Click to Visit
Hip-Hop - a magyar hiphop értelme!
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  

Cápa e-mail | 2005-08-10 08:13:31 | 83.
hallottál már Master P-ről?nyári kosaras táborokat szervez gyerekeknek,akik ott laknak,ahonnan ő jött.Mások meg számítógépeket vesznek a régi iskolájukba.(ieneket még a blikkbe is lehet olvasni:)ki ne találd má h Pac az egyetlen.a CMR ingyen kosárlabda jegyeket adott egy egész osztályanak.

és h ki adja el magát?
8Ball&MJG kb 10 éven keresztül voltak különböző kis kiadóknál.délen mindenki tiszteli őket.2000 környékén szerződtek a Bad Boy records-al.indok:10 év után végre szeretnék megkapni azt a pénzt,ami jár nekik.megkapták,ráadásul a legjobb lemezüket adták ki.

UGK:1999-ben Jay-Z meghívta őket a big pimpin számába,amihez Timbaland csinált alapot.a szám hatalmas siker lett.a kiadó aszonta,oké srácok,következő albumra Timbaland alapok,vendégszerplőnek meg Jay-Z.UGK válasza:lófaszt.szarunk rá.csinájjuk amit eddig.ennyi.

kicsit gondolkozz el h ki adja el magát,és ki nem.


Előzmény: Fuckin Killah (80.)
flava82 e-mail | 2005-08-09 21:50:32 | 82.
eminem odamondta bushnak meg britneynek meg jackonak
fú nagyvalami
ki nem mondja meg amerikába nem kell ehez rappernek lenni
most ez neked nagy dolog lehet em megmondta
vicces
de kit érdekel hogy megmondta? csak azt aki most hall ilyet először rappertől
nehogy azt hidd ő találta ezt ki


Előzmény: Fuckin Killah (80.)
flava82 e-mail | 2005-08-09 21:43:49 | 81.
nem értesz te semmit
te mindig elcseszed amúgy:nas dupla lemez:szar úgy ahogy van ennyit róla
eminem meg a média által felkapott nyávogós majom akinek volt 1-2 jó száma de semmi több
flowhoz semmi köze
eminembe mi az új?hogy populáris szar?haggyad má
a régi kartel lemezeknek (első, második) a fos ug nem fog a nyomába érni a sok takonnyal meg amatőrrel
utána néztem miket írtál pl hustla hülyeség turntablismet nem tudod mi
attól hogy ezeket nem ismered nem azt jelenti hogy hülyeség akkor gondolom ezek is szerinted:po-po,mlk,atl,
az alapoknál kéne kezdeni öcsi
bár akinek eminem a csúcs meg a flow......
szerintem te a médián kívüli zenéket nem is ismered ami nem baj csak nem kéne itt a nagyokost játszani hogy ez szar az szar mer fölösleges
levágja mindenki mit tudsz nem veszed észre?
lil jonról is állítod a hülyeségedet anélkül hogy tudnál róla valamit ezt a 15 éves hülyegyerekek csinálják akik azon megsértődnek hogy nem teccik valakinek az ő zenéjük és utána ok nélkül pofáznak
szerinted nas miböl él? nem a zenéböl? akkor miböl ? nincs más munkája
ááá haggyuk
álmos lettem


Előzmény: Fuckin Killah (80.)
Fuckin Killah e-mail | 2005-08-09 17:45:15 | 80.
Tisztázzuk, hogy Tupac soha nem magát siratta, hanem a népét! És föleg támogatta is öket, sokkal jobban, mint bármelyik másik nagy reppes.
Amerikában nem mindenki, hanem csak sokan rappelnek a pénzért. Nincs olyan, hogy mindenki ezért csinálná. Ott van pl. Nas, aki elvileg pénzért csinálja, vagyis azt kap a zenéjéért, de egyáltalán nem adta el magát soha.
Ha te megunod KRS-t az a te bajod, én szeretek tanulni a zenéböl, a szövegekböl,mert tetszik nem tetszike ez a Hip-Hop lényege. Biztos hallottál már arról, hogy street credibility, na ez az, ami KRS-nek nagyon megvan, másoknak nincs. És múltja, kultúrája. Nem tegnap kezdte el csinálni a dolgot és soha nem adta el magát (ö sem).

Nekem kommersz az, aki a régi utakat járja, hogy pénzt szerezzen. Eminem annyira új, még most is, hogy egyszerüen érzödik rajta, hogy megéri a pénzt, amit kap. Nem tudhatta elöre, hogy ez lesz. Egyszerüen másképp csinálta az egészet és az bejött. Baj? Az ugé sem azért fikázza az ms-t, mert irigyek, hanem mert olyan szarokat nyomnak a médiában, mint Olgi, Ganxsta, Dopeman, stb. amíg az ugéban Akkezdettöl Deego-n keresztül egészen MC Sena-ig (aki többet ér bármelyik hangnál) nagyon jók vannak és lófaszt nem kapnak. Nemcsak, hogy pénzt nem, még elismerést sem.

Eminem értelmes dolgokról rappel... vicces formában úgy odabasz akárkinek, hogy utána csak néz. Ott van plédául Bush. Ilyen hatásos dolgot nem sokan csinálnak. Emnek megvan a neve, a tehetsége a pénze ahhoz, hogy bátor legyen és megmondja.

"eminem tény hogy jó-ki szerint?"
A tény az nem valaki szerint van, ez alap. a tény az tény. Axióma.
Az utolsó lemezén van pár szám, ami tetszik nekem, Ass Like That, Rain Man, Mosh, Puke, Big Weenie.
KRS meg nem szívta az agyát, ez vicces.
"és amerikába nem kell szar zenét csinálni hogy jól keress "
Mindegy, hol éltél, ott is szart kell csinálni. Ha nem adod el magad, ritka, hogy sikeres legyél.
A flow meg megint tény Eminemnél.

