Click to Visit
Pop - A-HA
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  

Locust e-mail | 2004-07-20 18:43:55 | 418.
jaaaaajjjjj Sona!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az előző beírásom óta próbálom neked elküldeni mailben a Mary is coming-ot,DE NEM MEGY!!!!!!!!!
Most mit tegyek?Holnap megpróbálom valahol átmásoltatni.

Locust e-mail | 2004-07-20 16:46:21 | 417.
:-DD Ez nagyon tetszik!!!!! :-DD Kylie rámászott Mortenre,de Ő lekoptatta!Na most nagyon jó kedvem lett!!!! :-DD Nem tudom abbahagyni a nevetést...

Na,de most komolyan.Miért lett Paul rosszul?Nem tudod?Egyszer én is elájultem az utcán.Bár nem hiszem,hogy Paul is olyan dolog miatt esett össze,mint én.Ráadásul én egy bokorba estem. :-) Most már viccesnek tűnik.És,Sona,Paul hogy nézett ki a bergeni koncerten?Mert a Live at Vallhall DVD-és interjúnál eléggé nyúzottnak tűnt!Most már jobban néz ki?És mikor ájult el,azt tudod?Most kezdek aggódni,vagy csak akkor egyszer volt ilyen,és aggodalomra semmi ok?remélem nincs semmi baja...

Igen,Waaaktaaar nagyon jó az az oldal,jók a fordítások is!

Sona,most megyek a freemail-re és elküldöm neked mailben a Mary...-t,jó lesz így?Bocs,de másképp nem tudom...Remélem nem haragszol...



Előzmény: Sona-ha (416.)
Sona-ha e-mail | 2004-07-20 15:47:58 | 416.
Sziasztok!

Én megnéztem azt az oldalt, és nagyon tetszett, amit írtak! Szerintem érdemes elolvasnia olyannak is, aki nem rajong az a-háért annyira, mint mi... Érdemes! Ezt tényleg nem lehet kihagyni! Köszi Waaaktaaar, hogy szóltál nekünk is! :D És ahogyan lefordították a szövegeket!... Ha úgymond: az alkotó belehallgat a Memorial Beachbe, iádni fogja! :) Yhippppie
Locust! MÉg nem találtam semmi új a-ha szűmot, de értesítelek, ha van valami! Vannak ilyen infóim:
*Morten énekelt egy japán együttessel, a szám címe: Merciful Waters
*Pal egyszer elájult az utcán, Magne mondta: "Karrierünk mélypontja az volt, mikor Pal az utcán elájult..."
*Morten teológia diploma birtokosa :) Ezen nem csodálkozom, a mai napig hívő ember...
*Morten imádja az orchideákat, és imádja őket lerajzolni és tanulmányozni.
*Egyik szülinapjára Morten egy krokodilt kapott!!
*Morten vett még Kamillával egy házat Kensingtonban, aminek értéke közel 2 millió német márka... Nem semmi!
*Ami miatt viszont mérges vagyok: Kylie Minouge rámászott Mortenre, és ami az egészben a legszebb: Mo lekoptatta...
*Pal gyűjti más nemzetek fémpénzét,
*Magne a súlyos válságok idején ki akart lépni a bandából, Pal bírta a legjobban: Laurennel volt.
*Morten attól tart a legjobban: a postás továbbadja a címét: "nem tud nyugodtan élni!"

Egyelőre ennyit találtam a cikkeim között, amiről lehet, hogy nem tudtatok. Most Jutott eszembe, hogy az a-ha gyűjteményemben ilyenek is vannak! :)


Waaaktaaar! Elárulnád, hogy hívnak? Vagy ez örök rejtély marad nekünk!? Neked nincs kedved egy a-ha rajongói találkozóra eljönni? Annyira szeretnék végre húsvér magyar a-ha fanokkal társalogni!

Puszika: Fruzsi

Locust e-mail | 2004-07-19 17:01:04 | 415.
És most jut eszembe,ezen az albumon nincs Unsound című dal.Csak Underground.
Nem tudod,hogy másolhatnám át neked?

Locust e-mail | 2004-07-19 16:47:27 | 414.
Sziasztok!
Köszi,Sona!Megpróbálom valahogy eljuttatni neked a Mary-t,csak nagy gondom van,ugyanis nincs CD íróm,és ez a CD Mp3.Valahogy azért megpróbálom.
Én a Media Markt-ban 109 Ft-ért vettem egy Paul Young kazit.Ez is elég olcsó,de tényleg,300 FT egy CD-ért...Megnézem,azt az oldalt,amit említettél waaaktaaar,ezt nem hagyom ki.
További szép napot!

waaaktaaar e-mail | 2004-07-19 07:52:45 | 413.
Kb. egy hónapja lehetett a Skála metró mögötti Jókai utcában az MCD lemezboltban kapni a Savoytól a Mary is comming-ot 300 (nem elírás, az eladó jól kiröhögött, mert mondtam, hogy ennyibe nem kerülhet) 300 forintért CD-n!
Az a betünél kell keresni, mert berakták az a-hához.
Amúgy a nyitószámon kívül még nem nagyon barátkoztam meg a többi vel, nem valami egetrengetô album. Sajnos (bár elkötelezett, de nem elvakult híve vagyok Palnak) egyet kell értenem azokkal a hozzászólókkal, hogy inkább a-hával foglalkozna. (mármint Pal)
Más. Az egész Scoundrel Days album fordítása megtalálható a http://www.animamundi.hu/index.php oldalon az /ajánló /zeneajánló rovatban. Korrekt munka, meg jókat ír a csapatról.
Balatonpart, móló, csillagos ég, majd napfelkelte, a Minor Earth/Major Sky meg a fülhallgatóban. Na ez egy jó pillanat.

Sona-ha e-mail | 2004-07-18 21:49:01 | 412.
Locust, sajnos nincs, de utánajárhatok! És feltétlenül megy a Driftwood is! :) Én szeretném tőled a Mary Is Coming-ot, mert kiváncsi vagyok rá. Ezen az albumon van az Unsound? Ezt ismerem és nagyon megtetszett. Holnap Heli hazajön Norvégiából, én pedig kimegyek elé a reptérre! Még mi sem találkoztunk!
Akkor a jövőhéten küldöm!
Puszi: Fru

Locust e-mail | 2004-07-18 16:43:23 | 411.
jaj,Sona,még el nem felejtem,a Stop and make your mind up c. A-HA dal is megvan?

