Click to Visit
Pop - A-HA
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  

Magne e-mail | 2004-12-02 09:53:46 | 468.
Hello

Bocsi hogy régen nem írtam, de látom hogy nem csak én miattam pang ez a topic. Tegnap letöltöttem egy a-ha koncertfelvétel 1987-ből (29.06.87 Osaka). Nem valami csúcs minőség túl hangosak a Japánok.

01-Cry wolf 6 624 KB
02-Maybe maybe 5 999 KB
03-Here i stand and face the rain 5 276 KB
04-Manhattan skyline 7 913 KB
05-The sun always shines on tv 7 816 KB
06-Scoundrel days 5 833 KB
07-The swing of things 5 872 KB
08-We're looking for the whales 5 394 KB
09-The weight of the wind 5 247 KB
10-Hunting high and low 5 755 KB
11-Touchy 5 491 KB
12-Take on me 6 253 KB
13-The living daylights 9 134 KB
14-I've been losing you 7 130 KB
15-And you tell me 3 648 KB

Tudja valaki hogy van-e köze a Lene Marlinnak az a-hához azon kívűl hogy ö is Norvég?

Locust e-mail | 2004-11-26 19:50:10 | 467.
Szia Rolling!
Megnéztem az oldalt,eddig nagyon jó!!!
Remélem sokan fogják látogatni,én biztosan fogom...
Sajnálom,de mostanában kicsit hanyagoltam az A-HA-t...Újabban a Guns n' Roses iránt érdeklődöm.
De az biztos,hogy sosem fogja az A-HA helyét átvenni egy együttes sem nálam.Az elmúlt 2 évben éjjel-nappal A-HA ment nálam,most egy kicsit pihentetem.
De azért figyelem a fórumot!!!!!!!!!!!
Locust


Előzmény: Rolling (466.)
Rolling e-mail | 2004-11-26 17:06:25 | 466.
Sziasztok !

Látogassatok el a www.a-ha.atw.hu -ra !
Alakulóban van egy magyar nyelvű a-ha web site.
...Talán érdemes meglátogatni...

sky e-mail | 2004-11-16 15:26:29 | 465.
Hello!

Sona!
Megint kaptam tőled egy e-mailt, amit vírusveszély miatt nem lehet megnyitni! (Ez már kb. a 4.) Ha gondolod, küldd el még egyszer, vagy próbáld meg a másik címemre. Köszi.


Előzmény: Sona-ha (462.)
Locust e-mail | 2004-11-02 10:41:47 | 464.
Szia Nahryien.. !

Ismerem a Kraakevisa dalt,nagyon szép,de még sosem láttam magyarra lefordítva.Nemgondoltam volna,hogy ilyen a magyar fordítása.Ez valami népdal?A Det Er Enna Tid-nek nemtudod véletlenül a fordítását?

Írtam tegnap az a-ha.com Minor Earth Community-jába Mags-nek szülinapi köszöntést:

Wishing you
the very best,
A day that's great
and all the rest --

Good luck,good cheer,
good times,good friends,
And happiness
that never ends !



Előzmény: Nahryien.. (463.)
Nahryien.. e-mail | 2004-11-02 04:39:09 | 463.
Hell..


Kraakevisa (Kra°kevia = Varjú-dal)


Og mannen han gjekk seg i vedaskog.
Heifara, i vedaskog!
Då satt det ei kråke i lunden og gol.
Hei fara! Falturilturaltura!

Og mannen han tenkte med sjølve seg,
heifara, med sjølve seg:
Skal tru no den kråka vil drepa meg?
Hei fara! Falturilturaltura!

"Å no har eg aldri høyrt større skam!
Heifara, høyrt større skam!
Har du høyrt at ei kråke kan drepa en mann?"
Hei fara! Falturilturaltura!

Og mannen han spente sin boge for kne.
Heifara, sin boge for kne.
Så skaut han den kråka så ho datt ned.
Hei fara! Falturilturaltura!

Av skinnet så gjorde han tolv par skor.
Heifara, han tolv par skor.
Det beste paret det gav han til mor.
Hei fara! Falturilturaltura!

Av tarmane gjorde han tolv par reip.
Heifara, han tolv par reip.
Og klørne han brukte'n til møkkagreip.
Hei fara! Falturilturaltura!

Og nebbet han brukte til kyrkjebåt,
heifara, til kyrkjebåt,
så dei kunne ro både frå og åt.
Hei fara! Falturilturaltura!

Av augo så gjorde han stoveglas.
Heifara, han stoveglas.
Og nakken han sette på kyrkja til stas.
Hei fara! Falturilturaltura!

Og den som 'kje kråka kan nytta så,
heifara, kan nytta så,
han var ikkje verd'e ei kråke å få.
Hei fara! Falturilturaltura!