Hahaha.

dicegame e-mail | 2005-08-07 13:46:06 | 79.
hallod fk:attól hogy pac állandóan a gettó dumáját eröltette nem azt jelenti hogy több volt mindenkinél
csak van aki ezt hangoztatja van aki nem ennyi a lényeg! csak az abaj hogy ő még akkor is hangoztatta amikor nem is úgy élt erre tudod mit szoktak mondani:vizet prédikál...... igen
számomra semmi különös nem volt benne a zenéjét se szerettem sose és leszarom ha ez valkinek nem teccik
ugyanúgy állandóan a médiába nyomatták mint most nyominemet

dicegame e-mail | 2005-08-07 12:39:47 | 78.
eminem kit nyomott le rapbe? valaki árulja már el
valami kiskölyköt?
ilyet írni
csak nyavajogni tud mostanába nem is rappel
flow jó vicc
nem gondoltam hogy ilyen őrült dolgok mennek itt

flava82 e-mail | 2005-08-07 11:35:27 | 77.
és eminemről még annyit hogy régebben nem volt annyira rossz de mostanába nem is rappel hanem énekel
hallottad már az encoret? kurva szar
populáris gagyi anyag
és itt a délt szapuljátok?
nézd már meg eminemet mindenki veszi öreg,fiatal,lány,fiú,rapper, rocker ,discós óóó haggyad már
vajon mér? inkább ezen gondolkozz el ne a délt pocskondiázd mer szerintem fingod nincs róla

flava82 e-mail | 2005-08-07 11:15:48 | 76.
fk én nem akarlak basztatni de:
ha már kommersz-reális dolgoknál tartunk meg a south az idegesítő akkor nemtudom veled mi lehet mer iszonyat mekkora kavar van itt
eminem tény hogy jó-ki szerint? a sok csicska szerint aki hallgatja divatból meg ismeri a klipes nótáit
a tavalyi lemeze=00 (ezt még a nagy fanok is látják)
ő aztán barmi reális és nem kommersz mi
ha télleg a haverod ezt mondta a southról akkor vagy nem ért a raphez vagy egyszerűen hülye nem is ismeri a southot
eminemnek kb 2 jó száma van azis régi
a d12 bandából egyedül proof ér valamit
krs-ről annyit hogy rég szétszívta az agyát én ilyen emberek szavára nemadok (a zenéje nemrossz ettől függetlenül)
eminem szerinted mitől sikeres?"egyszerű,közérthető, bulizós" jól leírtad mer ez em
lil jon meg a dél ilyen? jó egy pár szám a millióból
kíváncsi lennék ki bulizna a rep yo city vagy a crime mob albumra vagy a mystikal lemezekre
és amerikába nem kell szar zenét csinálni hogy jól keress
tudom ott éltem 2 évig
flow? hülyeség eminemre ilyet felhozni
kicsit messze ál a hellaflow-tól em
neked lehet ezek a tények de ez nemigaz csak egyes emberek fejébe
meg olvastam hogy lil jonnak nincs köze a jamaicai zenékhez inkább erre se mondok semmit csak annyit hogy az apja jamaicai volt és a kingstoni gettóba született lil jon




Előzmény: Fuckin Killah (71.)
Cash Money e-mail | 2005-08-07 10:49:17 | 75.
amúgy a haverodat se értem a st lunatics lemez ugyanolyan mint a többi south semmi külömbség nincs ugyanúgy megállja a helyét a cash money vagy lil flip mellett

Előzmény: Fuckin Killah (71.)
Cash Money e-mail | 2005-08-07 10:46:43 | 74.
például én krs one-t egy 20 perc múlva megunom
mos def nekem altató egyik-másik száma
nekem az a tattaratta
leszarom ki mit mond
a déli zene felkapott hát kíváncsi vagyok hol
és eminemnél senki nem kommerszebb a rapszakmába főleg nem a south ne röhögtessetek már
fk te mondod hogy értelmes dolgokról kéne rappelni
eminem baromira értelmes dolgokról rappel? nézd már meg reális szemmel
ez az új klipje is borzalom


Előzmény: Fuckin Killah (71.)
Cash Money e-mail | 2005-08-07 10:40:11 | 73.
mindegy! usher sose volt crunk lil jon is megutálta mer köcsög lett (az is volt nekem mindíg)
és ha meghallgatnád a kings of crunk lemezét rájönnél hogy baromira nem kommersz
a déli zenéről meg annyit hogy sose fordul ki önmagából mint ahogyan a west vagy az east vagyis nagyon kevesen
de mondom NELLYT HÜLYESÉG DÉLIKÉNT FELHOZNI MER KURVÁRA NEM OLYAN A HANGZÁS SE OLYAN
a st lunaticsba jó
egyszerűen nem értem hogy lil jon mi a faszér legyen műember hogy arról rappeljen ami nem az ő élete vagy hogy óó de szar életem van ha egyszer nemigaz (de ezt magának köszönhette) (ezér hoztam fel tupacot aki általába magát sajnáltatta nem a népét)
amerikába mindenki a pénz miatt rappel
nincs más munkájuk ebből élnek

Nox e-mail | 2005-08-07 10:38:56 | 72.
háát ha valaki azt mondja nincsenek jó alapzenék az mo ug-ban,az nem hallotta az akkezdet lpt-vagy hogy jobbat mondjak...a minimal projectet...vagy hogy annál is...a geri aka. skillz-t...nekem meg van eredetiben az ep je és naon odabasz a verdában:))) szal sztem ez van,de tudjátok nagy pénz nagy zene:)
Fuckin Killah e-mail | 2005-08-06 16:00:49 | 71.
Ja... ez a crunk, ezt hallottam Ushertöl és azért gondlkoztam el azon, hogy lehet a médiában van. Neme mindegy. Nézd, Usher egy szaralak, nekem mondjuk Lil Jon is. Azt tudom, hogy vannak jó zenéi, de azok nekem már nem Hip-Hop zenék.

"a rap errol szól odakint a pénzrol és ott nem kell szar zenét nyomni hogy megélj belole"

Nem mindenkinek. Én Nas-tszoktam példának felhozni, aki persze sok pénzt kereshet, de a lemeze értékes, nem érdekli az, hogy most eladja-e a lemezét vagy sem. Ez mondjuk azért van, mert KRS közeli ember...
És sajnos szar zenét kell nyomjanak, mert az értékes cuccok nem fogják meg az embereket. Olyan kell, hogy... egyszerü, közérthetö, bulizós... van, akinek ez kell. És van, akinek nem.

