.
DRe és Yukmoth hogy jön a magyar hip-hophoz???

Előzmény: martinyc (182.)
martinyc e-mail | 2006-06-16 10:47:31 | 182.
Van jo magyar is, de kevés. DRE is yo de ki ismeri pl. yukmouth-t? 1000-szer jobb mint dre, csak az ö slágereit nem tolja a radio 1 ezért már azt hiszi a sok idiota hogy biztos vmi hugyafos ha meghallják a nevét.
Young Buck e-mail | 2006-06-10 13:28:45 | 181.
Aki itt szánalmas az csak te vagy.

Előzmény: Cápa (180.)
Cápa e-mail | 2006-06-10 12:57:14 | 180.
annyira szánalmas vagy.Krs-One-on kívül nem ismersz senkit??hagyad má magad.Megértem h aki nem is ismeri a CM által felsoroltakat az örül a fejének h jó a magyar ug.há tegyed bazz,de akinek van vmi érzéke/érzése a zenével kapcsolatban azok közül senki nem ismeri el a magyarokat me szarok eccerűen.azok és kész.közük nincsen semmihez.

Előzmény: Fuckin Killah (178.)
Cash Money e-mail | 2006-06-09 19:37:51 | 179.
pihenjél!
(sose szaroztam le krs-t)


Előzmény: Fuckin Killah (178.)
Fuckin Killah e-mail | 2006-06-09 18:12:47 | 178.
jol van oket nem ismertem
szegyen? talan
de te meg KRS-t leszarozod. sztem az a szegyen igazan.

na udv

amugy a magyar hiphop jo es vege

dogolj meg igy jo? :)

Cash Money e-mail | 2006-06-09 13:01:19 | 177.
én meg beleszarok eminemedbe meg a hőseidbe

Előzmény: Fuckin Killah (170.)
Cash Money e-mail | 2006-06-09 12:58:29 | 176.
és az mért van hogy inspectah deck a wanksta alapra freestyleozott??

Előzmény: Fuckin Killah (171.)
Cash Money e-mail | 2006-06-09 12:57:37 | 175.
kisbarátom ez egyik sem volt déli rapper
megint bebizonyítottad a tudásod


Előzmény: Fuckin Killah (170.)
Cash Money e-mail | 2006-06-09 12:57:06 | 174.
igen

Előzmény: Tenk (169.)
FunkyLikeTrain e-mail | 2006-06-09 12:15:21 | 173.
Nyald csak a saját segged te barom

ja tényleg ott voltak jol beégették magyarországot afu-ra meg rza előtt akkezdet mega többi fos


Előzmény: Fuckin Killah (170.)
$_Felix _$ e-mail | 2006-06-09 10:03:04 | 172.
Hát én e téren se fél dollárt se lacikát nem tisztelem. Ha lopott sémákra nyomnám már milliárdos lennék az nem cucc.

Előzmény: Fuckin Killah (171.)
Fuckin Killah e-mail | 2006-06-09 08:32:56 | 171.
Szerintetek miert van az h RZA elott Akkezdet phiai leptek fel es 50 elott Dopeman? szetrohogtem magam:))
Fuckin Killah e-mail | 2006-06-09 08:31:49 | 170.
Nincsenek ott Afrikaa stb. koncerten?

Biztos hamisitott akep amikor ott vannak Afu-Ra val Akkezdetek... :) balfaszok vagytok

Cash Money temeg emlithetsz 1000 deli rappert mert bele szarok a bling bling reppereidbe.

Tenk e-mail | 2006-06-08 21:10:45 | 169.
Off: tudom, hogy rohadtul nem ide tartozik de te ugye a Tócóba laksz Cash?