Locust e-mail | 2004-07-18 16:27:19 | 410.
Szia Sona,igen,kihagytad a Driftwood-ot! :-) Ha még találsz ilyen különleges dalt,felteheted a CD-re,azok a számok vannak meg,amiket elküldtél a CD-n,meg a Wild seed,meg a Poetenes...,meg a Vogts Villa.Ha ezeken kívül találsz még ilyen különleges dalt,felteheted.Ja,meg a Mary is coming c.Savoy album is megvan,Magnenak (Juhász Robi) hála érte.
Mit küldjek cserébe?

Sona-ha e-mail | 2004-07-17 23:42:42 | 409.
Nem találtam meg a Solace fordítását, amin annyit szenvedtem!
Locust! Akkor a jövőhéten elküldöm a CD-t: Shapes-szel, Angel-lel, Dark Is The Night-tal, Can't Take My Eyes of you-val, Jungle of belief-fel,... kihagytam valamit? :) Írd meg! Most megyek tentizni!
Ja! Azt én is tudtam, hogy Magne Mortennel együtt a pszichiátrián dolgozott, azt viszont nem, hogy Pal matektanár akart lenni. Ez jó! Marha jó, hogy valaki mindig mond valami újat!
Locust! Én sem tudom, hogy honnan lehetne megszerezni azt a felvételt, de az engem is nagyon érdekelne, meg az At Joshua's legs felvétel is.. Azt hiszem Rio De Janeiro-i felvétel... Ha tud valaki valamit, írja meg!

Puszi, God natt! God kvald!


Előzmény: Locust (408.)
Locust e-mail | 2004-07-17 17:56:51 | 408.
Guten Tag!
Annyi szépet írtok,teljesen egyetértek!Morten tényleg nagyon helyes,de én sem e miatt az adottsága miatt lettem A-HA-s.Hanem a gyönyörű hangja,a szép számok...És hát igen,Paul és Mags írja a legtöbb dalt,nem tudom,hogyan pattan ki az agyukból ennyi szép szöveg és dallam.

Sona,igen,a Shapes that go is jöhet! :)Meg a Can´t take my eyes... is.A Realt meg felejtsük el.

A Mary Ellen fordítása nagyon jó,semmi hibát nem találtam benne.Nem tudtam,hogy Paul matektanár akart lenni,csak azt,hogy Morten pszichiátrián dolgozott,vagy ilyesmi.És hogy többször voltak gondjai a hangszálaival,86´-ban és a 90´-es években.

Nem tudjátok honnan szerezhetném meg a Live in South America videókazit?Jajj,nagyon szeretném,ha meglenne!!!!!!!!!!!!!!
Egyelőre ennyi,bocs,ha valamit kihagytam.

Auf baldiges Wiedersehen!

Sona-ha e-mail | 2004-07-17 13:37:13 | 407.
Én is emiatt dícsérem Pal-t, de Morten hangja utánozhatatlan... Nemrég kaptam Savoy számokat, és rájöttem, hogy a norvég hímek igenis tudnak énekelni... Palnak isteni hangja van, mostanság a Sycamore Leaves-t énekli, avval nagyon a szívembe lopta magát! :)És Magne is egy isten, mert neki is nagyon szép hangja van, tőle kapta aláírást Bergenben! Nagyon tetszik a Dragonfly az ő előadásában! Szép-magas-tökéletes norvég férfi. És Pal is nagyon jó bőrben van! Az biztos! Mortennél nem a külső fogott meg legelőször, hanem az, amit csinál és ahogyan csinálja!! A Wild Seed az nem semmi! A Tell Me What You See, East Timor, és persze a többi... Hmm! Imádom mindegyiket, mert mindegyik remekmű! De nézzük csak a Lifelines-t! Ott például nagyon sok dalt Morten írt... Nézzük csak: Forever Not Yours! Nagyon imádom, és megindító a szövege is; Cannot Hide és köze van a Less Than Pure keletkezéséhez is! De amit a legjobban szeretek erről az albumról (bár ilyet nem mondhatok, mert nem igaz, mindegyikben találok olyat, amit a másikban nem!) szóval: Solace. Maga a szó megnyugvást jelent és... Majd esteflé beírom ide a szövegfordítást.
A Mary Elen Makes-ben nem találtam szarvashibát, de amiket a zárójelbe írtál sem elhanyagolhatók, az a-ha pont arról szól, hogy ki hogyan érzi az a-hát és minek akarja tudni és érezni azokat, amiket írnak! Sokszor a Love szó nem a szeretetet jelenti nálam... :) (Hát igen... nőből vagyok!)

Most ennyi
Puszi: Fru


Előzmény: waaaktaaar (406.)
waaaktaaar e-mail | 2004-07-16 12:19:02 | 406.
Budapesti hímnem? vagyok, 1972-es keltezéssel.
Bár megértem a Morten-rajongókat, valóban csinos darab a pasi, de merthogy én is pasi vagyok, valahogy ez a vetülete az a-ha-fanságnak mindig is hidegen hagyott.
Nameghogy a legtöbb embernek csak az ugrik be e remek zenészcsapatról, hogy "igen, az a jóképü énekes" s húsz év távlatában ez kissé unalmas. (Persze, ettôl még legálisnak tartom az ilyen fajta rajongást.)
Én egy merész huszárvágással megoldottam ezt, megnéztem, ki szerzi a dalokat (persze, hogy Pal), ô meg ugye nem egy matyóhímzés (és nem is várjuk ezt tôle). Tudtátok, hogy matektanárnak készült?
Mortent a Wild Seeds óta tartom igazán nagyra.
Mags pedig a Lamb to the slaughter megírásával gyôzött meg. Na az egy remekmü.