South Side-os zenék eléggé fel lettek kapva az utóbbi idõben. A haverom szerint olyan "tattaratta" zenék, ami annyit tesz, hogy idegesítõen szar zenék. Kivéve St. Lunatics, Free City. :)

"én nem tudom eminem mivel köröz le bárkit"
Elkezdve a témák változatosságától és sajátosságától a flow- keresztül a rappelésig (ami az ízlés kategóriába sorolható), a hangja, minden más és fasza. Mondom, ez a két utolsó az ízlés dolga, de az elsö kettö az tény. És ami tény ugye, azt nem vitatjuk.

Tupac-ot meg hagyjuk ki, neki voltak elvei és voltak tervei, nem csak beszélt, amikor beszélt az több volt, mint bárki másé stb. Erröl inkább nem vitatkozok. amikor szegényésgröl beszélt, a népéröl beszélt, nem magáról.

"errol szóljon a rap?"

Miért, miröl szóljon inkább? Ku'vák? Ahh...

artosCsabiának azért volt igaza, mert csak két lehetöség van: ugé vagy mainstream. Szerintem ö a magyar pályára értette amúgy. Nem úgy, hogy ha M.O. ugét nem hallgatsz, akkor USA ugét sem... Szerintem ezt gondoltad. Nem tudom, mit gondolt. De azért bírom a buráját.

"sehol nincs az igazi raphez"

Neked mi az az "igazi rap"? Ö tökéletesen betölti egy MC szerepét. Nekem.

Lil Jon és Ice Cube? Megáll a világ a forgásában! Szégyen, szégyen, Cube, mi lett veled? Minden "ríl" "gengszter" csak addig ríl és gengszter, amíg elfogy a pénze... Szégyen.

Cigányokról nem vitatkozom, mert nagyon nem szeretem öket. Van ritmusérzékük, meg minden de néger az néger és cigány az cigány, a kettö ég és föld.

Dicegame, ez megint ízlés dolga, de szerintem egy Brash-Joeker lemezen van a Hip-Hop zene, nem Lil Jon "tattaratta" nem Hip-Hop kommersz zenéje. M.O. ugéban is jók a zenék, csak meg kell hallgatni.

"most mér csinálna ilyen gondolkodós elmélyülos szöveget?"

Tudod miért nem csinál? Mert oda több kell, mint ami neki van.

"tele van vele amerika ember!"

Ez sajnos nem így van. Nagyon kevés az értelmes rapper.

Na. :)

dicegame e-mail | 2005-08-04 23:46:12 | 70.
azér ha összehasonlítod lil jont meg a magyar ugt van egy kis külömbség
pedig én is hallgatok magyar ugt de el kell ismerni hogy lil jon jóval fejebb van zeneileg hangzásba meg főleg
most mér csinálna ilyen gondolkodós elmélyülős szöveget?
tele van vele amerika ember!
nem is tudnám elképzelni ilyen komoly szövegekkel
lil jon százszor jobban csinálja ő producer is elhiheted hogy nem hülye ember
és ahogy cash mondta rengeteg dancehallos hívja közreműködőnek a lemezére én is hallottam párat és hidd el a connections nagyon messze van még tőlük attól függetlenül nem rossz


Előzmény: Fuckin Killah (65.)
dicegame e-mail | 2005-08-04 23:39:08 | 69.
ja sok cigó van a dél meg közép amerikaiak között és jól nyomják a rapet jönnek rendesen felfele
most attól hogy valaki cigány lehet jó rapper (nem ll-re gondolok mer ő nem rapper)


Előzmény: Cash Money (68.)
Cash Money e-mail | 2005-08-04 22:19:10 | 68.
erre a cigányozásra mondanám akkor hogy van egy lil rob nevezetű rapper
pontosan nem tudom hogy hova valósi de úgy emlékszem hogy puerto ricoi és baromira cigány
és sok niggat odabasz
de az öszes latin rapper fasza
big pun (tuti hogy volt benne cigányvér)
vagy ott vannak a kubaiak
vagy a mexiclan
nekem senki ne mondja hogy ezekbe nincs cigányvér


Előzmény: Fuckin Killah (54.)
Cash Money e-mail | 2005-08-04 22:09:12 | 67.
és még annyit lil jonról hogy ő így adja elő magát
nem a kibaszott csóróságát mondja ha egyszer nemaz mint amit jópáran tesznek semmi okkal
és a klipes számai ezek a bohóckodósabbak
a kings of crunk lemezt hallgasd meg
de az új klipjük se rossz amibe ice cubbal vannak

Cash Money e-mail | 2005-08-04 22:03:16 | 66.
jó igaz hogy nagyonhülyék lil jonék de ott szerintem kurvafaszák az alapok és jól megvan minden csinálva
és sose mondta magárol hogy nagyon tud rappelni mer szinte csak üvöltözik
a crunk erről szól sose tagadták
és nem volt gazdag mindíg, ő djként kezdte atlanta egyik lerobbant klubjába amit elért ennek a műfajnak a létrehozása miatt érte el
és a buzi usher is ezér került megin elő a yeah számával mer azt lil jon csinálta aminek az alapja baró
és elephant man , bennie man meg legalább a fél jamaicai ismert dancehallosok elismerik lil jont és rengeteg ragga, dancehall közös számaik vannak
vagy a lean back remix eminemmel mind lil jon munkája
és ha jól tudom nem kis összeggel támogatja a jamaikai zeneipart ezen belül főleg a dancehallt
a rap erről szól odakint a pénzről és ott nem kell szar zenét nyomni hogy megélj belőle
én southot nem tudom hol látsz (nelly meg outkast ennyi de az is lightos)jó egy-két ludacris ezek az ismertebbek de crunk az főleg nincs itt
én nem tudom eminem mivel köröz le bárkit
most láttam egy pár tupac fordítást nem csalódtam eddig is tudtam de most mégtöbb lett ebből a "szegény vagyok csóró vagyok" azt közbe televolt arannyal
erről szóljon a rap?
nem baj ha van ilyen de nem minden második szám ez legyen az albumon
há kit érdekel?
artos csabiról annyit aki ilyet mond az nem kicsit van elszállva magától meg a zenéjétől
igaz sehol nincs az igazi raphez legalábbis nekem sehol
én a médiából ismerem a déli zenét? érdekes
szerintem ő meg nem is tudja hogy ilyen van max ismer egy-két zenészt a dirtről
puff daddyről meg amit csinál azt jól csinálja ott a bad boy south szerencsére belekerült 8ball&mjg és egy kibaszott nagy lemezt hoztak össze meg- érdemelték hogy legyen egy fasza kiadójuk 15 év után vagy ott van a boyz n da hood