___________________
fordítás


Varjú-dal


És az ember/férfi elment a tűzifa-erdőbe
Ejhaj, tűzifa-erdőbe
Ott ült akkor egy rikácsoló varjú a ligetben /berekben/erdőcskében
Ejhaj, hajahaj.

És az ember azt gondolta magában,
Ejhaj(?) magában:
„Vajon lehet-e, hogy a varjú megöljön engemet?”
Ejhaj, hajahaj.

„Na sose hallottam ennél nagyobb szégyent
Ejhaj, ennél nagyobb szégyent
Még hogy egy varjú megöljön egy embert?”
Ejhaj, hajahaj.

S a jóember nekifeszítette íját térdének
Ejhaj, íját a térdének
S lelőtte a varjút hogy csak puffant odalenn.
Ejhaj, hajahaj.

Bőréből lett 12 pár cipő
Ejhaj, 12 pár cipő
Legszebb jár a mamának, ahogy illő.
Ejhaj, hajahaj.

A beleiből csinált 12 pár kötelet
Ejhaj,12 pár kötelet
A karmaiból meg trágyalapát lett.
Ejhaj, hajahaj.

Csőre lett a templomhajó
Ejhaj, templomhajó
Oda-vissza evezni jó!
Ejhaj, hajahaj.

A szemeiből készült ..üveg,
Ejhaj, …üveg
A nyak a templom tornyán pompázik fenn.
Ejhaj, hajahaj.

És azok akik nem tudnak egy varjút felhasználni ily okosan,
Ejhaj, ilyen okosan
Nem érdemlik, hogy jusson nekik olyan.
Ejhaj, hajahaj.

_______________________
Innen letölthető a dal:
http://nahryien.atw.hu/Morten_Harket-Krakevisa.zip

Sona-ha e-mail | 2004-10-24 18:30:41 | 462.
Sziasztok!

Nagyon örülök nektek! Én olyan rég nem írtam ide, de egyszerűen nincs is lehetőségem... Sehol semmi internet lehetőség, pláne most már dolgozom, 9 és fél órát naponta, de megígérhetem: az a-ha mindörökké a szívembe zárta magát!!!!!! És most nagyon szar kedvem van és ne is haragudjatok rám, de nem tudok most írni... Én nagyon szomorú vagyok mostanság, és mindez megmagyarázhatatlan!

Bocsássatok meg:

sona (Én nem kaptam CD-t Locust... Nem tudom, hogy Te hogy vagy vele?)

sky e-mail | 2004-10-21 13:32:32 | 461.
Helloka!

Megint én. Most láttam az a-ha.com-on, hogy ma jelent meg valamilyen CD régi számokkal. Azt nem tudom, hogy miről írnak, nézzétek meg. Ezek a számok:

The Demo Tapes – track list:

Take On Me (demo)
Presenting Lily Mars
Dot the I
Days On End
The Love Goodbye
Monday Mourning
Never Never
Så blåser det på jorden
Go To Sleep
Hunting High and Low
I’ve Been Losing You
The Swing Of Things (demo)

…and a little surprise.



Előzmény: sky (460.)
sky e-mail | 2004-10-21 12:23:39 | 460.
Sziasztok!

Locust
BOLDOG NÉVNAPOT!!!


Előzmény: Locust (459.)
Locust e-mail | 2004-10-17 10:07:20 | 459.
Örülök,hogy megint itt vagy Nahryien !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Nahryien.. (458.)
Nahryien.. e-mail | 2004-10-16 20:11:04 | 458.
http://depth.fw.hu/norsk

__________________
Nah


Előzmény: Nahryien.. (457.)
Nahryien.. e-mail | 2004-10-16 19:58:59 | 457.
Hell..

Atyám jóvoltából kint lehettem az ezévi, frankfurti Buch Messe-n /könyvvásár.. Undorító, h mennyi tömegember gyűlt oda össze... :(
Láttam izlandiakat, dánokat, finneket, svédeket és norvégokat.. s hallottam az utóbbi népet is egész közelről.. 14 év után.. beszélgettem velük.. Ez megvígasztalt.. de, depressziómat nem enyhítette..
http://depth.fe.hu/norsk - ha érdekel titeket..
+ a Fórum..

____________________
Nahy

[bocsánat.. hogy, ennyi ideig nem voltam..]

Locust e-mail | 2004-10-16 18:12:32 | 456.
Néhány ezekből a dalokból megvan nekem.
Amikhez odaírtad Sky,hogy kié,azokat ismerem én is,meg még azokon kívül 1-2-t:Kamilla és a tolvaj:Mortené;Heaven's not for saints:Mortené;Holyground:Mortené;Det er enna tid:Morten & Björn Eidsvag.(lehet,hogy Björn nevét nem jól írtam le...)
Vannak Morten dalszövegek a http://groups.msn.com/madaboutmorten oldalon is.