Előzmény: Cash Money (167.)
plash e-mail | 2006-06-08 17:12:16 | 168.
3. hallgatnak jo zeneket, nem mindenki Dre-n nevelkedik :) mint 1esek. lasd zene.net forum 90 szazalekat.
---> ezt rossz indulatú célzásnak veszem :P!!!!!4


Előzmény: Fuckin Killah (164.)
Cash Money e-mail | 2006-06-08 16:18:45 | 167.
én meg azt mondom hogy az magyar ug-s csapatok közül 90%(vagy még több) nevelkedett dre-n
vágják mondjuk a diplomatset vagy a purple cityt?
vagy esetleg celly celt?
mindegyik jön snoopal meg az nwa-vel

FunkyLikeTrain e-mail | 2006-06-08 16:07:44 | 166.
Dr Dre-t össze nem lehet hasonlitani az undergrounddal te idióta nem tudod te milyen nevekkel dobálózól mi az hogy nem mindenki dre-n nevelkedik

Előzmény: Fuckin Killah (164.)
Cápa e-mail | 2006-06-08 15:19:09 | 165.
1:kibaszottul nem tudnak,és aki amcsi reppen nevelkedett,az alá is írja ezt
2:kik azok a húdekomoly emberkék mégis?Artos Csabi???
3:itt a zene.net-en is az emberek 90%-a jó ha 20 előadót ismer.és hallottam sztorikat h ezek a "nagymenő csapatok" mennyire képbe vanank amcsi téren.(kb semmenyire).

és 1 bonúsz kérdés: ezek a nagy magyar ug csapatok mé nem láthatóak oan koncerteken mint a Afrika Bambaataa,Kurtis Blow,Sadat X??

és az ien "épp fellépésük" dumával nem kéne jönni,me ez 1 szánalmas kifogás.meg an incs lóvé is.


Előzmény: Fuckin Killah (164.)
Fuckin Killah e-mail | 2006-06-08 06:47:13 | 164.
"1:meg kéne tanulniuk reppelni
2:próbálkozhatnának jobb alapzenéket csinálni
3:le kéne venni a szemellenzőt,és szétnézni amcsiban,me nem csak Snoop,Dre,Wu-Tang,Nas ad ki albumokat,hanem rajtuk kívül még 100 másik,akiknek egyedi stílusuk van. "

1. tudnak rappelni regota csak suketek vagytok
2. AZA es Mr.Joeker komoly emberek lemezein voltak producerek
3. hallgatnak jo zeneket, nem mindenki Dre-n nevelkedik :) mint 1esek. lasd zene.net forum 90 szazalekat.

_darklin_ e-mail | 2006-06-07 18:55:33 | 163.
Jó akkor...tényleg EZ VAN..:D

Előzmény: B.Rabbit (162.)
B.Rabbit e-mail | 2006-06-06 17:53:12 | 162.
A szám teccik és az előadó hangja is teccik tehát mondhatni szeretem de nem tok róla semmit és azóta már halgattam párszor.Értem a szöveget csak ez a rész nem esik le.
EZ VAN :))


Előzmény: _darklin_ (161.)
_darklin_ e-mail | 2006-06-06 17:50:09 | 161.
tul képpen....igen mind1 de sztem 1 jó szám mármint a témája tetszetős számomra.
Mondjuk leeht azért nemérted mert vagy nemnagyon szereted az előadót vagy a szám önmagában nem nyerte el a tetszésedet ígyhát nemköt le a szöveg, és ezáltal nem érted a szám mondanivalóját!


Előzmény: B.Rabbit (160.)
B.Rabbit e-mail | 2006-06-05 11:06:52 | 160.
Hát nem tudom de én nem értem.
De mind1


Előzmény: _darklin_ (159.)
_darklin_ e-mail | 2006-06-05 10:31:58 | 159.
a hősök számhoz visszatérve lehet h az a sor,mondat nem illik össze de ha figyelmesen hallgatod az egész számot a lényeg ott van!

és itt az egész mutatja a szám értelmét!