Sona-ha e-mail | 2004-07-16 10:46:19 | 405.
Jaj! Még valami! Merrefelé laksz? Én pesti vagyok, Orsi miskolci, és van egy kedves szegedi nagy a-hás is! Úgyhogy az ország minden tájékáról vannak itt! Mikre jó ez az internet! Ez egy csoda! Imádom, mert hasznos, és csak arra használom, amire kell: a-ha képeket nézegetni, fórumozni, meg persze freemail... Na jó, tényleg befogtam a számat!
Sona-ha e-mail | 2004-07-16 10:41:49 | 404.
Szia! Nagyon örülök, hogy te is megtaláltad ezt a fórumot, tudunk gyarapodni! Üdvözöllek a csapatban..
Én Fruzsi vagyok, idén leszek 19, és Isteni szerencsével voltam a június 4-i bergeni a-ha koncerten!!!! Én a Take on me-n nőttem fel, Anyuék gyüjtötték a klipeket és ezt is megszerezték. Azért vagyok zenemániás, mert mindig zenével nyugtatgattak... Bekapcsolták a klipeket és leültettek aTV elé, és ez tetszett! :D Aztán csak később, kb. 6 éves koromban egy táborban alaposan megbántottak és nem voltam hajlandó senkihez sem sólni, csak hallgattam a Headlines and Deadlines-, ez volt az első kazetta, amit kaptam az első Sony walkmanemhez. Akkor döbbentem rá, hogy mennyire nagyon imádom őket!!!! :D Nézegettem Morten képét és megvolt a sztár szerelem, amin már túl vagyok... :)
Waaaktaaar! (Nem tudom, hogy mi a neved!?) Képtelen vagyok elmondani, hogy mit érzek, miközben a-hát hallgatok, mert a tzenéjük nemmindennapi, és minden számban újdonságot lelek, ha újra meghallgatom. Nagy kedvencek: Here I stand and..., The Weight Of The Wind, Rolling Thunder, Locust, Crying in the rain, te jó ég! Hiszen mindegyiket imádom! Manhattan skyline, Out of blue comes green (ennek nagyon tetszik a szövege!)
Azért is imádom őket, mert mindig álmodozom, és az annyit jelent, hogy döglöm az ágyamon, és a-hát hallgatok! Lehunyom a szemem és a nemlétező agyamra bízok mindent. Ilyenkor bevillannak képek, csak úgy, és ezeket nagyon szeretem. Egy kis naplóba le is jegyzem, mert ezek nekem nagyon fontosak! Olyanok, mintha a klipeket látnám... evvel is szeretnék foglalkozni!

Hupsz! Megint szó**sásom volt, bocsi! Gratulálok a 400. bejegyzéshez, enyém volt a 300.! :D Ja! És grafomán vagyok, és az a-háól tudok is mit írni! Puszi Waaaktaaar!

Fru

Locust! Nekem megvan a Can't Take My Eyes Of You!! Nagyon éééédddiiiiiiiiiiiiiiiii!!! Már nagyon régóta megvan, elfelejtettem, hogy ez is megvan, ha eszembe jutott volna, akkor már neked is meglenne!!! Még mindig nincs meg az az a-ha szám, viszont a Shapes That... klpje is megvannnnn... az is mehet, ugyeeee??

puszi mindenkinek, annak is, aki éppen nyaral!


Előzmény: waaaktaaar (403.)
waaaktaaar e-mail | 2004-07-16 09:32:28 | 403.
Szia Locust, olvastam a hozzászólásaidat, nagyon örülök, hogy téged is megérintett ez a zene.
Hanem a fordításokról: Nagyon örültem, hogy jópár fordítást felraktatok, ezeket lelkesen gyüjtöm.
Fura ez a szövegvilág, néha teljesen ködös, mit akarnak mondani a srácok. Csekély angoltudásommal pedig nem igazán boldogulok a bonyolult szerkezetekkel. Továbbá igen tekintélyes szókincs és kifejezéskészlettel dolgoznak, ember legyen a talpán, aki értôn tudja lefordítani a dalszövegeket.
Én azért megpróbálom néha, itt van pl. a Mary Ellen, zárójelbe tettem a lehetséges verziókat, plusz itt az angol szöveg is, ha valaki tudja javítani a lóhibákat, amit vétettem, megköszönném.

Mary Ellen jelentôssé tette a pillanatot

Mary kiált: "az Isten szerelmére!"
ahogy kifelé jött a mosodából.
Lent az utcán, és ez a rövidebb út haza,
különösen érezte magát, (különlegesnek érezte magát?) mert olyan nagyon egyedül volt

De mi tudjuk:
A világ teli van magányos emberekkel
És ez látható
A világ teli van magányos emberekkel

Egy vállrándítással dobta le kabátját és kinyitotta az ajtót
Vacsoráját a a konyhapadlón ette meg
Írt egy verset, majd bekapcsolta a rádiót
Az összes énekes ugyanazt az öreg dalt énekelte

És ez megy
A világ teli van magányos emberekkel
És ez látható
A világ teli van magányos emberekkel

De mikor azt akarta, hogy elmenjek
csak azt azt kellett megmutatnia,
hogy lepattint, ha akarja, hogy távozzak,
Nem rejtette véka alá (Nyíltan közölte) (Ô csak viselte ezt a ruhaujján=nyíltsziv?)
de én legalább közel voltam (végül is, én legalább kéznél voltam)

Mary Ellen jelentôssé tette a pillanatot
ahogy átnézett régi fotókat
képeket kiskorából
az arcok visszanéznek rá a lapról
és azt mondják

A világ teli van magányos emberekkel
Ez rendben van
A világ teli van magányos emberekkel
Ez rendben van
A világ teli van magányos emberekkel

******

MARY ELLEN MAKES THE MOMENT COUNT (4:53)
(Paul Waaktaar)

Mary cries out: "for the love of God"
As she's walking out of the laundromat
Down the street and it's the short way home
Feeling special cause she's so alone

But we know:
(The world's full of lonely people)
And it shows
(The world's full of lonely people)

She shrugs her coat off and unlocks the door
Eats her dinner on the kitchen floor
Writes a poem and turns the radio on
Every singer sings the same old song

And it goes:
(The world's full of lonely people)
And it shows
(The world's full of lonely people)

But when we she wanted me to go
She just had to let it show
To bring me down if she wanted me to leave
She just wore it on her sleeve
But at least, I was around

But when we she wanted me to go
She just had to let it show
To bring me down if she wanted me to leave
She just wore it on her sleeve
At least, I was around