Előzmény: Fuckin Killah (65.)
Fuckin Killah e-mail | 2005-08-04 17:09:39 | 65.
Cash Money, ha az M.O. ugé bohóckodás, akkor mi Lil Jon? Nem azért írom öt, mert gondolom, szereted, hanem mert ö a bohóc. A pénzért mindent, nagy hülye sapkát, idióta raszta hajat, mintha közelebb állna a raszta dolgokhoz, mint a Connections. A Connections szerintem nagyon komoly magyar cuccot hozott össze és a Ladánybene 27-es dolog is fasza lett.

A másik: Akkezdet Phiai. Tölük azt lehet megkapni, amit általában a komersz majom amerikaiban és más gyorsan összecsapott pénz-Hip-Hop-ban nem. Azt a flow, ami leköröz sokminden "nagy" rappert. EWminem is például ezen a téren is olyant csinált, hogy mindegyik rapper szégyenkezve elbújhatott.
Egyetemista rapperek... erröl még volt szó... Erre KRS jót kacagna. A Hip-Hop-nak is megvan a maga lényege: a témában kell nagyon erös legyen, a mondanivalóban. Ez itt már nem ízlés kérdése. Persze, van a könnyü Hip-Hop csakhogy az már pop, Hip-Hop ütemekre. Kábé kint a Blue.
Gözy-Fankáról ne is essen szó, legmicsodábbak? Haha.

Van ez a manele... gondolom, ti is hallottatok róla... Ez az utolsó balkáni román-cigány vagy török miafasz zene. Egyszer kérdeztek valakit, hogy mik az alaptémák a maneleben. És csodák csodája, köszönjük ezt szépen meg Puffytól Nelly-ig minden kommersz szar bulizós stb. "rappernek", hogy egyezik a két mûfaj témája. A kommersz Hip-Pop meg a manele egyröl szól, csak más zenével. Ilyen: buli, nök, gazdag vagyok és fasza! Ide süllyedni... Amúgy a manele a dancehall-ütemeket szokta használni... Ezért sajnos a dancehall manele nekem, mert sajnos manelet elöbb hallottam. Mind1.

Szerintem ArtoCSaba igazat mondott. Ez a két lehetöség van.
"nemtudom itt hol a faszba lát crunkot meg déli zenét a médiába"
Amennyire én tudom, lehet látni. Aztán lehet én vagyok a félretájékozott. Nem nézek MTV-t pedig van román MTV. Sajnos.

Na viszlát.

Cash Money e-mail | 2005-08-03 11:30:30 | 64.
TE VISZONT EDDIG IGEN

Előzmény: beatz (63.)
beatz e-mail | 2005-08-03 11:29:35 | 63.
ÓóÓÓ,nem erölködök,ennek köze nincs ahoz,de meg volt az értelme,nevezzük akárminek is,mert most az egyszer nem faszságokat írtál.
Cash Money e-mail | 2005-08-03 11:11:37 | 62.
AJH BAZEG ÉN SZERINTEM SZAR
FELŐLEM HALGASSÁTOK NEKTEK TECCIK NEM BAJ
AZ A KÜLÖMBSÉG HOGY SOKAN EZT NEM ÍGY LÁTJÁK MÁR AZ IS HÜLYE NEKIK AKI HALLGATJA
NEKEM NEM EGY UG SZERETŐ HAVEROM VAN
MOST NEM TUDOM MIT ERÖLKÖDSZ
ANNAK IDEJÉN LEÍRTAM EZT FUCKIN KILLAHNAK IS


Előzmény: beatz (61.)
beatz e-mail | 2005-08-03 11:06:37 | 61.
Jó lesz,kajak BATTLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Csak értelmesen olvasd vissza amit írtam,most már nem mondok erre semmit,de milyen rockerekről írogatsz?
Te írtad,hogy a partykon olyan kis takony rapperek vannak,akik leugatják a rockereket,mega discosokat,mert nem rapzenét hallgatnak.
Te ugyanezt csinálod,leugatod az ug-t mert te nem azt hallgatod.VÁGOD?Te sem vagy különb ezeknél a szarházi reppeskedő gyerekeknél.

Cash Money e-mail | 2005-08-03 10:52:10 | 60.
ja és mielőtt mindenki pofázna nekem emberileg semmi bajom az ug előadókkal csak a zene nem teccik NEKEM
bár artos csabi egyszer azt nyilatkozta hogy aki nem ismeri és nem hallgat magyar ug-t az a médiából táplálkozik
hát erre lenne egy-két válaszom
nemtudom itt hol a faszba lát crunkot meg déli zenét a médiába


Előzmény: Cash Money (59.)
Cash Money e-mail | 2005-08-03 10:45:24 | 59.
de én odateszem általába hogy "szerintem szar"
és a rockot se ugattam le egyszer se
legfejebb a fasz rockereket de ez nem ugyanaz
van egy kis külömbség a magyar ug meg a nem magyar rock között
nem azt mondom hogy mekkora rock rajongó vagyok de vannak jók külföldön
magyar ug közül hallottam:connections-az egyik legszarabb magyar lemez amit valaha hallottam (a jamaikai zene majmolása kurva szarul)a kezdet phiai vagy mi a fasz-szar
hősök-pfffúj-egyetemista rapperek? na haggyuk
artos csabi-ugyanaz kb 10 éve dög unalom
akkor háborgató maszkura nem rossz ő jó
darksoul-a legjobb chilzim finest
DE EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM
ÚGY LÁTOM NEM TUDSZ EBBE BELETÖRŐDNI
SZERINTEM NAGY RÉSZE SZAR
JA MEG MCÉ GŐZ&FANKA a leggagyibbak
SZERINTEM
te kérdezted a véleményem