Előzmény: B.Rabbit (157.)
FunkyLikeTrain e-mail | 2006-06-01 19:29:28 | 158.
kosárlabdában van egy mondás amit sokan használnak: ne a kosárlabda vezessen téged hanem te a kosárlabdát
ez ide illik azt hiszem csak mással behelyettesítve


Előzmény: B.Rabbit (157.)
B.Rabbit e-mail | 2006-06-01 17:08:21 | 157.
Tejjesen igazad van!!!Az ütemre beszélés már megy de a szövegek többsége (nem mind1ik) teljesen értelmetlen.Lásd.:kamikáze legújjabb száma asszem az a címe h. "héj te" vagy pl.:hősök egyik számában van egy ojan rész h. "te csak a pénzed hajtsad,nekem nem kell hajcsatt" na ennek semmi értelme csak az a lényeg h. a rím meglegyen meg kijöjjön az ütem az értelem nem számít és ez a legnagyobb szépséghiba a magyar rap-ben

Előzmény: FunkyLikeTrain (156.)
FunkyLikeTrain e-mail | 2006-06-01 16:59:55 | 156.
yo magyaországon szerintem csk egy baj van a rappel még pedig az hogy az egész egy rakás szar az már csoda ha valaki ütemre tud beszélni pedig ez lenne a minimum
Cápa e-mail | 2006-06-01 14:39:55 | 155.
1:meg kéne tanulniuk reppelni
2:próbálkozhatnának jobb alapzenéket csinálni
3:le kéne venni a szemellenzőt,és szétnézni amcsiban,me nem csak Snoop,Dre,Wu-Tang,Nas ad ki albumokat,hanem rajtuk kívül még 100 másik,akiknek egyedi stílusuk van.

egyeleőre ennyi.de legalább az 1. pontnak eleget tehetnének...


Előzmény: martinyc (154.)
martinyc e-mail | 2006-06-01 09:31:02 | 154.
én is vágom h a magyar hiphop 1 helyben áll de akkor szted mien újítást kéne hozni? én is probálgatom tolni a témát és érdekelne a véleményed!!

Előzmény: Diesel (144.)
Cash Money e-mail | 2006-04-02 02:02:54 | 153.
nagy ész a gyerek a hülye román dumájával, aztán fingja nincs hogy kiket fikáz le

Előzmény: martinyc (151.)
Fuckin Killah e-mail | 2006-03-13 10:50:15 | 152.
az anyad picsaja :)
martinyc e-mail | 2006-03-10 19:50:31 | 151.
ki a fasz ezza phukkin "fuckin killah"??????
Nézem a topicokat és mindegyiket összebassza vmi szar beszólással! De most komolyan szinte mindenhol csak negatívumot hoz fel hogy ez meg az milyen szar! És az ilyen köcsögök piszkozzák be az egész fórumot! Az ilyennek csak itt nagy a pofája vagy mindenhol játsza a fejét???

Cápa e-mail | 2005-09-15 16:09:07 | 150.
azé az RnB-be is vannak változások.nem jelentősek,de vannak.csak nem jut el Mo-ra.

Előzmény: Master G (148.)
Nox e-mail | 2005-09-15 09:21:21 | 149.
hmmm.érdekeseket mondasz....DE!


ha naon majmolja mo amerikát akkor plíz mondj olyan előadókat akikről az alábbiak koppinthattak:

Minimal Project,Mentha,Akkezdeth Phiai,Punnany Massif,esetleg még Deegoo stb stb...nah öreg ilyenekre szeretnék hallani amerikai példákat!


Előzmény: Diesel (147.)
Master G e-mail | 2005-09-15 07:26:25 | 148.
az közhelyszerű h (idézlek) "jobban is fizet" ha nem akar valaki újítani...
szerintem semmi szükség az újításra ha még a mostani konvenciókat sem tudják "betölteni" a "művészek" illetve megérteni a népek...

teszem azt itt az r'n'b...
amerikában enyhe túltermelés van -> mégis nyomják mer 1. divatos ergó biztos péééz, DE! 2. ismerik a stílusképet ergó nem hibáznak...
figyeld meg: nincs definiáltan szar r'n'b szám... mind szinte ugyanolyan de nem találsz olyat ami nagyon kilógna a sorból...
mégis jól megvannak és nem akarnak változást (még)...