Mary Ellen makes the moment count
As she's looking through old photographs
Pictures taken from an early age
Faces look back at her from the page
And they say

(The world's full of lonely people)
It's ok
(The world's full of lonely people)
It's ok
(The world's full of lonely people)

Locust e-mail | 2004-07-15 17:23:04 | 402.
Én szerettem volna a 400. beírást! :-DDD De semmi baj.Majd az 500.!! :-)

Előzmény: waaaktaaar (400.)
Locust e-mail | 2004-07-15 17:20:37 | 401.
Szia!!!
Nagyon örülök neked.Én Orsi vagyok,15 éves leszek,de ha már végigolvastad a fórumot,észrevehetted.Én sajnos csak 2-3 éve vagyok A-HA rajongó.2000-ben nagyon sokszor adták a TV-ben és a rádióban egyaránt a Summer moved...,Velvet,Minor Earth...dalokat,és hát ekkor figyeltem fel rájuk.Utána,mikor 2002 tavaszán megláttam a TV-ben a Forever not...klipet,rájöttem,ez a nekem való zene,együttes.Imádom őket.Nagyon szeretem az összes számukat,és ezek alapján a dalok alapján mutatják meg,milyen érzelmeik vannak.A legszebb dalaikon valamikor elsírom magam.A kedvenceim:Hunting high&low,Soft rains of April,Out of blue comes green,Hurry home,Rolling thunder,Locust (mint a nevem is mutatja) ,Angel in the snow,Cold as stone,How sweet it was,I wish I cared,To let you win,Lifelines,Time&again...a végén felsorolom az összeset.
ÍRJ SOKAT!!
Szia


Előzmény: waaaktaaar (399.)
waaaktaaar e-mail | 2004-07-14 16:26:07 | 400.
Megint én.
Végigolvastam a bejegyzéseiteket, s azt tapasztaltam, hogy valami misztikus jelentôsége van a ki hányadik kerek számot szólja hozzá, nem hagyhatom ki, hogy a 400. ne az enyém legyen, bocs.
De hogy valami értelmeset is írjak: amire kíváncsi vagyok: milyen érzésetek van a-ha hallgatása közben? Ugye, hogy valami más ez, vagy csak én érzékelem így?
(Bár egy pár hozzászólásban hébe-hóba ejtettetek megjegyzéseket ebben a témában, s öröm volt azokat olvasni...)

waaaktaaar e-mail | 2004-07-14 16:21:45 | 399.
Sziasztok, sokan!
Már régóta kiváncsi vagyok, rajtam kívül is van-e, aki szereti az a-hát.
Hát megtaláltalak végre benneteket!
Magamról annyit, hogy 32 éves vagyok, és 1985 óta szeretem az a-hát, sôt, az elsô saját vásárlású bakelitem a Hunting high and low volt.
Szinte együtt nôttem fel velük, életem sok-sok pillanatában volt velem ez a zene.
Bár én is a Take on me és a Love is reason oldalát ismertem meg elôször, de az albumon már ott voltak a meggyôzô dalok is (The blue sky és Here I stand and face the rain).
A Scoundrel days elsôre meggyôzô volt (Swing of things, The weight of the wind) , sokáig ezt tartottam a legjobbnak.
A Stay on... nagy csalódás volt, bár késôbb felfedeztem az igazi gyöngyszemeket (This alone is love, Hurry home, Out of blue comes grren)
14 éves koromtól figyelem, ahogy a 80-as évek szintipopjától eltávolodva egyre inkább rétegzene lett. A második albumnál érezhetô volt, a negyedik lemezen (East...) már kiforrottak a srácok.
(Early morning, East of the sun, Sycamore leaves stb.)
A Memorial Beach pedig tökéletes (itt minden fel van sorolva, mint kedvenc, kivéve Dark is the night és Between your mama...)
Ezt a zenei ívet folytatta Morten a Wild seeds-szel, a sz?kös esztendôkben.
Az utóbbi két stúdióalbum eleinte nem tetszett, de most már belemásztak a fülemen keresztül a lelkembe.
Nade a koncertalbum... (How can I sleep...) Na, az a királyság!
Elégtétel minden hiányért! Na most ennyi.

Locust e-mail | 2004-07-11 18:09:36 | 398.
Ha nem találod meg,nem baj!Helyette Morten előadásában a Can´t take my eyes off you is megfelel.Ha azt megtalálod!

Úgy tűnik mindenki nyaral!


Előzmény: Sona-ha (397.)
Sona-ha e-mail | 2004-07-11 12:23:43 | 397.
Mépg nem találtam meg azt az a-ha számot, de remélem, hogy hamarosan meglesz... Nagyon kiváncsi vagyok rá!! Csók mindenkinek, aki látogatja még ezt a fórumot!! Puszika!

Fruzsi


Előzmény: Locust (396.)
Locust e-mail | 2004-07-07 17:10:40 | 396.
Szia! Jó ötlet!Köszi!Én a Real-ből csak egy és fél percet hallottam,olyan tipikus régi A-HA dal.Nagyon várom a CD-t!

Előzmény: Sona-ha (395.)
Sona-ha e-mail | 2004-07-06 19:32:13 | 395.
Sky!
Ne haragudj, de nincs semmi ötletem, pláne mert nincs annyi időm és pénzem a netezésre... Ha lenne korlátlan internetem, lenne ötletem szívesen válaszolnék! Tényleg! Ti sem mondtok semmit a találkozóval kapcsolatban! Nos? :)

Locust! Nem ismerem azt a számot, de megpróbálom megszerezni! :) Addig nem küldöm a CD-t, amíg meg nem próbáltam leszedni valahonnan... vagyis a barátom. Ő szedett le nekem mindenfélét! :) És szivesen elküldöm a klipet, meg hát akkor ráteszem a Dark Is The Night-ot! Mit szólsz?!

Puszika!

Fruzsesz

Locust e-mail | 2004-07-03 16:13:47 | 394.
Sziasztok!

Sona,annak nagyon,de nagyon örülnék!!!!!Nem baj,hogy rossz a minőség.Majd írok neked levelet.A Real c.A-HA dalt nem ismered?

