Click to Visit
Rock - SATAN vs. god
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  

ArG e-mail | 2004-08-29 17:39:05 | 25.
Ezt én sem hiszem...de ez mondjuk nem feltétlen vallásfüggő, mert pl. a nagybátyam diákonus (azok kedvéért, akik nem tudják ez mit jelent: olyan mint a pap, csak egy bizonyos szertartást nem végezhet el és lehet családja) és mondhatom abszolút gőgös és önző az egész családja. Szóval magukra vettek egy álarcot /ó, mi olyan áldozatkészek vagyunk!stb/ s közben ott húzódik meg mögöttük a "sátán":) Szóval sose tudhatod ki mögött mi rejlik... Nos, amúgy örülök, hogy van valaki aki szintén úgy gondolja van nálunk egy hatalmasabb erő...

Előzmény: plectrum (24.)
plectrum e-mail | 2004-08-27 11:11:07 | 24.
ArG, teljesen igazad van. :)
Én se gondolom, hogy ami a Bibliában van, az mind megtörtént, és így a sátánban sem hiszek, az csak a rossz emberi tulajdonságok csokorba gyűjtése, és az már az embereken múlik, hogy mennyire hagyják ezt elhatalmasodni magukon.

Viszont hiszek Istenben, mert lehetetlen, hogy ne legyen egy felsőbbrendű, magasabb hatalom, ami ezt a világot kialakította...szerintem kijelenteni azt, hogy "márpedig itt az ember a legintelligensebb faj" nagyképű és elhamarkodott dolog.
Miért van az, hogy a tudósok -legyen bármilyen tudományág a szakterületük- minél jobban megismerik a világot, és meglátják, hogy a természet minden apró eleme logikusan kapcsolódik egymáshoz, mintha tökéletesen meg lenne tervezve, annál jobban hisznek abban, hogy bizony létezik egy nálunk sokkal nagyobb, az egész világot átlátó hatalom. Aztán persze a világ olyan lesz, amilyenné mi alakítjuk...és ronda dolgok vannak, állandóan gyilkolásokról, lopásokról, hazudozásokról lehet hallani....de ezek vajon miért történnek? Azok az emberek követik el ezt, akik hisznek Istenben, hálásak a létezés ajándékának, és megpróbálnak szerényen, szeretettel élni...? Nem hiszem...


Előzmény: ArG (23.)
ArG e-mail | 2004-08-26 11:35:04 | 23.
Jajajaja. Igen. Valami tuti, hogy van különben most nem lennénk itt. Azt az ősrobbanásos földrajzdumát nem veszem be. A semmiből nem lesz valami.És különben is...a robbanás mitől lett? De ugyanígy az is tuti, hogy nem a biblia pontos mozzanatait követve jutotunk el idáig. Ja amúgy ha szerény kis földi életünket vesszük alapul, azt mondanám: satan, de ennél kicsit több van bennem, meg a világban, mint ahogy UFO-k is léteznek, de ezt most hagyjuk, mert ez már enyhén szólva zavaros.Tehát Isten.
Ja, amúgy miért olyanok szidják a kereszténységet, akik semmit nem tudnak róla? Csak azért mert a köztudatba az van elültetve, hogy a papok földi szentek, beképzelt, uriaskodó ingyenélők, még nem jelenti azt, hogy ez így van.
Van egy pap barátom, aki játszik egy Akasztófakötél nevű bandában (persze csak ilyen haverjai vannak benne) ahol ő szólógitározik. De ez csak egy példa volt arra, hogy mi a valóság. Amúgy is ez az egész nem arról szól, hogy egész nap a bibliát kell olvasni stb.. az egésznek az a lényege,hogy szeresd az embereket és ne legyél egy bunkó paraszt. És ha szereted az anyádat és nem vagy számító és önző, akkor már nem számít mit hiszel, rendben vagy. Aztán persze kerülhetnek az egyházba is szemét emberek és amit meg ki lehet hozni belőle az is borzalmas tud lenni, de az alapelmélet jó és nem kell foglalkozni azzal, hogy egyesek mit csinálnak "Isten nevében", mert az általában már csak az emberi agy szüleménye (pl.boszorkányégetés, kereszteshadjárat stb.) és az csak azért rossz, mert eberi számító/önző szándék van mögötte. Ennyi. És bocsi, hogy eltértem a téma fő vanalától, de utálom, ha valaki nem indokolja meg mit miért mond.


Előzmény: MacPhisto (7.)
stevie e-mail | 2004-08-03 14:21:19 | 22.
Nagyjából teljesen egyetértek..de azért Razoxane véleményével is meglehetősen szimpatizálok: vessünk véget az emberek saját félelmeiből eredő, természetfeletti hatalmakat kitaláló marhaságokat. Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa!

Persze azért van két ördögös pólóm, most is az egyik van rajtam: fehér alapon piros színben, kezében villával vigyorog az ördög, alatta pedig a felirat: Speed Devils, hehehe...