Előzmény: sky (455.)
sky e-mail | 2004-10-15 12:36:03 | 455.
Helloka!

Augusztusban, albumokra fel nem került számok dalszövegeit találtam az egyik német A-HA oldalon. Néhányról tudom, hogy kihez tartozik (A-HA, Morten, Savoy), de van egy-kettő, amiben nem vagyok biztos. Olyan is van, aminek csak a címe van meg. Ha tudjátok, hogy ki az előadó, légyszi írjátok le. Előre is köszi. Amelyikről tudom, hogy kié, odaírtam. Tehát a számok: Kamilla és a tolvaj szövege norvég nyelven, Differences (A-HA), Ape Angel, Heaven’s not for saints, Holy Ground, "X-mas Time (Blows My Mind)" (Savoy), Shapes That Go Together (A-HA), STOP! AND MAKE YOUR MIND UP (A-HA), Jungle of beliefs (Morten), Where You Are (Morten), Girl (Morten), Det er enna tid. Még ezek is albumokra fel nem került számok: Dot the I, Go to sleep, Lesson one, Nothing to it, Telephone

Nem tudom mi van itt! Miért nem írnak a többiek???

Locust e-mail | 2004-10-14 16:55:46 | 454.
Szia Mikuc!

Köszönöm,nagyon rendes vagy!!!!A mi lemezjátszónk sem valami jó,úgyhogy nem baj,hogy nem túl jó a bakelited.A lemezjátszónk még egy ősrégi Pioneer.Azért szeretném azt a bakelitet,hogy elmondhassam,hogy nekem megvan!!És nagyon örülnék neki!!!!!!!!Hogy hogy kapnám meg?Hát postán,nem?Megadom a címem:Miskolc,Király utca 24 Fsz./1. 3530 Nagy Orsolya

Orsi /Locust/


Előzmény: mikuc (453.)
mikuc e-mail | 2004-10-14 12:14:45 | 453.
Szia Locust.

A korábbi írásokat olvasgatva látom milyen nagy
A-HA rajongó vagy.
Szerencsére amit ajánlottál nekem is megvan, vagy le tudom tölteni. Igazából morcheebát, travist, suedet, ... ill. rockot szeretek.
A bakelit sajnos nem a legjobb állapotban van. A kazetta viszont jó állapotú. Tekintettel rajongásodra és fiatal korodra (én lassan a duplája leszek) gratis adom a lemezt és a kazit.
Egyeztessünk, hogy milyen módon tudom átadni.

Mikuc


Előzmény: Locust (452.)
Locust e-mail | 2004-10-12 19:00:59 | 452.
Szia Mikuc !

Örülök neked,mert látod,nem nagyon írnak ide mostanában.Voltak ennek a fórumnak szebb napjai is.De én itt vagyok,amikor ráérek.
Én még csak 15 vagyok,de nagyon szeretem az A-HA-t.És érdekelne a Scoundrel Days bakelit és a Morten:Wild Seed kazetta.Megegyezünk valahogy?Mit szeretnél cserébe?Tudnám nekem átmásolni Mortentől a Vogts Villa-t és a Poetenes Evangeliumot,vagy a The Sun never shone that day,Minor Earth...,Velvet kislemezeket.vagy ha érdekel a Duran Duran vagy az Alphaville,azokat is másolok szívesen.Nos?
Nagyon jó lenne,ha megtudnánk egyezni,mert nagyon érdekel az a bakelit és kazeta!!!!!
Locust


Előzmény: mikuc (451.)
mikuc e-mail | 2004-10-12 07:51:55 | 451.
Sziasztok!
Kb. egy hete találtam rá teljesen véletlenül a fórumra. Örülök, hogy rajtam kívül is vannak akik szeretik az ahát. Sajnos Mo.-on kevesen ismerik és nincs kereslet az igényesebb zenére. Én már kezdettől fogva hallgatom Őket, minden albumuk megvan. Igaz most már inkább a zeneileg kiforrottab, rockosabb dalaikat szeretem és hallgatom. De ezeket folyamatosan.
Nektek köszönhetően töltöttem a netről 5 Savoy albumot (nagyon bejön), acoustic és koncertfelvételeket az a-hától, Morten albumokat.
A Minor Earth tour Müncheni koncertjén volt szerencsém jelen lenni. Fantasztikus volt, azóta a koncertfelvételek a kedvenceim.
A következő cuccaim lennének eladók:
Summer Moved On kislemez CD-n
East Of The Sun, West Of The Moon bakelit (eredeti német, a két ország egyesülésekor szereztem)
Headlines And Deadlines bakelit
Scoundrel Days bakelit
Morten Harket: Wild Seed kazetta
Ha érdelek valakit irjatok, megegyezünk.
Üdv mindenkinek.
Ui: remélem nem hal el a fórum.