Sky,szivesen.

sky e-mail | 2004-07-02 12:11:21 | 393.
Sziasztok!

Locust köszi a fordításokat!!

Senki sem reagál a kérdéseimre Locust-on kívül. Tettem/írtam valamit, ami esetleg nem tetszett??? Vagy senkinek semmi ötlete a TOP10-zel kapcsolatban?

Sona-ha e-mail | 2004-07-01 18:29:42 | 392.
Locust!
Mortenről és barátnőjéről szól, reggel odaugrik mellé az ágyba, felkelti őt, majd hintáznak, meg ilyesmi, a gitáros rész után a lány autóbalesetben meghal, nem tudni pontosan miért, neki megy valaminek, majd Morten megérzi, hogy baj van és utánarohan, próbálja kiszabadítani őt, de az ajtó be van ragadva, és látni, hogy hosszú, fehér ruhában a lány eltávozik ebből a világból... olyan dagadtra sírtam a szemeimet, hogy az csak na! Ha gondolod elküldöm neked CD-n, bár ez sem a legjobb felvétel, de egyelőre nem lehet jobb minőségben leszedni az internetről. És akkor elküldeném még a Frozen Feelings-et és a Driftwoodot meg a Jungle Of Beliefet is...
Pusz többieknek is!

Fruzsesz

Locust e-mail | 2004-06-29 16:50:10 | 391.
Szia Sona!
Én csak nagyon rossz minőségben láttam az Angel in the snow-t,miről szól?Annyit ki tudtam venni belőle,hogy van benne egy nő,egy ágy,autó,valaki hintázik.Ilyesmi?Én is szeretnék sírni rajta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hogy szerezhetném meg?
Morten a Where are you-t,nem Camillával énekli,hanem egy bizonyos Silje nevű hölggyel.Az aha-fr.com-on olvastam.

Sona-ha e-mail | 2004-06-28 20:19:53 | 390.
Nekem is ez a cikk van meg Locust!
Helen július 19-én jön haza két hétre, és onnan tudom, hogy nem vettek fel, hogy nem mentem el felvételizni mert skandi szakra kell középfokú nyelvvizsga vagy egy 5-ös érettségi nyelvből, én pedig csak 4-est kaptam angolból. Ezért... most néztem meg életemben először az Angel in the snow-t, letöltötték nekem... Gyerekek, én sírva fakadtam!! Ez gyönyörű! Én is valami ilyesmiről álmodoztam, és most már a Frozen Feelings is megvan, meg a Savoytól a Reasons To Stay In Doors!

Szóljatok, ha kell valakinek! Nagyon szívesen átírom, nekem tetszik!

A-ha fan találkozó????????

(Bocsi, de nagyon megviselt a klip!!! ) Sokat fogok még sírni ezen! Sorry

Sona

Locust e-mail | 2004-06-26 18:45:32 | 389.
Szia Sona!
Honnan tudod,hogy nem vettek fel?Az én unokatesóm is most megy egyetemre,és ő még nem tudja!Júliusban mondják meg az eredményeket!

Leírom a Kamilla és a tolvaj történetét:

Egy terített asztal.Körülötte két jól szituált család tagjai ünnepelnek.A középpontban az ifjú pár.A vőlegény elegáns öltönyben,a menyasszony hófehér ruhában.Esküvői ünnepség szemtanúi vagyunk.Ám hirtelen hívatlan vendég toppan az ünneplők közé.˝Rablás!Rablás!˝kiabálja,s a tömeg felbolydul...
A Kamilla og tyven című norvég film egyik jelenete ez,amelyben a vőlegényt Morten Harket,az A-ha énekese alakítja.De nem övé a főszerep.Mindössze 5 percig látható a filmvásznon,a fantáziafilm cselekménye Kamilla körül bonyolódik 1913-ban.Hogy ez a bemutatkozás az A-ha karrierjének a végét és egyúttal Morten filmszerepeinek kezdetét jelentené?˝Szó sincs róla.Csak azért válaltam el ezt a mellékszerepet,mert tetszett a forgatókönyv.Végre egy kedves történet,erőszak és szex jelenetek nélkül.˝Morten eredetileg a főszerepet játszotta volna,de időegyeztetési problémák miatt,erre nem kerülhetett sor.A vőlegény szerepén kívül felbukkan a filmben motorkerékpárosként,aki megrémíti a falu lakóit,s ő menti meg a tolvajt is,akit a felbőszült emberek meg akarnak lincselni.

Sona-ha e-mail | 2004-06-25 19:28:35 | 388.
Jaj Locust! El sem tudom mondani, hogy mennyire örülök!!!!! Végre megkaptad!!!! Nem hiszem el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Próbálok válaszolni a kérdéseidre, de pl. azt nem tudom, hogy kik énekelnek még a Let it be-ben, és azt hiszem, hogy Kamilla Malmqvist-tel, a gyerekeinek anyjával énekli a Where You Are?-t. Megvan a Jungle Of Belief, meg a Driftwood is. Nem tudtam, hogy nincs meg neked. A jungle of belief picit rossz minőségű, és nem tudtam átkonvertálni emiatt, azért nem írtam a CD-re. Annyira örülök, hogy ennyire tetszik és hogy végre megkaptad!!!!!! Nekem nagy kedvenc a Himmelske Danser live, meg persze a Kamilla og Tyven! A szám címe: Kamilla Og Sebastian. Ha jól tudom Morten játsza a fiatal cuki férj szerepét, és az esküvő napján valaki ételeket lop a mennyezőgről, egy fiatal kisfiú, akit később meg akarnak lincselni, és Morten áll az ő oldalára. Vannak ám filjeleneteim, és van valami weboldal, ahonnan meg lehet rendelni... majd ha megtalálom, akkor felteszem ide!

Locust! Megmondjam, miért nem ájultam el? Mert úgy gondoltam, hogy túl értékes az a pillanat, amit ott és akkor éltem át. A buszon, mikor koncert után mentünk vissza a kempingbe, sírva fakadtam, csak Tomi nem tud róla, mert aludt.