Előzmény: beatz (57.)
beatz e-mail | 2005-08-03 10:06:16 | 58.
Ja,és kiket hallgattál már az ug előadók közül?
beatz e-mail | 2005-08-03 10:05:12 | 57.
Olvasd vissza amit írtál,és ott a lényeg a végén.
Nem mondom,hogy niuncs sok kis takony,soha nem is mondtam.
Ugatnak,hogy buzi rockerek,meg discosok,mert nem azt szeretik,amit ők.Te ugyanúgy ugatsz,hogy szar az ug,meg szar a magyar téma,mert te nem szereted.
Vágod mire gondolok?

Cash Money e-mail | 2005-08-02 21:31:02 | 56.
én nem azt írtam hogy az én életem a pénz stb hanem a rapbe szeretem ezt ezért hallgatok crunkot meg déli zenét
kimondta hogy mo-n ilyen van?persze hogy nincs
ezér nem szeretem a magyar rapet egy-két kivétellel
és ismerem az underground nagy részét szinte mindíg odaírtam hogy "szerintem szar"
amúgy meg azér nem értek semmit mer nem csípem az ug-t?ugyanmá
engem nem érdekelnek ezek a bohóckodások mer nekem az
és aki részt vesz itt mostanába ilyen partikon (legalábbis ahogy én láttam) na arról inkább nem mondok semmit csak néha szoktam elmenni a haverok miatt
kb 80% idióta ovodás aki azt se tudja mi a rap és csak a pofája jár hogy buzi rockerek buzi discosok buzi mindenki aki nem azt szereti amit ő és ez még nagyon kevés azon kívül amit még csinálnak


Előzmény: beatz (55.)
beatz e-mail | 2005-08-02 19:56:25 | 55.
Csatlakoznék a tschöppy-t idéző Noxhoz,nem minden fekete rapper.
Valamit rögtön az elején el kell fogadni:mindenkinek más az ízlése,mivel minden ember különbözik egymástól.Kajak szerintem kurvára nem értesz semmit sem Cash Money.Nem akarlak basztatni,ne érts félre,de azt írtad,hogy neked az életed a pénz,meg a verdák,nők,meg az ilyesmik.Sorry,hogy nem idéztem pontosan.Mo-n ilyen nincs.Illetve van,de azok nem ilyen körökben mozognak.Szerintem azok azt sem tudják,hogy mi a rap zene.
Az,hogy az underground szar,azt nem hiszem,hogy tiszted lenne eldönteni,max annyit mondhatsz,hogy nem a te világod.Csak egy primitív ember mond véleményt arról,amit nem ismer.Szerintem jobban tennéd,ha nem oltogatnál sok embert,alá nem támasztott fikákkal.
Más:Egy csomó helyen olvastam ezt a bizonyos érzés szöveget.Milyen érzés?Ez nem egy konkrétum,mindenki csak az érzésről magyaráz,de ha megkérdeznénk,hogy mi az,amit neki ad,nem tudom mit reagálna rá.
Minden MC a saját világában mozog,arról beszél.Mindenkinek mást lát benne,más érzést ad mindenkinek.
Más:Összetartás?Minek?Mindenki csinálja azt amihez ért.Miért kéne nekem egy másik arccal összetartani,ha nélküle ugyanolyan vagyok.Mindig lesznek klikkesedések,utálkozások.
Valaki írta,hogy azért jobb az amerikai rap,mint a magyar,mert kint van összetartás.EKKORA BAROMSÁGOT
Miért van kint összetartás?Nem azért mert akkora barátok,hanem mert kint a rap zene üzlet.Töménytelen sok pénz van benne.Ha annyi pénzt rappelgetnék össze mint egy kinti arc,akkor én is összetartanék mindenkivel.
Itthon nem így megy.
És nincs értelme a hazai hiphopnak?Aki ezt így kimondja,az nem volt még egy partyn sem.Azt hiszem,nem 2 ember mozdul hétvégenként csak,hogy egy ilyen "értelmetlen dolgon" részt vegyen.

Fuckin Killah e-mail | 2005-08-01 17:55:47 | 54.
Szerintem ízlés kérdése, hogy a magyar bejön vagy ne. Nekem bejön. Közelebb is áll hozzám, mint bármelyik Mobb Deep vagy Group Home vagy Nelly. Az, hogy négerek jobban, mint a fehérek, igaz. De ott van Eminem, aki rengeteg szempontból beverte a négerek többségét. Szerintem is, meg objektíven nézve is. Flow, üzenet, lázadás, közhelyektöl mentes szövegek, rappelés, érzés. Ennyi kábé. Ha most valaki ebbe beleköt, az a maga baja. Szerintem így van.

A másik dolog: te magyarnak Hip-Hop-nak, még egyszer MAGYARNAK HIP-HOP-NAK LL Juniort hoztad fel, aki nem magyar, hanem cigány és nem Hip-op hanem pop. Példát írtam lennebb, az példa.s És magyar (bér ha úgy vesszük akkor Landi sem magyar, hanem albán.) De nem cigány. :)

Ennyit.

Desty e-mail | 2005-07-29 11:35:41 | 53.
Sziasztok!

Most lehet, hogy néhányan hülyének fogtok nézni,
mert nem vágom annyira a dolgokat.
Viszont az a tapasztalatom, hogy egészen más
érzés kerít hatalmába, ha meghallok amcsi feka zenét,
mintha egy magyart, vagy európait hallgatok.

Vegyük pl. a Be cool c. filmet. Abban is lehet érezni,
mondjuk amikor elődöcög a kocsi, mozogva a hangos Hip-hoptól...