Előzmény: Locust (447.)
Sona-ha e-mail | 2004-10-03 11:40:16 | 450.
Locust!

Még akkor elküldtem a CD-t,mikor kérted, hogy Olaszo. előtt megkapd... Azóta sincs semmi?????????????????????????!!! Én még nem kaptam semmit... Én hiszem, hogy te elkülted, úgyhogy én lassan elfelejtem a magyar postát!!!! Most nincs időm írni, de majd bepótolom.....

Cuppp: Fruzsa


Előzmény: Locust (447.)
Sona-ha e-mail | 2004-10-03 11:40:05 | 449.
Locust!

Még akkor elküldtem a CD-t,mikor kérted, hogy Olaszo. előtt megkapd... Azóta sincs semmi?????????????????????????!!! Én még nem kaptam semmit... Én hiszem, hogy te elkülted, úgyhogy én lassan elfelejtem a magyar postát!!!! Most nincs időm írni, de majd bepótolom.....

Cuppp: Fruzsa


Előzmény: Locust (447.)
Sona-ha e-mail | 2004-10-03 11:39:41 | 448.
Locust!

Még akkor elküldtem a CD-t,mikor kérted, hogy Olaszo. előtt megkapd... Azóta sincs semmi?????????????????????????!!! Én még nem kaptam semmit... Én hiszem, hogy te elkülted, úgyhogy én lassan elfelejtem a magyar postát!!!! Most nincs időm írni, de majd bepótolom.....

Cuppp: Fruzsa


Előzmény: Locust (447.)
Locust e-mail | 2004-09-28 13:37:40 | 447.
Sziasztok!

Sona,és te elküldted nekem a CD-t????

Örülök,hogy megint bejön a fórum,de most már visszajöhetnének a régi A-hások is ide!!!


sky e-mail | 2004-09-24 14:00:50 | 446.
Hello Mindenki!

"Kis" szünet után végre megint bejön ez az oldal! Egy ismerősöm azt mondta, hogy valószínűleg elcseszték a rendszert, ezért nem lehetett ide bejutni. Nekem még a felhasználói nevemet sem fogadta el! Na, csak benéztem. Megyek az RTL Klubra képeket feltenni.

Sziasztok!


Előzmény: Sona-ha (445.)
Sona-ha e-mail | 2004-09-21 20:09:59 | 445.
Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem írtam, de egyszerűen nem láttam ki a fejemből, meg elvesztettem a kutyámat, ami nagyon megviselt és sehol sem tudok netezni, meg nagyon sokáig nem is jött be a zene.net!!

Locust!

Én nem tudom, mi van a postával, de most én sem kaptam levelet... Én ezektől megőrülök!!!!! Ja! Az anima mundira nézzetek fel néha, mert megbarátkoztam az egyik szerkesztővel, akinek erősen ajánlottam az a-hát és azt mondta: megveszi az összes albumot!! Úgyhogy neki is bejött!

Ti tudtátok, hogy Palnak agykárosodása volt és a szemét is meg kellett műteni?! De a szem műtét nem sikerült, és ezért hord napszemüveget, nem bírja az erős fényeket... EZ BORZASZTÓ!!!

Én visszatértem... Puszi minden a-hásnak!!

Sona

Locust e-mail | 2004-09-03 17:18:39 | 444.
Szia Sky!
Én sem tudom,mi történt itt,egyszerűen nem ír senki.Azt tudom,hogy waaaktaaar átpártolt az index.hu-ra,de hogy a többiek hol vannak?! PASSZ!!


Előzmény: sky (443.)
sky e-mail | 2004-09-03 14:12:11 | 443.
Sziasztok!

Sehol senki? Pedig már a nyári szünet is véget ért! Na, mindegy. Remélem, azért beindul újra a topic! Addig is az Internet legyen veletek, na meg az A-HA!


Előzmény: Locust (442.)
Locust e-mail | 2004-08-24 17:12:49 | 442.
Igazad van Sky,írok már én is ! ... :)

Előzmény: sky (441.)
sky e-mail | 2004-08-23 15:52:12 | 441.
Sziasztok!

Csak azért írok, mert nagyon lecsúsztunk. Hát nincs itt senki? Ilyen ez a nyári szünet!


Előzmény: sky (440.)
sky e-mail | 2004-08-13 16:18:15 | 440.
Hello!

Locust itt vagyok. Nem vagy fent a boon-on??? Vagy igen, csak nem látlak?