Előzmény: kitiara (12.)
kitiara e-mail | 2004-07-24 12:59:07 | 21.
Tévedés, nem vagyok egoista. ha van/vannak istenek tiszteséggel magunkrahgytak minket. De ha figyelnek se nagyon kavarják a lekvárt, so nyugodtan vegyük kezünkbe a sorsunk.

Előzmény: Peter Filth (18.)
haska e-mail | 2003-10-23 20:26:03 | 20.
nem kéne annyi diszálydot meg sátánista mocskot hallgatni! ne csodálkozz most magadon!
de még kiengesztelheted Az Urat-
egy hétig csak zsoltárokat szabad énekelni és hallgatni. és minden nap 40 miatyánk és 20 idvezlégy. és csak Az Úr könyörületéban bízhatsz!


Előzmény: naillight (19.)
naillight e-mail | 2003-10-23 19:34:14 | 19.
ÚRISTEN!!!


SZARVAM NŐTT!

Peter Filth e-mail | 2003-10-20 15:21:49 | 18.
Te kis egoista:))))

Előzmény: kitiara (15.)
Dark Lord e-mail | 2003-10-05 02:22:11 | 17.
Király volt!!!!:))))))))))))))))








Lőzmény: Thomas2

dorothyi e-mail | 2003-10-04 19:42:44 | 16.
SATAN!!!!!!!!! ez 1értelmű:))
kitiara e-mail | 2003-10-04 18:50:09 | 15.
Persze!
Nekem mindig igazam van.
:)))))))))))))


Előzmény: Gorgoroth (14.)
Gorgoroth e-mail | 2003-10-04 14:27:36 | 14.
ahogy mondod

Előzmény: kitiara (12.)
Gorgoroth e-mail | 2003-10-04 14:26:57 | 13.
ha-ha! ez nagyon nagy volt! :)
csak így tovább!
amúgy egyik sincs


Előzmény: Thomas (2.)
kitiara e-mail | 2003-09-20 18:36:15 | 12.
Az ember fölött nem áll semmi. Váltsd meg önmagad (ha akarod) ehhez nincs szükség Istenre.
A "bünbeeséshez" pedig nem kell semmilyen villásfarkú, szarvacskas, piros sátán.
Szerintem ez simán egy csináld magad mozgalom!

Razoxane e-mail | 2003-09-15 23:46:28 | 11.
Szívből gyűlölöm a kibaszott kereszténységet, így gondolom leszűrtétek, hogy nem hiszek ezekben az álságos kitalált pénzcsináló és gyerekmolesztáló dolgokban.
mini-manson e-mail | 2003-07-03 16:58:31 | 10.
Elég durvákat írtok. De sehol se vagytok, drága híveim. Döntsétek el, hogy melyik vagyok. ;)))))))

Thomas e-mail | 2003-06-30 17:37:16 | 9.
Tudom... Hirtelen adrenalinemelkedés :)

Előzmény: Nightqueen (6.)
Marque e-mail | 2003-06-30 10:15:25 | 8.
tyű, sőt hű de egy fasz topic lett itten már megint...
MacPhisto e-mail | 2003-06-29 23:47:07 | 7.
A sátán én vagyok! Legalábbis a nevem után...

Szerintem Isten bizony létezik, csak lehet, hogy nem így hívják, de hogy valami van, az ezer%tutibiztos. És ha Isten létezik, akkor nyilván sátán is, de ez a másodlagos ebben a témában.
És hogy ki győzne? Kemény csatában, de persze Isten :)ki más?
Amúgy honnan veszitek hogy nem létezik? Csak ne azt írjátok, hogy én meg honnan veszem, hogy létezik, ok?


Nightqueen e-mail | 2003-06-29 19:26:37 | 6.
Ez elég durva lett...

Előzmény: Thomas (2.)
fighterbunny e-mail | 2003-06-26 17:12:09 | 5.
haaat
isten envagyok
a többiek dögöljenek meg ;))))

amugy sztem egyikse letezik
hameg igen akkor mind2 ritka nagy farok

deeeee amugy ijen topic micsinal itt???????
csak egy ovatos kerdes
mostpedig elmegyek-aludni ;))

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-25 14:24:42 | 4.
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Thomas (2.)
Lisa Ann Neelley e-mail | 2003-06-24 17:49:36 | 3.
satan vs. god? hmm... jó kérdés!
nos, mivel egyik sem létezik --->gyôztem. :D

amúgy, "jó szórakozást"... :))

Thomas e-mail | 2003-06-24 15:43:22 | 2.
Én tudom a választ. Amikor épp wc-n szarok, akkor isten vagyok (lsd: teremtés), a sátáni ténykedésem bár egyik közvetlen érzékszervvel sem fogható fel, de ha a barátnőd a szokásosnál nagyobbat élvez, gondolj csak rám... ;)

Előzmény: marduk (1.)
marduk e-mail | 2003-06-24 15:32:21 | 1.
bizony a nagy kérdés

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.