Magne! Tudom, hogy nagyon sok ez az egész, nem is akartam belemenni, mert az egészet Tomi fizette. De szólt, hogy ő már megvette a repülőjegyeket... és így mentünk ki. Nagyon úgy tűnik, hogy szeptemberben nem kezdek sulit, mert nem vettek fel az egyetemre és kimegyek dolgozni. Ez a szívem vágya, csak valaki azt mondja meg, hogy mit csináljak Tomival???????????????????????????? Ő nem szeretne elengedni, én pedig nem akarok nélküle menni, de mást nem vagyok hajlandó csinálni!!!! Segítsetek!!!

Pussszi: Fru

Pitypang nemsokára hazajön látogatóba... mi lenne, ha megszerveznénk az első a-ha fan találkozót????????????????????????????????????????????,

Locust e-mail | 2004-06-25 16:26:26 | 387.
Szia Sky!
Örülök,hogy jobban vagy!

Íme,a To let you win fordítása:

Hagyom,hogy nyerj

Tudod,mindig erős voltam a harchoz,
De kimerítettek az éjszakai háborúk
Gondolom,azoknak már végük lesz,ha elviszem őket
De nem vagyok elég erős ... hagyom,hogy nyerj...hagyom,hogy nyerj...hogy nyerj.

Tudtam a harcról,de nem tudom az árát,
És hogyan állítsam meg a kerekeket,mikor már forognak?
Gondolom,nem szereted a férfit ,aki elvesztett téged,
nem,én nem vagyok elég erős...Hagyom,hogy nyerj...hogy nyerj

Ez rémületet használt ellenem,hogy csodálkozva keljek fel.
Ha elfelejtem miért harcoltam te elmondod,
Gyenge voltál,én erős
Nos,nem vagyok elég erős...Hagyom,hogy te nyerj...Hogy te nyerj...Hagyom,hogy te nyerj.
Tudod,mindig erős voltam a harchoz,
De kimerítettek az éjszakai háborúk,
Gondolom,végük lesz,ha elviszem őket,
De nem vagyok elég erős...Hagyom,hogy nyerj...Hagyom,hogy nyerj.

És hogy csináljuk,hogy mégegyszer adjanak A-HA Top10-t?

sky e-mail | 2004-06-25 12:49:21 | 386.
Hello!

Ezt nézzétek meg! Érdemes!!
http://a-ha.pagina.nl
http://aha.leukestart.nl

sky e-mail | 2004-06-25 11:57:56 | 385.
Halihó!

Locust köszi a fordítást. Anyu örülni fog neki (remélem)! Már régóta le akarom írni, de vhogy mindig kimarad. 30 klip van. A The living daylights kimaradt.
Nem tudjátok hogy lehetne elérni, h megint legyen a-ha top10 a VH1-on? Ki volt írva, h ezt a top10-et vki Spanyolországból kérte. Lehet, h ez az ő sorrendje volt. Nem biztos, de más előadóknál is úgy volt, h amikor vki más kérte, a számok és a sorrend is más volt. Talán, ha mi kérnénk, akkor a mi sorrendünket fogadnák el. Már többen is kértek Magyarországról top10-et különböző előadóktól. Nekünk is meg kéne próbálni! Nem??
Ja, az ahapage.com-ról le lehet tölteni a klipeket?

Hali

Magne e-mail | 2004-06-25 07:54:29 | 384.
Sziasztok
Látátok? Ha a Google keresőbe beírjátok az a-ha szót akkor az első oldal ami előjön a mienk. A legtőbbet mi írjuk le hogy a-ha. a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha a-ha Egyébként a Google-lal találtam ide annak idején de akkor még csak 5. helyen voltunk.

Fantasztikus lehetet amit átéltél Sona, nekem sajna meg kell várni míg a közelbe jönnek mert nagyon csillagászti az utazási kötség.

Locust e-mail | 2004-06-24 17:49:07 | 383.
Sona,lenne még 1-2 kérdésem a CD-vel kapcsolatban:A Where You are?-t kivel énekli Morten?Honnan szedted össze ezt a sok elérhetetlen dalt?Véletlenül a többi ősrégi A-Ha dal (Driftwood,Real) és Mortentől a Jungles of Belief nincs meg neked?A Himmelske danser azért szebb szerintem,mert nem visítozik benne az a nőszemély.

Sky:

Maradj ezeken az utakon

A hideg hangja
Beszél hozzám.
Kudarcba fulladt a reménytől
Nincs szükség rá,hogy a levegő tartsa

Öreg emberek érzik a hideget...
Oh bébi ne,
Mert én megmondtam:
Maradj ezeken az utakon
Találkozni fogunk,tudom
Maradj...szerelmem
Találkozni fogunk,tudom
Tudom

Valahol a vidámságnak kellene uralkodnia
ezeket az egeket vissza kell tartani
˝Árnyék a szerelmed...˝
A hang kinyomozta ismét

Öreg emberek érzik a hideget
Oh bébi ne,
Mert én megmondtam
Maradj ezeken az utakon
Találkozni fogunk,tudom
Maradj...szerelmem
Gyengének érzed magad,légy erős!
Maradj,maradj
Találkozni fogunk,tudom
Én tudom.

Locust e-mail | 2004-06-23 19:06:50 | 382.
Sona. MEGKAPTAM A CD-T!!!!!! :DDD
Ma délelőtt épp kiléptünk a házunk ajtaján anyával,erre a szomszéd néni odaszól nekem,hogy ˝˝Orsika,gyere csak...˝˝Nagy bambán anyára néztem,hogy vajon mit akarhat?!Utánamentem,erre a kezembe nyom egy csomagot.Biztos nem voltunk otthon,mikor a postás hozta,ezért beadta oda.Nagyon szép számok!!Nem bírok betelni Morten csodálatos hangjával.Valami gyönyörű...Észrevetted,hogy a Gospel from Heaven dallama megegyezik a Fremmed her dallamával?
A Let it be-t kik éneklik?Megismertem Paul McCartney,Anastacia és persze Morten hangját.
Te Sona,ha én is ott lettem volna a koncerten,Magne megszólított volna,Morten pedig integetett volna,azonnal ott ájultam volna össze.

Sky,majd holnap leírom ide a fórumra a fordítást.

Ja,Sona érdekel a Kamilla og Tyven története?vagy ismered?ha érdekel,leírom ide,nekem megvan egy régi Popcornból.

sky e-mail | 2004-06-23 12:29:01 | 381.
Sziasztok!