Locust e-mail | 2004-08-09 16:20:11 | 439.
Hahó mindenki!!!!!!!!
MI FOLYIK ITT??????????????!!!!!!!!!!!!
Senki sehol? :-/ Még olyat!

Sona!
Én tőled (most sem) kaptam semmit.Pedig mikor tegnap hazajöttem Olaszországból,az első volt,hogy hol a CD!De sehol.Itt valami nem stimmel!!!!!!!!!!!!Te megkaptad legalább a Savoyt??És a képeslapomat?

Sky!
Szuper volt kint minden,bár nemsokat barnultam. :(
Clementino-ról (az olasz srác) írok neked e-mailt.

Waaaktaaar!
Visszajöhetsz az Index.hu-ról,itt vagyok!

sky e-mail | 2004-08-07 16:47:04 | 438.
Hello mindenki!

Szia waaaktaaar! Hol vannak a többiek?

Megpróbáltam összeírni, hogy az A-ha (TOP10-eket tekintve) milyen helyezéseket ért el, milyen kategóriákban, melyik számával. Íme:

-Take on me / Top10 1985 / 6. hely
-Take on me / Animations / 10. hely
-Take on me / ? / 2. hely
-Take on me / ? / 1. hely
-Take on me / Cartoons / 3. hely
-Take on me / Teen Idols / 1. hely
-Take on me / TOP20 Teen Idols / 6. hely
-Take on me / 80-as évek / 1. hely
-Take on me / minden idők legjobb videója / 7. hely
-The living daylights / James Bond themes / 8. hely
-The living daylights / James Bond themes / 6. hely
-The living daylights / James Bond themes / 9. hely
-The sun always shines on TV / Sun / 9. hely
-Forever not yours / Teen Idols / 9. hely
-Hunting high and low / minden idők legjobb videója / 1. hely
-Meg persze volt az A-ha TOP10, de a számokat most nem sorolnám fel. Locust már leírta a helyezésekkel együtt.

Ha tudtok még ezeken kívül, írjátok le! Köszi!

TOP10-ről jut eszembe! A VH1-on a Jukebox (ahol az A-ha top10 volt) már nem olyan, mint eddig. Már nem top10-et lehet kérni, hanem 1 órán keresztül azokat a számokat játsszák, amiket kértek! Arra még nem jöttem rá, hogy a számok között van-e valamilyen összefüggés, de szerintem nincs. Gondoljatok csak bele! 1 teljes órán keresztül lehetne A-ha!!!!!! Feltéve, hogy most már ilyen lesz a Jukebox és, hogy valaki kér A-ha-t, amire sajnos nem sok esélyt látok.L Én kérnék , de nem tudom hogy kell. Valaki, aki angolos próbálja meg, hátha írnak valamilyen infót a honlapjukon ezzel kapcsolatban.

Ja, és tényleg tehetnétek fel képeket az RTL-re, meg szedhettek is le! Itt a cím, ha valaki nem tudná: http://www7.online.rtlklub.hu Zene, koncert, bulik részen belül.

Ui.: Locust kint van Olaszországban, és nagyon jól érzi magát!!! J Ha jól emlékszem 8-án jön haza.
Sziasztok!


Előzmény: waaaktaaar (437.)
waaaktaaar e-mail | 2004-08-05 10:57:53 | 437.
mindenki a fülén ül, alszik, vagy mittudom én... (idézet a Kft-tôl)
Kissé szunyókál a fórum... Biztosan mindenki a Szigeten nyomul... még visszanézek...

sky e-mail | 2004-07-31 15:53:46 | 436.
Ja, ez lemaradt: Ha valakinek lenne kedve privizni (e-mail), írjon bátran!
Nem jön vki c6elni? Mondjuk most!!!

sky e-mail | 2004-07-31 15:18:03 | 435.
Sziasztok!

A múltkor nem írtam, de már nagyon hiányoztatok! Elolvastam, amiket távollétemben irogattatok. Szeretem ezt a helyet, mert itt mindig megtudok valami újat az A-HA-ról / tagjairól és, mert jó a közösség. Szerencsésnek érzem magam, hogy ilyen barátokra tettem szert, mint Ti. nem tudom, hogy mennyire kölcsönös, én így érzek.

Néhány info a tagokról:

- Magne sokáig egy művészeti központban dolgozott (Henie Onstad Művészeti Központ)
- Paul gúnyneve a suliban Popeye volt
- Magne szeret szörfözni
- Morten egykor pap akart lenni
- Magne szereti a farmert
- Magne kedvenc filmrendezője Alfred Hitchcock
- Morten szülei azt szerették volna, hogy Morten orvos legyen, mint az apja
- Morten gúnyneve a suliban Harkály volt
- Morten imádja a természetet

Még régebben találtam egy cikket Mags-ról és a karácsonyról. Felteszem az RTL Klubra egy - a cikkhez kapcsolódó - fényképpel együtt.
Ja, és van egy képem, amin Morten és Kylie együtt van. Azt is felteszem az RTL Klubra.