Meg, van az Apáca show 2., abban is sok a feka
rap és szerintem az az érzés, amit az ilyenek
közvetítenek, az az, amiben különböznek bármely másik fajta raptől...
Szerintem ez az az érzés, amiről szó van és nem arról, hogy ki milyen körülmények között nő fel.
Ezek a fekák átérzik a zenét és árad belőlük.

Összehasonlításképp leírok egy magyar és egy
fekás (bocs, ha valakinek nem tetszik ez a
kifejezés) szövegrészletet:

Csillagszemű nem, de igazmondó vagyok
Az ilyen ugri-bugri majmokra nagy ívbe szarok
nem vagyok csúcsfejés nem pörgök a hátamon
de vagyok, aki vagyok és ezt bátran vállalom

vagy

Amikor lemegyek a táncparkettre felpezsdül a vér
már kezdik érezni miért ez a ragamoffin a zeném
mindenki pörög a parketten, mindenki látja,
hogy LL-nek nincs párja az egész éjszakába

(tudom, hogy nem a legjobbak, de rapnek rap, magyarnak magyar)

És a feka(from Sister Act 2):

Joyfull, joyfull, lord we adore thee
an' in my life I put none before thee
cuz since I was a youngstar
I came to know That you was to only way to go

meg

So I had to grow an' came to an understandin'
That I'm down with the king so now I'm demandin'
That you tell me who you down with, see
cuz all I know is that I'm down with G-O-D

Nem a legjobb példák, de szerintem azért
érezhető ezekből is a különbség.

DE... A francia rap is jó a magához képest és
van sok tehetséges ember, akik lehet, hogy a
jövőben csinálnak majd olyan rapet, amik jók
Magyarországhoz képest... Lehet, hogy majd a
mienkre is felfigyelnek, de ehhez át kell
érezni a rap lényegét...


Cash Money e-mail | 2005-07-29 09:17:09 | 52.
az nem a v.s.o.p.-vel van?
az nem majka aki rappel, a vsop-ból valakik
mondjuk ugyanolyan gyenge szerintem mint a többi


Előzmény: key02 (50.)
key02 e-mail | 2005-07-28 23:58:27 | 51.
mégis lesz topic
ha már LL junior van...
:)

key02 e-mail | 2005-07-28 23:56:00 | 50.
hallottátok már Pápai Joci számát? (r'n'b)
a megasztárban indult (kopasz roma tag), nem jutott be a 10 vagy 12 közé
mind1. sztem elég jó
a rap rész is jó(sztem majka+tyson, de nem vágom)

azért írtam ide, mert nem akartam egy új topicot csinálni

písz

Cash Money e-mail | 2005-07-25 15:43:37 | 49.
hát azér aki Diddyvel van mostanába az elég jó ő magát nem szeretem anyira de 8ball&MJG kurvanagy most töltöm (meglepődtem rajtuk hogy a bad boynál vannak),boyz n da hood is elég jó

Előzmény: Fuckin Killah (48.)
Fuckin Killah e-mail | 2005-07-25 10:04:12 | 48.
Hello!

Kösz, hogy elküldted a zenéket, de asszem a rapnet-en is megvannak. Na mind1. Megtelt a postaládám, úgyhogy egyet hagytam meg csak, azt majd letöltöm valamikor és meghallgatom, majd véleményezem.

Ha valaki valakivel összebalhézik, az nem zavar, nem erröl van szó, hanem ha valaki egész fasza volt régebb, most meg nagyon szar lett, akkor már sejtem, hogy régebb is eladta volna magát csak akkor még nem sikerült. Pl. a Kamikaze. Persze ha mostanában megkapom a lemezeiket (+InterFunk), meg fogom hallgatni, csak legalább tudom már, hogy mi a helyzet az illetövel.

Hát sajnos van az Eamon-Ghostface klip, I Love Them Hoes... nagyon szar és ezzel már elárulta magát a fickó, eddig sem szerettem, most meg persze, hogy megkérdöjelezem a hitelességét, meg a "kepp it real" dumáját. Method is eléggé elbaszta, hogy Diddy-vel dolgozott. RZA az, meg ODB (volt), akik tényleg ott vannak nálam, meg a Wu többi tagja inkább együtt. A szólok nem igazán tetszenek, bár van úgy 30 vagy mennyi album, mindenestöl, abból sokat nem hallottam még.

FK

Cápa e-mail | 2005-07-24 12:09:45 | 47.
te szimplán segghülye vagy.nem tudsz szart se.minél jobban erőlködsz annál jobban jön le h tényleg szart se tudsz.kis köcsög.

Előzmény: Fuckin Killah (45.)
Cash Money e-mail | 2005-07-23 20:28:56 | 46.
hát szerintem ez a rossz felfogás ha valaki a régi lemezket számokat nem hallgatja csak azér mer most elbaszott valamit vagy összebalhézott valakivel az előadó
én erről a közös eamon ghostface számról nem is tudok de szerintem snoop is már kurva rég elbaszta a no limites cuccai se teccettek viszont az első lemeze kurvajó
valahogy amúgy krstől mos deftől volt egy időszak amikor akartam tölteni tőlük számot de valahogy nem izgat mostanába nekem sokkal jobban teccenek a crunk meg a southern zenék
és a divatot nem a fórumozókra értettem hanem itt akik a környezetembe vannak


Előzmény: Fuckin Killah (45.)
Fuckin Killah e-mail | 2005-07-23 18:41:55 | 45.
Azt kell írnom, hogy kösz az elfogadható beírásokért. Vitázhatunk kultúráltan is.

Nos, Eminem... én kommersznek veszem mindazt, ami a régi, jól bevállt utakat követi a pénzért. Ha valaki teljesen újat mutat (Eminem) és ebböl meggazdagodik, az nekem nem kommersz. Személy szerint az a bajom Ghostface-vel, hogy szólóban unom, a közös száma Eamon-el, na az volt a kommersz meg más balfasz számok töle. Meg baszogatta is Eminemet egy interjúban, szerintem Em jobb. Szerinted nem. Ez nem baj. Én nem akarok nézeteket változtatni, elmondom a véleményem, elolvasom a tiéd és ezzel ennyi. Ha úgy lenne, meggondolnám magam, de ez esetben nincs így.