Én nem voltam megelégedve a TOP10-zel. Gondoltam, h azokat az agyonjátszott klipeket adják le, amiket mindenki ismer. Észrevettétek? A YOU ARE THE ONE nem az klip, ami a Headlines-on rajta van. Nem rémlett az rész, amikor mind a hárman trombitálnak. Megnéztem a DVD-t és tényleg nincs rajta. Helyette az a 4 csaj ugrál.
Ha megvan vkinek a STAY ON THESE ROADS fordítása, küldje el nekem! Anyu állandóan azzal szekál, h fordítsam le neki, pedig tudja, h sosem tanultam angolt. Szóval, előre is köszi.
Bocsi, ha egy kicsit szétszórt vagyok, de nem érzem jól magam. Locust azért megpróbálok egy e-mail-t küldeni.

Sziasztok!

Sona-ha e-mail | 2004-06-22 20:14:06 | 380.
Megkaptad a Cd-T Locust??? Ha nem, megőrülök!
Sona-ha e-mail | 2004-06-22 20:12:56 | 379.
Nem tudom pontosan elmondani, hogy ez mibe került, mert Tomi (kedvesem) nem hajlandó elmondani, hogy mennyibe került a repcsi jegy, de 6 nap alatt elköltöttünk kb. 70-80 ezer Ft-ot, és sátraztunk, nem voltunk étteremben, de ebbe beletartozik, hogy nem Oslo-n túl mentünk, és egy Ferrari hangú vonattal visszamentünk Drammenből Osloba. Még a vonaton felhívtam Pitypangot, mert hallani akartam a hangját... egy imádni való csajszi, sajnos ott nem tudtunk találkozni, mert mi pont péntek reggel mentünk Bergenbe, majd vasárnap este mentünk vissza Osloba... Heli pedig szombaton ért rá... csak 400 km távolságra voltunk egymástól... Magne!! Locust!! Ezt nektek is látnotok kell!! Garantálom, hogy Norvégia a legszebb ország a világon!!! Folytatva: Osloban 2X áll meg a vonat, az egyik egy alagút közepén van, a Nemzeti színház alatt áll meg. Amikor megérkeztünk, kerestünk egy campinget, mert rohadt sok cuccunk volt, és nem akartunk cipekedni. Elmentünk a Bogstad Camping-be, onnan lehetett látni a Hollmenkollen-t, a síugrósáncot. A Campingtől nem messze volt egy szabadstrand, Tomi ott pancsolt, és olyan tiszta volt a víz, hogy mikor már nyakáig ért a víz felszíne, felkiáltott: még látom a lábujjam! De ezt csak az utolsó napon próbáltuk ki. Sajnos... ezt sajnáltam akkor is, és most is...
Körbenéztünk az Aker Brygge-n, nagyon szép, mindenkinek van két, de legalább egy hajója, és mind fából van! De ez persze érthető. A VÁrosháza pedig sokkal nagyobb mint hittem volna! Ott álltam nyitott szájjal kb 5 percig és csak pislogtam. :)
De az egész tetőpontja: június 4., amikor reggel elindultunk Bergenbe. Repülővel mentünk oda is, mert olcsóbb volt mint a vonatjegy. Csak Bergenbe volt 81 ezer kettőnknek, és hat óra lett volna az út, repülővel 45 perc alatt ott voltunk. Nagyon szép volt az idő, mikor felkeltünk, elértük a repülőt is: tudtam, hogy nagyon fontos nap lesz a számomra!
Megérkeztünk! Megkerestük a csomagunkat, és kimentünk, hogy megkeressük az információt, mert nem tudtuk, merre menjünk. Épp a táskámmal szenvedtem, mikor megfordultam: Magne és valami fiatal srác elsétált a hátam mögött!!!!!!!!!!!!!!
Azt hittem összeesem!Ráncigáltam Tomi kabátját: Tomi! Tomi! Nézd! Ott.. ott! Az ... őőő...ő az a-ha egyik tagja! Ő csak nézett rám értetlenül (mármint Magne!), hogy miért nézek olyan furcsán, nyitott szájjal?!
Ekkor elkapott a síró-röhögőgörcs, Tomi csak nevetett rajtam: hogy mennyire lökött vagyok.
Elmentünk, lecuccoltunk A Midtun Campingben, és tapostuk jobbra-balra a ronda meztelen csigákat! Pfujjj! Undorító... :(
Felszálltunk egy buszra, ami bevitt a belvárosba, a Brygge-re. Ahogy leszálltunk, megcsapta valami nagyon ismerős dallam a fülemet! Ráncigáltam magam után Tomit, kiértünk a halpiacra, megláttam, hogy éppen gyakoroltak Mortenék... és akkor az I've been Losing You-t játszották... ott üvöltözött mindenki: I LOVE YOU Morten! COME ON!!!
Átmentünk a másik oldalra, én onnan örjöngtem... Belejátszotta a Minor Earth...-be, dübörgött a gyomrom! Annyira klassz volt skacok! Morten szemüvegben volt, mindenki vigyorgott! Olyan nagyon édesek! Magne az előnyére nagyon megváltozott!
Miután beállítottak mindent és úgy gondolták: ideje lepihenni, elindultak a hajójuk felé, ami a színpad mögött várakozott. Először Magne, majd Pal, majd Morten sétált le a lépcsőn (a kép, amit feltettem, éppen ekkor készült, nekünk integetett, mert odakiáltottam: YOU ARE THE BEST!) majd elmentek a Clarion Admiral Hotelbe. Loholtam utánuk, hátha elkapom valamelyiküket! És sikerrel jártam, mert mire odaértünk, Magne és az a srác, akivel láttam a reptéren, kijöttek a hotelból, és elmentek sétálni... Ekkor elkaptam! Átkaroltam, ő is engem(kb. a válláig érek! Pedig 176 cm vagyok!!!!)Lábujjhegyre álltam és megpusziltam, ő pedig elmosolyodott és halkan megjegyezte: girlfriend.
Ezekután kitört belőlem a visitozógörcs. Készült ám kép! Ha megtartjujk az első találkozót, akkor feltétlenül megmutatom!
Ekkor ismerkedtem meg az ír a-ha rajongókkal. Kérdezték, sőt! Inkább állították, hogy sokkot kaptam! És tényleg így volt! Szeretném még egyszer azt érezni, amit ott és akkor éreztem! Hihetetlen és mesés!
Magne a sétából visszaérve észrevett, elmosolyodott, mert ekkor felismert: aha! You're The girl from the airport! Én meg csak hebegtem: yeah... aztán kértem tőle egy aláírást, megkérdezte, hogy mi a nevem, lebetűztem neki, ő pedig ezt mondta: Fruzzina! Olyan cuki volt! Utána már nem láttam többet a koncertig.