Puszka!


Sona-ha e-mail | 2004-07-29 17:10:18 | 434.
Szia Locust!

Én még nem kaptam meg a leveled, de remélem te igen. Még akkor feladtam, amikor beszéltünk róla, úgyhogy biztosan odaért már! Mindenesetre érezd nagyon jól magad, és az előző bejegyzésedért hálás vagyok!!!!!!!!!!!!!!! Megdobogtatta szívem és visszarepített a bergeni koncertre! NaGYON HÁLÁS VAGYOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Locust e-mail | 2004-07-28 16:59:21 | 433.
Szia Waaaktaaar,bocs,de én nem vagyok nagyon otthon Savoy ügyben,inkább Mortenről tudok sokkal többet.Tényleg érdekes,ez a név variáció.Én még nem is gondolkodtam rajta.Hátha a többiek többet tudnak...

Sky,a cikk,az e-mailből:

Apollo Theatre koncert
1988
Pontosan 20.30-kor kialszanak a manchesteri Apollo Theatre fényei.A 18 méter széles színpadon a fekete előfüggöny szétnyílik a 3000 ünneplő rajongó előtt.A fekete-fehér háttérből vastag füstködfelhők törnek elő,s miután lassan szétoszlanak a színpad közepén,megjelenik Morten.Tőle jobbra a billentyűk mögött Mags foglalja el a helyét.Mindketten bőrdzsekiben vannak,csak Pal maradt hű a régi farmerszereléshez.Cry Wolf a nyitószám,amely megadja a koncert alaphangulatát.Már a második szám-Here I stand-bizonyítja,hogy az A-ha-legénység csúcsformában van.Morten besegít az ütősöknek,miközben Mags egy nyakba akasztható Keyboarddal a színpad előterébe jön.,,Nagyszerű érzés,hogy ismét a színpadon lehetünk´´
-üdvözli Morten a rajongókat.A Stay on these roads című albumról jelent be egy új számot.A Touchy egy ritmusos táncnóta,amelynek szólóját Pal játssza.A dalt kedvezően fogadja a közönség.Sikert arat a világítás is:piros,kék fények fürdetik a színpadot.A Manhattan skyline közben a háttérben feltűnnek Manhattan felhőkarcolói.Morten a The Sun always shines on TV közben veti le dzsekijét,ami a lányok hisztérikus kiabálását eredményezi.Plüssállatok repülnek a színpadra.Sokan felugrálnak székeikről.Romantikus hangulatban folytatódik a koncert,az And you tell me-vel,amit Mags kedvenc dala,a Hunting high and low követ.Az est fénypontja a Take on me.A rajongók a színpadra is megpróbálnak felmászni.A rendezőknek nagy nehezen sikerül csak a lányokat megfékezni.A The living daylights után a trió eltűnik a színpadról,de a We want more!-újrázás két perc múlva visszatérésre bírja őket.Két ráadás következik.S a koncert megkoronázásaképpen az új siker:a Stay on these roads.


Előzmény: waaaktaaar (432.)
waaaktaaar e-mail | 2004-07-28 10:07:32 | 432.
Az nekem is tetszik, hogy Pal és Lauren ilyen jól vannak, meghogy 12 éve együtt vannak, nade a Scoundrel Days 1986-ban készült, az pedig lassan 18 éve volt. A sztori ezen kb. 6 évét nem raktam össze. Pl.: ismerték ôk egymást már akkor, vagy Pal idézett tôle, majd azután ismerkedtek meg?
Az, hogy a Savoy miatt Pal hanyagolta az a-hát, 8 hosszú évig tartott, nem volt könny? kiböjtölni. Amikor megláttam, hogy van új lemez, eloszlatta a félelmem (márminthogy vége az a-hának). Lauren padig kétségkívül sokat tett a csapatért, csak így tovább.
Viszont Pal felvette a Savoy nevet, ami azért nem szokványos, mármint hogy a pasi veszi fel felesége nevét (nem mintha fenntartásaim volnának ezzel.) Bár a showbitniszben vannak példák (Joanne Whalley, miután hozzáment Val Kilmerhez, felvette nevét, s így lett Joanne Whalley-Kilmer, majd jól elváltak, aztán cserélhette vissza), de nem túl szokványos.
Mit tudtok ti errôl? Informáljatok, please!