szerintem csak tehetséges emberek újíthatnak...
ilyenből pedig mo-n nem túl sok tünt föl eddig...
na kocc


Előzmény: Diesel (147.)
Diesel e-mail | 2005-09-15 06:16:35 | 147.
Hát Mester, ez az, hogy senki nem akar semmit.
Majd ha amerikában kitalálnak valami újat, akkor majd itt is csinálják ugyanazt, csak gagyiban. Addig nem, mert még beégnek.
Újítani lehet szövegben, és zenében is. Egy csomószor hallom ugyanazokat a rímeket. Egymástól nyúlják. Lemásolják a zenéket. Ezt is nyúlják.
Hát akkor hol van itt a hiphop, a művészet?
Mindenki kibaszott repsztár akar lenni? Azt meg egyszerűbb elérni, mint tartalmasat alkotni. És persze jobban is fizet...
Ahogy mondod Mester, kényelmesebb.


Előzmény: Master G (146.)
Master G e-mail | 2005-09-14 17:59:03 | 146.
"Szal minden jöttment az állítja, hogy valami nagyon újat fog csinálni, és mégis a jól bevált rutinok szerinti témát adja. És amíg ez így marad, addig semmi előrelépés nem lesz"

szerintem pedig ez így kényelmes, nem?
meg mi az h előrelépés? ha nagyot lépsz előre akkor már teljesen máshol vagy, értem?

az előrelépés lenne hogy mostantól mondjuk csak 4/6-os alapokat írok oszt arra reppeznek a népek eszperantóul soreleji rímekkel?!
ez is egy(több) lépés csak épp inkább neveznék ténfergésnek mint haladásnak...

KI akar itt változást?
árenbít akarsz m.o.-n? csinálják...
denszhóót akarsz? csinálják...
pop-rappelő "menő" úgés arcokat? már pedzegetik a dolgot...

Szerintem itt lófaszt nem akar senki semmit...


Előzmény: Diesel (144.)
Cápa e-mail | 2005-09-14 16:34:42 | 145.
ezzel 1et értek.mindig uazt lehet hallani.semmi kreativitás.
a másik h 98%-uk tehetségtelen béna.de persze a bugrisokat ez nem zavarja.


Előzmény: Diesel (144.)
Diesel e-mail | 2005-09-14 07:11:38 | 144.
Visszakanyarodva az eredeti témához, a magyar hiphop-nak igen sok értelme van. Ez nem a felső társadalmi réteg témája. Viszont sokan (legtöbben) csak az amerikamajmolást csinálják. Ez szerintem nem hiphop.
Zenében pl. szinte senki sem mer újat csinálni, mert azt nem adnák ki, meg nem lenne sikeres (szerintük). Pedig a rapzene nagy előnye, hogy bármit lehet.
Múltkor láttam véletlenül egy feltörekvő tehetségtelen csapatot (Dogz) nyilatkozni, és mondták, hogy amit ők csinálnak, nincs másik M.o.-n, meg ők most reformálnak, meg ilyenek. És akkor megkérdezték, hogy akkor mér olyan a klippjük, hogy bulizás, meg csajok, meg mercivel kolbászolnak, erre az egyik főraj a bandából benyögte, hogy: -Hát a többi együttes is ezt csinálja, nem? Akkor mi miért ne? -

Szal minden jöttment az állítja, hogy valami nagyon újat fog csinálni, és mégis a jól bevált rutinok szerinti témát adja. És amíg ez így marad, addig semmi előrelépés nem lesz. A hiphop-ból a magyar brekesek és a graffitisek nagyon kreatívak, és ezek fejlődnek is. Nem félnek újítani. De a zene, az egyhelyben topog. És nem is akar elindulni.