Erröl a "Theodore Unit Project"-röl nem hallottam, úgyhogy nem szólok hozzá. De ha egyszer valaki elbaszta a szememben, akkor visszafele minden száma, albuma, project-je nulla lesz a szememben. Mint Snoop. Jó az elsö album ugyan, de tovább szar és szarabb. Tehát szar.

nekem Outkast-ék kicsit olyan nyál-ál-gengszternek tüntek. Volt egy-két tényleg fasza szám, de a többi nem jött be. Ennyi. Amúgy meg Andre 3000 albuma, az utolsó Outkast album, jó volt zeneileg csak tiszta nyál volt.

"fankát utálom , gozt utálom (ok a legszarabbak) és hallottam tolük nem egy számot a connections kurva szar"

Ez megint ízlés dolga. Nekem pl. ök az etalon, Connections... hát... Mindenütt jó, vagy az LB27-el, Deego hangja, raggája... Fanka nagyon komoly, Gözy meg ilyen egészségtöl kicsattanó gyerek, aki szerintem nagy flow-t nyom (no nem Akkezdet :) ), és fasza a rappelése is. Darksoul-t nem hallottam, de nem hiszem a Hösöknél, Gözy-éknél, Krome-nál lehetne valaki jobb. Nekem.

Minimal Project is tetszik, de kicsit Hösös, bár ez biztos nem igaz, csak így jön le nekem. Nem hallottam elég sokat tölük.

Ne vitassuk ezt a 9 elemet, úgyis mindegy, csak annyi, hogy pl. Outkast-ék nem gyakran beszélnek ilyesmikröl míg KRS... ö az isten a Hip-Hopban, vagyis mint teremtö. :) Mindegy, hány elemröl beszélünk, ez csak egy rendszerezése a Hip-Hopnak. De a 9 inkább foglalja magába a lényeget, mert több.

"és hidd el itt nem divat senkit se hallgatni "

Ne vedd személyre szólónak, de ezt nem hiszem el. Mindenhol van divat. És igazad volt, az ugéval, bizonyos körökben az is divat. Viszont én erdélyi vagyok, alig sikerült kapni ugét és itt csak egy pár ember szereti, úgyhogy itt nem divat, hidd el.

"amúgy ha em-et ennyire szereted akkor nem értem a g-unitot meg 50 centet mér utálod"
"a földrajzi fekvésnek semmi értelme mindenhol vannak jó rapperek"

Szóval... a csapatok sem érdekelnek. Eminemnek nálam semmi köze 50-hez. Em egy ember, 50 egy más. Te is szereted a G-Unitot, ahogy értettem, Em-et meg nem. Ennyi. Dre-ért sem rohanok el. Ez már az én ügyem.

"a déli zene+hangzás nem nelly meg az outkast"

Ezt gondolom, viszont nincs ahonnan szerezzek ilyen zenéket, kevés South-ot ismerek. Inkább egy ízletes Nas-re lépek vagy KRS, vagy Mos Def, ilyesmik, amik kellenek. Komoly szövegek.

"ha én nem értek semmit mér téged ugattak le a hip hop vagy disco témába?"

Bizxtos mert olyan valaki ugatott le, aki nem értett velem egyet. Volt, aki itt leugatott téged. Na és? Értés-nem értés... ez olyan dolog. Az ember tudhatja a Wu-Tang tagok neveit ABC-sorrendben is, ha egyszer szar a felfogása a Hip-Hop-al kapcsolatban, akkor mindegy.

Nox, nemtom kihez kell jobban felnöni, pl. Krome vagy MP, de szerinted ha valaki meghallgatja öket, melyiket veszi komolyabbnak? MP-t. Viszont nekem Krome többet mond. Érdekesebb NEKEM.

Tisztelettel: Fuckin Killah

Nox e-mail | 2005-07-22 09:59:46 | 44.
ne szóljon már ez a fórum az amcsi zenékről...

killah...amihez még naon fel kell nőni és én úgy érzem hogy kb felnőttem hozzá:D(bár a krome-ot nem csípem meg a gőzt már mert naon komolytalanra veszik sztem...nekem ez a röhögjünk egyet a szövegen vonal nem jön be) az a minimal project...nah ha azokra a szövegekre valaki csomót köt és megérti hogy mit mond nah az már valami...az egyik kedvenc csapatom ("hogy akit vonzok utána miért taszítok")


Előzmény: Fuckin Killah (40.)
Cash Money e-mail | 2005-07-21 21:05:56 | 43.
még a végét most olvastam el
ha én nem értek semmit mér téged ugattak le a hip hop vagy disco témába?
anybloodról meg annyit hogy nézd meg milyen szövegeket nyomat a westside vs eastside topikba!nevetséges! ilyet még én is tudok de nem égetem magam vele hogy felrakom a netre
visszatérve eminemre szerintem a b.i.g.-dead wrongba jól keni meg a lean back-lil jon féle remixbe is! de amúgy nem szeretem
a sign for the moment jó szám de ott inkább az alap a fasza ami egy régi aerosmith szám és drével jól átdolgozták


Előzmény: Fuckin Killah (40.)
Cash Money e-mail | 2005-07-21 19:14:10 | 42.
amúgy ha em-et ennyire szereted akkor nem értem a g-unitot meg 50 centet mér utálod
ha egy igazi déli zenét akarsz hallani amit én hallgatok:baby d-eastside vs westside hallgasd meg ez a déli zene+hangzás nem nelly meg az outkast (ezt nem tanításként meg az ismereteim fényezése miatt írtam mielőtt ezt mondanád)