Előzmény: Locust (422.)
Locust e-mail | 2004-07-27 20:03:34 | 431.
Szia Sona!
Remélem már hamarosan megkapod a CD-t!Az RTL Klub A-HA fórumába tettem fel képeket Anne Mette-ről,Beatrice Dalle-ről és Silje-ről(tudod Sona,akivel Mort a Where you are?-t énekli!Sky és én jó sok képet tettünk fel eddig,nézd meg,ha érdekel,és ezt mindenkinek mondom!
Jó éjt!!!!!
God natt!!!!!!
Good night!!!!!!!!!!!!
Bonne nuit!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Guten Abend!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Locust e-mail | 2004-07-25 16:15:36 | 430.
Szia Nahryien..!
Nyaratál,hogy eddig nem írtál?
Szívesen a köszöntést,máskor is!!!!!!!!!


Előzmény: Nahryien.. (429.)
Nahryien.. e-mail | 2004-07-24 23:54:19 | 429.
Locust, Sky..: Köszönet a köszönésért.

Az ,,Angel In The Snow´´˝valóban szép szám..
gitár+ének, abszolúúút.. *komiszkismoszolyocka*



Előzmény: Locust (422.)
sky e-mail | 2004-07-24 16:30:46 | 428.
Sziasztok!

Visszatértem!! Látom megint bővült a csapat. Ez nagyon jó. Most nincs időm elolvasni mi mindenről maradtam le, de lementettem, majd otthon megnézem.

Locust
Nem tudtam elolvasni, amit írtál mailben, mert vmi miatt nem nyitotta meg ez a gép, de azt is lementettem, majd otthon megpróbálom.
Egy hét múlva találkozonk.
Minden jót! És jó A-HÁzást! :-D

Locust e-mail | 2004-07-23 17:19:46 | 427.
Sona,itt van az asztalomon a boríték,sikerült átmásolnom!Holnap fel lesz adva,és remélem minél hamarabb megkapod!!!!!!!!!!!!


Előzmény: Sona-ha (426.)
Sona-ha e-mail | 2004-07-22 20:52:54 | 426.
Hahóka! Lauren kb. 2 hónap múlva várhatja a babát! Most nincs időm írni, mennem kell!

Fru

Megy aCD-d!

Locust e-mail | 2004-07-22 18:53:12 | 425.
Hopp,hülyeséget írtam!Nem Frozen fillings,hanem Frozen feelings. :)

Előzmény: Locust (424.)
Locust e-mail | 2004-07-22 16:40:29 | 424.
Szia Sona!
De jó,hogy küldöd a CD-t,köszi szépen!!!!!!!!!!!Ezer puszi!!!!!!!!!!!!!!!!!És kösz a Frozen Fillings-et is!Én a http://harketsvilla.interfree.it című olasz Morten oldalon olvastam.Lehet,hogy nem írtam le jól a címet,ha nem jó,akkor nézd meg az a-ha.com-on az A-ha on the Internet/Morten solo oldalon.A Harketsvillán pedig a History linkre kattintva olvashatod Morten életét,kb. a lap alján van,ez a színvakság,nézd meg,hátha nem jól fordítottam le!
Tényleg babát vár Lauren?Ez jó hír!!!!!


Előzmény: Sona-ha (423.)
Sona-ha e-mail | 2004-07-21 19:29:22 | 423.
Hahó!
Locust! Holnap küldöm a CD-t, rajta Morten Frozen Feelings c. számmal! És persze a többivel együtt.

Köszi, hogy válaszoltál Waaaktaaar! Különben Lauren és Pal házasok és van egy 2 és fél éves kisfiuk, és ha jól tudom, most Lauren megint babát vár... Már Bergenben is úgy tűnt! Laurenről még annyit, hogy ő készítette az Angel In The Snow klipjét. Nagyon tehetséges, az biztos!

Locust! MORTEN SZÍNVAK???? EZT NEM TUDTAM!! EZEN MOST KI VAGYOK AKADVA!!!! TE JÓ ÉG, EZEN TÚL KELL ESNEM, fel kell fognom! :( :o
Nem is tudok mit írni.... ezek... te jó ég!!!