Azt a tömeget, ami ott volt! Ahogy vártunk, láttam egy csajszit, aki Morten séróval, Morten arca virított a felkarján, boxcipőbe tűrt nadrágja volt és fehér atlétája! Irigyeltm, mert nekem is ez a stílusom, és nagyon régóta az az egyik álmom, amit ő megvalósított!És ez nagyon elkeserített...

Negyed órás késéssel negyed 11kor elkezdődött a Forever Not Yourssal, majd a Minor Earth..., a legvégén leadták a The Living daylights-ot, amit utána egész Bergen üvöltözött: házról csüngő emberek, részegek, meghibbantak (mint én), a buszon és mindenütt!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ez az én életérzésem!
Azt nem is mondtam, hogy egy norvég sráccal Magnet-tel Morten előadott egy nagyon szép számot, nagyon szívhezszóló!!!!!!!!!!! Fantasztikus volt a koncert, ha érdekel valakit, leírom, mik voltak! A legnagyobb meglepi a The Blood That Moves The Body volt! Senki nem gondolta volna, hogy ez is benne lesz!
Aztán mindez elmúlt... minden megváltozott. Vissza kellett jönnünk, ide: szennyládába! UNDORÍTÓ! Most a legbagyobb cél, hogy kimenjek dolgozni Norvégiába... ha érdekel valakit, lehet menni csoportosan, erről írok infót, ha érdekel valakit... De most ennyit így is szófosásom volt! Ez egy picit hosszú lett, remélem nem baj!

Jó éjt mindenkinek!

UI.: MIKOR FOGUNK TALÁLKÁT TARTANI????????????????! :D

Magne e-mail | 2004-06-21 17:30:13 | 378.
Na sokra mentem a Top 10-el. Lett egy Living a daylinghts-om.

Örülök hogy tisztázódót a helyzet. Most hogy már mindenki hisz neked Sona meséld el részletesen a történetet mondjuk attól hogy a repülő felszállt. Megkérdezhetem mibe került ez az egész? Ha esetleg jövőre rászánok egy kis pénzt mire számítsak.


Emese vidd az egeredet a e-mail feliratra a zöld fejléc mezőbe majd nézz a bal alsó sarokban a start gomb mellé ott írja ki az E-mail címedet. Gyanítottam hogy nem véletlenül szerepel az Emese a címbe.


Előzmény: Locust (377.)
Locust e-mail | 2004-06-21 17:13:26 | 377.
Sziasztok!
Nos,Kinek hogy tetszett a mai Top 10 A-Ha?Örültem volna,ha valamelyikőnkét adták volna le.Sky is így gondolja.Azok a számok,amik voltak mind megvannak.Gondolom nektek is.Leírtam,hogy hogy volt a sorrend.Úgyhogy,ha valaki lemaradt róla,leírom,hogy lássa,nem sokat veszített.

10.Train of thought
9.The living daylights
8.You are the one
7.Crying in the rain
6.Summer moved on
5.Stay on these roads
4.Lifelines
3.Take on me
2.The Sun always...
1.Hunting high & low

Ez volt.

Locust e-mail | 2004-06-19 16:12:16 | 376.
Szia.Nem tudok róla.Hol olvastad?

Előzmény: :( (375.)
:( e-mail | 2004-06-18 19:58:58 | 375.
Sziasztok!!
talaltam valamit az interneten de nem bisztos,hogy igaz.

Allitolag A-HA megnyert egy tehetseg kutato showt es ezert lett hires?

Locust e-mail | 2004-06-18 16:42:28 | 374.
Kedves Emese.Örülök,végre egy tőlem fiatalabb A-HA-s!Már nem én vagyok a legfiatalabb! :-DD
És persze:ÜDVÖZÖLLEK!A To let you win számomra egy csodálatosan szép,nyugtató dal.

Magne,ne aggódj,itt nem lesz több vita.(máshol sem.)Naná,hogy nem felejtem el 21-ét!

Sona. :D Puszi.Nem a képed miatt lágyult meg a szívem,hanem,mint már mondtam,hallgattam az A-HA-t,és átgondoltam az egészet!

Sky,mindjárt megyek az RTL klubra,és teszek fel még képeket!

Huh.Ne hagytam ki senkit?

:( e-mail | 2004-06-18 14:52:36 | 373.
Ti hany evesek vagytok en 13 azert vagyok ilyen gyerekes.
:( e-mail | 2004-06-18 14:27:35 | 372.
Sziasztok ezeket az Emese leveleket nekem irjatok vagy mas emese is van itt.
ha, igen........... OK beletorodtem hogy valamien titokzatos modon mindenki tudja a vevem.
Egyebkent en nem vagyok egy igazi A-HA rajongo de nagyon szeretem es sokat tudok rola. Remelem ez nem zavar titeket.

Sona-ha e-mail | 2004-06-18 13:39:59 | 371.
Szió Emese! Nagyon örülünk, hogy Te is írsz nekünk és szereted az a-hát... Puszi!!

Locust! Szent a béke! És imádlak!

ÉS MÉG MINDIG NEM TUDTAM ELFELEDNI MAGNE-T BERGENBEN!!! NAGYON CUKI ÉS ROHADT MAGAS PASI!!!! EGY ÉDI VOLT! (Ja! és én állok mellette!!)

:( e-mail | 2004-06-18 09:57:54 | 370.
Ja azert ez a nevem mert a mosolygos fej mar foglalt volt.
:( e-mail | 2004-06-18 09:56:21 | 369.
honnan tudod az e-mailomat??????
en nem adtam meg sehol??????????


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.