Fuckin Killah e-mail | 2005-09-12 17:07:05 | 143.
idiota
Cápa e-mail | 2005-09-10 12:59:46 | 142.
te nem vágod bazz.ráadásul magyar példa....lehető legszánalmasabb.
én meg azt olvastam h 5 elemből áll.Ezt maga Afrika Bambaataa mondta.az ötödik a tudás(knowledge).azt mondta h a tudás a hip-hop alapja.és azé Afrika picit korábban kezdte mint Krs.és ha Afrika Bambaataa aszongya akko én neki hiszek.vhogy ő ott volt az egésznél.szinte tőle kezdődött.akko nekem más ne mondjon semmit.
és igen,harapok.de csak akit kell


Előzmény: Fuckin Killah (140.)
Fuckin Killah e-mail | 2005-09-10 07:47:12 | 141.
One : Breaking or breakdancing
Rally b-boying, freestyle or streetdancin'
Two : MC'ing or rap
Divine speech what I'm doing right now no act
Three: Grafitti art or burning bombin'
Taggin', writin', now you're learning! uh!
Four : DJ'ing, we ain't playing!
{*scratch*} You know what I'm saying!
Five : Beatboxing
Give me a {*beatboxin*} Yes and we rockin'!
Six : Street fashion, lookin' fly
Catchin' the eye while them cats walk on by
Seven: Street language, our verbal communication
Our codes throughout the nation
Eight: Street knowledge, common sense
The wisdom of the elders from way back whence
Nine : Street entrepreneur realism
No job, just get up call 'em and get 'em

Fuckin Killah e-mail | 2005-09-04 11:16:23 | 140.
Cápa harap.
Öt jellemzi.

Én nem személyeskedek. De a flow-t ö se vágja, mert nagyon rossz pédákkal hozakodik elö. Akkezdet maga a flow.

"már nemazér de maga a szám az hogy lehet hip hop?ez hülyeség "

Ezt nem pont igy akartam. Mármint Hip-Hop amit hallgatunk és amit csinálnak a break-emberkék meg a többi elemek, de pont ugy a cucc, a duma, minden. Minden, ami képvisel.

"lehet krs azt mondja 9 elem de annak semmi értelme"

Figyelj, annak van a legnagyobb értelme. Az a lényeg, hogy neki neve van, nem olyan mint másoknak. KRS-One nem csak, hogy 87-ben megjelent elsö lemeze óta nyomja, hanem komolyan érdekli a dolog és folyton beszél a Hip-Hopról, van neki Temple of Hip-Hopja ami egy szervezet, megpróbálja a Hip-Hop történelmét összeállítani és a mai Hip-Hopot javítani. Ö maga a Hip-Hop.

És ha ö azt mondja, hogy kilenc akkor az kilenc. Nem hozakodok elö más nevekkel, hogy XYZ mondja, az semmi, de ha ö mondja, akkor az kilenc.

"én meg nem
ezt csak o látja így
mindig is 4 elembol állt
egyébként meg nem is érdekel "

Ezt hagyjuk. Ha nem érdekel, az szomorú. Akkor te távol állsz... Ezt nem akartam leírni, mindegy, ne sértésnek vedd. Négy elem, ezt a BRAVO terjeszti, ez semmi.

"Afrika Bambaataa's Definition Of Hip Hop?
Hip Hop means the whole culture of the movement.. when you talk about rap..Rap is part of the hip hop culture..The emceeing..The djaying is part of the hip hop culture. The dressing the languages are all part of the hip hop culture.The break dancing the b-boys, b-girls ..how you act, walk, look, talk are all part of hip hop culture.. and the music is colorless.. Hip Hop music is made from Black, brown, yellow, red, white.. whatever music that gives you the grunt.. that funk.. that groove or that beat.. It's all part of hip hop...."

"Rapping as we know it today, saying rhymes to the beat of music was originally called emceeing. It draws its roots from the Jamaican art form known as toasting. Artist like James Brown, The Last Poets and Gil Scott Heron along with old 'dozens' rhymes and jail house jargon passed down through the years and made popular by Black activist H.Rap Brown have helped influence rap to its present form. Rap has surfaced and resurfaced under different names down through the years within Black communities of this country."

Remélem nem kár bemásolni ide.