Locust e-mail | 2004-07-21 16:57:29 | 422.
Szia Sona!
Nem,nem hagyom annyiban!Ma is mászkáltam össze-vissza,míg találtam egy helyet,ahol átmásolják,csak éppen nem működik a számítógépük,úgyhogy jövő szerdán (júli.28) lesz jó a gépük,és akkor meg lesz,ha minden igaz.de ne aggódj,valahogy megoldom!!!És te hogy állsz?Találtál valami eléggé ismeretlen dalt?Ha nem,nem kell tovább keresgélned,elég lesz az a pár,amit eddig összegyűjtöttél.És miattam ne aggódj,én azért estem össze,mert aznap egész nap nem ettem semmit,ráadásul injekciót kaptam a karomba,amit ki nem állhatok.Nem bírom az ilyen szurkálós dolgokat,a vér látványát se.Úgyhogy nekem semmi bajom.Viszont most Paul miatt aggódom.Remélem nem lesz nagyobb gond,egy ájulásnál,bár ez is valami!Magne betegségéről sem tudtam.Viszont Morten színvakságáról tudtam.Bár ezt sem értem,mivel egy angol oldalon olvastam,hogy ilyen baja van,és nem nagyon értettem,mert valami olyasmi lett a fordítása,hogy nem mindig,csak néha színvak.Lehet ilyen?!Azt szeretném tőled kérni,Sona,hogy ha lehet,még Július 29.-ig szeretném megkapni tőled a CD-t,mert 30-án megyek Olaszországba.Addig én is elküldöm neked a Savoy-t.

Waaaktaaar,nekem nagyon tetszik,hogy Paul és Lauren ilyen boldogok egymással,mennyi ideje házasok?12 éve?Örülök neki,bár annak nem,amit John Lennonról írtál,és hogy még a végén Paul kilép az A-Hából,mert akkor mindennek vége.Mármint az A-Hának,és akkor nekem is végem,meg gondolom te sem szeretnéd ezt.Teljesen igazad van Lennonnal kapcsolatban,de remélem Paullal nem lesz ez.Lauren nagyon sokat tett az A-háért,sok klipet rendezett,és hát amiket felsoroltál.

Nahryien,Sky megkért,hogy az Ő nevében is köszöntselek fel névnapod alkalmából.Ezt meg is teszem:BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Előzmény: Sona-ha (419.)
waaaktaaar e-mail | 2004-07-21 16:40:40 | 421.
Sona-ha: Péternek kereszteltek, de nagyon kevesen hívnak így - szerencsére. De ha neked ez nem elég, az e-mail címemböl kiolvashatod a nevet, melyen szeretem, ha szólítanak.
Egy ilyen találkozóra nyitott volnék, viszont sokat dolgozom, fôként az esti órák lennének jók, de mi van a nem budapesti fanokkal?


Előzmény: Sona-ha (416.)
waaaktaaar e-mail | 2004-07-21 16:34:01 | 420.
Úgy látom, egész tájékozottak vagytok a-ha ügyben.
Mit tudtok a Waaktar-Savoy párosról? Annyit vélek tudni, hogy Lauren Savoy költônô, már a 2. lemezen (Scoundrel Days) idéznek tôle (Cry Wolf elején két sor). A negyedik lemezen (East of the Sun...) a fotók zömét ô készítette, illetve a Cold River szövegét jegyzi. Ezután Pal megalapította a Savoyt és felvette A Savoy nevet.
Mi ez? Valami hosszú, titkos szerelem? Ti erröl mit tudtok?
Engem leginkább a Beatlesre emlékeztet, mikor Yoko "kiszerette" John Lennont a csaptból, s utána vége is lett a Beatlesnek és csak szólólemezeket adtak ki. Vagy hogy volt???
Én az utóbbi 10-15 évben nem nagyon olvasgattam zenei lapokat, ígyhát nemigazán vagyok képben, csak a borítókon lévö információim vannak, úgy rakom össze a sztorit kockánként.

Sona-ha e-mail | 2004-07-20 22:54:21 | 419.
Szia Locust!
Hagyd a bánatba, nem olyan fontos, mint az a-ha.
Pal tudtommal szívzavaros... de lehet, hogy ez hülyeség. Az viszont tuti, hogy Magnenak szívbillentyű zavar van. Ezt egy interjúban olvastam, fenn az a-ha.com-on!!!
Kérdésedre felelve: Pal nagyon jól nézett ki Bergenben, sokkal husibb és végre emberi színe volt! Legalábbis úgy tűnt, miközben gyakoroltak!
A Savoy miatt ne fájjon a fejed, freemailre nem is tudod átküldeni, mert túl nagy méretre. Azért nem sikerült. Én emiatt nem tudtam feltenni a képet az RTL klub fórumjára! De sikerült! :D
Nem tudom, hogy konkrétan miért esett össze az utcán Pal, de ezen nem csodálkozom: mindenki láthatja, milyen alkatú volt!!! Annyira sajnáltam, amikor megtudtam! Most viszont nagyon jól néz ki. Ez az egész, ha jól tudom, kb. 88-89 környékén lehetett, és éppen egy klubba tartottak, ahol kis esti koncertet adtak volna. Szegény!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :( ):
És te miért ájultál el?? Remélem nincs semmi komoly bajod!!! És tényleg ne csinálj zűrt az egészből, ha meglesz, akkor meglesz, ha nem: nem.

Jó éjt! Fruzsesz


Előzmény: Locust (418.)

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.