Előzmény: Fuckin Killah (40.)
Cash Money e-mail | 2005-07-21 19:01:03 | 41.
én nem estem bele az eminem gyűlölő korszakba elismerem mint rapper de nem szeretem, szerintem ő csinálja igazán pénzér (ami nem baj de nem teccik a zenéje)és azér ghostfacehez hasonlítani..
majd hallgasd meg a theodore unit projectet (ghostface és trife da god csapata most töltöttem le kurva nagy)
és te úgy beszélsz hogy mennyire utálod ezt állandóan a médiával jössz
sem az outkast sem chingy szövegei nemcsak a fű nő pia témáról szól az outkast főleg nem
igaz hogy a speakerboxxx/love below az outkast populáris oldala de én a southernplayla...-ról beszéltem
a földrajzi fekvésnek semmi értelme mindenhol vannak jó rapperek
fankát utálom , gőzt utálom (ők a legszarabbak) és hallottam tőlük nem egy számot a connections kurva szar és különben is haveromék állandóan ezeket nyomják a házibuliba a faszom kivan tőlük mindíg viszek valami fasza crunkot :)
viszont darksoul kibasznott nagy most jött ki az új ep-je sokkal jobb mint bárki az ug-ba szerintem
krs one-t ismerem de nincs lemezem tőle 1 klipem van
és hidd el itt nem divat senkit se hallgatni



Előzmény: Fuckin Killah (40.)
Fuckin Killah e-mail | 2005-07-21 17:40:47 | 40.
"You are just jealous of me cause you, you just can't do what I do
So instead of just admitting it, you walk around and say
All kinds of really mean things about me
cause you're a meanie, a meanie"

Szóval...

Sem Chingy, sem Outkast nem érnek egy Eminem számot sem. Viszont te jól beleestél ebbe az Eminem-gyülölö korszakba. Van, aki szereti, van aki nem. Oké. Te szeresd Outkast-et, akiknek meghallgattam minden albumukat, az utolsó volt a legszarabb, legkommerszebb, legátlátszóbb, és a "SpottieOttieDopaliscious" a legfaszább zenéjük - szerintem. Szövegileg sem valamik, Em messze jobb, flow meg tartalom meg egyediség szempontokból.

Szerinted miért jobb Chingy és az Outkast? Mert nem érdekelnek a szövegeik, vagy legalábbis nem kell értelmes legyen csak piacsajokfü... így tényleg "jobbak".

"látszik az ugt is divatból hallgatod"

Nem, nem látszik. Mert nem igaz.

"STRÉBERKÉM OKOS FIÚKA "

Ez sem igaz.
Téged minösít az ilyesmi.

"jó nagy médiafüggo lehetsz,dirty south:nelly,outkast"
Hehe. Nem én hallgatom a szarokat. Írtam már, hogy nem ismerem ezt a részét a Hip-Hopnak, amúgy sem az Egyesült Államok földrajzi fekvései szerint osztályozom a rappereket, bár sajnos ez is jellemzi sokukat.

"ezek pont olyanok akik nem a megszokott hangzást, szövegvilágot hozzák"

Szerintem meg ezek pont olyanok. Nem megszokott... Mittomén, a West Side sem a megszokottat hozza. Az ugé sem. Csak oda már fel kell fogni az üzit.

"és te ismered a ying yang twinst, ugyanmár honnan majd egyszer hallgasd meg a whats happenin számukat trick daddyvel azt utána magyarázz a dirty southról (bár ok inkább crunkosok)"

És te ismered az ugét ugyan már honnan majd egyszer hallgasd meg Fankát, Gözyt, Deegot, Maszkost, Wacuum-ot. Amíg elérsz Krome-ig addig rég meghaltál. A Srácok meg külön világ. De komolyan, nem akarlak baszogatni, írjunk már komolyan be. Erre nem kell anyázni, erre értelmesen kell válaszolni. Ha nem nehéz.

"én úgy tudom a hip hop 4 elembol áll
de neked lehet 9 "

Nem szerintem: KRS-One szerint. Ha olyan lennék, mint te, akkor megkérdezém, hogy ismered-e, de tudom, hogy ö is divat egyes helyeken, biztos ismered.

"A kultúrám, a mentalitásom
9 elem, a rímek velem"

Deego

"Nekem a hip hop üzlet, a rap zene pénz
Ha nincs benne biznisz, nem érdekel az egész"

Dopeman

"Nyugi kézpénz! Te semmit se értesz!"

Rég rájöttem erre!

Na, viszlát, a legközelebbi postafordultával elolvasom az okos hsz-okat és majd írok, nekem van idöm, türelmem - még.

FK

Nox e-mail | 2005-07-21 17:08:36 | 39.
hmmm...csah izé....rájöttem az évek alatt hogy amelyik álláspontról nem tudlak elmozdítani akkor ot kell hagyni téged!az MO hiphop nem egy csilli villi cucc,de legalább értem...ennyi

Ricsi G e-mail | 2005-07-21 13:08:00 | 38.
>Emberkék!!Mindenki aki csatlakozni akar, egy új Magyar Országos undergroun közösséghez azz jöjjön a "benne lennétek egy új bandába?"topicba és eggyesüljünk, és éltessük a magyar hiphop kultúrát, GYERÜNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<


Előzmény: Cash Money (37.)
Cash Money e-mail | 2005-07-20 15:32:05 | 37.
nyugi faszomtudjavér!inkább készítsd az ovis szövegeid
leathaface úgyis lenyom téged!


Előzmény: AnyBLOOD (36.)
AnyBLOOD e-mail | 2005-07-20 11:12:46 | 36.
Nyugi kézpénz! Te semmit se értesz!

Előzmény: Cash Money (35.)
Cash Money e-mail | 2005-07-20 09:52:09 | 35.
meg visszatérve egy régi mondatodra valami ilyesmi volt:"a hip hop 9 elemből áll amit te nem tudsz felsorolni"
nem is
én úgy tudom a hip hop 4 elemből áll
de neked lehet 9
mindegy ezt se értem


Előzmény: Fuckin Killah (32.)
Cash Money e-mail | 2005-07-20 09:35:37 | 34.
jó nagy médiafüggő lehetsz,dirty south:nelly,outkast
ezek pont olyanok akik nem a megszokott hangzást, szövegvilágot hozzák
és te ismered a ying yang twinst, ugyanmár honnan majd egyszer hallgasd meg a whats happenin számukat trick daddyvel azt utána magyarázz a dirty southról (bár ők inkább crunkosok)


Előzmény: Fuckin Killah (32.)

1  2  3  4  5  6  7  8  9  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.