Coolmander e-mail | 2005-09-01 14:31:26 | 139.
öltözködés..
Cash Money e-mail | 2005-09-01 10:26:43 | 138.
egyáltalán mi az hogy fashion? az divatot jelent

Cash Money e-mail | 2005-09-01 10:24:53 | 137.
én meg nem
ezt csak ő látja így
mindig is 4 elemből állt
egyébként meg nem is érdekel


Előzmény: Coolmander (136.)
Coolmander e-mail | 2005-09-01 10:15:43 | 136.
"Hip-hop is not music,Hip-hop is a state of consciousness. Hip-hop is a culture." The lesson was a primer in the "elements theory," where he explained the four central elements of the culture: emceeing, deejaying, breaking or b-boying, and graffiti writing. The theory, of course, is second nature to any underground head, but he alluded to the fact that they were just the main four of a total of nine elements. (To the curious, the remaining five are beatboxing, slang, street knowledge, fashion, and entrepreneurialism.)

Én hiszek neki...

Coolmander e-mail | 2005-09-01 10:12:18 | 135.
miért nel enne értelme??,attól hogy temég nemlátod az értelmét attól még lehet..

Előzmény: Cash Money (131.)
Ridi - Ridi e-mail | 2005-08-31 22:05:32 | 134.
Sziasztok!

A hip-hop nem egyszerűen egy zenei stílus, hanem életmód, sőt egyfajta kulturális mozgalom. Tipikus nagyvárosi jelenség, alapvető elemei a graffiti és a break, zenei oldalról pedig az MC-k és a lemezjátszókat kezelő DJ-k.

Az amerikai hip-hop klipek láttán nehéz elhinni, hogy a műfaj gyökerei az afrikai költészethez nyúlnak vissza. Pedig a rapperek „ősei” azok a nyugat-afrikai vándorköltők, aki a vidéket járták rögtönzött előadásaikkal. Az ő mai megfelelőik az MC-k, a rap és a hip-hop egyik főszereplői. Az MC rövidítés a Master of Ceremonies (ceremóniamester) vagy a Mic Controller szavakból ered.

Bár a hip-hop a mai világban az egyik legnépszerűbb – mainstream – zenei irányzat, ez is az underground stílusokból fejlődött ki New York utcáin, elsősorban a jamaikai emigránsoknak köszönhetően. Ők kezdetben a jellegzetes reggae és dub zenei részletekre nyomták a dumát, majd a New York-i közönség hatására funky-, rock- és diszkólemezek kerültek a lemezjátszókra.

A rap és a hip-hop nehezen elkülöníthetőek egymástól. Eredetileg a rap a hip-hop kultúra része, hiszen az MC-k ritmusos szövegelése maga a rappelés. Mint zenei stílus, mindkettő önálló életre kelt, és a mai értelmezés szerint a hip-hop képviseli a könnyedebb, nagyobb tömegek számára is befogadható muzsikát, aminek határai ráadásul az R&B-vel is összemosódnak. A rap elsősorban a szövegekre, és azok üzenetére koncentrál az emészthetőség helyett.

A klasszikus hip-hop térnyerésében a legfontosabb szerepet a mikrofon mögött Kurtis Blow és Whodini, míg a lemezjátszók mögött Grandmaster Flash és Afrika Bambaataa játszotta. A hip-hop a nyolcvanas évek végén, a kilencvenes évek első felében kezdte mai napig tartó ívelését, az olyan csapatoknak köszönhetően, mint a De La Soul és a Tribe Called Quest.

A szó mai értelmében vett hip-hop előadók sora végtelen: Black Eyed Peas, Busta Rhymes, Mary J. Blige mellett ide sorolhatóak a Beastie Boys és az Outkast tagjai is.

Hazai pályán magukat hip-hop előadóknak nevezik a Belga tagjai, és nem szabad elfeledkeznünk az Animal Cannibals mellett Sub Bass Monsterről sem.


Forrás: http://www.danubius.hu/cikk/78651

Üdv: Mindenkinek!


1  2  3  4  5  6  7  8  9  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.